Spoedige beslissing Zestienhoven nodig Vertrek bij aanzet van nieuwe koers Drs. Van Huygevoort weg bij snel vee[ weten door deze krant. 2 lange J l InBiggelmee werkt jeugd aan musical 2 ZMlJw 2 j stukken j p verscheurt anti-affiche Electronisch orgelspel als vak op de conservatoria I* Beschuit met aardbeien ^7 lekker met lekker. Afscheidsfeest eiigdrecreatie Feike Asma speelde gerestaureerd orgel van Brugkerk in jmmm Zoomseweg grens tussen Hoogvliet en Poortugaal? Nieuwe directeur Wilton/RDM II 'pnflif IV Onzekerheid Sow j et-ambassade tegen opvoering van ..Stalinade" i; Ontwikkeling ROTTERDAM Drs. C. Th. A. M. van Huygevoort neemt donderdag 24 juni in het Mu seum voor Land en Volkenkun de afscheid van het Katholieke Centrum voor Welzijnsbeharti- ging, waarvan hij sedert de op richting directeur is geweest. Hij gaat naar Amsterdam om dis hoofd van een nieuwe gemeente lijke afdeling de stadssanering te begeleiden. Bejaardenzorg ROTTERDAM Aan de watervakantie van vader en zoon Becker uit Maassluis kwam gisteren een nogal triest einde toen hun zeiljacht op de Nieuwe Maas in aanvaring kwam met een Bel gisch binnenschip. Een bolder sloeg de „Vier Zusjes", die op weg was naar Loosdrecht, lek waarna het jacht snel begon te zinken. De heer A, W. Becker (51) en zijn twaalfjarig zoontje raakten hierbij te water maar konden door de opvarenden van twee passe rende bunkerschepen worden gered. Het ongeluksscheepje werd tussen beide schepen genomen en geborgen. Het Belgische schip voer zonder taal of teken door. door Jan Ladenius Kritisch bekeken m coir Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Ir. Th. Brou wer, directeur van de verkeers dienst en waarnemend directeur van Zestienhoven, heeft gisteren tijdens de hoorzitting over de luchthaven op het stadhuis tot twee maal toe het affiche „Zes tienhoven Nee" van het anti- bulderbaan comité verscheurd. Gevraagd om een toelichting zegt hij; „Deze hele actie is mij bijzonder onsympathiek. Ik heb de indruk dat de agitatie tegen Zestienhoven niet wordt geïnspi reerd door de hele of het meren deel van de bevolking van de omliggende dorpen en wijken, maar slechts het werk is van een kleine groep". Toch kon zijn ccn-mansactie niet verhullen dat uitbreiding van Zes tienhoven, hetzij door verlenging van de bestaande baan, hcizij door dc aanleg van een geheel nieuwe baan, erg onwaarschijnlijk Is. De raadscom missie van verkeer en openbare wer ken voelt over bet algemeen niets voor uitbreiding. Het ligt weinig voor de hand dat burgemeester en wet houders met een. voorstel zullen ko men als zij niet leunncn rekenen óp ten meerderheid in de raad. Be gehe te PvdA-fraetie en de fractie van D'G6 zuilen in ieder ge.val tegen stem men. Dat komt dan tencleie door het rap port „Het vliegveld Zestienhoven" .van het anti-bulderbaancomité. De commissieleden bleken erg onder de indruk van dit vrijdag verschenen rapport en van de wijze waarop de comitéteden gisteren hun standpunt verduidelijkten. „Ik weet dat deze beheerste manier van argumenteren U stellig moeite zal hebben gekost in een voor U zo zwaarwegende zaak", zei wethouder rnr. H. C. G. L. Polak, die de vergadering voorzat, na afloop tegen de comitéleden. Comité voorzitter' E. H. P. Swarte vindt een beslissing op korte termijn noodzakelijk: „Deze situatie van on zekerheid kan niet langer blijven, be staan. Planologie moet niet worden gepleegd voor vijf. jaar maar voor een veel groter aantal jaren. Daarom moet de knoop nu zo snel mogelijk worden doorgehakt.". Behalve het' centraal comité anti- btüderbaan werden ook de wijkraden voor Overschie en Hillegersberg- ROTTERDAM In de Maasstad is thans opgericht de Landelijke groep Leraren electronisch orgelspel. Mede werkers zijn Louis Zagwijn, Addie de Jong, Jan Brandwijk en Jan van Weelden. De werkgroep zal twee maal per jaar bijeenkomen in de aula van de Rotterdamse muziek school, Dalweg 5 met de ieraren aan de muziekscholen in Neder land voor electronisch orgelspel. Daar zal dan besproken worden de didactiek en de methodiek in. nieuwe vorm alsmede de aanpak voor jeugdi gen en volwassenen. Voorts zal nieuw materiaal worden voorgespeeld uit alle landen ter wereld zodat de do centen een ruime informatie meekrij gen omtrent hun vak en instructies t.a.v. de komende leerjaren. Dit is dan een aanloop voor de reeds vergevordere besprekingen met de rijksinspecteur voor muziek dr. J. Daniskas te Rotterdam teneinde het instrument een plaats te geven op de conservatoria. Daarvoor is een werkgroep samengesteld bestaande uit Louis Toebos, directeur Brabants Conservatorium te Tilburg, Louis Zagwijn, Guus Jansen, Dr. Daniskas en Bernard Drukker. De examen eisen zijn reeds in het bezit van de rijksinspecteur voor een A en B be voegdheid. Voorts een C-diploma met een volledige opleiding van vijf jaar met alle bijvakken. Dit programma heeft reeds de goedkeuring van de rijksinspecteur. Het wachten is nu nog op 'de officiële bekrachtiging om zo spoedig mogelijk dit nieuwe vak, eventueel nog dit jaar op ae conser vatoria ingevoerd te krijgen. Verdere inlichtingen bij Bernard Drukker, Wingerd 71, Capelle a. d, IJssel, Tel. 010-211123. Aandachtig luisteren naar voor cn tegen van Luchthaven Rot terdam. 'Sehiebroek. de stichting Rotterdams luchtvaartsyndicaat en de commissie luchthavenbelangen gehoord door de commissie voor verkeer en openbare werken. Ook burgemeester W. Tho massen en wethouder drs. H. J. Vler- sen vertegenwoordigden samen met voorzitter Polak het college van B en tV dat de hoorzitting had georgani seerd in verband met de komende be leidsnota over de toekomst van Zes tienhoven. De twee wijkraden herhaalden hun overbekende standpunten: uitbreiding van Zestienhoven is in flagrante strijd met de belangen van de bevol king van Overschie en Sehiebroek en daarom ontoelaatbaar. DE geluidshin der heeft nu ai de aanvaardbare nor men overschreden en mas niet nog groter worden. Er waren ook andere geluiden te horen. De voorzitter van de stichting Rotterdams luchtvaart syndicaat, dr. A. D. J. Brantenaar zei: „het zakenle ven hecht de grootst mogelijke waar de aan - en stelt grote prijs op een nabij liggend vliegveld. De waarde van de veelvuldige ver bindingen met Engeland kan niet hoog genoeg worden geschat Voor zakenmensen die een dagtrip naar Londen of omgeving moeten maken om daar besprekingen te voeren is een vliegveld vlak bij de Maasstad een absolute noodzaak." En wat betreft het vrachtvervoer zei de voorzitter van het syndicaat, dat wordt gedekt voor de kamer voor koophandel en fatft-ieken: „De om vang van het vrachtvervoer via Zes tienhoven is vergeleken met de haven niet groot, maar wel Tijn-gekwalifi- ceerd. Ik heb de stellige overtuiging dat wij wat dat betreft viak voor een grote doorbraak slaan. Ik zou willen zeggen: houdt wat betreft vrachtver voer door de lucht niets voor uitge sloten." Dat uitbreiding van Zestienhoven voor vervoer van passagiers en vracht vanuit de Rijnmond noodzake lijk zou zijn, daarvan is de heer Brantenaar niet overtuigd: „Uitbrei ding van Zestienhoven kan niet los worden gezien van de aanleg van een tweede nationale luchthaven. Dit pro ject moet worden bekeken, rekening houdend met de belangen van geheel zuidwest Nederland. Voor de toekomstige ontwikkeling van het Rotterdamse havengebied zou deze moeten komen op de zuidelijke as van Amsterdam naar Brussel, er- gens tussen Rotterdam en Antwerpen. Voor het snelle vervoer van passa giers bijvoorbeeld zakenmensen en hooggekwalificeerde .technici zou den dan vlak bij de Maasstad kleine airstrips kunnen worden aangelegd." die op Zestienhoven vliegen", zoals hij het zelf noemde, voerde ook nog de heer H. van Harten van de KLM het woord: „De KLM vindt," zo zei hij, „dat je de luchthaven Rotterdam er niet als één kléin stukje uit mag pakken. Uitbreiding van Zestienho ven of aanleg van een tweede lucht haven is een zaak die in het totaal van factoren moet worden bekeken; dit is een groot planologisch probleem dat niet lokaal kan worden afgedaan. Dc hoofddirectie van de KLM .be studeert op het ogenblik deze «sle zaak, daarin bijgestaan door deskun digen en is met die studie nog niet gereed. Wij hebben daarom nu nog geen definitieve mening." ROTTERDAM Een functio naris van de Russische ambas sade heeft een poging gedaan het gemeentebestuur van Rotter dam ertoe over ie halen het toneelstuk „Stalinade" van het programma van. het Knaak festival te schrappen. B. en W. van Rotterdam vonden het niet nodig te intervenieren. Niettemin komt „Stalinade" als zoda nig niet meer voor op het programma. Maar dit heeft volgens de directeur van het Nieuw Rotterdams Toneel, John van de Rest, een andere reden. De tekst van het stuk, geschreven door Jean Clarence Lambert en be werkt door Hugo Claus, hacl naar zijn mening te weinig kwaliteit. Tijdens de repetities is ,'gebëleken, dat het stuk niet gebruikt kan worden voor de ge kozen vorm van presentatie. Het zal nu vrijdagnacht slechts door een ac teur van het Nieuw Rotterdams To neel worden voorgelezen. Daarna zal over de inhoud van het stuk door het publiek kunnen worden gediscus sieerd. De Sovjet-ambassade had over „Stalinade" contact gezocht met het hoofd van de afdeling kunstzaken in Rotterdam. De secretaris van de am bassade in Den Haag noemde het stuk „anti-sovjetisch". Hierin komt de figuur vanJozef Stalin voor ais een personificatie van geweldadig op treden. De functionaris stelde, dat de goede betrekkingen tussen Rotterdam en dé Sovjetuniet er niet beter op zou den worden wanneer de goede naam' van Stalin op deze wijze zou worden aangetast. Zomer-taartje Beschuit met aardbeien. Lckkervlug gemaakt, ij Als toetje of zomaar tussendoor. SüJ Een gezonde traktatie die ook uw figuur ontziet. Zo'n brosse beschuit met frisse aardbeien een lekkere Zomergcwoonte ROTTERDAM De Commissie voor de Jcugdrecreatie organiseert een afscheidsfeest voor die kinderen van de Jcugdrecreatie, die dit jaar de lagere school verlaten. Deze af scheidsbijeenkomst wordt gehouden op het terrein van de speeltuin „Kra lingen" op woensdagmiddag 16 juni van 14 - 16 uur. Er wordt door de kinderen een spel gespeeld o.l.v. Louis Lemaire en zijn groep. WADDINXVEEN Feite Asma heeft gisteren op feestelijke wijze het gerestaureerde orgel van de hervorm de Brugkerk opnieuw in gebruik ge steld. Het instrument dateert uit 1807 en werd gebouwd door J. 1'. Schmidt Zn. uit Gouda. Orgelbouwer Kramer heeft het nu op verschillende plaatsen uitgebreid zodat de klank die in 1353 al was gewijzigd nu weer een wijziging heeft ondergaan. Een commissie on der ieiding van de heer A. Kooyman zorgde voor de benodigde gelden. De avond ving aan met Psalm 150 vers 1, 2 en 3. Daarna volgde schrift lezing en gebed door ds. D. van Vliet en een welkomstwoord door de voor zitter van de orgelcommissie de heer Kooyman. Feike Asma speelde vervolgens werken van Bach, Hollins, en Men delssohn en van hemzelf. Van Psalm 138 werden drie verzen door alle aanwezigen gezongen. De heer M. A. Vente gsi een uit eenzetting over de restauratie die, doordat vele aanvankelijk onbekende mankementen werden geconstateerd, duurder uitviel dan men had ver wacht. President kerkvoogd T. de Bruin vond dat de hele gemeente zeer ver heugd mocht zijn met dit prachtige instrument Ds. Van Viiet besloot de avond met dankgebed en schrift lezing. Ook de commissie luchthavenbelan gen, waarin de op Zestienhoven ge vestigde bedrijven zijn vertegenwoor digd, werd gehoord door wethouders en commissieleden. De heer A. Prins van Rotterdam Air N.V. zegt dat als de luchthaven Zestienhoven niet wordt uitgebreid deze geen toekomst meer heeft. Ze zal de markt van het internationale luchtverkeer missen. Verlenging van de huidige start- en landingsbaan is daarom ook dringend noodzakelijk. „Wij zijn bijzonder blij met de ontwikkeling zoals die in het Nacorapport is aangegeven. Die ontwikkeling biedt veel mogelijkhe den voor de luchthaven die er nu slechts in beperkte mate zijn. Een nieuwe, langere baan zal er moeten komen, liever morgen dan overmor gen", meende de heer Prins, Hij heeft niet veel vertrouwen in een tweede nationale luchthaven om dat als die gereed is er geen vliegtui gen meer voor zijn door de aantrek kingskracht van enkele nieuwe lucht havens in het buitenland. Bovendien zullen chartervluchten in toenemende mate worden uitgevoerd vanuit Gro ningen en Twente zodat op Schiphol ruimte vrijkomt voor het lijndienst- verkeer. Als vertegenwoordiger van „slechts één van de veertig maatschappijen Drs. Van Huygevoort kwam zeven jaar geleden naar Rotterdam als di recteur van het toenmalige Katholiek Maatschappelijk Centrum. Hij bouw de dit gesprekscentrum en tevens koepelitisiituut voor maatschappelijk werk om tot een centrum voor wcl- zijnsbehartiging. waarmee hij verdér wilde reiken dau alleen maatschappe lijke zorg. Dit streven leidde er zelfs toe," dat hij de gehele maatschappelijke zorg sector losmaakte van het Katholiek Centrum en onder de naam Instituut •toor maatschappelijk Werk zelfstan digheid gaf. Tegelijkertijd kreeg het oude vertrouwde K.M.C. een nieuwe naam. om de nieuwe koers die geva ren zou worden te onderstrepen: Ka tholiek Centrum voor Welzijnsbehar- tiging. Afgezien van zijn streven om in Rotterdam tot een geïntegreerde wel- zijnsbijdrage van de katholieke groe pering in het gehele stedelijke beleid te komen (waarbij hij door zijn vroegtijdig vertrek in de aanzet is blijven steken) heeft de heer Van Huygevoort zich grote verdiensten verworven op hei terrein van dc- be jaardenhuisvesting. Al direct bij zijn komst zeven jaar geleden werd hij geconfronteerd mei een groot tekort aan verzorgingsbed- den voor katholieke bejaarden, die- niet langer zelfstandig konden zijn. Hij nam het initiatief tot de Stichting Katholieke bejaarden Centra te Rot terdam. Onder zijn voorzitterschap werden in vijf jaar drie nieuwe bejaardente huizen (Dijkveld, Nijeveld en Dorps- veld) tot stand gebracht, terwijl nu plannen bestaan voor eer. vierde. Voorts heeft hij mede geijverd om tenminste voor de katholieke sector een uniform opnamebelc-iri voor be jaarden te realiseren, waaraan nu al le katholieke stichtingen voor bejaar- denhuisresting meewerken, een sys teem trouwens dat als model heelt gediend voor het plan om nu tot eer, centraal opname beleid voor heel Rotterdam te komen. De heer Van Huygevoort is ook ac tief geweest in de commissie voor de begeleiding van de sociale raadslie den in Rotterdam onder meer ais waarnemend voorzitter. Donderdag 24 juni zal in de aula van het museum voor Land en Vol kenkunde een korte zitting worden gehouden, waarop onder meer de heer Van Huygevoort een kritische beschouwing zal wijden aan zijn eigen werk in Rotterdam over wat er gelukt is en wat niet gelukt js. Daarna zal in de balzaal van het mu seum een afscheidsreceptie worden gehouden die om ongeveer half zes begint. Hoewel de opvolging van de heer Van Huygevoort formeel nog niet is geregeld wordt venvacht, dat dc di recteur van het Instituut voor Maat schappelijk Werk drs J. J. A, Was sing, die als adjunct-directeur onder de heer Van Huygevoort heeft ge diend, de nieuwe directeur van het Centrum voor Welzijnsbehartiging zal worden. Eventueel zal hij ook verant woordelijk blijven Voor Instituut voor Maatschappelijk werk. ALBLASSERDAM ln sociëteit Biggelmee. zo genoemd naar de merk waardige stenen (biggels) waaruil hel is opgetrokken, werken elke maandagavond een kleine twintig jongelui in de leeftijd van tien tot dertien jaar keihard aan de opvoering van een heuse musical. Met ecu ongekende animo storten de toneelspclers-in-de-dop zich op hun rollen. Als dltes goed gaat zal de première van deze kindermusical eind dit jaar begin volgend jaar worden gegeven. Als het aan dc kinderen ligt dan levert dit plan nauwelijks problemen op. De ijver en inzet staat er borg voor dat iedereen straks zijn tekst vlekkeloos zal kunnen opzeggen of beter nog, voordragen. Jos Jordens eji Peter Delissen. geestelijke vaders van de musical vereniging The Tic of Friendship zijn net als hun acteurs wild en thousiast. Jordens: Wij liepen al enige tijd rond met dc gedachte eens iets anders (e organiseren dan het straatvoctballen waarop de jeugd toch nog vaak is aangewezen. Eerst hebben we geprobeerd cc-n clubje in Rotterdam bij eikaar te brengen maar door gebrek aan be langstelling mislukte dit. Heel an ders ging dat in Albiasserdam.' Ai direct kregen we reacties op onze ideeën. Ook dc ouders van de kin deren liepen warm voor onze ideeën en zo werd de oprichting van de musical-vereniging een feit. Wij werken nu mei 15 man aan het tweede bedrijf van het uit drie delen bestaande spel. In totaal heb- ben we zo'n 20 jongens nodig, waarvan wij hopen dat die er ook zullen komen. Het idee voor deze musical en ook de muziek die er in voorkomt is van Jos Jordens: In grote trek ken is het de bedoeling van onze musical aandacht te vragen voor de wereld waarin de jeugd vandaag- de-dag leeft. De boodschap die er in te ontdekken is, is het kweken van begrip voor de kleinemensen wereld, die heel anders is dan de wereld van de groten; een stelling die volgens Jordens nog te weinig wordt ingezien. Het schrijven is Jos Jordens- ove rigens niet vreemd. Al énige tijd werkt de op een scheepvaartkan toor in Rotterdam werkende Jor dens aan een boek dat zal gaan over straatschoffies. Ik ben aan pa gina 80, zo vertelt hij, maar aan uitgeven heb ik tot nu toe niet ge dacht. Do musical waaraan wij nu wer ken is overigens geënt op dat bock al is het natuurlijk na de bewer king tot toneelstuk een heel. eigen leven gaan leiden. De muzikale begeleiding heeft The Tie of Friendhip te danken aar) de televisie, een medium dat overi gens ook wei enige invloed heeft gehad op de arlimo waarmee de jeugd zich op de kindermusical ge worpen heeft. Progfamma's als Debele en het optreden van een school voor de televisie met een kinderoperette zorgden er voor dat le belangstelling was gewekt. Jordens: in het programma Stuif Is in trad geruime tijd geleden een bandje uit Zwijndrecht op onder de naam Bam Boogling Band. Onmid dellijk na dit optreden hebben wij contact gezocht met dit groepje met als resultaat dat zij voor de muzi kale hegeleiding zullen gaan zor gen. -De jeugd in Albiasserdam zal de ze achtergrond nauwelijks interes sant vinden. Belangrijk vinden zij het uit hun- hoofd leren van rollen bestemd voor Sohkly Phohie Sc- juioah Kawi cn Carter. HOOGVLIET De wijkraad van Hoogvliet heeft zich maandagavond in de vergadering beziggehouden met het grensgeschil dat met de gemeente Poortugaal bestaal. De vergadering werd door burgemeester IV. Thomas sen bijgewoond. Door de wijkraad zal aan de ge meente worden gevraagd het stand punt van de raad te ondersteunen en te verzoeken er hij de minister van binnenlandse zaken op aan te dringen •om het besluit van de gemeenteraad waarbij tot de Kroon het verzoek werd gericht tot herzien van de grens tussen Rotterdam en Poortugaal ver vat in het voorstel van burgemeester en wethouders een spoedige beslissing te nemen. Dat komt er op neer dat die onzali ge grens tussen Poortugaal en Rotter dam op Hoogvliets grongebied zo snel mogelijk wordt rechtgetrokken. Da wijkraad stelt voor om als zodanig te gebruiken de Zoomseweg die. van de Beneluxtunnel naar het zuiden toe gaat. Dat wordt een honderd meter brede weg die in 1980 gereed moet zijn. Dan wil de wijkraad, dat is overi gens al een oud standpunt, voorlopig in eerste instantie de Zalmplaat en Meeuwenplaat bij Rotterdam, dan Hoogvliet afbouwen en wanneer dat rond is en Rijnmond is intussen sterk ontwikkeld, pas Hoogvliet als een zelfstandige gemeente. Doch voorlopig niet. Daar hebben de bewoners nog wei nig trek in. Er vallen nog zoveel din gen te doen. Voorlopig heeft de be volking nog het meest profijt ervan om bij Rotterdam te blijven. De bur gemeester heeft het bovenstaande standpunt uitvoerig verdedigd. De gedachten van B. en W. zijn gelijk aan die van de wijkraad. Vol gende week maandag is er vergade ring van de gemeente Poortugaal, De ze moet ook door Gedeputeerde Sta ten worden gehoord. Dan zal het standpunt van dege gemeente uit de bus komen. Koekoek Soms zijn mensen net vogels. Je hebt er bij met de echte broedkolonie-geest. Je hebt er ook bij met een koekoeksgeesc. Ze zitten in het Rijnmond met zijn allen bij eikaar in één grote kooi. met als spij len de harde economische wetten die hier meer dan waar ook het leven beheersen. De meeste vo- ROTTERDAM De raad van be stuur van Rijn-Schelde Machinefa brieken en Scheepswerven NV heeft in de maandag gehouden algemene vergaderingen van. aandeelhouders van de werkmaatschappijen Rotter damse Droogdok Maatschappij NV en de Dok en Werf maatschappij Wilton Fijenoord NV de heer D. Teschma- cher benoemd tot directeur van beide vennootschappen. De heer Teschmacher was onder directeur bij De Dok en Werf maat schappij Wilton Fijenoord. Hf gels in dat Rijnmondge bied begrijpen donders goed, dat ze alleen met zijn allen die 'kooi nog aantrekkelijk kunnen maken. Gezameljk maken ze een nest waarin het prettig wonen is. Het blijkt weer eens overduidelijk bij een uiterst leerzame excursie door het recreatie-gebied in aanleg langs de Oude Maas. Rotterdam, Barendrecht, Heerjansdam, Poortugaal, Rhoon, Zwijndrecht, ze zien allemaal het belang dat ze ieder voor zich en ook ge zamenlijk hebben bij een goede aanpak van de Oude Maas, een uniek gebied waar het voor hun inwoners goed toeven is. Zo niet koekoek-Spijkenisse. Onder de stevige druk van zijn burgemeester heef: de raad van deze gemeente besloten zijn eieren in het nest van anderen te depo neren, zonder maar één vinger uit te ste ken voor de bouw van dat nest. De ge meentelijke beurs wordt krampachtig dichtgeknepen wanneer er een beroep op wordt gedaan ten behoeve van gemeen schappelijke recreatieve voorzieningen. De Brielse Maas werd tfen koste van mil joenen geschikt gemaakt voor massa recreatie uit de Rijnmond. Miljoenen waar geen cent van koekoek-Spijkenisse bij zit. De Oude Maas wordt ten koste van miljoenen geschikt gemaakt voor massa recreatie uit de Rijnmond. Miljoenen waar geen cent van koekoek-Spijkenisse bij zit. Om zijn goede vól te toren, wil de koe koek dan nog wel meedoen in het Bemis- se-plan. wel wetend dat dit geen kwestie van miljoenen zou worden, voor Spijke- nisse tenminste niet. Dat alles wordt met lede ogen aangezien door de kloek die Rijnmond heet. een kloek die nu al vijf Jaar lang al deze din gen maar over zich heen moet laten gaan bij gebrek aan bevoegdheid om in te grij pen. Precies zo moet die klcek het maar slikken, dat gemeenten alc Viaardingen en Schiedam weigeren te delen in de enorme verliezen die het Maasstedelijke vervoersbedrijf RET jaarlijks lijdt. Er hui zen nog meer koekoeken in de Rijnmond- kooi. Zou net geen tijd worden dat de door al deze dingen zo langzamerhand zielto- gende Rijnmond-kloek haar vlerken nu eindelijk eens effectief over al haar 23 kuikens, zij het dan van diverse pluimage, kan gaan uitstrekken? Het is toch te gek dat de kloek er op zoveel terrei nen eigenlijk maar voor zoete-maar Intus sen wel erg tlure-koek bijzit.

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 1