direkteur Bedryvencommissie tegen 81 VANDAAG AKKOORD VERWACHT Bospolderplëin m teken van BRAM'70 Toeristenbezoek aan De Hoek stijgt niet Herrie om uitrit: klap en boete... Vitale Rubinstein schitterend recital Oude vrouw beroofd van f 2300 COUZY bestaat 4 jaar .*r DU RY VERLAAT HISTORISCH MUSEUM Contact bewoners-academie STABILISA TIE TRAD OP EEG-commissiè treft maatregelen tegen fraude ofwel: hoe Mercedes u bijzonder comfortabel laat rijden in een zeer zuinige diesel in BLOEIENDE EN GEZONDE VERENIGING ter meulen UW SONY-SPECIALIST VOOR ROTTERDAM (Vati een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De onderhandelingen over het pakket eisen dat november gereed moet zijn en die gevoerd worden tussen de SVZ (werkgevers) en de drie betrokken vakbonden in de haven verlopen redelijk goed. Zaterdag kwamen de partijen voor het eerst bijeen en de indruk was dat de gesprekken redelijk vlot verliepen. De kans bestaat dat de besprekingen in de loop van vandaag al worden afgerond. Om half tien vanmorgen zijn de onderhandelin gen hervat. hét winkelen waard uni en fantasie NIET EENS Arbeidersmacht i het 't Handigste is om bij ons te komen kijken. Of een. lange proefrit te maken. Dan pas wordt het n helemaal duidelijk hoe mogelijk is dat een Mercedes diesel u op één keer tanken van Arnhem naar Basel (660 km!) rijdtvoor rondweg de helft van de normale (benzine) brandstof prijs. En wel volop en vorstelijk profiterend van alle komfort en veiligheid van een volbloed Mercedes. Zó veel dieselzui- nigheid gekop peld aan pure Mercedes-Benz al lure, dat mag u ge rust Diesel „Grand- Tourisme" noemen... Wanneer komt u? Mercedes-Benz diesels omwille van comfortabele zuinigheid AUTOBEDRIJF „VICTORIA" N.V., Rotterdam, Westblaak 20-22, tel. 010- 12 36 66; Zwaerdecroonstraat 15, tel. 010 - 25 95 50Rotterdam-Waaihaven, Albert Plesmanweg 29-33, tel. 010-294666; Schiedam, Strickledeweg 99, tel. 010-155255; Vlaardingen, Van Beethovensingel 140, tel. 010-346305 Rotterdam Het tweede concert van de meesterse- rie in de Grote Doelenzaal, dat wonderlijkerwijze niet eens ge heel uitverkocht was, werd maandagavond verzorgd door de nog altijd 'even vitale nestor der. pianisten, de nu 83-jarige Arthur Rubinstein. Zoals de maestro hier speelde doet ons alleen maar de hoop uitspreken, dat hij het vak nog vele jaren mag blijven uitoefenen. Comm.'protest tegen huurverhogingen Af rikaandér wij k ROTTERDAM Het bezoek van toeristen aan Hoek van Hol land bevindt zich niet langer in opwaartse lijn. De laatste drie seizoenen is er- een stabilisatie opgetreden. Wet op Rijnmond voor Rotterdam ongunstig Snelle groei mv« K-E-S-ZEGELS, voor extra extraatjes tel. 010-13.34.01 p£ ROTTERDAMMER PAGINA 3 iDÜNSDAG 20 OKTOBER 1970 ROTTERDAM Met ingang van 1 januari 1971 zal de directeur van het historisch Museum, de heer C. du Ry van Beest Holle, een functie aanvaar den bij rfc Raad van Europa in Straatsburg. Hij zal daar een cultureel corres pondentschap krijgen, waarnaast hij samen met een groep historici en kunsthistorici- een omvangrijk werk zal schrijven over vergelijkende kunstgeschiedenis. De heer Du Ry volgde tien jaar geleder, mej.. P. Bijdals op ais direc teurvan het museum. In de loop der jaren heeft hij van haar kant veel tegenwerking gehad bij zijn beleid, da; er vooral op gericht was het mu seum te maken tot een trekpleister voor een breed publiek door vele in itiatieven en zeer uiteenlopende ex posities. Voor zijn Rotterdamse periode was hij werkzaam als conservator van het Rijksmuseum voor Volkenkunde te Leiden. De heer Du Ry is veertig, jaar. U zult er morgen snel bij moe ten zijn, -wilt U profiteren van deze aanbieding marquisette, nu voor .minder dan. de helft van de prijs..... Een partij uni marquisette, 90 cm breed, en fantasie marqui sette, 100 cm breed, uit de series van f 1,95 en f 3,25 koopt U nu door elkaar per meter voor nog géén acht dub beltjes. "W r.ism, Morgenvroeg om 9 uur begint op da 1a etage de verkoop van deze marquisette, zowel uni 190 cm breedj, als fantasie (100 cm breed) door elkaar i per meter 79c Ook maandagmorgen open Géén te/, of schrift best In dit verband is de uitlating van de heer A. P. Jentjens voorzitter van de Katholieke Bond van Vervoer personeel in het NKV-orgaan Ruim Zicht een wat vreemde figuur. De heer Jentjes verklaarde dat de werk gevers in de Rotterdamse haven een nieuwe havenstaking riskeren als het roer niet omgaat. Dr. J. Ph. Backx, voorzitter, van de SVZ bestempelde deze uitlating als paniekvoetbal dat de bonden kennelijk moeten spelen. In hoeverre het artikel in Ruim Zicht zal doorwerken tijdens de aan de gang zijnde besprekingen is niet te zeggen. Dat het echter slecht gevallen is is duidelijk. Dc. commissie uit de bedrijven, on der wier leiding de havenstaking uit- eindelijk werd opgelost, heeft inmid dels laten weten het niet eens te zijn met het eisenpakket dat de vakbon den nu op tafel gelegd hebben. De ploegcnsterkte lijkt geen pro blemen te vormen voor alle partijen. Bezwaren heeft de ft de commissie uit de bedrijver, tegen de zogenaamde 10.2 weken uitkering over het werk schema twee weken dag en een week vroege nacht plus een zogenaamde klos-zaterdag. De zes werkschema's van de vak bonden worden door de havencom missie teruggebracht tot vier. Ten slotte wil de havencommissie voort gaande besprekingen over verlaging van de pensioenpremie, verlaging van de pensioengerechtigde leeftijd, geko zen veiligheidscommissies, vier weken vakantie en afschaffing van de zoge naamde schandaalbelasting. Ter ondersteuning van dit eisen pakket heeft de .commissie uit de be drijven een handtekeningenactie ge organiseerd. Eerste reac' ie van de voorzitter van het NW-bed rijfsgroep, Wim Hulsker op de handtekeningenactie en het eisenpakket van de havencommissie;. „Ze denken toch niet dat we nu al alle voorstellen openbaar gemaakt hebben? Dan is onderhandelen toch niet meer nodig." De commissie uit dc bedrijven lijkt niet alleen 'te staan in de strijd. Het actiecomité Progressief Beleid heeft al een voorstel gedaan om tot een gezamenlijk optreden te komen. In eerste Instantie is dit voorstel door de bedrijvencqmmissie van de hand ge wezen maar later werd de mogelijk heid van enige vorm van samenwer king niet uitgesloten. Behalve de havencommissie en Progressief Beleid blijkt ook Arbei dersmacht Rotterdamse Haven weer van zich af te spreken irr een uitge breid pamflet dat maandag aan de havenarbeiders is uitgedeeld bekriti seert Arbeidsmacht de handelwijze van de bonden. Vooral het laten val len van de eis 37,50 er bij toont aan dat hier van huichelarij sprake is, zo zegt Arbeidersmacht Een nieuwe strijd is in voorberei ding zo zegt Arbeidersmacht. Voor I november, de datum van het akkoord tussen vakbonden en SVZ beklonken moet zijn, organiseert het comité een grootscheepse bijeenkomst van ha venarbeiders. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM BRAM '70 zal zaterdag op het Bospoder- plein een centralle figuur zijn. BRAM symboliseert de „Bospol derplein Rotterdam Academie van bouwkunst Manifestatie" die zaterdag in en om het aca demiegebouw wordt gehouden. Met BRAM '70 willen ed eerste jaarsstudenten van de academie het contact tussen studenten en bewoners van dc Bospoldcrplein-buurt bevor deren, bekendheid geven aan de actie van het comité Bospolderplein en door middel van een open huis aan liet academie gebeuren zelf. Daartoe zijn zaterdagavond vanaf 19 uur in het gebouw aan het Bospol derplein 16 tal van activiteiten te be leven. Er komt een discussiehoek, een lichtshow georganiseerd door Frank Kouwenberg, mogelijkheid tot vrije expressie met onder meer schuimrub ber en plastic, folie,' films, muziek en een expositie. v .TT De muziek wordt verzorgd door de soft-popgroep Beautiful Gardens en door de Groningse zanger Peter An dreas. De expositie geeft een overzicht van de. projecten van de academie er, van de correspondentie van Bospol- derpleinbewoners met het gemeente bestuur over het plan Bospolderplein. Óp dit laatste richt zich het actiecomité, dat zich als werkgroep van het erkend voorlopig wijkorgaan Bospolderplein/Tussendijken bezig zal houden met voorlichting aan be woners over de plannen rond de ver betering van het Bospolderplein. Ook buiten het gebouw zal zaterdag iets te zien zijn van BRAM: om te beginnen de figuur BRAM zelf, die zaterdagmiddag zal worden lopgezet en verder een uitgebouwde entree tot de manifestatie, waar onder meer een patat- en satchtentje komen. Het probleem „wat doen we met de kinderen" hoeft voor buurtbewoners niet te spelen: in het nabouw wordt een crèche ingericht, vbewoners een oogje !-i he' -n houden. - (Van een onzer verslaggeefster) ROTTERDAM Omdat er bij de uitrit van zijn zadelmakersbe drijfje wel eens werd geparkeerd had de 61-jarige Lucas S. uit Rotterdam een touwtje' gespan nen, Dit moest voorkomen dat het weer zou gebeuren. Tot groot ongenoegen van anderen, die de uitrit als wandelweg gebruikten. Een van da wandelaars was de 64-jarige schoenmaker Klaas. 'Deze besloot dan ook tot daden over te gaan en besloot het touw tje los te maken. Klaas kreeg geen kans het plan ten uitvoer te brengen. Toen hij de knoop wou ontrafelen voelde hij ineens een hand op zijn schouder. Lucas had Klaas bij. zijn snode daad betrapt. Klaas schrok, hij kon geen kant op, in de ene hand had hij zijn fiets, in de andere hand het touw. Toen hij trachtte zich los te ran ken raakte hij de bril van Lucas, die op de grond terechtkwam. Dit maakte de zadelmaker nog bozer. Hij gaf Klaas een oplawaai die niet mis was. De schoenmaker liep een gebroken onder- en bo venkaak, bloeduitstortingen en kneuzingen op. Voor de politierechter moesten beide mannen maandag vertellen hoe het allemaal in zijn werk ■was gegaan. Klaas en Lucas had- den er echter allang spijt van. Een week na de onenigheid die in mei van dit jaar plaatsvond had Lucas Klaas zijn excuses al aan geboden. Klaas gaf voor de poli tierechter toe dat het „wel eigen- wijzigheid" van hem was geweest om het touwtje, los ie maken. Er was namelijk ook nog een. andere' toegang tot de uitrit- l •De zadelmaker, moest het geven, van de klap bekopen met een boete van vijftig gulden. Lucas beloofde de politierechter dat hij .Klaas schadevergoeding-zou beta len aangezien hij door zijn schuld enige tijd werkeloos was geweest BRUSSEL Om de frauduleuze praktijken ten nadele van het Land bouwfonds tegen te gaan, heeft dé Europese commissie een ontwerpver ordening bij de raad ingediend. Hiertoe zal een doeltreffend infor matie-systeem 'worden opgezet. De instellingen, die zich in de lidstaten bezig houden met het uitbetalen en het terugvorderen van bedragen moe- ten nauw samen gaan .werken met de commissie. Bij deze samenwerking wordt in formatie verlangd over de gehanteer de controlemaatregelen en de vervol gingsprocedures tegen eventuele fraudeurs. Op die manier kan de Commissie vaststellen, wat het aandeel van het Landbouwfonds moet zijn bij geble ken frauduleuze handelingen. Diesel GT liet recital begon al meteen op niveau met een boeiende interpreta tie van Beethovens zogeheten „Vald- stein-sonate". Na. het in grootse con ceptie weergegeven eerste deel, speel de Rubinstein 'de Introduzione tot de finale bijzonder introspectief, Wet een milde wijsheid, die alleen iemand van zijn kaliber kan bezitten. Bij de weer gave van de finale zelf werd het dui delijk, waarom de Fransen deze sonate wel „L'Aurore, 'dus „de dageraad" noemen, want in deze sfeer van pril ontwaken en voortdurend toenemen van het enthousiasme verklankte de' pianist het werk, waarschijnlijk juist zoals de componist het bedoeld heeft. Niet minder dan subliem klonken hierna vier stukken van Brahms, een figuur, waarmee Rubinstein al valeer buitengewone affiniteit heeft getoond. Niet alleen was alles technisch opval- ROTTERDAM Mevrouw H. de Vos-Krul (comm.) zal tijdens de gé- meenteraadsvergadering van donder dag mondeling vragen stellen aan B. en W. over de woningverbetering en daarmee gepaard gaan de huurverho ging van de aan de gemeentelijke woningstichting behorende woninsen in de Afrikaanderwijk. Mevrouw De Vos meent, dat de woningstichting tekortschoot voor wat betreft overleg met de bewoners en dat de aan de verbetering verbon den huurverhoging door langdurig achterstallig onderhoud onaanvaard baar zou zijn. lend goed verzorgd, maar wat hier aan klankschoonheid werd voorge schoteld, zullen de hoorders niet ge makkelijk vergeten. Hoogtepunt ,was onbetwist het Capriccio in b uit op. 76, dat met zijn „leggierezza" geheel los van de grond leek te zweven. Na'de pauze toonde de meester zijn voorliefde voor Chopin met een aan tal vaak hoogst exquise interpretaties van de derde Ballade, de Berceuse en de wals in cis uit op. 64. Na een veerkrachtige Scherzo-valse van Emmanuel Chabrier Rubin stein'verklaarde'zelf een kleine te kortkoming in het programma, te weten het niet opnemen van 's com ponisten naam! en een subtiel ge brachte Forlane uit Ravel's „Le Tom- beau de* Couperin", werd het „offi ciële" ge'deeltc besloten.met een wer velend gespeelde Mephisto-wals van Liszt Het publiek kreeg na het, enthousiaste applaus evenwel neg een tweetal toegiften van Chopin: de> Nocturne op. 27 no..2 in Des, 'waarin Rubinstein zich nogmaals een groot meester in de nuance toonde, en de in tomeloze vaart vbortrentiende Etude op. JO no. 4 >'n cis. ROTTERDAM - de 76-jarige we duwe M. E. uit de Eerste Pijnacker- straat is* maandagavond door een on bekend gebleven man vanachteren aangevallen. Hij gaf haar enkele klappen in het gezicht, waardoor zij op straat viel en even buiten 'bewust- zijngeraakte. De man trok haar bood schappentas, waarin zich o.a. een be drag van 2300 bevond, uit haar hand en nam de vlucht. Naar de da der wordt een onderzoek ingesteld. Bij een inbraak in het pand van de Gebr. Passchier N.V. aan de Spaansebocht werd voor een bedrag van ƒ8000 a ƒ10.000 aan sigaretten gestolen. Tan een onzer verslaggevers) Voorzitter H. C. van Nieuwkerk van de Vereniging ''vóór Vreemdelin genverkeer sprak hierover tijdens de jaarvergadering van deze vereniging in. Hote! America. De heer Van Nieuwkerk was' van mening dat stil stand in feite achteruitgang betekent. Dat dit langs de gehele Nederlandse kost voorkomt, vond hij nauwelijks een troost. y Het is echter bijzonder moeilijk' om "he stilstand te analyseren. Het kan ROTTERDAM Het dagelijks be stuur van Rijnmond heeft op een vraag van het Rijnmondraadslid S. Barendregt (soc) geantwoord, -dat naar zijn oordeel het bezwaar van de Rotterdamse gemeenteraad ten aan zien van de aanvaardbaarheid der stijgende lasten van Rijnmond voor oe gemeente Rotterdam vooral is ge- nicht tegen de voor de gemeenten on gunstige financiële regeling. Deze financiële regeling is door de- rijksoverheid opgelegd; zij ligt vast de wet op het openbaar lichaam Rijnmond. namelijk ook zo zijn dat die stilstand alleen het geval is bij de boekingen via de VVV-kantoren. Daarnaast komt een steeds groter aantal mensen rechtstreeks naar hun zomervakan- tieadres. Wat betreft de zomeraktiviteiten meende de voorzitter dat een rede lijke tevredenneid gepast, het aantal evenementen is niet alleen toegeno men maar ook verbeterd. In dit ver band bracht hij een .compliment aan de heer J. Jansen en zijn medeleden van de zomercommissie die ook in het afgelopen seizoen weer vele uren hebben besteed aan het organiseren van evenementen voor toeristen en inwoners. Voor het volgende zomers eizoen worden nu reeds nieuwe pan nen op stapel gezet. De aftredende bestuursleden, de heren L. Vinjé, N. van der Graaf en J. J. Reukema, werden herkozen. Tijdens de rondvraag werden weer de bekende problemen behandeld in verband met algemeen toeristische ontwikkeling, kamerverhuur en der gelijke. Een nieuwe zaak werd aan de, orde "esteld door strandexploitant A. Zon nevijlle. Met alle respect voor de vrijwilligers van de EHBO en de Rotterdamse Reddingsbrigade, zo zei de heer Zonnevijlle. is het strand on voldoende beveiligd. Hij pleitte voor het instellen van een strandbrigaae op beroepsbasis, die de gehele strand- beveiliging op zich kan nemen. Vol gens de heer Zonnevijlle zijn er on gelukken gebeurd door gebrek aan coördinatie die in de toekomst voor komen dienen te worden. DE COMPLETE SONY-SORTERING VINDT U BIJ r AERT V, NESSTRAAT 38 1e MIDDELLANDSTR, 72 TEL 118011 -235327 0 HOEK VAK HOLLAND De Eerste Hoekse Accordeonvereniging geeft op za terdag 24 oktober haar najaarsuitvoering in gebouw Harmonie. Aanvang acht uur. HOEK VAN HOLLAND De soos Makkerln houdt zaterdag 24 oktober weer een disco-avond met DJ Nico Koers, Aan vang half acht in het zaaltje achter de Gereformeerde Kerk. ROTTERDAM Binnenkort viert de Rotterdamse Vrijwillige Brigade tot het Redden van Drenkelingen haar 45-jarig be staan. Zij werd opgericht op 1 november 1945. De heren J. v. Riet en Ph. J. van Veen zijn van de oprichters nog de enige in leven zijnde ere-leden van de RRB. Het eerste bad waarvan de RRB gebruik maakte was „De Over dekte" in de Tuinderstraat, tot de oorlogsdagen van 1940 heeft dit bad als clubhuis dienst gedaan. Toen in 1S37 het eerste Sportfcnd- senbad te Rotterdam werd geopend wist de RRB ook daar een clubuur te bemachtigen! Zij was toen al een bloeiende vereniging, die van het be gin een rol in het bondswerk de KNBRD (toen nog NBRD) wist te spelen.-Diverse leden hebben deel uitgemaakt van het bondsbestuur of diens commissies. Het maandblad „De Brigade" is in 1926 door de RRB geïntroduceerd, zij verzorgde in de eerste jaren ook de redactie. Kort na de oprichting trok de beveiliging van het strand in Hoek van Holland de aandhcht en werd de bewaking ter hand genomen. Door contacten met. de Australische Red dingsbrigade kwam de RRB in het bezit van een originele, in dit land gebruikte haspel. Werd in de eerste jaren door de strandwacht onderdak gevonden in tenten, later kon de RRB zich een houten huisje aanschaffen. Tot de ja ren '40 moest zij zelf. alles "bekostigen wat met de beveiliging van het strand te maken had, alleen het ver- bandmateriaal werd verstrekt door de Gemeente-apotheek. In' 1940 kwam een fusie tot stand tussen de Rotterdamse,de Hillegers- bergse, de Schiebroekse en de Ned., Centrale Reddingsbrigade. Gedurende de jaren 1940-1045 heeft de RRB kans gezien van vreemde smetten vrij te blijven. Na de oorlog werd het werk weer ter hand genomen en groeide de bri gade snel uit, zij had de besehikHns over cluburen in drie baden. Het werk met, de kindergroepen groeide zo snel, dat er al spoedig wachtlijsten werden aangelegd van de kinderen die wilden leren zwemmen. Naast de kern, die van voor de oor log was overgebleven, werd een ge heel nieuw kader opgebouwd. De RRB kan nu bogen op een leerkrach tenkorps van 100 personen. Deze leer krachten geven tijdens dc cluburen geheel belangeloos les in de volgende baden: Oostelijk Zwembad, Sport- fondsenbad Noord, Sportfondscnbad Zuid, Zwembad Ilillegcrsberg, Zwcni- bad West en het instructiebad van het Charlois Lyceum. Naast het geven van zwemles en het opleiden tot redder of redster maakt de RRB zich verdienstelijk door op verzoek voor beveiliging te zorgen, zoals schoolreisjes naar zee of plassen. Ook de beveiliging aan het strand te Hoek van Holland heeft nog de volle aandacht. Het gemeentebes- tk éUULAJLM tuur van Rotterdam heeft sinds 1946 de kosten voor deze laatste beveili ging op zich genomen en zorgt nu nog voor het benodigde materiaal. - ..Het ledental bedraagt thans 1960 en het aantal kinderen, dat in RRB-ver- band zwemt is 1777. Per jaar worden ongeveer 1000 diploma's behaald, zo wel voor zwemmen ais voor zwem mend redden. De samenwerking met de Kon. Ne- derl. Bond tot het Redden van Dren kelingen en zijn commissies wordt op hoge prijs gesteld. De contacten met de diverse gemeente-instanties zijn zeer goed te noemen. Na 45 jaar kan dc RRB zich ver heugen nog steeds een bloeiende en gezonde vereniging te zijn. Haar stre ven is het bestrijden van de verdrin kingsdood en zo lang er nog meer dan 500 mensen per jaar verdrinken, is de leuze „Zolang niet iedereen kan zwemmen, moet iedere zwemmer kunnen redden" nog steeds van toe passing. Een wens van dc RRB is: Het zwemmend redden al tijdens het zwemmen in schoolverband te laten beoefenen. DE kabelbaan loopt {niet; meer. Voorlopig alleen in de. weekends. Als een dooie trits stoeletjes-aan- een-touwetje hangt die baan de rest van de week hoven dé binnenstad wat dom te schommelen- 1 vTl; C'70 is achter de rug, Rotterdam; kan op adem komen van de "dólle zomer,Tnisschien'een beetje katterig, zoals na een' feest gebruikelijk is-'l'V: Straks komen er allerlei manhen, die de boel:gaan.opruiméhv"D.e Ener- giélijh is'al vande Coolsingel ver dwenen, dé funderingen worden* nuA uitgegraven. i-'TfiT'ïv. Er zai natuurlijk wel w;at van de C'70-zomer overblijven, i Wat:,pa vil- - joentjes, wat kioskjes, wat vermaak-,, tentjes. bvv. fitj- rT'T; Rotterdam zal. er misschien gezel liger, wat minder steriel uitzien;. 01; dat allemaal definitief in het stads beeld past zal de tijd moetendéren: Misschien gaat dat alles op de duur de Rotterdammers vervelen, misschien-zijn ze er, blij mee, mis schien, willen velen weer terug naar de schone wat steriele stad van wel eer, niemand weet' hét, iedereen speculeert. ij- Ma ar het vreemde is, dat je. met gevoelens nu eenmaal niet kunt spe culeren. Voor mij was de C'70-zomer een toffe boel. Ik heb me er best geamu seerd en ik wii best ronduit zeggen, dat ik het leuk zou vinden als er heel wat van die C!70-dingetjes zul len blijven staan. ly^AAR gij, lezer, zult liet met me eens zijn, dat wat er blijft staan, in ieder geval een ordelijk geheel dient te blijven. We hebben een prachtig voorbeeld van hoe het niet moet: de wereld tentoonstelling in Brussel, waarvan allerlei trieste resten nu nog staan te vergaan. Kijk, hier en daar ziet de-Rotter-, damse binnenstad er al wat afgeta- keld-rommelig uit Hier staat een tijdelijk bouwseltje, dat niet bestand bleek tegen de wat „krachtiger" weersomstandigheden van de laatste weken. Ginds staat notabene op het Schouwburgplein! een vuil container temidden van rommel te gen een paviljoengeveltje aange plakt. Iemand heeft eens gezegd,'dat zo'n rommelige boel de „charme heeft van de decadentie." Toch geloof ik niet dat „charme van dc decadentie" bij een stad als Rotterdam past. Kimt u zich een, po tige havenwerker voorstellen in een hippe uitrusting, hoe leuk en ludiek die hippe outfit ook.op zichzélf is? Het zal niet zo heel lang meer du ren. of Rotterdam gaat op een heel andere manier weer de tomeloze bende in: de oostelijke binnenstad wordt overhoop gehaald voor de metro naar de Prins-Alexanderpol- der en Ommoord/Zeker, die operatie wordt niet zo ingrijpend als die bij de aanleg van de Noord-Zuid-lijn, maar vooral de Kralingers zullen er nog heel wat aan beleven. Welnu, Rotterdammers accepteren heel wat,'als het gaat om wat moois en nieuws op te bouwen. Laten we, om dat incasseringsvermogen niét lal te sterk op de proef te stellen, spoe dig nagaan wat er nu werkelijk van C'70 kan blijven staan "en water weg moet. En dan heel gauw oprui men. 'V-i,, VISSERIJBERICHT VLAARDIXCEX VLAARDINGEN ZO oktober --Aanvoer: VL 121,- 358 en 203 makreel. Prijzen: Steur haring 130—136; makreel 62.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1