COMMISSARIS B. VAN TOLEDO BIJ INSTALLATIE IN VLAARDINGEN: Rotterdam: wereldhaven vooralle sas ssi* ip ,n uw -p - - Ds. E. Duursema nam afscheid in volle Immanuëlkerk Geslaagd hengeleoncours van v.v. De Hollandiaan veilingen Voorlopig de enige oplossing i So Korpershoek kreeg zilver NS-employé door trein overreden Brandje op veerboot i Nu. exclusieve damesmode VERKOOPSTER VERKOOPSTER of COUPEUSE - VERKOOPSTER il DÊ rotterdammer VLAARDINGEN In de stromende regen is maandagmorgen de heer B. van Toledo geïnstalleerd als commissaris van. politie in Vlaardingen. De plechtigheid werd gehouden op de binnenplaats van het politiebureau aan de Delftseveerweg, waar burgemeester mr. J. Heusdens het Koninklijk Besluit van de benoeming voorlas en het korpsbrevet bij de nieuwe commissaris opspeldde. Dat ge beurde nadat de heer Van Toledo in gezelschap van de burgemees ter het vrijwel voltallig politiekorps aan een inspectie had onder worpen. b Rotterdam heeft een ^ebruUc van maken? Waarom zouudaarg brengt u met snelle, Wes annvi3H ïws awvragsiiMz üiao ffiffi 100% Katoenen* drukstof 120 cm breed kceloéiM* tUwttéktetituf LAATSTE KANS PAGINA 3 DINSDAG 18 AUGUSTUS 1970 VLAARDINGEN Tijdens een hjjeenfeomst in Triangel heeft de heer jcerpershoek maandagmiddag de 'zilveren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau gekregen uit handen van burgemeester mr. J. Heusdens, De koninklijke onderschei ding werd hem bij bevordering toege- vend, get zilveren ereteken viel hem te beurt vanwege het feit dat hij vijftig iaar werkzaam is bij de gemeente lijke plantsoenendienst. Op 16 augus tus 1920 trad hij als plantsoenarbei der in dienst van de gemeente Vlaar dingen. Na in verschillende rangen werkzaam te zijn geweest, werd hij ffp 1 januari 1957 bevorderd tot voor man-tuinman. De burgemeester zei dat 'de heer Korpershoek ondanks zijn gezond heidstoestand een uitstekend werker is. „U heeft zich op voortreffelijke wijze weten aan te passen aan de drastisch gewijzigde onstandigheden bij de afdeling plantsoenen in verge lijking met vroeger jaren." De heer Korpershoek maakt zich ook verdienstelijk met het begeleiden van leerlingen van de BLO-school aan de Delftseveerweg. Bovendien adviseert hij leerkrachten van deze school inzake de aanleg van school tuintjes. Vanwege al deze verdiensten kreeg de heer Korpershoek tien jaar gele den al de bronzen medaille. ROTTERDAM De 63-jarige NS- employé H. iHesselman, monteur van beroep, is maandagmiddag om vier uur op de Delfshavense Schie-brug in Rotterdam door een trein gegrepen en om het leven gekomen. De toedracht van het ongeluk is nog piet bekend. HOEK VAN HOLLAND Waar- schijniijk door een vonk uit het rook kanaal ontstond brand aan boord van de veerboot Avalon, die voor de kade in Hoek van Holland lag. Het vuur onstond in een der red dingssloepen. Opvarenden van het schip wisten de brand snel te blussen. De brandweer behoefde geen dienst te doen. Desloep ging verloren. „Orderegels moeten chaos voorkomen" Veel prominente gasten waren ge tuige van de plechtigheid. Aanwezig waren onder meer de oud-commissa ris in Den Haag, de burgemeester van de Noordoostpolder, de heer F. M. van Panthaleon baron van Eek, de commissaris van politie in Schiedam, de heer C. van der Haagen en zijn collega uit Maassluis, de heer J. de •ïongh, alsmede mr. F. F. A. Q. M. Smits van Oyen, namens de Commis saris van de Koningin en de wethou ders A. P. Weeda en G. Walstra. Klokslag half elf arriveerde de heer Van. Toledo met zijn vrouw en drie kinseren bij het politiebureau aan de Delftseveerweg. Tijdens de inspectie van het politiekorps speelde het mu ziekkorps van de Schiedamse politie enkele marsen. De burgemeester zei in een korte tóespraak op de binnenplaats van het politiebureau, dat hij rekende op een goede samenwerking tussen het ge meentebestuur en de nieuwe commis saris. Hij hoopte dat het Vlaardingse korps onder leiding van de heer Van Toledo er in zou slagen de goede naam van het korps te continueren. In de turnzaal van het politiebu reau werd het officiële gedeelte, dat onder leiding stond van de hoofdin specteurs J. .W F. Dorleijn en L. van 1 OVERZWITSERLANDGAATHET ALTIJD OVER ZWITSERLAND GAATHETALTIJD OVER X O O Z N CC Ui w Ui I O O tachtw^t- A0 Slooten, afgewerkt. Burgemeester Heusdens hield een rede waarin hij de snelle ontwikkeling van Vlaardin gen schetste. „In 1951, toen wijlen commissaris Van Ham werd geïnstal leerd, telde Vlaardingen 5.000 inwo ners. In 1950, toen dr. Peyster het roer overnam, waren het er 70.000 en nu u de leiding krijgt van het korps, telt onze stad ruim 80.000 inwoners." De burgemeester kondigde aan dat hij na overleg met de heer Van Tole do aan de minister van binnenlandse zaken zal verzoeken om verdere uit breiding van het korps. „Maar ook wat betreft de uitbrei ding van het bureau liggen er! plan nen op tafel. De modernisering van het verbindingscentrum is in een ver gevorderd stadium van voorbereiding. De tweede fase betreft de uitbreiding van het politiebureau in noordelijke richting en de derde fase behelst de bouw van een politiebureau in de wijk Holy. Dan zal Vlaardingen 135.00 inwoners tellen," aldus de burgemeester. Mr. Heusdens stond ook stil bij de steeds moeilijker wordende taak van de politie in een maatschappij waarin het gezag niet meer zo gemakkelijk wordt aanvaard, „We moeten leren luisteren naad elkaar. De oude gene ratie moet open staan voor nieuwe denkbeelden en omgekeerd moet de jeugd rekening willen houden met de ervaring van de ouderen." „Orde en regelmaat, geschraagd door een zeker gezag, zijn onmisbaar in onze samenleving. Wanneer men de straat of de openbare gebouwen gaat gebruiken voor acties, overlast bezorgt aan burgers of bewust de or de verstoort, dan dient het wettig ge zag zich zichtbaar en zo nodig ook voelbaar te maken. Aan het slot van zijn rede overhan digde de burgemeester het ambtslint met de bijbehorende penning aan de heer Van Toledo. Waarnemend commissaris J. W. F, Dorleijn sprak namens het politie korps. „Stelt II zich niet te veel vood van het Vlaardingse poliüepperson- eel. Het zijn doodgewone mensen. Hou er wel rekening mee dat er in het Rijnmondgebied een zakelijke sfeer heerst. Er wordt eerst aange pakt, dan pasgesproken." Commissaris Van Toledo ontpopte zich als een vlotte redenaar', toen hij als laatste het spreekgestoelte be klom. Hij zei het contact tussen poli tie em gemeentebestuur van het hoogste belang is, nu het openbaar gezag aan veel kritiek bloot staat. „De politie moet niet tegenover de maatschappij staan, maar er midden in. Zij moet open staan voor nieuwe stromingen, al wijken haar- en kle derdracht soms af van het normale gedragspatroon." „Ik ben graag bereid tot volledige samenwerking met andersdenken den," aldus de heer Van Toledo, „maar er moeien regels van orde zijn. Anders gaan we regelrecht op de chaos af. Er zijn elementen in onze samenleving die de burgerij willen terroriseren, maar zij zullen een vastberaden politie op hun weg vin den. Als zij bewust willen raddraai- en, zullen wij niet zachtaardig optre den, hoewel ik een tegenstander ben van geweld." In de kantine van het politiebureau volgde daarna een receptie voor het personeel. In de middaguren werden andere genodigden en de Vlaardingse burgerij in de gelegenheid gesteld kennis te maken met de nieuwe com missaris en zijn gezin. Aft? rrv MAASSLUIS Na bijna elf jaar de gereformeerde kerk van Maassluis BURGEMEESTER mr. J. Heusdens speldt het korpsbrevet op bij de nieuwe commissaris van politie in Vlaardingen, de heer B. van Toledo, die maandagmorgen werd geiïnstalleerd. i Qril"lVi3HiW3ÜNVTd3SilMZa3A0 O Wié in het grdfet inkoopt kan een grote korting bedingen zo ging het -dok met deze grote partij drukstof en daar.kuntU nu van profiteren. Wij houden een extra verkoop van een grote partij 100% ka toenen drukstof van 120 cm breed. Er zijn 2 goed verkochte kleuren," normaal vragên wij voor deze overgordijnstof 2,95, riu nog géén tweè gulden 'per meter. Morgenvroeg om 9 uur begint op de eerste etage de verkoop van deze partij 100% katoenen drukstof in 2 leuke kleur stellingen, 120 cm breed per nieter voor 1, Ook maandagmorgen open Géén tel of schrift best VLAARDINGEN <- Het tweede ge deelte van het jubileumprogramma van de viering van het 50-jarig be staan van de v.v. De Hollandiaan, is zaterdag van start gegaan met een hengeleoncours. Mede dank zij de medewerking van het bestuur van de Vlaardingse Hen- gelaarsbond had dit evenement, ge houden in twee vijvers in park 't Nieuwelant, een goed verloop en konden de prijzen al gauw worden uitgereikt in de 'kantine van het club gebouw. De enige vrouwelijke deelneemster was mevrouw Don, die niet in de prijzen viel, maar toch werd verrast met een doos bonbons. De twee bekers kwamen in het be zit van de heer A. in 't Veld, die bij de senioren met 140 cm. de meeste vis had gevangen, en bij de jun ior M. van 't Oor, die in zijn afdeling 44 cm. had laten aantekenen. Bij de senioren gingen de overige prijzen in volgorde naar 1. v. d. Pijl 64, J. Goree 62, ,J v. Dorp 62, W A Hartog 54- J A de Bruin 48, P de Jong 43, G. A. Leeuw 41, P. v d Lugt 30, C. Melchers 30, M. Kroon sr. 21, B Penning 21, en naar A S, Knijnen- burg, die ook 21 cm. vis had gevan gen. De overige prijzen van de junioren Berg, M. Stuifzand, W. v. d. Pijl, H. J v d. Vaart en C. A. Spruijt. De leiding van het concours had de heer W. Coolen, voorzitter van de Vlaardingse Hengelaarsbond, die ais blijk van waardering isgaren en bloe men (voor de vrouw) kreeg heeft natuurlijk zeer zeker uw aandacht. Maar wat dacht U? Wellicht is het dan juist voor U prettig om in een damesmode-zaak een baan te hebben. MODEHUIS SCHEFFER HEEFT 2 VACATURES, voor halve dagen (2—6 uur) Voor de zaak Schiedamseweg. Solliciteert U eens persoonlijk of na telefonische 57 (5), Vlaardingen, tei. 010 - 34.33.78. voor de in september nieuw fe openen zaak in de Holiërhoek. afspraak bij: MODEHUIS SCHEFFER, Schiedamseweg te hebben gediend heeft ds. E. J. Duursema zondagavond in de goed bezette Immanuelkerk afscheid geno men van zijn gemeente. Hij heeft het beroep aangenomen naar Groningen- Noord-Oost. Tekst van ds. Duursema's af scheidspreek was 2 Corinthe 4:6a: „Want de God, die gesproken heeft: Licht schijne uit het duister, heeft het doen schijnen in onze harten". Na de preek sprak de heer J, Collet, waarnemend praeses van wijkkerke- raad 3, die tevens namens de ge meente sprak. In een aansluitende bijeenkomst voor genodigden in de vergaderzaal van de kerk sprak ds. A. 3. Aaftink het vertrekkende predikantengezin toe namens de kerkeraad voor alge mene zaken. Namens het ministerie van predi kanten voerde ds. F. van den Bos het woord. Hij overhandigde ds. Duurse ma een eis van het Maassluise kerk- eüand als aandenken. De plaatselijke hervormde predi kant ds, E. F. Verbaas hield een toe spraak in het Gronings. Zijn christe- lijk-gereformeerde collega ds. D. J. Onstenk richtte zich'eveneens tot ds Duursema en sprak tevens het ver langen. naar een hechtere samenwer king tussen de beide kerken uit. Verder spraken nog dr. H. J. Kou- wenhoven van Vlaardingen namens de classis Schiedam en vertegenwoor digers van de kerkeraden van Maas landen Hoek van Holland. Namens het Leger des Heils sprak brigadier J. Smit, die evenals ds. Verbaas goed met het Gronings dia lect overweg bleek te kunnen. In een dankwoord van ds. Duurse ma kwam ten slotte, evenals dat in de preek het geval was geweest, dui delijk tot uitdrukking dat de pre dikant In zijn Maassluise ambtsperio de met veel genoegen heeft samenge werkt met de 'wijkkerkcraad en de wijkcommissie. BARENDHECHT, IT augustus Aardap pelen: Dor£: 35-41 aanvoer 4.009 kg. Andij vie; 25—32 aanvoer 43.000 kg. Aardappelen: Eigenheimers: 37 aanvoer 2.000 kg. Bloem kool: st: 61—7» S st: 45—59 10 st; 38—41 12 st: 20—25 aanvoer 46.000 st. Gele kool: 18IS aanvoer 4.000 kg. Knolselderij: 17—24 aan voer 500 st. Komkommers: 76—90 37—39 65—75: 34SS 51—60: 30—34 41—50: 25—28 '3.5—40: 15 aanvoer 60.000 st. Komkommers: krom*. 20—22 aanvoer 2.500 kg. Kroten: 26—2S aanvoer 3.500 kg. Meloenen: 1.30—2.00 aanvoer 1.500 st. Peterselie: 16—32 aanvoer 4.000 bs. Postelein: 32—52 aanvoer zooo kg. Prei: 81—48 aanvoer 3.000 kg. Rode kool: 17—39 aanvoer 8 000 kg. Selderij: 5—19 aan voer 6.000 bs. S a. natuur: 18—29 aanvoer 75.000 st. Snijbonen: 1.1S 1,38 aanvoer 2.000 kg. Spinazie: 25-48 aanvoer 7.000 kg. Spitskool: 46—67 aanvoer 6.000 kg. Spruiten: Ai SS B: 47 aanvoer 200 kg. Tomaten: A: 2,80-3,00 B: 3,00-3,3 C: 2,60 aanvoer 2.000 bakjes. Uien: 33—45 aanvoer 1O.W0 kg. APPELEN: James Grieve; A 50—56 B 41—52. Stark Earliest: A 55—05 R 37—54 C 26—27. Benonl: A 65—Sï B 47—58 C 30—42. PEREN: precose de Trevoux: A 39—47 B: 32—36. Clapp's Favourite: A 43—47 B 36—41 VTSSEKEJBERICHT VLAARDINCEN VLAARDINGEN, 13 aug. Aanvoer: VL 142. 489 en e makreel; VL 73, 310. Prijzen: kleine maatjes en volle zout ƒ100—eU3; grote volle maatjes zout ƒ114—125; steur haring 70: makreel 56. KANTOREN DAGBLAD "OE ROTTBSDAMMK", bijkantoor SCHIEDAM: tango Korlntraat 82, tol. 266382; redact!*: R, M. van Hauooltngon, Juttonalaon 84, tol. 265764; klochton bozorgiog: Jab. Grcn*f*ld, Smgol 93, tol. 263538, 18 30 19.30, xatof dogs 18-19 uur. BIJKANTOOR VLAARDINGEN: Smolt* Havon- straat 11, tol. 346775; rodoctit: Witt# do With- straat 25, Rotttrdom, tolofoon 115588, toostol 156. Klachten bezorging: H, Verhei;, Diepen- broekstraat 41, tel. 343345. maandag t.e.m vrijdag 18 - 19.30 uur en zaterdag 18 19 uur AGENTSCHAP MAASSLUIS: P C. Western. 8,1 derdi;klaan 60, tel. 8905 Alarmnummer voor luchrvervusiing en melding ge luidshinder vaar Schiedam en Vloardngen: tel 262626. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Verbouwing van het Passage Theater zal geen defini tieve oplossing geven aan het pro bleem van het Schiedamse zalente- kort, maar is wel de meest aantrek kelijke van een aantal mogelijkheden die B. en YV. in een uitvoerige nota hebben overwogen. Zoals eerder ge meld moet de gemeenteraad volgende week maandagavond beslissen over de aankoop van het theater. In het stuk van B. en W. wordt verwezen naar de in 1988 verschenen Cultuurnota, die met name aandacht schonk aan het zalenprobleem. De nota betreurde dat de pogingen van het gemeentebestuur om met de eige naar van het Passage Theater, net Tuschinski Concern, een regeling te treffen die ertoe zou kunnen Leiden dat het gebouw tot cultureel centrum werd ingericht, waren mislukt. In dit verband werd bijzondere aandacht gevraagd voor het toen pas gelan ceerde plan van de Stichting Opbouw Schiedam i.o. om te komen tot de bouw van een ontmoetingscentrum dat zowel een grote als enkele kleine re zalen zou moeten omvatten. Thans schrijven B. en YV. dat hot er niet naar uit ziet dat dit ontmoet'ngs- centrum er binnen afzienbare tijd zal kunnen komen. Was dit we! het ge val, aldus het college, dan waren de zorgen voorbij. Bij de pogingen op korte termijn da zalencapaciteit te verbeteren heeft men allereerst gedacht aan het ver houwen van bestaande accommoda ties. Een van de mogelijkheden zou dan zijn Musis Sacrum ingrijpende te gaan verbeteren. Op deze oplossing de hoogste prio riteit moest hebben was echter de vraag. Immers, Musis wordt het meest als feestzaal gemist. Op een enkele uitzondering klaagt geen en kele vereniging, die Musis voor dit soort aktiviteiten gebruikt, over de verwaarloosde toestand van het ge bouw. Deze categorie heeft aan Musis in zijn tegenwoordige staat vol doende. Wat natuurlijk niet zeggen wil,dat de huidige totaal verwaar loosde situatie moet blijven bestaan. Het kleine aantal verenigingen dat Musis mist voor het geven van con certen of toneelvoorstellingen kan in de nabije toekomst waarschijnlijk te recht in de aula van de Scholenge meenschap Spieringshoek. Wanneer men de gehele situatie beschouwt uit het oogpunt van de omstandigheid, dat naar een voorlopi ge oplossing moet worden gezocht, tot het moment dat het ontmoetingscen trum gereed is, dan is de combinatie Musis'feestzaal en Aula Spierings- hoek/Schouwburgzaal waarschijnlijk het goedkoopste en het gemakkelijkst te realiseren. Musis zal in dat geval wel een opk napt beurt moeten ondergaan. Dit zou nog wel eens in de paieren kunnen lopen, aangezien o.a. bekend is dat het dak in zeer slechte staat verkeert, De huidige eigenaar en de pachter zouden het eerst in aanmerking ko men om dit te financieren. Of deze pachter, de Amstelbrouwerij, nog werkelijk het plan heeft om Musis te gaan heropenen is niet te zeggen. Recente pogingen van de SG om tot een gesprek met vertegenwoordigers van de brouwerij te komen, leverde niets op. Volgens B en YV laat men ondanks herhaalde verzoeken om eens over de kwestie te spreken, niets van zich horen. Deze houding zou er op kunnen wijzen dat men iets anders met Musis van pltn is, omdat het niet valt aan ie nemen dat men zonder meer de eerst komende jaren de pittige huur zal blijven opbrengen. Indien Musis als feestzaal niet meer ter beschikking komt, zou Arca de deze rol moeten overnemen. De beringere bezoekerscapaciteit maakt deze oplossing minder aantrekkelijk. Het gebouw Irene zalin deze nooit een belangrijke rol kunnen spelen, omdat de vloeroppervlakte gewoon te klein is. Als laatste mogelijkheid, maar ver reweg de meest aantrekkelijke, komt een verbeterd en verbouwd Passage Theater in aanmerking. Uit gesprek ken met zang- en muziekverenigin gen biijkt steeds weer dat men het Passage Theater node mist. Men heeft weliswaar veel kritiek op de tegenwoordige toestand van het theater, maar dit wil men gaarne op de koop toenemen, wanneer men aan de mogelijkheden, die het grote to neel biedt, denkt. De planner^ die eerti - door het gemeentebestuur en de eigenaar van het Passage Theater voor verbouwing zijn gemaakt, leken bijzonder aan trekkelijk. Het is waar, dat deze in grijpende verbouwing geen definitie ve oplossing kan zijn, wanneer men vasthoudt aan de plannen tot bouw van een ontmoetings-centrum. Het zal echter, gezien de hoge kosten, ook geen voorlopige oplossing kunnen zijn. Waarschijnlijk is de omschrij ving semie-definitieve oplossing de beste. Het Passage Theater heeft de mo gelijkheden in zich de situatie van een ontmoetings-centrum het dichts mogelijk te benaderen. Het 20U ver bouwd moeten worden tot een com plex, dat niet alleen de feestzaal mo gelijkheden van Musis Sacrym in zich bergt, maar ook die van een schouwburg/concertzaal. B en YV zijn van mening, dat indien enigszins mogelijk, aan de laatst ge noemde oplossing de voorkeur moet worden gegeven en wel binnen de kortst mogelijke termijn. In gezelschap van burgemees ter mr. J. Heusdens inspecteert de heer B. van Toledo vlak na zijn aankomst bij het politiebu reau het vrijwel voltallige Vlaar dingse korps. PASSAGE THEATER LATEN VERBOUWEN tt. OM TERUG VAN weggeweestte- A rug van wandelen langs de zee en onder de bomen - terug van zit ten niksen op terrassen - terug van opgestapeld staan in vervoermidde len en filerijden op gevulde wegen - terug (kortom) van ontspannen en ik hoop dat het met u ook zo is. Ik ga u geen vakantieverhaaltjes vertellen, heb trouwensin die tijd geen „dienst". Jan Krant neemt aan dat zijn le zers zelf leerzame staaltjes genoeg kunnen ophalen. Hij wil maar met een weer beginnen. Want* „het sei zoen" start (wat dat dan ook is). De jeugd gaat de scholen in, de regeer ders maken hun begrotingen af, de financiers gaan verder met hei" over nemen van bedrijven, Jan Krant schrijft weer zijn stukjes. Tot lering en vermaak, zei men vroeger. Maar laat ik eerst een korte terugblik werpen. Is er veel veran derd in die zes weken? Ja.en nee, dacht ik. <770 houdt nog steeds de binnenstad In zijn greep. Dat evene- ment verstaat inderdaad zijn dui zenden, zoals ik heb gehoopt. Op de een of andere manier kunnen we er voor de toekomst ook wat aan heb ben. Op welke manier, daar hopen we het de komende, maanden nog, druk over te hebben. Grappig is wel dat er al drie en een halve maand van geplande vijf maanden tijdsduur* om is, terwijl de „tentoonstelling" "nog steeds niet helemaal af is. Maar zij komt nog wel af, even geduld. Ja, dat is on-Roiterdams, maar het zal moeten, 'geduld is een schone zaak. Kan wel eens de nieuwe leus in het - stadswapen worden. Geduld moeten we ook hebben voordat we weten wie straks dage lijks de Maasstad gaan besturen. Het schiet nog niet best op met die wethouders. De trein van het be stuur moet over vele verkeerd lig gende dwarsliggers hem, lijkt het wel. Of kan niet vanwege het rode licht. En zo is het niet alleen in Rot terdam. Jan Krant doet (op deze plaats) niet aan politiek. Maar hij wil wel zeggen dat zulke strubbelingen het allemaal niet duidelijker maken. Het gevaar is namelijk dat wij gewo ne kiezers het straks nog Tuinder snappen. Jammer van alle tijd, be steed aan onderhandelingen. Kan het niet anders? HOEVEN we niet bang te zijn dat een stad niet wordt be stuurd. Want de gemeenteraad ver gadert en behandelt voorstellen, dat gaat gewoon door. Het besluit om ons de plastic vuilniszak te verplich ten is genomen. Met tegenzin, las ik, maar het is toch genomen. Want het kost ons gewoon meer geld, reini gingsrechten betalen en ook nog zakken kopen. (Je kan er het liedje „Rotterdam moet zakjes kopen, hi - ha - ho op zingen, als het niet zo triest was). Zo wor'dt het leven duurder. Want ook dat gaat altijd door, terwijl ons salaris maar één keer per jaar stijgt en dan soms nog weinig ook. Je kriigt wel eens het gevoel tussen de raderen te zitten en te worden fijngemalen in een tredmolen. Maar laat ik niet somber zijn, zo al het begin van een nieuwe reeks Aan de Lijnen, •En wie weet hoeveel prettige din gen ik u nog kan vertellen. Bijvoor beeld over de vele boekjes, die op het ogenblik verschijnen over Rot terdam. De stad, die toch maar de gangmaker van dit (Rijrtmond)ge- bied Is en blijft. Waarin de metro rijdt, zo kort als hij nog maar1 is (en straks een stukje langer). Die bruisende stad, waarover het waard is te schriiven. Wat niet wil zeggen dat er buiten die stad geen plaatsen, zijn om aandacht te geven. Dat zal heus wel blijken. We gaan weer op weg. Zes maal in de week krijgt u een krant, als de bezorged u niet vergeet Vijf maal staat daarin Jan Krant. Bedenkt u ook dat de kwaliteit van deze rubriek mede van u af hangt. Vuur daarom gerust u mede delingen, vragen en opmerkingen op mij af. Als ik er wat mee kan doen, zal ik het niet laten. U weet het adres, hopelijk hoor ik er wat van. En hiermee heb ik weer genoeg re clame voor mezelf gemaakt I

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1