Raad Klaaswaal vraagt om bouw bej aardeiiwoningen Kritiek in uitlatingen' Maassluis in conflict met burgemeester T. Mastenbroek onderscheiden gebruik genomen Grootse anssen rpheus'met bekend Japans koorwerk directeur N.V. J,VAN BEKKUM Fractievoorzitter CHUuit raad Maassluis Raad Schiedam over vestiging hoogovens Goudswaardse gorzen beschermd gebied Nieuw tehuis voor bejaarden Rontgenteam eindigt onderzoek Schiedam GRAAFSTROOM Harpe Davids viert gouden jubileum Heraten school voor wijkwerkm Babberspolder PHILIPS batterijen THANS OOK GEVESTIGD IN ROTTERDAM-ZUID ZUIDPLEIN 117 (onder woonflat) TELEFOON 2700.13 die móéten we! góed zijn! fèlilllllllllll Natuurlijk FLATENBONNEN halen hij G. P. VAN DAALEN Jr. melk heerlijk beier vers kaas kostelijk Waardering arbeid Bij de Stichting De Schiedamee gemeenschap komt op 16 januari 1971 de functie vacant ven SCHIEDAM De Magnalia Dei-kerk was vrijdag vol gelo pen voor een concert van het Kon. Schiedams Mannenkoor „Orpheus", dat dezeavond ge duchte hulptroepen had laten aanrukken, met een wat uitge breid programma als resultaat. Stichting De Schiedamse gemeenschap r-ntirvC-Cr»l nur/N r,** nr- GOUDSE RIJ WEG 83-85 Orthopaedie Bandages Steunzolen ONS FILIAAL 'ZUIDPLEIN" IS 'S MAANDAGS GESLOTEN 's zaterdags geopend van 9 00 tol 17.00 uur VLAARDINGEN" De leegstaande houten opvangschool aan de Goudse- singel zal .beschikbaar komen voor de bewoners van de Babberspolder. Donderdag 26 november wordt in de school een avond gehouden, waar buurtbewoners en verenigingsbestu ren over de mogelijkheden kunnen praten met het wjjkorgaan 't Nieu- Welant en de Stichting voor club- en buurthuiswerk. Bestuursleden van de reorganisaties hebben deze week een gesprek gehad met de wethouders Jac. v. d. -Linden en A. G. Kloots. Het resultaat van het- onderhoud is, dat men het (reeds eer der gedane) aanbod'van de gemeente wit aanvaarden: Over de huur en over de voorzieningen, dië aan het gebouw moeten worden getroffen zal binnenkort verder worden onderhan deld. Het bestuur wil proberen donder dagavond meer te weten te komen over de verlangens van de buurtbe woners.. Er wordt gedacht aan een peuterspeelzaak,jeugd- en bejaardensociëteitec, speel- en ex pressieclubs voor kinderen, een hob- byruimte of misschien wel een kla- verjasclub voor mensen in continu dienst. De school zal ook voor de vereni gingen «belangrijk kunnen '.zijn: veel órgahiköties in de wijk kampen met' ruimtegebrek. MAASSLUIS De heer O. G. Van Hoéven fractievoorzitter CIIU heeft 2ijn raad lidmaatschap neergelegd, pit deelde locoburgemeester P. v.d. Snoek vrijdagavond aan het begin van de openbare raadsvergadering mee. De heer van Hoeven, zo vernamen wij, heeft zich tot dit besluit genood zaakt gezien toen hem bleek dat zijn' studie, gecombineerd met zijn leraar schap, te veel van hem vergde om pok nog voldoende aandacht te kun nen geven aan de raadszaken, vooral nu het conflict zich de afgelopen we ken openbaarde tussen de vier wet houders en burgemeester van Dijk van Maassluis. Zoals bekend was de heer van Hoeven onlangs geruime tijd loco-wethouder, tijdens de ziekte van de heer van der Snoek. Als frac tievoorzitter is de heer van Hoeven opgevolgd door drs. D. B. R. de Geus. ■De kandidatenlijst van de CHXJ ie Maassluis meldt als opvolgend kandi- daatsldi mevrouw J. M. van der Wees-Zwaan. KLAASWAAL*Jn de gemeente raad is donderdagavond tijdens de behandeling van de begroting voor 1971 door alle raadsleden aangedron gen op de bouw van bejaardenwonin gen waaraan volgens de vertegen woordigers van de verschillende poll- ftlcke partijen een schreeuwende be hoefte zal ontstaan. In zijn beant woording van de gemaakte opmesfiin- gen gaf burgemeester S. IV. Henry een overzicht van de stand van zaken op dit moment met betrekking tot een nieuw bestemmingsplan waarbij grote moeilijkheden zijn té overwin nen vooral omdat een stuk grond van de familie Donkervoort dat zou wel den aangekocht nu ineens is verkocht aan een bouwonderneming. De gemeente heeft wel het proces gewonnen maar dat betekent nog lang nietdat over deze grond kan worden beschikt. Tegen een ander stuk grond waarop volgens de ge meente best gebouwd zou kunnen worden heeft de PPD zeer grote be zwaren, omdat dan een egocentrische ligging tot stand komt wat volgens B. en W. helemaal niet het geval is. MAASSLUIS - Burgemeester en wethouders hebben vrijdag avond een raadsvergadering uitgeschreven onder voorzitterschap van loco-burgemeester P. van der Snoek. Burgemeester W. J. van Dijek is sinds 3 november jl. ziek, ook dr. L. Hestigen was door ziekte niet aanwezig. De raad en B en W. hebben vanaf halfacht gedurende 40 minuten achter gesloten deuren vergaderd, waarna publiek en pers kennis konden nemen van een communiqué. De burgemeester had moeten laten uitkomen dat het hier ging om een persoonlijke zienswijze, zo menen de wethouders blijkens het communique. De burgemeester heeft zich met deze opvatting van de wethouders niet kunnen verenigen en hij meent niet meer op hun medewerking te kunnen rekenen omdat zij zijn woorden niet onderschreven en omdat hij zich in de steek gelaten voelt. De burgemeester wenste genoemde vergadering van het college niet lan ger te leiden en heeft deze vroegtijdig verlaten. Kort nadien is de burge meester ziek geworden, in welke si tuatie thans nog geen verandering is gekomen, aldus het communique, dat geheel voor rekening komt yan de wethouders. De wethouders waar het hier om gaat zijn H. van Hummelen en J. Smit (beiden pvda), I. van der Knaap (chu) en loco-burgemeester P. van der Snoek (ar). met betrekking tot het ingebruik ge ven van een gebouwtje voor wijkacti- viteiten. De vier wethouders, aldus het communique hebben de burge meester unaniem laten weten, dat zij zich op dit punt niet met zijn toe spraak konden verenigen, omdat daarmee werd vooruit gelopen op be handeling in B en W en de gemeente raad. Ofschoon de burgemeester in zij n toespraak tot uitdrukking liet komen namens het gemeentebestuur te spre- ken was'dit naar het oordeel van de wethouders niet het geval op het punt van de leefbaarheidsfederatie. Hierin wordt eraan herinnerd dat de gemeenteraad op 3 november een besloten vergadering hield, waarin werd besloten ten aanzien van het behandelde geheimhouding op te leg gen. In zijn vrijdagavond gehouden vergadering werd besloten deze ge heimhouding op te heffen. Aanleiding tot genoemde vergadering, zo blijkt verder uit het communique, vormde ,een incident dat zich tijdens een ver gadering van B en W in de ochtend van de 3de november had voorge daan. In die vergadering kwam ter discussie de toespraak, die de burge meester op 31 oktober had gehouden ter gelegenheid van de onthulling en overdracht van het beeldhouwwerk „De visvangst" In zijn locspraak had de burge meester zicli afkeurend uitgelaten over dc houding van het bestuur van de iccfbaarhcidsfederatic „De Burg" SCHIEDAM het actiecomité te gen milieubederf heeft zich gisteren met een open brief iot alle fractie voorzitters in de Schiedamse gemeen teraad gewend. Het thema, van deze brief is. de vestiging van dei Hoog- ovends op de Maasvlakte. Maandag avond gaat dé Schicdamse gemeente raad namelijk beslissen of zij voor, met de nodige bemerkingen, of tegen de vestiging van de Hoogovens op dc Maasvlakte is. De communistische wethouder- E. Co lie van sociale zaken en volkshuis vesting is tegen. Hij zal het stand punt absoluut geen vestiging van de Hoogovens' op de Maasvlakte naar voren brengen. De liberale wethouder drs. J. Houtman, die de portefeuille van financien en woningbouw in zijn bezit heeft, verdedigt het standpunt voor. De voor- en tegenstemmers lo pen dwars door alle frakties heen. Hoe de stemming uit zal vallen weet men dus pas maandagavond. Hetacticomité tegen milieubedwrf schrijft in haar brief dat zij het standpunt tegen dc vestiging onver kort handhaaft Zij wijst op de ge vaarlijke omstandigheden waarin dé bevolking van het rijnmondgebied zich bevindt. Tevens is zij tegen elke vestiging vanandere vervuilende industrieën. Werder haalt zij de di verse,, rapporten aan die in de, loop: der tijd over de vestiging van de Hoogovens 'op de Maasvlakte zijn verschenen. |30UDSWAAKD Dezer dagen heeft de staatssecretaris een gedeelte van Goudswaards gorzen is een groot brok drijvend riet in een smalle kreek, waar -zelden iemand komt en ook niemand mag komen, wilde sel derij engelwortel, lepelblad haag winde en het wilgenroosje. Ook de Korendijkse Slikken, te midden van biezen e riet en 500 ha groot, en de 's Lands Gors zijn tot beschermd gebied verklaard'. Dat be tekent, dat de mens er geen wijzigin gen aan mag brengen. Dat doet de natuurzelf wel: sinds de afsluiting van het Harinvliet zijn zoutminnende planten bezig, plaats te maken voor planten, die meer op zoet water ge steld zijn. Volgens de opzichter van 's Lands Gors is Den Haag te laat met zijn bescherming. Riet snijden zal binnen kort niet meer mogelijk zijn en ook de biezenoogst is misschien voor het laatst geweest. -En met het verdwij nen van riet en biezen zullen ook de ganzen, eenden, smienten, enzovoorts, vertrekken. Er zal: gras komen en daarmee andere vogelsl Er zullen ma-' gelijkheden komen voor recreatie. MAASSLUIS Ter gelegenheid van zijn 70-ste verjaardag is de heer T. Mastenbroek van het Van der Helstplein 15 koninklijk onderschei den met de eremedaille in goud ver bonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau. Loko-burgemeester P. van der Snoek reikte hem woensdagmiddag thuis de versierselen uit. De heer Van der Snoek noemde de heer Mastenbroek „de historicus van de stad Maassluis". Inderdaad heeft hij op historisch-publicistisch terrein belangrijk werk verzet, maar daar naast heeft hij op een toreed terrein een groot aantal ..functies vervuld. Nog altijd is hij o.a. voorzitter van het Groene Kruis en secretaris van de hervormde kerkvoogdij. Wethouder I. van der Knaap en ge-, meentë-secretaris H. Kramer verge zelden de loko-burgemeester. Het rooms-katholiek bejaardencen trum „De .Meerpaal" .aan de 'Holy singel, waarvan de bejaardenflat (links) vrijdag werd betrokken door de eerste bewoners. Links in laag bouw liet Verzorgingsgedeelte 'ban De Meerpaal". Op' de, achtergrond het Höly-ziekénhïtis. SCHIEDAM Het rontgenteam van de Stichting Tuberova dat zich op het ogenblik bezig houdt met het bevolkingsonderzoek in de stad, zal opvrijdag 27 november tot 12 uur des middags, voor het laatste werk zaam zijn op het adres Albardastraat (Magnalia Dei Kerk). Dezë vestiging wordt overgebracht naar het Zuidelijk stadsdeel.. Een on derzoekbureau zal worden ngericht in het schoolgebouw Zwartewaalsèstraat 16. De aandacht wordt er op gevestigd, dat personen vanaf 15 jaar, die voor het onderzoek in aanmerking komen en in dié stadsdelen wonen waar het onderzoek reeds werd gehouden, be treft Kethel, Groenoord en Niéuw- land, en hier nog niet aan konden deelnemen, zich eventueel zonder op roepkaart nog tot 27 november voor 12 uur kunnen, melden aan het bu reau AlbaTdastraat (Magnalia Dei Kerk).,' btMktnsgrmt VLAARDINGENDe'eerste be-, woaers hebben vrijdag hun intrek genomen in het rooms-katholieke be jaardenflat „De Meerpaal" aan de Holysingel. Uit handen van de heer N. Lens, 'nestor van het bestuur van de stichting bejaardencentrum St. Jo zef, ontving de oudste bewoonster, mevrouw p.'Vodegel (86) als eerste de sleutels van haar woning. Officieel wordthet' bejaardencen trum pas volgend voorjaar in gebruik genomen. In maart hoopt men name lijk ook het verzorgingstehuis gereed te hebben. In de loop van de komen de weken zalde dertien woonlagen tellendebej aardenflat worden toe trokken door- bejaarde echtparen en weduwen, die in.' staat rijn zichzelf te verzorgen: Het nog in aanbouw zijnde verzorgingstehuis is toestenid voor ouden van dagen, die dagelijks bege- leiding nodig hebben. Dé stijlvol opgetrokken flat aan de Holysingel telt honderd tweekamer woningen, die alleen dezelfde' inde ling hebben. De appartementen be- staan uit een slaapkamer 'mët balkon, een douchecel, een WC-ruimte; een keuken en een halletje. Voor de huur- flats bestond grote belangstelling; De' meesten wérden toebedeeld aan be jaarden echtparen. Het verzorgingstehuis bestaat uit 65 éénpersoons- en achttweeper soons appartementen. Bij het com plex is tevens een kapel gebouwd, waar kerkdiensten kunnen worden gehouden. Bovendien is een recreatie zaal tot stand gekomen. Deze is .tus sen de flat en het bejaardentehuis op getrokken en verbindt de beide ge bouwen met elkaar. Het verplegend personeel wordt in tern gehuisvest Het merendeel, van de zusters Is afkomstig van het St Jozef-bejaardentehuis aan de Hof- laan, waar onderdak wordt geboaen aan slechts zesentwintig bejaarden. Wat er met dit oude gebouw aan de Haven .gaat gebeuren is nog niet dui delijk. Het is eigendom van het rooms-katholiek kerkbestuur, dat aan de Hoflaan ook scholen heeft. Aan de stichting rooms-katholiek bejaardencentrum Sb Jozef is de ex ploitatie van het nieuwe complex in Holy toevertrouwd. Deze stichting heeft ook' de naam van het centrum „De Meerpaal" bedacht. Daartoe hield men o.a. een kleine enquête on der scholieren. De bouwkosten van het project bedragen ongeveer acht miljoen gul den. De gemeente stelde'zich garant voor deze uitgave. Met de bouw van het bejaardencomplex werd in okto ber 1968 een begin gemaakt. Bouwer .is hét Rotterdamse aannemersbedrijf gebrs. Van Luitgaarden. iHEINENOORDIngekomenP -H G van Leeuwen en gez; P I M Laros en géz.; A v.d. Berg en gez. allen van Rotterdam; C E H Leenheer-Dirkse van jMijnsherenland; C Barèndregt- Andéweg van Strljen; P C G Cor- negge en A' v.d. Waal-Korpershoek van Oud-Beijerland'; S van Veen en H Matthijsse-van Brakel van Den Haag; C Leenheer van Heerjansdam; J v.d. Waal van Ridderkerk.;J Kra nendonk van 's-Gravendeel. Vertrokken: M v.d. Merwe. naar Strijen; R J Koers naar ZUid-Beijer- land. - - - RIDDERKERK Op een immense huldiging in, de Electrozaal in Slik kerveer vrijdagavond rijn 146 leden .van de ChrlsielUjke Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Elek trotechnische Industrie (C.M.B.) ge huldigd wegens hun trouw aan de vakbeweging. De leden kwamen uit het District Dordt n, praktisch van heel IJsselmonde. Onder de jubilarissen, die voor het merendeel 25 jaar lid zijn geweest, waren drie oudere leden die zelfs veertig jaar hebben deelgenomen aan het vakbondswerk. Het waren de he ren A. Vogelaar, A. de Wit en J. van Rijswijk (op de foto), die door tweede bondsvoorzitter H. y. d. Meulen, spe ciaal met hun echtgenoten op het po dium werden geroepen. De drie jubilarissen ontvingen een Delftsblauw bord en een oorkonde. De overige jubilarissen kregen de gouden CNV-bondsspeld. Voorzitter van der Meulen: dit is een hoogtepunt. Als wij hiervandaan terugblikken kijken .we echter in de diepte ellende van de arbeiders van toen. De christelijke vakbeweging van vandaag behartigt twee zaken, zei hij verder. Allereerst de materiële zaken maar voorts ook medezeggenschap, inspraak en sociaal beleid. Dat is niet uit idealisme, het is van groot belang bij het vergroten van de waardering De leden uit IJsselmonde, Baren- drecht, Heerjansdam, Rijsoord, Bol nes, Slikerveer en Ridderkerk kon den na de pauze kijken naar een to neelspel in drie bedrijven opgevoerd door de Chr. reciteervereniging Von del uit Zwijndrechti De avond werd besloten door de heer C. de Waal van het CMB« De jubilerende vakbon- ders, die een kwart eeuw trouw aan het VMB waren, zijn: uit IJsselmonde C. Blok, J. A. Goudap pel, C. v. d. Hagt, C. v. d. Linden, j. van RLfcxoort, C. Rijsdijk. I. v. d. Schans, L. Stotmaartensdijk, p. smlt en. j. Smit. Uit Bolnes: B. Bode, S. den Boef. B. v. a. Boogaard, B. v. d. Burger, A. p. van priel, C. van Es, A. Lagerwaard, G. Le gerstee. J. Lodder, A. Munter, G. v. d. Schans. W. Schipper, A. Tamerius en J. c. yameriusa Uit JUlsoord: A. Blesöroek, t. van wiin- ietarden, A. Ouwens, L- A. van Wingerden, p, van Kal, O. van 't Zelfde, A. Ha&sdljk, J. Beider, A. IJsselstein. J- v. d. Steen. V>. van MastriSU G- van Bal. A. Lagendijk, J. ?j NleuwenlsUtcn, J, de Jong, M. C. de KtoosTh. Albias. A. de Gdder, E. v. d. s ÏWHen L Klootwijk'. Uit Barehdrecht: a. Kcedood, A. den Otter, J. Rocs, C. J. Laelsarlasse, a Mole naar, J. van 't Hof en J. Kanis. XJIt SUkkerveer: G. W. Akkerhuls, C. Bakker. C. w. van Barneveld, j. van Beek, L. Beider, W. van den Berg, j, van den Boogert, C, a, v. d. DuIJn-Schouter,, p. v. d. Duljn-Schouten, H. Gcene, H. Geluk. c. van Gent. W'. van Gent. W. Hordijk, G. van Halem, M. Heinsius, J. de jong. J. Kooijman, w. Rooij, .J W. de Kreek, H. van de Linden, G. Moerkerken, C J. van Hes, F. P. Otto, G. Oudljr., S. van Prooi- Jen, G. Put, C, Post, J. H. van Rceuwijk jr., J. C. Rietschoten, W. Rietveld, D. C. H. RQSsm G. Roodenburg, W. de Ruiter, J. de Ruiter, M. J. de Ruiter. L. S. Sparren- boom. A. J. v. d. Staalj, M. v. el. Saim, M. A. Schop. L. C. Verzeveld, C. Velthulzen. A. .W van 't Zelfde, p. H. van 't Zelfde, A. v. cl. waal, J. de waard, A. Plezier, A. dc Kuiter, J. j. van Putten, C. van Koon, G. PlaLsier en J. c. de Witter. Uit Ridderkerk: A. Alblas, p. Andeweg, J. Aiderliesten, H, van Bemmel, J. Bles- broek, J. van Gelder, L. Haasdijk, T. Ha genaar, A. van de Herik, L. den Hoed, c. van 't Hof, A. B. Hulzer. C. Huizer, P. Kooiman, L. j. de Kool, H. Leenheer, v. van. der Linden, A. Lodder, A. Lodder, ,C J. van de Maas. L. Pasman. M. C. Pasman, W. Pijper, K. Sassenburg, P. van der Spoel, D. J. vogel, D. van 't Zelfde, J. B. Zonneschijn. A. Euwijk, A. van der Lin den, C. van Ooljcn, J. Oudljn. c. Ruiten berg, D. J. Vogel. van „Gesang eines wélken .Baumes und der Soxmé" van de Japanner Kan Isbii, en."dat werk bleekde kennis making ten- volle'waard te; zijn. de vier delen zijn suggestief geschreven, de harmoniek is vrij traditioneel, doch er vaart een andere geest achter deze muziekale .gedachten, zoals de tekst ook een eigen adein heeft.L Stuk voor stuk zijn' het fragmenten, die voor een mannenkoor goed klin ken, dio zich graag en-met geestdrift laten zingen en waarmee „Orpheus" onder Chris Verhoog over het alge meen eer inlegde. Er waren enkele niet "al te ge slaagde passages, vooral in het begin, doch het wezen van dit opus kwam tot leven en dat was al heel wat. Het "werd inderdaad tot het publiek ge bracht, mede dank zij de voortreffe lijke begeleiding van TVim Serlie aan de vleugel. Na de pauze trok „Orpheus" de aandacht door vier liederen van de in Duitsland geborencomponist Willem Rettich, Het waren met uitzondering vart het puntige laatste werkje stem mingvolle, ingehouden liederen, die ook: wat de tekst betreft aan het ver leden vasthaken.-Het koor heeft dat goed laten uitkomen, vooral de stem ming in de betekenis van sfeer, maar had met de stemming in een andere zin wel eens te kampen. Het was dan ook' bepaald niet gemakkelijk. De componist toonde zich zeer tevreden, evenals het publiek, Het programma werd gecompleteerd door een negro spiritual en delen uit Forgy and Bess van Gersswin, Het Haags Matrozenkoor behoorde tot de „versterking". Helaas was het wat geteisterd door de griep, hetgeen vooral na de pauze wed eens merk baar was. Onder de enthousiasme rende leiding van Sipke de Jong, die Het koor begon met de introductie SCHIEDAM De Christelijke Mu ziekvereniging Harpe Davids bestaat in 1971 50 jaar. Ter gelegenheid van dit feit is er een feestcomité gevormd dat de festiviteiten, in. goede banen moet leiden. Daarnaast is er ook eer. damescomit druk aan het werk. Dit comité wil de muzikale leden een nieuw uniform aanbieden. Harpe Da vids kwam deze week verder in het nieuws door het winnen van een-eer ste prijs in de afdeling uitmuntend heid van het. concours van de bond van Chr. muziekverenigingen, dat in Katwijk aan Zee is gehoudén.' Harpe Davids haalde daar 311 punten, drie ëntwintig punten meer dan het ver eiste aantal. bovendien een geestig'inleider bleek te zijn, wist het jongenskoor het pu- bleik vWr en na de pauze ten zeerste te charmeren. "Vooral de Spaanse lie deren mochten er wezen. Dan waren er nog The Shepherds. Wel de clou van de „versterking". Dit eletronisch uitgerust trio heeft met zijn moderne en. oude liederen, o.a. met een pikante bewerking.van een stukje Valerius, een uitbundig succes behaald. Hetgeen met grote zekerheid en met een flinke dosis raffinement werd bereikt. Ad Int.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 2