Angst voor een praalgraf in Maassluis-West CIMK-RAPPORT PLEIT VOOR BEHOUD VAN CITY Oude raad Barendrecht bespreekt vele zaken Pastoe opende sfeervolle toonzalen Burgerlijke stand Mr. Klaasesz opent BB-post Vlaardingen Soc. cultureel centrum Poortugaal in aanbouw Start bouw wijkrecreatiebad Hoogvliets derde bad over een jaar gereed Zeeman gestoken: zes maanden Burgerij schenkt buitenbad Tien maanden 11a steekpartij Bunker voor gemeentebestuur Tevens Groene Kruisgebouw Tegenstellingen op concours in De Doelen Stniktuurwijziging bij Batenburg Gunningvereniging nam afscheid van A. Langeler Mem^b a-deelneming geheel naar Meneba DÉ botterdammer DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1970 (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS »Er wordt bi} «us op het bureau Stadsontwikkeling veel te veel op de wolken ge- netst. Ze moesten maar eens gewoon met ons winkeliers komen praten, dan kunnen wij ze op de achterkant van een luciferdoosje voorrekenen hoe de situatie bij de Maassluise middenstand is. Daar nebben we echt geen dure ETI-rapporten voor nodig!" Deze opmerking van een van de winkeliers werd met gejuich, ontvangen in de vergadering waar de middenstand het rapport presenteerde dat zij het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf heeft laten opstellen naar aanleiding van de veel omstreden plannen van het Maassluise gemeentebestuur om in Maassluis-West een gigantisch winkel centrum neer te zetten dat de funktie van de oude binnenstad als koopcentrum moet gaan overnemen. De plannen om in 'Maassluis-West een geheel nieuw stadscentrum, inclusief stadhuis en verdere voorzieningen, te gaan, neerzetten zijn het gemeentebestuur ingegeven door een rapport dat het écono misch Technologisch Instituut voor Zuid-Holland in 1962 opstelde, en dat in de loop der jaren aan de zich sterk wijzigende omstandig heden werd aangepast. De enige slordigheid in het geheel is echter, dat het ETI in 1862 terecht maar in 1970 volkomen ten onrechte zijn visie baseert op een te verwachten inwoneraantal eerst van 70.000 en later van 53.000, toen hleek dat de voorgenomen annexatie van Maasland door Maassluis niet gerealiseerd zou worden. Ook dit aantal van 53.000 blijkt te hoog gegrepen te zijn, want op basis van recente onderzoekingen komt men hooguit op een totaal van een kleine 35.000, het getal waarop het C1MK zijn, rapport heeft geba seerd. Tegengesteld Zwembad Schoolgebouw Sfeer Bouwvergunning Vijftien jaar Beatkelder (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Vrijwel ge ruisloos is dinsdag begonnen met de bouw van een overdekt wijk- recreatiezwembad voor Hoog vliet. Het bad komt langs de Groene Kruisweg-zuidzijde, naast het nog braakliggende terrein waarop in de toekomst het win kelcentrum wordt doorgetrok ken. Aan de top Reconstructie Dorpsweg in Barendrecht rfYrtEROAM De Rechtbank Jjt donderdag de 39-jarige Kerfcman Paul-John van de W. rs:poging tol zware rmshande- f^oordeeld tot zes maanden met Lv waarvan drie maanden voor- rSélijk De officier var. justitie "Tj 2 Ha ge. eiste veertien dagen een gevangenisstraf van aaht «rden met aftrek, waarvan drie garden voorwaardelijk. 0e werkman stak m de nacnt van PAGINA 5 het bovenli- liep een flinke "t, "'V inei in een bar op Katead- ht een 55-jarige Deense zeeman een dolkmes in Mm. Dc DeeK S,ond onder oksel op, maar werd zwaargewond. Sns de zitting ontkendt Van de fe its met de steekpartij te maken hebben gehad. De overige barbe- J-éss Wanen van mening dat de .-Lrtanan wel degelijk het mes had Snteerd. Volgens hen had de W. «eitregen met de barjuffrouw trachtte de Deen de zaak te s'us- De los werkman zou hem uit ®d,een steek hebben toegediend. «otterdam n. Batenburg (elektro- Jsriib tostadadebearljf) deelt mee dat ótemamr van het minderheidsbelang het aandelenkapitaal van de Mhieiondernemlng Ingenieursbureau ï.r jloklrotechnieU: Ir. I. Hartegs e.l. ge- ,„i in baden ts gekomen van clcktrotech- liib Installatiebedrijf en Handelsbureau tebocve *im de instaHatle-ïcüvitei- I, i, oprichting een werkreaatschspplj dc naam clektrctechnlseh InsUUatle- mMI Batenburg, terwijl aan de dochte- Kadernenilegcn ook het karakter van ^uf/nfoor ontstaat de volgende structuur: «ilktrotechnlsch InstalUlebedrllf en Han- Korratt v/lt P. Batenburg wordt houd- ««maatschaPPU met een vijftal vyerk- "'üdiapücn. waarvan het aandclenkapl- S rolledlï in hatr berit is fcw.: elektro- (TrtuUch Installatiebedrijf Batenburg i.o.. W'taieursbureau ,1. II. Doorman, tnge- ïïunbureau voor elektrotechniek lr.' i. njrtots Batenburg Schakelpanelen en phitsverwerking. Comblnorm-Ncdcrland. Utberllnpva rd 2549 COOP TUINBOUWVEILING KOTTERP AM ROTTERDAM, 27 augustus S ia A 8-19: ctaard glas komkommers: 99 en op: 39; 75 0p- 49-53 60 en op 34-40: 50 en op 19-23: u en op 15-18; Kromme komkommers IMS' Tomaten A 2.6S-3.09: B 2.65-2.75: C uc-2.75: Stam bonen 1.03: Snijbonen 1.25; postelein 26; Spruiten A 73-79: B 69-72: Pea 2732; Aanvoer: Sla n.ooo: Tomaten si»; Komkommers 47.000; Kromme koia- toauaers 1.000. Maassluise middenstand wil geen tweede winkelcenl rum De middenstandsvereniging ..Sa menwerking", waarvan 98 pet van alle Maassluise middenstanders lid is, heeft zich fel tegen de gemeentelijke plannen gekeerd. Zich ervan bewust dat emoties alleen geen wapen in de voorgenomen strijd tegen het ge- BARENDRECHT Wanneer de gemeenteraad in oude samenstelling tijdens de vergadering van vrijdag- srond, die om half acht begini, ak koord gaat met het voorstel van B. en W. «onoi het *7 bestemmingsplan „Smitshoek" bouwrijp te maken, kan de nieuwe raad de verdere uitwer king van het plan op een presenteer blaadje worden aangeboden. Hiermee iseea bedrag van 203.000 gemoeid. Ook moet er ƒ8.260 op tafel komen om 826 m2 grond te kunnen aankopen voor het bestemmingsplan. Het ter- ROTTERDAM de 38-jarige an- zeeman Jose-Maria X Is donderdag wegens poging tot zware mishande ling veroordeeld tot eien maanden waarvan drie maanden voorwaarde lijk. De antilliaan had in juli van dit jaar zijn ex-concubine, een 33-jarige keukenhulp, met een aardappelschil mesje gestoken omdat de vrouw een ew had gemaakt aan hun verhouding. De vrouw, die steken opliep in rug linkerzij, ferdniet zwaargewond. De officier van justitie, mr. J. D. de Jong, eiste veertien dagen geleden 6® jaar gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie maanden vocrwaarde- ujtcmei een proeftijd van drie jaar. {Vaneen onzer verslaggeefsters) BOTTERDAM Een brand kan F gevolgen hebben. Duidelijk somt dit naar voren bij „Pastoe Open ™use", een van de zaken die veel schade opliep bij de brand in het woothandelsgebouw vorig j'aar. Dinsdag zijn de nieuwe toonzalen popend met Pastoe-meubelen. Rust ;53*"eer sPreken uit deze zalen, waar cüereen inlichtingen kan krijgen °ver de meubelen, over de mogelijk heden die er zijn bij de inrichting an een huis en zelfs over de decora- aan de wand. De verkoop van de meubelen loopt via de winkelier. fa toonzalen gaan eveneens dienst ooen als expositieruimte voor kunste naars, Eén van de eerste die hier ex pert, is Marijke Stultiens die bij zonder expressieve wandkleden waakt, die goed harmoniëren met de «nvoudige, maar smaakvolle uitvoe- •®|van de Pastoe meubelen. Het grote voordeel van de toonza- is dat de klant die hier komt «jken in alle rust kan kijken zonder jiet gevoel te hebben dat hij iets moet ™Pea. Zeker is dat deze „Hollandse" Meubelen zich qua stijl en uitvoering bunnen meten met de buitenlandse. K-Minders Met ingang van sep- remeer kan bij de UW kledlngbeurzen j„°ME°e£l als nieuw" weer dames- en kin- viTT? 8 ter taxatie worden aangeboden, tin» i rechter Maasoever. Blindeninrich- ingang Goudse Wagenhol is de beurs tna!*erste en derde donoerdag van de W. geopend, van I0.3G tot 13.30 uur. bnrü. linker Maasoever, Het Baken, en ?i aan 1J#- ls de beurs elke tweede oL- ,de donderdag van de maand ge- rcfld van 10.50 tut 13 en elke eerste vrij- van H tot 21 uur. rein, dat can de Bakkersdijk ligt, is eigendom van de heer IJ. de Lange. Tegenover deze uitgaven staat een,, schenking van 50.000 van de burge rij, die de raad krijgt te aanvaarden. De plaatselijke sportstichting heeft aan het geschenk de voorwaarde ver bonden, dat het bedrag zal worden bestemd voor de verdere realisering van voorzieningen bij het overdekte zwembad en deze bestaat dan uit de aanleg van een buitenbad. B. en W. uiten hun blijdschap hier over met de plechtige woorden: „Voorwaar een prachtig voorbeeld van offervaardigheid". Het college is reeds bezig met het plegen van over leg over de indeling, de aard en de vorm van de sportaccommodaties. De Zwemclub voor Barendrecht en Omstreken krijgt, als de raad het goed vindt en He club voor inzage in de boeken zorgt, een subsidie van 3.500 om het exploitatietekort van dit jaar te dekken. B. en W. zijn de zwemclub zo gun stig gezind, omdat deze steeds de on- derhouds- en reparatiekosten zo laag mogelijk heeft gehouden door vele werkzaamheden pro Deo door eigen leden te laten verzorgen. Bovendien houdt het college reke ning met het feit,' dat het enige zwembad in het dorp in stand moet blijven totdat het nieuwe bad in de loop van het volgende jaar gereed is. Het bestuur van de Vereniging voor, christelijk onderwijs op refor matorische grondslag wil tegen I sep tember 1972 de beschikking hebben over een vlcrklassig schoolgebouw. B. en W. geven hun goedkeuring hier voor in een voorstel aan de raad, dat de voorwaarde inhoudt, dat de school plaats zal moeten bieden aan 120 leerlingen. Verder staan onder meer op het programma de bespreking van sa menstelling, werkkring en bevoegd heden van de commissies van open bare werken, van het waterleidings bedrijf en van onderwijs. Het afscheid van de raadsleden, die na 1 september geen zitting meer hebben in de raad, vormt het sluit stukvan de vergadering. SCHIEDAM Geboren: Arjan P, z.v. -J C. Moerman en Y. Hettich: Augusta A. d.v. A. D. Backer en F. A. Boss; Linda D. d.v. C. .J W. Maat en W. D. Wattel; Bian- ca J. C. d.v. A. G. A Pols en J B. Siero; Julian zv. .9 Huls in *t Veld en H. ,J Cf. Niemeijer: Jan H. z.v. W. Bach man en N. van der Meer; Karlien d.v. A. W. van Pelt en M. N. Wolters. Getrouwd: F. M. H. Hoogsteder, 24 en B, W. van Straten, 22; C. P. van Ooststroom, 24 en C. verhoef!, 22: W, van Otterloo, 25 en P. de Mos, 22; F. c. Speelman, 25 en J, G. Klerk, 22; W. M. A. Haasbroek, 22 en A. W. van der DraaiJ, 20; W. van Duin. 25 en w. D. A. L. Schilperoord, 23; A. M. Vre- denbregt, 23 en .3 m. van Baarle, 23; A. A. van Put. 20 en D. Noordzij, 19; E. Heljstek, 21 en T. M. Buurman, 20; ,J J. Groeneveld, 24 en G. Slavenburg, 20; C. J. Simons. 25 en J. M. Noordhoek, 26; .J Bouts. 24 en J. C. Mom. 21: L. Burgers, 24 en J. C. Hls, 22; K. T. Noiia, 37 en R. Koens, 21; C. -J A. Voorwals, 32 en J. Cobbe, 23; A. Jans, £8 en V. Menger, 16; J. M. van Dommele, 29 en A. Eising, 23: F. Hare, 23 en M. J. C. Delvaux, 32; J. Boshoven, 23 en G. Engel, 19. Overleden: .J J. Schaap, 18; ,J J. A, Spijkerman, 49. VLAABDINGEN Getrouwd: Gerardus Jozel van Tienen, 21 en Anna Paulowna van 't Wout. 21, Dirk Tempelaar, 25 en Cornelia Anna Hoekstra, 22; Nicoiaas Soek. 22 en Susanna Hlllegonda Bezemer, 22; Fie- ter Johannes Gerardus van de Velde, 21 en Gerda Kornaat. 19. Overleden: CorneliS Bernardus Jozeph Grobb«t. echtg, van: ,J C. Hack. meentebestuur konden zijn gaf men het CIMK opdracht een rapport uit te brengen over de wihkelfuhktie van Maassluis-City. In tegenstelling tot het rapport van het ETI komt nu het CIMK tot de conclusie dat het geen aanbeveling verdient het oude stadscentrum te laten voor wat het is en zich te gaan concentreren op de bouw van een volkomen nieuw stadscentrum, zoals B. en W. inder daad van plan zijn. Het CIMK is in tegendeel van mening dat de city van Maassluis in een behoefte voorziet, en mede door haar struktuur aan Maas sluis haar gezicht geeft als stad. Dui delijk stelt het CIMK in het rapport, dat eenzijdige aandacht voor de stadsuitbreiding zal lelden tot ach terstand in de regeneratie van het bestaande centrum. „Mede gezien de resultaten van ons onderzoek komt het ons voor, dat het ten aanzien van de toekomstige posi tie van Maassluis-city niet gewenst is over te gaan tot een inkrimpen van haar funktie, waardoor de kans groot ROTTERDAM In het A, H. Franekchuis werd dinsdagavond, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, afscheid genomen van de heer A. Langeler. Gedurende bijna veertig jaar was de Heer Langeler verbonden aan de Prof. Dr. J. H. Gunningvereniging, bij ouderen nog altijd bekend als „Zoekt het Verlorene In het A. H. Franckehuis bekleedde hij verschillende funkties. Begonnen als groepsleider werd hij vervolgens dagelijks leider van het voormalige thuis voor werkende jongens aan de Westersingel, om tenslotte definitief te worden belast met het maatschap pelijk werk. Sprekers uit de kring van bestuur, direktie en medewerkers memoreer den in hun toespraken de facetten van zijn veelkleurige werkzaamheden en de zeer persoonlijke manier waar op de heer Langeler zich hiervan heeft gekweten. In het bijzonder werden naar voren gebracht de souplesse, waarmee de heer Langeler de bijna onvoorstelba re veranderingen op het terrein van de kinderbescherming en binnen het werkmilieu heeft weten te verwer ken, zijn altijd weerkerende bereid heid om op de knelpunten in te springen, en de grote takt en humor waarmee hij dikwijls bijzonder moei lijke situaties wist te beheersen en op telossen. Mr. H. E. van Opsiall, kinderrech ter en vice-president van de recht bank, zegde de heer Langeler dank voor de wijze waarop hij gedurende zijn loopbaan de belangen van een groot aantal wettelijk onder toezicht gestelde jongens heeft behartigd. Uiteraard ging een en ander verge zeld van het aanbieden van geschen ken. De feestelijke bijeenkomst werd besloten met een informeel gezellig samenzijn. is dat dit centrum met zijn stede- bouwkundige en historische waarde zal verkommeren", aldus het rapport, dat tenslotte concludeert dat „het be staande centrum met haar overwe gend lokaal verzorgende funktie haar taak in de toekomstige lokale en re gionale verzorgingsstruktuur dient te behouden." Op basis van deze conclusies pleit het CIMK voor inrichting van klei nere maar goed geaccommodeerde wijk-winkelcentra, met name in de West-wijk, die in hoofdzaak zullen moeten voldoen aan de vraag naar dagelijkse gebruiksgoederen. De ge dachte aan een geheel nieuw stadscentrum wijst men in elk gevaï radikaal van de hand, voor een groot deel ook omdat een enquête onder de bevolking van Maassluis heeft uitge wezen dat bijna 30 pet. van de onder vraagden de sfeer en gezelligheid in de binnenstad hogelijk waardeert, en daarbij de nadelen van het gebrek aan assortiment en een even nijpend gebrek aan parkeerruimte voor lief wil nemen. Intussen is het gemeentebestuur van Maassluis druk bezig met de voorbereidingen van de bouw van het nieuwe centrum in Maassluis-West, dat Koningshoek moet gaan heten. Op T maart j.l. stelde de gemeente raad een bestemmingsplan voor het betrokken gebied vast, en een maand later kreeg de bouwmaatschappij Eurowoningen N.V. zes percelen bouwterrein en een optie voor toe komstige aankoop van nog enkele percelen. Uitgezonderd grond die aan de PTT was verkocht die er een nieuw pontkanifior wil gaan neerzet ten en een stuk grond dat al was gereserveerd voor een nieuw stad huis, heeft Eurowoningen N.V. hier mee nagenoeg de hele bouwgrond voor het nieuwe winkelcentrum Ko ningshoek. In de in eerste aanleg te regelen grondverkoop is 13.600 m2 bouwterrein betrokken, bedoeld als een eerste fase waarin op basts van het ETI-ranoort 29 winkels worden ondergebracht, terwij! het hele com plex ongeveer 25.000 m2 beslaat, goed voor 75 winkels. Inmiddels ligt bij Gedeputeerde Staten al een aanvraag van het Maassluise gemeentebestuur op het bureau voor een bouwvergunning voor de eerste fase. Zodra die ver gunning er is, gaat de eerste paal de grond in. Binnen een jaar hoopt men dan de winkels, die zonder bovenver dieping en geheel onderkelderd dit in verband met de voorgenomen on dergrondse bevoorrading worden neergezet, door een beleggingsmaat schappij te kunnen laten verhuren aan de middenstanders. De gevestigde middenstand is er niet bijster enthousiast over. Men is bang dat B. en W. in Maassluis-West een 'praalgraf' gaan neerzetten zon der ooit onderzocht te hebben of de city-funktie weliïcht een herwaarde ring aankon. Deze mening is nog ver sterkt nu het CIMK ook pleit voor kleine wijkcentra, met behoud en zelfs uitbreiding van de cityfunctie. Algemeen is men het erover eens, dat hier sprake is van een communicatie stoornis tussen middenstand en B. en W., een stoornis die overigens gis teravond werd geaccentueerd door het feit dat B. en W. geen gehoor hadden gegeven aan de uitnodiging van de middenstanders om de verga dering bij te wonen en zich zonodig •"n de discussie te mengen. De angst van de city-middenstan ders dat zij binnen niet al te lange tijd hun zaak wel kunnen sluiten bij gebrek aan belangstelling werd enigszins gesust door drs. De Breyer, de pas benoemde rijksconsulent voor het midden- en kleinbedrijf. Hij trachtte de verontruste middenstan ders het toch vérstrekkende verschil tussen de opvattingen van ETI en CIMK te verklaren door hen te wij zen op de lange-termijn-visie die aan het ETI-rapport ten grondslag ligt. „Mocht nu inderdaad besloten wor den het nieuwe centrum te gaan bou wen, dan duurt het toch zeker nog minstens een jaar of vijftien voordat eer. dergelijk centrum volledig de ta ken van het oude stadscentrum zal kunnen overnemen," aldus de heer Breyer. „Intussen zal toch het oude centrum zijn functie moeten kunnen blijven behouden, en zullen er toch ook in Maassluis-West wijk-voorzie- n in gen moeten worden getroffen." De middenstanders willen het alle maal eerst nog eens zien. Veel ver trouwen in het beleid van B. en W. hebben ze niet meer, vooral niet nu zij volkomen buiten enig overleg zijn gehouden over de grootte van het nieuwe centrum en de plaats waar het gerealiseerd zou moeten worden. „We worden hier maar door één man geregeerd, en dat is jonkheer De Ra- nitz", vertolkte een van de midden standers de mening van zijn collega's. *Men wil nu eerst een gesprek met_B, en W. aanvragen, in de hoop tenmin ste de oorzaken van de communica tie-stoornis weg te kunnen nemen. In ieder geval zal het college duidelijk gemaakt worden, dat de middenstand niet bijster gelukkig is met de plan nen voor de Koningshoek. Ook de nieuwe raad waarvan een groot aantal leden de vergadering gister avond bijwoonde zal bewerkt wor den om de besluiten van de oude raad te herroepen en de hele materie alsnog kritisch te bezien. REGIONAAL JOURNAAL HEERJANSDA>I De muziekver eniging E.. M. M- heeft nu ook een majorettenkops dat uit elf meisjes bestaat. Zaterdagavond hebben zij voor de eerste maal met het muziek korps een rondgang door het dorp ge maakt. HEERJANSDAM Het jubileum comité van de plaatselijke voetbal vereniging heeft het bestuur een che que van ƒ3600,- overhandigd. Dit is het resultaat van de aktie, die het comité hield ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de vereniging. Mr. Klaasesz (rechts) en burge meester mr. J. Heusdens van Vlaardingen testen de telefoon van de noodbestuurspost op zijn kwaliteit. VLAARDINGEN „In het laatste deceennium hebben zich in dit gebied enkele gevaarlijk uitziende industriële rampen voorgedaan. Door toeval ik denk aan de windrichting bleven de gevolgen binnen de perken. Duidelijk is dat de over heid paraat moet zijn om de vei ligheid van de burgers te waar borgen, voor zover dat mogelijk is. Vlaardingen heeft wat dat be treft op zijn qui vive te zijn." Dit zei de commissaris van de Ko ningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaa sesz, voordat hij de noodbestuurspost van de gemeente, annex BBverbin- dingspost in Holy opende. De bijeen komst werd gehouden in de recreatie zaal van het bejaardentehuis Vaart land, waar' onder meer burgemeester mr. J. Heusdens met enkele wethou- POORTUGAAL Burgemeester mr. J. van Huis en dr. P. Greup, voorzitter vam het Groene Kruis, heb ben woensdagmorgen de eerste paal geslagen voor de bouw van een so ciaal cultureel centrum, annex Groe ne Kruls-gebouw* Men verwacht bei de accommodaties in het voorjaar van 1972 in gebruik te kunnen nemen. iHet gebouwencomplex, ontworpen door de Rotterdamse architect Jac. van der Linden, is zeer centraal gesi tueerd op een terrein waar eerder de Drinkhoeve stond, aan de Kerkstraat hoek Achterweg. Het sociaal-cultureel centrum krijgt een grote zaal met een in schuifbaar podium en toneelaccom modatie. Er kunnen 300 bezoekers in, verdeeld over een zaal en een balkon. Voorts komen er drie vergaderka mers en het geheel is gekoppeld door een ontmoetingsruimte. - nder de garderobe en kebken wordt een beat kelder ingericht, die afzonderlijk toe gankelijk is. Het Groene Kruis-gebouw, dat een ingang 'krijgt aan de Irenestraat, wordt zeer doelmatig ingericht. Zo zal de centrale hal en wachtruimte voor ROTTRDAM De meelfabriek der Ne derlandse bakkerij Meneba heeft 50 pet. van de aandelen van Vonk's Bakkerijen, Leeuwarden, overgenomen. Van het ge plaatste aandelenkapitaal bevond zich reeds 50 pet. in het bezit van een van haar dochtermaatschappijen. Met de transactie is een' bedrag van ca f 3653)00 gemoeid. Vonk's Bakkerijen behoort tot de groep King Com bakkerijen. De overname zai geen invloed hebben op de werkgelegen heid van de ongeveer 149 bij vonk werk zame personeelsleden, aldus de Meneba. De heren J. Vonk en J. W. Blankestijn blijven tezamen met de leiding belast. In het overdekte gedeelte komt een groot bad van 25 x 10 meter en een diepte van 90 cm tot twee meter .Een kleuterspeelbad, dat met een door zichtige wand van het grote bad is gescheiden, wordt 10 x 8 meter en 40 cm diep. Het buitenbad, dat omgeven zal zijn door een ligweide, wordt 25 x 12 meter en een diepte van 50 cm tot 1.50 meter. Bij gunstige weersomstandigheden tijdens de bouw kan het bad volgend jaar juli- augustus in gebruik wor den genomen. De bedoeling is dat het bad van 's morgens zeven uur tot 's avonds half negen wordt gebruikt door particulieren, daarna door ver enigingen. De kosten worden geraamd op ƒ500.000. De exploitatielasten zullen ƒ80.000 bedragen net inbegrip over 'drie baden, het grote open bad Meeu wenplaat, dat volgend jaar ingrijpend wordt gerestaureerd, het wijkinstruc- tiebad in Oudeland en het thans in aanbouw genomen bad. moeders ook gebruikt worden voor het geven van cursussen en gymnas tiek voor bejaarden. Voorts komen er twee artsenkamers, een kamer voor een tandarts en een uitgiftemagazijn- Een conciërgewoning completeert het gebouwencomplex. Dg bouwkosten zijn niet .gering. Nadat de gemeenteraad in het voor jaar van 1969 reeds ƒ800.000 voteerde en ƒ90.000 voor het bouwrijpmaken, moest daar vorige maand nog 322.000 bij voor prijsstijging en ex tra werkzaamheden voor bodemon derzoek. Het gemeentebestuur verwacht van de aanwezigheid van het gebouw een stimulerende invloed op het vereni gingsleven en andere culturele akti- viteiten. ROTTERDAM Dat ook op het Orgelconcours voor amateurs in De Doelen de tegenstellingen niet uitble ven, hebben de juryleden deze woensdag ervaren- Want er klonk zowel het prachtige orgelkoraal „O Menseh, bewein dein' Sünde grosz" van Johann S. Bach als „De Rotterdamse vlag" van Bart Ver hallen, waarvan de melodie door iedere soldaat gebruikt wordt om te zingen dat de bajes z groot is. Deze wijs kwam voor in een potpourri van Rotterdamse liedjes, bijzonder toe passelijk in deze tijd van C'70. Het zou ook als tegenstelling op zijn te vatten, dat een predikant op de orgelbank pla'ats neemt, zoals dat deze dag gebeurde. Als de organist van zijn kerk even goed kan preken als de dominee orgel speelt, zou dat weieens tot merkwaardige conse quenties aanleiding kunnen geven. In het algemeen stonden de keus van de werken en het spel ook nu op een hoog peil, ozdat de aanwijzing van de 'acht uitverkorenen voor de tweede ronde, die vanavond, donder dag, om 7 uur begint, voor de jury lang niet gemakkelijk zal zijn. De jongste deelnemer op deze dag was 15 jaar. Voorts waren er twee dames, die op de orgelbank plaats na men- Vrijdag is er geen concours. Dan krijgen de drie deelnemers aa de neindstrijd gelegenheid, zich goed op het Doelenorge lin te spelen, zodat er zaterdagmiddag op het slotconcert, dat om 3 uur begint, wel veel schoons te horen zal zijn. G. M. DERSJANT Maasvlak te Gemeentewerken van Rotterdam heelt aanbesteed het verrichten van grondwerken en het maken van verti cale zanddrainases voor het vormen van bouwputten ten behoeve van kademuur- bouw op de Maasvlakte aai. de zuidelijke insteekhaven van het Beeikanaai. Van de 12 inschrijvers was laagste Combinaties- Merk» en 'nyk in Velddrie', met 1.083.900. ders en raadsleden, vertegenwoordi gers van de BB onder wie het dis trictshoofd de heer Van Marion en de burgemeesters van Schiedam en Poortugaal aanwezig waren- Mr. Klaasesz sprak van het grote ■belang van deze noodbestuurspost eem ondergrondse bunker schuin tegenover de-achterzijde van het Ho- lyziekenhuis aan de Dillenburgsingel vooral bij vredesrampen- En schertsend voegde hij eraan toe: „Vlaardingen heeft een zekere be roemdheid verworven op het terrein, van vredesrampen. Wat dat betreft verschaft deze stad prima voorlich tingsmateriaal fa» verband met hier en elders nog te nemen voorzorgs maatregelen". „Het bestuurlijk apparaat in ons land moet altijd bedacht zijn op ram pen, die hun oorzank of in de indu strie of elders vinden. Om maar neg niet te spreken van kernoorlogen. Daarom vind ik het belangrijk dat Vlaardingen beschikt over eert be stuurspost, waar in tijd van nood. maatregelen kunnen worden genomen door de burgemeester en zijn naaste medewerkers, terwijl bovendien de organisatie van de BB-hulpverlening goed is geregeld". „Van de 152 genieenten In Zuid- -Holland', aldus de commissaris, „be schikken er veertig over een noodbes tuurspost- Twintig gemeenten hebben' een zeer aanvaardbaar geachte ruim te gecreeerd, waar het bestuur bij oorlog- en vredesrampen geregeld kan worden. Daarvan staat Vlaardin gen met deze nieuwe bunker aan de top'. „Er zijn mensen", aldus mr. Klaa-' sesz. „die smalend spreken over een dergelijke noodbestuurspost. Zij vin den het onjuist dat de burgemeester en zijn medewerkers tijdens een ramp veilig opgeboregen worden, ter wijl de -bevolking aan zijn lot wordt overgelaten. Het is inderdaad nu nog onmogelijk de gehele bevolking on derdak te bieden als ons l'adn getrof fen zou worden door een ernstige ramp, van welke aard dan ook. „Maar het is wel mogelijk een deel van de bevolking bescherming te bier den. Er worden nu onderzoekingen gedaan, die ten doel hebben alle bur gers een veilig onderdak te verschaf fen- Laten we ons voorlopig dankbaar tonen dat er el een zekere beveiliging bestaat, al is die ïnet geheel vol maakt". De bunker is op ongeveer 1.80 me ter beneden het maaiveld gefundeerd en vormt een ongeveer twee meter hoge begroeide heuvel in het plantsoen. Omdat het gebouw zo goed mogelijk bestand moet zijn tegen aardbevingsverschijnselen is het ont- Worpen als een gewapend betonnen „doos". De bunker is niet op palen gefundeerd. De noodbestuurspost omvat een be stuursruimte voor acht atien perso nen, een verbindingscentrum voor drie a vijf personen, en slaapruimtes voor maximaal negen personen. De districtsverbindingspost van de BB omvat een verbindnigscentrum voor drie tot vijf personen en een slaap- ruimte voor maximaal drie personen. BARENDRECHT In de Dorps straat worden binnenkort enkele winkels bijgebouwd. Een bouwcombi natie is bezig de plannen voor te be reiden. Architect J. Hoogstad uit Rhoon zorgt voor het ontwerp- iHet gemeentebestuur heeft zich in principe bereid verklaard om, wan neer de winkelbouw wordt gereali seerd, de reconstructie van .de Dorps straat ter hand te nemen. Zodoende kunnen de plannen op elkaar worden afgestemd en kan een aantrekkelijk geheel worden verkregen. KANTOREN DAGBLAD „DE ROTTERDAMMER", btJfcsntoM SCKiEDAMi Langa Ksrksiraat 82. te!. 268382; redactie: R. M. var) Houwellngen. Julianalaan 84. tel. 2SS7S4: Maciiten bezorging: Joh. Gröne- feld. Singel S3, tel. 26353?, 13.30—19.30, ZHicr- daga IS—19 uur. BIJKANTOOR VLAARDINGEN: Smalle Haven straat 11, iel. 346775; radactie: Witte de With- straat 2£, Rotterdam, telefoon 115588, toestel 156. Klachten ba2orglng: H, Verhelj. Diepen- brockatraat 41, tel. 343345, maandag Lo.trp vrijdag 16—19.30 uur en zaterdag IB—19 uur. AGENTSCHAP MAASSLUIS: Mevrouw Bn»- war, Piersonstraat 35. Alarmnummer voor tucMvarvulllng en melding geluidshinder voor Schiedam en Vlaardingen: telefoon 262625,

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1