Jeugdland draait op volle toeren Alles mag, auto's beeldhouwen en slopen spuiten Zeeman C,Poot onderscheiden Slachtoffer zal niet meer bij kennis komen Veronica in Ahoy'hal Burgerlijke stand Voor centrum parkeerschijfverplicht' Ook Maassluis krijgt een (kleine) „blauwe zone ILANTINGA Protestaktie goedkope stroom tot de Kroon Giro-betaalkaart da s makkelijk „School gaat aan" na verkeersspits Veertig jaar Gusto Bewoners bij de postbestelling inschakelen Brandweerlieden haalden diploma J ongerenrapport over toekomst bouwsituatie Twee jaar geeist voor gooien steen Kleinere werven raken vol korting I GARAGE Theater Dagje Vlaardingen voor 100 meisjes uit Kruininger Gors PTT Schiedam: 5? Foef Krant Drie weken vertrouwd kiezen uit de mooiste collectie van Nederland Op niet afgeprijsde kussens en tapijten, waaronder antieke stukken: 10% korting geheel inklapbaar verend opgehangen loper (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De „Aktiegroep tot behoud van goedkope stroom heeft van GS van Zuid-Holland be richt gekregen, dat dit college het be sluit van de Rotterdamse gemeente raad tot vervanging van de „nachts- roomuren" an 12 tot 14 uur per dag door een „goedkope zaterdag" heeft goedgekeurd. De aktiegroep, die in haar corres pondentie de term „opheffing van de goedkope uren" gebruikt, zal zich nu tot de kroon wenden. Zoals bekend, is gezien het verloop van het stroomverbruik in Rotter dam, besloten het „nachtstroomtarief" niet meer van toepassing te doen zijn op de middaguren, zoals sedert lang voor de oorlog het geval was. Door de toeneming van het aantal elektrische apparaten in de huishouding wordt in tegenstelling tot vroeger juist in de middaguren veel stroom verbruikt. Daarvoor in de plaats is bepaald dat dit „nachtstroomtarief" wel van toe passing is op de gehele zaterdag, om dat in de weekends heel wat minder stroom wordt verbruikt d3n op ande re dagen. De aktiegroep ziet in deze maatre gel een onredelijke bevoordeling van de industrie ten koste van de particu liere stroomverbruikers, die een oud recht hebben verloren. Begin juni heeft de aktiegroep een protestbrief geschreven aan GS, Deze brief was voorzien van vijfduizend handtekeningen. ROTTERDAM Achter de Energiehal spuit de lieve jeugd bij een oude brandweerauto op een denkbeeldige brand. On danks de hitte is het er druk. Jeugdland 1970 draait weer op volle toeren. Duizenden kinde ren per dag komen naar de Ener giehal om collages en poppen te maken, te boetseren, te sleute len, te timmeren of 55 andere dingen te doen. Ook om naar de poppendokter te gaan. Bij het gebouwtje van de kruisver enigingen midden In de hal staan de „moeders geduldig in de rij te wach ten met de zieke kinderen op de Eerst moeten ze naar een „receptioniste" en een „verpleegster" om naam, geboortedatum, gewicht en andere gegevens van de patiënt te laten noteren. Dan gaan ze de spreekkamer van „dokter" Kees de Jong in het dagelijks leven student binnen. Een stukje dialoog tussen arts „zesjarig moedertje" Hannah: „Wat mankeert de patiënt?" ..Buikpijn. En alles wat er in gaat komt er ook weer uit". „Wat mankeert de patiënt?" „Brinta". ..Ja dat is ook niet goed voor haar. Geeft u eens wat anders met niet te veel vette melk. Knapt het op, dan over acht weken terug komen en als het al niet gaat eerder". „Ja dokter. Daaag". Hannah maakt plaats voor een vol gende „moeder" met een „mazelen-pa- tientje". De besmettelijke ziekten zijn overigens toch in de meerderheid. Van poppendokter naar poppenthea ter is op Jeugdland maar een paar stappen. Mevrouw Felicia van Deth 00'iC "et poppenmaken. In een geeft vier maal per dag een voorstelling Wérdt de pop geplakt, gedroogd en met haar poppen in het theater. Ze severfd. ?egtj „vanmorgen zaten w een paar jemand is bezig met een grijze, grijn- honderd kinderen op de grond ademloos zende eland met grote gele oren. „Een te kijken. Heerlijk Het is erg fijn om een jé rnaar p0ppenmaken hier te werken. Ik kom ieder jaar weer kan hij„ Z£gt Felicja van Deth Crea.ief terug. Gek he, ik ben gewoon Jeugd- gewerkt WOrdt er ook onder leiding van .anagek. „echte" beeldhouwer Robbert Jan Pon- Toch zit er voor haar erg veel werk 'Kel\ Met beschermende brillen op zijn aan Jeugdland. Zo heeft ze tweeduizend be kinderen druk aan het beitelen, poppekleren moeten naaien en tweedui- „Voorlopig nog voornamelijk asbakken zend pruiken moeten maken - „Ik mislukkingen maar daar komt wel werd cr knettergek van" - want be- verandering m' zegt Robbert Jan. Hoe halve poppenspelen helpt Felkia van ynft hij het om hier te werken? „Fijn. H luidruchtiger! stoffig". (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND Een toerist die enkele weken geleden bij de Hoekse poKMe aangifte van vermissing deed van zijn giro-be- taalvas met nog bijna alle twintig betaalkaarten, heeft dezer dagen van de Postcheque- en Girodienst een afschrijving van zijn postre kening van hüna tweeduizend gulden ontvan®m. Ook kreeg hij twintig nieuwe betaalkaarten toegestuurd. Hieruit blijkt dat ue onbekende vinder een dankbaar gebruik heeft gemaakt van het feit dat de verliezer zijn betaalkaarten be waarde in het handige mapje van de betaalpas: hij verzilverde alle cheques tot vrijwel het maxi mumbedrag van honderd gulden. VL AARD1N GEN Burgemeester mr. J. Heusdens, heeft donderdag in het stadhuis de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de heer C. Poot, die gedurende 44 jaren werk zaam is geweest bij de visserij en de koopvaardij. SCHIEDAM Van vijf openbare lagere- en kleuterscholen in de wijk Groenoord zullen met ingang van het nieuwe schooljaar de beginuren wor den gesteld op kwart voor negen in plaats van op half negen. De afdeling onderwijs van de gemeente Schiedam gaat hiertoe over na een onderzoek bij de ouders van de leerlingen die vonden dat in verband met het spit suur het beginuur van de Groenoord- scholen later moest worden gesteld. Het gaat hier om de kleuterscholen „Het Keteltje", aan de Schiedamse- weg, „De Ouverture" en „De Malle molen" aan het Bachplein en „De Bi- belebontseberg" aan de Peter van Anrooylaan. De maatregel is tevens van toepassing op de "Willem Gehrel- school voor gewoon lager onderwijs, eveneens gevestigd aan de Peter van Anrooylaan. Op zestienjarige leeftijd begon hij zijn zeemansloopbaan in 1925. In 1939 ging hij van de visserij naar de koop vaardij en zo kwam hij in 1944 als matroos/kabelgast bij het rederijbe- drijf van de Koninklijke Shell Groep. Gedurende de oorlog was de heer Poot buitengaats en voer toen op twee tankers van de Shell die waren verbouwd tot Merchant Aircraft Car rier, ten dienste van de geallieerde oorlogvoering. De heer Poot is ook in het bezit gekomen van het Oorlogs- herinneringskruis met gespen. iHet lag in de bedoeling om deze koninklijke onderscheiding aan de heer Poot uit te reiken tijdens de al gemene decoratieverlening op 29 april, maar dit bleek niet mogelijk omdat hij toen op zee was. VLAARDINGEN —Een groep van ongeveer honderd meisjes in de leef tijd van 10 tot 14 jaar zal maandag 20 juli in het kader van de vakantiebe steding vanuit het recreatiecentrum Kruininger Gors in Oostvoorne een bezoek aan Vlaardingen brengen. Het gezelschap, dat om 9 uur wordt ver wacht, zal van 10.30 tot 11 uur op het stadhuis worden ontvangen door we thouder G. Walstra. De'heer M. bot, chef van de afde ling openbare werken, stadsontwik keling en volkshuisvesting zal daarna een korte uiteenzetting geven over de historische ontwikkeling van Vlaar dingen. Behalve een rondleiding door het stadhuis, wacht de jongelui een be zoek aan het Vissermuseum en verder ral de toren van de Grote Kerk op de markt worden beklommen. In verband met de omvang van het gezelschap, zal de groep worden ge splitst in drie afdelingen, het is de bedoeling, dat de excursie te 15 uur beëindigd zal zijn. SCHIEDAM Burgemeester H. Roelfsema heeft vanmorgen, vrijdag, de eremedaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op gespeld bij de heer G. J. Koender- man. Van de lekstraat 93. De heer Koenderman herdenkt vandaag de dag dat hij 40 jaar geleden in dienst trad bij de Werf Gusto in Schiedam. SCHIEDAM De directeur van het postkantoor in Schiedam wil pro beren in bepaalde wijken van die stad bewoners in te schakelen bij de postbestelling. Het plan is vooral gericht op kleine gebieden in de nieuwbouw, waar veel personen zijn geconcentreerd in grote flatgebouwen. De „postbestelagenten", die officieel aangesteld en beëdigd zouden moeten worden, zouden tot taak krijgen de vost in hun „wijk" te bestellen en gelegenheid moeten geven om stuk ken die door afwezigheid van de ge adresseerden niet konden worden be zorgd, te laten afhalen en kwitanties te laten voldoen. Het idee houdt verband met het ernstige personeelstekort bij de (Schiedamse) besteldienst. De bewo ners van vijf flatgebouwen aan het J. S. Bachplein hebben al een enquête formulier ontvangen waarop zij hun mxning over deze nieuwe vorm van dienstverlening kunnen kenbaar ma ken. Aan de hand van de binnenkomen de reactie? zal de Schiedamse PTT bekijken of het idee aanslaat en le vensvatbaarheid heeft. SCJIEiDAM In de brandweerka zerne werd het mondeling en/o-f praktisch gedeelte van het rijsera- men hoofdbrandwacht afgenomen, veertien brandweerlieden verwierven het diploma. De geslaagden zijn: P. K. J. van Beurden, J. P. Corveleijn, A. van Eijk, W. C. Greatbanks, J. Holswil- der, N. W. Janssan, Th. J. Jansson. C. S. Krov, A. Oosterman, H. J. Ooster- veer, W. Reinders, Chr. de Roo, F. J. T. Toxopeus en L. van Wagtendonk. Peter (13) is al twee dagen bezig een voet te maken. Met eindeloos geduld en sterk transpirerend hakt hij kleine stukjes tussen de teen weg. „Ik vind het erg fijn om hier onder goede leiding te werken. Ik kom hier al voor de der de keer. Een lam en een paard heb ik ook eens gemaakt". Toekomstige monteurs kunnen sleute len aan twee oude auto's. Zonder mo torkappen want die zijn er tijdens de opening afgehaald door wethouder Lan- gerak die bang was dat kinderen er hun vingers tussen zouden krijgen. De Rotterdamse jeugd heeft binnen enkele dagen de wagens grondig gesloopt. „We halen het niet met deze auto's, er zullen halverwege Jeugdland nieuwe moeten komen" zegt de garage-chef. „De meesten beginnen maar in het wil de weg met een hamer te slaan wat ze kunnen raken. Maar er was ook één jongen die de radiateur hélemaal uit elkaar haalde en tot onze grote verba zing weer in elkaar zette en monteerde ook". In de redactieruimte van de Jeugd land Muurkrant zijn „collega's" druk bezig onder leiding van „hoofdredactri ce" Ineke Hekman. Eén bericht: „Lieve Mama. ik ga een verhaaltje schrijven. Ik doe het toch maar niet". Zoals ook in het dagelijks leven is Krant een fantastisch middel om je klachten en wensen naar voren tc brengen. Dat gebeurt ook op Jeugd land. „Er staan te weinig banken om op te zitten". „De kleine kinderen worden door de grote weggedrukt". „Er is veel te veel lawaai". „Ik wil een ijsje". Er wordt dit jaar dus geen krant ge drukt. In vorige jaren lagen er kilome ters papier van kinderen die hun kran tje gelezen hadden en dan maar weg gooiden. Pap wordt er ook niet meer gekookt. „Dat werd een smeerboel, je houdt het niet voor mogelijk" zegt or ganisator Harm Scheepmaker. Koekjes worden er nog wel gebakken. En ze zijn te eten. Zowel jongens ais meisjes hanteren de deegroller. „Dolle Mina be gint hier zijn opmars" zegt iemand. Buiten is nog een kinderboerderij. Kinderen van vier-hoog-achter kunnen hier ezeltjes, kippen, konijnen en nog veei meer dieren vertroetelen. Maar Hans (8) doet dat niet te lang, want „ik moet hier nog zoveel dingen doen en het is bijna tijd". Misschien komt hij nog eens terug. Jeugdland 's och tends rond negen uur te bereiken met bussen van af het C.S. duurt tot eind juli en kost maar één gulden per dag. Hans: „En dat is toch helemaal niet veel?" ROTTERDAM Donderdag 24 september houden de jongerenorgani saties van het Algemeen Verbond Ondernemers Bouwnijverheid en van de Nederlandse Aannemersbond en Patroonsbond voor de Bouwbedrijven in Nederland een jongerendag in De Doelen. Het is de bedoeling dat namens beide organisaties een rapport inzake de visie van de jongeren op de toe komst van de bouwnijverheid wordt aangeboden aan minister Schut. Dit rapport houdt een verkenning in voor de toekomst van de bouw in de komende vijf tot tien jaar en het is het resultaat van het werk van drie studiegroepen uit de NAPB en drie studiegroepen uit de AVOB, be geleid door een gezamenlijke stuur groep. In het rapport komen aan de orde de behoefte met betrekking tot de woningbouw, de behoefte met betrek king tot de utiliteitsbouw, de grond werken, de water- én wegenbouw, de kleine aannemingen en het onder houd, de marktstructuur, het perso neelsbeleid, de projektontwikkeling en de financiering. Mentor van de stuurgroep is dr. J. H. Derksen te Eindhoven. ROTTERDAM „Hoe hebt u het in vredesnaam in uw hoofd gekregen om iemand met zo'n groot brok puin te gooien. Uw slachtoffer ligt al twee maanden buiten bewustzijn". Presi dent van de rechtbank, mr. A. R. Jol les stelde donderdag deze vraag aan de 40-jarige Antilliaan Silvlo F., die in de nacht van 30 april op 1 mei bij een ruzie met een 29-jarige Noor in de Witte de Withstraat deze met een groot brok steen aan het hoofd raakte. Het slachtoffer werd' ernstig aan de schedel gewond en. kon door on middellijk operatief ingrijpen in le ven worden, gehouden, fie officier van justife, mr. H. R, Feber eiste een jaar gevangenisstraf tegen de .Antilliaan, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Volgens mr. Féber zal de Noor waarschijnlijk niet meer bij kennis komen en als een plant in leven moe ten worden gehouden. Het slachtoffer is inmiddels naar Noorwegen overge bracht. Silvio F. zei op de zitting zich niet goed meer te kunnen herinneren hoe alles in zijn werk was gegaan. "Wel wist hij nog dat hij onenigheid met De opruiming begint op IS juli Als de kleine zich straks aan kondigt wiit U natuurlijk, dat de truitjes, hemdjesen ook de luiers klaar liggen. Prima luiers in hydrophil en piqué, goed vocht opnemend en bijzonder zacht koopt U per luier voor precies drie kwartje;. SCHIEDAM Geboren: Petronelia W M J d.v. J Janssen en S M bos: Faulus P M z.v. M C Verschuur en A M Ijtsma. Overleden: A Gluvers, 79; P Wisser, echts van der Leeden. 74; A Tritten, wed van Hartingsveld. 76; G Blauw. 95. VLAARDINGEN Geboren: Petronelia Johanna Martina, d.v. J van Rees en A C E M RooneljYvonne, d.v. D de Haan en R Jongstra: Hemko, z.v, K J de Witte en A EBouwens; Karina, d.v. A van der Bliek en M P Chaljub. Getrouwd: Johannes Lucas But. 27 en Aria Krommenhoek, 18; Johannes Kte- boom, 25 en Maria Geertruda Johanna Rui- jgers, 25; Jan Jacobs Dijkshoorn, 25 en Wilhelmina Fresia Gloria Astrid Taal, 22. Overleden: Matthijs Gijsbertus Oskam. 7S wedr. v. H. Crucq. Biiderdijkstraat 4. ROTTERDAM In bet kader van Com municatie '70 komt in de Ahoy'hal, Hof dijk, vrijdag 17 jnil, 20 uur. de Veronica Drive In Show. Medewerkenden zijn: Lex Harding. Tineke. Dick Dnbois, de Wonder land Licht Show en de George Baker Se lection. De Wonderland Licht Show is een toepassing van snel opkomende "magi sche" lichtprojecties. Kaarten ƒ2,50) voor verkoop bij de VW, Stadhuisplein en van af 18 uur aan de zaal. Kraeakreym Onder auspiciën van de Rotterdamse Raad voor Jeugd en Jongeren wordt In het voormalige pand van Kreym- borg. Oude Binnenweg, een viertal krea- tieve weken gehouden onder de naam "Keakreym" voor jongeren i de leeftijd van 11 tot 15 jaar. In verschillende ateliers kunnen zij onder deskundige leiding aller lei vormen van expressie beoefenen. 9 Vakantietoeslag pensioenen Reeds bij de aankondiging van de vakantie-uit kering voor a.o.w.pensioenen is meege deeld dat uitbetaling pas per 1 september mogelijk is. Verstrekking van een voor schot is in het kader van de algemene bijstandswet niet toegestaan. Btjstandont- vangenden krijgen elk half jaar een uitke ring die voor vakantiekosten kan worden gebruikt. Aldus B en W in hun antwoor den op vragen van het communistische gemeenteraadslid mevrouw H. de Vos- -Krul. 9 Betonplastiek B en W stellen de gemeenteraad voor de wchenking van het architectenbureau Maaskant mede namens het adviesbureau Verhoeven NV en na mens Dura's Aannemingsmij de beton plastiek van mevrouw A. Zandstra ten be hoeve van het echnikon in dank te aanvaarden. 0 Vlootbezoek Van 16 tot 21 juli bren gen de Amerikaanse jagers USS Dyess en USS Fiske een routinebezoek aan Rotter dam. De schepen zullen op 16 juli. 9.30 uur. afmeren aan de Parkkade. 9 parkeerplaats Aan de Rubberstraat komt een terrein ter beschikking voor het parkeren en schoonmaken van vrachtwa gens. aldus B en W in hun antwoord op vragen van het socialistische raadslid drs. tv. van der Vlerk over de overlast van vrachtwagens in Katendrecht. 0 Oriëntatierit —Het comité Hoogvliet heeft in het kader van C'70 een oriëntatierit samengesteld onder het motto "Kennismaking met de poort van Europa". Tedere automobilist kan op eik gewenst tijdstip deelnemen. Startpunt is de passa giersterminal van de HAL, eindpunt het winkelcentrum Hoogvliet. De route voert langs het havengebied, door Botlek en Europoort en langs het Brielse Meer. Een boekje met kaarten en route beschrijving Is verkrijgbaar bij de Spido, willemsplein. VW, Stadhuisplein; hal, afd. Public Re lations, Wilhelminakade: C'70-paviljoen; Boekhandel Voskamp. Binnenban 48: Al berts Corner, Binnenban 73; en Burorama, Marktweg 150, West Rozenburg, a 2. 0 Ontrulmicgsvergoeding In aanslui ting op de vergoeding van de minimum gemeentelijke bijdrage bij het vrijwillige ontruiming van krotwoningen van 1000 tot ƒ1500 stellen B en W de gemeenteraad ook voor de minimum bijdrage aan huur ders van andere woningen bij vrijwillige ontruiming wegens uitvoering van werken op dit peil te brengen. 9 Vlootbezoek Voor uitnodigingen van leden van de bemanningen en mariniers aan boord van de Britse schepen HMS Albion, RFA Retainer. RFa Sir Tristram en RFA Tidepool, voor het opnemen in gezinnen, het maken van een autotocht of het bedrijven vansport gedurende het weekeind kan men zich telefonisch in ver binding stellen met HMS Albion, tel. 256017, van S tot 20 uur. 9 Popfestival In het weekeinde van 24 tot en met 26 juli wordt in Oerle. acht kilometer ten zuiden van Eindhoven, een popfestival gehouden. Groepen die optre den zijn: George Baker Selection, Brain- box, Shoes, Q65 en the Machine. Daarnaast ren aantal vooral in Brabant en Limburg bekende formaties. Geen buitenlandse groepen. Organisatoren zijn: de carnavals vereniging de Gerstenknauwers en de fan club van de Eindhovense formatie Fashion 6. zij rekenen op ruim 8000 toeschouwers. hydrophil en pigué luiers In het souterrain verkopen wij deze luiers in hydrophil en pi qué, goed voehtopnemend en bijzonder zacht, in wit, per luier voor 75c Elke vrijdagavond.tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. df schrift, best. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS De gemeente Maassluis gaat, in navolging van tal van andere steden, de strijd aanbinden tgeen de zogenaamde „langparkeerders". Dit betekent dat op korte termijn een blauwe zóne wordt ingesteld en dat gebruikmaking daarvan het bezit van een parkeerschijf vereist. Deze maatregel maakt deel uit van een aantal besluiten, dat B en W bij beschikking van 26 juni 1970 op grond van het reglement Verkeersre gels en verkeerstekens hebben geno men. Daartoe behoorde ook het aan wijzen van enkele voorrangskruisin gen en -splitsingen langs de kwartel laan en de Nachtegaallaan in Maas sluis-West. De beschikking heeft echter vooral betrekking op parkeermaatregelen. Zo zal door plaatsing van de daartoe voorgeschreven borden het parkeren op bepaalde wegen of weggedeelten worden beperkt, ook zal op enige plaatsen een parkeerverbod worden aangegeven door een gele streep op de trottoirband. DAarnaast zal binnenkort voor het eerst in maassluis het gebruik van een parkeerschijf verplicht worden gestéld. Voorlopig zal deze maatregel alleen gelden voor het parkeerterrein aan de Taanstraat - Haven - Zuid- dijk, dat B en W als „blauwe zone" hebben aangewezen. Dit houdt in dit geval in dat daar, uitsluitend met ge bruikmaking van de parkeerschijf maximaal anderhalf uur mag worden geparkeerd. agent CITROEN voor Vlaardingen Maassluis 'en omstreken V. HOGENDORPLAAN 139 - VLAARDINGEN TEL. (010) 3410 44. na IS u. (010) 34 22 81 Het voorschrift wordt van kracht zodra borden zijn geplaatst die aan geven dat „het parkeren op bedoeld parkeerterrein gedurende een periode van langer dan l'/s uur en anders dan met gebruikmaking van een par keerschijf verboden zal zijn". Hiermee wordt voorkomen dat het terrein, althans gedurende de uren dat het voorschrift zal gelden dage lijks, met uitzondering van de zonda gen van 8-18 uur) ten onrechte door zogenaamde langparceerders wordt bezet gehouden. Met deze maatregel wordt bedoeld vooral voor hen die slechts voor kor tere tijd het oude centrum van Maas sluis bezoeken meer dan tot nu toe mogelijk was parkeergelegenheid te bieden. Wat betreft de parkeerschijf zijn B en W van mening dat dit voorwerp, dat in de centra van veel steden reeds lang is voorgeschreven, vrijwel alle autobezitters bekend is. Voor automobilisten die nog niet in het bezit zijn van dit attribuut zal de parkeerschijf binnekort tegen beta ling van ƒ0,25 per stuk verkrijgbaar worden gesteld aan het politiebureau, Westlandseweg 1 en bij het WV- -kantoor, Zuiddijk 11 (Gildehuisje). de Noor had gekregen om een vrouw en dat hij zich door hem bedreigd •had gevoeld. Volgens getuigen zakte de Noor, nadat hij de steen tegen het hoofd kreeg, onmiddellijk in elkaar. Terwijl hij op de grond lag, zou SU-, vio hem, volgens de getuigen, nog een paar trappen hebben gegeven. De officier van justitie zei in zijn. requisitoir opzettelijke zware mishan deling bewezen te achten. „Volgens verdachte zou de Noor zich agressief hébben gedragen, uit verklaringen van de getuigen is hiervan echter niets gebleken", aldus de officier, dia het gedrag van verdachte wel als zeer incidenteel zag, .Niemand had verwacht dat hij zoiets zou doen", zo zei hij. „Al de reclasseringsrapporten luiden bijzon der gunstig". Raadsman, mr. Van Meel, meende dat de Noor wel degelijk het plan had om te gaan vechten. „Het was meer een ongeluk dan crimineel ge drag van mijn cliënt", aldus de raadsman. „Silvlo F. drinkt zelden of nooit Deze keer is het wel gebeurd, daardoor was hij agressiever dan an ders". (Van onze scheepvaartreedactie) ROTTERDAM Het gaat goed met de kleinere Nederlandse werven, al zal geen enkele scheepsbouwer dit met zoveel woorden toegeven. Be se rie-bouw, bij elke werf een gewild object, is na lange tijd eindelijk weer eens in opmars en de nederlandse werven pikken er hun deel van mee. Sea Containers uit Londen begon met de stroom serie-ovdracfaten door in totaal dertien schepen tc bestollen van 1741 ton deadweight. Zij werden ondergebracht bij de werven Vuyk in Capeile en Zaanlandse in' Zaandam. Van Engelse zijde is deze serie nu aangevuld met nog twee vrijwel identieke vaartuigen. In verband met de levertijden, kwam hiervoor De Biesbosch in Dordrecht in aanmer king die de vaartuigen inde tweede helft van 1971/begin 1972 zal opleve ren. De onderhandelingen voor deze op drachten worden gevoerd vanuit Am sterdam waar de Hollandsche Scheepsbouwassociatie de vinger aan de pols heeft het ziet er naar uit dat het eind van de serie-opdrachten nog niet in zicht is. Na de Engelse opdracht volfde van uit Duitsland opnieuw een belang rijke serie-order. De hamburg Tramp Kooperation, waarin een aantal Duit se reders samenwerken, bestelde bij vier Nederlandse werven totaal tien schepen. Hiervoor kwamen weer in verband met levertijd.ia aan merking de genoemde twee werven ditmaal in gezelschav van de Arn hemse scheepswerf en Van der Giés- sen-De Noord Alblasserdam. Ook van deze zijde worden meer opdrachten, verwacht Momenteel werken derhalve vijf Nederlandse werven uit volle kracht om aan de wensen van de opdrachtgevers tege moet te kunnen komen. Waar de eventuele nieuwe orders geplaatst zullen worden is r.og niefe bekend. Ze ker is echter wel dat dit werven zul len zijn die nog eind 1971 kunnen leveren. Een van de werven die een zeer goede kans maakt twee Sea Contai ners schepen in de wacht te slepen is Duyvendijk's Scheepswerf, te Lek- kerkerk. Voorspelt de Bilt een zonnige dag.dan proviand mee naar strand of hei en natuurlijk ook die héérlijks komfortabeie vouwstoelen. Koop deze mooie vouwfati- teuils, die geheel inklapbaar, dus gemakkelijk mee te nemen zijn, voorzien van houten arm- teders verend opgehangen loper. Zo'n super gemakkelijk fau teuiltje mag niet ontbreken .in de tent, caravan of het zomer huisje, wij verkopen ze voor nog géén zeven gulden. Cpdecamping^fdeling, tweeds stage, verkopen wij deze kom fortabeie vouwfauteuCb geheel inklapbare stoelen. itwJhóuten armleggers en verend opgehan gen loper, keuze uit diverse frisse streepdesslns; per.stuk voor e.88 Stoelparand 7.88 Etko v rijdagavond tot 9 oor open Ook maandagmorgen open Géén tel of schrift best

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1