VLAARDINGEN EN SCHIEDAM 99 Samenstelling nieuw college niet rond Prins Bern hard dankt J. Hoffenaar boogcicird VERGUNNING AAN VERVUILER MOET OPENBAAR ZIJN Naar doelmatig verbouwde RHBS-vleugel VERHUISD Burgerlijke stand AGENDA I J OFFICIEEL HEUGAFELT DEALER 3 GENERAL ELECTRIC ALS U „JA" KUNT ZEGGEN OF DE ONDERSTAANDE VRAGEN: Goed TOYOIAmobilisme begint bij GOOSEN Overleg wordt voortgezet Afscheidsavond in jeugdhuis Inlegoverschot bij spaarbank Ao '20 vele guldens voordeel Vereniging in brief: ter meuleni I Heugafelhtegels HeugafSoor Heugo mimi-egels N.V. v/h Wed. D. van Neusden Markt 3-7-50-60 VLAARDINGEN iafe Stoomstrijkijzer L Coffeemaker Sluimer wekker DEELNEMER/AUTORMSCHOOLNÓUDER DE rotterdammer het winkelen waard Kaf cm men cretonne m breed 1 VLAARDINGEN Verrui ming van de dienstverlening en besparing van kosten is het twee delig doel van een nauwe samen werking tussen Holyziekenhuis in Vlaardingen, het Gemeente ziekenhuis in Schiedam en de dr. Noletstichting, eveneens in Schiedam, waartoe de besturen de colleges van deze ziekenhui zen hebben besloten. Het is de bedoeling een samenwerkings verband op te richten onder de naam „Stichting Samenwerking Sehiedamse en Vlaardingse Zie kenhuizen". I (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Er staat nog niets vast omtrent de samen- :stelli»g van het nieuwe college van burgemeester en wethouders Voor de komende zittingsperiode Jvan de gemeenteraad. Het op maat 28 t/m 31 90 maat 32 t/m 35 90 Nieuw adresboek van Vlaardingen gang gekomen overleg tussen de fracties wordt aanstaande vrij dagavond voortgezet. Program Verlanglijstje EFFICIËNT INVENTARISATIE PROGRAMMA Overleden bij spel op het strand Gereedschappen uit bouwwerk gestolen een titel waar wij trots op zijn, omdat wij uit ervaring, de sterkte, het effect en de mogelijkheid kennen van Heugaiux en Een uitkomst voor ieder huis. geen filialen Telefoon 342232—348818 t Op heterdaad betrapt AANBIEDINGEN voor normaal of stoom strijker!. Gemakkelijke handgreep voor links- en rechtshandigen, van 51.76 voorSQ-75 voor 't zetten en warm- houder) van 15 heerlijke koppen koffie! Met sterk- te-regolknop en peilgias, van 79. SO voor 6 X. maaktU wakker meteen vriendelijk zoemgeiuid. Bij -de-tijdse precisie! so SO van voor Derde plaats voor junioren Zwaluwen Overdreven Hefüing Afscheid De Bruijn op 26 juni PAGINA 7 DINSDAG 16 JUNI 1970 In Uw zomerhuisje, caravan, logeerkamer en keuken zal deze vrolijke moderne cretonne het bijzonder leuk doen. Gezellige gordijncretonne van 100% katoenen garens, het mo derne dessin in 4 leuke kleuren op een licht fond. Deze vrolijke overgordijnstof, 120 cm breed, nu per nieter voor nog géén twee gulden. Ziekenhuizen gaan samen m Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van dit gezellige gordijncretonne, het moderne dessin in 4 leuke kleuren, 120 cm breed, per meter voor 1 Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. (Van een onzer verslaggevers) Het gemeentebestuur van Schiedam en de andere daartoe bevoegde in stanties moeten zich nog akkoord verklaren met de ontworpen statuten. Het streven is er niet alleen op ge richt samenwerking op bestuurlijk niveau te bevorderen, maar ook op mcdisch-technisch en personeelsge bied de krachten te bundelen. „De ontwikkeling van de gezond heidszorg in het algemeen en meer In het bijzonder van de nieuwe moge lijkheden voor onderzoek en behan deling in de ziekenhuizen neemt in steeds sneller tempo toe", aldu. de heer A. F. A. van Velzen gisteren op een persconferentie. „Om deze moge- Ook si was U van plan niet veel uit te geven in verband met de vakantie, die immers altijd veel geld opslokt..... Uw dochter krijgt een paar nieuwe schoenen—.. Voor zo'tt spotprijsje laat U ze toch niet staandeze schatti ge lak-meisjesschoenen met open hiel, verstelbaar bandje en leuke garnering. Morgenvroeg- om 9 uur begint op de schoenen-afdeling, entre sol, de verkoop van deze mo derne meisjesschoenen in ma rineblauw/wit Jak, maten 28 t/m 35. Ook maandagmorgen opart Géén taf. of schrift, bast - VLAARiDINOEN Binnenkort pal een nieuw adresboek van Vlaardin gen uitkomen. Hierin is onder meer opgenomen de „Gids van Vlaardingen". Om deze Gids bijge werkt te krijgen, dienen de samen stellers te beschikken over recente Segevens. De organisaties, verenigin gen en instellingen, die niet vermeld zijn in de „Gids van Vlaardingen'' (uitgave mei 1968), worden verzocht Zó spoedig mogelijk opgave te doen hij het Gemeentelijk Voorlichtingsbu reau, Veerplein 118, van de naam van ue secretaris en het adres en tele- foor.nummer van het secretariaat. -Afscheid De Bruijn Duidelijk is dat de verdeling van de wethouderszctels nogal wat poli tieke problemen oplevert. Oorzaak hiervan is het standpunt van vier K'cincrc fracties, die niet zonder meer akkoord gaan met een meerderheids- cuilegc, zoals het huidige, dat bestaat uit twee PvdA-co twee PCG- wethouders. De fracties van de K.VP, D66, WD en DS70 willen graag een bre dere samenstelling van het college en steunen de kandidatuur van de heer Jac. van der Linden (kath.), van wie men hoge verwachtingen als wethou der schijnt te hebben. Bekend is dat heer Van der Linden zich progressief opstelt en dat verze kert hem onder meer van de steun van D66. Wanneer ook de PvdA de kandidatuur van de heer Van der Linden accepteert, zou de PCG een van de twee huidige wethouderszeteis verliezen. Alleen de huidige PCG- wethouder A.P. Weeda (a.r.) zou dan blijven zitten. Overigens stuurt de PvdA samen met D,66 en de CPN duidelijk aan op een pkrogrammacollege. Dit houdt in dat eerst overeenstemming moet wor den bereikt over het uit te voeren progressieve program van actie in de komende vier jaar, alvorens men overgaat tot de verkiezing van wfit- thpuders. De andere fracties gingen met deze handelwijze niet akkoord. Gevolg was dat de PvdA zich. niet uitsprak over andere kandidaten dan alleen de partijgenoten mevrouw L. van Duijn-Spruijt en de heer A.G. Kloots, die reeds eerder als wethou der-naar voren waren geschoven. Op haar beurt stelde de PCG alleen de heren A.P. Weeda en M. Mooij kandi daat. Dit zou er op kunnen duiden dat ér toch een meerderheidscollege uit de bus komt. Dit zou dan worden gevormd door mevrouw Van Duijn- Spruijt en de heer Kloots (beiden PvdA) en de heren Weeda en Mooij (beiden PCGG). Van de kleinere fracties vinden zo wel D66 als de WD drie kandidaten aanvaardbaar. Opvallend is dat op het verlanglijstje van deze fracties de naam van févrouw Van Duyn- Spruijt ontbreekt. D68 noemde de na men van de heren Van der Linden, Kloots en T Weeda. De VVD hield andere volgorde aan: "Weeda, Kloots en Van der Linden. Over de vierde kandidaat sprak men zich niet uit. De KVP wil het college samenstel len uit de hekwn Van der Linden, Weeda, Kloots en mevrouw Van Duijn-.pruijt. De PSP, die niet bij het overleg aanwezig was, heeft laten weten van mening te zijn dat een meerderheidscollege moet worden ge vormd; dus twee PvdA- en twee PCG-wethouders. lijkheden beschikbaar te stellen aan iedere Nederlander, zijn steeds meer deskundige personen, dure appara tuur en voorzieningen noodzakelijk". „Het vergt dan ook van de zieken huizen een voortdurend groter wor dende inspanning zo efficiënt en zo goed mogelijk te functioneren. Het nut van dat streven zal ongetwijfeld groter zijn, als meerdere ziekenhuizen de handen ineen slaan en gezamen lijk trachten de groeiende taak te vervullen. Deze regionale samenwer king moet worden gezien als een be lang van de eerste orde voor de volksgezondheid". De oprichting van een stichting is overigens het resultaat van een prak tische samenwerking, die al enige tijd bestaat tussen de drie ziekenhuizen in Schiedam en Vlaardingen. Zo werden onder anderen de inkoop van de ge neesmiddelen, de verpleegstersoplei ding en het laboratoriumwerk geza menlijk gerund. In Schiedam maakten de Nolet stichting en het Gemeenteziekenhuis al en.' ,e rijd g^bmik van één apo theek. „L-. "kingsverband is de form van een initia tief, da: gestalte heeft gekre,-"t- r Van Velzen. Binnen het kader van de op te richten stichting zal eerst een inven tarisatie worden opgemaakt van de aanwezige en benodigde voorzienin gen. Daarna gaat men pas praten over gezamenlijk gebruik van deze voorzieningen. „Het is te gek", aldus de heer Van Velzen, „dat bijvoor - beeld in Schiedam twee ziekenhuizen, die vlak bij elkaar zijn gebouwd, bel den dezelfde dure apparatuur aan schaffen, terwijl bet veel economi scher is om één kostbaar apparaat aan te kopen voor gezamenlijk ge bruik". Door deze verregaande vorm van samenwerking wordt het ook moge lijk meer specialisten en super-spe cialisten aan te trekken. Dat is één van de voordelen voor de patiënten. Overigen^ blijven de drie ziekenhui zen we! autonoom werken. De stich ting is alleen een overlegorgaan. Naast deze samenwerking lussen de drie ziekenhuizen in het noordelijk Waterweggebied zullen ook de reeds bestaande contacten met de Delftse ziekenhuizen worden voortgezet en zo mogelijk verstevigd. Deze regionali satie past geheel in het kader van de ziekenhuisvoorzieningenwet, die vori ge week door de Kamer is aangeno men. Een van de eerste taken voor de geneesheer-directeuren binnen het kader van het nieuwe samenwerkings verband zal zijn het opstellen van een programma, dat'zo mogelijk ge zamenlijk ten uitvoer zal worden ge bracht. Het is de bedoeling dat de drie zie kenhuizen in de toekomst niet meer afzonderlijk activiteiten ontwikkelen, die gezamenlijk tot stand kunnen worden gebracht. Volgens de bestu rende colleges zullen zowel het perso neel als de patiënten hiervan in de toekomst profiteren, hoewel concrete resultaten van deze samenwerking niet onmiddellijk te zien zulien zijn. HOE KVAN HOLLAND Op het strand in Hock van Hoiland is de 40-jarige Schiedammer C. H. A. de G. onwel geworden en overleden. De man zakte in elkaar toen hij aan het voetballen was. De 23-jarige Rotterdamse bromfiet ser A. D. liep hoofdletsel op toen hij teen een lichtmast reed. Hij werd naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. Op het fietspad bij de Hillwoning botsten de zestienjarige M. E. uit Rotterdam en de 57-jarige J. W. G. uil Maasdijk op hun bromfietsen. Eerstgenoemde liep een zware her senschudding op en de Maasdijker brak zijn linker dijbeen. Beiden wer den naar een ziekenhuis gebracht. HOEK VAN HOLLAND —Uit een complex in aanbouw zijnde flats is het afgelopen weekeinde een grote hoeveelheid gereedschappen gestolen. Het betreft zowel eigendommen van de bouwmaatschappij als van haar personeel. De diefstal werd gistermogen ont dekt. De waarde van het gestolene loopt in de honderden guldens. HOEK VAN HOLLAND De poli tie heeft op het strand ia. Hoek van Holland drie zestienjarige Rotterdam se jongens op heterdaad betrapt bij het openbreken van een tent. De poli tie liet het voor deze keer bij een ernstige waarschuwing, maar de ouders moeten wel de schad betalen. SCHIEDAM Bij de Spaarbank anno 1820 werd in mei ƒ7.609.256,79 ingelegd en ƒ6.571.244,61 terugbe taald. Een inlegoverschot dus van meer dan een miljoen gulden. Vorig jaar bedroeg het Inlegoverschot in mei 540.104,38. Het totale inlegoverschot van de eerste vijf maanden bedroeg in 1970 ƒ2,682.370,55 tegen ƒ2.579.315,87 in 1969. Het aantal verwerkte posten be- sroeg in deze maanden 182.525 tegen 154.810 in 1969, de geldomzet respec tievelijk ƒ72,910.773,13 en 62.823.214,13. Het aantal uitstaande spaarbankboekjes bedroeg op 31 mei 63.986 (in 1969: 61.172) totale, inèg- gerstegoed 83.956.491.61 (ƒ76.180.34,52). f'ri li; .nfc;V>1; BIJ BOOGAARD met SCHIEDAMSEWEG 41 VLAARDINGEN TELEFOON 348744 (Vaneen onzer verslaggevers) SCHIEDAM Onder grote belang stelling heeft gisteravond de heer J. H. Hoffenaar hoofd van de Prins Bernhardschool afscheid genomen van zijn leerlingen, hun ouders en het personeel van de schooi. Hij word t 65 jaar en gaat daarom met pensioen. ■Het Gereformerd Jeugdhuis aan de Lange Haven was bijna te klein om de ouders van de leerlingen te bevatten die de familie Hoffenaar kwamen bedanken voor het vele wat het schoolhoofd voor de kinderen heeft gedaan. Zij kwamen daarbij niet met lege handen. Oo de Vereniging tot Bevkordering Van Christelijk Onderwijs zette het echtpaar Hoffenaar in 't zonnetje. Voorzitter H. Snoep bedankte de heer Hoffenaar, die ruim zeven jaar de leiding van de Prins Bernardschool ■X- Bezit u minstens drie jaar het rijbewijs B-E? -)f Verdient u. minder dan ƒ20.000,per jaar? 4(- Beschikt u over minimaal ƒ1500,eigen kapitaal? dan is het voor u bijzonder interessant om snel inlichtingen te vragen bij Nederlands grootste autorijschoolcomb. ,DE CENTRALE' In de examenkring Rotterdam. Schiedam, Vlaardingen, Maassluis hebben wij wegens een te groot aanbod van nieuwe leerlingen plaats voor een Schrijft u of belt u het Hoofdkantoor: Prinsegracht 101, Den Haag. Telefoon 070-32.59.52. heeft gehad. Hij kwam met een com plete camera, het afscheidsgeschenk van ouders, leerlingen en schoolbe stuur. Ook kreeg de heer Hoffenaar een diplomatentas. Verder spraken op de geanimeerde afscheidsbijeenkomst de heer A. Speyer, hoofd van de Koningin Wil- helminaschool namens alle schol- hoofden van- de vereniging en me vrouw H. Smelik die als onderwijze res is verbonden aan de school. Op de bijeenkomst werd tevens min of meer het nieuwe schoolhoofd de heer A. van Eyk (27) geïnstalleerd. Hij-was al als onderwijzer aan de school verbonden. VLAARDINGEN In de fina le van het C70-cuptoemooi heeft luwen Dl een verdienstelijke derde plaats behaald. De wedstrijden wer den gespeeld op het terrein van Bloemhof aan de Oldegaarde in Rot terdam. Zwaluwen Dl, dat twee we ken geleden toernooiwinnaar was ge worden en nu in de finale uitkwam, startte met een nederlaag tegen Meeuwenplaat. Daarna volgden drie prachtige overwinningen. Slechts van eerste prijswinnaar De Musschen werd-ongelukkig verloren. Na afloop mocht aanvoerder Emest Kegel uit handen van de Rotterdamse wethouder van sportzaken R. Lange- rak een mooie beker in ontvangst ne men. A.s. zaterdag wordt op het Zwa luwenterrein een pupUlenvierkanxp gehouden. Deelnemers zijn DVO, Hermes, DVS, Exceicior M. en Zwa luwen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De vereniging tegen luchtverontreiniging in en om het Nieuwe Waterweggebied heeft een brief geschreven aan de leden van de Tweede Kamer, die vandaag het ontweiy van de wet inzake de luchtverontreiniging behandelden. Bij enkele artikelen uit deze wet worden kritische notities geplaatst. De vereniging acht het van belang dat de provincie, die bij het inwer king treden van de nieuwe wet de hinderwetvergunningen gaat verle nen, bijstand krijgt van een advies commissie, waarin vertegenwoordi gers van de burgerij zitting hebben. Voorts verzoekt de vereniging cr met klem op aan te dringen dat verleende verw'.nningen niet langer geheim zijn, soTi.'-i "ril het geval is. L>e vergunningen moeten ten allen tijde op verzoek ter inzage gesteld worden voor belangstellenden. „Daar alles wat in de buitenlucht wordt ge loosd per definitie openbaar is. menen wij dat de burgerij er recht op heeft te weten welke eisen in dit opzicht van overheidswege gesteld zijn". De vereniging vindt dat de geheim houding, die wordt opgelegd aan de leden van de Raad voor de luchtver ontreiniging en de zinsnede uit de nieuwe wet dat „fabrieksgeheimen of geheimen met betrekking tot de landsverdediging verzekerd moeten, zijn" blijk geven van een overdreven bezorgheid voor het fabriekgeheim. „Dit kan er toe leiden dat economi sche belangen prevaleren boven be langen van volksgezondheid. Deze ge-, henrihouderij geeft de burger, wel licht onnodig, een gevoel van cor- gyptie en dient, daarom te verdwij nen". De vereniging tegen luchtverontrei niging vindt dat de in de nieuwe Hinderwet geregelde beroepsprocedu re te traag verloopt. Men wil dat in de wet een termijn wordt opgenomen, waarbinnen een uitspraak wordt ge daan over het ingestelde beroep. Wei- nig heil wordt verwacht van het arti kel waarin het verboden wordt „een inrichting op te richten of in werking te hebben" zonder geldige vergun-' ning. Deze regeling geldt nu ook, maar daarmee wordt volgens de ver- enigir.g in de praktijk zelfs officieel de hand gelicht. GÓ'OSEN S AIJTORRnRi !F ttwiwi-BnuWinvKj 31-'Tel -2rjC*4r, -p. uuyscM s AUTOBhuRIJr Kone'Kade 48-52 - Tol 131S4,: TOYOTA CROWN nu vanaf ƒ9999.— incl. BTW. Vanaf heden de modellen Crown - Corona MK II en Corolla voorradig. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het bureau Bevol king, de afdelingen Burgerlijke Stand en Militaire Zaken en het bureau On derhoud van de gemeentelijke wo- ningdienst zijn gisteren verhuisd. Waren zij tot dusver op het Oudem- Kerkhof, sinds gisteren zijn deze af delingen van de gemeentesecretarie gevestigd in de geheel verbouwde vleugel van de voormalige rijks-hbs aan de ovcrschiesestraat. Op de begane grond is tevens een klein trouwzaaltje ingericht; dat voor bijzondere gevallen kan worde nge- bruikt. In het nieuwe pand werken in totaal 45 mensen. De ingebruikne ming geschiedde door burgemeester H. Roelfsema. Het nieuwe pand betekent dat de serviceverlening aan het publiek aan merkelijk is verbeterd. Zo zijn op de begane grond, waar de afdeling be volking is gevestigd, alle loketten erdwenen en vzorgt een flinke balie voor een snelle aa- e afvoner van de man of vrouw, die bv. een paspoort moet hebben. Hierdoor is met name een contact tussen burger en ambte naar veel persoonlijker geworden. Binnenkort komt boven deze valie ook nog een grote lichtbak, zodat men burgerlijke stand heeft men het lo- kettensysteem ook laten vallen. In deze oude rijks-hbs vleugel was vroeger de derde verdieping één gro te ruikte. die als tekenzaal dienst deed. Door middel van glazen schot ten heeft men nu ook deze ruimte onderverdeeld en de grootste plaats is hier gereserveerd voor de Gemeente lijke Woningdienst, die vroeger huis vesting genoot aan de M.C.M. de Grootstraat. Verder is hier een kamer gereserveerd voor de woninginspec- trice. Op deze etag is ook nog een spreekkamer. Tenslotte vindt de vereniging dat er verschil moet zijn in 'de voorge stelde heffing op het gebruik van brandstoffen al naar gelang het ver brandingssysteem „schoner" is. Dat geldt met name voor auto's. „De ont wikkeling van betere verbrandings- motoren zou hierdoor gestimuleerd worden", aldus de brief aan de Twee-' de Kamer. niet eindeloos moet zoeken wat voor ambtelijke frmaliteiten moeten wor den vervuld. Boven de begane grond ligt een tussenverdieping waar het archief is ondergebracht, te bereiken meteen wenteltrap. Op de eerste verdieping is de oor spronkelijke opzet woor de afdeling militaire zaken, de tweede voor de burgerlijke stand, terwijl de derde kamer als typezaal dienst doet. Ook op de afdelingen militaire zaken en VLAARDINGEN Op vrijdag 26 juni wordt in de Burgerzaal van het stadhuis een bijeenkomst gehouden, waarin afscheid zal worden genomen van de heer T. de Bruijn als wethou der van Vlaardingen. De bijeenkomst begint om half drie. Na afloop is er gelegenheid de heer en mevrouw De Bruijn-Vellekoop persoonlijk de hand te drukken. vlaardingen Geboren: Cornelia, d.v. T. van der windt ca C. J. van Geeleu; Manfred V.. z.v. L. van Rossen en A. Hohmann; JuKo H.. z.v. S. G. Hartman en' M. v. <1. Heuvel; Michiel, z.v. h. J. pen- nings en H. M. Scholtes; Alexander. z.v. G. van Meeuwen, en J. Koorevaar; Petra S„ d.v. S. van Duffelen en A. M. Kool; san- dor. z.v. R. W. Persy en A. H. Meulstee; Rembrandt, z.v. j. Verheij en A. D. llin- derhoud; Nellie M., d.v. R. Klomp en Mi Quist; Barbara H„ d.v. R. A. Knoth en L. de BruLn; Hendrik G., z-v. C. J. M. V. d. Meer en M. 3,1. v d Meer; Maria A d.v. N. de Baan en W. G. van Kralingen; Ed win. z.v. K. L. Lautsrfetd en A. J. M. van Berkel; Atmemlekc. dv. P. Jordaan en H. Vos; Avellen A., d.v. A. Boom en J. M. Boon. SCHIEDAM Geboren:Cynthia. dv C. J. Eijkenbroek en C. M. Nientied; Martinus R., zv H. B. Elshof en P. W. Thiels; Ru- dolf. zv c. A. den U1J1 en M. J. de Keuver; 'Eduard R„ zv T. P. G. Kloos en C. J. M. van der Lee. Overleden: M Nieuwstraten 72 ev C van Zomeren; A F Merekx so wv J J van Marle; G. L. Lllbkemann 71. KANTOREN Lagblod "D« Rotterdammer", bijkantoor Schiedam: lange Kerkstraat 82, tel, 266382; redactie: R. M, van Hauwé&ngen, Juiianalaan 84, tel. 265764; klachten be zorging: Joh. Grónefeld, SingeS 93, tel. 263538, 18,30-1^.30, zoterdags 18-19 uur. Bijkantoor Vlaardingen: Smalle Haven- straat 11, tel. 346775; redactie: J.Jilie, tel. 351905; klachten bezorging) H. Verheij,; Diepenbrockstraat 41tel. 343345. Agentschap Maassluis: P. C Weitein, Bil> derdrjldcon 60, tel. 8905. Alarmnummer voor luchtvervuiling en mel- ding geluidshinder voor Schiedam en Viaar- - dingen: tel. 262626.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1