ïoofUwlöen van drastische ptparlajiajeii in alle afdeWen. Zomer - muntels rn-mW- m- m- atamt m Baastrecht trots op nieuw scholencomplex Polder Goeree sloot gunstig jaar af De nieuwe deodorant Sportif van Boldoot maakt van een j. jjS bjj Levendige handel op de bloemenveiling lïoskoopse schoolartsen tevreden over hun werk n]DP! 35ïfS Drie nieuwe scholen tegelijk kreeg Geref. gemeente I holen weer predikant Bevelanden hielden brandweereoncours Wandeltocht In Schoonrewoerd spray .^y.Ter kennismaking 7 5 ceHt!" - Indringer in Zaltbommel aangehouden Veilingoverzicht Boskoop Zwembaden en speelplaatsen nodig ƒ2250 gestolen bij inbraken Aardbeien en kruisbessen in Zeeland Wandelmarsen in Kerkwijk m DE ROTTERDAMMER maten S6 en 38 guiver scheerwol. dansesjnaten3844. hyjoa- wit en zwart. Sleutel Blij Intrede ds. Hegeman noeste kokkin AC? een frisse keukenprinses. 9ÖUDÖÖI by boldooT' -•EODORAnT 03 Alle drukke en bedrukte mensen, hij is er! Uw eigen overtuigende deodorant! Sportief geurend. Koet. Veilig. In groene verpakking. Met ingebouwde zekerheid voor urenlange frisheid. Juist in de heetste uren van uw leven. Een levensblije deodorant. Net als de blauwe eri rose Boldoot deodorants verkrijgbaar in spray, roller en stick. BOSKOOP Het gaat goed met de Sehoolartsendienst „Kring Boskoop", als men het onlangs verschenen verslag van deze dienst erop naleest. Dwars door het hele verslag loopt een bijzonder positieve lijn, niet alleen wat de werk-resultaten van de dienst betreft, maar ook en vooral waar het gaat om de gezondheid van de betrokken kinderen, in totaal toch nog altijd een kleine elfduizend, verdeeld over 79 6choien. Pedagoog Butterfly Rododendron PAGINA 4 DINSDAG 9 JiJNi 1?^ Donliros vesten m under- jurken HAASTRECHT Drie nieu we schoten tegelijk in gebruik genomen. Men vond het toch wel de moeite waard om er eens even wat van te maken, daar in Haastrecht. De leerlingen van de drie nieuwe scholen, een open bare lagere school, een christe lijke lagere en, een christelijke kleuterschool, hebben het ge merkt. Dat mocht dan ook wel, want met gepaste trots kan Haastrecht zeggen dat het in een tijdsbestek van nog geen vier jaar zo'n 2% miljoen in scholen bouw heeft geïnvesteerd. Burgemeester J. W. Wegstapel was zaterdagmorgen de eerste die zijn of ficiële openingsballonnetje bet lucht ruim liet kiezen, daarbij geholpen door een stevige bries uit het oosten. Onmiddellijk daarna zag Haastrecht even niets dan ballonnen, toen de schooljeugd ook haar exemplaren los liet. De opening kreeg overigens een extra-feestelijk tintje door het feit dat de christelijke school dezelfde dag haar 75-jarig bestaan vierde. Na de officieuze oplating van de ballonnen kregen leerlingen van de drie nieuwe scholen, Henny van Oort, Loes van den Bent en Mijnie van der Vlist van dt burgemeester de sleutel van hun school, die zij als eerste mochten betreden, voor alle genodig den uit-die in de tussentijd aange naam waren beziggehouden door de muziekvereniging „Concordia", die verder al de kinderen had begeleid op hun weg naar de nieuwe schoolge bouwen. Haastrecht is blij met en trots op zijn nieuwe scholen, die zo dicht bij elkaar liggen dat het vrijwel een scholengemeenschap is. De heer J. de Vries, inspecteur van het lager on derwijs, benadrukte juist dit aspect nog eens door de respectievelijke schoolhoofden te wijzen op de moge lijkheden die deze situering hun biedt met het oog op een hechtere samen werking dan wellicht elders mogelijk is. Aan de gemeente zal het overigens niet liggen als deze samenwerking niet van de grond komt, want burge meester Wegstapel stelde de drie scholen een gemeenschappelijk sport veld in het -vooruitzicht op de plaats van de afgebrande boerderij van de heer E. Verboom aan de Bredeweg. De verschillende schoolbesturen staken trouwens niet onder stoelen of banken dat ze meer dan blij waren met hul .neu-we scholen. De heer W. Aantji" woorzitter van het christe lijk schoolbestuur, kwam er rond voor uit. Zijn bestuur had aanvanke lijk nog overwogen het oude gebouw te laten restaureren, maar „we zijn nu toch wel erg gelukkig dat we voor THOLEN Met de intrede van ds C, Hegeman, gekomen uit de Ver. Staten, heeft de gereformeerde ge meente sinds vrijdagavond weer een eigen predikant. Voor deze gelegen heid werd gebruik gemaakt van het kerkgebouw van de hervormde ge meente. In de middagdienst was ds. Hege man bevestigd door ds. A. Vergunst uit Rotterdam met de tekstwoorden Lukas 24 vers en 48. Ds. Hegeman had als tekst van zijn intreepreek gekozen Handelingen 8 vers 35: „En Philippus deed zijn mond open en beginnende die Schrift, verkondigde hij Jezus". De nieuwe predikant had 'als thema boven zijn preek geplaatst ,,Een boodschapper van de goede tijding". Na zijn preek hield ds. Hegeman een korte toespraak tot de genodig den en de gemeente. Op zijn beurt werd ds. Hegeman toegesproken door ds. Chr. v. d. Poel uit Yerseke, na mens de classis, door ds L. Fringa namens de plaatselijke kerken, door burgemeester A. van Boeijen namens het gemeentebestuur, door ds, P. Kuijt, zendingspredikant en tenslotte door ouderling J. L. M. Geluk. Er was veel belangstelling in beide diensten. KAPELLE De Vereniging van brandweren op de Bevelanden heeft zaterdag haar jaarlijkse wedstrijden gehouden, waaraan 20 brandweer korpsen en twee PTT-ploegen hebben deelgenomen. B en W ontvingen de jury en een aantal genodigden in het gemeente huis, waar burgemeester H. G. van Suylekor, het belang van de team geest en het kweken van saamhorig heid onderstreepte. Op de terreinen van de nv Van der Have werden twee objekten uitgezet. Een gefingeerde brand moest worden bestreden onder het toeziend oog van de jury onder voorzitterschap van de heren A. Swieb te Vlaardingen en Chr. Janse te Vlissingen, die vrijdag tijdens een feestavond in De Vropne de uitslag zullen bekendmaken. De Bredase districts-inspecteur G. Kor- tus zal dari de oriizen uitreiken. Het programma, dat om acht uur begint, wordt afgesloten met een' Brandweerbal waaraan het dansor- kest The Gold Stars uit Bergen op Zoom medewerking verleent. de lange weg van nieuwbouw hebben gekozen." De presentjes konden niet uitblij ven. De heer Verwelj, vertegenwoor diger van het architectenbureau Stuurman dat de scholen vorm heeft gegeven, opende de rij door iedere schooi een geschenk aan te, bieden. Hij - werd gevolgd door de vheer H. Segèrs, voorzitter van de vereniging voor openbaar onderwijs, stelde zijn school een aquarium in het vooruit zicht. De gemeente vult deze reeks van goede gaven aan door op het ter rein -tussen de openbare school en het nieuwe gymnastieklokaal een beeld houwwerk te laten verrijzen dat ..het trappetje naar de maan" uitbeeldt. GOEDEREEDE De Verenigde Vergadering van de polder Goede reede, die per 1 april 1970 met de polders van Ouddorp en Stellendam is samengevoegd, heeft maandag avond besloten de lasten met ƒ8 per ha te verlagen. Het ziet er ook naar uit dat de polders in district I (achter Ouddorp) een uitkering zullen ont vangen. De polders hebben een gunstig jaar afgesloten: ondanks kostenstijgingen kon ƒ20.000 naar het quartair wege nfonds worden overgeboekt en kon het boekjaar 1969 met een batig saldo van ƒ45.500 worden, afgesloten. Be treurd werd echter dat gedeputeerde staten geen tostemming hebben wil len geven voortgang te maken met de verbetering van de quartaire wegen: de voor een periode van vijf jaar voorgenomen verbeteringen moeien nu over tien jaar worden uitgestre ken. De inkomsten uit de bezittingen blijven verder stijgen. Er zijn nog enkele percelen die voor 60 per jaar worden verhuurd, maar dat bedrag wordt tot ƒ350 per jaar opgetrokken (er staan zomerhuisjes). Nog meer zullen de inkomsten stij gen door verkoop van gronden ten behoeve van de aanleg van de Dam- menweg (tussen Haringvlietdam en de dam door het Brouwershavense gat). Door het gereedkomen van het Poldersebos zullen de uitgaven dalen, als gevolg waarvan de ingelanden van de polder West-Nieuwland, waaronder dit bos ressorteert, een uitkering kon worden toegezegd, Be vergadering nam afscheid van de heer P. c. Breen, die de pensioen gerechtigde leeftijd heeft bereikt. Hij werd 36 jaar geleden heemraad van de polder Het Oudeland, in 1951 van de Zuiderpolder, in 1857 van de pol der Goeree en per 1 april 1967 hoofd ingeland van de toen samengevoegde polder Goeree. Dijkgraaf L. P. Akershoek over handigde hem een kist sigaren. dh" <YtY» S OL_DOOT deodorant sportif SCHOONREWOERD Zaterdag wordt de derde Vijfherenlandentocht gehouden, georganiseerd door de wandelsportvereniging SIA. Voor hen, die niet aan de lange afstanden willen deelnemen, zijner nog kortere. De afstanden zijn 5, 10, 15, 20, 30 en 40 km. Voor de groepen, die aan de 5, 10, 15 en 20 km deelnemen zijn er extra prijzen. Er is ook een prijs voor de oudste deelnemer of deelneemster. De start voor de 30 en 40 km is om 11 uur, voor de andere afstanden om half drie. ZALTBOMMEL De rijkspolitie heeft de man aangehouden die in de nacht van 23 op 24 mei de woning binnendrong van de 61-jarige wedu we Week-Kusters. De dader kon vrij dagavond worden aangehouden. Na een verhoor op het Bommelse politie bureau legde hij eelt bekentenis *f. De man moet volgens de politie geestelijk zeer onevenwichtig zijn ge weest toen hij tot zijn daad kwam. Men meent dat hij geen slechte be doelingen had toen hij het huis bin nendrong. Zoals bekend sprong de weduwe in paniek uit het zolderraam en durfde zij pas om hulp te roepen toen de man zes uur later verdween. Zij moest met een gecompliceerde beenbreuk in het ziekenhuis worden opgenomen. De heeft i bracht. collecte voor Zonnegloren Poederoijen 50.47 opge- De collecte voor het Rode Kruis heeft in MelisUerke ƒ360,70 opge bracht. Men heeft het afgelopen jaar niet stilgezeten. Er werden alles bij elkaar 3382 kinderen geheel onderzocht en 220 gedeeltelijk. Elf procent daarvan werd doorverwezen naar de huisarts, vaak in verband met oogklachten .lichte anecniën, .gehoorstoomissen ol oorafwijkiigen. Deze onderzoeken, vooral dat waarbij 2533 kinderen werden onderzocht op tuberculose, hébben bijzonder gunstige resultaten gehad. Tuberculose is nu zover terugge drongen, dat in overleg met de ge neeskundig .hoofdinspecteur is beslo ten het schoolonderzoek voorlopig te stoppen. Zekerheidshalve zal het Man- toux-team nog wel de kinderen in de eerste en vijfde klas van de lagere school controleren. Opvallend zijn de resultaten bij het onderzoek naar de schoolrijpheid van de kinderen: van de 36 hierop onder zochte leerlingen waren er 14 niet schoolrijp, 10 wel en 12 matig. Het zijn ieder voor zich cijfers die toch wel het npdige te denken geven over de wijze waarop de jeugd bij de eer ste schóól-ervaring tegemoet getreden zal moeten worden. In direct verband hiermee staat de conclusie die de samenstellers van het verslag trekken: volgens hen is er sterk behoefte aan adviezen van een pedagoog of psycholoog aan zowel de leerkrachten, de ouders als het kind zelf bij leerstoornissen. Daarnaast signaleert men een behoefte aan een psychiatrische of andere begeleiding van kinderen, en ouders die met de opvoeding in een impasse zijn ge raakt. Een laatste conclusie van het rap port heeft betrekking op speelplaat sen en zwembaden. Er wordt de aan dacht op gevestigd dat bij de bouw van scholen veelal te weinig ruimte wordt gereserveerd voor uitbreiding en speelplaatsen. Noodlokalen op de toch al kleine speelplaatsen, zoals in Hazerswoude bij vier van de vijf la gere scholen en bij twee van de ze ven kleuterscholen, acht men een ah lesbehalve gelukkige oplossing. Met voldoening constateren de sa menstellers van het rapport tenslotte, dat twee zwembaden zijn geopend: een overdekt instructiebad in Hazers woude en een fraai open bad in Wad- dirsxveen. Een groot aantal kinderen blijkt toch echter nog niet te kunnen «wemmen, hetgeen leidt tot een plei dooi voor een overdekt instructiebad voor iedere gemeente. ItOSSUM In het viswater De Molen wordt zaterdag de eerste wed strijd om het Prinsschap van de Fint gehouden. Men kan zich opgeven bij de concourscommissieleden Piet Ver hoeven, Henk de Wit, Jan Beenen en Jo van Heel of tot een uur voor de wedstrijd In het clubhuis Rival. Aan vang half tien. BOSKOOP Op de veilingen van de Coöperatieve vereniging „De Bos- koopse Veiling" G.A. is in de afgelo pen week de belangstelling van de zijde van de kopers, handelaren, toe genomen. De ruimere belangstelling voor de bloemenveiling kan o.m. wor den toegeschreven aan een belang rijke uitbreiding van bloemisterij- produkten en door aanvoer van gro tere hoeveelheden. Over het algemeen was er een le vendige handel. Voor prima kwaliteit was men genegen tot het neertellen van een goede prijs. Een bewijs hier van leverde de Poiyantha-rozen die in een zeer goede kwaliteit voor de klok werden aangevoerd. De beloning voor eerste kwaliteit was al spoedig van ƒ3.70 via ƒ4.20 tot ƒ4.60, tweede kwaliteit werd alge drukt tot op ƒ2.80 en derde kwaliteit f 1.85 - 2.10. Voor wat de grootbloemige rozen betreft is opmerkelijk dat voor eerste kwaliteit Butterfly de notering opliep tot 2.70 per pos van 20 knoppen, terwijl New Yorker van 2.70 in het begin der week, tijdens de weekeind- veiling terugviel naar 1.50. Variëteit Dutóburg is ook nogal ge wild. Dit kan worden geconcludeerd uit de oplopende markt n.1. van 2.20 tot op ƒ2.80. Bij de babv-rozen viel een kwaliteit-wisseling bij favoriet Zorina waar te nemen. Dit bracht ook schommeling m de notering. Deze zakte van ƒ3.40 pei bos van 10 tak ken naar 2.80. De nieuwe baby-roos Junior Miss is momenteel iets aan het teruglopen, bij een nieuwe „snede" zal dit wel weer verbeteren. Nu zakte de rotering voor Junior Miss van 1.95 naar 1.60. Variëteit White Jewell heeft waarschijnlijk met hetzelfde euvel te kampen en de prijs van deze baby-roos zakte van 1.50 tot op 0.85 Voor variëteit An ne Wheatcroft kwam een notering van ƒ0.95 tot stand, De kwali teit van Fire King is in herstel. Dit werd in een prijs van ƒ1.40 voor 10 takken tot uitdrukking gebracht. De handel had nop een onverflauw de belangstelling voor de aangevoer de Rododendron-koppen Een prijs van 29 cent per kop voor de variëtei- BERGEN OP ZOOM Uit drie woningen aan de Antwerpsestraatweg hebben inbrekers bij elkaar een be drag van ƒ2.250 ontvreemd. Bij A. B. verdwenen een portefeuille en een portemonnee met in totaal 2.100. men was de woning binnengekomen door de achterdeur, nadat men het slot hiervan had geforceerd. Bij diens buurman J. O. hadden de inbrekers weinig moeite binnen te komen, omdat men vergeten was de achterdeur te sluiten. Daar werd een portemonnee inet 130 gulden gesto len. Tenslotte kreeg ook C. de B, on gewenst bezoek. Hij mist een bedrag van 20 gulden. Van zijn woning werd eveneens de achterdeur geforceerd. De recherche heeft een onderzoek ingestetd. ten.Catawbiense en Boursault is ze ker niet slecht. Integendeel zelfs. Bij de verhandelde Clematis Prins Hen drik deed zich het verschijnsel voor dat in een tijdsverschil van slechts twee dagen een prijsverschil van 24 cent per rank viel op te tekenen. nJ. van 43 cent per rank naar 19 cent. Voor poxgoed. had de handel ook goe de belangstelling De aangevoerde rozen in pot wer den vlot verhandeld voor 85 cent per stuk. De gewone snijbloemen worden nu ook in een ruimere kwantiteit aangevoerd. Voor Pyrethrum werd tussen de 80 en 90 cent per bos afge drukt. De eerste aangevoerde Dui zendschoon bracht ƒ0.80 per bos op en voor de eerste Korenbloemen kwam een notering van 65 cent per bos tot stand. Weigelia leverde ƒ1.00 per bos op. KAPELLE De aanvoer van fruitprodukten van de volle grond van de nieuwe oogst komt op gang. In het Zeeuwse fruitcoentruns Kapel- le-Biezelinge konden maandag ver schillende telers beginnen met de pluk van natuuraardbeien. In totaal waren er die dag op de fruitveiling in Kapelle reeds 2000 doosjes met aardbeien van de volle grond te koop. Ze werden verkocht voor prijzen van 65 en 84 cent per doosje van 250 gram, voor de eerste kwaliteit n 40 tot 62 cent per doosje voorde tweede kwal itit. Ook de aanvoer van groene kruis bessen begon. Hiervan was maar een aanbod van 326 kilo waarvoor een prijs werd 'betaald van 2,49 tot 2,61 per kilogram. De aardbeien werden allemaal gekocht voor de binnen landse markt en de kruisbessen voor export naar Zweden. Zowel voor de aardbeien als voor de kruisbessen is het hard nodig dat er regen komt. Het is uitzonderlijk droog in Zeeland. De aardbeien blij ven hierdoor te klein. Vverwacht moet worden dat de kilo-opbrengst erg zal tegenvallen zeker voor de vroege rassen waarvan de vruchten nu veel te snel rijp worden, lende verenigingen in utrecht, DOS, Velox en Elinkwijk zijn maandag avond opnieuw bijeengekomen. Direct resultaat heeft de vergadering niet opgeleverd. ROSSUM De stichting Muziek school voor het West-Gelders Rivie rengebed 'Peter van Anrooy' houdt donderdag een leerlingenavond in het Dorpshuis. Voor ouders is er gelegen heid met de leraren van gedachten te wisselen. POEDEROIJEN De vrijwillige brandweer van Poederoijen heeft op een in Well bij Arnhem gehouden brandweerwedstrijd een eerste prijs behaald. HOGE ZWALUWE -De hengelve- reniging Esox heeft dit jaar 500 kg forel uitgezet in de zandwinput aan de Reeweg, die op 1 juli wordt open gesteld. Vorig jaar werd er net voor het openstellen forel uitgezet, om daarna vrijwel allemaal gevangen te worden. Daarom wil men nu de zand winput pas openstellen een lange tijd na het uitzetten. KERKWIJK Zaterdag hield de wandelvereniging De Tippelaars ds jaarlijkse marsen. De vele wandel groepen zorgden voor een kleurig de- file bij het gemeentehuis voor burge meester W. van Veeren en zijn vrouw en voor de leden van het recomlte en van de jury. Onder de weinige individuele lo pers bevond zich ook de 84-jarige heer H. J. van der Wal uit Rotter dam. De volgende groepen behaalden een prijs: 5 KILOMETER AFSTAM): WudelinK- pen; Sport vogels, Zuüichem, Ie pnjs: Nooit Gedacht CmU-AMsl*s, 2e prtji; WMl- kanters, Gameren, Se prijs, schoalswepea: Kindervreugd. And»), ie prijs; Sportroieb, Foederoljer., Se prijs, arumb-ndj: Drum band, Nleuwaal, ie prijs. KILOMETER AFSTAND: WiBddgH»- pen: Ons verbond, Ben Bosch, ie prtjK Troubadours, Heusden a/d Maas, Se prijs; Waalkanters Gameren. Se prijs. Seheoi- KToepen: OL5, ZuidiaiKi, te prijs; Kon. Ju- lianaseftoo), Zaltbomnwl, se prijs. Gyranis- tlekvervn! gingen: Kinderhof. AndeJ, I» prijs; Speelvogels. Zuilichem, te prijs. 15 KILOMETER AFSTANDWandelgroe pen: WSV Sla. Schoonrewoerd. Ie prijs; velox '«5. Brakel, 2e prils; Vnj en SU. Brakel, Je prijs. Scboolgroepen: Lztert Technische Schooi, Zaltbommel. ie prijs, 20 KILOMETER AFSTAND: Nooit Ge dacht, Ouc AHMas. ie prijs; Tempo, Meer kerk. 2e prijs. AALST Zestien leden van hen gelsportvereniging „De Rietvoorn1' zullen zaterdag deelnemen aan de kampioenschappen, die in Culemborg worden gehouden. Op zaterdag 27 ju ni, 12 en 19 september zal de vereni ging zelf wedstrijden houden. Op za terdag 29 augustus worden wedstrij den voor dames gehouden. De jeugd kan 's morgens haar krachten be proeven, de dames worden 's middags verwacht. HAATTEN Zoals al werd ver wacht is de liquidatie van de diep- vriesvereniging m Haatten en Hek- louw een feit geworden. Woensdag 10 juni worden beide gebouwtjes in café de Vossenjacht openbaar geveild. HANK Van woensdag 24 tot en met zaterdag 27 juni wordt de tradi tionele avond-vierdaagse gehouden. Opgaven voor deelname bij: H. San- nee, Buitenkade 23a, A. Gijsberg, St Elizabethstraat 45. Van de Water Keizer Napoleonweg 25 te Hank en A. M. de Raay, Wil&elminastraat 5 te Dussen, KRABBENDIJKE Da postdui-, venvereniging „De Luchtbode" heeft met 95 duiven deelgenomen aan een, wedvlucht uit Corbeil. De afstand was 334 km. Winnaar -werd H. Neds, Tweede C. A. van Oosten en derde werd H, van de Veefke NIEUWERKERK In het dorps huis is zatferdag een jeugdmiddag ge houden van het district-zuid van de jeugdverenigingen der gereformeerde gemeente. De neer G. van Malken- horst uit Gouda sprak over „Omgang jongen-meisje". Er was grote belang stelling voor dit onderwerp. Na de inleiding volgde een geanimeerde dis- cussie NIEUWERKERK Da memresul taten na de ingebiuikneming van te- bad „Dol-fijn" zijn bijzonder goed, m totaal slaagden 426 kandidaten voor het zwemdiploma. Slechts drie pro cent moest worden afgewezen. ST. MAARTENSDIJK - Op de hoek Hazestraat-Westvest is het vijf jarig zoontje van de heer A, Bos aan gereden. Hij is met een gebreken been en een hersenschudding opgeno men in het ziekenhuis „De Leeuwen berg" te Bergen op Zoom. RAAMSDONKSVEER De zwem en poloclub Dongemonê heeft een 3—0 overwinning behaald op Vennen uit Dongen. Woensdag speelt Donge- mond in het natuurbad het Ei te Bre da de bekerwedstrijd tegen Baronie.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 2