DRS. H. Th. VAN REENEN: In persoonlijk contact kom je het verst Foxhoro in Schiedam met verkoopkantoor AGENDA PvdA-jeugd lanceert alternatief cityplan heetmn)^ Sportnota biedt Hoek vele mogelijkheden de dagelijkse vervoerskosten Niet op eenmalige aanschaffingskosten (X)~ Heibel om de leefbaarheidscommissie NIEUW SCHIP VOOR DE ZEEKADETTEN G. P. VAN DA ALEN r. BsnsssssHaas&M-H»* m Ir. J. P. Nugteren j directeur arbeidsbureau 5>5> Gunstige situering gaf doorslag Damprijzen VDV uitgereikt Burgemeester opent weekmarkt Rozenburg Forumavond over gemeentepolitiek ms m? K0P10P SUPPORTERS 1970 fl D£ rotterdammer mm Bekend in Rijnmond (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Voor drs. H. Th. van Reenen (40) bete kent zijn intrede ih de gerefor meerde kerk van. Vlaardingen een nieuw begin. Zijn werk zaamheden in Engeland, waar hij vanaf juni 1965 actief was, lagen immers op een geheel an der vlak. „Ik had een tweeledige taak in Londen", vertelt drs. Van Reenen in zijn woning aan de Binnensingel, waar de na sleep van de verhuizing nog dui delijk zichtbaar is. VIJF JAAR VOETBALLEN vandaag morgen Werk D. v. d. Burgweg kan gaan beginnen Scholen korfballen om Eurotopbeker KentditaairtrekkeEjkai systeem om fangzansfrasrits» efeig ft» ew kunt<fi© sieen dan teöcei» roHen voer een grotere ma hoeft dra alleen het vetschg bij ta betalen. Wilt u er msar over mm? Wii zuilen a graag vaitatfig infoanaBR. edelstm>km^£sJuBkmtaimistJA Volkstuinen Mercedes-Benz praat u niet naar zó maar een uitvoering toe. Mercedes-Benz past de uitvoering juist hélemaal aan bij uw wensen. Maar dan ook hélemaaL Dat betekent dagelijks: ruimte-winst, tijd-winst, energie-winst. Dus geld-wïnst. Off minder kosten per kilometer en bedrijfsuur. Dat telt veel zwaarder dan éénmaal een hogere aanschafprijs. 1»CERCS1>ES*BE»IZ V y Peizil Maaden's Automobielbedrijf N.V. «5; PAGINA 3 WOENSDAG 13 MEI 1970 fis (Van een onzer verslaggevers) VLAARDIN GEN Ir- f ÏP. Nugteren is de nieuwe di recteur van het gewestelijk ar beidsbureau Nieuwe Water- 3 vvcg-Noord. Hij Sis op 1 mei in 'dienst getre den als opvol ger van de heer J. J- fHoogcarspei, die zoals bekend werd benoemd tot consulent voor comple- mentaire voorzieningen in Friesland. Ir. Nugteren is 35 jaar oud. Hij woont in Den Haag. In deze plaats ;was hij de laatste zes jaar werkzaam bij het ministerie van sociale zaken, afdeling arbeidsvoorziening. Daarvoor was ir. Nugteren als land bouwkundig ingenieur werkzaam bij de sociale voorlichting aan agrariërs. In 1964 kwam hij bij het ministerie van sociale zaken, waar hij kennis maakte met alle facetten van de ar beidsvoorziening in Nederland. Hij heeft zich vooral verdienstelijk' ge maakt met betrekking tot gespeciali seerde onderzoeken op de arbeids markt. De laatste twee jaar bekleedde ir. Nugteren de functie van consulent regionale arbeidsmarkt. Als zodanig was hij actief in het Rijnmondgebied. „De problemen in deze omgeving zijn mij dus niet onbekend", zei hij giste ren op de maandelijkse conferentie van het gewestelijk arbeidsbureau in Vlaardingen. Ook vertelde ir. Nugteren dat hij de lijn van het „beleid-Hoogcarspel" wil voortzetten. „Een goed beleid moet je niet wijzigen". „Ten eerste was ik belast met de zorg voor verstrooide gereformeer den in Engeland. Mijn werkgebied strekte zich uit tot 350 kilometer ten noorden van Londen. Een of twee keer per jaar zocht ik deze mensen op. In de tweede plaats bemoeide ik me met gereformeerden, die zichti- jdelijk in Engeland vestigden." „Ik ving ze op en .nodigde ze uit voor de zondagse kerkdienst in een kapel, want een eigen kerkgebouw Natuurlijk platcnbonnen halen bij - K& sWi SCHIEDAM „Wij hebben Schie dam als centraal verkooppunt geko zen omdat bet prachtig centraal ligt. In de eerste plaats is het station Schiedam/Rotterdam-West hier als het ware pal naast de,deur. Daar- naast ligt Schiedam vlak bij het voor 9I2|Ü ons 20 belangrijke Europoortgebied en rijn de verbindingen via de Rijks wegen ideaal te noemen". Dit zei de heer A. H. Isaac, mana ging director van Foxboro (Neder land) N.V., die gistermiddag haar nieuwe verkoopkantoor aan de 's- -Grqvelandseweg 557 iri Schiedam opende. In dit kantoor werken 55 .mensen, de fabricage geschiedt in Soest, waar 600 werknemers in dienst zijn, en waar voldoende ruimte is voor het huisvesten van ongeveer 650 werknemers. Foxboro is een puur technische handelsonderneming gespecialiseerd in het ontwikkelen van instrumenta tie en computersystemen voor de pro cesindustrie. Het totaal aantal pro- dukten bedraagt meer dan 1000. De belangrijkste afnemer is de chemi sche industrie. Foxboro is een Amerikaanse onder neming, de Nederlandse vestiging verkoopt haar produkten in de gehele EEG, alsmede in Spanje en Grieken land. De kantoorruimte van Fox boro (Nederland.) N.V. is 0nt- wikkeld via het zg. tuinen- systeem. Dat wil zeggen dat iedere groep wel apart, maar toch in één grote zaal zit. Plan tenbakken scheiden de afde lingen. in Londen hebben we niet. Zij, die voor langere tijd in Engeland kwa men wonen, trachtte ik te integreren in één van Ertgeiands grote protes tantse kerken. Het was dus een beetje oecumenisch werk. Een vaste gemeente had ik niet. Het ging vaak om incidentele persoonlijke contac ten." „In Vlaardingen ligt dat heel an ders. Ik heb hier een vaste gemeente en kan dus meer gericht werken. Je kunt hier iets opbouwen. In Enge land was het daarentegen een ko men en gaan van mensen." „Waarom ik uit Engeland weg wilde? Wel, het was bij mijn vertrek uit Nederland reeds de bedoeling dat ik ongeveer vijf jaar in Londen zou werken. Het. is niet goed dat je al te lang speciaal werk doet, want dan word je op den duur zelf ook spe ciaal. Een tweede argument is het feit dat mijn twee kinderen een jongen en een meisje groter wor den. Het is beter dat ze naar Hol land komen, want over enkele jaren is de overschakeling voor. hen wel licht te moeilijk." Drs. Van Reenen, die eerder pre dikant was in Lichtenvoorde en 's- -Graveland, tijdens welke periode hij zijn doctoraal deed, zal in Vlaar dingen dankbaar gebruik maken van zijn ervaringen, die hij in Engeland opdeed. „Om een voorbeeld te noemen: in Londen ontmoette ik jonge mensen, die door hun ouders in Holland or- thodx-gereformeerd waren opge voed en onder druk waren gezet om 's zondags twee keer naar de kerk te gaan. In Engeland echter leefden ze in een andere wereld en voelden ze zich vrijer. Soms hadden ze er geen behoefte aan om naar de kerk te gaan." „Dan zeg ik niet: je moet. Dwang heeft namelijk een averechtse uit werking. De mensen moeten zelf in zien dat het ontzettend belangrijk is om te geloven in Jezus Christus. En dan komt het naar-de-kerk-gaan vanzelf." „Als je wilt voetballen, moet je immers ook lid worden van een voetbalclub. Anders komt er niets van terecht. Zo is het met de kerk ook. Als je de keus van het geloof bewust doet, kom je naar de kerk. Maar je moet geen dwang opleggen. Dat is een symptoon van het ouder wetse gereformeerde levenspatroon. IHet moet 'van binnenuit komen." De ambities van drs. Van Reenen liggen met name op het gebied van het jeugdwerk. „Een groot organisa tor ben ik niet, inventief evenmin. Ik stel meer prijs op persoonlijk contact. Met gewoon praten kom je vaak het verst." Overigens houdt drs. Van Reenen er niet van een etiket te worden op geplakt. Hij wil niet links-gerefor meerd heten, hoewel hij met de theorieen van Kuitert c.s. een heel eind mee kangaan. „De mensen wor den als het ware gedwongen op nieuw over de inhoud van hun ge loof na te denken. En dat is een gelukkige ontwikkeling; Wie zegt. Krant naar uw vakantie-adres? Dit kunt u uitsluitend opgeven met de bon uit de krant. Telefonische opgaven- kunnen niet meer worden aangenomen Itnmamiëlkerk: interkerkelijk avondge bed, 19.30. Immanuëlkerk: jaarvergadering NVC.B Vlaardingen-Ambacht, 19.45. Stadhuis: vergadering Culturele Raad, IS.30. Immanuëlkerk; interkerkelijk avondge bed. 19.30. Emraastraat II: ds. X-anghout voor her vormd-gereformeerd comité, 28. KANTOREN 'Dagblad "De Rotterdammer", bijkanten Schiedam: lange Kerkstraat 82, lel. 266382; redactie: k, M. van Houweüngen, Juliana!cfan 84, tel. 365764; Wachten be zorging: Joh. Granefcld, Singel 93, tel. 263538, 18.30-19.30, zaterdags 18-19 uur. Bijkantoor Vlaardingen: Smalle daven- straat 11tel. 346775; redactie: J. Jille, tal. 351905; klachten bezorging: H. Verheij, Diepenbrockstraat 41tel. 343345. Agentschap Maassluis: P. C. Westein, Bil- derdijklaan 60, tel. 8905. Alarmnummer voor luchtvervuiling en mei- ding geluidshinder voor Schiedam en Vlaar dingen: tel. 262626. SCHIEDAM het reconstructie plan van de binnenstad van Schie dam dat twee mogelijkheden biedt en is opgesteld in opdracht van het ge meentebestuur door het Rotterdams •architectenbureau Fledderus en Van Gent heeft er coicurrentie bij gekre gen. De twee plannen van officiële zijde worden de plannen A en B genoemd. Hierover publiceerden wij enige tijd geleden reeds. Nu is de Federatie van Jongerengroepen van de PvdA met een alternatief plan C uit de bus ge komen. In de plannen A en B gaat men uit van de gedachte dat de binnenstad primair een kleine city met een nieuw of vernieuwd eigen modern winkelapparaat en een eenvoudig open of gesloten ontmoetingscentrum voorde dag moet komen. Neen zegt de FJG, hoewel de win kels belangrijk zijn, moet de city een groot open ontmoetingscentrum in liet stadshart zijn die optimale mogelijk heden biedt aan de vervulling van de vrije tijd van de stadsbewoner, ook wil de FJG de binnenstad afsluiten voor het verkeer; de bevoorrading moet dan geschieden met electrolor- ries vanuit een centraal coöperatief magazijn. Over de gedachte om in de binnen stad enkele grote warenhuizen te bouwen verschillende FJG'ers ook duidelijk van gedachte met de offi ciële plannen: „Wij zien hiervan het economisch oogpunt niet in". Overigens vinden zij hierbij drs. J. Bons, directeur-generaal van Bijen korf Beheer, die ook de Hema be stuurt, helemaal naast zich. Hij ver klaarde enige tijd geleden dat zijn onderneming er niet over dacht iets te'beginnen in Schiedam. Wel gaf hij toe dat er gespeokei is over verplaat sing van de Hema aan de Boersvest, die veel te klein is geworden, naar een naar een ander centraal punt. Men dacht toen aan de Branders- buurt. Van de zijde van Vroom en Drees- mann verklaarde men in Schiedam nooit plannen te hebben gehad. „Wij hebben een groot warenhuis in Rot terdam en Vlaardingen, waarom dan er nog een tussenin", zei men. De meest in het. oog lopende ver schillen tussen do officiële plannen A en B, en plan C van de FJG zijn verder: Het verkeer in het stadscen trum wil de FJG buiten de city hou den; in tegenstelling tot het Rotter damse architectenbureau wil de FJG de metro niet dwars door de binnnstad laten lopen, maar het cen trum slechts laten raken; de Broers- vest moet volgens dezelfde groepering voor alle verkeer worden afgesloten, maar ook hiervoor voelt het architec tenbureau Fledderus en Van Gent niets. Tenslotte legt het FJG-pIain de nadruk op het feit dat de city een ontmoetingscentrum moet zijn en dat de nadruk niet moet komen te liggen op het winkelapparaat, het ligt in de bedoeling dat voor de volgende raadsvergadering dit plan alle frac ties en het college van B en W zal worden aangeboden. dat het oude gereformeerde leven spatroon het enig juiste is?" „Ht is goed dat daaraan wordt gedokterd. Ik behoor niet tot de ver ontrusten, integendeel. De veront rusten, maken zich er te gemakkelijk vanaf. Ze willen vasthouden aan de „letter van de Bijbel" en dat geeft problemen, waarvoor ook zij geen oplossing weten." „Begrijp m goed:- noch de veront rusten, noch de aanhangers van de „nieuwe theologie" moeten we losla ten. Beide groepen namelijk geloven dat de Bijbel Gods jwoord is. En daar gaat het om." Drs. H. Th. van Reenen niet dwingen (Van onze correspondent) ROTTERDAM Binnen enkele weken zal gemeente Rotterdam gaan beginnen met de verbreding en re constructie van de Dirk van Burgweg in Hoek van Holland. Deze weg, die vanuit de richting Rotterdam en Den Haag de bëlangrijkte toegang vormt naar het Hoekse strand, zal vier rij banen krijgen en aansluiten op de reeds in uitvoering zijnde reconstruc tie van het kruispunt Maasdijk. 'De verbetering van de. Dirk van" den Burgweg is een kwestie, die bij de Hoekse - wijkraad -al jarenlang leeft. Bij gemeente Rotterdam was de zaak al geruime tijd rond, maar het wachten was op de benodigde rijks subsidie. Thans is bericht ontvangen dat-deze subsidie wordt verleend en men hoopt nu zo snel mogelijk het werkte kunnen aanbesteden. VLAARDINGEN In het clublokaal van VDV werden dinsdagavond de prijzen uit gereikt van de te Rotterdam gehouden persoonlijke damkampioenschappen, waar bij vier leden van VDV waren betrokken. In de hoofdklasse ontvingen c. Ble] en D. v. d. Kertthoff een tweede prijs, terwijl ,J F.. Gerritsen in de tweede klasse zelfs de eerste prijs wist te behalen. In de Jeugd- klissë eiste L, Torn de tweede prijs voor zich op. In de huishoudelijke competitie heeft Niestadt nog steeds de leiding met 29 pun ten uit 12 wedstrijden. Daarna volgen: Mast, 1T uit 13; Vermeulen, 13 uit 11; v. d. Kerkhoff; 12 uit 10; Van Veelen, 11 uit S; verburg li uit 11 en Van Leeuwen roet 9 punten uit 11 partijen, In groep 2 leidt Smits nog steeds met 18 punten uit it partijen maar hij wordt be laagd door Poot, die 14 punten uit B par tijen heeft. Elenbaas is derde met 13 uit 9 en Lucassen Jr. vierde met 12 uit 11. Kor- ver .heeft II 'punten uit 12 partijen en Adeïina heeft ook nog dubbele cijfers dank zij zijn score van 10 uit 10. HOEK VAN HOLLAND De politie kreeg - zaterdagavond een invasie van zi geuners met woonwagens te verwerken. De zigeuners 85 in getal waren met elf auto's en caravans overgestoken, naar Engeland. Daar werden ze echter gewei gerd en met hetzelfde schip teruggestuurd naar Nederland, Met assistentie van de vreemdelingendienst en na lange discussies wist de politie de mnsen te bewegen uit de Hoek te vertrekken. Ze zijn nu onderweg naar Duitsland. SGHDHDtABt De dienst van het Bureau van de "Vleeskeuringsdienst wordt het ko mend weekeinde uitgevoerd als op zon- en feestdagen, met dien verstande, dat zater dag van 9-10 uiur telefonisch aangifte van destmeti«materiaal kan worden gedaan on der nummer. 26 11 18. De aangiften worden dezelfde Oog afgehandeld. Het Stedeltjlk Sfuseum zal op 2e en Se Pinksterdag van as uur tot 17 uur voor het ïwibUdki geopend zijn. LS02ENBURG Burgemeester H. Slopts verricht woensdagmiddag om halftwee dc officiële opening van de weekmarkt. De markthandelaren hebben een- wedstrijd georganiseerd voor de kinderen. Er zijn ook veel attractieve aanbiedingen. Het is gebleken dat de handelaren veel belangstelling hebben voor' de markt in Rozenburg: voor de 40 be schikbare plaatsen waren 276 aanvra gen binnengekomen. Van de Rozenburgse middenstand hebben zich drie gegadigden voor een plaats aangemeld, een handel in groente en fruit, een handel in zui- velprodukten en één in huishoude lijke artikelen De markt wordt gehouden op het Raadhuisplein. ROZENBURG Ook voor dit jaar heeft de Sdhoolsportcommissie een korfbaltoemooi georganiseerd voor leerlingen van de basisscholen. Van elke van de zes basisscholen zullen twee achttallen deelnemen; er wordt micro-korfbal gespeeld, dus in twee vakken. De eerste wedstrijd wordt van avond, dinsdag, gespeeld, de volgende op vrijdag 15, vrijdag 22, insdag 26 en vrijdag 29 -mei op het terrein van Eurotop aan de Jan van Goyenstraat. Aanvang van de wedstrijden 18.30 uur. De teams worden ingedeeld in twee pools. De twee beste elftallen van elke pool zullen zaterdagmorgen 30 mei in de finale uitkomen. Naast een eerste prijs zal de win nende -ploeg de Eurotop-wisselbeker uitgereikt krijgen, die nu in de prij- zenkast staat van „De Rozenhorst". ROZENBURG Een vijftal poli tieke partijen, de Federatie Christen- Demokraten, D'66, PvdA, WD en GPV, houden woensdag 20 mei een politieke forumavond in de school aan de Bomen dijk. Het is de bedoeling daar de ge meente-politiek van de verschillende partijen toe te lichten en de Rozen burgers te laten kennismaken met de kandidaten. Men wil trachten bij de stemgerechtigden meer belangstelling te wekken voor de gemeentepolitiek. Men hoopt hierdoor het aantal „weg blijvers" te kunnen verminderen. Aan van g 20.15 uur. SCHIEDAM De Maassluise orga nist Feike Asma concerteertzater dagavond in de gereformeerde kerk (vrijgemaakt) aan de Westvest. Op het programma staan werken van: Bach, Wesley, Guilmant, Franck, Vieme, Jan Zwart, en de concertge ver. Aanvang- 8 uur Kaarten kunnen worden besteld bij W. Punt B.H.G. Laan 343, tel. 264359. HOEK VAN HOLLAND In de vergadering van dinsdag 26 mei zal het dagelijks bestuur van de Hoekse wijkraad de leden een ontwerp sportnota voorleggen. De wijkraad is van mening dat door de gestadige uitbreiding van Hoek van Holland moet worden uitgezien naar nieuwe sportaccommodaties voor scholen en plaatselijke verenigingen. In het uitbreidingsplan „Oost" is met die noodzaak rekening gehouden. Daar zijn terreinen gereserveerd voor de sportvelden. De twee ontworpen sportvelden aan de Hoekse Hillweg kunnen in de-toe komst gedurende de weekeinden wor den verhuurd aan de korfbalvereni ging HSV 1946. Bouw van n kantine is voor deze vereniging noodzakelijk, evenals de zorg voor voldoende kleedruimte. Het huidige voetbalveld .en tennis- complex van de Mij. Zeeland aan de Zekkenweg kunnen worden overge nomen door de voetbalvereniging Hoek van Holland, die hier een eigen complex wil stichten met een bijbe horend half verhard oefenveldje en een parkeerterrein aan de Prins Hen- drikweg. De huidige ligging van de terreinen kan iets Worden verbeterd en met groen omringd. De bestaande 20 volkstuintjes van de Mij Zeeland moeten iets verplaatst worden, naar de zuid-oostelijke hoek van de terreinen. „De maatschappij stelt het behoud van de volkstuinen als voorwaarde, ten gerieve van haar personeelsleden. Het bestaande schoolwerktuinen- complex aan de Harwichweg kan worden overgebracht naar het grotere complex aan de Hoekse Hillweg. Daar heeft men dan op één terein voldoende ruimte om alle kinderen die daarvoor in aanmerking komen van een schooltuintje te voorzien. Op het terrein waar zich nu de schooltuinen bevinden kan men vijf nieuwe tennisbanen aanleggen. Vlak naast de bestaande banen aan de Hawidhweg. Voor een regelmatige bedrijfsvoering heeft men minimaal negen banen nodig. Bovendien heeft de lawntennissport in Hoek van Hol land de laatste jaren een grote vlucht genomen. 'f-'fO' Peizikstraat 7 WIJK EN AALBURG tel. 04164-348/586 27 Van onze correspondent MAASSLUIS De heer A. Boer (pac.-soc.) stemde dinsdagavond in de gemeenteraad tegen het voorstel van B en W om het Zeekadettenkorps Maassluis aan een boot te helpen. B en W stelden de raad voor ƒ20.900 subsidie te verlenen om het Zeekadettenkorps in staat te stellen het s.s. Langeoog te kopen. Dit schip kost ƒ85.000, maar de tien jaar lang gebruikte Abraham van der Hulst bracht bij de sloper nog ƒ32.500 op. De resterende ƒ52.500 zouden door rijk en provincie en gemeente bijeen moeten wonden gebracht. Als de ge meente ƒ20.900 zou geven zou het rijkeenzelfde bedrag voteren, De heer Boer was tegen o.a. wegens het militaire karakter van deze jeugdbeweging en haar bindingen met de Marine. De rest van de raad dacht er anders over. De heer I. v. d. Knaap (ar) stelde dat hij een recht had opgebouwd om kritisch te zijn. Wordt 20.000 subsidie de norm voor subsidies aan jeugdbewegingen? vroeg hij. De heer Wempe (jarenlang voorzit ter van het korps) prees deze club. Zij zijn het „Feijenoord" van Maas sluis, vond hij. Wethouder J. Smit had- weinig moeite met de verdediging van het voorstel. De heer Boer, zei hij, verw art discipline met militarisme. Niet alleen bij 9e marine is er discipline, maar ook bij de koopvaardij en dat is nodig aan boord. Bovendien pleit voor dit korps dat het tien jaar be staat en nog nooit bij de gemeente heeft aangeklopt voor financiële steun. Het voorstel werd vervolgens zon der hoofdelijke stemming aanvaard. Het antwoord dat drs. Deibei (kath.v.) kreeg op zijn vragen over de Commissie Leefbaarheidszaken Vo gelwijk werd een motie. De heer Deibei had de mening van het college gevraagd over de essentie- Ie functies en taken van een com missie leefbaarheidszaken. Over het antwoord op deze vraag was hij tevreden. Dat was hij niet over het antwoord op zijn vraag over het feit dat B en W de Leefbaar heidscommissie medeverantwoorde lijk stelde dat ƒ450.000 voor de leef baarheid van Maassluis-West verlo ren ging. Dit was de bekende kwestie van zes of acht woonlagen in twee flats langs de Westlandseweg. De heer Deibei las een brief van de commissie Vogelwijk voor van 2 juni, waaruit zijns inziens bleek dat de deur voor overleg open bleef. Dit overleg is er echter niet geweest maar wel werd deze brief als be zwaarschrift aangemerkt met alle ge volgenvan dien. Er ontspon zich een „nietes-welles spelletje", waar men niet uit kwam. Nadat de heer Vermeulen (ar) nog had gevraagd of het nu nog mogelijk zou zijn in acht woonlagen te bouwen (het heien is al gebeurd), wat de bur gemeester ontkende, kwam de heer Deibei met een motie. Hij vroeg even schorsing van de vergadering om zijn motie te formuleren, wat hem door een geprikkelde burgemeester werd geweigerd. Daardoor konden de fracties zich niet heraden over de motie die hij al even mondeling had geformuleerd. Er stond in een verzoek aan B en W uit het antwoord aan de heer Dei- bel de passage te schrappen waarin de Vogelwijkcommissie medeverant woordelijk werd gesteld voor het der ven van inkomsten ad ƒ450.000 voor de gemeente, gelden die beschikbaar zouden komen voor de leefbaarheid van deze wijk te bevorderen. Met tien tegen vier werd de motie verworpen. Voor de motie stemden de heren Wempe (lib.), Boer (pac.-soc.), Deibei en Van der Lelij (beiden kath.). "TEN nieuwe actie, maar... een ■L' originele zo schrijft de Stich ting Bevordering Volksgezondheid en vraagt „koplopers met suppor ters" onder het motto „sport bevor dert volksgezondheid". Koplopers en sport,, niet zo moeilijk om te raden waar het om gaat, zou ik zo zeggen. Onder auspiciën van de Christe lijke Wandel Organisatie worden twee wandeltochten gehouden op za terdag 30 mei, de Koningin Wilhel mina mars, start en finish Plantage, Schiedam en op zaterdag 22 augus tus de Tuindorp - Vreewijk - mars, start en finish Wijkgebouw Vredes- kerk, Leede 117 in Rotterdam. Niets bijzonders, zegt u misschien, gewoon twee wandeltochten. Vervis u echter niet. De organisatoren.; van deze wandeltochten willen de tocht in dienst van de volksziefctébestrij- ding stellen, door mensen op te wekken een flink aantal kilometers te gaan wandelen, waarvoor anderen, betalen, de supporters dus. 1 Op deze manier hebben de Jjoditen een tweeledig resultaatru helpt'zie- ke mensen en stimuleert door een fikse mars (met natuurlijk de nódige training vooraf) uw eigen gezond heid. Wat is nu precies de bedoeling? Iedere deelnemer ofdeelneemster aan één of allebei de tochten zoekt een aantal supporters of sponsors, die voor elke af te leggen kilometer een bepaald bedrag beschikbaar.- stellen, bijvoorbeeld vijf cent, een dubbeltje, een kwartje of meer. Stel: U schrijft ln voor de 18-km- tocht en vindt vijf supporters, die elk 10 cent per kilometer willen ge ven. Dit levert op 5 x 1,80 is 9. Een eenvoudig rekensommetje, maar alle kleine beetjes helpen. Het geld dat op deze manier binnenkomt, komt geheel ten goede aan de vijf fondsen die bij de stichting zijn aan gesloten. Dit zijn: het Koningin Wilhelmina Fonds (kankerbestrijding), het Ne derlands Astma Fonds, Prinses Be atrix Fonds, Emmabloem Tuberculo- sefonds en de Nederlandse Hart stichting. Inlichtingen over de toch ten kunt u krijgen bij de Stichting Bevordering Volksgezondheid. Wes tersingel 52, Rotterdam-3, telefoon 137652. TN CANADA ■*- lijke actie leverde een derge- bekend als „miles for Millions" enkele jaren geleden een half miljoen op, en dat in een land waar de wandelsport onbekend was. Ik dacht zo, dat wij die zoveel kilometers per dag afleggen, 'dat. toch ook wel kunnen. Groepen bijvoorbeeld perso neelsverenigingen, zangkoren, voet balclubs of wandelclubs kunnen op deze manier heel wat geld voor het goede doel bijeenbrengen. Als aandenken ontvangt elke wandelaar een speciale herinnering, hoewel dat toch niet het enige is waarvoor u zult willea meewandelen. Het gaat per slot om de gezondheid en het herstel van uw medemensen. Om de wandelaars nog eens extra te stimuleren om naar keuze 8, 12, 18, 25, 40 of 50 kilometer af te leggen een kippe-eindje verlenen aan de Koningin Wilhelmina mars niet minder dan tien muziekkorpsen hun - medewerking. Na afloop van de mars volgt een feestprogramma in, het Openluchttheater in de Schie- damse Plantage. Hoe denkt u erover? Neemt u de uitdaging aan? Laat Rotterdam zien dat het nog iets anders kan dan voetballen ook?

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1