Vlaardings bedrijf likt zijn wonden Chloride nv begin jaar hersteld van brand Politie knijpt oogje dicht Hoekse jeugd zit in gekraakte villa Stadsbeeld „De Wethouder H. gewijzigd opent eerste van 270 woningen drastisch Polak Nieuwe Matex wil af van kwalijk image ZondagsscWlders exposeren in Stedelij k Museum VORDERING IN VERKIEZINGEN SCHEEDAMSE WETHOUDERS Vlaardingen wil meer geld voor kankerbestrijding Sprayt wil naar gereorganiseerd gratis evrvoer JAARVERSLAG SPORTRAAD VLAARDINGE1S Tweede koor voor jongeren in Maasslnis-west Beiaardconcert in Vlaardingen MAASSLUIS KIEST VIER WETHOUDERS VRAAGTEKENS ROND POSITIE EX-WETHOUDER VAN DER VEEN Nieuwe formule voor luchtrally van Colmar Burgerlijke stand G.P. VANDAAtEN Jr. m iËïsêMÉSS Herv.-gerefcomité Absoluut ongevaarlijk5 DE ROTTERDAMMER WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1970 (Van onze correspondent) VLAARDINGEN Begin vol gend jaar hoopt de directie van Chloride Bateerijen NV aan de Productiestraat, de fabriek die enkele weken geleden groten deels in vlaxnm enopging, alle sporen van de felle brand te hebb enuitgewist. Nu al zijn de puinhopen van de geblakerde buitenmuren afgevoerd en wor den de eerste voorbereidingen getroffen voor de bouw van een geheel nieuwe loods. Vijf miljoen Uitbreiding Accumarkt ms. mM Onbewoonbaar Druk HOEK VAN HOLLAND De „skyline" van de gemeente Hoek van Holland verandert drastisch. Twee torenhoge flatgebouwen van tien verdiepingen priemen sinds kort in de zilte zeelucht. In de toekomst komen daar nog twee giganten van dezelfde af metingen bij. Zonder schroom Of de torenhoge woningblok ken inderdaad het stadsbeeld van „De Hoek" in gunstige zin veranderen; daarover lopen de meningen in deze gemeente uit een. Onwaar PAGINA 3 Hoewel de uitgebrande loods (2000 vierkante meter) ae „slagader" was van het bedrijf, waren de moeilijkhe den met de gestagneerde productie vrij snel opgelost. Inderhaast werden op een braaklig gend terrein bij de fabriek,bestemd voor verdere uitbreiding, drie loodsen opgebouwd, die reeds binnen enkele weken na de brand in gebruik kon den worden genomen. Hierin werden het magazijn, de expeditie- en de re paratie-afdeling ondergebracht. Het vuur liet de belangrijke assem blage-afdeling onaangetast en dat geldt ook voor de verfspuiterij en de afdeling houtbewerking, waarin vol gens directeur .J Pot de kans op een brand relatief het grootst was. Niette min ging 45 procent van de totale bedrijfsruimte in vlammen op. De totale schade is nog niet exact vastgesteld, maar zal de vijf miljoen gulden dicht naderen. De schade -aan de voorraad bedroeg anderhalf mil joen gulden, aan het fabrieksgebouw zelf één miljoen gulden en aan de inventaris zes ton. De bedrijfsschade als gevolg van het productieverlies is nog niet bekend, maar is volgens de directie binnen de perken gebleven. Dit ondanks de toch algestagneerde orderbehandeling, waarmee het be drijf ten tijde van de brand te kam pen had. Overigens dekt de verzeke ring alle verliezen. De oorzzak van de brand, die door de enorme zwarte rookwolken dui zenden nieuwsgierigen naar de In dustriewijk trok ,nis og steeds een raadsel. Een uitgebreid onderzoek van de Vlaardingse politie leverde geen resultaat op. Gedacht wordt aan kortsluiting in de buizenposlinstalia- tie. Zekerheid hierover bestaat echter niet. Behalve aan de wederopbouw van het uitgebrande fabrieksdeel denkt de Pot, A. van Dorp en J. Brobbel ook aan verdere uitbreiding van de be drijfsgebouwen. De plannen hiervoor waren al ontwikkeld voor de brand uitbrak. Met de uitbreiding is om en Natuurlijk PLATENBONNEN ïialen bij: SCHIEDAM Tot 7 september wordt in het Stedelijk Museum Schiedam een tentoonstelling gehou den onder de titel „Meesters der Europese naieven" uit de Albert Dor- ne Collectie. Deze expositie omvat 80 schilderijen van naieve zondagsschil ders uit bijna alle landen van Euro pa, waaronder ook Nederland. Bij het voorbereiden van deze ten toonstelling werd het idee geboren om naast deze kunstenaars, vertegen woordigd in de Albert dome Col lectie, ook een beeld te geven welke naieve zondagsschilders in Schiedam en omgeving werkzaam zijn. Gezien de korte voorbereidingstijd en het feit dat vele mensen met vakantie zijn, was het verrassend meer dan veertig reacties te ontvangen. Helaas moesten verschillenden worden afge wezen, daar op hen niet zo zeer het predicaat 'naief' dan wel 'amateuris tisch' van toepassing is. Het is ver- beugend te bemerken, dat zo veel Schiedammers in hun vrije tijd met intens plezier penseel en verf weten te hanteren. SCHIEDAM De fracties van de PvdA, PPR, d'66 en CPN die samen de nieuwe wethouders gaan leveren hebben vanmorgen een communiqué verstrekt over het overleg. Dit com- muniqu luid ais volgt: De besprekin gen met de partijen betrokken bij een vorming van een nieuw college vei, burgemeester en wethouders ver lopen in een sfeer, waarbij blijk wordt gegeven van goede wil en een volledige bereidheid om tot een juiste oplossing te komen. Geconstateerd wordt dat er belangrijke vorderingen 2>jtt gemaakt en er wordt op zeer korte termijn opnieuw bijeengeko men. Uitgaande van datgene wat hij de gedachtewisseling naar voren is gekomen, mag worden verwacht dat er voor nu en de toekomst een goed resultaat zal worden bereikt. ---"-Tkr,-"--!--- -***—. rst "JT2— - =ju =-A-T= - nabij de 4000 vierkante meter ge moeid. De nieuwe panden worden neergezet op het perceel grond, waar nu de noodvoorzieningen staan. De directie verwacht dat er geen vertra ging zal ontstaan in de uitvoering van de uitbreidingsplannen. Het is niet voor de eerste keer dat Chloride Batterijen NV uit zijn jasje groeit. Het bedrijf startte vijftien jaar geleden aan de Industriestraat, waar het gebouw in de loop der jaren van de collecte voor de kankerbe strijding was vorig jaar in Viaardin- gen belangrijk lager dan elders in den lande. Reden waarom het deels gewijzigde bestuur van de plaatse lijke afdeling van liet Koningin Wil- helminafonds de activiteiten ten be hoeve van de kankerbestrijding e,en nieuwe impuls wilgeven. Er is een actieprogram opgesteld, dat het motto „in elke straat een col lecte-kandidaat"' meekreeg. Van 24 augustus tot 4 september wordt in de gemeente een lijstencollecte gehou den. Ter afsluiting van deze actie staat op zaterdag 5 september een bussencollecte, in de winkelcentra en op de drukste punten in de stad op het programma. veel hogere opbrengst dan vorig jaar, toen slechts 3600 gulden werd opge haald. Vergeleken met het landelijk gemiddelde een gulden per gezin is dit een bijzonder laag bedrag. Vlaardingen had minstens 20.000 gul den op tafel moeten leggen, de financiële hulp aan vijf kanker centra in Nederland, waaronder de dr. Daniel den Hoedkliniek in Rotter dam-Zuid. Het Vlaardingse bestuur van het KWF is van mening dat het Rijnmondgebied, waar de luchtver ontreiniging de volksgezondheid ern stig kan aantasten, een bolwerk moet vormen in de strijd tegen de kanker, nog steeds een van de voornaamste volksziektes. Vandaar dat de zaken rigoreus worden aangepakt. Kandidaat-collec tanten worden opgeroepen zich te melden bij het volgende telefoon adres: 34.40.98. Na 15 augustus kan men ook 34.64.14 bellen, terwijl schriftelijke opgaven wo worden in gewacht op het adres Boerhaave- straat 72. het Oude Lijnbaancomplex te houden handelsbeurs is de Vlaardingse afde ling van het Kóningin wilhelmina- fonds present met een stand, waarin het publiek zal worden voorgelicht over de kankerbestrijding, vaste medewerkers is opgebouwd, zullen consuls worden aangesteld. Zij krijgen de supervisie over een be paalde stadswijk of buurt. (Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Het socialistische gemeenteraadslid G. Spruyt heeft naar aanleiding van het rapport „Al ternatieve verkeersplannen" van de PvdA-commissie onder voorzitter schap van Irs. J. G. van de rPloeg een „minderfoeidsnota" opgesteld, waarin hij ais punten aangeeft, die het overwegen waard zijn: gratis openbaar vervoer, parkeergelegenheid aan de buitenzijden van de stad, her ziening van hèt openbare vervoer en een parkeerverbod van vier tot zes uur 's morgens in de woonwijken. Met dit op het eerste gezicht wat vreemde parkeerverbod wil de heer Spruyt bereiken dat 's nachts de auto's niet in de woonwijken maar in een garage of op een parkeerterrein buiten de stad „slapen" en dat dege nen, die beslist hun auto bij zich moeten hebben, worden gedwongen extra vroeg op te staan en niet tij dens de spitsuren in de stad te rijden. De heer Spruyt gaat in zijn nota uit van een pijnlijke waarheid: het autoverkeer wordt gestimuleerd door dat iedere andere manier van ver plaatsing minder comfortabel is, meer tijd kost en duurder is. Zowel aan het autoverkeer ais aan het openbare vervoer betaalt iedere burger mee, hoe hij zich ook ver plaatst. Omdat een sluitende exploi tatie van openbaar vervoer praktisch is uitgesloten, ziet de heer Spruyt in het laten vervallen van de thans min of meer „symbolische" tarieven voor dat vervoer een daad van doelmatig heid: allerlei kostbare en ingewikkel de controlesystemen kunnen verval len. Hier stond de loods, die op maan dag 22 juni volledig uitbrandde. Op de achtergrond containers, die de laatste resten puin weg voeren. Op deze plaats zal een nieuwe loods worden gebouwd. echter te klein werd. Een nieuwe fa briek verrees aan de Produktiestraat Deze werd vijf jaar geleden in ge bruik genomen. Het nieuwste gedeel te was nog niet eens opgeleverd, toen het op 22 juni door het vuur werd aangetast. De directie werkt nu aan plannen om de laatste uitbreidingsmogelijkhe den te benutten. Binnen vijf jaar hoopt men de beschikbare grond opti maal te hebben benut. Daarmee krijgt Chloride Batterijen NV dochteronderneming van een wereld omvattend Engels concern een nog steviger greep op de accumarkt in Nederland. Nu al is zeventig a tachtig procent van de totale accuproductie in handen van Chloride Batterijen Auto-accu's behoren overigens niet tot het „aasotiment" van het Vlaar dingse bedrijf. De fabriek produceert namelijk alleen tractiebatterijen (voor vorfheftrucks en accuwagen tjes), stationaire batterijen, (voor gla zen cellen ten behoeve van dcPTT en andere electriciteitsbedrïjven) en gclijkrichters (om batterijen op te Ia den). VLAARDINGEN Ruim twee jaar is nu de Vlaardingese Raad voor Sport en Recreatie aan het werk, sinds de raad op 16 november 1967 werd geïnstalleerd. Het is in die pe riode een heel bedrijf geworden, dat naast de ideele taak sport en re creatie in de ruimste zin te begelei den en te stimuleren ook belast is met het beheer van gebouwen en ter reinen. Voor het eerst in zijn bewtaan heeft de raad nu een jaarverslag uit gebracht. Eingelijk had dit al veel eerder moeten gebeuren, maar omdat de Raad pas voor het eerst in 1969 met een eigen begroting is gaan wer ken heeft men gemeend met het uit brengen van het eerste verslag te kunnen wachten tot na het verstrij ken van dit eerste begrotingsjaar. Vanavond wordt het verslag be sproken in een openbare -ergadering van de VRSR in het Vlaardingse stadhuis. Ter sprake komen dan de korte verslagen van de afzonderlijke secties binnen de Raad, terwijl daar naast gesproken zal worden over voorzieningen die voor de jeugd ge troffen gaan worden in het. Oranje park. De Raad zal ook worden voor gesteld de Vlaardingse Reddingsbri gade en de' ponyclub "Die Flardinga Ruiters" ais ifficieel id van de Raad te erkennen. MAASSLUIS voor wijk West is er naast het jongerenkoor voor veer tienjarigen en ouderen, nu ook een koor voor jongelui van negen tot der tien jaar opgericht. Vanaf maandag 7 september gaat men iedere week van vijf tot zes uur repeteren in het za lencentrum aan de Lijsterbeslaan. De heer Koos Bons, die ook organist en componist is, wordt de dirigent .van het nieuwe koor. Nachtegaallaap 52, als bij ds. E.'F. Verbaas, Sperwestraat 33, kan 'de jeugd zie h laten inschrijven. Dit houdt echter niet in, zo is te lezen in uw toelichting van de oprichters, dat de groep een specifiek kerkkoor wordt. VLAARDINGEN Vrijdagavond zal Hein de Ligt, beiaardier van Vel- sen en de Westertoren te Amsterdam, een concert geven op het klokkenspel van de Grote Kerk op de Markt. Op het programma staan bewerkin gen van Nederlandse en Engelse lie deren. Het concert duurt van 20.00 tot 21.00 uur. v-fcrf rw-c HOEK VAN HOLLAND Onder het toeziend oog van de politie bivakkeert al een dag of tien een aanzienlijk deel van de Hoekse jeugd in een gekraakt pand aan de 's-Gravenzandseweg, een grote vervallen villa met veel kamers. Het initiatief hiertoe werd genomen nadat van het ministerie van defensie bericht was gekomen dat de kerngroep „Open Jeugdwerk" niet de beschikking zou krijgen over de torpedoloods aan de Berghaven. De oude villa is al vele jaren lang onbewoond, en verkeert in een verre gaande staat van verval. De vermoe delijke eigenaar, een Apeldoomse za kenman, heeft al versehillnde ver geefse pogingen gedaan het huis te verkopen. Inmiddels is de waarde van het pand tot het nulpunt gedaald. "Niet,echter voor de Hoekse jeugd, hoewel de kerngroep volmondig toe geeft dat het pand voor normale be woning absoluut ongeschikt is. Op di- verse plaatsen immers is de vloer volkomen verrot, en alles wat er aan koperen en zinken leidingen in het huis was is al lang geleden eruit ge sloopt. .Toch biedt het huis de Hoekse jeugd paar haar zeggen ongekende mogelijkheden. „Wij willen", zeggen de jongelui, „dit pand graag officieel huren om het als jeugdhuis in te richten. Dat is zeker mogelijk als we de benedenver dieping een beetje verbouwen en de bovenetage inrichten ais slaapplaats voor passanten". Dat laatste is inmiddels al een feit,' want' een hoekkamer van de boven verdieping is ingerieht als slaapzaal, waar op het ogenblik twee jonge Zweden en. een Canadees verblijven. De Kerngroep „Open Jeugdwerk" zal alles doen om het pand te behou den. In afwachting van een definitie ve beslissing is men alvast maar be gonnen provisorische reparaties te verrichten. Een verfje hier en daar, wat oude meubelen en dergelijke hebben het huis van binnen al een heel wat aantrekkelijker aanblik ge geven. Zo aantrekkelijk dat er dage lijks jongelui in het huis bivakkeren, 'a avonds vaak zelfs tussen dertig en zestig man. De politie ziet voorlopig nog geen enkele aanleiding kt te grijpen. Er zijn van de eigenaar geen klachten ontvangen, en de jongelui maken niets kapot. Er valt trouwens weinig kapot te maken, en ook al zou het gebeuren dan neemt de politie nog geen maatregelen. De jongelui hopen Intussen een le gale basis voor hun kraakaktie te bunnen krijgen. De huur hoeft geen ginancieie problemen op ie leveren, want in Rotterdam staat nog altijd een potje van ƒ20.000 die aanvanke lijk bedoeld waren voor het opknap pen van de torpedoloods. MAASSLUIS De zeven fracties uit de nieuwe gemeenteraad zijn het eens geworden over de verdeling van de vier een meer dan tot nu toe wethouderszetels. Twee zijn er voor de, PvdA en twee voor de Protes tants-Christelijke Groepering. De bijeenkomsten waarin met tot dit akkoord is gekomen, zijn in een goede sfeer verlopen, als kandidaten voor de vier te verdelen wethouders- posten kwamen naar voren de heren P. van de Snoek (CHU) en J. Smit een wethouderzetei bezetten en de (PvdA) die ook in het huidge college beide raadsleden I. van der Knaap (AR) en J. Hummeien (PvdA). De heer J. van Gelderen. (AR) die nu nog wethouder is, komt in het nieuwe college niet meer terug. De verdeling van de verschillende protefeuilles heeft door de vakanties nog op zich laten wachten. Binnen kort verwacht men echter ook hiero ver tot een akkoord te kunnen ko men. Het nieuwe seniorenconvent heeft over een en ander begin augus tus een bespreking gevoerd met bur gemeester W. vanDijck. (Van een onzer verslaggevers) Wethouder mr. H. C. G, L, Polak (lib) van Rotterdam opende gister middag tijdens een korte plechtigheid de eerste van een serie van 270 wo ningen. Het betrof hier een modelflat. Een groot aantal genodigden, waar onder de voorzitter van de woning bouwvereniging „Rotterdam aan Zee", L, M. Bliek, socialistisch raads lid van Rotterdam, zag de wethouder een simpele behandeling verrichten, waarop de hele ceremonie zich had toegespitst. Hij draaide namelijk de sleutel om in het slot van de modelwoning. Daarmee de ingebruikneming symbo liserend van de eerste van de vier flatgebouwen, welke 23 september wordt opgeleverd. Dit gebouw, be staande uit negentig vier-kamer-wo- ningen is reeds geheel verhuurd. Het prachtige uitz:cht vanuit de zesde verdieping kijkt men reeds uit over zee is er ondermeer debet aan dat een grote struom aanvragen is bin nengekomen bij de woningbouwver eniging. Ook uit het buitenland is belang stelling getoond. De veie Duitse aan vragen moesten echter alle worden afgewezen, omdat het hier woning wetwoningen. betreft. Voor de bouw van de vier flats de eerste is bijna klaar, op de tweede ontbreekt nog een etage is de firma Elementum uit Maassluis aansprakelijk. Directeur ir. F. Brou wer merkte tijdens de ope' g op dat dit bouwsysteem de in licentie uit gevoerde Deense Larsen-Nielsenme- thode zich voornamelijk van de „gewone bouwvormen" onderscheidt door de manier waarop de balkons zijn geconstrueerd. Door de duidelijk uitspringende vorm hall met traliehekwerk en half met fiberglasplaat is het, als we de' beer Polak mogen geloven, mogelijk om zonder schroom „in je nakie te gaan liggen". Elementum, Maassluis het be drijf oestaat deze maar.cl tien jaar bouwt tegenwoordig zes woningen per dag. In 45 werkdagen wordt een tien etages-hoog flatgebouw uit de grond gestampt met behulp van de „pre fab-methode" waarbij grote elemen ten tevoren in de fabriek worden aangemaakt. Als er zich reen vertragingen voor doen zullen de eerste drie flats nog dit jaar worden bewoono, terwijl in februari van dit jaar met de bouw is begonnen. VLAARDINGEN Het is nu ze ker dat de heer P. van der Veen na september niet meer als wethou der in het college van B, en W. zal terugkeren. In een persoonlijk schri jven deelt hij mee dat hij op 31 augustus zijn funktie als wethouder van volkshuisvesting, financien en gemeentelijke bedrijven zal ncerleg- n. De heer Van der Veen keert in sep tember wel terug ais gewoon raads lid. Hij werd gekozen op de protes tants-christelijke lijst (CHU, ARP en SGP), maar bedankte vlak voor de gemeenteraadsverkiezingen van 3 ju ni als lid van de CHU. Welke positie hij tijdens de komende raadsperiode zal innemen is nog niet bekend, gelijke verzoening met de CHU. Dat zou betekenen dat de heer Van der Veen, die als wethouder in brede kringen waardering genoot, vanaf september als gewoon lid van de pro testants-christelijke fraktie aan het werk van de gemeenteraad gaat deel nemen. VLAARDINGEN Het hervormd gereformeerd comité belegt mor genavond om 8 uur een bijeenkomst in het voormalige rusthuis, emma- straat 71. Ds J. den Hoed, hervormd predikant uit Meerkerk, zal een rede uitspreken. AMSTERDAM 11 augustus Con tante prijzen. Londen 8.60%—8.60%, New York 3.603.50%, Montreal 3.51A-3.51A, Parijs 85,19—65,24, Brussel 7.25%7.25%. Frankfort 99.31 99.16, Stockholm 69A7—«9.82, Zü- rich 83.69—83.74, Milaan 57.23%— 57.27%. Kopenhagen 4?,97%~48.02%. Oslo 50.36%—50.41%. Wenen 13.95%— 13.96.%, Lissabon 12.59%—12.61. Ma drid 5.14529. Amsterd. bel. mij 148147.50; Dutch Int fund 145—143.50; IKA be legging mij 175173; Ned. Fondsen mij Nefo 70.9069.70; Alg Fonds 106; Protector 128127.50; Converto 780 785; Unitas 79—77.50; Utilico 115.50— 115.50; Breevast 80.50—80.20; B. Bel. N.G. 112—112. VLAARDINGEN De directie van de Nieuwe Matex NV is niet enthou siast over het beeld dat de bevolking van Rijnmond van haar heeft gekre gen naeen interpellatie in de Vlaar dingse gemeenteraad door de heer A. van der Veer. Deze wekte de indruk alsof het bedrijf in haar opslagplaat sen gevaarlijke stoffen zou hebben, een indruk die volgens de diectie van de Nieuwe Matex niet op feiten be- Direct nadat de heer Van der Veer op 2 juli in de raad zijn aiahnerende opmerkingen maakte, mede naar aan leiding van het bericht dat vier sche pelingen bij de Nieuwe matex aan boord van een schip onwel waren ge worden bij het aanvegen van katoe- nzaadolie, is de directie van de Nieu we Matex in de pen geklommen om zich te verdedigen. Om te bewijzen dat de bij haar bedrijf opgeslagen stoffen absoluut niet gevaarlijk zijn voor de volksge zondheid heeft de directie een staat van de opgeslagen olieen en vetten overgelegd. Hieruit blijkt dat meer-' .dan de helft van de opgeslagen goe deren bestaat uit melassestroop voor de spiritusindustrie en de veevoeder - próduktie. De veronderstelling' dat gevaarlijke stoffen worden opgesla gen wijst zij dan ook van de hand: Er is de directie van de Nieuwe Matex alles aan gelegen om te voor komen dat haar bedrijf een rol zou spelen in de angst-psychose voor. ge vaarlijke stoffen die met name de Vlaardingse bevolking en gemeente-, raad schijnt te beheersen sinds de moeilijkheden bij de ENCK enkele maanden geleden. Zij was bang op een lijn gesteld te zullen worden met bedrijven ais de ENCK, en daarmee ook verklaard te worden tot vijand van de Vlaardingse samenleving. (van een onzer verslaggevers) ROT CERDAM De vliegrally Des Vins d'Aisace, beter bekend als rally van Co'mar, die dit jaar voor de veertiende maal werd gehouden, zal volgend jaar volgens een nieuwe for mule worden gehouden. De belangstelling voor deze inter nationale rally liep de laatste twee a drie jaar terug, zegt de heer J. Coele- wij, lid van de winner.de formatie van de Rotterdamse vliegclub. Samen met de neer L. Smits en T. Boot, sleepte de PH-VBY voor de derde achtereenvolgende maal de eerste prijs in de wacht. Volgens de heer Coelewij is dit een van de oorzaken waardoor de interesse voor de vlieg rally wat was gezakt De organisatoren, een grote wijn handel, hebben nu een plan uitge werkt om de rally volgend jaar op een andere leest te schoeien. Eind van dit jaar krijgen alle sportvlieg- clubs e°n drietal voorstellen toege zonden waaruit zij er een kunnen kiezen. Met deze inereeo hoopt men de wat tanende belangstelling, Frans chauvi nisme speelt hier ook een rol, weer op te vc-oren. De organisatoren kun nen deze ingreep gemakkelijk maken omdat juist dit jaar de beker vast bezit is geworden van de Rotterdam se vlieg hub, die er overigens wel haar nrijzenknst voor uit zal moeten breken. Het winnende team legde binnen de vernachte tijd een afstand van 2585 kilometer af. De reis ging via Lulea, Stockholm, Orsbo, Karlstad, Gothenburg, Hamburg, Hannover, Bazel cn Colmar. In totaal deden 45 sportvlie Ruigen mee waarvan er 27 binnen de tijd zijn aangekomen. Per jaar worden slechts twee vergelijkba re luchtraily's gehouden, die van Col mar en. de rally van Jersey. Vorig jaar namen 57 vliegtuigen aan de ral ly van Colmar deel. VLAARDINGEN Gehuwd: A F V Tie nen, 22 en B Bakker, 21. Geboren: Micheb zv T Prophitius en W van Neck, Henricus zv H A M Arkesteljn en J M J Enthoven, Nadlra c dv B I B Ramoeus en N. C. Busscher, BasUaan zv A Kraaljeveid en L Boon, Danielle Chr üv D Smit en It P C Tamboer. Martljn zv E G Faber en E M van Ketwich Verschuur, Kees J zv C van Toorn en ,T A H van der Windt. Overle den: N L v d Brand, 78. E P Dunwegr. «9. s.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1