Uitlenen en overal uitstallen Mevrouw Elias - Vaes en haar piccolom use urn Het komt aan op: de dagelijkse vervoerskosten 98 Niet op eenmalige aansdiaffingskosten Veer naar j Oliphant opgeheven Rott. muziekschool werkt progressief 98 Geslaaiden, geslaagden Warmte dreef mensen zondag de stad uit 98 Problemen C70 bewakerscorps zijn voorbij Veel publiek bij concert van P. van Egmond N.V. ROGAM Automobielbedrijf ter meuten PAGINA 3 5? ler meulen he* winkelen waard dubbeibreed 140 cm isEaD ROTTERDAM - „Als het eenmaal zo ver is met onze welvaart dat de men sen in de rij moeten staan om te vragen of ze alsje blieft een dagje mogen werken, moeten ze in hun vrije tijd meer kunnen doen dan voetballen of kastje kijken. Kunst kijken is óók leuk, maar dan niet in de bestaande musea, die eigenlijk gespecialiseerde hogescholen zijn en waar slechts enkelen onder ons zich thuis voelen, omdat zij de nodige kennis hebben verzameld", vindt me vrouw W. G. Elias-Vaes, die momenteel een gedeel te van haar verzameling exposeert in het Historisch Museum aan de Korte Hoogstraat. Dat geldt voor bestelwagens, net zo goed ais voor zwaardere vrachtwagens. Wij' van Mercedes-Benz praten u niet naar zo maar een uitvoering toe. Mercedes-Benz past de uitvoering van zijn bestelwagens juist hélemaal aan bij uw wensen. Maar dan ook hélemaal. Dat betekent dagelijks:ruimte-winst, tijd-winst, energie-winst. Dus geld-winst. Oft minder kosten per kilometer en bedrijfsuur. Dat telt veel zwaarder dan éénmaal een iets hogere aanschafprijs. IVlERCEDES-BEiNZ ROTTERDAM Het wagen- veer tussen Nieuwesluis en j Heenvliet heeft vrijdag jl. de i laatste oversteek gemaakt. Het j veer is opgelegd in de Dokhaven, j waar het restant van de Rotter damse veervloot op sloper of koper ligt te wachten. Met het verdwijnen van het laatste ge- meenteveer behoort deze vorm van transport in Rotterdam de finitief tot het verleden. Er va ren alleen nog enkele particulie re veren. Rotterdam Wanneer men bet programma van een leerlingenuitvoering van de Rot terdamse Muziekschool van nu vergelijkt met wat vijftien jaar geleden geboden werd, blijkt er in die tijd veel te zijn veranderd. Niet alleen wordt er aan de nieuwere muziek veel meer aan dacht besteed, maar ook heeft de suprematie van het klavier moe ten wijken voor meer ensemble- sPel en de deelname van vroeger minder bespeelde instrumenten sis harp, gitaar, trompetten, kla rinetten en een verscheidenheid aan slagwerk. Het lijdt geen twijfel dat deze gang van zaken stimulerend heeft gewerkt op de interesse voor de muziekstudie in het al gemeen van de jeugd. ROTTERDAM Het centrum van Rotterdam was zondag niet druk. Opvallend stil zelfs tijdens deze C'70 periode. Het warme benauwde weer en een overladen voetbalprogramma op de tv zul len er wel de oorzaak van zijn. Zaterdag echter was het wel ge zellig druk, met vooral veel men sen van buiten de stad. DE ROTTERDAMMER MAANDAG 8 JUNI 1970 Origineel Didas Draion geen wij tijdens deze aanbieding voor een heel aantrekkelijke prijs verkopen. Er zijn diverse prachtige door geweven ruitdessins (ook leuke ruiten voor kinderkledingj en prachtigs kleurenkombinaties. Nu dit Didas Draion, een goed wasbare stof, per meter voor nog géén zeven gulden. DIPAS DRALON ROTTERDAM De problemen tussen het C"70 bewakerscorps en de j leiding van C"70 zijn uit de wereld. Nadat zaterdag een opstand dreigde van de 25 bewakers die van plan wa ren hun uniformen vanmorgen in te leveren, is de kwestie nu in der min ne geregeld. De voormalige chef van het corps, de heer J. v.d. Geve! blijft ontslagen. Volgens een officieel communique is de oorzaak dat: „In verband met de noodzakelijke werkzaamheden ver- bonden aan de 24-uurs bewakings dienst en mede door de afstand van zijn woning (hoogvliet, red.), goede controle en uitoefening van zijn werk door de heer Van de Gevel bezwaar lijk was". Volgens C'70 hebben de heren a. J. Fibbc en Van de Gevel in onderling overleg besloten de werkzaamheden te staken. Tot nieuwe chef is be noemd de heer P. v.d. Velden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van een prachtige kwaliteit Didas Draiort, in moderne doorgewe ven ruitdessins en prachtige kleuren, 140 cm breed, per meter voor 6; Ook maandagmorgen open Géén te!, of schrift, best ROTTERDAM Voor een zomerse zaterdagavond was er nog vrij veel publiek in de Nieuwe Oosterkerk, waar de Amsterdamse organist Piet van Egmond concerteerde met mede werking van de ait Reinata Heems kerk. Dat de organist zijn faam heeft verdiend, was al dadelijk te horen in de „Fantasia en fuga in g" van Jo- hann S. Bach, waarvan hij beide de len lijzonder rustig speelde, zodat de structuur van de fuga goed was te onderkennen, fn het „Tweede Orgel concert in Bes" van Georg Fr. Han del vielen vooral de beide snelle de- ien op: flonkerend gespeeld het eer ste, als een vrolijk dansje het tweede. Zeer vlot er." ritmisch vast werd het eerste deel uit de „Symfonie no. 5" van Charles M. Widor gespeeld, en een grootse schoonheid kregen de ge durfde klankencombinaties en de krachtige ritmiek in „Dieu parmi nous" van Olivier Messiaen. Hoe voortreffelijk Piet van Egmond ook het improviseren beheerst was tenslotte te horen in eer improvisatie over een viertal liederen uit de „Ge- cenck-clanek'' van Adriaan Valerius, waarin o.a. trompetfanfares met echowerking en klokkenklanken te beluisteren waren. Hartelijk applaus bewees, hoe het pubiiek van dit zeer muzikale, rijk geregistreerde en meeslepende orgel spel had genoten. Bij een vorig optre den stond de alt Reinata Heemskerk raidden voor op het podium, vanwaar haar stem de ruimte geheel beheerste. Nu had zij, om beter contact met de organist te hebben, plaats genomen naast de hier in een hoek staande preekstoel en een paar meter van de podiumrand af. Dit bleek een verkeerde plaats te zijn. want haar zang kwam lang niet zo mooi door als de vorige keer, al viel er in het „Agnus Dei" uit de ..Mis in B" van Johann S. Bach en in „Return, oh God of hosts" uit Han dels Samson" veel te waarderen. En dat het contact met de organist toch ook daar niet ideaal was, kon men vaststellen in een pianissimo gedeelte van de aria „Weh, ihnen, das die von mir weichen" uit Mendeissohns -Elias". G. M. Dersjant (Van een onzer verslag geefsters) De ervaringen die zij op deed. (oen zij de verschillende bezoekers van de tentoonstel ling gadesloeg, hebben haar eens te .meer gestaafd in haar overtuiging, dat kunst voor de meeste mensen een vreemde en ietwat verwarrende zaak is, waaraan zij maar het liefst zo snei mogelijk voorbijlopen. Kunst is voor hen iets uit een andere wereld, die zij niet kennen en waarmee zij niet vertrouwd zijn. „Ik zag een onderwijzeres die haar klas in tien minuten tijd .'oor de gehele expositie had geiaagd. Een andere keer werd ik opgebeld door iemand, die zei: „Wat hebt u daar een mooie vaas staan. Ik heb er ook zo een." Deze meneer had mijn vazen intensief bekeken omdat hij ze herkènde." HERKENNEN Vandaar dat mevrouw Elias wei zou willen hameren op het belang van het herken ningselement: „De mensen moeten niet pardoes voor een of ander kunstobject worden neergezet. Dat zegt ze niets, ze weten niei waar ze naar moe ten kijken, ze begrijpen de wereld die er achter ligt niet en dat omdat ze er van jorsgs- afaan nooit mee vertrouwd zijn geworden. De fout is dat kunst in ten kastje wordt ge zet, of m ten museum wordt weggeborgen. Op die manier belet men de mensen om met kunst u,) te groeien." Zo rijnte het idee om van haar verzameling een uitleen museum te maken, waaruit een geschiedenisleraar kan putten „de kinderen moeten de voorwerpen kunnen betas ten. Niet alleen er naar kijken waaruit vitrines in bejaar denhuizon. ziekenhuizen en andere openbare gebouwen kunnen worden gevuld. „De tijd in een wachtkamer van bijvoorbeeld een dokter kan beter gedood worden door, vergezeld door een begeleiden de verklaring, kunstvoorwer pen te bekijken, dan door in een maandenoud, verfom faaid tijdschrift te zitten bla deren." PiCCOLOMUSEDM Een ander idee is de instel ling van een soort „piccolomu seum". dat de bezoeker rondr leidt door de geschiedenis in een notedop. Hoewel mevrouw Elias een beroemde collectie vijzels oezit, is het, wat haar verzamelwoede betreft, be paald niet de bedoeling zich te beperken tot voorwerpen uit een bepaalde periode of tot één soort voorwerp uit meer dere pericden. Al sinds tien jaar verzamelt zij al hst mogelijke: van een Egyptischs gemummificeerde valk tot een Nederlandse ge boortelepel uit 1785, van een laat-Romaans Johannesbeeld tot oen uit de heift van de zeventiende eeuw afkomstige waterklok. Voorop staat het doel de ge schiedenis tot leven te wek ken, en daarna komt pas het streven waardevolle objecten te verzamelen. Want hoewel mevrouw Elias vele uiterst kostbare voorwer- MevrOuw W. G. Elias-Vaes: „liet verleden dienstbaar maken aan het heden". pen bezit, zal zij zich eerder een zeer bijzondere vijzel la ten ontgaan om in de plaats daarvan enkele andere voor werpen te kopen, die essen- tieel zijn voor de rijkdom aan verscheidenheid van haar ver zameling. Zij bezit geen spoor van „verzamelsrtobisme". „Het verleden treft dan pas zin, als het dienstbaar kan zijn aan de toekomst"; zegt deze bijzonder sympathieke vrouw, weduwe van de laatste afstammeling van Micniel de Ruyter en dochter van een der oprichters van de Unilever, welke laatste haar na zijn dood een aan zienlijk vermogen naliet. Tegen h-iar notaris zei zij op dat moment, nu tien jaar gele den: „Ik ben niet van plan om nu breeduit rijk te gaan zitten zijn" en toen kochten zij en haar man het eerste voorwer pje, dat door een allengs gro tere stroom van kunstvoor werpen werd gevolgd. Vervol gens ontstond bij mevrouw Elias het plan om na haar dood haar gehele verzameling na te laten aan Rotterdam: „Mijn vader heeft in materiële zin iets voor deze stad gedaan: iaat ik dat nu in culturele zin doen." Maar naarmate het plan rijpte, kwamen er meer voe ten in de aarde. De vraag was waar de collectie zou worden gehuisvest. Reeds lang heeft men aan het Historisch Mu seum gedacht, maar concrete plannen werden herhaaldelijk getorpedeerd. Nu het eindelijk zover is dat men heeft besloten de inhoud van dit museum naar Delfsha- ven over te brengen in de panden Nijman bestaat er wellicht toch de mogelijkheid dat de collectie Elias-Vaes, die zich zeker nog zal uitbreiden, wordt gehuisvest in het Histo risch Museum. Voorlopig kan men de inte ressante collectie, genaamd „Bezeten bezit", nog bezichti gen tot l augustus. B.ERGSCHENHOEK De heer .J. vr.n Heiden, hoofdcommies bij de ge meente. is door zijn collega's en de burgemeester gehuldigd wegens zijn zilveren ambtsjubileum. Namens het gemeentebestuur sprak burgemeester A. van Gent, die tuinmeubels over- nandigdp en namens de personeels vereniging de heer C. A. van Dijke. die een lantaarn aanbod. EERKEL Miss Rotterdam heeft zaterdag in gezelschap van een aantal Rotterdamse wijkmissen een bezoek gebracht aan het centrum van Ber- kel. De jeugddrumband van Helicon haaide de Rotterdamse dames in, die werden begroet door loco-burgemees ter A. de Vrij en. de heer J. Kegel van de winkeliersvereniging. De Berkelse miss Tomaat en sir Komkommer overlaadden de missen met geschenken, zodat deze handen j tekort kwamen. 16 Bergschenhoek, Bergweg 96-104, tel. 010-18 04 00 iHet opheffen van. het wagenveer is de eerste maatregel, die de nieuwe eigenaar van de Oliphant de ge meente Rotterdam heeft genomen om de verplaatsing in te luiden. Ge deputeerde Syaten hadden destijds de noodzaak van dit veer ingezien en er hun fiat aan gegeven. Met de eigenaar van het kasteel de Oliphant, mr. H. G. van Everdmgen voor wie het veer in feite in stand werd gehouden, heeft de gemeente sinds kort overeenstemming bereikt '"ïVL-ir over de voorwaarden van. de verkoop: De prijs was al lang geen probleem, wel echter de uitdrukkelijke eis het. kasteeltje elders weer op te bouwen. De Rotterdamse gemeenteraad heeft deze eis uiteindelijk ingewilliged. De familie Van Everdingen blijft hét kasteeltje beheren totdat aan de verplaatsing jvordt begonnen. Over de plaats waar de Oliphant herbouwd zal moeten worden, wordt nog over leg gepleegd. Gedacht wordt aan Kecnvliet aan de Bernisse, een ge dachte die men bij Rijnmond zo gek niet vindt. Het gebouw is op eenvou dige wijze in het streekplan op te nemen. Wat de bestemming van het land huis wordt is nog niet bekend. Ver moedelijk zal het een soort ontvangs tcentrum worden. BLE1SWIJK De postduivenvereniging i Bleiswijk Moerltapeüe hield zaterdag een wedstriiflvlueht vanuit Orleans. Al- stand 5W km. Gelost werd om 5.3» uur. Aankomst eerste duif 13.54 uur. UITSLAG: J. van der Linde i i-3-4-5-8-U-l3-32: H. de Oude 2-15-16-25; L. i de Eeider 6-9-14-23; A. Uilenbroek 7-24; W. I Hulzinga 16-19: W. Meijer 12-17: C. Zware i !S; F. Langelaan 20; D. Verbeek 21. "Don- I derdag inkoi ven voor Noyen. 6.13 pvea rtd 2253 Tijdens de vrijdagavond in een goed bezette kleine Doelen gegeven loerlingenuitvoering van de R.M.S. iiebben wij o.a. kennis kunnen maken jaet composities van Ton de Vree, «enk Badings. Galatayud, R R. Nlein, B. van den Sigtenhorst Meyer, Heak Stam en Otto Ketting. Daarme de was niet gestreefd naar een pro gramma met optimale muzikale waarden, maar wel naar een binding raet hetgeen goecle vaklieden in een P gang gebracht vernieuwingsproces nebben bijgedragen. De Muziek voor schoolorkest van Ton de Vree, uitgevoerd door een j jeugdensembie c i.v. de componist, betekende al dimet een weinig con- j ventioneel begin. In deze suite heeft Ton de Vree zijn muzikale fantasie de vrije loop gelaten in een onder houdend nieuwer klankidioom, waar- bij aan het slagwerk een belangrijke j i rol was toebedeeld. Ook het Rondino van Badings voor viool cn piano bleek een prettig speelstuk en de Partita voor alt-blok- j 1 fluit en kleine naip van R. R. Klein j oogstte terecht veel succes. Behalve pianowerkjes van v. d. Sigtenhoret Meyer was er een compo- sitie van Henk Stam „Histoire de i Barbar". De uitvoerende pianiste, een leerlinge van mej. L. van Dorp, bleek niet alleen over een goed muzikaal geheugen en een behoorlijke speei- vaardigheid te beschikken, maar te vens in staat om oe aan de muziek ten grondslag liggende sprookjesstof op duidelijk gearticuleerde wijze toe i te lichten. Na de pauze volgden nog een kleine suite voor drie trompetten van Otto Ketting (zelf een goed trompettist), composities van Honegger, Ravel (sprookjes van motder de gans van i Ravel voor piano vier-handig), i Grundman, Sor (werken voor gitaar), I Bach e.a. Het programma werd beslo- ten met Mambo van J. Helsdingen, j gespeeld door een onder leiding van I de componist staand slagwerkensem- j ble. Een muziekavond, waarop het peil hel winkelen waard Waarom zou U een kumtpro- dukt kopen, als U voor minder geld bij ons «en grote natuur- zeem kunt kopen. Soepele tr «ongelooide zemen in een royaal formaat en van een uitstekende kwaliteit. Ze men die een maximum aan vocht opnemen, nu voor nog géén vier gulden. twee maten erot«r Morgenvroeg om 9 uur begint in het souterrain de verkoop van deze prachtige vol ie grote zemen koop er ook gelijk een voor de autoJ, een uit zonderlijk mooie kwaliteit voor 3 Ook maandagmorgen open Géén tet. of schrift best. 1 ROTTERDAM Ongeveer vier honderd personen hebben zaterdag middag een demonstratie gehouden tegen de politiek van de Amerikanen in Indo-China. Om twee uur formeer- I den de demonstranten op het Beurs- plein een lange rij waarna men zich begeleid door politie, in beweging zette. Met spandoeken en borden, waarop in allerlei bewoordingen het optreden in Cambodja werd veroor deeld Cambodja's dood is Nixon's brood trok de stoet door het cen trum van Rotterdam. Op de Coolsingel werd de tocht even onderbroken om op straat te gaan zitten om hun acties kracht bij te zetten. Tijdens de demonstratie werd ook het standpunt van de Ne- derlandse regering in deze zaak gehe- keid. De betoging verliep zonder inci- i denten. De lange stoet, getooid met veel ro de vlaggen, trok in de binnenstad de nodige aandacht. Het verkeer onder vond weinig vertraging. ROTTERDAM Aan de Chr„ Scholenge meenschap Marnix Atheneum-havo-mavo, Henegouwerplein 16. slaagden de volgende MMS-leerlingen voor het eindexamen: "W. G. Bakker, Barendrecht. M. W. E. Bijloo, Rotterdam. .J Bloem» Rotterdam. C. P. W. Broerse, Capelle a.d. IJssel. M. de bruin, bergschenhoek. A. H. Claassen, Rotterdam. M. J, Coppcolse. Rotterdam. E. J. Dijkhui zen. Schiedam. B. M. Ephraim. Rotterdam. G. Gouman, Rotterdam. A. P. M. van Hat- tum, Capelle a.d. IJssel. A. M. Hoekstra, Rotterdam. H. J. de Kok, Rotterdam. I. M. Komman. Rotterdam. M. C. van Kranen burg. Rotterdam. H. E. Krop, Rotterdam. A. E. van der made, Rotterdam. L. Mak, Rotterdam. J. Parre, Schoonhoven. A. J. Post, Schoonhoven. J. I. Pouwer, Rotter dam. I. C. C. Renken. Rotterdam. M. W. Snaathorst, Rotterdam. A. Vermeyden» Rotterdam. M. w .Walraven, Rotterdam. P. Andries, Rotterdam. G. E. L. Beyer, Rot terdam. H. L. van der Bijl. Rotterdam. B. C. van den Bos. Rotterdam. C. R. D. van Breda, Poortugaal. I. E. de Bruyne, Rotter dam. L. van Dam. Rotterdam. G. w. van Ganzen. Rotterdam. H. J. van Heemst, Rotterdam. M. den Held, Rotterdam. H. E. van herk, Rotterdam. J. M. Laurman, Rot terdam. S. I. van der Linden, Rotterdam. J. .J van Loenen, Rotterdam. Y. P. Paap, Rotterdam. M. Renes, Rotterdam. C. J. van Schelt, Rotterdam. P. Teeuwen, Rotterdam. A. woensdrecht, Rotterdam. ROTTERDAM Aan de marnix-athe- neum-havo-mavo. Hencgouwerplein 16, slaagden de volgende leerlingen voor het eindexamen A: Jaap Both, H. I. Amacbt. José Brakel, Rotterdam. Marion Bruijn, Krimpen a/d Lek. Pieter Hogenboom, Ca pelle Middelwatering. Piet de Jong, Maas sluis. Willem de jong, Capelle a/d IJssel. Leendert Noordermeer, Rotterdam. Coby Ruit, Rotterdam. Sjoerd van Schooneveld, Rotterdam. Hans van den Tol, Rotterdam. John Vermaat, Rotterdam. Jan Versteegt, Capelle a/d IJssel. Bert de Vries, Rotter dam. Pieter Wildeman, Rotterdam. Ineke de Wolf, Rotterdam. Voor het eindexamen B slaagden: Loek Anceaux, Rotterdam. Frans Borst. Rotter dam. Wim Dereksen, Rotterdam. Fred van Dommelen, Rotterdam. Marjan Helder, Rotterdam. Kees de Hoog, Rotterdam. Joke Houweling, Rotterdam. Corrie Huisman. Rotterdam, marinus Pool. Rotterdam. Jan Schonenberg. Rotterdam. Theo Spieren burg, Rotterdam. Tjeerd Schotanus. Rot terdam. martin van Steenbergen, Rotter dam. Jaap Visscher, Rotterdam. Jan de Vlieger. Rotterdam. Kees Weeda, Rotter dam. Jan Westerbeek, Rotterdam. Henk den Boon, Capelle. Jaap Bouwer Capelle a/d IJssel. Marian Brand, lekkerkerk. Wim van Herk, Rotterdam. Hans Houweling. Krimpen a/d IJssel. margo Makkinga, Ca pelle a/d IJssel. Kees Nuyt, Nieuwerkerk a/d IJssel. Ria Paalvast, Capelle a/d IJssel. Eduard Scheenjes, Krimpen a/d IJssel. El- ly Schouten, Capelle a d IJssel. Slmon SenkeriJ, Krijpen a/d TJssel. VLAARDINGEN. 8 juni Aan voer: VL 131. 49: VL 90, 31: VL 1. 36; VL 112, 12: VL 115. 25: VL 16, 44; VL 7, 12; VL 121, 19; VL 34, 22: VL 105. 38: VL 153, 19; prijzen: kleine maatjes 259 - ƒ350: kleine maatjes ƒ250; grote maatjes IS1 - ƒ231. van musiceren een goed niveau ver toonde en de verscheidenheid van het gebodene de aandacht van het pu bliek vasthield. W. H. Wnlvekamp (Van een onzer verslaggevers) De getallen (indicatie van de druk te) van de diverse D'70-attracties ga ven echter een onverminderde be langstelling te zien. Na twee weken Dolfirodam zijn er meer dan zestienduizend bezoekers geweest. De kabelbaan kreeg 15.000 in dit weekeinde en Havodam trok vijf duizend kijkers. Na een maand heb ben deze twee attracties nu respectie velijk 150.000 en 60.000 bezoekers ge trokken. Philips staat na het afgelopen weekeinde op 125.000 bezoekers en Shell op 130.000. Blijdorp en Euro mast (inclusief space-tower) hadden het zondag beduidend rustiger dan anders. Naar Blijdorp kwamen zevendui zend mensen en naar de Euromast dit weekeinde vijfduizend van wie er ze ker 55 procent ook nog met de space- tower naar Rotterdamse hoogte pun tje gingen. Meer Rotterdammers zaten, of la gen in de zwembaden, in de groen- gordcls, aan het Brielsemcer of rond de Kralingse plas. Hoek van Holland verwerkte zon dag een drukte die in dit nog jonge seizoen 1970 nog niet is voorgekomen. Met duizenden op een rij reden de auto's in de richting van het strand met het gevolg dat het verkeer meer dere malen hopeloos vastliep. Oor zaak daarvan was de reconstructie van het vitale kruispunt Maasdijk, alsmede de juist begonnen werk zaamheden tot verbreding van de Dirk van den Burgweg, Op het strand werd het in de loop van de dag steeds voller en de men sen lagen arm aan arm en been aan been in het warme zand. Consumptie tenten, ijs- en patatzaken deden goe de zaken en op alle mogelijke en ook onmogelijke plaatsen vond men auto's. In de namiddag, toen als gebruike lijk alle strandbezoekers weer tege lijk naar huis wilden, ontstonden nieuwe verkeersknopen die door de Hoekse politie moeizaam ontward werden. Speciaal voor U mevrouw, die toch zeker een paar keer in de week boodschappen moet halen (en dan misschien tobt met een te kleine tas of boodschappen netje) hóuden wij deze extra voordelige aanbieding. Royale boodschappentas van •mooie ruitstof op linnen basis en met skai soufflé. Met sterke handvatten, ritssluiting en be- schermdoppen op de bodem. Een prachtige tas voor nog géén zeven gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op da parterre de verkoop van deze linnen boodschappen tas met sterke skai soufflé, er zijn diverse prachtige ruiten voor 6: Ook maandagmorgen opis Géén tel. of schrift, best

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1