NACO-RAPPORT TER ZIJDE GELEGD Rapport B en W Berkel tegen groter vliegveld 6dagen modelkamerverkoop form Strandbusiness is startklaar Geen politiek en voetbal voor R'damse brandweer enorm Oranjefeest in Bergambacht Voedselpotten van Rode Kruis voor Keniase hongerenden Kees Steinroth gaf succesvol koffieconcert Grondaankoop in Johannespolder ó&enScgfet Rommelmarkt v Beschuit met aardbeien T) lekker met lekker. 'n eigen tuin... neem'n blfjdorp jaarabonnement 20r Verhoging van kredieten ©ONOERi&AG 29 AP.RIL 1971 Dg ROTTERDAMMER PAGINA 3 Onze laatste collectie meubelen moet wijken voor onze nieuwste. Er dreigt in onze winkels gebrek aan ruimte en om dit te voorkomen, verkopen wij van vrijdag 30 april tot en met donderdag 6 mei de meubelen uit onze winkels, die de afgelopen tijd gediendhebben als model. Niet of praktisch niet beschadigd. De zeer aantrekkelijke prijzen nopen ons tot de voorwaarde, dat onze bankstellen, kasten, fauteuils, tafels, stoelen etc. etc. direct moeten.kunnen worden afgéieverd. Tot ziens bij de Stam. waar gezelIigheid begint Dinteloord En wat voor een tuin. 'n Tuin met vijvers die vol zijn van prachtige, exotische waterplanten, met de Victoria Regia in de hoofdrol. Voor 65+ers 12,50. Kan op iedère willekeurige dag ingaan. 'In de Rijnhaven hield een brand aan boord van de Norvest de brandweerlieden weg van de buis. Pctfekl op deze lijd elgesiemde truien, overhemden en weekenders. Ook voor de jeugd. Eigentijdse st/eepdessins of veters/uitingen. Overhemden met- ceintuur te dragen over de broek. Ook met extra lange mouw (maten 6 en 7). Bij Huisman. Mode die dn mannetje staat. trekkelijk .korte'tijd veelmeer zal kunnen bieden dan. de eventuele pla nologische en economische wel zeer geforceerd aandoende uitbreiding van Zestienhoven. B en W van Berkel begaan een vergissing als zij stellen: „blijkens persberichten heeft het provinciaal bestuur alsmede de raad van de ge meente Steenbergen zich bereids po sitief opgesteld ten opzichte van de vestiging van een grote luchthaven in de Westhoek van Noord-Braband". Integendeel, zowel Steenbergen als andere gemeenten in de Westhoek hebben laten weten dat de conclusies van het provinciaal bestuur van Noord-Brabant wat voorbarig zijn. Tenslotte stellen B en W van Ber kel en Rodenrijs (die hun raad vra gen het rapport te aanvaarden) dat het een redelijke eis is in het 'belang van hun bevolking, die nu al enige jaren het gevaar van uitbreiding als een zwaard van Damocles boven het hoofd heeft hangen dat het Rotter damse gemeentebestuur 'thans 'Zo spoedig mogelijk tot 'de beslissing komt dat van de uitbreiding van Zes tienhoven wordt afgezien. (Langer uit stel van deze beslissing is onbillijk ten opzichte van duizenden belang hebbenden. „Van belang zal ook zijn dat de regering op de kortst mogelijke ter mijn^ een beslissing neemt met be trekking lot de vestiging van een tweede luchthaven. Ook zij mag geen oimeker geluid laten horen", aldus B en W van Berkel en Rodenrijs. Mariniersweg hoek Goudsesinge! Rotterdam 3 verdiepingen meubelen woningtextiel Vraag het Grote Meubelboek van Top-Form. Gratis. Schiedam Den Haag ROTTERDAM Met het ms. Brunshorst worden vrijdag zestigdui zend potten met hoogwaardige voe ding verscheept naar Kenia. Het is een zending van het nederlandsche Roode kruis om de meer dan 140.000 nomaden te helpen die in kenia als gevolg van langdurige droogte mét de honderdood worden bedreigd. Twintig nationale Rode Kruisver enigingen steunen thans het werk van de talloze vrijwilligers van het keniase Rode kruis. .Weliswaar, is nu, voor het eerst sinds november wat regen in Kenia gevallen, maar deze kwam te laat om het vee te redden waarvan het bestaan van de nomaden afhankelijk is. Vorige week werden al twaalf du- zend potten voedsel door de KLM naar Nairobi overgevlogen het Kenia se Rode Kruis zorgt voor een zo snel mogelijk vervoer naar de uitdeelpos- tén die in het noorden van het land zijn ingericht. HOEK VAN HOLLAND De op bouw van het Hoekse strand vordert in een stevig tempo. In het komende weekeinde hopen de meeste- strandexploitanten hun bedrijven te kunnen openen. De aansluiting op gas- eh waterlei ding door de gemeente, is vrijwel vol tooid. Door de opspuitingswerkzaam- heden op het strand door rijksfvater- staat hebben de exploitanten een deel van het voorseizoen moeten missen, wat een flink stuk winstderving bete kent nu het niet de Paasdagen rede lijk goed weer was.. Gemeente Rotterdam wil graag meewerken aan de plannen van de exploitanten om het strand ook in de avonduren wat aantrekkelijker te maken. Op de Strandweg zal meh een flink aantal vla-ggemasten plaatsen met vlaggen, terwijl de strandexploi- tanten door het aanbrengen, van een buitenverlichting willen trachten het strand in.het donker wat meer fleur te geven. Op een podium tussen de tenten zal op regelmatige avonden muziek wórden gemaakt met gelegen heid tot dansen. Die plannen zijn voor dit jaar ge- Als imogelijke i nieuwe vestigings plaats van een .tweede -nationale luchthaven^ die ook aan de Rotter damse belangen tegemoet komt,noe men B en W het in ihef NEI-rapport genoemde Dinteloord. Volgens B en W wordt hier een oplossing aan de hand gedaan van het 'vraagstuk ivan een luchthaven voor Rotterdam die deze stad in haar onmiddellijke nabijheid in een be- POORTUGAAL Het dagelijks 1 bestuur van het Recreatieschap Oude Maas deelt mee, dat het gemeente bestuur van Rotterdam besloten heeft l de gronden in de Johannapolder te verkopen voor een prijs van 2,25 B m2" Het ministerie van Cultuur, Re- creatie en. Maatschappelijk Werk kan zich met deze prijs verenigen. Het betreft hier 22.72.44 ha grond, het- 3 geen een aankoopprijs van J 511.299 zal betekenen. Het recreatieschap heeft de gronden vervroegd in ge bruik gekregen per 1 juli 1967 tegen I betaling van een rente van 5 pet. 's i jaars over de overeen te komen koop- li prijs. Dit betekent over de afgelopen periode eeri totale rentevergoeding 1 van rond 100,000,-- I Het dagelijks bestuur stelt voor tot 1 deze aankoop te 'besluiten. ft n \rA Middelalarm voor een Tehuis aan de Honingerdijk. zijn aan de Honingerdijk en dat er mensen opgesloten zaten. de N.V. Maasstad een biscuitfabriek aan de Maaskade. Sluiting in de be drading was er de oorzaak van dat er twee.hoge dmkstralen en opniuew persluchtmaskrs aan te pas moesten komen om het vuur te blussen. Opnieuw viel-de brand unee. De brandwéer sprak van een kleine bin nenbrand höwel er middelalarm ,was gemaakt. Bij beide branden was het opvallend dat de publieke belangstel ling vooral bij de brand aan de Maaskade minder was den' door gaans. Na enkele meldingen voor klein alarm .was het wederom uitrukken geblazen voor een brand op een schip 1 Om .kwart over acht diénde num- met zwavel in de'Rijnhaven. I mer twee zich aan. Acht en twintig Door 'onbekende -oorzaak iwas er I brandweerlieden spoedden zich naar brand ontstaan in de lading. De be- Een rijke afwisseling van melodis che en ritmische vondsten was te ho ren in het vol vuur gespeelde „Cadiz" uit de „Suite Espagnolc" van Isaac Albeniz, en' ook de wispelturige rit miek van diens „Castilla" bleek Kees Sv.nroth volledig te beheersen. Het was dan ook geen wonder, dat het publiek hem een geestdriftige ovatie bracht. Het .volgende 'Koffieconcert o p woensdag 5 mei om kwart voor één wordt verzorgd door het Kabaret Ivo de Wijs. 'G. M. Dersjant SLIKKERVEER Op Koninginne dag wordt 's middags om twee uur een rommelmarkt aan de Stadhou derslaan gehóuden. Met medewerking van de drum band Harmonie in Slikkerveer zal de Feijenoordspeter Theo Laseroms met manning van het schip de Noorste een ferme aftrap de markt openen, tanker INorvest bestreed het vuur hierbij geassisteerd door de brand- weer die-een tweetal blusboten inzet- POORTUGAAL Het Algemeen Bestuur van het Recreatieschap Oude Maas wil het beschikbaar gestelde krediet voor grondaankopen In het recreatiegebied tot zevenhonderddui zend gulden verhogen. De brandweer rukte uit en maakte middelalarm. Het vuur woedde in het I Tehuis voor moeilijk opvoedbare jon- gens dr. Dijkhuizen en viel bij nader I inzien we xnlee. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. I De brand werd geblust met twee boge drukstrlaen. Door de enorme rookontwikkeling moest gebruik wor- den gemaakt van perslucht. Een half uur na het ontstaan van de brand kon 'het nablussen beginnen. Omtrent de oorzaak' is niets bekend. Het scha- de bedrag is nog niet vastgesteld. Zoals zo vaak bij scheepsbranden viel de brand wel mee maar moesten twaalf brandweerlieden ruim drie uur ter plaatse blijven om een oogje in het zeil te houden. Al met al geen televisie kijken voor het hrandweer- coprs. Hopelijk heeft de partij, van !d brandweer ondanks de afwezigheid van het corps todh gewonnen. OOI/TGENSPLAAT Op de openbare lagere school in Ooltgensplaat Is uitvoerig aandacht besteed aan het onderwerp „ver vulling". Het bleek een zaak waarmee men hel wat kanten uit kan, maar, zo reden eerden de scholieren, je moet ergens be ginnen. Daarom pakten de jongens en meisjes van de vierde, vijlde en zesde klas eerst maar ens een. stuk -van de z.g. wandellaan aan. Stukken hout, flessen,- oud papier, zakken, pannen en nog veel rommel die dara niet thuis hoort werd van tussen de struiken en heesters verwijderd, netjes op hopen gelgd en de volgende dag door de gemeentelijke reinigingsdienst meegeno men. De vod-gende dagen werden andere delen van de wandellaan aangepakt. Toen dat klaar wa shlelden de kinderen er nog niet -mee op: niet alleen de omgeving van hun school, ook het dorp moest schoon. Om dat te bereiken werd een propaganda-cam- pagne met spandoeken en spreekkoren on- tktnd. „Houdt ons dorp schoon" en „Stop met de vervuiling" waren enkele vermaningen die tot de hele bevolking uitgmgn. Beschuit met aardbeien. Lekker vlug gemankt. Als toetje of zomaar tussendoor. .Een gezonde traktatie die ook uwfiguwontaet. Zo'n brosse beschuit met frisse aardbeien is een lekkere zomergewoontel

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 1