49 Verkiezingsprogram gemeenteraad jPCG wil bedrijven pas in hopeloze gevallen sluiten Verleden Vlaardingen blijkt zeer rijk en lx duurder kopen dan andersom Van De Hoek tot Vlaardingen Aero Contacts voert geding tegen RLD 59 AGENDA Burgerlijke stand C'70-getallen lopen naar de 100.000 I 75 lil U kont beter dagelijks voordeliger vervoeren VERLIES ALS AFSCHEID Italiaans schip ramt zuiger Remonstranten gaan vergaderen Overspannen man bezorgde politie banden vol werk Goed weekeinde achter de rug Historische Vereniging hij een Tivoli weer winnaar Maarten Sprij-beker Bets Griep wint toernooi van Intiem BandenCentrum LOOS BOMALARM OP LUNAPARK „Het Westen" gaat volgend jaar feestvieren BELEIDSNOTA'S DOORSTROMING LEEFSFEER glS i Automobielbedrijf N.V. ROGAM heeft ze - vt*e't voordeUzcr! SCHi ÉT BA A NS TRA AT 7 - TEL 25.1 2*34 Natuurlijk PLATENB0NNEN halen bij G. P. van Daalen Jr. morgen (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG De afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State zal dinsdag in openbare zitting een bezwaar schrift behandelen van Aero Contacts NV Rotterdam gericht tegen de Staat der Nederlanden c.q. de rijksluchtvaartdienst. ter meulen Het winkelen waard een Duico produkt DE ROTTERDAMMER PAGINA 4 2 MAANDAG 25 MEI lov^ Waarom zou U straks op Uw vakantie in een of andere dure toeristenplaats veel gaan beta len voor een strandtas, terwijl U nu de mooiste tas voor een spotprijsje koopt. Op de tekening ziet U slechts twee van de vele modellen stro- manden die wij tijdens deze partij-verkoop aanbieden. Het zijn er te veel om ze alle maal te noemen en af te beel den, komt U daarom eens kij ken, de prijs za! geen bezwaar zijneen leuke stromand koopt U voor nog géén ander halve gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van een partij stromanden in diver se modellen en kleuren w.o. de ze 2 leuke manden (het rechter modeI is gemaakt van stro met badstof), alle manden door elkaar per stuk voor 1 Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift best I (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De protestants- -christelijke groep in Vlaardingen, -waarin CHU, AUP en SGP verenigd zijn. zal zich in de komende zittings periode van de gemeenteraad inspan nen voor een krachtige bestrijding van de luchtverontreiniging. Blijkens het gemeenteprogram van de PCG voor de komende zittingsperiode van de gemeenteraad zal uitbreiding of vestiging van bedrijven in Vlaardin gen kritisch worden beoordeeld. „In samenwerking met andere ge meentebesturen en Rijnmond moet worden aangedrongen op maatregelen op zo hoog mogelijk niveau (rijkswet ten). Het gebruik van aardgas dient waar mogelijk verplicht te worden gesteld. De gemeente moet hier zelf VLAARDINGEN Het eerste elf tal van Zwaluwen heeft het afscheid van het binnenkort te verlaten sport veld In het Nieuwelant niet met suc ces kunnen vieren. De Vogels heb ben op het huidige terrein heel wat triomfen gevierd, maar de promotie naar de eerste klas bleef net buiten bereik. Men is in het Vlaardingse kamp echter allerminst verslagen. In het programmablad werd dan ook terecht geschreven: „We hebben straks op ons nieuwe veld In de Holy-wljk al meteen een doe! voor ogen. Ook onze nieuwe trainer Van Buuren: promotie naar de eerste klas." VLAARDINGEN De in gebouw Triangel gehouden algemene leden vergadering van de Historische Ver eniging Vlaardingen stond voor een groot deel in het teken van de pre historie. Dit was voornamelijk te danken aan de inleiding van de heer G. Wind, archeologisch adviseur van de gemeente Vlaardingen, lid van de vereniging en van de archeologische werkgroep Hclinium. Het huishoudelijke gedeelte, had een vlot verloop. Op voorste! van het bestuur weed een gezinslidmaatschap ingesteld, dat inhoudt dat elk tweede en volgende lid uit een gezin de helft betaalt van de normale contributie, die nu 10 bedraagt. De bestuursver kiezing verliep volgens verwachting. •De heer G. Geluk werd herkozen ale voorzitter, evenals de heer P. J. Wes- terdijk. De heer J. P. van Noord werd als negende bestuurslid gekozen. Na de pauze werd de bijeenkomst voortgezet als openbare vergdering en daarin hield de heer C. Wind zijn causerie over het onderwerp: Recente archeologische vondsten in Vlaardin gen. Misschien heeft U bij. het uit zoeken van nieuwe vitrage wel -eens gekeken naar zo'n prach tige franse wolkval, .waarvoor U meestal echter een stevige prijs betaalt. Daar gaan wij nu eens verandering in brengen- Franse wolkval, een rijke ven- sterval, waarmee U een fijne intieme sfeer in Uw kamer krijgt Deze prachtige val .van Tergal voile (de wolken zijn liefst 25 cm breed) kant en klaar met zoom, hoofdje en rijke volant, 55. .cm hoog, nu per wolk voor nog géén een gutden zestig. De heer Wind begon met een over zicht te geven van de ontwikkelingen en inzichten in de wereld van de Ne derlandse archeologie sinds de jaren vijftig. Toen leefde men nog in de veronderstelling dat alle archeologi sche vondsten uitsluitend op de hoge zandgronden te verwachten en te vinden waren. De vondsten aldaar en het ontbreken van noemenswaardige vondsten in het westen van het laiu. scheen deze stelling te bevestigen. Bij het bouwrijpmaken van een perceel grond aan de Ary Koplaan vond een arbeider een mooie, gladde vuursteen, die door de heer Wind werd herkend als een vuurstenen bijl. Daarna volgde een proefgraving, verricht door de werkgroep Heliiiium, die leidde tot een reeks onderzoekin gen van het Instituut voor Pre- en Protohistorie. Toen bleek hoe rijk de bodem in westelijk Nederland kan zijn aan ar cheologische vondsten, uit het terrein, dat eens een Biesboschachtig land schap moet zijn geweest, kwamen on telbare voorwerpen in een verrassend goed geconserveerde staat (als gevolg van de hoge grondwaterstand) naar boven. Het zijn resten van een neder zetting die een onbekende cultuur vertegenwoordigt. En omdat deze cul tuur niet kan worden vergeleken met een bekende, wordt hij de „Vlaardin- ger cultuur" genoemd. En zo krijgt Vlaardingen dan een internationale faam in de wereld van de archeologie en wetenschap, aldus-de heer Wind. Ten slotte gaf hij een overzicht van de latere vondsten in de Broekpolder en in de Holierboekse polder gedaan. Daar hebben amateurarcheologen vaak onder moeilijke omstandigheden maar met grote ambitie, hun speur werk verricht. het voorbeeld geven. Bedrijven mo gen gezien de ernstige sociale gevol gen, slechts in volkomen hopeloze ge vallen worden gesloten". In het gemeenteprogram worden veel woorden gewijd aan het contact tussen het gemeentebestuur en de burgerij. Behalve de taak van het eigen gemeentelijk voorlichtingsbu reau wordt het verstrekken van gege vens aan individuele burgers belang rijk genoemd. Daarnaast is het volgens de PCG van belang hoorzittingen, discussie- -avonden, voorlichtingsvergaderingen e.d. te houden. Daarbij moet dan wel de wil aanwezig zijn een positieve, constructieve bijdrage te leveren tot de leefbaarheid va de stad en het algemeen welzijn. De protestants-christelijke groep acht het voorts nodig dat de raad aan de hand van ingediende beleidsnota's de 'grote lijnen trekt waarlangs het gemeentelijk beleid zich moet ont wikkelen. Beleidsnota's kunnen zowel door B. en W. als door fracties uit de raad worden ingediend. Een belangrijk onderdeel van het gemeenteprogram van de protestants- -christelijke groep in "Vlaardingen is een pakket wensen en verlangens ten aanzien van de woningbouw. De PCG zal zich inspannen voor de bouw van meer vijf- en zeskamerwoningen en eengezinswoning in. De bouw van vierkamerwoningen daarentegen wil men afremmen. Gestreefd zal worden naar een zo danige woningdiiferentiatie, dat aan de woonwensen zoveel mogelijk kan worden voldaan, waarbij vooral ge dacht wordt aan modem wooncom fort, zoals de aanleg van een cen- trale-verwarmingslnstallatie. De PCG zal de aandacht in de ko mende jaren ook richten op de huis vesting van bejaarden, alleenstaan den, grote gezinnen en gehandicapten. Daarnaast is net belangrijk een in ventarisatie op de maken van de wo ningvoorraad en van de woonbehoef te. Het inrichten var. een woningkar- thoteek is vereist. Onder het noofdstuk stadsontwik keling wordt aandacht besteed aan de doorstroming van goedkope naar duurdere woningen, die de PCG wil stimuleren. „Zowel bij de stadsuit breiding als bij de sanering moet vol doende rekening worden gehouden met de voortdurend toenemende be hoefte aan parkeergelegenheid, zowel op de begane grond als indien no dig ondergronds dan wel via par- keertorens", aldus het gemeentepro gram. Ten aanzien van het onderwijs wil de PCG dat bij de planjing van scho lenbouw voldoende rekening wordt gehouden met de toekomstige behoef ten. In dit verband moet aandacht worden besteed aan de bouw van in- structiebaden en gymnastieklokalen. Wat betreft de cultuur zegt het pro- gramm dat de PCG zich wil inspan nen voor een goede conservering van daarvoor in aanmerking komende ge bouwen en voor det behoud van be paalde gedeelten van de stad. „Ter bevordering van de zondags rust dient de openbare en massale sportbeoefening zoveel mogelijk naar de zaterdag te word-n verplaatst. Uitbreiding van het aantal sportter reinen is daartoe noodzakelijk". Ook bij de overheidstaak inzake recreatie moet voortdurend gewaakt worden dat de zondagsrust niet in gevaar komt. In de nieuwe wij ken wil de PCG de leefsfeer verbeteren door het op zetten van wijk- en kerkelijke centra. Ook in de bestaande wijken, in het oude centrum dient er in dit opzicht nog heel wat te worden gedaan. Hulp moet worden verleend aan het sociaal en cultureel werk, dat door partiku- lieren wordt opgezet. Ais uitgangspunt voor het politieke handelen in de komende vier jaar kiest de PCG het Evangelie, van waaruit men de sociale samenleving wil vernieuwen. „Het gemeentelijk beleid zal dusdan'ge omstandigheden moeten trachten te scheppen, dat plaatselijk een harmonische samenle ving kan ontstaan, waarin de burger zijn rechten en vrijheden gewaar borgd weet en a's uitvloeisel van lief de tot God, de refde God, de liefde tot de naaste tut gelding kan komen. VLAARDINGEN Het zaterdag gehouden pupillen-voetbaltoernooi, georganiseerd door VFC en gespeeld op de terreinen aan de Sportlaan, is evenals vorig jaar gewonnen door de vereniging Tivoli uit Eindhoven, die in totaal 18 punten wist te veroveren. VFC werd tweede met 17 punten; Full Speed derde met 10 punten; Ro- zjüburg vierde met 3 puntenen ten slotte Aeolus als vijfde met 7 punten. Er werd gespeeld in drie groepen waarvan de punten per vereniging bij elkaar werden geteld. Groep 1:1. VFC, 8 punten; 2. en 3. Rozenburg en Full Speed met elk 3 punten. In groep 2 behaalden VFC en Tivoli ieder 7 punten, terwij] Rozenburg, Full Speed en Aeolus alle 2 punten noteerden. In de derde groep won Aeolus alle ontmoetingen hetgeen 8 punten opleverde. VFC en Aeolus kwamen tot 4 punten, terwijl Full Speed 3 punten behaalde en Rozen burg me één punt genoegenmoest nemen. Als Tivoli volgend jaar opnieuw winnaar van het toernooi wordt, zal de Maarten Sprij-beker definitief in Eindhoven blijven. VLAARDINGEN In de gemeen telijke turnzaal aan de Rode Kruis- laan werd zaterdag het jaarlijks voorjaarstoemooi gehouden van de tafeltennisvereniging Intiem '55. Bij de meisjes was Bets Griep de beste; in de finale versloeg zij Marjet Kooij, die met de tweede plaats genoegen moest nemen. Dik Oppenheim was weer goed op dreef en zegevierde in de finale over i Richard Smith. Het dubbelspel werd J gewonnen door het duo Frans van Capelle,'Richard Smith. Op de tweede plaats eindigden hier Arie Kooij en Arie Vrijhof. Voor het eerst werd ook in ge- j mengd dubbel gespeeld en hier ging de eerste prijs naar het duo Peter Pleysier/Bets Griep. Als tweede plaatsten zich Richard Smith en Mar jet Kooij. Jeugdleider G. Wapenaar die de prijzen uitreikte, maakte tevens de uitslag bekend van de beste geleverde prestaties 'in het afgelopen seizoen. Percentage-bekers werden toegekend aan Marca Sloof, Jacob Bleeker en Leen Smith, die uitkwamen in de af- delingen meisjes, jongens en jeugd. De beste zilveren toernooispeler was Hans Jaap Oppenheim, die een ruime voorsprong had op Arie Kooij, die als tweede eindigde. In het alge- meen klassement ging de eerste prijs 'naarRuud Fréhé. Mercedes-Benz praat u niet naar zó maar een uitvoering toe. Mercedes-Benz past de uitvoering juist hélemaal aan bij uw wensen. Maar dan ook hélemaal. Dat betekent dagelijks: ruimte-winst, tijd-winst, energie-winst. Dus geld-winst. Of: minder kosten per kilometer cn bedrijfsuur. Dat telt veel zwaarder dan éénmaal een hogere aanschafprijs. MERGEOES-BCNZ Bergweg 96-104 BERGSCHENHOEK tel. 010-180400 16 ROTTERDAM Door nog onbe kende oorzaak is zaterdagmiddag de Italiaanse tanker .Treelance in aanva ring gekomen met de bij de scheeps werf Gusto liggende zuiger Hendrik Zaanen. .De bulbsteven van de tanker drong diep in het enkele maanden oude Nederlandse, vaartuig. Er ont stond een gat midscheeps aan de rechterkant van het schip onder de waterlijn. Een viertal pompboten kon het schip boven water houden. Later op de avond is het vaartuig naar de werf van Wilton Fijenoord gesleept waar het direct in een dok werd op genomen. De Hendrik Zaanen is eigendom van de firma Zaanen en Verstoep. De rederij nam het schip eind vorig jaar in de vaart. Het werd gebouwd door Gusto, onderdeel van het IHC-Hol- land-concern De Treelance werd door de aanva ring nauwelijks beschadigd. Het 'schip kon later de reis naar Vlissingen voortzetten. wolken Morgenvroeg om 9 uur begint op cSe eerst» etage de verkoop van deze luxe franse wolkval van Tergal voile, kant en klaar met zoom en hoofdje en rijk geplooide volant, de wolken zijn eng. 25 cm breed, 55 cm hoog, per wolk voor 1. Ook nrnmxtatmargen open om fL of schrift. ben. VLAARDINGEN De Remon strants-gereformeerde gemeente houdt morgenavond, (dinsdag), haar algemene ledenvergadering in de Ar- miniuszaal van het kerkgebouw aan de Hof laan, aanvang 8 uur. Behalve de gebruikelijke agendapunten zal gesproken worden over de nota: „Een meerjarenplan foor de Broderschap", dat op de algemene vergadering van de Broederschap van 29 en 20 mei zal worden besproken. De vergadering wordt achttien con cept-besluiten voorgelegd, warvan de voornaamste luiden: de algemene vergadering besluit ieder die zijn kind in de Broederschap laat dopen, verteluur of catechisatie laat volgen, in een Remonstrantse kerkdienst trouwt of aan een Remonstrantse kring deelneemt, als vriend te be schouwen, dit aan de betreffende persoon mee te delen en die persoon als zodanig door gemeenten en krin gen te laten administreren (tenzij de persoon bezwaar heeft). De algemene vergadering besluit de mogelijkheid te openen vrienden in de kerkeraad of kringbestuur op te nemen. Als de ledenvergadering van de be treffende gemeente of kring er mee akkoord gaat, kan de kerkeraad aan deze vrienden in de kerkeraad (of kvingbestuur) stemrecht verlenen. In het jaarverslag wordt melding gemaakt van de feestelijke herden king van het 350-jarig bestaan van de Broederschap, dat als een hoogtepunt van het seizoen wordt beschouwd. Verder werden in het verslagjaar 37 nieuwe leden, vrienden en belang stellenden geboekt. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De politie heeft zaterdagavond het drukbezochte lu napark co hpt oude Heliport moeten ontru'men. Een anoniem telefoontje maakte duidelijk dat er om tien over half elf een bom zou ontploffen. In de korte tijd die de politie restte slaagde zij er, met hulp van de exploitanten, in de "honderden kermisgangers bui ten het lunapark te krijgen. Het wachte" was toen op tien over ha'f p(f Er gebeurde echter mets pp half elf. Er gebeurde echter niets en vri 5 f votj Triangel: mevrouw mr. M, BellingwouL- -Hoodenburg en dr, H. A. Schuring op propaganda-avond CHTJ-vrouwen, 20. Harmonie: contactbijeenkomst VVS o.i.v. mevrouw Van Toor, 20. KANTOREN 'Dagblad "Du Rotterdammer", bijkant eo** Schiedam: lange Kerkstraat 82, tel. 266382; redactie: R. M. van HouweÜngen, Julranalaan 84, tel. 2Ó5764; klachten be zorging: Joh. Granefeld, Singel 93, tel, 263538, 18.30-19.30, zaterdags 18-19 uur. Bijkantoor Vlaardingen: Smalle Haven- straat 11, tel. 346775; redactie; J. Jille, tel, 351905; Mochten bezorging: H. Verheij, DiepenbrockstraaMI, tel. 343345. Agentschap Maassluis: P. C. Westein, Bik derdijkiaan 60, tel. 8905. Alarmnummer voor luchtvervuiling en mel ding geluidshinder voor Schiedam en Vlaor* dingem tel. 262626. Aero Contacts NV heeft als lucht- vaartmakelaar sedert februari 1968 regelmatig charterovereenkomsten gesloten voor het vervoer van beslo ten groepen van en naar Suriname, voor dit vervoer werden meestal bui tenlandse luchtvaartmaatschappijen ingeschakeld wegens gebrek aan ca paciteit van Martins Air Charter en KLM die echter wel benaderd wor den. t Tot april 1969 mocht dit vervoer vrijelijk zonder vergunning worden uitgevoerd mits aan bepaalde voor waarden retour vervoer besloten groepen enz. werd voldaan. Vanaf 1969 moest voor dit vervoer vergun ning worden aangevraagd bij de RLD. De RLD verleende deze ver gunningen ook echter met de aante kening dat in de toekomst rekening gehouden moest worden met het feit dat dit vervoer alleen nog maar met nederlandse luchtvaartmaatschap- zou mogen worden uitgevoerd. Voor deze voorgenomen vlucht van 4 augustus 1969 werd de vergunning geweigerd omdat deze vlucht niet door een Nederlandse 'luchtvaart maatschappij zou worden uitgevoerd. Tijdens een bjspreking van Aero (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Een ernstig over spannen Spaanse gastarbeider heeft, de Rotterdamse politie dti weekeinde de handen vol gegeven. De man sprong achtereenvolgens uit een rij dende trein, in de AMaas en uit ee raam van de tweede verdieping van raam van de tweede verdieping van het politiebureau aan het baagse Veer. Om een uur zaterdagmiddag waar schuwden bewoners van de Maasflat de politie omdat, een man te water was geraakt. Politie en brandweer slaagden er met veel moeite in de half in het water van de Zaimhaven liggende Spanjaard de steile helling op te krijgen. Tijdens een verhoor door de re cherche sprong de man later uit het raam_ van het bureau. Hij kwam hierbij op een dienstfiets terecht die volledig vernield werd. De man ligt nu in het Dijkzigtziekenhuis met ge kneusde ribben. Contacts met de RLD op li juli 1969 toonde Aero Contacts aan dat voor de desbetreffende vlucht wel aan Mar tins Air Charter en de KLM om ca paciteit was gevraagd maar deze hadden geantwoord geen capaciteit beschikbaar te hebben. De RLD zou teen de vergunnin gaanvrage opnieuw in behandeling nemen. Op 25 juli 1969 berichtte de RLD dat een nader onderzoek had aangetoond dat <'e KLM wel over <5é capaciteit beschikte. Aero Contacts heeft zich toen in verbinding gesteld met de KLM die weigerde een char- terovereenkomst te sluiten omdat dit goedkoper is dan vervoer per lijn dienst tegen groepstarief. Dat groep- starief lag honderd gulden per passa gier hoger dan het bedrag dat Aero Contacts had ontvangen. De grief tegen de staat (RLD) is nu dat men de vergunning aan een bui tenlandse maatschappij weigerde hoewel men wist dat de KLM niet wilde vercharteren maar alleen per lijndienst tegen groeptarief wilde vervoeren. Sedertdien heelt geen charterver- voer met Suriname meer plaats ge had omdat de KL VI die een volledige monopoli positie had verkregen is blijven weigeren op charterbasis te vliegen. VLA-AfOINGEN De postduivenver eniging Keu-' Weer vloog met 388 duiven in concours vanuit TergiUer. vertrek: 13 uur. Aankomst eerste duif 17,50.21 uur. Aan komst laatste prljsduif IB.58.16 uur. 'De uit slag: A. Eirgelaan l. 4, 9, 41, «2; A. Groe nen veld. 2, 55, 83; A. v. Gils 3, 87; A. Hofland 5: Van weel/van der Veïden 6, B, 10, 11, 32, 38, 51. 88. {8. 76: Waarde nburg sr. 7, 20, 22, 24 72 8», 89. A VLAARDINGEN De postduivenhou- dersvereniglng De Luchtbode vloog met 143 duiven in concours vanuit SurvUUers <338 km), vertrek 6 uur. Aankomst eerste duif 10.30.01 uur; aankomst laatste prijsduil ll.09.39 uur. De uitslag; M. BroeK l. 16. 19; B. Vletter 2, 10, 15: G. v. Vliet jr 3. 4. 70. 31; L. v. 't Oor 3, 33; L. poldervaart 6. 21. 27, 28; C. Stolk 7, li; L. Mudde 8, 9, 1.1, ?4. 26. 34. Donderdag inmanden voor Corbel! (390 km). Klokken aanslaan vrijdag B uur. <:t VLAiARDENGEN Op het terrein van Zwaluwen aan de Kethelweg ia: dinsdag avond de Jaarlijkse voetbalwedstrijd wor den gespeeld, tussen personeel van de -ver eniging van Chr, schoolonderwijs. Evenals tijdens de -voorgaande jaren zullen leerlin gen weer met spandoeken en toeters voor de nodige entourage zorgen. De ontmoe ting begint om zeven uur en is voor ieder toegankelijk. VLAARDINGEN VFC heelt met drie elftallen deelgenomen aan het te Maassluis gehouden, toernooi van VUL, In de afde ling C 2 eindigde VFC als eerste met 7 punten; 2 CW (6 W, Goal (4); 4. VDL (2) en 5. DCL met één punt. Afdel-lng C2: l. CW (8): 2 Goal (8); 3. VFC (3); 4. VDL (2): 5. (DCL (1:) Afdeling C3: 1 Goal <8); 2 CW (6): 3 DCL (4); 4 VDL (2); 5 VFC (8). ■De drie sportivltei-tsprijzen werden toe gekend aan de verenigingen VFC. CW en DCL. B HOEK VAN HOLLAND —Voor de der de keer binnen twee weken heeft de Hoekss polttie na een aanrijding een dron ken chauffeur aangehouden. Het was de 50-iarige J. van der H., die vrijdagavond achtereenvolgens tegen een vraeht- en een SCHIEDAM Ondertrouwd: E Abels. 23 en H L M Kloos 25; C Admiraa! 28 en J C Korver 20: R Blanicert 21 en M A Becker 20; E W J den Boer 22 en A M de Ridder 23; J T van der Drift 27 en A J M van Es 18; E Heljstek 2Q en T M Buurman 20; J H T»ï van Huut, 21 en M P Clazing 21; P A de Keljzer 24 en A G van der Kamp 21: P J G Koeman 21 en C Verwlel 19; H M P F. van der Krieken 23 en F E M de Lange 19; F M van Krugten 23 en J C Limburg 20; M Beljngoudt 22 en M E Hagestein 11; K W Schwagermann 22 en P H Visser 20; A van der Vlugt 25 en y Bezemer 21. Getrouwd: D J van Namen 23 en J M Verzljl 23; M van Ekeren 23 en A Schou wenburg 19; J A verbiest 21 en G A Pas toor 28; D w Poot 22 en J P Verkade 22; H C Elshof 23 en A L Beuman IS; H M J VlllevoUe 25 en J A A Pluijmers 26; D van Hoorn 31 cn M Seholten 27; C van den Bos 29 en a M van de Mortel 20; M van Beek 26 en H de Groot 23: H J Markx 22 en C Hoogwerf 19; P H Donker 30 en C G Poot 21; M van Rossen 23 en C var. Dijken 21; A H van Oort 22 en c L Braat 21. Geboren: Isolde L d.v. H T Meijer en J A Voost; Paul H S z.v. E Tjatiringa en A G Stedehouder; Cornells J z.v. c-A A Gunnewegh en H A Derksen; Johanna d.v. J can Haaften en I D A M Pronk; Manon G J d.v. P J A Paap en A Y P van ïtooljen; Marline B d.v. M J A de Jong en B I Bik; Kitty d.v. F w G Geseling en A C Brandenburg. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM C'70 heeft weer een goed weekeinde achter de rug. De getallen van het be zoek aan de diverse attracties bewijzen dat. Zo kreeg Dolfiro- dam tijdens het eerste weekeinde dat het open was 2500 bezoekers te verwerken. Er moest zelfs-een extra-voorstelling worden inge last. De kabelbaan, die een fraaiere ingang heeft gekregen, telde in het weekein de 15,900 bezoekers. In totaal heeft de kabelbaan in de eerste C'70-weken ruim honderdduizend mensen ver voerd. Havodam doet het nog niet gewel dig. Dat komt kennelijk doordat er in het begin te veel storingen waren en nog te veel onderdelen niet gereed waren. Dit weekeinde trok Havodam toch vijfduizend bezoekers. De Philips- en Shellpaviljoens doen het buiten verwachting bijzonder goed. Shell heeft nu zoveel bezoekers getrokken als men dacht te krijgen gedurende de heleC'70 periode. Shell had gerekend op achthonderd mensen per dag. Met twaalfduizend alleen ai in de afgelopen weekeinde steeg het totaal van die eerste C'70 weken tot 112,000. Philips deed het iets minder, maar kreeg toch dit weekeinde ook 12.000 bezoekers te verwerken, waardoor het Philips to taal opliep tit 85,000 kijkers naar hri „ludieke Philips ballenspul". De horecamensen en speciaal die van de tijdelijke zaakjes laten liever niet weten wat ze hebben verdiend. Maar ledereen kan zien dat de pavil joens en de terrasjes een succes zijn. Ais er zonnige uren zijn (en daarover hebben we nog niet veel te moppe ren) zij deze terrasjes steeds goed be- ROl'TERDAM Op de glooiing van de Maasboulevard is zondag het in verre staat van ontbinding verkeren de lichaam aangetroffen van de 59- jarige J. Lodder uit Slikkerveer, De man was sinds 8 mei vermist. Het lichaam is naar de begraaf plaats Crooswijk gebracht. personenauto reed. Toen de politie heo verzocht mee te zaan naar het bureau, sprong hij in zijn auto en ging er vandaar* Later ton hij worden aangehouden. Nata hij de bloedproef had ondergaan werü Ni ter ontnuchtering ingesloten. m hoek van holland Ten nadfe VIAN D. "P. -werden aan de Nieuwtod»- dijk negen jonge koniinen en een wette uit een schuur gestolen. HOEK VAN HOLLAND -Van d? 23-jarige L. E. L. uit Ledden is een scootir in beslag -genomen. Hij reed ermee toiür rijbewijs, zonder kenteken en zonder vtt- zekering. VLAARDINGEN De hengebais- vereniging Het Westen bereidt zich voor op de viering van het 20-jarig bestaan, dat volgend jaar mei wöi gevierd. Men wil een groot nationasl concours organiseren. Een en ander werd uitvoerig be sproken tijdens de negentiende jaar vergadering, die een vlot en gezellig verloop had. Altijd heeft Het Westen een goeie rol gespeeld in de strijd om het hen- gelkampioenschap van Vlaardingoi en de leden hebben zich voorgenomen om strijd te blijven leveren zoals men dat gewend is, met volledige inzet Het bestuur van de verenigin? werd enigszins gewijzigd en ziet er thans als volgt uit: voorzitter: A. Stigter, secretaris: F. Tempelaar, pen ningmeester: M. de Goede, tweede voorzitter: D. Berveling en tweede penningmeester: M. Wijnhorst. Als U gewend bent rond de negen gulden voor een beha te betalen, .omdat U graag een goede koopt, dan hebben wij hier een aantrekkelijk voor deeltje voor U. Een prachtige beha van bet merk Duico, met voorgevorm de cups en royale maagband, die inderdaad de. maag volledig inhoudt Kortom een klasse beha, die een betere pasvorm garandeert, koopt U nu voor een laag prijsje. Keurig afgewerkt model met stretch schouderbandjes, nu— voor nog géén terra rijksdaal ders. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze prachtige stretch beha's met langs maagband, voorge vormde cups, stretch schouder bandjes, in B cup, onderbuste- wijdten 75 t/m 95, kleur marine voor 4 Ook maandagmorgen open Giéti ïjfi of seMftbut

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 2