Klimmen in ooievaarsnesten Van Brienenoordbrug es vernieuwen. or- Vliegfeest en eisen verkeersmaatregelen Krimpens huisvuil in plastic zakken Sport- en spelmiddag Bouw van 81 bejaarden- woningen Dr. J. L. Klink spreekt over Kind en Geloof Propagandamiddag van Sursum Corda Lustrumconcert „Pro Musica^ Orgelconcert in Dorpskerk Kethel Stijging tarief Holy-bus A. J. van Oosten viert jufoileuni Televisieshow uit Stadsgehoorzaal Reinigingsrechten niet omlaag Veilinghallen voor deel in as e stand Flut Krimp en PHILIPS batterijen ROTTERDAM Zaterdag doet iedere automobilist er goed aan Rotterdam en naaste omge ving zo mogelijk te mijden. Twee grote evenementen zullen dan het verkeer kunnen ontwrichten als men zich niet strikt houdt aan de regelingen van de politie. Het gaat hier om het vliegfeest van de jubilerende studenten vereniging Icarus uit Delft op en boven de Rotterdamse luchtha ven en om de sluitingsronde C'70 voor wielrenners die hoofdzake lijk in het oostenvan de stad wordt verreden. Per trein 450 GR. VAN 99 VOOR 600 GR. VAN 129 VOOR Huizen Parkeerverbod 171 Parkeerverbod koch! ROTTERDAMMER DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1970 c VLAARDINGEN De remon- strantse predikante dr. J. L. Klink uit Haarlem zal op vrijdag 2 okto ber 's avonds om acht uur in gebouw Triangel in Vlaardingen spreken over haar nieuwste boek Kind en Geloof. Aan de inhoud van deze studie over kindertheologie hebben wij in onze krant in verschillende artike len aandacht gegeven. Voor ouders, onderwijsmensen en leidinggevenden op zondagsscholen, w clubs, maar ook voor andere be langstellenden zal dr. Klink vertel- jea over de grote veranderingen, die de laatste jaren zich voltrekken in' de godsdienstige opvoeding. De boekverkoper Aart Pontier or ganiseert dene avond, waarvoor kaar ten tegen ƒ1.50 verkrijgbaar zijn in riju winkel, Smalle Havenstraat 3, Vlaardingen. Op zijn uitnodiging zal op don derdag 29 oktober prof. dr. Sperna Wetland, hoogleraar aan de rijks universiteit van Amsterdam, spreken ovér: „Het einde van de religie Verder op het spoor van Bonhoeffer". VLAARDINGEN De christelijke harmonievereniging „Sursum Corda" houdt zaterdag een propagandamid dag onder het motto „Sursum Corda koerst op 1972". Daarmee wordt ge doeld op het 70-jarig bestaan van de vereniging dat men zondag 24 sep tember 1972 gaat vieren. Het programma van de propagan damiddag speelt zich af op het schoolplein van het Groen van Prin- stererlyceum aan de Van Hogendorp- laan. Behalve de harmonie zelf tre den op de drumband, de jeugd-drum- band Thalita en de Tirolerkapel, ge vormd uit leden van Sursum Corda. De uitvoering duurt van half drie tot vijf uur. De bedoeling is uiteraard ledenwer ving. Het harmonie-orkest moet wor den uitgebreid en de drumband moet een heel ander aanzien krijgen. Het is mogelijk daarvan lid te worden als trompettist of als majorette. Verdere inlichtingen verstrekt secretaris A. Bot. Ged. Biersloot 2, tel. 344886. «ui ukuam Ken maal per an derhalf jaar worden de lichtmasten ook wel ooievaarsnesten genoemd op het verkeersplein ten zuiden van de Van Brienenoordbrug ook wel de „wurmenput" genoemd van nieuwe lampen voorzien, opdat hun lichten niet doven. Er zijn 16 van die masten, in hoogte variërend van 30 tot 40 meter. Deze masten, torens zijn het eigenlijk, zijn van binneh hol, zo dat. men aan de binnenkant naar bo ven kan klimmen. Voor dat doel zijn er on: de 25 cm ijzeren treden aange bracht, met om de 10 meter een rust punt. De monteur die deze natrium 9 VLAARDINGEN Op de Lijn- baanbeurs, die van maandag 5 tot za terdag 10 oktober wordt gehouden in de hallen van de voormalige Oude Lijnbaan aan de Baanstraat, zal een speciale „Schip-Ahoy"-stai)d worden ingericht. De inrichting van deze stand zal voor een groot deel bestaan uit ai tributen van de zeevaart, die in bruikleen zijn afgestaan door het Visscrijmuseum. Verder zal een "geluksfontein" worden aangebracht waarin men geldstukken kan werpen, waarbij dan natuurlijk een wens mag worden uit gesproken, bv. "Behouden vaart voor een tweede hospitaalschip Henry Du- nant", xvaarvoor de opbrengst be stemd zal zijn. Daar is echter tevens een gratis prijsvraag aan verbanden waarbij een draagbaar t,v.-toestel kan worden gewonnen. Dit toestel komt in het be zit van degene, die het juiste bedrag raadt, of het het dichtst benadert, dat op woensdagavond 14 oktober binnen komt uit de bliksemactie voor de Henry Dunant 2. Overigens zal deze aktie, die onder VLAARDINGEN —Het Vlaar- dingse Politie Dubbelmannenkwartet "Pro Musica" geeft, zaterdagavond 17 oktober zijn derde lustrumcóncert. in' de Grote Kerk. Medewerking verle- nen Caroline van (Hemert, alt, Corne- lisSchell, basen PietStruijk, piano. Het programma vermeldt werken van F. Schubert, Joh. Brahms, M. Koekelkoren, W. A. Mozart, G. Verdi en anderen. Aanvang 20.15 uur. SCHIEDAM In het kader van de door wijkvereniging Groenoord geor ganiseerde concertenserie wordt op woensdagavond 30 september een con cert gegeven door de organist Aad ban der Hoeven in de Dorpskerk te Kethel. De toegangsprijs bedraag 2.50. Be iaarden boven 65 jaar eri jongeren be neden 18 jaar betalen, ƒ1.50. Toe gangsbewijzen zijn verkrijgbaar aan de kerk. Uitgevoerd worden werken van W. Boyce, matthew Cambridge, G, B. Vi- «ani, J. S. Bach, A. Corelli, L. v. Beethoven en A. Verwoerd. Aanvang 20.15 uur. leiding staat van de heer V. C. 'J. A. van der'Eijnde, alleen kunnen slagen als de 500 personen, die daarvoor aangezocht zijn, ook bereid, zijn als collectant enige tijd beschikbaar te stellen. Verder zal zondag a.s. een collecte worden gehouden onder de bezoekers van de voetbalwedstrijd Fortuna De Volewijekers en op zondag 4 oktober tijdens de wedstrijd RKWIK Transvaiia, Het Fortuna-Terrein zal zondag omzoomd zijn met ■Rode Kruisvlaggen. Diverse grootwinkelbedrijven, rust huizen en het Holy-ziekenhuis zullen gelegenheid geven geld af te staan voorde Henry Dunant 2. MAASSLUIS De tarieven de de Holy-bus, die rond de ziekenhuis bezoekuren tweemaal per dag een verbinding onderhoudt tussen Maass luis en het Vlaardingese Holy-zieken huis gaan omhoog. Per 1 oktober 1970 gelden de volgende tarieven: een re tour voor personen vanaf 14 Jaar 2,— een retour voor personen bene den de veertien jaar ƒ1,25 een 10-rit- tenkaart 8,-. Bij de chauffeurs zijn uitsluitend dagretours verkrijgbaar, dë 10-ritten- kaarten kunnen worden aangeschaft aan het kantoor van de gemeente ontvangers in Maassluis, en Rozen burg, en bij het Maassluis© VW-kan- toor in het gildehuisje, Zuiddijk 11. KANTOREN DACBIAD „DE ROTTERDAMMER", bijkantoor SCHIEDAM:. Lange Kerkstraat 82. tel. 266382: redactie: R. M. van Houwelingen, Juliacaloan 24. tel. 2E57S4; Jdachtan bezorging: Joh. Gröne- feld, Singel 03. te), 283533, 38.30-19.30, zater* dags 18—19 uur. BI/KANTOOR VLAARDINGEN: Smalle Haven straat 15. tel. 345775; redactie: Witte de With- straat 25, Rotterdam, telefoon 115583, toestel 15v. Klachten bozorging: H. Verhetj. Diepen- brocksirsat <1, i$l. 343345. maandag t.e.mV vrijdag 12:g.30 uur en zaterdag 1E19 uur. AGENTSCHAP MAASSLUIS: Mevrouw Brou wer, Piersonstraot 35. A'armnc/mmer voor luchtvervuiling en melding geluidshinder voor Schiedam en Vlaardingen: telefoon 262S26. MAASSLUIS Dinsdag 29 sep tember wordt de heer A. J. H. Oos ten, commies ter secretarie, gehul digd. Gedurende 25 jaar is hij werk zaam geweest op het gebied van de woonruimteverdeling. Ook bekleedde hij verschillende functies in de her vormde gemeente. De jubilaris wordt in de brand weerkazerne aan de Johan Evertsen- laan gehuldigd. Na de besloten bij eenkomst wordt vanaf 17.15 aan ver dere genodigden gelegenheid geboden de heer Van Oosten te feliciteren. VLAARDINGEN Maandagavond 5 oktober wordt in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal de MIK-show van de „Boertjes van buutVi" opgevoerd. De voorstelling zal rechtstreeks door de KRO-teJevisie worden uitgezonden. Een beperkt aantal gratis toegangs kaarten voor deze één uur durende voorstelling is vrijdagmorgen 2 okto ber van 1013 uur verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal. Per persoon worden niet meer dan twee kaarten verstrekt. Telefonisch bestel len is onmogelijk. De bezoekers moeten uiterlijk half acht hun plaatsen hebben'ingenomen. De opname geschiedt van acht tot ne gen uur. - -- lampen moet vernieuwen, moet zc'n 1600 treden op, en natuurlijk weer af. Om de monteur, na het klimmen, niet alle moed te ontnemen, is er'op het platform, met een doorsnedevan negen en een halve meter, een hijsin stallatie aangebracht, waarmee de 24 lampen naar boven kunnen worden gehesen. In dit vochtige klimaat ech ter kan het Jvel eens voorkomen dat eenhijsiostallatie vastgeroest zit. Voor de monteur is het dan sjouwen geblazen. 100 treden op, 100 treden af. Verleden week was het dan zo ver dat de ornamenten allemaal werden voorzien van een nieuwe lamp. Bin nen een dag was het karwei gepiept zodat de automobilisten weer kunnen genieten van een fraai verlicht ver keersplein. Bij de foto's: Een monteur boven op het bordes van een mast met de lampen bezig. Hij kan van e<»i fraai uitzicht genieten (boven). De voet stukken van de masten bevatten een deurtje, de toegang tot de trap aan de binnenkant (onder). (Vau ccn onzer verslaggevers) Eerst het vliegfeest. Bezoekers uit de richting Rotterdam en Schiedam dienen té rijden via het 'Blljdorp- en Kleinpolder- pleln. "Vanaf dat laatste plein worden zij verwezen naar de Abtsweg. Via Oost-Side- linge en Zestienhovensekade hereiken zij het vliegveld. Voor dit verkeer is naast de hoofingang van het vliegveld een parkeer terrein aangelegd. Bezdekers uit de richting Den Haag moeten vanaf de rijksweg het viaduct Doenkade oprijden. Dit verkeer wordt via twee toegangen op het vliegveld toegela ten. Op de noordwestzijde kai> worden ge parkeerd. In verband hiermee wordt de Doenkade vanaf 9.30 uur voor het verkeer komende uit de richting Schiebroek en Rodenrijs voor motorvoertuigen afgesloten bil de kruising Bovendijk-Doenkade. Het verkeer uit de richting Schiebroek wordt aangeraden de route Gordelweg-Ka- naalweg - Blijdorpplein - Kleinpolderplein te volgen. Op de BovendIJk zal namelijk tussen Melanehtonweg en Wtlgenplas een richtingsverkeer worden ingesteld lin de richting van WOgenplas. Het verkeer uit Schiebroek en Rodenrijs met bestemming Den Haag wordt via Landscheiding-Bovendijk en Hofweg ge leid. Zwaar verkeer kan echter geen ge- bulk maken van deze omleldlngsroute. Brommers en fietsen van bezoekers van het vliegfeest wordt gestald op een terrein dat tijdelijk is aangelegd op de Achterdijk, Het verkeer Den Haag-Rotterdam v.v. kan normaal doorgaan, wel moet voor en. na af loep van het vliegfeest met vertra-, ging op rijksweg 13 rekening worden ge houden. Overigens zullen vanaf het Centraal Sta tion extra bussen, naar de luchthaven rij den. Ook Is het mogelijk om zowel vanuit Rotterdam als vanuit Den Haas met eer- trein van de Hofplelnlljn te reizen. Vanaf station WJIgenpIas Is het mogelijk om naar de voor bezoekers gereserveerde terreinen langs de betonnen baan te lopen. Om 8 uur 's morgeus zal de beslissing over het al of niet doorgaan van het vlieg feest tvorden genomen. Bij afgelasting,zal dit via de radionieuwsdiensten worden be kendgemaakt. Zoals hakend begint het vliegfeest om 14 uur en het voorprogram ma om 13 uur. De wielerronde begint om 13 uur. Het te rijden parcours is als -volgt: Slaak (start en finish) - Oostzeedijk - Oostzeedijk beneden. - Speelmanstraat - Robert Baeldestraat - V/lllem Ruyslaan - Gerdesiaweg. Vanaf 12,30 uur zal de politie geen verkeer meer op de route toelaten. Men verzoekt de bewoners van de binnen het parcours gele gen straten hun auto. Indien zij die mid dag daarvan gebruik denken te maken, tijdig bulten de door het parcours ge vormde ring te brengen. Voor noodgevallen (het vervoer van in validen of beja-anden) zijn er 'twee door laatposten. De bewoners van de Dfjkstraat, de Touwslagerstraat en de Robert Baelde straat kunnen de ring verlaten of binnen rijden v.a het zuidelijk trottoir van de Robert Baeldestraat. De overige bewoners vla de kruising Oosteinde - Gerdesiaweg - Frits Ruysstraat. Boczcmslngel, de Goudse Rijweg, de Vliet- laan en de Oudcdljk en In omgekeerde richting. De halte plaatsen ülc op de Wil lem Ruyslaan bij de Robert Baeldestraat staan, komenop de Oostzeedijk bij de Willem Ruyslaan en de halteplaatsen van de Willem Ruyslaan bij de Chris Benne- kerslaan komen op de Oudedljk hij de Gerdesiaweg. »c bussen van Van Gogh gaan als volgt rijden: Oostzeedijk - Oostzeedijk beneden - Voorschoterlaan - Oudedljk en Oudcdljk - Voorschotcrlaan - oostzeedijk - Amlrali- teitsstraat - Admlraliteitskade - Oostmolen- werf - Oostplcln. KRIMPEN - Na een proefperiode van e rilde maanden gaat de gemeente over tot tiet ophalen van huisvuil in plastic zakken. De datum van ingang is 1 november a.s. Het coMege van B. en YV. stelt de gemeenteraad voor de reinigingsrechten te handhaven op twintig gulden per jaar. Het college noemt als belangrijkste voordeel van het gebruik van plastic- zakken, de „vermindering van de ar beidsinspanning van het personeel". Ander voordeel is: er blijft niets op de openbare weg achter. Nadeel is dat de gebruikers per jaar voor onge veer vijftien gulden aan zakken moe ten kopen. Het overgaan op plastic zakken le vert voor de gemeente een besparing op van ongeveer ƒ83.000. Toch stejt het collegevoor het bedrag van de reiniginsrechten niet te veriagen om dat de reinigingsdienst een verliesge vende zaak is. „Met deze besparing kan net verlies teruggebracht worden tot een meer verantwoord niveau", B. en W. in een toelichting op het raadsvoorstel, dat vrijdagavond aan de orde komt. De .tarieven voor het ophalen van bedrijfsvui] zullen worden aangepast aan de gestegen kosten, indien be- drijfs- of winkelvuil niet voldoet aan bepaalde voorwaarden dient met ge bruik te maken van door B. en TV. beschikbaar gestelde containers. Het college schrijft voorts dat be woners van gebouwen, die voorzien zijn van stortkokers bevoordeeld lij ken te worden. Maar de bouwkosten van deze kokers en andere voorzie ningen die verband houden met de afvoer van huisvuil worden doorbere- de huren. De te gebruiken zakken moeten vol doen aan de eisen van de Dienst Open bare werken. Zij kunnen worden ge- bij- de plaatselijke winkelbe drijven, met dien verstande dat na drie maanden zal worden bezien óf de vrije verkoop door de winkeliers kan worden gehandhaafd. /Het invoeren van plastic zakken houdt tevens in dat de vuilnisemmers die thans in gebruik zijn om niet aan de gebruikers zullen worden overged ragen. Voorlopig kunnen nieuwe em mers tegen kostprijs door de gemeen- worden verstrekt. De* lijvige agenda bevat verder het voorstel om medewerking te verlenen aa>n de bouw van 84 eengezinswonin gen door de woningstichting Gemeen- tebclang in wijk drie van Langeland. Het plan voor deze woningwetwonin gen is ontworpen door het architec tenbureau Leo de Jonge te Rotter dam. De huizen zullen worden voorzien .van centrale verwarming en worden aangesloten'cp het centra*! antenne systeem. De huurprijs zal variëren van ƒ240 tot ƒ260 per maand.-Aan deze duurdere huurwoningen bestaat volgens het college grote behoefte. De grondkosten bedragen ruim ƒ830.000. En de bouw van deze huizen zal ruim drie miljoen gulden vergen. Het college wil ook op een groot aantal plaatsen een parkeerverbod instellen. Dat geldt voor gedeelten van de Hobbemalaan, de Burgemees ter Aalberslaan, de Nieuwe Tiend- weg, de Koekkoekstraat en de Lan sing. In enkele gevallen meent wet houder Goudriaan dat het verbod niet voor het gehele weggedeelte noodza kelijk is. Aan de geluidsinstallatie in de raadzaal zal ook het nodige worden gedaan. Het aantal microfoons zal worder. verdubbeld tot tien en ook zullen de luidsprekers worden ver vangen, hetgeen in totaal 3000 kost Tenslotte wordt de raad een nieuwe verordening inzake geldelijke steun 'bij krotontruiming en doorstroming aangeboden ter goedkeuring, ér wordt nu een lijn getrokken met de andere Rijnmondgemeente. Öm bij doorstroming voor een bij drage in aanmerking te komen moet a. de maandhuur van de woning die men verlaat liggen tussen 70 en 160: b. de woning die betrokken wordt een huur hebben aussen 160 en ƒ250. De nieuwe woning moet twee kamers minder tellen dan de „oude" woning. Bepaald' wordt dat geen bijdrage wordt gegeven als aannemelijk is dat de bewoner zonder bijdrage toch zou z«n verhuisd en als de woning niet Vanger dan een jaar is bewoond. De bijdrage bestaat uit een bedrag van twaalfmaal het verschil tussen de maandhuur van de te veriaten woning en die van de te betrekken woning met een minimum van 750 en een maximum van ƒ1.250. Gaat men naar een woning die twee ka-c. mers minder bevat,, dat wordt de mi- nimumbijdrage toegekend. Als de raad vrijdagavond de nieuwe veror dening aanvaardt, zal zij met terug werkende kracht tot 1 januari 1970 in, werkingtreden (Reeds gisteren is een deel van onze oplage geplaatst, red.). die móéten we! Voor cle linkerzijde, van de Chris Benne- kersiaan zal die dag een parkeerverbod gelden omdat het doorgaande verkeer van af de oostzeedijk van deze straat gebruik zal maken. Op de Oostzeeoijk tussen de Admiraliteltsstraat en het Oostplcin zal een Inhaalverbod worden Ingesteld in de richting van het Oostplein. Het verkeer dat vanaf de Oudedijk de Gerdesiaweg wil oprijden zal vla de Oudedijk, de VÏIetlaan. de Goudse Rijweg en \de Boezemsingel worden omgeleid en bet verkeer vanaf de Warande in omgekeerde richting. De politie verzoekt tevens om vanaf acht uur die dag niet -op het parcours te parke ren onder andere in verband met het aan vegen van de wegen door de ROTEB, BusÜjk 48 van de RET rijdt niet over de Willem Ruyslaan en dc Gerdesiaweg, maar over de oostzeedijk, het Oostplcin, de 's-GRAVENZANDE Een felle j brand heeft gistermiddag bijna een j derde gedeelte van het pakloodsen- j complex van de Veilingvereniging j 's-Gravenzande in de as gelegd. De schade wordt geraamd op drie ton. Het vuur greep zo snel om zich heen dat personeel in allerijl moest vluchten. (DP de Neiiijto-baan heeft de schippersjeugd woensdagmiddag met elan deelgenomen ami de sport- en spelmiddag voor schippersintematen. Ongeveer 600 kinderen uit Rotterdam en omstreken fietsten, Hepen hard en gooiden emmertjes water leeg dal het een lieve lust wa>. De middag kon gerealiseerd worden door samenwerking tussen het werk comité C'70 van de commissie sport en recreatie van de stichting voor opvarenden bij Rijn- en Binnenvaart en de Veilige Haven. KRIMPEN B. en W. stellen de raad voor grond <c verkopen voor de bouw van'een flatgebouw met in to-' taai 81 bcjaardenwoningen. In de vijf bouwlagen zijn levens drie 'garages en twee logeerkamers ondergebracht. De flat zal worden gebouwd in het uitbreidingsplan-Langeland, vlak naast het geplande dienstencentrum, zodat de dienstverlening aan de be woners van de flat vanuit dit cen trum kan geschieden. De woningen zullen dan ook te zijner tijd worden toegewezen aan hen die op hulp van derden zijn aangewezen. Gezien de hoge verzorgingskosten in een verzorgingstehuis is djt ook financieel aantrekkelijk, schrijven B. en W. in een toelichting op het raads voorstel. Toch zal de huur naar de huidige maatstaven gerekend, wat aan de hoge kant zijn. Het complex wordt gebouwd in de premie-sector en wet in opdracht van de Woningstichting gemeentebelang. Zij zal zelf voor de financiering van de bouw joeten zorgen. Zij zal zelf voor definanciering van de bouw moeten zorgen. De gemeente garan deert op haar beurt dan de geldle ning, zijnde ƒ3.460.000. -• Het dienstencentrum en de bejaar denflat komen te.staan aan de noon- doóstgrens van de huidige bebouwing Middenwetering langs de Nieuwe Tiendweg. Vrijdagavond beslist- de raad. - - BKEISWIJfC Geboren: Marco zv F J G verhoef en M H Krijtenhcrg. CaUierlna dv tt.' J' Sonneveld en A de Jong, Cornelia' Marüjntje Maria.dv A de Vos en YV Kraai- jenbos, Johanna, dv J A van Yvoerkom en A Teske. Getrouwd: Nlcolaas Jan Klndt (22) en Johanna Maria Karreman (19). COÖPERATIEVE TUINBOUWVER. Rouerdair 24 sept. Sla A 6-16. Staand glas komkommers: 90 en op: J4, 75 en op: 27—30. 60 ,en op: 20—23, 50 en op: 15—16 40 en op: 15. 35 en op: 15, Kromme komkom mers: 17—20. Tomaten A: 3.554.19. B: 3.50, C: 3.00—3.79, CC: 2.60, Snijbonen: 83. prook- bonen: 67. Andijvie: 12—14, Spruiten A: 70—84, B: 73—74. Aan voer: Sla 20.000 St., To maten 2,475 bak.. Komkommers 01.000 St., Kromme komkommers 3 ton.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1