I i zakken zaken moet over ï=dm" Mies Bouwman leidde het gouden HVO-feest Vlaardingse Lijnbaan feestelijk open ofwel: hoe Mercedes u alle komfort geeft plus nog alle diesel voordelen lï OFFICIEEL HEUGAFELT DEALER „Speak-in" na de kerkdienst Spreekuren van wethouders Parkeerplaats en nieuwe weg bij station Schiedam! Markt 3-7-50-60 Circusvoorstelling met prijzen ,"vï 1 Heugafelt-tegeïs Heugafloor Heugalux en Heuga minitegels N.V. v/h Wed. D. van Heusden VLAARDINGEN VOORLICHTING Tsrisnka in 4 dessins -£25- Rode Kruis-stand in Lijnbaan verplaatst zijn .belangrijke Wat u beslist eens moet doen is dit: proefrijden in een Mercedes 200 D of 220 D. En dan verrast con stateren hoe verbluffend soepel die unieke Mercedes dieselmotor draait, hoe weinig brandstof daar voor nodig is, hoe enorm comfor tabel zo'n diesel wel is. Daar hebt u een auto aan, waarmee u zonder noemenswaardige onkosten 5 jaar aaneen 40.000 km per jaar rijdt.,, en iedere kilometer zo'n 3,5 ct op brandstof bespaart Zóveel diesel zuinigheid, gekoppeld aan pure Mercedes-Benz allure, dat mag u gerust Diesel „Grand Tourisme" noemen... Wanneer komt u? Mercedes-Benz diesels omwille van comfortabele zuinigheid i AUTOBEDRIJF „VICTORIA" N.V., Rotterdam, Westbiaak 20-22, tel. 010- 123666; Zwaerdecroonstraat 15, tel. 010-259550; Rotterdam-Waalhaven, Albert Plesmanweg 29-33, tel. 010-294866; Schiedam, Strickledeweg 99, tel, 010-155255; Vlaardingen, Van Beethovonsingel 140, tel. 010-346305 Natuurlijk PLATEN80NNEN halen bij G. P. VAN DAALEN Jr. RTEX 450 GR. VAN 99 VOOR 600 GR. VAN 129 VOOR Mn titel waar wij trots op lijn, omdat wij uit ervaring» de sterkte, het effect en de mogelijkheid kennen van Een uitkomst voor ieder huis. geen filialen Telefoon 342292—348818 VLAARDINGEN Het Ha venbedrijf Vlaardingen-Oost NV heeft in het afgelopen week einde een hoogtepunt beleefd in de viering van het 50-jarig be staan. Tijdens een voorstelling van het circus Toni Boltini pre senteeerde Mies Bouwman een klinkend j ubileumprogramma, dat bij de werknemers van HVO bijzonder in de.smaak viel. Nauwere samenwerking Hollandia Vlaardingen en Nestlé Amsterdam DE ROTTERDAMMER „SAMEN NAAR ■yLAARDINGEN Met knal- V lend vuurwerk is maandag morgen de eerste Lijnbaanbeurs in Vlaardingen een kleurrijke manifestatie van de middenstan ders officieel geopend. Me vrouw Th. J. Heusdens-Mans- holt, echtgenote van de burge meester, „lanceerde" met een simpele handeling een dagboin, die hoog in de lucht een para chute ontvouwde met de letters „Welkom". Anderhalf uur later zwaaiden de poorten van de drie touwbaanhallen aan de Rijkestraat wijd open voor het publiek, dat overigens nog wal drempelvrees bleek te hebben. Mevrouw Heusdens zei even later in haar openingsrede dat die schu- cherheid volkomen onnodig is. „Het voordeel van deze consumentenbeurs is juist dat de mensen vrij kunnen rondlopen om zich te oriënteren. In eer. winkel is dat hee! anders. Daar ben je min of meer verplicht iets te kopen". De burgemeestersvrouw toonde zich bijzonder vereerd met de uitnodiging de beurs te openen. „Een vrouw heeft •tt deze moderne maatschappij een zelfstandgie positie, die door de uit nodiging aan mijn adres nog eens ex tra accent krijgt. Bovendien is de vrouw nauwer betrokken' bij deze beurs dan de man". Mevrouw Heusdens hoopte dat veel Vlaardingers in de komende dagen de beurs is dagelijks geopend van één uur 's middags tot elf uur 's avonds en a.s, zaterdag van elf uur 's morgens tot tien uur 's avonds de touwbaanhallen zuilen opzoeken. „De beurs heeft ook eïen belang rijke voorlichtende taak. Met name voor "nieuwkomers" is het van be lang te weten wat er aliemaal in Vlaardingen te koop is. Hen raad ik een bezoek aan deze manifestatie in het bijzonder aan". Onder het motto "Samen naar de beurs, ja gezellig" verltlaarde me vrouw Heusdens de Lijnbaanbeurs officieel voor geopend. Zij deed dat onder applaus van enkele tientallen ïenodlgden, onder wie haar echtge noot burgemeester mr. J. Heusdens, het voltallige cdllege van wethouders en vertegenwoordigers van- het be drijfsleven en de Vlaardingse mid denstandsorganisatie. Als voorzitter van de Vlaardingse GEZELLIG" Hagelwit is deze Terlenka fan tasie marquisette, die U nu op onze gordijn-afdeling voor bijna de helft van de normale prijs koopt Bijzonder mooie fantasie mar quisette van een prachtige kwa liteit Terlenka, met ingeweven dessinsr.90 cm breed, koopt li nu bij ons per meter voor nog Béén een gulden dertig. Middenstandscentrale èn van de "beurscomroissie" sprak de heer J, M. den Draak tevoren een welkoms woord. "Ik voel me als een kraam heer. die kraamvisite ontvant. De tot standkoming van de beurs was een zware bevalling. Maar we hadden uitstekende hulp "in huis'.'. De heer Den Draak overhandigde mevrouw Heusdens een cheque ter waarde van 500 gulden, die de burge meestersvrouw ter beschikking stelde aan het Zonnehuis als bijdrage in de kosten voor de Kersfeestviering. Als persoonlijke attentie kreeg mevrouw Heusdens een handtas aangeboden. Na het officiële gedeelte maakten de genodigden een rondgang door de beurs, die ongeveer 50 stands telt. Daaronder zijn er enkele van charita tieve instellingen, zoals de Historische Vereniging, het Oranje Groene Kruis, de dierenbescherming, de Herman Frantsenstichting, het Bode Kruis, het Koningin Wilhelminafonds (kan kerbestrijding en het Rheumafonds. In enkele commerciële stands worden demonstraties gegeven. •De toegansprijs is twee guide a voor volwassei. en. Kinderen, soldatain validen et. 65-plussers betalen half geld. (Van onze correspondent) ROZENBURG De christelijke gereformeerde kerk te Rozenburg zal met ingang van 11 oktober in het vervolg elke tweede zondag van de maand om vijf uur een. dienst met belangstellenden houden. De opzet van de diensten Is niet alleen door prediking en liturgie trachten ieder te* benaderen, maar ook-door het houden van een „speak- in" na afloop van de dienst gelegen heid te geven met de predikant van gedachten te wisselen. Bovendien be staat tevoren de mogelijkheid van persoonlijke inbreng. Men kan bij de beide chr. geref. predikanten onder werpen opgeven. Voorganger in-de eerste dienst is zondag ds, T. Harder, die zal spreken over de vragen van oorlog en vrede onder het thema: „Er is toe hal zo veel ellende...!" De orga nist Aad van der Hoeven uit Botter- dam verleent medewerking. VLAARDINGEN De heer V. C. H. A. van der Eijnde, leider van de aktie „schip Ahoy-2" voor een tweede Rode Kruis hospitaalschip,kan weer blij zijn. Op last van de brandweer moest zijn door de heer C, J. Lobik opgezette stand in de Lijnbaan ver dwijnen, omdat hij de -brandgang versperde. De brandweer heeft de heer Van der Eijnde ru een veel mooier plaatsje gegeven. De aktles (voor het tweede schip gaan nog steeds door. Fortuna liet tij dens een wedstrijd collecteren én dat bracht ƒ258,23 op. Bij de RKWIK werd 67,73 opgehaald en bij de Hol- iandiaan ƒ81,97. Een spontane inza meling in de Stadsgehoorzaal bracht 119,65 op. Voor de landelijke van woensdag 14 oktober kan men nog steeds mensen zich opgeven bij het Rode Kruis, Em mas ïraat 68, Vlaardingen. Na de opening van den Lijnbaan beurs te hebben verricht kocht me vrouw Th. Heusdens-Masholt loten bij het Rode Kruis. Zo te zien ge beurde dat met veel plezier. VLAARDINGEN Sinds maandag 5 oktober houden behalve de burge meester ook de wethouders op maan dagmiddag van vier tot vijf uur spreekuur in hun werkkamer in het stadhuis. Ieder, die de burgemeester of een van de wethouders wil,spre ken, krijgt'daartoe nu elke maandag middag gelegenheid. Belangstellenden moeten zich melden bij de bodeka mer, omdat het bezoek wordt gere geld in volgorde van aankomst. Alleen voor huisvestingsaangele genheden kan men op maandagmid dag niet terecht. Wethouder Jac. van der Linden heeft hiervoor de woens dagmiddag gereserveerd. Bezoeken kunnen al'cen wordm afgelegd na rfsp-aa':. Deze dient te worden ge- rrraki bij h?f hoofd vrn hef.bureau hu;«wes*ing, Hoogstraat 220. (Te'. S4.f5.44). Morgenvroeg om 9 uur begint op de Ie etage de verkoop van deze hagelwitte Terlenka fanta sia marquisette, keuze uit 4 ingeweven dessins, 90 cm breed, nu Per meter voor Ook msondigmorgen open Géén tel. of schrift best. SCHIEDAM Binnenkort zal de dienst Gemeentewerken beginnen met de aanleg van een verbindings weg tussen de Parallelweg en de Bo- kelweg. Ook begint men met de aan leg van een parkeerterrein op een braakliggend stuk grond tussen de Bokelweg en Rijksweg 20. Zowel de Een van de belangrijkste reden voor het aanleggen van de verbin dingsweg is het gevaar voor voetgan gers bij het oversteken van rijksweg 20. Via de verbindingsweg, die nog dit jaar gereed komt, wordt deze on veiligheid weggenomen. Het aanleggen van parkeerplaatsen op de Bokelweg geschiedt op verzoek van de-industrieën in de Spaanse pol der, die ook. in de kosten bijdragen. Het terrein wordt omgeven door een groenstrook en hoordzakelijk bestemd voor de auto's van de aan de Bokkel- weg gelegen bedrijven. HoeWe de parkeerplaats openbaar is hebben de bedrijven voor het gebruik ervan een onderlinge regeling getroffen. Ze moeten ineenvloeien met de lijn van het kos tuum. Ze mogen riiet uit zakken. Ze moeten glad zitten. Dat is het geval bij de zakken van een FORTEX kostuum. Daaraan ziet u dat aan elk onder- deel van 'n FORTEX -kos tuum de grootste aandacht wordt besteed. Er is niet; aan het toeval overgelaten. Kies uit onze prachtige kollektie. SCHIEDAM Zaterdag 31 oktober viert het Schiedams Christelijk Man nenkoor het 40-jarig bestaan. In ge bouw „De Rank" aan de Schiedamse- weg is er van 15.00 tot 16.30 uur receptie.- Diesel GT ROZENBURG Er wordt in de gemeenteraadsvergadering van don- dérdag een forse aanslag gepleegd op de gemeentelijke financiën. Ruim acht ton moet de raad gaan verdelen, waarvan een groot dee! bestemd is voor de realisering, van het bestem- jnöngsplan West. De agenda opent met een voorstel om tegen, een prijs van ƒ22.750, een perceel grond te kopen onder de Bo- mendijk, dat nodig is om het bestem mingsplan verder bouwrijp te kunnen maken. In datzelfde kader krijgt de heer Bergwerff, exploitant van een viswinkel in de Prinsestraat, een schadeloosstelling uitgekeerd van .13.000,-, omdat zijn huis annex win kel tegen de grond moet. Eveneens in het bestemmingsplan West ligt.een perceel grond dat ge pacht werd door de heer D. Robbe- mond. De gemeente' wil ook dit per ceel bouwrijp gaan maken, en stelt de raad voor de heer Robbemond een schadeloosstelling te geven van 19.133.69, i Na een Voorstel om medewerking te verlenen voor de dansch'af van spel- en ontwikkelingsmateriaal en rneubi- lair voor de R.K. kleuterschool „De i Rozenhof" krijgt de raad een beslis sing te nemen over het al dan niet Invoeren van plastic zakken voor het ophalen van huisvuil. Nadat deze 'zakken in een groot aantal Nederlandse gemeenten inmid dels al gemeengoed zijn geworden wil nu ook het college van B. en W. van Rozenburg wel tot de praktische en efficiente methode 'r van huis '.'.U-op-, halen overgaan. Dc inning van de reinigingsrechten, zalvoortaan w den verzórgd door het GEB te Roti dam, dat een 'bedrag ,v3p.;ji,l,50 zat bijschrijven op de maandelijkse jnota voor elktriciteit, gas én water. De grootste financiële aanslag wordt 'echter wel gedaan door eert. voorstel van B. en W. om een bedrag van 750.000,—- beschikbaar te stellen voor het bouwrijpmaken van de tweede, fase van het bestemmingsplan West. Dit sluit 'aan op een krediet van anderhalf miljoen dat vorig jaar werd verleend, en èen van 380.000,-, waarvoor'1 de raad enkele maanden geleden toestemming gaf. De raad zal tenslotte nog moeten beslissen over'een voorstel van het college om een bedrag van ƒ24.300 beschikbaar te stellen voor de inrich ting van' een magazijn en een werk plaats yoor de timmerman en de schilder die zijn aangetrokkén om een deel van het onderhoudswerk aan gemeentelijke gebouwen en woningen in eigen, beheer te kunnen uitvoeren: I In aansluitigen op maatregelen die de gemeente Rotterdam ai heeft .ge nomen ten aanzien van 'het vervoer van gevaarlijke stoffen door het ha vengebied, stelt ook het Rozenburgse college de raad nu voor dit vervoer aan strenge banden te gaan leggen, teneinde het gevaar voor de bevol king tot een minimum et beperken. 53^sir? MM tee t'tm Korf» Hoogstraat 11a Tel. 346151, Vlaardingen. in Van Haarenlaan SCHIEDAM Over ongeveer twee weken zal de belangrijke Schiedamse verkeersader de Burgemeester Van Haarenlaan, opnieuw worden geasfal teerd, Dit is nodig omdat de door gaande verbinding Rotterdam-Viaar- dingen op diverse punten ongelijk is en er op enkele plaatsen verzakte weggedeelten zijst. Reeds in 1966 wer- de de Burgemeester Van Haarenlaan gereconstrueerd en geasfalteerd. Nu komt tevens de vier centimeter top laag Op het wegdek. De asfaltering betekent dat deze belangrijke verkeersverbinding Rot- terdam-Vlaardingen in. etappes voor het verkeer zal worden afgesloten. Om het verkeersongerief zoveel- mo gelijk tegen te gaan heeft de dienst gemeentewerken besloten de werk zaamheden in drie etappes te laten verrichten- Eerst komt het gedeelte tussen de Vlaardingerdijk en de Nieuwe Dam- iaan aan de beurt. Vervolgens het ge deelte tussen de Parkweg ien "de Brandersbrug met inbegrip van het kruispunt 's-Graveiandseweg. Feitelijk brengt de asfaltering tus sen de Vlaardingerdijk en de Nieuwe Damlaan de minste moeilijkheden met zich mee; dan kan immers het verkeer rijden via de route Vlaardin- gerdijk-Troelstralaan-Burgemeester Honnerlage Gretelaan en de Nieuwe Damlaan. Voor het afsluiten van de beide andere gedeelten moet de ver keerspolitie de regeling nog bezien, een regeling die overigens van w-ek tot week zal worden bijgestuurd. Om het doorgaande verkeer zoveel mogelijk narigheid te besparen heeft men reeds een aantal maatregelen getroffen. Zo zal worden getracht de zgn. groene golf gedurende de gehele uitvoering van het werk intact te la ten. iHet rijwielverkeer zal geen hin der krijgen van deze asfaltering. Dit kan normaal zijn weg vervolgen met uitzondering van het verkeer op de kruispunten. Gedurende deze werk zaamheden zal het verkeer daar op nieuw worden geregeld. Verder zal het verkeer uit de rich ting Rotterdam* voorrang worden ge geven. Aangezien de werkzaamheden per wegdek zal geschieden kan dit verkeer over één rijbaan doorrijden. Het verkeer uit de richting Vlaardin gen zal op werkdagen tussen zeven uur s'ochtends en zeven uur 's avonds worden omgeleid. Voordat men tot de werkzaamhe den 'overgaat, het gehele karwei wordt uitgevoerd door de Koninklijke Wegenbouw Maatschappij te Utrecht die ook' voor de eerste aanleg heeft gezorgd, zullen alle plaatselijk ver zakte weggedeelten met asfalt wor den opgevuld, terwijl ook de trottoir banden en kantlagen een opknap beurt krijgen. Hoewel de uitvoering van asfalt- werken volgens de dienst gemeente werken, in vergelijking met bestra- tingswerken in een sneller tempo kan geschieden moet er toch rekening mee worden gehouden dat met dit hele werk enkele maanden zal zijn gemoeid. Indien het weer meewerkt hoopt jnert de asfalteringswerken voor het eind van het j'aar voltooid te hebben. De voorstelling begon met eea „op treden" van HVO-directeur ir. C. Oorthuys, dia op de rug van een achtige olifant in de piste verscheen. Mies Bouwman nam al snel zijn rol over en onderhield het publiek op prettige wijze. Eenmaal achter de microfoon richt te ir. Oorthuys zich tot zijn mensen, onder wie ook het personeel van de konstruktiewerkpiaats „Bergum", het filiaal in Friesland: „We hebben,deze mijlpaal slechts kunnen bereiken dankzij het feit dat u alleen zich met hart en ziel voor het bedrijf hebt in gezet. Enthousiast gaan we de vol gende vijftig jaar tegemoet De circusvoorstelling bood tal van verrassingen. Zo gingen tijdens een loterij prachtige prijzen naar de aan wezige werknemers, zoals flessen sherry, een draagbare radio, een ste reo-installatie, een diepvrieskist en een kleurentelevisie. De prijs voor „de idee van het jaar" werd uitgereikt aan de heer J. G. van der Linden, werkzaam op de afdeling onderhoud. Hij leverde een belangrijk aar-deel in de verbetering van het transport bij het dok. Al eer der kreeg hij hiervoor 770 gulden uit betaald en tijdens de circusvoorstel ling werd hij nog eens extra beloond met een 14-daagse vakantiereis ter waarde van 1.500 gulden. Namens het personeel van HVO kreeg ir. C. Oorthuys op symbolische Deze zonnewijzer is het cadeau van het HVO-personeel bij het vijf tigjarig bestaan van het bedrijf. wijze een zonnewijzer overhandigd. De „echte" is twee en een halve me ter hoog en prijkt sinds vrijdag aan de ingang van het bedrijf naast res taurant Vulcaanhaven. Het ontwerp is van de heer M. 3. Vesseur, de op bouw van de heer J. Spanjersberg, belden werkzaam bij HVO. AMSTERDAM Na intensieve studie zijn de diréeties van Konin- koijke Hollandia N V te Vlaardingen en Nestle NV, Amsterdam tot de conclusie gekomen, dat het voor de beide ondernemingen en haar werk nemers ten voordele zou strekken als de smaenwerking tussen de twee on dernemingen aanzienlijk zou worden uitgebreid. Dit staat in een communiqué van Hoilandia. Zoals bekend behoren beide bedrij ven tot het Zwitserse Nestle Concern.. Door deze uitbreiding van de smaen werking zal niet alleen wederzijds kunnen geprofiteerd van de aanwe zige ervaring en know-how, ook zul len nieuwe ontwikkelingen op het ge bied van marketting. produktietech- niek, organisatie en administratie be ter kunnen worden gerealiseerd. Het zal noodzakelijk zijn een aantal diensten van Vlaardingen naar Am sterdam over te brengen. De erkende vakorganisaties zijn van de plannen op de hoogte. Er zal niemand worden ontslagen en met de belangen van het personeel wordt zo veel mogelijk re kening gehouden. Over de in verband met de over plaatsing te treffen regelingen zal nog nader overleg worden gepleegd.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1