«Sfi 1 Gratis spraakles op school Raad Rozenburg behandelt donderdag de begroting 18 Druk bezocht Kerstconcert Winkels in Honderd ij Tien Morgen te „dorps' Korfbal-lustrum met Belgische ontmoeting Vreewijkse bejaarden hadden plezierige dag HEFTICA Goed concert in vol kerkcentrum 1 Derde fase van groot herstelplan Nieuwland-West opgeknapt Telegram CHU Vlaardingen naar fractie Jeugdservicèbureau twee avonden open Goed orgelspel René Ralder „De Componist" in eigen gebouw In sporthal Vlaardingen Onthaald in GTS De Vaan Dr. Van Niftrik over de crisis in de moraal Glansrijk toneel .Varia" Van de Hoek tot Viaardingen van Gelijk spel voor de Seliiedamse schakers poiyesttr marquisatte 210 cm breed ROZENBURG De gemeenteraad van Rozenburg neemt donder dagavond 17 december de gemeentebegroting 1971 in openbare be handeling. Er wordt van acht uur tot ongeveer elf uur vergaderd, waarna de behandeling zonodig dinsdagavond 22 december om acht uur wordt voortgezet. u Natuurlijk PIATENBONNEN halen, hij C. P. VAN DAALEN Jr. SPRAAKLES RADJATEUREN EN INTERCOOLERS Bijsonder Eisen n Speelplaatsen OÊ ROTTERDAMMER PAGINA 4 MAAiNiDiAG 14 ÜECEMBEB ]j Als deze bijzonder mooie mar quisette bij U voor de ramen hangt, mag U best een beetje trots op Uw vitrage zijn. want het is beslist een kompii- ment aan Uw keus. Dubbeibrode polyester marqui sette, strikt eerste keus, maar liefst 210 cm breed, koopt U per meter voor nóg géén twee gulden twintig. Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van deze dubbelbrede polyester marquisette, strikt eerste keus, 210 cm breed, per meter Voordat de begroting zelf aan de orde komt moet de gewone maanda- genda worden afgewerkt. Deze be helst o.a. enkele voorstellen tot aan koop van gronden en andere eigen dommen in het bestemmingsplan West. Voor de overdracht van de grond met opstallen van de heer A. N van Balen aan de Bomendijk is overeen stemming bereikt over een koopsom van 177.507, Aan de Vinkseweg gaat 21 Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. VL AARDINGEN Het bestuur van de c.h. kiesvereniging in Vlaar- dingen heeft vandaag een telegram aan de CHU-fractie in de Tweede Kamer 'gestuurd met deze inhoud: „Be enk dat de CHU nog altijd héél het volk dient, dus ook de werkne mers". SCHIEDAM Stampvol was de Magnalia Dei Kerk zaterdagavond, toen het Toonkunstkoor en het Toon kunstkinderkoor daar onder de kun dige en zeer stimulerende leiding van Aad van der Hoeven ccn Kerstzang avond gaven. Het kinderkoor, dat bij zijn binnen komst met applaus werd begroet, zong vol animo, helder en zuiver oude Nederlandse Kerstliederen, een heel mooi Pools, een melodieus Catalaans, een levendig Frans en de oproep aan de herders uit de semi-opera „King VLAARDINGEN Het Jeugdser- vicebureau dat geëxploiteerd wordt door de Stichting Jeugd- en Jonge renwerk is in het vervolg weer iedere dinsdag- en donderdagavond geopend van 7 tot 9 uur. Er is dan 2ïtting in het weeshuis aan het Weeshuisplein 18 waar de leiding in handen is van de heer J. Schravensande. Het bureau staat ten dienste van jongeren, jeugdgroepen, sociëteiten, instuiven en verder voor allen, die zich met de jeugd bezig houden. De service omvat onder meer het ver richten van stencilwerk, het beschik baar stellen van apparatuur voor het typen van stencils, programmabemid deling, verhuur van film- en dia-ap- paratuur, bescheiden vakbibliotheek cn het ter beschikking stellen van vakliteratuur. Ook wordt bemiddeling •verleend bij het verzorgen van avon den voor handenarbeid, spel en sport en toneel. Arthur" van Henry Purcell, waarvan het heel hoge begin wat moeiüjkhe- j den opleverde. Fraai van klank en met een goede j verdeling van de stemgroepen zong I het Toonkunstkoor het „Ave Verum" I van Mozart, het aloude „Es ist ein Reis entsprungen" van Michael Prae- torius, beide met orgelbegeleiding, en a capelia het levendige „Freut euch, ihr lieben Christen" van de 16de- eeuwer Leonhart Schröter. Wederom met orgelbegeleiding liet het koor delen uit Bachs „Weih- nachts-Oratorium" horen: opvallend was de warme klank van het koor, dat vooral de koralen „Wie soil ich dich empfangen" en „Jesus, richte mein Beginnen" prachtig heeft gezon gen. De samenwerking van beide koren in „Mary's Boy Child" en „The first Noweli" leidde aan het slot van het concert tot bijzonder fraaie zang in bewerkingen van de dirigent. De organist van de-Goede Herder kerk te Rotterdam-Schiebroek, Addie de Jong, zorgde voor uitstekende be geleidingen en liet meeslepend solo- spel horen in het briljant juichende „Preludium" en de 'snel wiegende „Fuga in n" van Felix Mendelssohn- Barthoidy en in de boeier.de variaties op „Er is een Kindeke geboren op aard" van Willem Mudde. Enige bas-soli uit het „Weihnachts- Oratorium" werden door de heer J. Blom zeer verdienstelijk gezongen. G. M. Dersjant een lap grond van de heer J. J. van den Hoek te Halsteren voor totaal 68.350 in handen van de gemeente over. Voor een uitbreiding van het woon huis van de directeur gemeentewer ken wordt de raad een krediet van f 10.500 gevraagd. Deze voorziening vormt een onderdeel van de plannen tot vergroting van het 'kantoor van deze dienst. De desbetreffende tien jaar oude premiewoning van vier kamers beantwoordt niet aan de wooneisen van de bewoner. De woning 'brengt een huur op van ongeveer ƒ79 per maand. De huurverhoging zal worden afgestemd op de te maken kosten. B en W willen ook overgaan tot aanstelling van een logopedist. Een onderzoek heeft uitgewezen dat er op de Rozenburgse scholen 88 kinderen zijn die spraakles nodig hebben Al vijf jaar geleden is geprobeerd een intergemeentelijke logopedistis- che dienst in het leven te roepen. Dit plan raakte in het slop omdat Schi pluiden niet wou meedoen. Inmiddels trof Maassluis een voorziening voor zichzelf door zelf twee logopedisten aan te stellen. In overeenstemming met het oor deel van de inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Brielle is het de bedoeling dat de gemeente Ro zenburg nu een logopedist benoemt, voor zowel het openbaar als het bij zonder onderwijs Ook de schoolbes turen stellen dat op prijs. In het algemeen heeft een logope dist een volledige dagtaak per 26.000 inwoners. Voorlopig kan dus met een part-timer worden volstaan. Gezitn de omvangrijke administra tieve werkzaamheden en het feit dat een bijdrage van de ouders slechts een betrekkelijk klein gedeelte van de kosten zou kunnen goedmaken, vinden B en W dat de spraakiessen gratis moeten worden gegeven. VLAAKDINGEN VlaardJngs .vond half Kunstcentrum houdt woensdags' acht in gebouw Triangel de algemene le den redering. De heren H. A. Saldeer en A. G. Kloots hebben zich herkiesbaar ge steld. vlaabdinGEX In de christelijke gereformeerde -JcerJc aan de Emmastraat wordt woensdagavond om acht uur een kerstwijdingsdlenst gehouden. Na afloop zullen jongeren attenties bezorgen bij zie ken en bejaarden kerkleden De dienst wordt vla de kerktelefoon uitgezonden. 4» vnAARDIiXGEX De hengelaarsver eniging Het Westen hield in de Monsterse watering het dertiende serieconcours. Uit slag: 1. P. Groen met 377 gram: 2. D. Tempelaar met 357 gram en 3. F. Tempe- laar, eveneens met 357 gram. Met nog twee concoursen in het vooruitnicht heeft P. Groen nu de leiding in het algemeen klas sement. VLAARDIXGEX -- Het tweede tiental v.'. de Viaardingse Damvereniging won in i '-'lerdam met 12—S van CDR. VI,AAKPINGEN De leiding van het clubhuis De Haven organiseert voor jonge ren van zes, zeven, tien en elf jaar op woensdag 16 december een kerstfeestvie ring van half drie tot half vier. De jonge ren van acht en negen jaar worden ver wacht van vier tot vijf uur en de jongens en meisjes van twaalf en dertien laar 's avonds van zeven to acht uur. Van 21 december tot en met 3 januari is er geen club. wel is het clubhuis open voor hande narbeid en tafelspelen. Op tweede kerst dag, op oudejaarsdag na twee uur en op Nieuwjaarsdag is het clubhuls gesloten. Vanal maandag 4 januari draaien alle clubs wwer gewoon. ROTTERDAM Voor zijn concert zaterdagmiddag in de Gróte Doelen zaal bad de Haagse organist René Rakier een uitstekend programma opgesteld, dat begon met de lange, maar door grote verscheidenheid steeds boeiende „Suite du premier ton" van Louis N. Clérambault. Hoog tepunten waren de zeer klankrijke hoekdelen, de Fuga met de vele tril lers en het bijzonder levendige Trio. Dat deze organist een 'voortreffelijk Bachspeler is, was te horen in de grootste „Passacaglia en Fuga in c", die. hij bijzonder helder liet klinken en met een enorme stuwing naar het slot van de twintigste variatie op dreef, waarachter hij. de aangehangen Fuga terecht direct liet volgen. Heel ,fijn klonk hierna het Koraalvoorspel „Wenn wir im höchsten Noten sein", eveneens van Bach. Met grote virtuositeit speelde René Rakier de „Fantasie in f, K.V. 608", die Wolfgang A. Mozart voor een me chanisch orgel in een klok heeft ge componeerd. Het was prettig weer eens orgel werken van Johannes Brahms te ho ren, ditmaal het fijne Trio „Sehmücke dich, o liebe Seeie" en het heel mooie „O wie selig seid Ihr doch" met de cantus firmus hoog in de'sopraan, beide uit „Elf Choral vor- spiele op. 122". Jammer was het, dat René Rakier zijn door intense muzikaliteit, tempe rament, grote beheersing, van de techniek en fraaie registerkeus ge kenmerkte concert besloot met de „Sonate no. 1" van Paul Hindemith, die voor de speler interessanter zal zijn dan voor de toehoorders. Het volgende concert in de Grote Doelenzaal is op zaterdag 26 decem ber 's morgens om half 11. Dan speelt Feike Asma met medewerking van 'een koor en'van koperblazers. C. M. Dersjant MAASSLUIS De wijkvereniging De Componist heeft zaterdag aan de Mozartlaan 11 een eigen gebouw ge opend. Voorzitter T. Sluimer vond het „geweldig" en dankte naast de wijk bewoners voor hun zelfwerkzaamheid <De heer P. de Weerker had het leeu wendeel) het gemeentebestuur uit bundig voor zijn medewerking. Wethouder .J Smit, wiens echtge note bloemen kreeg, verrichtte de officiële opening. Hij nam een duik in de geschiedenis die begon toen enkele jaren geleden in de Vogelwijk een 'wijkvereniging ontstond. Hij sprak de wens uit dat dit tijde lijke gebouwtje aan de verwachtin gen zal beantwoorden totdat het grote ontmoetingscentrum klaar komt dat gebouwd wordt door samenwerking van de kerken en het gemeentebe stuur en waarin ook de wijkverenigin- gen worden opgenomen. De wethou der vertrouwde erop dat de wijkvèr- enigingen zich meer en meer Zullen gaan. bundelen. Namens de federatie.De Brug sprak de heer C. Egmond, die het bestuur een envelop met inhoud overhan digde. In het nieuwe gebouw wordt 's woensdagsmiddags voor 65 kinde ren van 'zes tot en met twaalf jaar handenarbeid verricht, dinsdags avonds gebeurt dat voor dertienjari- gen en ouderen. Vrijdags zijn èr kla verjas- en bingo-avonden en zater dags is er voor de ouderen eerst trim men en daarna een bijeenkomst. ROTTERDAM „Het lijkt wel of „ze" met willen dat het goed gaat met mijn zaak." Kijkt u nu zelf eens, wij hebben nau welijks ruimte om onze klanten goed te kunnen bedienen, laat staan om voorraad op te slaan." Aan het woord is de heer P. Hendriks, eigenaar van een flo rerende slagerij aan de Juno- laan in Honderd en Toen Mor gen. Die „ze" zijn de leden van de beroepscommissie, die, blij kens het advies dat zij aan de gemeenteraad uitbrengen, niet toe kunnen staan, dat de bewus te slagerij een overdekte opslag- ruitme aansluitend aan de win kelruimte krijgt.. „Alles wat ik gevraagd heb is het binnenplaatsje van 4.20 bij 5.80 meter te mogen «verkappen zodat ik er een opslagruimte bij krijg". Beter'nog, zo vult slager Hendriks m t enig sar casme aan, dat ik een opslagruimte krijg, want de ruimte die ik nu ter beschikking heb is in feite een ver dekt opgestelde kast". Ongeveer een jaar geleden heeft de heer Hendriks de officiële weg be wandeld en een verzoek dienaan gaande ingediend. Hij heeft er nu:« beetje spijt van als hij opmerkt'^ had beter gewoon mijn gang k„n" raan V,F»n mukrlmroOTrllrr~ VLAARDINGEN De Studiekring Vlaardingen houdt morgenavond, (dinsdag), een bijeenkomst in gebouw Triangel, aanvang 20 uur. Ais spreker treedt op prof. dr. G. C. van Niftrik, hoogleraar aan de Uni versiteit van Amsterdam over „De crisis in de moraai". Het wordt de laatste bijeenkomst van de kring in dit jaar. VLAARDINGEN De Belgische hoofdklasser Riviera uit Antwerpen is zaterdag met vier achttallen maar Vlaaringen gekomen óm als tegen stander te fungeren van het jubile rende Oranje Nassau, dat in de Sporthal zijn meerdere moest erken nen in de belgen. Zij waren schot- vaardiger en passeerden de korf 22 keer tegen zeven Oranje Nassau tref fers. Maar 'hel belangrijkste was, dat Oranje Nassau zo haar 35-jarig be staan vierde en op deze manier uit stekende propaganda maakte voor het korfbalspel. In de morgenuren werd in het res taurant van de sporthal een druk be zochte receptie gehouden. Namens het gemeentebestuur was wethouder A. G. Kloots aanwezig, die een bloem stuk aanbood. Verder waren er ta! vaneafgevaardigden van plaatselijke verenigingen alsmede diverse oud-le den,. De uitslagen van het mikro-korf- bal-toernooi tegen Riviera waren: Oranje Nassau 1 Riviera l i—10; Oranje Nassau 2 Riviera 2 4—2; Oranje Nassau 3 Riviera 3 1—5; Oranje Nassau 4 Riviera 4 15; Junioren: Oranje Nassau 1 Vlaardingen I 47; Oranje Nassau A Vlaardingen A 31; Oranje Nas sau B Spirit B' 02; Oranje Nas sau C Vlaardingen C 47. De hoofdwedstrijd van het eerste team tegen de Belgische opponenten was er leen v technisch zeer aan vaardbaar gehaltw; het klasseverschil manifesteerde zich echter duidelijk in et schieten, dat bij de Belgen veel beter verzorgd was. a de luch werden de gasten voor een sight-seeing naar Rotterdam ge- Het recipiërènde bestuur van kor}-, balvereniging Oranje Nassaudie zaterdag haar zevende lustrum vierde. I bracht waar de belangstelling werd gericht op de Metro- In de avonduren werd in de boven zaal (van het kolpabad een brood maaltijd genuttigd. De voorzitter van Riviera liet daar weten dat men spoedig zal uitzien naar een datum waarop in Antwerpen een return kan worden gehouden. Later op de avond moest Oranje Nassau 1 in Delft een wedstrijd spe len tegen de Ijsvogels. De oranje hemden wonnen met 13—6, nadat de rust was ingegaan met een 61 voor sprong. ZEGWAARDSTRAAT 12-14 TELEFOON 010- 281591-238304 ROTTERDAM PRIVÉ: 188410 gaan. Een merkwaardige zaak is i op het eerste gezicht wel. Staand? bet bewuste binnenplaatsje kan m luttele meters verder zien dat eenV burig bedrijf wel een door si,* Hendriks gewenste overka^f heeft. Terecht vraagt de heer h, driks zich af: Waarom ik dan niet" De opslagruimte is bittere n«J zaak, zo icgt de heer Hendriks «d Onder druk van dc grote winkels 1 supermarkets en de zelfbcdienin^J ken moet ik wel steeds mecr °S5 schillende artikelen verkopen groter assortiment, minder ruimt? een groeiende klantenkring, riaM een uitbreiding bepaald gcenbverW dige luxe, „In feite zijn de bewuste panden1! Honderd en Tien Morgen gewoon 3 dorps opgezet," zo stekt de hee>- Her! driks vast, waarmee het prober! eerste echt uit, de mouw komt TflJ ik hier kwam was het de bedoeM dat in alle benedenverdiepingen la winkel zou komen. Door gebrek aai belangstelling is men daar van afe weken en zitten woningen tussa twee winkels ingeklemd. Dat zou ook een van de redener zijn waarom een overkapping van he binnenplaatsje niet door zou kunnei gaan. Hendriks: Het is toch niet miid schuld dat er destijds niet voldoende animo voor winkelruimte was? Siage Hendriks heeft nog meer pijlen on, zijn -boog. Als hij, de deur in rijf schuurtje opendoet wijst hij op ea soort moerasland achter het huizeS blok. „Kijk, zo zegt hij, de grond hier is bestemd voor bijzondere bebouwing Het ligt er al meer,dan twaalf jaar zo bij, zonder dat er ooit iets aan gedaan is. 's-Zomers staat het schuim op de plassen. Als ik goed ben ingelicht had men aanvankelijk het plan opslag loodsen te bouwen maar de grond zou daarvoor afgekeurd zijn. Al met ai ligt het advies van de! beroepscommissie maar al te duide lijk op tafel. Slager Hendriks is ech ter niet van plan zich daarbij zonder? slag of stoot neer te leggen. De Beroepscommissie Openbare; Werken van de gemeenteraad stelt in liet advies aan de gemeenteraad dat: de woningen aan de achterzijde ge heel ingebouwd raken, waardoor toe treding van licht en lucht ernstig zoo worden belemmerd. Reeds thans is de toestand ter plaatse vanwege de aan-, eengesloten schurenwand voor de be woners van de tussen de winkels ge legen woningen verre van ideaal te noemen. Dc vraag lijkt echter gewettigd of de overkapping niet aan bepaalde eisen zou kunnen voldoen waardoor wel licht en lucht zouden kunnen toetreden? Voorzitter van de beroeps commissie, raadslid mr. L. A. struik, (kath.) gevraagd naar zijn visie op deze zaak, zegt geen commentaar Ie kunnen cn mogen leveren. VLAARDINGEN Van de gele genheid in 'eigen omgeving kennis te maken met drie verenigingen, die dit jaar veel aktiviteiten hebben ont plooid hebben 'de bewoners van de Holy-wijk zaterdagavond een dank baar gebruik gemaakt. Het concert, dat toen in het kerk- VLAARDINGEN -De Toneei- en Letterlievende Vereniging Varia heeft het seizoen voor haar doen ongebrui kelijk laat geopend, maar daar zal niemand spijt van hebben gehad. De keuze van de zaterdagavond in plaats van de vrijdagavond was er oorzaak van dat de Stadsgehoorzaal niet eerder beschikbaar was, maar het verheugende feit deed zich voor, dat deze verschuiving een enorme vooruitgang bleek. De zaal was zeer goed bezet en het stuk viel bijzonder in de smaak. De komedie „Doktersvoorschrift" van Cosas de Papa y Mama, geregis seerd door Charles de Menthon Bake, stelde wel de nodige eisen aan de tonelisten, maar stuk voor stuk zorg den de zes spelers voor een vlot ge brachte klucht, die mede dank zij de strakke regie een plezierige avond betekende. De rolkennis liet vrijwel niets te wensen, over en niemand behoefde iets te missen, want overal in de zaal kon men de tekst goed verstaan. Men was zo goed te spreken over de opvoering, dat alle bezoekers na de laatste scene overgingen tot een staande ovatie. Het applaus vormde een welverdiende beloning voor de spelers Babs de Jong-Bink, Caroline Vermfiex, Tineke van der Hammen, aMr de Buck. Hans Abma en Kees Wapenaar. (Van ccn onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Ven vijftigtal Vreewijkse bejaarden hoeft zaterdag dank zij de Christelijke Technische School „De Vaan" een plezierige dag beleefd. Op initiatief van de instuif- commissie met als stuwende kracht, de conciërge, de heer J. C. Versluis, zijn zij een dag lang onthaald in het schoolgebouw aan 'dc Montessorieweg. Daar stonden naast de heer Ver sluis een aantal leraren met echtge notes en enkele leerlingen klaar om alles perfect te doen verlopen. Onder de 1000 leerlingen van de school is spontaan een bedrag van 1300 gulden bijeen gebracht en daarvan is het mogelijk geworden, nu eens bejaar den die niet in een tehuis zijn opge nomen en die soms zelden een ver zetje hebben, een feestelijke dag aan ie bieden. Er was in de gezellige kantine van de school versierd met door de leerlingen gemaakte kerststukjes, die als herinnering mee naar huis gin gen gelegenheid om te kegelen, te biljarten, met elkaar te praten, een spelletje bingo te doen en samen te zingen. Bovendien trad het bejaar denkoor „Carnisse" op, waarvan de leden elk met een door de bakkerij- KAMTOREN OAC8LAD „DE ROTTERDAMMER", bijkantoor SCHIEDAM: Lange Kerkstraat 82. lel. 268382; redactie: H. M. van Houwelingen. lulranalaan 84. tel. 2S5784: klachten bezorging: Joh. Crcwe- feliJ. Singel 33. tel. 263833. 18.30-19.30. zatcr- dag» 18—19 uur? BIJKANTOOR VLAARDINGEN: Smalle Haven straat II. tel. 34S77S; redactie: V/itte de WJth- atraat 25. Rotterdam, telefoon 1ISE68, toestel 156. Klachten bezorging: H. Verhei). Diepen- brecteUBst 41, tel. 343345. maandag t.e.n. vrijdag 18—1930 uur «n zaterdag 1819 uur. AGENTSCHAP MAASSLUIS: Mevrouw Stou wer. Pleraonstraat 35. Klsclrtenbezcrging-. tol 19.80 bij De Jong. tol. 2812. Alarmnummer voor luchtvervuiling melding ■hSdahtoder voor Schiedam, Vlaardingen «n tel. 010-262B26. SCHIEDAM Het eerste team van de Schaakvereniging Schiedam heeft in de Iwedstrijd tegen Westen Regina 1 uit Rotterdam met 5—5 ge lijkgespeeld. Nadat van Grevenbroek en Van SetersaJ vlug verloren had den speelde Troost remise maar daar na verloor ook Noordegraaf. Deze situatie bleef vrij lang onge wijzigd totdat Vrijland zijn tegen stander verraste en won. Tegen het einde van de speeltijd kwamen de punten voor Schiedam want PIank<4i en Dekker wonnen en Reitsma, Den Uyl en Harmanny speelden remise. Uit drie wedstrijden haalde Schie dam 1 nu één punt. De wedstrijd Schiedam 2—HVO 2 is geëindigd in 37. afdeling gemaakte kerstkrans de schooi verlieten. De bakkersafdelingonder lei ding van leraar C. van Eijk had het trouwens toch druk: niet alleen waren allerlei lekkernijen ook suikervrij bereid, ook de koffieta fel ën het dinertje werd door de school zelf verzorgd. Een flinke opga ve, temeer daar met alle dieetregels van de gasten rekening was gehou den. „Be Vaan" hoopt dat de school met dit voor Rotterdam waarschijnlijk unieke initiatief ideeën bij andere scholen oproept; er zijn ten slotte nog heel wat eenzame bejaarden in Rot terdam.... SCHIEDAM in de komende maanden zal een deel van Nieuw- land-West „op peil" worden gebracht. Dit als derde fase in een groot her stelplan, dat in 1965 is gestart en waarvoor de kosten toen op ƒ1,600.000 werden geraamd. Twee fa sen zijn reeds afgewerkt, nu komt het deel van Nleuwland-Wcst aan de beurt, dat ruw-weg genomen gelegen is tussen Nieuwe Damlaan, Mgr. No- ienslaan, Thrbeckesingel en Burg. van Haareniaan. Dit „op peil brengen" houdt in dat verzakte straten zullen worden opge hoogd, rioleringen vernieuwd en de plantsoenen met verdere groenvoor zieningen worden aangepast De gele genheid wordt tevens gebruikt om ook leidingen voor gas en water op te halen, en kabels voor elektriciteit en telefoon opnieuw te leggen. Een om vangrijk werk dat veel coördinatie van de gemeentelijke diensten vraagt en van de bewoners nog meer geduid, omdat zij gedurende enige tijd met veel ongemak zitten. Het werk is deze week begonnen in de Van de Tempelstraat met het op halen en vernieuwen van de riole ring. Een grote stapel betonbuizen, geeft aan dat het een omvangrijk werk wordt. Ook elders zal, wanneer de mogelijkheid zich voordoet de rio lering worden verbeterd. Door dit wérk zal nogal wat schade •worden aangericht aan de grasgazons en de beplantingen langs de wegen. Hoewel de eigenlijke ophoging is gepland voor het tweede kwartaal 1971, houdt men bij de Plantsoenen dienst daar nu reeds rekening mee, nï. bij het z.g. „opkruinen" van de bomen, het afsnijden van takken en het opsnoeien. Dit dan bij de bomen die een ophoging van de grond kun nen verdragen; bomen die, als ze die per in de grond (komen te zitten, een tweede wortelstelsel gaan ontwikke len boven het bestaande. Het op peil brengen biedt beschei den mogelijkheden voor een aanpas sing van de wijk aan de huidige si tuatie, Nieuwland-West is namelijk ontworpen in de tijd, toen de opmars van de auto nog niet was begonnen. De straten zijn daarom relatief smal en bieden beperkte mogelijkheden tot parkeren. Er wordt nu naar gestreefd om enigszins aan de moderne wensen tegemoet te komen, door meer par keerruimte te creëren. Een moeilijk punt, want meer par keergelegenheid gaat ten koste van de groenvoorzieningen. Enkele jaren geleden is daarom via de wijkvere niging een bescheiden enquête gehou den naar de wensen van de bewo ners. De meningen bleken verdeeld: ongeveer de helft vroeg meer par keerruimte, de andere helft wilde het groen niet aangetast zien. Zo werd een Salomo's oordeel ge vraagd van de betrokken, gemeente lijke dienster: langs de nieuw-opge- hoogde en iets verbrede wegen par keergelegenheid, maar zonder de speelgelegenheid op de gazons aan te tasten. Er wordt nu nog op gestu deerd, hoe men dat voor elkaar kan krijgen. Van dc gelegenheid die zich nu voordoet met het ophogen van de ter reinen zal gebruik worden gemaakt voor een experiment inzake de bevei liging van kinderspeelplaatsen door het aanbrengen var. rubber tegels on der de speeltuigen. De Schoolraad van de gemeente Schiedam en het Comité ter bevordering van de Kleu- terbescherming beeft daar indertijd om gevraagd, naar aanleiding van een dodelijk ongeval in het verleden. Het experiment zal worden uitge voerd op de speelplaats langs de Thorbeckesingel, gelegen in de luwte van een kapperszaak aan de Mgr. No- ienslaan. Deze speelplaats moet toch opgehoogd worden, nu komen er rub bertegels bij. Geen goedkope zaak overigens: de extra te maken kosten worden berekend op ƒ750. Er zal ver der naar worden gestreefd de beton nen voetstukken waar de stalen speeltuigen op rusten, dieper onder de 'grond te werken, zodat de kinde ren daar niet op kunnen vallen. Op het terrein' van de Spooif.vegen langs de Parallelweg heeft de ge meentelijke plantsoenendienst een speelterrein aangelegd, dat kortgele den gereed is gekomen. Hiermee is tegemoet gekomen aan het tekort aan speelgelegenheid voor de jeugd uit deze wat .geïsoleerd gelegen buurt. In de kosten van aanlog is voor de helft bijgedragen door de N.V. Vuilafvoer Maatschappij VAM te Amsterdam, als bescheiden pleister op de wonde, geslagen door de hinder die de bewo ners van het vuiinisoverslagstation even verderop. centrum Holy werd gegeven was van zeer goed gehalte cn het kerkgebouw was bijna geheel bezet met belang stellenden, die gedurende twee uccn, luisterden naar het Politie Dubbei- mannenkwartet o.l.v. de heer C. Ale- wijnsc, het Kinderkoor Jong Eupho- nia o.l.v. de heer P. L. Groen en naar de Chr. Harmonie Vereniging Sursum Corda o.l.v. dé heer B. Boreman. Het Politie Dubbelmannenkwartet, dat toch al een goede klank in Vlaar dingen en daarbuiten heeft, zong ëe acht delen van de Deutsche Messe van F. Schubert en maakte daarbij haar reputatie volkomen waar; een lang niet eenvoudig werk, dat echier een fraaie vertolking kreeg. In het tweede gedeelte van de avond zong het achttal de werken "0 Isis und Osiris" uil Die Zauberflöte, „Deep River", „Poor lonesome cow- boy" en „Stille Nacht". Het kwartet werd aan het orgel begeleid door de' heer Le Maire. Sursum Corda maakte eveneens een goede indruk en zal zeker meer optreden in dit gebouw. Het orkest speelde de 'Kleine Suite voor „blsas- orkest", Vastenavond", „Holy Faith", de mars „Golden Piack' en aan het einde van de avond de parafrase over „Boven de starren'. Het kinderkoor deed het beslist heel goed en zong goed verstaanbaar, wat lang niet altijd het geval is. Be gonnen werd met „Van U zijn alle dingen", terwijl de overige liederen van dit koor eveneens op geestelijk terrein lagen, zoals „Wat de toekomst brenge moge", „De Heer is mijn 'her der (gezongen door vier meisjes) en andere liederen. Sursum-voorzitter A. Nieuwstraten zei in zijn slotwoord dat zijn vereni ging het wel druk heeft in de de cembermaand, maar dat men graag uitgaat van het standpunt, hoe druk ker hoe beter. VEEMARKT ROTTERDAM Maandag 14 december. Aanvoer: Totaal 2068 dieren, 1724 slachtrunderen, 344 varkens. Prijzen per kg. Slachtrunderen ex tra kwal- 486 - 530., le (kwal. 420 - 455., 2e kwal. 365 - 395., 3ekw al. 345 - 360. Varkens le Jjzral. 228 - 233, 2e kwal. 225 - 228, 3ekwal.220-225. Stoeren460-530. Worstkoeien330-350. Slachtzeugenl55-160. Zwarevarkens210-220. groot, handel redelijk, prijzen onver- andert- Varkens aanvoer «eter, handel vlot, prijzen fijne vajfans onveran- dert, slachtzeugen lagir, enkele pri ma's boven notering. S

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 2