Nu is het tijdvoor lekker met lekker: Museum onder nieuw dak Ir. J. C. Broeyer in Schiedam uitgeluid Vriendin overleed na botsing met lichtmast Spieringshoek open met leuk cabaret Beschuit met aardbeien Grond voor gebouw Oecum. Centrum in erfpacht geven Benoeming van wethouder op 26 juni Na negen jaar Gemeentewerken Geen bewijs dronken rijden Brandweer drie maal in actie Zwaar gewonden bij botsingen Bouw verpleeghuis voor somatisch zieken goedgekeurd Griekse opvarende over boord gevallen Muziekinstallatie gestolen Twaalfde Poldertocht j in Berkel-Rodenrijs G. P. VAN DAALEN Jr de natuur viert feest Vz jaar volledige garantie ARISTONA Uit Noord-Afriko: roomwitte, hoogpolige, effen Algerijnse tapijten. Exclusief geknoopt voor A Perez GELDBOETE 10 vestigingen ïn Nederland Prins Hendrikstraat wordt steeds drukker Stelende toeristen teruggezonden In-het rijtje wereldberoemde merken van radio- en t.v. appa raten vindt U ongetwijfeld de naam Aristona Een perfekt Aristona produkt koopt U bij ons, als speciale vaderdagaanbieding, voor een onbekend lage prijsdeze transistorradio, model 1970 nu voor nog géén honderd gol den. 'met lange, middengolf en FM 'aan de zijkant druktoetsen- voor het kiezen van de gol ven inrinkbare teleskoopantenne grote concertluidspreker voor voortreffelijke geluidsweerga ve uiterst zuinig batterij ver bruik (5 x VA V batterijenj' 4 memoklips voor het terug vinden van de stations ooitelefoonaansluiting 'luxe met palissander afge werkte kast frontbreedte bij na 30 cm) (Vaneen onzer verslaggevers) Allicht, gaat tl in de vakantie 's avonds eens gezellig op een terrasje-wat drinken-», en dan bent U Wij dat U deze feeste- Bjfce schoentjes heeft meege nomen. VL AARDINGEN De werkzaamheden in het voorma lig belastingkantoor aap, de XVesthavenkade, dat wordt om getoverd tot Visserijmuseum, vorderen gestaag. „Hier komt het Visserijmuseum" staal sinds kort in fiere letters ge schreven op de voorgevel van het statige gebouw aan de Oude Haven. fVan een onzer verslaggevers) ROTTERDAM B. en IV, stellen de raad voor de grond aan de Oost- maaslaan, waarop 'het W. A. "Visser 't Hooftcentrum staat, alsnog in erf pacht uit te geven aan de Stichting Gebouw Oecumenisch Centrum. De' raad besloot in 1967 dit terrein, 1312 m2, te verkopen voor 262,50 per m2. Daarna is in het kader van de Aktion Siihnezeiehen het gebouw gesticht, dat de stichting verhuurde aan twee interuniversitaire instituten. De stichting heeft geen andere middelen dan het gebouw en de huuropbrengst In verband met de fi nanciële poistie der huurders (gesub sidieerde instellingen) kan zij voorlo pig geen huur bedingen, waarin alle kosten en afschrijvingen van het ge bouw zijn verdisconteerd. Daarom kan de stichting de koopsom voor de grond 344.400) niet betalen. De stichting Gebouw Oecumenisch Centrum heeft gevraagd een subsidie te verlenen, die haar in staat stelt de verplichtingen tot betaling na te ko men. Als argumenten worden daarbij aangevoerd dat men er indertijd op rekende dat de grond om niet be schikbaar zou worden gesteld en dat de bestemming van het gebouw het universitair potentieel van Rotterdam versterkt en interessanter maakt. B. en W. zijn van mening dat de stichting dient te worden geholpen door de grond alsnog in erfpacht uit te geven met ingang van 5 oktober 1965 en haar een jaarlijkse subsidie toe te kennen gelijk aan het bedrag van de jaarlijkse canon. Voor de eer ste maal zal dit een bedrag van onge veer ƒ52.000 zijn. De canon, die nu 13,13 uer m2 zou bedragen wordt per 5 oktober 1970 op 19,04 gesteld ijjes In few® goudkleurigs voering met lovertjes. Een schoentje met een prima pasvorm, veretelbaar hieibandje en btokhakje, no .per 'paar voor nog géén veertien gokten. Als alles naar wens verloopt, hoopt men het nieuwe Visserij museum volgend voorjaar m gebruik te nemen. Dan hebben de. werkzaamheden ruim een jaar geduurd, want in januari van dit jaar viel het eerste deel van het. interieur onder de slo pershamer. Hel einde van de verbouwing betekent ook de afsluiting van een periode, waarin het Ree- dershuys", eveneens aan de Westhavenkade, dienst deed ais Visserijmuseum. Deze behui zing wordt echter te klein, te meer daar steeds meer nieuwe aanwinsten een plaats vinden in het museum. Wat de be stemming gaat worden van het Reedershuysis nog niet be kend. (Vaneen onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De gemeente raad komt op vrijdag 26 juni om half acht bijeen in een openbare vergade ring. Op de agenda staan slechts twee punten: installatie van het nieuwe benoemde raadslid, de heer W. Groe- neveld, die de vakature in de PvdA- -fractie ontstaan door het vertrek van wethouder T. de Bruijn, opvult, en de benoeming van een wethouder. Voorts behandelt de raad een schri jven van het PSP-bestuur, afdeling Vlaardmgen betreffende de raadsver gaderingen, waarin het rapport-Cla- renburg over de luchtverontreiniging, het rapport Leven, wonen en werken in Rijnmond en het verslag van de Commissie onderozek Vlaardingse Sa menleving worden behandeld. B en W stellen voor ten aanzien van twee punten uit de brief van de PSP on middellijk een besluit te nemen. Vrijdagavond om 8 ucr begint op de schoenen-afdeling, entre sol, de verkoop tra® deze luxe goudkleurige damesschcentjes met lovertjes garnering, matert 36 t/tn4V£jf^ mmt per paar rB*I) XatuurMjk PLATENBONNEN halen bij Vrijdagavond om 6 uur begint in het souterrain de verkoop van deze schitterende Aristona ail-transistorradio, model 1970, met 3 golflengten, een luxe met paiissander afgewerkte kast met oorteiefoonaanslui- ting. Een half jaar garantie krijgt U op dit mooie vaderdagkado -voor Bkevrijdagavondtot 9 uur open Ook maandagmorgen epen Géén tut of schrift, best De waarnemend directeur van ge meentewerken ir. J. van Bogenjen noemde de benoeming van ir. Broeyer m Enschede geen prettige verrassing. Uwegvallen uit Schiedam komt ons bepaald ongelegen", aldus de heer Van Bogerijen, die namens het gehele personeel een vuwfiets en een aantal boeken over Schiedam overhandigde. Ten slotte kwam de heer De Jager namens de personeelsvereniging nog met een ets van Schiedam anno 1898 en Bart C. van Gent, namens hetont- wikkelingsbureau Fledderus en Van Gent. die het ontwikkelingsplan van de binnenstad heeft ontworpen, met een standaard werk over rotterdam (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM —Het personeel van de dienst van oemeentewerken en an- I dere belangstellenden hebben glster- middag in de vergaderzaal van deze dienst afscheid genomen van de di recteur ir. J. C. Broeyer, die wegens zijn benoeming tot directeur van ge- i meentewerken Enschede Schiedam per 1 juli gaat verlaten. de dienst van gemeentewerken heeft (de heer Broeyer werd in L961 vlak na het overlijden van de heer Moes- ker benoemd) heeft u te maken gehad met ingewikkelde zaken en volgens de traditie van de dienst kon er niet altijd even efficient en snel worden gewerkt "t aldus Schiedams burge- meesterwaarna hij de vertrekkende directeur twee boekjes over muziek overhandigde. Elkevrijdagavontttot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best VLAARDINGEN Drie keer moest de Vlaardingse brandweer donderdag in actie komen. Omstreeks i twaalf uur gistermiddag werd zelfs groot brandalarm gegeven voor een grasbrand achter net fabrieksterrein van de Cincinnati. Een oppervlakte van ongeveer 2900 m2 gras ging in vlammen op. Even na twaalf uur rukte de brandweer uit voor eveneens een grasbrandje. Dit keer greep het vuur om zich heen aan de Deltaweg, ter hoogte van de spoorwegovergang bij de Wagnerstraat. Het brandje was van geringe omvarg, dus snel geblust. Omstreeks kwart over 5 ontving de brandweer de melding dat een con- 1 tainer met afval in de Meerkoetstraat j (Holy) in brand stond. Hier was geen schade van bete'o=rcs. Eerste spreker was burgemeester H. Roelfsema, die tevens wethouder van gemeenewerken is en daarom het meest te maken heeft gehad met i de heer Broeyer. Hij vond dat men niet moet gaan zitten treuren bij dit 1 afscheid. „Het is uw eigen keus ge weest om te solliciteren in een grote re gemeente, een gemeente waar de i problematiek ook anders ligt dan in j Schiedam", aldus de heer Roelfsema, die concludeerde dat de heer Broeyer in Schiedam geen gemakkelijke tijd heeft gehad. ..In de jaren dat u de leiding van brigadier, bij wie de chauffeur daar na was voorgeleid, vond het echter een twijfelgevaL De raadsman van v. V. mr. J. de Wit was van mening dat zijn dient onschuldig was aan de dood van zijn vriendin. Volgens de verdediger kon de chauffeur alleen gevaarlijk rijden verweten worden. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM De 24-jarige Rot terdamse chauffeur J. W. v. V., die in de vroege ochtend van Tweede Kerst dag vorig jaar op de kruising John F. Kennedyweg - Rijksweg 16 met een snelheid, van negentig kilometer tegen een. lichtmast reed, waarbij zijn vriendin, die naast hem in de auto zat om het leven kwam, moest zich donderdag voor de rechtbank verant woorden. Officier van justitie, mr. H. E. Fe- ber, eiste wegens dood door schuld een celstraf van zes weken en een jaar ontzegging van. de rijbevoegd heid. Ondanks het feit dat de chauf feur voor het ongeluk twaalf kleine glazen bier had gedronken en een al- coholpromilage had van 1.20 zag de officier af van het primair ten laste gelegde: dood door schuld onder in vloed. Mr. Feber ging hiertoe 'over omdat verdaohte bij het .ongeluk kneuzingen had opgelopen waardoor het onderzoek bemoeilijkt was. De chauffeur, die in de auto reed van zijn vriendin, was op weg naar Ridderkerk, waar het meisje woonde. Bij de overgang van de John F. Ken nedyweg in de rijksweg raakte- de auto in een slip, waardoor v. V. de macht over het stuur verloor en tegen de lichtmast botste. Zijn vriendin werd uit de auto geslingerd en over leed onmiddellijk. De chauffeur verklaarde voor de rechtbank heslist geen last van de drank te hebben gehad. Volgens een agent, die na het ongeluk proces-ver baal had opgemaakt, rook V. sterk naar drank toen hij hem aantrof. Een Ir. Van Bogerijen (mei bril) waarnemend directeur van da dienst van gemeentewerken, overhandigt de scheidende di recteur ir. J. C. Broeyer een vouwfiets namens het gehele personeel De 20-jarige brander H. de V. uit Vlaardingen is donderdag wegens het in gevaar brengen van de veiligheid op de weg veroordeeld tot honderd vijftig gulden boete en zes maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van een jaar. De V. raakte 21 december vorig jaar bij de Lange Haven in Schiedam van de weg, die spiegelglad was, en reed het water in. Een meisje dat naast hem zat verdronk bij het onge val, ondanks vele pogingen van De V. om haar te redden. Mr, Feber had veertien dagen geleden een maand gevangenisstraf en een jaar ontzeg gingvan de rijbevoegdheid geëist. ROTTERDAM De 35-jarige P. M. M. van Rooy van de Eliotplaats is donderdag op de Kerkhoflaan met zijn outo tegen een -vrachtauto ge botst. De man kwam bekneld te zitten en moest door de brandweer worden bevrijd. Met inwendig letsel is de man met spoed en onder politiebege leiding naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. Op de kruising Roehussenstraat- 's-Gravendijkwal zijn donderdag twee auto's in botsing gekomen. De 28-ja- rige I. W. Thijssen van de Schie- broeksesingel is in bewusteloze toe stand naar het DijkzigrtziekenJiuis ge bracht. Een in de auto zittende hond werd ook gewond. Het die is-naar een asyl gebracht. HOEK VAN HOLLAND —Met het drukke zomerseizoen in het vooruit zicht wordt de ;erkeerssituatie in de Prins hendrikstraat zo langzamer hand onhoudbaar. Weliswaar heeft een wijkraadslid eens geegd„Laat het maar lekker druk zijn, dan rijden de auto's langzaam en gebeuren er vrijwel geen ongelukken", maar nu dreigt de situatie stevig uit de hand te lopen. Het grote nadeel is, dat de Prins Hendrikstraat tevens de belangrijkste doorvoerweg is in Hoek van Holland. Buiten het centrum lopende door- voerwsgen zijn er nauwelijks en die er zijn zijn voor buitenstaanders moeilijk te vinden. Verbetering van de situatie is een groot probleem met aan de ene zijde de Nieuwe Waterweg en aan de an dere zijde de zee. Weliswaar bestaat er al jaren een plan om rondom Hoek van Holland een weg aan te leggen voor het doorgaande verkeer, maar dit plan ligt voorlopig nog in de ijs kast. De enige hoop die men in de Hoek voorlopig koestert is, dat d e Rijn- poorthaven met aansluitende wegen een oplossing zal bieden. SCHIEDAM De staatssecretaris Kruisinga heeft het bestuur van de stichting Verpleegtehuis Nieuwe Wa- terwg-Noord i.o. te Schiedam zijn medewerking in beginsel toegezegd voor de bouw van een algemeen ver pleegtehuis. Thans kan owrden over gegaan tot het opstellen van een ont- werp-schetsplan. Het verpleegtehuis, dat bestemd zal zijn voor 145 langdurig somatisch zie ken en 130 geestelijk gestoorde be jaarden, mag worden beschouwd als een resultaat van gemeenschappelijk overleg tussen de gemeentebesturen van-Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis en enkele maatschappelijke or ganisaties. Dr. Kruisinga is van oordeel dat door realisering Van' dit initiatief en rekening houdende met de reeds aan wezige voorzieningen, het aantal ver pleegtehuisbedden voor de bevolking van het industriegebied ten noorden van de Nieuwe Waterweg voorlopig in de bestaande behoefte zai worden voorzien. ROTTERDAM Bij een plotse linge slingering van het ss België is de 17-jarige matroos D. Koukaras, opvarende van het Griekse schip Orpheus in de Maashaven over boord gevallen. Een medeopvarende van de Orpheus sprong te water, om zijn collega te redden. Beide opvarenden wisten de wal te bereiken, Koukaras werd via het Zuiderzie kenhuis naar het Havenziekenhuis gebracht waar hij ter observatie is opgenomen. ROTTERDAM Uit het gebou-w van de stichting jongerencontact Alexanderpolder aan de Hoofdweg is in de nacht van donderdag op vrij dag de complete muziekinstallatie ter waarde van ƒ1300 gestolen. De installatie bestond uit een radio, ge luidsversterker en platenspeler. I uit de hutten van drie van hun me- de-passagiers ges'olen. De mannen, J die zich aan boord verdacht gedroe- gen, werden bij aankomst in Hoek van Holland aangehouden. De politie gaf ten over aan de j Britse consul, die hen voor berechting naar Engeland ter'gzond i BERKEL-RODENRIJS Morgen zal in Berkel-Rodenrijs de twaalfde Berkelse Poldertocht worden gelopen. Deze tocht is in de loop der jaren tot een ware traditie uitgegroeid. Ook nu zuilen weer velen acte de presence i geven in Berkel. i De te lopen afstanden zijn 25, 18, 12 en 8 kilometer. De startplaats is gele- I gen aan het veilingterrein. Vanaf 13.00 uur wordt er gestart. HOEK VAN HOLLAND Aan boord van de Kiningin Juliana, on derweg van Harwch naar Hoek van Holland, hebben twee Britse passa giers tot een waa-'-le van ruim dui tend gulden aan geld' en reischeques SCHIEDAM Leerhngen van de scholengemeenschap Spieringshoek aan de Van Brugghenlaan hebben gistermorgen voor een aparte opening gezorgd van hun schoolgebouw. In piaats van lange toespraken voerde een groep leerlingen een Cabaret op waarin toestanden, op de school wer den gehekeld. Deze kostelijke persi flage viel bijzonder goed inde smaak. Zo tussen neus en lippen door moest er natuurlijk wel iets worden gezegd, maar de sprekers kregen maar vijf minuten de tijd om hun gelukwensen naar voren te brengen. Allereerst deed dat de heer J. van Oosten namens het architechten'ou- reaux Nefkens, dat de school heeft ontworpen. Hij droeg de school over aan de voorzitter van het schoolbe stuur prof. Mertens, hoogleraar te Nijmegen. Deze gaf op zijn beurt de sleutel aan de rector pater J. Uyter- waal. Mr. H. van Velzen is voorzitter van de oudervereniging. Alle ouders had den jaren gespaard voor een groot geschenk. Het uiteindelijke bedrag werd 14.000 en het cadeau een com pleet talenprakticum. Burgemeester H. Roeifsema had op z'n eentje een enquete bij de omwo nenden van de school gehouden en daaruit bieek dat de leerlingen er Vrijdagavond om 6 mar begint op de parterre de verkoop van deze Astramat® pui] polo's in een sportief model dat vader graag eo veel- zal drager,, -ia vele kleuren w.a beige; cognac, mosgroen, biet», marine, enz,, maten m «-» j-yw 43 t/m 54 flarllK KANTOREN -Dagblad "De Rotterdammer", bijkantoor Schiedam: lange Kerkstraat 82, tel. 266382; redactie: R. M. van Houwelingen, Julianalaan 84, tel. 265764; klachten be zorging: Joh. Gronefefd, Singel 93, tel. 263538, 1B.30-19.30, zaterdags 18-19 Bijkantoor Vlaardingen: Smalle Haven- stroot 11tel, 346775; redactie: J. Jille, tel. 351905; klachten bezorging: H. Verheij, Diepenbrockstroat 41, tel. 343345. Agentschap Maassluis: P. C. Western, Bil- derdijklaan 60, tel. 8905. Alarmnummer voor luchtvervuillnp cn mel ding geluidshinder voor Schiedam et> Vkio> drngen: tel. 262626, VOCC mens dienstbaar te maken aan zijn ontplooiing. Tenslotte sprak rector Uterwaal de over het algemeen bij hen goed op stonden.. De burgemeester stelde ver der vast dat de school er is om de wens uit dat er in de regio meer sa menwerking met alle andere middel bare scholen zal komen.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1