zoekt fusiepartner bij werkbezoek 40°<> van de vrouwen zegt: Kinderen kwamen te vroeg Tunnel Dordtse Kil verdient de voorkeur Scheveningse Pier gulden duurder DE rotterdammer verchroomd inhoud 1 liter Te snelle start. Volkomen onnodig. Weet hoe sexualiteit in al zijn facetten beleefd kan worden. Een grote bijdrage aan gelukkiger leven. Besef dat niet te Iaat. Gezond Gezin, maandblad voor sexualifelt en samen' leving. Een eerlijk antwoord op vragen van vandaag. yt9Zl)l!u ISBZiIl vandaag morgen DtNiSDAG 4 MEI 1971 PAGINA 3 DEN HAAG Een tunnel in de Dordtse Kil bij 's Gravendeel ver dient .voorkeur boven een brug op zeevaart- kustvaart- en rijnvaart hoogte. Ged. Sta ten van Zuid- Hol land antwoorden dit op vragen van het statenlid, mevrouw M. Epema- Brugman (soc) uit Puttershoek. Het vraagstuk van de verdeling van de kosten van een tunnel, te we ten de jaarlijkse lasten van onder houd, eventuele tolgaring, rente en afschrijving, is nog slechts in grote lijnen ter sprake geweest. Er is dan ook op dit moment nog niets te zeg gen over de bijdrage van het rijk in de bouwkosten. Ged. Staten blijven een vaste oeververbinding bij 's Gravendeel ur gent vinden en zijn dan ook van plan om de besprekingen hierover met het rijk en de betrokken gemeenten xnet kracht voort te zetten. Het CBTB-gezelsehap op het tuin bouwbedrijf van de heer de Groot. van der Sar en bestuurslid - P. J. Bregman van de CBTB West-Neder land, alsmede de heer A. Oosthoek, bestuurslid van de kring Midden Zuid-Holland, die in het werkbezoek de.organiserende, leiding had. De bij eenkomst stond onder leiding van de heer W. Vis, voorzitter van de kring Midden Zuid-Holland. Over een .vlucht uit het westen naar het noorden drong de heer Zijl stra aan op voorzichtigheid. Hij zei dat het CBTB-bestuur hierover nog geen afgerond oordeel heeft, omdat het zich eerst breder op de materie moet oriënteren. Persoonlijk had de heer Zijlstra de indrtik cdat, .ondanks de aantrekke lijke faciliteiten waarmee deze ver plaatsing wordt gepropageerd. >van deze .mogelijkheid weinig gebruik wordt gemaakt. Als een van de oor zaken zag hij de natuurlijke vesti gingsvoordelen iin het i westen, die voor een belangrijk deel in het noor den ontbreken. Dat niettemin 'onder de 'tuinders wel eens in deze richting wordt ge dacht bewees de grote hoeveelheid, veelal complexe, problemen van tech- nisch-economische, politieke en pla nologische aard die het forum werd voorgelegd. Onteigeningen, kassen- bouwverboden, hoge olieprijzen 'en onbegrijpelijke beslissingen van over heden waren slechts onderwerpen die ter sprake kwamen. Interessant was de toelichting van de heer E. H. Bukman, voorzitter van de Veilingvereniging Rotterdam en Omstreken op bet in Bleiswijk in aanbouw zijnde veilingcomplex, waarmee een investering van 22 mil joen gulden in gemoeid. Voorzitter Zijlstra zei van dit object: „een impo nerend gebied, waar Rotterdam zijn vleugels zo breed mogelijk uitslaat, een complex van grootse Europese al lure". Ouderkerk kan sinds gisteren in eigen Boezem zwemmennadat irir. Klaasesz het startschot had gegeven waarop 24 leerlingen van de drie Ouderkerkse basisscholen het toen nog rimpelloze water indoken. vrijwel unaniem verklaarde men zich voor een behoud van het landelijke en agrarische karkater van de ge meente.-In aansluiting hierop volgde overigens van verschillende kanten een pleidooi voor een streven naar een groen hart voor de Krimpencr- waard, - Bijzonder zwaar ligt kennelijk ook de bochtafsnijding in de rivier de ge meenteraad op de maag. Iedere frak- tie immers bracht dit onderwerp tij dens de bespreking met mr. Klaasesz naar voren. De commissaris kon de verontruste raad alleen maar meede len, dat de kommissie die deze mate rie moet bestuderen bijna met zija taak klaar. is. Mr. Klaasesz zei niet de indruk te hebben dat eventuele ge volgen van uit het rapport te trekken konklusies voor Ouderkerk op korte termijn zullen kunnen worden gerea liseerd. „Door de grote kosten zullen ze wel weer op de lange baan worden geschoven", aldus mr'. Klaasesz. -N Na de middag was drie kwartier uUt getrokken voor een bezoek aan het grootste bedrijf van Ouderkerk, het loodgietersbedrijf .van „de firma Van Kleef N.V.' Van de'-direktfe vafi dit bedrijf kreeg de commissaris der ko ningin een bedrag van 250 mee, dat hij moest overhandigen aan het be stuur van de Stichting Zwembad De Boezem, hét bad dat hij later op de middag officieel moest gaan openen. Voor de 24 leerlingen van de drie, Ouderkerkse basisscholen die als eer sten het bad na de opening mochten gebruiken, het water in konden dui ken, moest de heer'Klaasesz eerst nog de midgetgolfbaan openen die op het terrein voor het zwembad is aange legd. Als altijd had ook hier de ope ningstoespraak van de commissaris meer weg van een one-man-show dan van een officiële opening, dit overigens zeer tot genoegen van de aanwezigen. Datzelfde gold trouwens ook voor de officiële opening van het fraaie .zwembad, waarnaar Ouderkerk nu al sinds 1962 reikhalzend zit uit te kij ken. In dat jaar immers voteerde een groep uit het Koninklijk Vetbcnd •van Ondernemers in Ouderkerk een bescheiden bedrag voor een te stich ten zwembad. Na de komst van bur gemeester Bakker enkele jaren gel den werd de hoop op een zwembad weer nieuw leven ingeblazen, en nu staat ,het er dan eindelijk, een trots complex dat ruim 50.000 heeft ge kost. Daarvoor heft Ouderkerk dan ook een bad dat het hele jaar door gebruikt kan worden. „Bent u bekend in Rotterdam? Weet u waar de „mallemolen", staat? Rotterdammers ontvangen eikmo nument, beeld, of ander soort versie ring waarmee hun stad wordt ver rijkt met liefde. Ze geven zo'n ding prompt •■een bijnaam. .j'j. Zo hangt ergens aan een gevel van een bankgebouw aan dë Blaak'een bronzen blote juffrouw,, die „Bank- bil-Jet" heet. Een bronzen meneer op de hoek van de Coolsingel, Sch.iedamsev.est en Binnenweg heet „Monsieur fja- qties", ómdat hij de-jindrük maakt van een gemoedelijke flaneur eti'fla- neurs nu eenmaal in Parijs en niet in de eerste plaats in Rotterdam worden verwacht. De enorme draadfiguur van Naum Gabo bij De Bijenkorf op de Cooi- singei heet „de verlostang". En George Rickey verrijkte de stad met een roestvrij stalen mast, waaraan twee grote wentelende vlakken. Die werd opgesteld bij het Museum Boymané-Van Beunirigen en heette prompt „De mallemolen". Maak moeder op'9 mei blij met deze fraaie tabourety-die haar kaptafel af maakts Tabourat,zowel in een rond als in een vierkant model, met af neembare hoes van langharig acryl (gemakkelijk te wassen! en een wit laqué frame (ijzer). Nu in. 3 kleuren voor nog géén twee tientjes. Rickey's schepping is herdoopt. Dat heeft dit wentelding te dan ken aan een verhuizing: kort gele- den werd het overgebracht naar het voetgangerspleintje van de Binnen weg tussen de grootwinkelbedrijven en de winkelende mevrouwen staan er wat raar tegenaan te kijken. Volgens sommigen gaf de malle molen naast hét Museum Boymans- Van Beuningen een veel aardiger ef fect en er zijn mensen, die het ding beangstigend vinden, vooral als het hard waait. De mensen spreken nu minder parlementair maar zéér tekenend van „de flapdrol" en ik heb dames gezien, die er met een. enorme boog omheen lopen. Verbeeld je dat een zo'n flaparm losraakt en je 'n. optater geeft! Ach, Rickey'i kinetisch objekt staat nu in een omgeving, die even modem is als het ding zelf en dat heeft ook z'n aantrekkelijkheden, De Rotterdamse jochies hebben al ontdekt, dat de vlakken héél licht in beweging zijn te brengen: als op 'n dag met weinig wind de zaak stil staat is even wiebelen aan de mast voldoende om de vaart er weer in te krijgen. De „Flapdrol" is geaccepteerd als een genoeglijk speels stukje Rotter dam, tot vermaak van velen. Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van deze tabourets met afneembare acryl hoes en een wit laqué fra me, Keuze uit da kleuren rose, geel en blauw, en een rond en vierkant model, door elkaar per m stuk JHÉTb is het geen reuze gemak om de koffie de hele avond binnen handbereik te hebben in zo'n luxe kan. Een prachtige isoleerkan, ver chroomd en met zwarte voet. Sluit prima door de expansie- kurk. Da koffie blijft de hele avond warm, zodat moeder niet steeds naar de keuken hoeft om koffie in te schenken en dus niets van het tv. programma mist Een sieraadop tafel, deze mooie kan, inhoud 1 liter™, nu voör nog géén tientje. DEN HAAG Zonder toestem ming van het ministerie voor econo mische zaken heeft de Exploitatie maatschappij Scheveningen (EMS) het afgelopen weekeind de toegangs prijs tot de pier in Scheveningen ver hoogd van I tot 2 gulden. De prijs verhoging is, zoals verplicht, wel aan gevraagd bij het ministerie. Een be slissing is echter nog niet genomen. Verwacht wordt dat het ministerie binnenkort een besluit over deze zaak zal nemen. De EMS heeft tot de prijsverhoging besloten omdat de ex ploitatie van de pier tegen de oude toegangsprijs onrendabel zou zijn. Ambassadeur: Pro!. Francisco Valsechi. hoogleraar In de economie, is benoemd tot Argentijns ambassadeur in Nederland. Is in Buenos Aires meegedeeld. Prof. Valsechi volgt dr. Roberto .E. Guyer op, die op l december 1966 naar Nederland kwam en -vorig jaar terugkeer de. Sindsdien wordt de ambassade geleid door een zaakgelastigde, Julio Cesar Arau- ■■o. Morgenvroeg om 9 uur begint in de kelder de verkoop van deze sierlijke verchroomde iso leerkan, met zwarte voet en pri ma sluitende expansie kurk, inhoud nu /4A 1 liter Hifl Rotterdam, Sportpaleis Ahoy'. Holiday on Ice, 20, Luxor, Toon hermans. 20.15, Ovcrsctdc, Herv. Centrum, Rott. Rljeweg, ds. w. Ch. Hovius. 20, Vcr.t. Verbr.d. Waarh. Noorclsinse! 40. ds. v.d. Breevaart, 19.15. I COUPON I R6 Naam: f 1 i J Woonplaats: j 1 I I ikwli: abonnement op GG 9,- per jaar J I gratis proefnummer Bon (in enveloppe zonder postzegel) zenden aan J J^Dezond Gezin, Antwoordnr. 1201, Den Haag. uil CRM onderzoek 1970 Gezond Gozin maandblad van do Prol. Stichting t.b.v. Verantwoorde Gezinsvorming voor Opzetfiiter voor isoleerkan f 0.89. Ook maandagmorgen open t Géén tel. of schrift best Rotterdam, Doelen, köftie-concert, 12.43. Sportpaleis Ahoy'. Holiday on Ice, 26, Luxor, Toon hermans, 20.15, Piccolo, ,jDag stoel, dag tafol, 20.15. K'd. Sch'burg, NP-T, Tchao, 20.15. Doelen, gr. zaai, RETT-man- nenkoor. 20.15, Geb. Eben Haïzer, GOuwstr. 3S, ds. C. Baas, 29, Gorkum, Be Heul. gr. zaal, wljkgeb. Joh. kerk, ds. H. J. Hegger, 19.30, ROTTERDAM Het Rode Kruis afdeling Rotterdam heeft maandag een groep van tadhtig ernstig invaliden een fijne dag bezorgd. Nadat op de luchtha ven eerst de lunch was gebruiktj maakten de invaliden een rond leiding, daarbij geassisteerd door leden van de vliegveldbrand weer. Na afloop van deze rond leiding was er een blusdemon stratie. Door tijdgebrek moest deze demonstratie vanuit de autobussen worden bekeken. Tenslotte stond nog eert vaar tocht met de Spido op het pro gramma.

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 1