Herindeling Voorne-Putten m van Voortaan I niet maar zo Foor Koningin en Vaderland I waakt iedre Jongeling mee EO CJY Liefde en Vrede vraagt hulp tegen agressieve jongeren Harmonie VROOM DRHSMANN Motorcross Holy op Koninginnedag Bouw van nieuw e LOM-school in Kethel begint Raad Oud-Beijerland voelt niets voor autogarages m SPIJKENISSE De 'gemeen teraad beeft zich dinsdagavond in meerderheid positief opge steld tegen het voorstel van ge deputeerde staten inzake herin deling van gemeenten op Voorne- Putten. Men acht sterkere fae- stuurseenheden in .het belang van het gebied en wil met de vorming daarvan niet wachten totdat een gewest tot stand is ge- tomen. De heer A. Rakers (pc?.) kon rich niet aan de indruk onttrekken dat GS Verschillen Het Noorden Weet Je precies welke kleren Je wilt hebben, maar kun je se nergens vinden? Bijvoor beeld een Country-Style Jack van ftoile de bache (bache - dekzeil, kun je nagaan) met een losse short, een zwart/wit mini-jurkje inclusief bolero, een 3-delige hot pants-set, kompleet met jacquard tanktop (dat is een mouwloos truitje voor over je coltrui). Of zoek je Style Folklore, zoals een battledress bloes, een watté mini-rok of een naturel puilover vol horduur- seltjes? Gewoon even gaan kijken in die goeie ouwe boobootiek van VLAARDINGEN Het cen trale bestuur van. de CJV Liefde en Vrede heeft een brief aan het college van B. en W. geschreven met het verzoek maatregelen te nemen tegen agressieve jonge ren, die de laatste tijd jeugdso- ciëteiten in Vlaardingen lastig vallen. Gesproken wordt van een onhoudbare toestand. De ROTTERDAMMER PAGINA 7 WOENSDAG 7 APRIL 1971 niets hebben nagelaten om de zaak oaduideiijk te honden. Het gemeentebestuur van het nieu we Spijkenlsse zal de mensen in een harmonieuze gemeente op moeten, vangen." De heer Rakers pleitte voor onder handelingen zoals gebruikelijk is titj elke fusie. „Als we nu ja zeggen be tekend dat, dat wij onse ongecondi tioneerd zonder enige toezegging in staat achten van de nieuwe ge meente Spijkenlsse een harmonieuws geheel te maken: als we nee zeggen dan openen we de weg voor zinvolle onderhandelingen en kunnen de be woners uitvoerig worden voorgelicht". ASCHlEDAM Met ingang van 1 zfiei gaat de gemeente Schiedam offi cieel oven op de plastic vuilniszak. TJ'el zal de bekende metalen vuilni semmer ook na die datum nog wel J mogen worden gebruikt door hen. die beslist niet aan de plastic zak willen. Het gemeentebestuur neemt niet aan dat dit veel mensen zullen zijn: dertig tot veertig procent van de Schiedamse huisvrouwen gebruikt reeds de zak. Verder wordt op l mei een wijzi ging van kracht in de politieverorde ning, waarbij het niet meer zal zijn toegestaan op te halen huisvuil an ders aan te bieden dan in gesloten plastic zakken of afgesloten stan daard vuilnisvaten. Schiedam gaat een schnoe stad worden.' T (Van een onzer verslaggevers) si ROZENBURG De eerbiediging vaa het gezag van de Koning, dat op het program van het Gereformeerd Politiek Verbond zo'n hoge plaats in neemt, ïs niet gebaseerd op een by. zauthljnse verering van personen. !„pe Koning" kan ook fouten, maken: een bewijs daarvan zag de heer J. p. Vries, parlementair redacteur van Nederlands Dagblad en wetcn- ippelijk medewerker van het 'V-Tweede kamerlid P. Jongeling, ga vond op een verkiezings- «d van de Rozenburgse GPV-af- ig in de door zijn Verbond be treurde gift van Koningin uliana aan jjjet anCi-raeismcfonds van de Wereld raad van kerken. sX ,j Maar dat neemt niet weg dat de ingrijpende veranderingen die de grote partijen door een eenvoudige motie (Kolfschoten) in ons staatsbe stel wilden Inbrengen, naar het oor- tjeel van het GPV ais een verkapte parlementaire staatsgreep moet wor den gekwalificeerd. Ook de voorgestelde aantasting van de positie van het Koninklijk Huis is revolutie die het omgekeerde te weeg zal brengen van wat zij beoogt, jldus de beer De Vries in zijn met „Voor Koningin en Vaderland" geh ield referaat in het wijkgebouw Blankenburg, dat door een opmerke- ijk» aantal jongeren aandachtig werd gevolgd. K De verschillen tussen het GPV en fe christelijke democratische partijen Sjn volgens de heer De Vries vele halen groter dan die tussen de chris- hlijke democratische partijen en de Set-confessionele partijen. Behalve jp het stuk van de staatkundige ver- seuwing komt dit vooral tot uitdruk king in de zedelijkheidswetgeving, de jzagshandhaving en de defensie. iWflt het eerste betreft hebben de christelijke ptrtijen de afgelopen vier jaar ijverig meegeholpen de zedelijk heidswetgeving af te breken. Het GPV wil de huidige praktijk door wetswijziging aan banden leggen. Het toenemend gezagsverval moet met kracht worden bestreden. Dat de huidige gezagsdragers zich geen hou ding tegenover revolutionaire groep jes weten te bepalen („begrip voor kabouters" enz.) vindt de h eer De Vries verontrustend. Versterking van het politie-apparaat en verbetering van zijn uitrusting is dan ook drin gend nodig. Het GPV waagt het ook het Neder landse volk voor te houden dat de defensie dringend behoefte heeft aan peer geld. Het huidige defensiebeleid is naar de mening van het Verbond een ondermijning van de vrede. Vier procent van ons nationaal inkomen voor het op peii brengen van onze NAVO-verpiichtingen (zes parate di visies) is de premie voor onze veilig heid. Daarvoor zullen van ons voik extra offers moeten worden gevraagd. Verder sprekend over de financiën stelde heer De Vries ook. dat over heidsgeld nodig zal zijn voor de eco nomische opbloei van het Noorden van ons land. Om deze extra uitgaven mogelijk te maken moeten bezuinigen worden toegepast, o.a. door het op- effen van de kinderbijslag voor het eerste kind, door een verkleining van het ziekenfondspakket en door wijzi gingen ni de werkeloosheidswetge- vfng. Doelend op de christelijke partijen sprak de heer De Vries over een groot schip dat dreigt te zinken. Voor de passagiers daarvan is het nodig dat zij overstappen op een kleine sloep, die in dit geval de prettige eigenschap heeft dat zij meegroeit met het aantal passagiers dat de overstap waagt. Drs. I. Heertje (ppp.) vond het te recht dat uiteindefij'ke beslissing ligt bij de volksvertegenwoordiging. De socialistische woordvoerder vond een aantal tegenargumenten niet steek houdend en vond het onzin om te suggereren dat Voorne-Putten zal worden volgebouwd met flats. Het liberale raadslid A, Bakker meende dat na de indeling van drie gemeenten een instelling van één ge meente een te verwachten realiteit is. Voome en Putten als krachtig gewest tegenover de aangrenzende industrie vond hij van groot belang. Hij vroeg zich af of Spijkenisse enig voordeel zal hebben van de voorgestelde toevoeging. Zijn fractie stelde zich positief op omdat het be lang van de streek alleen is gediend met grotere bestuurseenheden. Het behartigen van öe belangen van de plattelanders zou naar de me ning van. de heer C. van Elderen (kath.y.) die meent dat voor een agrarische gemeente op Voome Put ten geen plaats is, kunnen gebeuren met een portefeuille voor agrarische zaken, gesteund door een adviescom missie van plattelanders. Burgemeester P. J. Bliek herin nerde aan het bezoek van de minister waarbij hij op Voorne-Putten grote meningsverschillen had geconsta teerd. Daarna is het gewijzigd voor stel gekomen. De angst voor het ver liezen van eigen karakter wees hij van de hand met verwijzing naar He kelen dat destijds op eigen verzoek bij Spijkenisse is gekomen. OUD-BEIJERLAND Ir. zijn ver gadering van maandagavond heeft de raad uitvoerig gediscussieerd over in cidentele wijzigingen in bestem mingsplannen. In het bijzonder de soc.-fraktie verzette zich, ofschoon ze zich door de argumentatie van burge meester J. Aantjes tenslotte neerlegde bij het scheppen van de mogelijkheid om in plaats van enige bejaardenwo ningen aan de Mej. N. Schipperstraat een drietal „rolstoelwoningen" te bouwen. De heren D. P. Hitzert en. J R. Kouwenhoven Cbeiden soc.) hadden ernstige bezwaren tegen de bouw van garages bij de bejaarden- en rolstoel- woningen omdat hierdoor de groen voorziening wordt aangestast. Burgemeester Aantjes wees er op, dat de woningen met de garages één plan vormen. Ook stelde hij, dat de raad alleen maar bevoegd is een voorbereidmgsbesluit tot wijziging van het bestemmingsplan te nemen, maar dat het verlenen van de bouw vergunning ter competentie van B en W is. Wanneer het college de bouw vergunning verleent kunnen bezwa ren worden ingebracht bij Gedepu teerde Staten, die de bouwvergunning moeten goedkeuren, aldus de heer Aantjes, De raad ging hierna ak koord. Ook de bouw van garages bij de vrijgezellenüats aan de Ranonkel straat had de socialisten tegen, thans in gezelschap van de Heren M. de Reus (CHU) en D. van Dijk, (SGP). Zij vonden de bouw van 13 garages geen oplossing voor het parkeerpro bleem 'van de bewoners der flats. Wanneer op het binnenterrein géén garages worden gebouwd kunnen daar veel meer auto's een plaats vin den. De verdediging van het voorstel had geen succes, ook niet toen de voorzitter er op wees, dat het hier een particulier terrein van de, aanne mer van het flatgebouw betreft, die vrij is om auto's van zijn grond te weren, wanneer hij geen vergunning voor de garages krijgt. Bij de stemming deed zich het merkwaardige feit voor, dat wethou der J. G. H. van Amerongen, die aan het voorstel had meegewerkt, zich te gen verklaarde. Hij deed dit omdat de argumentatie van zijn fraktie (PvdA) hem aansprak. "Voor het voor stel waren slechts de frakties van de V.V.D. en de A.R., zdoat het werd verworpen. De raad besloot een nieuwe Leges- verordening vast te stellen waarbij een aantal tarieven aanzienlijk is verhoogd. ROTTERD AM-VLA ARQINGEN VLAARDINGEN Een motorcross op een zandterrein in Holy wordt h'et 'hoogtepunt van de viering van Ko ninginnedag 1971 in Vlaardingen. Het Comité Nationale Gedenkdagen heeft alvast enkele nieuwe punten uit het feestprogramma bekend gemaakt. Het volledige programma volgt nog. De motorcross in Holy begint om half twee. Het is de eerste door de motorclub Rijnmond in het Water weggebied georganiseerde cross. Het initiatief is van één van de leden van. het Comité. In de morgenuren is er voor de schooljeugd een aubade op de Markt, waarbij iedere deelnemer een kaartje krijgt voor een filmvoorstelling. Deze wordt gehouden in de Lijnbaanhal len. "Voorts wordt op hetVeerplein een openluchtshow gegeven door twee showcorpsen. Behalve de motorcross, staat er 's middags ook een voetbalwedstrijd tussen Fortuna en het Vlaardingse amateurelftal op het programma. De ze wedstrijd wordt op het VFC-ter- rein gespeeld, 's Avonds volgt in de Stadsgehoorzaal de première van de musical „Achter de muziek aan", op gevoerd door de spelgroep Argus en het Delta show-orkest. De toegangs prijs voor deze voorstelling alsmede voor het na afloop te houden bal, be draagt 4,50. SCHIEDAM Omgeven door een 'gepaste feestelijkheid zal wethouder mevrouw G. D. Verweij-de Graaff op donderdagmiddag 15 april om vier uur een „kroonpaal" slaan voor de ibouw van de nieuwe LOM-school In Kethel, aar: de Schiedamseweg tege nover het Bad Groenoord. De W, A. Liefland LOM-school is thans nog gehuisvest in een houten gebouw aan de Fahrenheitstraat. 's Morgens zullen er films worden vertoond in de school. s' Middags omstreeks kwart voor drie vertrekken de 65 kinderen in op tocht door de stad naar het stadhuis. De kinderen zullen geeostumeerd zijn, voorzien van vlaggen en-ketel muziek; maar ze dragen ook mee een versierde paal en een model van de oude school Met spandoeken en folders zal aan het publiek onderweg worden verteld wat er aan de hand is. Tegen vier uur wordt wethouder mevrouw Verweij afgehaald op het stadhuis en dan gaat het gezelschap met bussen naar het bouwterrein in Kethel voor de officiële plechtigheid. Na afloop daarvan zal het feest voor de leerlingen nog even worden voort gezet in gebouw De Rank aan de Schiedamseweg. „Wanneer geen verandering zat optreden en wij steeds weer opnieuw worden geconfronteerd met deze minderwaardige prak- tijketK zal het onherroepelijk zijn: weerslag vinden op ons jeugdwerk, o.a. verstoring van de continuïteit van verschillende aktivïteiten", aldus de brief. In. het schrijven geeft secreta ris W. Bezemer een opsomming van de moeilijkheden, die L. en V.-sociëteiten gedurende de laatste drie maanden hebben ondervonden: in een zaal van de Immanuëlkerk aan de Rotter- damseweg worden jeugdgroepen (3 tot 12-jarigen) regelmatig las tig gevallen; Op 11 januari deed een knokploeg een inval in sociëteit De Stoof, aan de Calienburg- straat. Een jongen krijgt een trap-in het gezicht. Bij het we grijden wordt een andere jonge man door een auto van de orde verstoorders geraakt; Op 13 februari werd een te gel door de ruit van De Stoff gegooid. Het mag een geluk he ten dat juist op dat moment nie mand op de langs het raam staande bank zat; op 20 maart werden zeer jeugdige bezoekers van een in stuif in de Ichtuskerk lastig ge vallen; op 26 maart bereikten' de moeilijkheden een clidmax. Bij een inval in De Stoff raakten een bezoeker en de beheerder gewond. Zij moesten in het Ho- lyziekenhuis worden behandeld. Het bestuur van Liefde en Vrede schrijft dat al deze orde verstoringen aan de politie zijn gemeld. Met nadruk wordt ge steld dat uitsluitend de orde verstoringen in CJV-afdelingen zijn genoemd. De onregelmatig heden. in andere sociëteiten zijn 'buiten beschouwing gelaten, hoewel het algemeen bekend is dat ook het ook hier tot geweld dadig optreden van knokploegen is gekomen. Voorbeelden daar- VLAARDINGEN De werkgroep van de Raad van Gemeenschap van .Kerken en het Leger des heiis in Vlaardingen organiseert op Eerste Paasdag in de zal Harmonie aan de Schiedamseweg. 10.30 uur, een geza menlijke dienst waarin kapelaan L. A. M. Banning zal spreken over het onderwerp „Aan welke kant staat God". van zijn vechtpartijen in De Heipaal, In 't Want, 't Soehuys en de aula van het Groen van Prins tererlyceum. Het bestuur van Liefde en Vrede vraagt het college maat regelen te nemen, die een rustig verloop van het jeugdwerk in Vlaardingen waarborgen. De brief van Vlaardings grootste jeugdorganisatie is het tweede schrijven, dat over deze geweld dadigheden bij B. En W. op tafel is gekomen. Al eerder stelden de raadsleden J. Lighthart en. N. A. Nieuwstraten (prot, chr.) schrif telijke vragen over de toene mende agressiviteit in de sociëteiten. Inmiddels heeft de politie aangekondigd speciale maatre gelen te zullen nemen om sociëteitsbezoekers te bescher men tegen knokploegen, die met name uit Communio schijnen te komen. Ook zouden Rotterdamse jongeren een aandeel hebben in de ongeregeldheden.

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 2