MEMORIE VAN ANTWOORD3 Gemeentebeleid Maassluis blijft gericht op groei s! Borden aan gevels van goede pensions H3 Buurtschap Bijdorp kan; aardgas krijgen 7 9ct HE dën'Öycfen m 1 (4b CITROEN?) m fl li 1 Sr li ij Suggestie raadslid W. Baggerman Zwaluwen jeugd is „alternatief' bezk Volgende winter „stookklaar?" i D. Tempelaar won hengelconcours Advenisdienst voor de padvinders Gouden echtpaar WflflTWflSMflCHINES h wu u goeo C0UZY Townsend bestelt opnieuw bij IHC Overvaller van De Spaarbank aangehouden :.rf 1 m ■•li I i li E Kerst aanbieding verkoop ;tweede etage zisverkleurig UITKERINGEN het.winkelen waard Predikanteiivertrek WONINGBOUW termeulen het winkelen waard Modelwoning ie Holy 'heeft ze.veel voordeliger m§, Showroom Cooisingel Tel. 14.44.00* Van de Hoek tof Vlaardingen 4 il m ill M fl i'ii ii l '-J f '0. -ill &il li (Él ill ill I ■Si II Él yj m J97#DE ROTTERDAMMER PAGINA 3 MAANDAG 7 (DECEMBER 1970] taat Uw kinderen gerust mee helpen bij het optuigen van kerstboom,.... Ook al zijn ze dan wat minder voorzichtigU. kunt ze toch hun gang 'aten gaan, want als ervan zo'n doos van 12 kerst allen, één breekt is dat niet 'zó erg. ;Doos met 12 kerstversieringen, geheel zilverkleurig, in 2 mo- deller, nu voor nog géén één gulden vijftig. meefc ereüi- 3 Morgenvroeg om 9 uur begint op de 2e etage de verkoop van deze doos met 12 zilverkleu rige kerstballen in 2 mo dellen voor Ook maandagmorgen open Géén te!, of schrift best (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS B en W van Maassluis wijzen de stelling van de gerneenteraadsfractie WM'80, dat de inhoud van de aanbiedingsnota by de begroting 1971 niet correspondeert met de veranderde ziens wijze op de ontwikkeling van Maassluis, af. In de memorie van ant woord verwijzen daarvoor naar de relatief sterke toename van de uitgaven op het gebied van het jeugdwerk, de sport, de recreatie, de cultuur en ook de sociale sector. Om mogelijke begripsverwarring te voorkomen tekenen B en W hierbij aan dat indien al „bijgestuurd" moet worden, dit gebeurt in het belang van de realisering van het behoeftenpak- ket van de gehele bevolking. In een democratisch samenspel tussen uw raad en ons college kan dan op een levendige wijze worden getracht een juist evenwicht te vinden tussen de verschillende uitgaven en het opstel len van prioriteiten, aldus de memo rie van antwoord. B en W zijn het met de fractie van de PvdA eens dat de verhoging van de uitkeringen uit het gemeentefonds sterker dient te zijn. Nog nooit zijn deze uitkeringen voldoende geweest om een redelijke dekking te bieden voor de uitgaven die ermee moeten worden bestreden. Maar zonder te beschikken over exacte gegevens ten aanzien van de landelijke procentuele stijging van de uitkeringen achten B en W het on doenlijk daarover een gemotiveerd oordeel te geven. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten is echter volledig op de hoogte van de financiële positie van de gemeenten en laat niet na stappen te onderne men die tot verbetering kunnen lei den. Het wetsontwerp van de ver deelsleutel is door de Staten-Gene- raal nog niet aanvaard. Met de gezamenlijke fracties zijn B en W van mening dat de groei van de gemeente geen doel op zichzelf mag pers- sktro- ehik- ma- cties, (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De brand in Amsterdam in een pension voor gastarbeiders die aan negen Ma rokkanen het leven heeft gekost üok in Rotterdam een aantal "mensen aan het denken gezét. Raadslid W. Baggerman (lib.) en het aktiecomité Pro Gastarbei ders zijn er door in de weer ge komen. De heer Baggerman vraagt het col lege van B en W om voor een maart een nota aan de gemeenteraad aan te bieden over de situatie van de pen sions voor buitenlandse gastarbeiders in Rotterdam. Hij gaat er van uit dat er in Rotterdam nog talrijke pensions slag, 3 zijn voor buitenlandse gastarbeiders iraag die niet voldoen aan de eisen die in lage- f de door de gemeenteraad -op 19 3ugustus aangenomen „verordening op inrichtingen tot het verschaffen van nachtverblijf" zijn gesteld. Hij vraagt zich af hoe vaak pen sions voor buitenlandse gastarbeiders k worden gecontroleerd en welke in- n stantic dat doet. Hij wil weten dat de M bevindingen zijn en welke maatrege- W j lo> er worden genomen. Ook vraagt '3 i ie heer Baggerman of het al eens V- voorgekomen is dat misstanden ge constateerd werden en dat die pen sions dan gesloten zijn. :rso- 641). Waarom zou U een kunstpro- dukt kopen, als U voor minder geld bij ons een grote natüur- zeem kunt kopen. Soepele traangeiooide zemen in een royaal formaat en van een uitstekende kwaliteit Ze men die een maximum aan vocht opnemen, hu voor nog géén vier gulden. twee maten groter Morgenvroeg om 9 uur begint in het souterrain de verkoop van deze prachtige volle grote zemen (koop er ook gelijk een voor de auto), een uit zonderlijk mooie kwaliteit Ook maandagmorgen open Géén te/, of schrift, best Verder suggereert hij om die pen sions waarvan vast staat dat zij aan alleeisenvoldoen, toestemming te verlenen aan' 'de gevel een bord aan te brengen met bijvoorbeeld de vol gende tekst: „Pension goedgekeurd door de gemeente Rotterdam". Deze borden zouden volgens de heer Baggerman misschien hetzelfde karakter kunnen hebben als de bor den van de diverse toeristenbonden. Niet ondenkbaar acht hij het dat pensionhouders er prijs op zullen stellen zo'n bord te mogen voeren omdat dat een aanduiding is voor de gast in een goede inrichting te loge ren of te wonen. Deze pensionhouders zullen er dan alles aan doen om te voldoen aan de door dc geiöeente Rotterdam te stel len eisen. Tegen degenen die niet aan de eisen voldoen kunnen dan wellicht op eenvoudiger wijze maatregelen worden genomen, aldus de heer Bag german. In een communiqué stelt het actiecomité pro gastarbeider niet met verwondering kennis te hebben geno men van de ramp in Amsterdam. In Rotterdam heeft het actiecomité in het afgelopen jaar twee zwarte lijsten gepubliceerd waarop circa zeventig pensions voorkwamen. Gemiddeld wonen in een pension 25 gasten. In slechts een klein aantal van de onderzochte logeerinrichtingen is sindsdien wat verbeterd, maar ner gens is het aantal bewoners terugge bracht, aldus het communiqué. „De meesten' van deze mensenpak huizen zijn de Nederlandse samenle ving onwaardig en een ramp, zoals die nu in Amsterdam is gebeurd en al eerder in Den Haag gebeurde, is ook in Rotterdam en andere plaatsen ver re van denkbeeldig." Het actiecomité vraagt de overheid en in het bijzonder de Rotterdamse overheid dringend ernst te maken met alle toezeggingen van het afgelo pen jaar en ervoor te zorgen dat de buitenlandse werknemers die behui zing krijgen, die hun volgens de wer- j vingsaccoorden wordt gegarandeerd, i VLAARDINGEN Binnenkort zullen twee predikanten Vlaardingen gaan verlaten. De hervormde predi kant, ds. A. J. Hoorn heeft het op hem uitgebrachte beroep naar Rotter dam aangenomen en ds. M. van Doo- ren van de gereformeerde kerk (vrij gemaakt) heeft het beroep naar Hat- tem aangenomen. ft VLAARDINGEN De gezamenlijke verenigingen van de christelijk gerefor meerde kerk houden woensdag 16 decem ber een Kerstwijdingsbijeenkomst in het kerkgebouw aan de Emmastraat. In het programma is een kerstdeclamatorium op genomen. Medewerking verlenen de eigen zangverenigingen. Ds. G. J. Buys zal een korte meditatie uitspreken. Na de samen komst. die duurt van half acht tot negen uur, zal de jeugd attenties bezorgen bij ouderen en zieken. KANTOREN DAGBLAD „DE ROTTERDAMMER", bijkantoor SCHIEDAM: Lange Kerkstraat 82, tel. 266382; redactie: R. M. van Houwelingen, Jtllanalaan SA tel. 265754: klachten bezorging: Joh. Gröne- fefd. Singel 93. tel. 253533. 18.30-19.30. zater dags 18—19 uur. BIJKANTOOR VLAARDINGEN: Smalle Haven straat 11. tel. 345775; redactie: Witte de With- straat 25. Rotterdam, telefoon 115583. toestel !56 Klachten bezorging; K. Verhei). Diepen- bróekstraat SI. tel. 323345, maandag t.e.m. vrijdag '.8—19.30 uur en zaterdag 18—19 uur. AGENTSCHAP MAASSLUIS; Mevrouw Brou wer, Piersonstraat 3$. Kltrchtenbezprging; tot 19.30 bij De Jong. tel. 3812. Alarmnummer voor luchtvervuiling en melding geluidshinder vu or Schiedam, Vlaardingen en Maassluis tel. 010262626. zijn, en ook niet om toch maar vooral de extra uitkering voor snel-groeien- de gemeenten te kunnen behouden. Niettemin merken B en W op dat het behoud van deze uitkering Voor de ontwikkeling van de gemeente van groot belang is. Bij het wegvallen van bepaalde be langrijke inkomsten zal het gemeen- i tebestuur in de uitoefening van zijn j taak ernstig worden belemmerd en j zal het huidige voorzieningsniveau wellicht moeilijk gehandhaafd kun nen blijven. Uitbreiding daarvan zal in verband met de steeds groter wor dende eisen op allerlei gebied waar schijnlijk niet tot de mogelijkheden kunnen behoren. De ontwikkeling als gevolg van de continuïteit in de woningbouw zal de leefbaarheid alleen maar ten goede komen omdat de inwoners alleen dan van zekere voorzieningen kunnen profiteren, -die anders eenvoudig tot dc onmogelijkheden zouden behoren. Slechts met dit oogmerk staan B en VV een continuiteit in de woningbouw voor. In dit verband wordt in de memo rie opgemerkt dat het aantal wonin gen op 1 november 1970 8384 bedroeg, terwijl naar verwacht wordt in de Steendijkpolder en de Dijkpolder nog ruimte zal zijn voor de bouw van respectievelijk 1500 en 987 woningen. In de Sluispolder-Oost en de Sluis- polder-West zijn in aanbouw en kun nen nog gebouwd worden ongeveer 200 woningen. Dit aantal bedraagt voor Maassluis-West ongeveer 715. Omstreeks 1981 kunnen 8384 3400 is 11.786 Jwcningen gerealiseerd .zijn. Uitgaande van een gemiddelde wo- ningbezetting in 1981 van 3,1 zou het inwonertal dan ongeveer 37.000 be dragen. Hierbij is echter geen rekening ge houden met een eventuele grenscor rectie. In het kader van de ruimte lijke structuur van Rijnmond vormt een grenswijziging het enige nieuwe aspect ten aanzien van de ruimtelijke ordening in de omgeving van rijks weg 20. Op hét ogenblik is dit aspect echter teveel mét onzekerheden bege ven, zodat B en W vinden dat dit in prognose buiten beschouwing moet blijven. Wel herinnert het college de raad eraan dat bij de behandeling van het wetsvoorstel tot wijziging van de ge meentegrenzen van Vlaardingen, Maassluis en Maasland in 1966, de staatssecretaris van binnenlandse za ken de Tweede Kamer heeft mee gedeeld dat het gebied tussen de Maasdijk en rijksweg 20 in de Dijk polder, bij de behandeling van het voorstel tot gemeentelijke herindeling van het Westland opnieuw aan de or de gesteld zal worden. Verveelt die oude vitrage U al lang?hak dan nu de knoop door en neem nieuwe. U zult. eens zien hoe Uw kamer ervan opknapt. kunt nu kiezen uit twee ge zellige venstervallen, één van terlenka met een leuke fantasie onderrand en één van witte terlenka 'marquisette met een brede flock print garnering. Nu koopt U deze mooie ven stervallen, afgewerkt met zoom en hoofdje, door elkaar per meter voor nog géén acht dub beltjes. NJ VLAARDINGEN Omdat deze maand en wellicht ook daarna op za terdagen weinig van voetballen zal terechtkomen voor de lagere elftallen, worden de leden van Zwaluwen in de gelegenheid gesteld iedere zaterdag in gezellige sfeer bijeen te zijn. In het clubgebouw aan de Zwaluwenlaan zal dan telkens voor ontspanning worden gezorgd. Maar Zwaluwen heeft nog meer op haar programma staan. Zo zal zater dag a.s. in het clubgebouw een bingo dansant worden gehouden, dat om acht uur begint. Voor lekkere hapjes en dansmuziek wordt gezorgd en daarnaast zijn er natuurlijk nog een aantal prijzen te verdienen. Voorlopig is de maandagavond als jeugdavond fcedoe'd voor de jongeren. In het gebouw bevinden zich twee tafeltennistafels en verder is er gele genheid om te dammen, te schaken en te sjoelen. Het is de bedoeling dat er op korte termijn ook een tafelvoet balspel komt. De diverse commissies worden tel kens op dinsdagavond verwacht am de nodige besprekingen te houden. Daarnaast is het de bedoeling dins dagavond kaartavond ta maken. De woensdag is gereserveerd voor inci dentele evenementen, zoals filmvoor stellingen en het ontvangen van buurtbewoners. Op de donderdagen kunnen de komende wedstrijden worden besproken en de toto-formu lieren worden ingeleverd. Morgenvroeg ora 3-uur begint op de eerste etage de verkoop van luxe vesKtervaOeiv één van terlenka met fantasie rand en één van terienka marquisette met- flock print garnering, hoogtes, variërend'van 40 t/m 45 cm, door elkaar psrmeter Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift best VLAARDINGEN Het twaalfde serieconcours van de hengelaarsver eniging Het Westen werd in Maass luis gehouden onder gunstige weer somstandigheden. De vangst liet dan ook veel te wensen over. Voor D. Tempelaar was dat echter geen hinderpaal, want met een vangst van 1045 gram toonde hij zich onbetwist de sterkste deelnemer. Hij werd voor de tweede maal winnaar van een serieconcours en dér anderen doen er goed aan meer rekening te gaan houden met deze visser,, die er steeds beter in komt. De tweede plaats werd behaald door M. de Goe de met 805 gram. Hoofdkontroleur F. Groen werd bij dit concours geassisteerd door P. Du- mortier en .W Dumortier. VLAARDINGEN De vier pad- vinders-organisaties in Vlaardingen, namelijk De Nederlandse Padvinders, Het Nederlands Padvindsters Gilde, Be Katholieke Verkenners en De Ne derlandse Gidsen houden zaterdag 19 december een gezamenlijke adverits- dienst in de Grote Kerk op de Markt, aanvang 14 uur. Alle kabouters, welpen, padvind sters en padvinders hebben een ver zoek ontvangen om individueel of groepsgewijs een uitbeelding te ma ken over het thema: „Hoe denk jij over Kerst." Het is de bedoeling dat de bezitters van ritmische begeleidings-instru- rnenten deze meebrengen. VLAARDINGEN ïn het complex i van 168 woningen* en 62'garages aan j de Zwaluwëhlaan in de Holywijk I wordt woensdagmiddag een model- I woning geopend door de wethouder i van stadsontwikkeling én: woning bouw. De beer M. Mooij zal de ope ning vèrrichten op verzoek van de Vereniging tot verbetering, der Volks- I huisvesting „Patrimonium's Wonin- gen." SCHIEDAM Het ligt in de be doeling het buurtschap Bijdorp, tus sen Schiedam en Kethel, aan te slui ten op de gemeentelijke gas voorzie ning. De bewoners, ruim honderd ge zinnen, zijn voor kook- en verwar- min gsdoeleinden nu nog steeds aan gewezen op elektriciteit, olie, kolen of butagas. Maar omdat de voorgenomen aansluiting vrij hoge kosten met zich meebrengt, willen de Gemeentelijke Technische Bedrijven eerst weten of er onder de bewoners voldoende be langstelling voor de omschakeling be staat. Tijdens een door de wijkvereniging Bijdorp georganiseerde voorlichtings avond is gebleken dat dit wel het geval is. De volgende stap is dat de Technische Bedrijven een gerichte huis-aan-huis-enquête gaan houden om precies te weten hoeveel bewo ners bereid zijn aardgas te nemen en zo niet, waarom niet. De aansluiting geschiedt op basis van vrijwilligheid. Dit in tegenstel ling tot enkele jaren geleden, toen men in bijna alle wijken van Schie dam wel verplicht was om over te schakelen van het stadsgas op het aardgas, wat een ombouw van de gasapparaten. noodzakelijk maakte. Dit probleem speelt niet in Bijdorp. Er is geen gas, dus er hoeft niet om gebouwd te worden. Er komt alleen maar een nieuwe aansluiting op het aardgasnet. Voor de woningen aan de Schie- damseweg ligt de zaak vrij gemakke lijk; er ligt al een aardgasleiding waarop de woningen onmiddellijk aangesloten kunnen worden. In de zijstraten ligt het wat moeilijker, vooral ook omdat daar de kosten van aansluiting hoger liggen. Een bijkomend probleem is dat Bij dorp iri een zg. „saneringsgebied" ligt. De bestaande bebouwing zal in een verdere toekomst verdwijnen. Dat kan echter nog vele jaren duren. Voor de Bijdorp-bewoners, voorzover zij huurders zijn, is het dus wel zaak om na te gaan wie de kosten van het leggen van de gasleidingen in.de hui zen gaat betalen. Want de gemeente legt alleen de, leidingen tot en met de meter. Om de overstap naar het aardgas- Aankomsst van de commissaris der koningin en mevrouw M.J. Klaasesz-De Bruijne, die zojuist een boeket rozen in ontvangst heeft genomen, bij het Schiedcm- se stadhuis. Mevrouw Roelfsema gaat schuil achter de rug van mevrouw Klaasesz. VLAARDINGEN Twee Vlaar- dingse echtparen herdenken deze week het feit dat zij vijftig jaar gele den in het huwelijk traden/Morgen, dinsdag, geldt dit voor het echtpaar W.P. Droog J.W. Droog-van Beusekom, dat op die dag van 19.30 tot 21.30 recipieert in gebouw Trian gel. Het echtpaar L. Geluk J. M. Ge- luk-de Kok houdt receptie woensdag van 16.30 tot 18 uur, eveneens in ge bouw Triangel. CENTRUM WIST ZUID WAALHAVEN SCHIETBAANSTRAAT 7 TEL. 36 12 33 'BETTOWSG II, SPAANSE POLDER TEL. 37 4* SS KORTE HILLESTRA AT 3-4-6 TEL. 17 39 69 V. MAASDIJKWEG S6-60 TEL. 42 43 Werkbezoek mr. Klaasesz aam Schiedam SCHIEDAM Het werkbezoek dat de commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland mr. J. Klaasesz vandaag aan Schiedam brengt, stond vanmorgen in het teken van veel vriendelijke woorden. Tij dens een extra raadsvergadering on derstreepte burgemeester H. Roeflfsma de vreugde dat het echt paar Klaasesz vandaag voor werkbe zoek in Schiedam is. Ook haalde hij het vorige werkbe zoek dat de commissaris op 9 juni 1959 aan Schiedam bracht, aan. Hij opende toen het Prinses Beatrixpark dat werd aangelegd onder de voor deze tijd onbegrijpelijke uitdrukking „aanvullend werk". Er heerste in die jaren namelijk in Schiedam werk loosheid en om de mensen aan de slag te houden, besloot men het park aan te leggen. Terugkomende op de natuur zei de heer- Roelfsema nog dat in Schiedam bossen ontbreken, er is alleen maar een woud van verkeersborden. Hierna kregen de fractievoorzitters de gelegenheid opmerkingen te ma ken. Alleerst was dat de fractievoor zitter van de PvdA, de heer P. Bosch man. Hij haalde het leefmilieu in het Rijnmondgebied aan en over de be volkingstoeloop van het Rijnmondge bied zei hij: „Daar wonen een mil joen mensen van de in totaal drie miljoen in de provincie Zuid-Holland en dat is toevallig altijd nog een kwart van de Nederlandse bevol king". Mr. M. 3. M. van Kinderen (KVP) zorgde voor enige opschudding door de inmiddels berucht geworden wet houdersverdeling van het Schiedamse college van B. en W. ter sprake te brengen. Hij wilde van de heer Klaa sesz weten hoe hij vond dat een be langrijk deel van de raad buiten spel staat bij de besluitvorming en of ge deputeerde staten rekening hielden met dit feit. De heer M. Eikenaar (prot) bracht de woningbouw ter sprake, waarmen de heer F. de Brabander (lib.) de stadsbestemming van Schiedam (in dustrie of woongebied) onder de aan dacht van de heer Klaasesz bracht. Mr. Klaasesz bracht eerst burge meester Roelfsema in verlegenheid. Hij bracht namelijk de huisvesting van de gastarbeiders in Schiedam ter sprake, dit met het oog op de ramp zalige brand in de Amsterdamse bin nenstad. „Kunt umij met uw hand op uw hart verklaren dat dc 2.000 gastarbeiders die in Schiedam wonen, op juiste wijze gehuisvest zijn?" wii- de de heer Klaasesz weten. Dat kon de heer Roelfsema niet. Ter geruststelling zei de heer Klaa sesz nog dat de gastarbeiders aan hun huisvesting ook zelf schuld hebben: Zij willen zoveel geld oversparen dat hun huisvesting er onder lijdt. Op vragen de raadsleden zei de heer Klaases dat er verbetering komt in de recreatieve voorzieningen. Hij vond overigens dat men te veel aan dacht legt op de sport de geestelijke en sociale begeleiding komen daard oor dikwijls op de tweede plaats. Over de samenstelling van het hui dige college van B. en W, had de heer Klaasesz geen oordeel. Het is immers zo dat de meeste stemmen gelden in de democratie nog steeds van toepas- sing is, merkte hij op. Ook over de besluitvorming van de raad gaf hij geen oordeel. Het is altijd nog zo dat wij als gedeputeerde state bij besluit vorming alleen maar kijken of dit past in het financieel beleid en of het algemeen belang niet wordt geschaad. Ten slotte merkte de heer Klaasesz op dat er studie wordt gemaakt over de mogelijkheid van een anaere vorm van woningbouw dan uitsluitend ho ge flats. Tijdens de raadsvergadering bracht mevrouw Klaasesz-de Bruijne, verge zeld door de dames van de wethou ders een bezoek aan ht glazeniersbe- drijf Hendrix aan d Oude Sluis. Daarna verenigde het gezelschap zich weer voor een bezoek aan twee wo ningen in de wijk Groenoord. Als slot van he tochtendprogramma werd een bezoek gebracht aan de hervormde kerk in Kethel, waar Jaap dc Raat een uiteenzetting gaf over de .historie van het kerkgebouw. 10 MIDDELLANDSTfi. 72- TEL, 010-235327 net aantrekkelijker te maken willen, de Technische Bedrijven weer een „cadeaugas-actie" gaan voeren. Deze houdt in, dat wanneer men een aan sluiting neemt de gasrekening gedu rende twee jaar na de aanleg wordt gehalveerd. Vooral wanneer men het aardgas gaat gebruiken voor verwar ming van de woning, betekent dit een j aanzienlijke besparing. Wanneer de belangstelling er is zal de gemeenteraad de nodige kredieten verlenen. Verwacht wordt dat om- streeks 1 september 1971 de aanslui- ting gereed zal zijn, zodat de bewo ners reeds in de winter van 1971-1972 volledig van het aardgas zouden kun nen profiteren. 0 VLAARDINGEN Uitgaande van de hervormde wijkgemeente Immanuëlkerk. - de gereformeerde wijkgemeente Emmaüskerk en de rooms-kathoLieke paro chie van de Heilige Geestkerk wordt van maandag 7 december tot en met woensdag 23 december op alle werkdagen van halt acht tot acht uur een interkerkelijk, avondgebed gehouden. De voorgangers zijn ds. A. J. Hoorn, ds. H. Langenburg, pas toor Duivestein, kapelaan G. Slobbe en. enkele gemeenteleden. De bijeenkomsten in de Immanuëlkerk worden gehouden van 7 tot en met 12 en op 15, 37 en 39 decem ber. in de Emmaüskerk worden de bezce- kers verwacht op 14, 16, 18, 21 en 23 decem ber. VLAARDINGEN De personeelsver eniging Het Westen werd in Maas- - Nico:aasbaI. In plaats daarvan wordt zater- dag 19 december in het recreatiegebouw Westlandseweg een „Bier- en wijnfeest" gehouden, aanvang 20 uur. Medewerking verleent het amusementsorkest „Allemaal op de bok" onder leiding van Lou Boer. x fc VLAARDINGEN De plaatselijke af- J deling van de Nederlandse Vereniging Do Verzamelaar houdt maandag vanaf zeven uur haar maandelijkse ruilbeurs in ge- f bouw Excelsior aan de Oosthavcnkade 10, 9 VLAARDINGEN De toneel- en lila- 1 ratuurvereniglng Varia opent het nieuwe seizoen op zaterdag 12 december in de Stadsgehoorzaal met een comedie in drie T bedrijven, getiteld „Doktersvoorschrift" van Alfonso Paso. De regie is in handen. van c. de Menthon Bake. Aanvang kwart over acht. t MAASSLUIS De aauariumvereniging houdt dinsdag 8 december om acht uur ln. jeugdgebouw De Sluis, aan-de G. A. Bre- der o la an 49, een kontaktavond voor aqua- rlumliefhebbers. De heer Tomey uit Den Haag zal een demonstratie geven van het lijmen van een glazen aquarium, dat gratis onder de aanwezigen verloot wordt. j O VLAARDINGEN In verband met het behandelen van de gemeentebegroting 1971 in de week van 25 tot 29 Januari, is de I februari-vergadering van de gemeenteraad verschoven van woensdag 3 naar woensdag j KJ februari, zo nodig voort te zetten op 11 februari. - I VLAARDINGEN— De plaatselijke al- deling van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt donderdag 17 decem ber een kerstbijeenkomst in gebouw- Triangel, aanvang 14 uur. Het eigen koor onder leiding van mevrouw K. Verhoelf- Torn verleent medewerking, o.a. wordt een kerstkantate ten gehore gebracht. De eigen toneelvereniging voert het stuk „Strijd aan het witte front" op onder regie; van mevrouw B. de Jong-Bink. 9 VLAARDINGEN Het door het NW, NKV en CNV opgestelde ontwerpac- tleprogranxma wordt de leden van de bon den ter beoordeling voorgelegd voordat het definitief wordt vastgesteld. Voor de leden van de NW bonden wordt morgenavond (dinsdag) een vergade ring gehouden in het Volksgcbouw aan de Schiedamse weg, aanvang 20 uur. De aan wezigen krijgen dan gelegenheid com mentaar te leveren op het ontwerp. VLAARDINGEN De korfbalvereni ging, Oranje Nassau, houdt zaterdag 12 december in het restaurant van de Sport hal aan de Floris de Vijfdelaan van 10.30 tot 11.45 uur een receptie ter gelegenheid van haar 35-jarig bestaan. Er wordt daar een mikro-korfbal-toemooi gehouden waarbij Oranje Nassau als tegenstander de Belgische hoofdklasse "Riviera" uit Ant werpen zal ontmoeten. i (Van onze scheepvaart redaktie) ROTTERDAM Townsend Car Ferries gaat de vloot veerschepen in de serie Free Enterprise opnieuw uit- breiden. Bij de vaste leverancier IHC-Holland is dezer dagen de op- dracht geplaatst voor de bouw van de Free Enterprise VI en VII. De sche- pen moeten opgeleverd worden in april 1972 en februari 1973. Door het verhoogde aanbod van. personenauto's zullen de VT en VII, hoewel zusterschepen van de andere Free Enterprise-schepen, toch meer auto's kunnen vervoeren. Een inge- nieuze constructie van beweegbare tussendekken verhoogt de capaciteit j van 280 tot 380 auto's per reis. Aan boord is accommodatie voor J 1200 passagiers. Beide schepen zullen gebouwd worden op de werf Gusto, Schiedam. ROTTERDAM De 21rjarige I hauffeur L. M. C. H. F. uit Rotter dam is aangehouden, onder verden king van de overval op de Spaarbank aan d eGroene Hiljedijk, die vrijdag i 27 november werd gepleegd. j De recherche heeft de dader kun- nen indentificeren naar aanleiding van de aanwijzingen die zijn binnen gekomen na publicatie i de dagbla den van het wollen mutsje dat de overvaller droeg. Het grootste deel j van het gestolen geld is in beslag ge- nomen. Verdachte wordt dinsdag voor j de officier van justitie geleid. Siï rui'a ,M||

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1