Uitspraak Kruisinga krachtig bestreden Discussies over veel problemen in overleg frakties Abortuskliniek met twintig bedden Werkgevers bang voor Hoogovens Zuigkracht van buiten op metaalarbeiders Derde fosforzuurfabriek Windmill draait al proef Transportstudie econ. instituut De Vos: Gao is veel beter R'demise arbeidsmarkt Meer getrouwde vrouwen bereid om te werken Bezwaren in Vlaardingen toegelicht Internationale Afo-ftb shows Yo-Yo wedstrijden metmooie prijzen Kijk uit naar deAoAo film op deTV-redame Dg ROTTERDAMMER (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De uitspraak dat Rijnmond, milieuhygiënisch gczieüt saneringsgehied is, heeft de staatssecretaris ten onrechte «daan. Scherp kwam dit dinsdagavond uit de mond van de heer G, Z. de Vos (wethouder voor sociale zaken en volksgezondheid van Botterdam) tijdens het politiek overleg der Rijnmondraadsfracties, waar hij als li VP-lijstaanvoerder was. „Deze uitspraak is ten onrechte gedaan, de heer Kruisinga is er later, in de interviews geheel op teruggekomen", voegde de heer De Vos daaraan toe. LUCHTHAVEN Twintig internationale Yo-Yo kampioenen uit Japan, Mexico, Argentinië en Bolivia trekken tien weken lang kris-kras door Nederland en geven overal sprankelende Yo-Yo demonstraties. Let op de aankondigingen bij je Coca-Cola-winkeiier. Binnenkort komen *e ook bij jou in de buurt. En dan gaat het beginnen.Zorg dat jij óók een Yo-Yo hebt, doe mee aan de wedstrijden en win prachtige prijzen. Doe meel Doe meel Doe meel NIEUWE WET ROTTERDAM De perso neelsbezetting in de Rotterdam se metaalnijverheid levert met de dag grotere problemen op. Terwijl bij het .gewestelijk ar beidsbureau al aanvragen lopen voor in totaal 5725 arbeidskrach ten, oefenen bedrijven van bui ten Rotterdam steeds grotere zuigkracht od 'de metaalarbeiders in het gebied van het GAB uit. ONDERZOEK ROTTERDAM Volgens de heer G. Z. de Vos zijn veel werk gevers in het Rijnmondgebied tegen de vestiging van een hoog- ovenbedrijf op de Maasvlakte, niet uit angst voor concurrentie, maar omdat de cao van Hoog ovens veel beter is dan bij' an dere bedrijven. Dit geldt volgens hem zowel voor de primaire als voor de secundaire voorwaarden. Nieuw procédé Ambonese loyaliteits- betmging aan Soeliarto PAG! KA 3 WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1970 De Vos: Hrmnond is geen müieu-saneringsg sbied - Dr. R- J* Kruisinga, staatssecre taris voor de volksgezondheid, had tee verklaring tijdens een Kamerfle ts afgelegd. Zijn woorden, die nogal opschudding verwekten bij ingewij- L. waren aanleiding tot verwerking in een der beleidspunten van het pfjA CPN - D'66 uitgangspunten- „rogramma voor de komende vier Jaren Rijnmondraad .waarvan de be nadeling dinsdagavond werd voort zet. En dat uitgangspuntenprogramma stond daarover: „Nu is uitgesproken dat Rijnmond, milieuhygiënisch ge- zien, een saneringsgebied is, zal in de Komende periode met de sanering op dit terrein worden begonnen. In prin cipe wordt er naar gestreefd dat de vervuiler betaalt". Ais gevolg van het heftig te weer stellen van de KVP- afgevaardigde is dit punt geheel ge wijzigd. Toen de heer De Vos werd tegenge worpen dat de staatssecretaris toch niet de eerste de beste is, zei hij: ,Wel de eerste, maar op dat moment 'niet de beste". Mede op initiatief van voorzitter J. de Jong, PvdA-gecom- jnitteerde en leider van dit overleg, wtrd dit punt geheel gewijzigd. Men irerd het nu eens op de formulering, zoals die In het programma van uit gangspunten der samenwerkende j>CG- en KVP-frakties is gesteld. Daarin staat: ,Ter bevordering van de léefbaarheid in het Rijnmondge bied moet de bestrijding van lucht en waterverontreiniging met kracht werden voortgezet. Het stellen van strenge voorwaarden aan nieuwe, zo wel als aan bestaande bedrijven, ter voorkoming van verontreiniging en geluidshinder, dan wel het adviseren van de gemeentebesturen ten aanzien van te stellen voorwaarden, is daar toe noodzakelijk". Daaraan, werd uit het programma van: de linkse frakties toegevoegd het streven dat de vervui ler betaalt. Over tal van punten ontstonden discussies, zoals in het geval van luchthaven Zestienhoven. Het PvdA - CPN - D'56 programma stelt: geen. uitbreiding en een bepaling over eventuele aanleg van een tweede na tionale luchthaven, niet dichter bij Rotterdam dan overeenkomstig de richtlijn industrievestiging verant woord is. (1b nieuwe rage: G. Z. DE VOS staatssecretaris heeft ongelijk Van de zijde der linkse frakties werd herinnerd aan de motie, die de Rijnmondraad (met 458 stemmen, nadat de confessionele frakties uit de zaal waren gegaan-Red.) aannam te gen uitbreiding *">e hee - De Vos bracht daar tegen -jor die moti" niet verar Het ging er om wat I D'66 precies bedoelen. Dit bleek eigenlijk te zou cut zij Zestienhoven het liefst zagen ver dwijnen. Maar hiermee bleek D'68 het toch niet helemaal eens. De heer De Vos sprak van een onduidelijke formulering en wierp de mogelijkheid op dat de hinder van het vliegveld minder zou kunnen worden als het wordt uitgebreid. Daar -wilden de drie linkse frakties echter niet van horen. Wel werd men 't eens over het feit dat Zestienhoven, niet de tweede nationale luchthaven zal worden. Dat was niet zo moeilijk, want de rege ring heeft zich daar tegen verzet. Nog een uitspraak van de KVP-Ieider: „Voor dit gebied wordt op den duur een vrachtluchthaven een nuttige zaak. Maar die kan men hier niet zodanig aanleggen dat er geen hinder voor de bevolking is. Als we een Maasvlakte voor de kust maken moe ten we ook de moed hebben een vliegveld in zee te maken". De behandeling van de stelling over de afstand tussen woonwijken en milieuverontreinigende en/of ge vaarlijke industrie vergde eveneens veel tijd. Gesteld werd dat geen me dewerking moet worden verleend aan wijzigingen van streekplannen, die woningbouw binnen een afstand van vijf kilometer van deze industrie mo gelijk maken en dat een ontwikkeling van de woningbouw aan de zuidelijke en oostelijke kant van het Rijnmond gebied moet worden bevorderd. PCG-aanvoerder M. H. L. West- strate (voormalig gecommitteerde o.a. voor de woningdistributie) vroeg hierbij naar de kans op half afge bouwde steden als dit beginsel moet worden doorgevoerd. Kan de bevol king dan nog wel binnen het gebied worden gehuisvest Toegelicht werd dat dit een doel op langer termijn moet zijn en dat er met name op de Rechter Maasoever minder woning bouw moet worden bedreven. Volgens de heer De Vos moeten PvdA-CPN-D'66 niet denken dat hiermee alles is geregeld. Deze stel ling laat veel vragen open, men zal haar zo moeten formuleren dat er geen uitwijkmogelijkheden meer zijn. De samenstellers van hei* programma: in ieder geval zit de intentie voor dat de minimumafstand tussen industrie en woonbebouwing vijf kilometer moet zijn. De eisen over het inlopen van de achterstand co infrastruktuurgebied (bruggen, tunnels en andere verbin dingen, zoals metrolijnen), wierpen ook veel vragen op. De heer West- strate miste in de opsomming o.a. de Willemstunnel en de ruit rond Rot terdam en de heer De Vos sprak van suggesties, die niet kunnen worden gehonoreerd. Bovendien was er be zwaar tegen het bedrag van twee miljard tussen 1970 en 1080 en tegen de opgesomde werken binnen de ko mende vier jaar. Deze getallen zullen verdwijnen en Willemstunnel en Ruit worden opgenomen. Over het punt van de woningbouw ROTTERDAM Het Nederlands Economisch Instituut heeft van de minister van verkeer en waterstaat de opdracht gekregen, een transport studie voor Nederland tot het jaar 2000 uit te voeren. Het Nederlands Vervoersweten- schappelijk Instituut neemt op ver zoek van het NEI een deel van deze studie, betrekking hebbende op het goederenvervoer, voor zijn rekening. Inver band hiermee Is onder het Ne derlandse bedrijfsleven een uitgebrei de enquete gehouden, waarvan de ge gevens intussen beschikbaar zijn ge komen. i Het uiteindelijke doel van de werk zaamheden van het NVT is de bouw van een transportmodel voor Neder land, waarmee de goederenstromen tussen een groot aantal gebieden voor de jaren 1980, 1990 en 2000 geraamd kunnen worden. Ultimo 1970 zal deze studie voltooid zijn. bleek men het wel ongeveer eens (meer woningwetwoningen, meer een gezinshuizen in verhouding tot de hoogbouw). KVP-aanvoerder De Vos fulmineerde bij deze gelegenheid krachtig tegen termen als „minst draagkrachtigen" en „laagstbetaal den". Weg ermee, zei hij, het is dis criminerend voor de betrokkenen". Puttend uit eigen (wethouderlijke) ervaring gaf hij een samenvatting van het volgende knelpunt, dat blijft: De doorstroming schiet niet op omdat we van de regering geen verzorgings flats voor bejaarde echtparen mogen bouwen. Daardoor is het huisves tingspakket in deze sector niet gedif ferentieerd genoeg. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Stichting voor medisch verantwoorde zwanger schapsonderbreking (Stimezo) is van daag een advertentiecampagne be gonnen om 500.000 gulden bijeen te brengen voor de opzet van een abor tuskliniek in Rotterdam. De stichting denkt hierbij aan. een kliniek met 20 bedden, die een capa citeit van 2000 patiënten per jaar heeft de ruw geschatte behoefte in het verzorgingsgebied van de Maas-? stad. Stimezo tracht met de gemeente Rotterdam tot een akkoord te komen over de huur van een gemeentelijk pand in het centrum of in Zuid. Tegelijkertijd wordt gewerkt aan een overeepkomst met een algemeen ziekenhuis, waarop een zogenaamde categorale kliniek in gevallen van nood moet kunnen terug vallen. Staf (gynaecologen en artsen in algemene dienst) en verplegend personeel zijn in principe albeschikbaar. Stimezo heeft besloten tot de stich ting van een kliniek omdat het eerste streven van de samenwerkende medi ci in de stichting om gynaecologen en ziekenhuizen tot een ander beleid met betrekking tot abortus te brengen ge faald heeft. Een abortuskliniek blijft volgens de stichting een noodoplossing, maar dan wel een die hard nodig is omdat steeds meer vrouwen bij wie een arts de noodzaak tot abortus vaststelt niet geholpen kunnen worden. De stichting heeft eens te meer haast met de opzet, omdat men de nieuwe wet op de ziekenhuisvoorzie ningen wil voorblijven, die voor iede re stichting van een kliniek een spe ciale vergunning noodzakelijk zal maken. Het is de bedoeling, dat men in de kliniek zoveel mogelijk tegen kost prijs wordt behandeld, een bedrag dat voor ingreep en drie dagen ver pleging op 400 gulden wordt geschat. Zodra de kliniek werkzaam is, zal de officiële erkenning worden aange vraagd bij het ministerie van volksgezondheid zodat de ziekenfond sen en verzekeringen na het verkrij gen van die goedkeuring verplicht kunnen worden de kosten te vergoe den. Het bestuur van de kliniek staat een opname-beleid voor, dat is geba seerd op de verwijzing van de huis arts, die gevraagd zal worden de in dicatie te stellen waarop abortus ver antwoord is. De beslissing wordt uit; eindelijk genomen door de behande lende 'gynaecoloog na kennis genomen te hebben van de argumentatie van de huisarts. In principe wil men geen zwanger schappen onderbreken, die ouder dan tien weken zijn. Voorts zal men zich in ieder geval beperken tot Neder landse vrouwen, die om hulp verzoe ken. Van een onzer verslaggevers De heer II. A. de Jong, directeur van het GAB te Rotterdam, heeft niet kunnen nagaan waar die zuigkracht precies vandaan komt. Wel is uit de vele ontslagaanvragen van de Rotter damse metaalarbeiders komen vast te staan, dat hier verscheidene bedrijven in het spel -zijn. Overigens neemt in de Rotterdamse metaalnijverheid de vraag naar hoog geschoold personeel steeds meer toe. Aan de vraag naar 5725 man, van wie 2176 jongeren, is volgens de heer De Jong eenvoudig niet te voldoen. De enige oplossing is het aantrekken van buitenlandse arbeidskrachten, voor wie echter eerst goede huisvesting moet worden gevonden. De plannen voor het kweken van een arbeidsreserve voor de metaal sector in Rotterdam, zoals in Dor drecht en omgeving de stichting Drechtmetaal heeft gedaan, verkeren nog steeds in het beginstadium, De opzet is dat de metaalbedrijven deel nemen in een stichting, die dan voor de nodige arbeidskrachten zal c.q. moet zorgen. Bü het gewestelijk arbeidsbureau te Rotterdam liepen per 1 september 11.187 aanvragen voor mannelijke en 3347 aanvragen voor vrouwelijke ar beidskrachten. Dit zijn dc hoogste cij fers, die het GAB ooit in z'n bestaan heeft geboekt. Directeur De Jong ge waagt dan ook van een bijzonder moeilijke situatie, waarin op korte ter mijn geen verbetering valt te ver wachten. Tegenover deze enorme vraag stond een aanbod van 1741 mannen en 371 vrouwen. De minder-gesehikten ne men hier resp. 438 en 59 de grootste plaats in. Daarna volgen de sectoren scheepvaart met 272 en metaalnijver heid met 222 man. Bij de vrouwen is het aanbod in de sector kantoor en onderwijs met 125 verreweg het grootst. Het GAB heeft onlangs een onder zoek ingesteld naar de personeelsbe zetting in ruim 300 bedrijven van uit eenlopende aard met 100 tot 500 ar beidskrachten. De totale bezetting van deze bedrijven, die 23 procent van de werkgelegenheid in Rotterdam verte genwoordigen, is in vier jaar tijd met ongeveer 2075 man toegenomen. En dat ondanks de vele bedrijfssluitingen waarbij honderden arbeidskrachten waren betrokken. Het personeelsbestand steeg bjj de mannen met ongeveer 1000 tot 47.500 en bij de vrouwen met 1070 tot 14.470. Het aantal gehuwde werkende vrou wen is in deze vier jaar met 39.2 pro cent toegenomen en wel van 3528 tot 4910. Het onderzoek van het GAB heeft uitgewezen, dat steeds meer ge huwde vrouwen bereid zijn te gaan werken en dan beslist niet alleen in de typisch vrouwelijke beroepen. De PTT mikt bij een nieuwe wer vingsactie ook op gehuwde vrouwen, die voor het bestellen van poststuk ken worden ingeschakeld. De PTT zal de nodige voorzieningen treffen om de kinderen van deze vrouwen te kunnen opvangen. De stichting „Van 12 tot 2", die ook naar dergelijke voorzieningen streeft, begint al aardige resultaten te boe ken. In Hoogvliet heeft de stichting al beslag kunnen leggen op twee club huizen. Binnen afzienbare tijd zullen voor dit doel ook ruimten in" Fen- drecht, Lombardyen en IJsselmonde beschikbaar komen. T")R. HENNING van de Vereni- *-■ ging tegen luchtverontreini- ging licht zijn bezwaren tegen de voorgenomen uitbreiding van de Windmillfabriek (ENCK) toe. college van B. en W. (links) luistert aandachtig. (Van een onzer verslaggevers) De heer De Vos zei dit dinsdag avond als KVP-afgevaardigde in het overleg van de Rijnmondraadsfrak- ties over beleidsuitgangspunten voor de komende vier jaar. Het gemiddeld inkomen in Rijnmond, dat lager is dan elders, zal door de vestiging van het hoogovenbeörïjf, stijgen, meent hij. Voor de tweede maal spraken de afgevaardigden der partijen over het toekomstige beleid inzake de hoog ovens. De samenwerkende frakties van jPvdA, CPN en D'66 hadden een nieuwe redaktie van hun uitgangs punt opgesteld, dat als volgt luidde: „Getoetst aan de conclusies van het rapport „Rijnmond in de Delta" is op grond van de thans bekende gegevens de vestiging van een hoogovenbedrijf op de Maasvlakte onaanvaardbaar". Volgens de KVP-afgevaardigde lei den de „thans bekende gegevens" niet onmiddellijk tot conclusies voor wat betreft de sociale situatie. Verder herinnerde de heer De Vos aan het rapport van het Centraal Plan Bu reau, waarin o.a. wordt geconcludeerd dat vestiging van bedrijven als hoog ovens in het Rijnmondgebied in be langrijke mate het nationale inkomen zullen verhogen. Mevrouw H. de Vos-Krui van de CPN steide dat de komst van een hoogovenbedrijf de pendel nog zal doen toenemen. Verder noemde zij het te verwachten probleem van de vele noodzakelijke buitenlandse ar beiders. De escalatie op de arbeids markt is volgens de heer J. de Jong van de PvdA een duidelijk bewijs dat hoogovens er nret meer bij kan in Rijnmond. Het tekort in de metaalsector is nu al 10.000 plaatsen en met hoogovens zouden er nog eens 8000 bij komen. Een moeilijkheid is ook dat hoog ovens geen z.g. geïntegreerd bedrijf willen vestigen. Er zal geen gereed produkt worden gemaakt. Verder be tekent dit bedrijf een-belasting van het milieu. De frakties konden het over dit punt al met al weer niet eens worden. De uitspraak „geen haven- en industriële uitbreiding voorlangs de kust van Voome" ontmoette bij ande re frakties bedenkingen. Volgens de samenstellers van het programma gaat het er om te stellen dat de uit breiding van de Maasvlakte, zo die er komt, in geen geval daar mag worden gemaakt. De heer De Vos betoogde dat dit onderwerp in de komende vier jaar niet aan de orde zal komen. Dit was de heer De Jong niet met hem eens. Overigens zei de KVP-afgevaardigde VLAARDINGEN Hef voltallige college van B en W van Vlaardingen heeft dinsdagmorgen de bezwaren aangehoord tegen het verstrekken door de gemeente van een hinderwet vergunning aan Windmill Holland NV (voorheen ENCK), die een derde fosforzuurfabriek wil bouwen. Wan neer deze fabriek eenmaal op voile toeren draait, zal de eerste fclsfor- zuurfabriek buiten werking worden gesteld en alleen nog in noodgevallen worden gebruikt. Twee bezwaarden waren dinsdag morgen naar het stadhuis gekomen om een toelichting te geven op hun eerder ingediende adressen. Dr. G. J. Henning zei als voorzitter van de Vereniging ter bestrijding van de luchtverontreiniging in en ora het Waterweggebied, dat „de duidelijk bestaande hinder niet mag toene men". Hij drong er op aan fosfor zuurfabriek I af te breken, zodat hiervan geen gebruik meer kan wor den gemaakt. Het PvdA-raadslid F. J. Kerkho ven, die zei „als burger" te spreken, maakte bezwaar tegen een eventuele verhoging van de fluor-uitworp. Een kleine groep geïnteresseerden woonde de hoorzitting bij. In de derde fosforzuurfabriek van Windmill zal een nieuw procédé wor den toegepast, waarbij de lucht aan zienlijk minder verontreinigd wordt dan bij gebruik van de twee thans in gebruik zijnde fabrieken. Windmill is namelijk bewust van de indampin- stallatie afgestapt en heeft gekozen voor een gaswassings-systeem, waar bij veel minder fluor vrijkomt. De nieuwe fosforzuurfabriek, die inmiddels al proefdraait, verhoogt de produktie met 100.000 a 140.000 ton. De kosten van de uitbreiding schom melen rond de acht^ miljoen gulden. o c? DJAKARTA Twee vertegen woordigers van een deel van de in Nederland wonende Ambonezen ben president Soeharto, tijdens zijn bezoek aan Bonn, hun loyaliteit be tuigd, en het Indonesische staatshoofd en zijn echtgenote geschenken over handigd. Hadji Olong en V. T. Lucas zeiden een aanvankelijk bijna 8.000 man grote groep ambonezen te vertegen woordigen, van wie ruim 1.500 in de loop der jaren naar Indonesië zijn te ruggekeerd. De overigen, ruim 6.000, hebben zich bij de Indonesische am bassade in Den Haag aangemeld voor repatriëring. Als gevolg van de strenge veilig heidsmaatregelen en de korte duur van het bezoek konden beide ambo nezen niet in Nederland door de pre sident worden ontvangen. geen oordeel over de inhoud van de stelling te hebben. WD-er P. J. Bliek sloot zich daarbij aan. „Geen medewerking aan een mi lieuverontreinigende industrialisatie van de Hoekse Waard en aan het graven van een zeevaartkanaal" bleek ook een omstreden eis. Volgens de heer M. H. L. Weststrate van de. PCG moet de Rijnmondraad zich met' deze zaak niet bemoeien, omdat de Hoekse Waard huiten zijn gebied ligt De heer De Jong herinnerde eraan dat in de Rijnmondstniktuurschets wel over de Hoekse Waard wordt ge sproken. Het is een schets, repliceer de de heer Weststrate. Ook de heer Bliek vond dat Rijnmond niet buiten 2ijn grenzen moet gaan. Dit zou een. fout van de allereerste orde zijn, voegde de heer De Vos hieraan toe. 't Wv x VANDAAG is er natuurlijk maar één onderwerp, waarover je "als rechtgeaard rubriekschrijver in het Rijnmondgebied kunt babbelen: Ja zeker, Faaincort...... En Jan Krant blijft dan ook niet van dit gegeven af, al is het voornamelijk de taak van sportcollega's om u daarover" te vertellen. De havenstaking mag dan voort gaan, kapers mogen vliegtuigen pik ken, de regeringsmannen vol met denkrimpels zitten over de loon- golf...... vanavond telt het allemaal niet. We gaan kijken naar het ge beuren in de „kuip" ol zelfs, we gaan naar het stadion toe. We heb ben maar aandacht voor één ding. Wie helemaal niet van voetbal houdt en ook niet kijkt of luistert moet nu maar niet verder lezen. Want het hele verhaal van vandaag gaat over Feijenoord, opstuwer van het Rotterdams prestige. Sorry, u zult wat anders moeten nemen als lektuur. Of met oordoppen aan in bed moeten duiken Nu is Jan Krant geen verdwaasde voetbalfan, voordat u dat soms mocht denken. Nee, zo is't niet en .daarom geef. ik u een voorbeeld) Hij is twee weken geleden voor "de eerste wedstrijd niet opgebleven. Heeft zich ook niet laten wekken op het speciale uur. Hi| wilde gewoon zijn meestal maar korte slaap hebben. En hij heeft de wedsi(»*?d later gezien. Kan ik u overigens aanbevelen: Kijken als je de uitslag al weet Dat is veel rustiger ook. Bovendien wisten we toen dat het vrij gunstig zat. Dan kijk je echt op je geraak. Zo zal heft vanavond voor duizenden niet gaan. Die zitten echt onrustig, ik weet het. Kalm aan, uw leven staat niet op het spel, doe zo gewoon mogelijk. Gewoon doen, daar houden we in Rotterdam en omgeving erg van. Vandaar ook dat er over het alge meen geen sportverdwazing voor komt. Tja, in Rotterdam-Zuid (voor al daar) dwepen ze met him „Coen- tje" (Moulijn), ze zijn gewoon hele maal stapel van die man. Och, ik niet'te dwaas worden. En dwaas wordt het als men op een ruit (van een niet nader te noe men etablissement) gaat schrijven „bidstonde voor Feijenoord". Na een telefoontje van een verontwaardigde lezer ben ik gaan kijken. En inder daad, het stond er, kennelijk met commerciële bedoelingen. Ik denk ter ere van twee afgoden, te weten Mammon en Baccus die dan de kas van deze kroegbaas moe ten spekken. Op de pui stond ook nog met vilt stift geschreven „Gesloten wegens discriminatie". Misschien heeft de man mot gekregen met gekleurde klanten. Gaat ons overigens niet aan, want elke kastelein mag de mensen weren, die hij er niet in wil hebben. "WJAT ik maar betogen \yxlDit zijn uitlatingen van bedenkelijk allooi. Ik hoop dat ze niet al te veel voorkomen. Geen profanaties alstu blieft, dat is voor velen onaanvaard baar, het is ook helemaal niet nodig. In ons land met zijn vele levensbe schouwingen moeten we leren let terlijk en figuurlijk met elkaar te leven. We horen allemaal heel goed te weten wat kan en wat niet kan. Dat er grote feestvreugde mag zijn als Feijenoord vanavond die „Wereld cup" ook nog wint. Vreugde is al leen noc mat® -reugde als zij bin nen de re-el» bnjrt Tot dusver is dat in Re$is.rdaiiï allemaal good ge- gac- Miljoenen zullen ik de huiskamer opspringen als bij het laatste fluit signaal de winst in de „kuip11 is ge bleven. En duizenden Rotterdam mers zullen de straat opgaan om met elkaar dit feit te vieren. Laten we het gezellig houden. Voor één avond is de overwinning (die eerst nog wél moet worden be haald!) van Feijenoord het belang rijkste. Daarna gaan we weer ge woon aan het werk. Hebben we twee weken geleden ook gedaan. Dat moet immers kunnen in het le ven. Esta la vita, zegt de Spanjaard, om in stijl te blijven. En er zijn be langrijker dingen uiteindelijk. i

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1