Saner}' gsplan Lekkerkerk wekken onrust bij bewoners Aanstekelijke variété tijdens „Tuinfeest 1910 98 veilingen Markten Bijzondere oudheidkundige vondsten in Schiedam Bastiaan werd „centu Vijftig jaar kerkorganist Orgelconcert in Zwartewaai Oude hart Winkelcentrum Her meuten 25 door Steef Lobensteijn Honderd mip lopen in 22 nnr Moreel sterk Prijzenkasf Twintig uur LEKKERKERK Bij veel in woners in de oude dorpskom van Lekkerkerk het gedeelte waarop sinds eeuwen intensief gewoond en gewerkt wordt heerst 'onrust. Zij, wachten af, wat er straks met hun woonom geving zal gaan gebeuren. Er heerst onzekerheid over de toe komst, omdat Lekkerkerks oude woonkern in de saneringsplan nen is opgenomen en juist dat willen de bewoners, die gehecht zijn aan hun woonomgeving voorkomen. Intussen gaat echter de kwaliteit van de bebouwing en omgeving zien derogen achteruit. De gemeente pro beert zoveel mogelijk vrijkomende panden in eigendom te krijgen om deze dan na verloop van tijd te laten slopen. De onzekerheid onder de be woners is inmiddels al zover geste gen, dat er een werkgroep is ge vormd, die nu de vinger aan de pols gaat houden en wil gaan onderhoeken in hoeverre de bestaande oude bebou wing in de saneringsplannen gehand haafd kan blijven. Zelfs inwoners van buiten de oude dorpsbebouwing zetten zich hiervoor enthousiast in, want het gaat tenslot te ook om de dorpssfeer van Lekker kerk, die volgens de werkgroep ge heel verloren zal gaan als de oude dorpsbebouwing met de grond gelijk wordt gemaakt. Nieuwbouw is er ge noeg, zo redeneert men De plannen van het gemeentebe stuur om de doude dorpskern te sa neren (in de praktijk betekent dit krotten gaan opruimen), zijn er al lang, maar Lekkerkerk is er tot nv toe nog niet aan toegekomen, omdat de in het saneringsgebied liggende pandjes nog steeds voor bewoning ge bruikt moeten (en moesten) worden. Om aan de ongerustheid van de be volking tegemoet te komen heeft het gemeentebestuur een prettige rege ling ontworpen,, waarbij nu eens niét eerst een pasklaar plan wordt ge maakt. Men doet het sympathieker in Lekkerkerk. Planologen van het In stituut Stad en Landschap hebben aan de burgerij allerlei vragen ge steld over de in het dorp levende ge dachten ten aanzien van de voorgeno men sanering. Al deze gedachten zijn in een rapport vervat. De tweede sympathieke daad van het gemeentebestuur is het houden van hoorzittingen over de plannen voor de oude dorpskern, waarvan de eerste inmiddels heeft plaats gevon den. Met deze procedure wordt de burgerij alle kans op inspraak gege ven. De bedoeling van de gemeentelijke plannen is, dat men het oude, wat versleten hart van Lekkerkerk een nieuw aanzien wil geven en dat is op sommige punten hard nodig. Het gaat om een gebied dat begrensd wordt door de volgende straten: Voorstraat, Burgemeester v. d. Wiiligenstraat (tot aan het punt waar deze straten el kaar op de Lekdijk raken) en in wes telijke richting het gebied rond de Korte Achterweg Er was al eens een plan, daterend uit de oorlogsjaren en dus inmiddels sterk verouderd en niet meer van toepassing. Bij het onderzoek is komen vast staan, dat iedereen eigenlijk de steeg jes wil behouden. Men heeft er even wel begrip voor dat dat niet kan. Van doorslag gevende betekenis is het feit, dat de woningen er van slechte kwa liteit zijn: oud,- ongezond en ie smalle straatjes. De oud-Lekkerkerkers wil len tot slopen overgaan en dan vrije huisjes bouwen aan brede straten met veel groen. De nieuw-ingekome- nen voelen meer voor een schilder achtige stijl. Ze zijn voor conserve ring van de Achterstraat en smalle Loopstoep. De voorstraat is voor iedere Lek- kerkerker bijna heilig. En dat terwijl al veel van haar glorie is vergaan door dijkverhoging en bomenkap. Over de uitbreiding van het centrum wordt genuanceerd gedacht, ook werd de wens gehoord, het huidige Raad huisplein te vergroten, zodat het front van het gemeentehuis beter kan uitkomen. Eensgezind is men van mening, dat de Breestraat en Simonshoeve (in vroegere Jodenwijk) vervangen die nen te worden door een ander soort bebouwing. De woningen langs de dijk vindt men van de dijk af gezien wel aardig, maar van achteren lelijk. De situatie ten aanzien van de Ned. Herv. Kerk. verenigingsgebouw met bibliotheek, raadhuis, Amicitia, bad huis en de nieuw gebouwde voorzie ningen wil de bevolking laten zoals deze thans is. Wel wordt gepleit voor een betere ligging van de politiepost, de brandweerkazerne en het postkan toor. Dacht u werkelijk dat Botterdam alleen een nijvere havenstad was vol mensen die uitsluitend nuchter en zakelijk rondrennen? U moet zich vergissen Waarom zouden wij anders een van de markantste collectie sieraden van Nederland HET hebben, uitgerekend in Botterdam? ST. HUIS VAN ELOY J.van der Loo, juwelier, Lijnbaan 69, Rotterdam ALBLASSERDAM De heer C. Brouwer heeft zondag het feit ge vierd dat hij viftig jaar geleden be gon als kerkorganist. Aanvankelijk bekleedde hij deze functie in de Ge reformeerde kerk te Molenaarsgraaf en sinds juni 1931 in de Gereformeer de kerk te Alblasserdam, waaraan hij nu nog als eerste organist verbonden is. Hiernaast heeft de jubilaris een grote activiteit aan de dag gelegd in-, het muziekleven van de westelijke Alblasserwaard als muziekleraar en koordirigent. Meer dan duizend leer lingen heeft hij in deze jaren opge leid, waarvan een dertigtal evenals hun leraar kerkorganist is geworden. Vele koren hebben onder zijn leiding de zangkunst beoefend. Thans leidt hij nog met enthousiasme het in 195z opgerichte Alblasserdams Christelijk Kleinkoon en sinds vorig jaar ook het Gemengd Koor van het Bejaarden centrum te Bleskensgraaf. Ter gelegenheid van dit bijzondere jubileum is zaterdagavond een jubi leumconcert gegeven in de nieuwe Geref. Kerk aan de Ieplaan. Aan dit concert verleenden medewerking 'het Alblasserdams Christelijk Kleinkoor en het GEreformeerd kerkkoor onder leiding van de jubilaris. De organis ten Kees van Dijk, Cor de Haan, Geert Ouweheel en Leo Terlouw, al len opgeleid door de heer Brouwer brachten orgelsoli ten gehore. De planologen van het Instituut Stad en Landschap zijn tot de conclu sie gekomen, dat er in Lekkerkerk een overmaat aan winkels aanwezig is. Een conclusie, 'die voor de midden stand had aankomt. Geadviseerd wordt snel tot sanering en heroriëntatie over te gaan, voor in de met-levens middelenbranches en tot consolide ring te komen van de winkels binnen een centrum-gebied. Een deel van het winkelbestand zal aangepast moeten worden, doch voor een ander deel, de niet goed meer functionerende win kels is afstoting noodzakeii.k. Het nieuwe winkelcentrum wordt compleet geacht en dient een relatie te zoeken met de winkels" aan de Burgemeester Hoosstraat. De laats' genoemde winkels zullen zich wat sfeer en architectonisch aanzien be treft, beter moeten aanpassen. De winkels aan de Lange Stoepe zullen zich snel en drastisch moeten aanpas sen. De winkels in de rest van dc gemeente, in hoofdzaak die op af stand van het centrum liggen, zijn niet functioneel en zullen zich op de lange duur moeilijk kunnen handha - ven. Uit recente besprekingen met Pro vinciale en Rijkswaterstaat is geble ken, dat bij de wegenaanleg in het westen van de Krimpenerwaard de hoogste urgentie ligt bij de zg. Krim- penerbosweg, die geprojekteerd is ten noorden van Lekkerkerk in de rich ting Krimpen a. d. IJssel, aansluitend op de Rotterdamse agglomeratie Deze weg zal moeten dienen ter ontlasting van de nu al volbelaste Algerabrug en aansluitende wegen. Op Lekker kerks gebied zou deze weg ter plaatse van de Tiendweg komen te liggen. Indien de Krimpenerbosweg aange legd wordt zal deze weg de hoofdont sluiting van Lekkerkerk worden. Ondanks de nieuwe wegaanleg zul len de Kerkweg en de Burgemeester van der Wiiligenstraat een hoofd functie blijven vervullen. Geconclu deerd wordt verder uit onderzoekin gen dat de Burgemeester Roosstraat erg druk is voor een dergelijke smal le winkelstraat; de gedachte rijst de ze straat op den duur voor het door gaande verkeer af te sluiten, waard oor de Voorstraat wat rustiger wordt. De Talmastraat wordt drukker, maar dat wordt niet als een bezwaar ge zien. De Burgemeester Van der Wiiligen straat krijgt eveneens meer verkeer, terwijl er ten aanzien van de Kerk weg weinig verandert. Als tot aansluiting van de Roost- raat wordt overgegaan, zullen de Kerkweg en Burgemeester Van Wiili genstraat een rijbaan van zeven tot acht meter moeten bezitten. De be doeling is een centrum te scheppen, dat zoveel mogelijk vrij van verkeer zal zijn, waar dc voetganger zich ge makkelijk zal kunnen bewegen. Wel dient er voor gezorgd te worden, dat de winkels en woningen bereikbaar blijven. het winkelen waard hXiriijve^ fttaessins: 120»cm breed ROTTERDAM De voor waarden voor een openlucht show waren gisteravond verre van ideaal. Desondanks zorgde het Rotterdamsch Artistique vermaaks- en ontspaningsensem- ble voor een wervelende en soms aanstekelijke aaneenschakeling van variéténummers. Het „Tuin feest 1910", dat als een hobby van 22 Rotterdamse artiesten is begonnenis tussen het sfeer- rijke lover van het Openlucht theater Dijkzigt uitgegroeid tot een gebeuren dot meer aandacht verdient dan op de openings- ZWARTEWAAL Op zaterdag 3 juli geeft Henk G. van Putten een concert op het oude Bakker Tim- menga-orgel van de Hervormde kerk te Zwartewaai. Op het programma staan werken van L. Couperin, N. de Grigny, D. Buxtehude, V. Lübeck, J. S. Bach, M. Reger en F. Liszt. Het concert begint om 20.00 uur. De deuren zijn open 19.30 uur. De opbrengst komt ten goede aan het orgelfonds. De uit oude archieven gehaalde teksten als ,.Kirfd van de mnd-e" en Minneklacht ener verlaten meisje" van Koos Speenhof, Het land van Noord1 Scharwou" van Dirk Witte en ..Moeder" van Willy Derby spreken nog steeds aan. Ze zouden vandaag kunnen worden gemaakt als aanvul ling van het repertoire van Gert Timmerman, Heintje of Wim Sonne- veld. De chanteurs Peter Blanker, Huub Scholten en Louis Kockelmann en de chanteuses Loes Vos, Diny Paerels, Anne-Marie Beulinck en Jetty Bak ker brachten "hun grote enthousiasme over op de aanwezigen. Vooral de volumineuze troubadour Peter Blan ker, Louis Kockelmann in bijvoor beeld het gevoelige „Moeder" en de cabarettières Loes Vos en Diny Pae rels onderscheidden zich. Het hele programma werd vlot door de ex pressieve Louis Lemaire aan elkaar gepraat. Komische duo's als Mie en Ko zorgden met wat travestie voor de voor die tijd gewaagde scènes. Op zichzelf was het al een genot te kij ken naar de chef a'orchestre van het geformeerde veaudeville orkest, Bert Nicodem, die zijn getreste orkestleden met komische gebaren stimuleerde. Eigenlijk was alles, van kleding tot attributen, goed verzorgd. Het hele programma, - tot en met -het afsteken van de vuurpeilen aan het slot, werd in een vlot tempo gebracht. Nu nog wat beter weer. Als deze niet te'beïn vloede elementen zich in de komende dagen watgunstiger tonen, kan ook het wat - oudere publiek de wat in vergetelheid' geraakte teksten komen beluisteren. Tot en met zaterdag 3 juli is het Openluchttheater elke avond vanaf acht uur het domein van de romantiek. Een kijkje 'in het stegenge- bied van Lekkerkerk, de Ach terweg parallel lovend aan de Voorstraat. SCHIEDAM Bij graafwerk zaamheden voor de nieuwe Mo lensingel tussen Tuindorp-Kethel en het tracé van de binnenkort te verlengen Churehillweg zijn wederom oudheidkundige vond sten gedaan. Plet betreft de res ten van een houten paalfunde- ring van een z.g. „inheems-ro- meinse" behuizing uit de 1ste of 2de eeuw na Christus, met daar bij een. zeer groot aantal scher ven. De vondst komt overigens niet onverwacht. In 1962 zijn dicht in de buurt (aangeduid als vindplaats nr. 7), in het tracé van de Churehillweg reeds res ten gevonden van een grote graanschuur, doch zonder behui zing. Toen reeds werd verondersteld, wat dus door de jongste vondst bevestigd is, dat de resten van deze behuizing nog in de bodem zaten. Dit heeft men in 1962 niet kunnen onderzoeken, om dat op die plaats een perskade voor de zandopspuiiingen was opgeworpen. Nu echter voor de aanleg van de Mo lensingel de perskade is afgegraven tot diep in de ondergrond, was men alert op de onthullingen in de bodem. De leiding bij het onderzoek berust bij de -heer C. H. de Roo, werkzaam bij het Stedelijk Museum Schiedam belast met de archeologische afdeling. Als correspondent van de Rijksdienst te Amersfoort heeft hij uiteraard de te Amersfoort heeft hij uiteraard de vondst gemeld aan het R.O.B. Voor het onderzoek zelf heeft de heer De Roo de grote medewerking gekregen van de meest jonge en enthousiaste leden van de A. N. Werkgroep Heli- nium. De vondst zelf betreft de resten van enige tientallen houten palen van 10 tot 28 cm doorsnede, aangevend de wanden van een ongeveer 20 bij 5 meter grote behuizing. Aanduidingen ook van een vloer van aangetrapt stroo en mest met lagen klei. In deze vloer zijn zeer veel scherven gevon den, bij elkaar ongeveer 250 kg. Zo wel van het inheemse met de hand gevormde aardewerk als van het har dere op de draaischijf vervaardigde romeinse aardewerk dat geïmporteerd is. Daaronder een kleine pot die voor driekwart gereconstrueerd zal kun nen worden en in terra sigilata resten van een jachtbeker. Tevens zijn en kele kralen aangetroffen, alsmede dierlijke botjes. Door het werken met de dragline is de vindplaats zeer sterk beschadigd, hoewel de dragline-bestuurder veel medewerking heeft verleend. Daar door is het niet meer mogelijk de vondst „in te meten", het uiterst nauwkeurig op kaart brengen van de vindplaats. Gezien de zeer hoge kosten verbon den aan het ophouden van het graaf werk (door de gemeente te betalen) en mede gelet op het feit dat deze vondst niet als uniek kan worden be schouwd, is in samenspraak met de R.O.B. besloten het graafwerk niet langer op te houden, zodat de vind plaats weggegraven wordt. De scher ven enz. zullen door de heer De Roo verder in het Sted. Museum worden verwerkt en bewaard. Sinds de eerste vondst in 1959 van resten van een inheems-romeinse be- buiring uit de 1ste of 2de eeuw na Christus in Schiedam (in het tracé van de Rijksweg 20) zijn resten van 21 behuizingen uit dezelfde periode gevonden op Schiedams grondgebied. Louis Lemaire verkneutert zich bij de muzikale wonderen, die deze oude grammofoon voort brengt. HARD IN3C VELD-GIESSEND AM De Hardinxveldse ijzer- sorteerde Bastiaan 'van de Wiel (31) mag zich sinds kort „cen turion" noemen, een niet geringe onderscheiding in de kringen van lange-afstandlopers. Vanuit zijn woning Rivierdijk 326' naast het terrein van de Ijzergieterij Versteeg (op welk bedrijf hij werkzaam is) vertrok de heer Versteeg vorige week naar Engeland. Hij nam daar deel aan „The Surrey 100' S", een be faamd sportevenement. Op een heuvelachtig parcours, in de omgeving- van Grighton kan men daar pogingen 'doen om 100 kilometer of 100 mijl binnen een zeker tijdsbestek af te leggen en zich daarmee te rangschikken onder wat de-Engelsen „een- turions" noemen." Hij spreekt die woorden uit met een zeker ontzag. Bas a.d. Wiel koos de honderd mijl en deze afstand van meer dan 160 kilometer legde hij af in precies 21 uur en 54 minuten, terwijl 24 uur al voldoende zou zijn geweest om de veelbegeerde titel in zijn bezit te brengen. De honderd rnjjl van Surrey wordt gelopen op een parcours van Ewhurst dat zich over een afstand van 11 mijl over de heuvels slingert. De deelnemers lopen er dus negen keer hetzelfde circuit en kunnen aan de hand van hun rondetijden op een schema lopen dat hen binnen de 24 uur houdt. De start was vastgesteld op vrij dagavond G uur en zaterdagavond op dezelfde tijd moest uiterlijk ge finisht worden. De atletische Har- dinxvelder heeft het gepresteerd om een nacht en een dag deze kwellende voetreis vrijwel onon derbroken voort te zetten. Zich af en toe slechts lavend aan een tent je met verversingen en op een leeftocht van slechts zes boterham men draaide hij zijn ronden met een gemiddelde van 7.4 kilometer per uur, terwijl de regen vrijwel onafgebroken neerstroomde. „Ik heb nogal wat last gehad van een blaar", vertelt de wandelaar, teruggekeerd in zijn Hardinxveldse woning.- De Engelsen zijn niet zo doorprikkerig en toen heb ik hem zelf maar behandeld. Ze hebben me trouwens ook neg geholpen in een auto van de Rotterdamse Wandel vereniging waar ik bij aangesloten ben." Er liepen ongeveer 20 Nederlan ders mee in deze uiterst zware tocht, waaronder een man van 63 jaar die nog maar kort in training is. Hij had er 23 uur voor nodig. De best geklasseerde landgenoot was H. van 'tHoff, die centurion werd in de recordtijd van 17.46.30. Tal van andere deelnemers zijn uitgevallen. Hoe voelt iemand zich die bijna een vol etmaal in volledige con centratie zijn ene voet voor de andere moet zetten. „Je moet mo reel sterk zijn", verklaart de trotse winnaar, „als je aan al die uren en kilometers gaat denken wordt je compleet gek, vooral 's nachts. Je moet je steeds vastbijten in die ene ronde en de tijd die je daar voor nodig hebt. Ik draaide steeds ongeveer twee uur en een kwar tier. Je weet dat je 't dan halen kan en ik kon bovendien net on der de 22 uur blijven. Die blaar voelde ik kilometer na kilometer. Je moet keihard zijn, vechtlust hebben en altijd maar weer door bijten. Al een week voor de start was ik me geestelijk aan 't voor bereiden, bezig met concentreren". „Je was knap lastig" constateert zijn vrouw nuchter. „Prikkelbaar", geeft de centurion ruiterlijk toe, „maar dat is toch verklaarbaar? Je hebt eigenlijk een verschrikkelijke test in 't verschiet, met het risico dat je niet in conditie bent en mis lukt". Lange-afstandlopers, niet te ver warren met snelwandelaars, heb ben een ongelofelijk uithoudings vermogen. Zes jaar geleden begon Bastiaan aan de Wiel, die nooit aan sport had gedaan, op 26-jarige, leeftijd te, wandelen door deel te nemen aan een tochtje van De' Gondeliers, op de 15 kilometer. Zijn wandelboekje getuigt iau van het feit, dat hij al aardig naar de 8000 kilometer toetippelt Op een slaapkamer van zijn wo ning staat een volle prijzenkast met bekers, vaantjes en andere tro feeën en er hangen honderden me dailles aan de schoorsteen, natuur lijk ook van diverse vierdaagsen. Ook in Nederland worden wel in drukwekkende lange-afstandstoch- ten gehouden. Nijmegen-Rotterdam bijvoorbeeld (160 kilometer), de Mergellandroute (135) kilometer) er. Amsterdam-Leeuwarden (150 kilo meter). De ijzersorteerder weet daar alles van. Deze op zichzelf indrukwekkende tochten zijn minder zwaar dan de Engelse, er wordt -meer gerust' en het tijdsbestekis veel ruimer ge steld, bijvoorbeeld 28 uur. Als voorbereiding op de grote gok van Surrey heeft hij in Limburg de Mergellandtocht onlangs gelopen in 14 uur. Dat was een soort test-case. Voor buitenstaanders blijft deze vorm van wandelsport een merk waardige liefhebberij. „Je hebt on-, geveer 20 kilometer nodig om in je ritme te komen" doceert Aan de Wiel. Bas aan de" Wiel is nu cen turion B. Over twee jaar wil hij proberen het circuit binnen de 20 uur te lopen om in het bezit te komen van de hoogste onderschei ding: centurion A. Een Nederlan der van 53 liep er dit jaar nog 19 uur en 46 minuten over. Het zit er dus best in dat de sorteerder het ook zo ver brengt. "Voorlopig gunt hij zijn voeten rust. Hij wacht op de eretekenen uit Engeland: zijn centurioa-num- mer (het totaal nadert de 500) een embleem en een oorkonde. Het be wogen etmaal waarin zijn polshor loge hém aanvuurde op zijn barre tocht door de heuvels, behoort tot het verleden. „Ik heb er lang van gedroomd om een echte sportman te worden, om echt Iets te pres teren" bekent de kersverse cen turion. „Er zijn nog veel langere tochten, van 500 tot 700 kilometer. Parijs-Straatsburg bijvoorbeeld". DÊ ROTTERDAMMER I ✓V O PAGINA 3 DINSDAG 29 JUNI 1977 alleer haven: ad? meent u hens? Wat U •allemaal met badstof kunt doen hoeven wij U niet te vertellenwèl waar U het voor een aantrekkelijke prijs kunt kopen Op onze 1e etage verkopen wij een prima kwaliteit badstof in vele unikleuren en dessins, 120 cm breed. Badstof voor het maken van badtassen, badla kens, douchegordijnen enz nu per meter voor nog géén vier gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van deze prima kwaliteit badstof in vele unikleuren en des sins, 120 cm breed, per meter voor 3 Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift best BARENDRECHT, 28 juni Aardappelen: 45—5i2, aanvoer 5000 Xg. Aardbeien: 2 CO2.S0, aanvoer 3000 kg. Andijvie: 4052, aanvoer 60.000 kg. Bloemkool: 6 st. ms-<1.40, 8 St. 1.08—1.30, 10 St. 88—1.10, 12 St. SS—64, aanvoer S0.800 St.. Gele kool: 44—56. aanvoer 3060 kg. Komkommers: 78-0» 56—63. 61-75 5^7-54 51-80 43—47, 41-50 30—32, 35-40 23—26, 31-35 17, aanvoer 68000 st. Komkom mers: krom 3745, aanvoer 20CO kg. Kro ten: AX 6S-'75. AI 59. MI 71—75, aanvoer 26000 kg. Postelein: 1.05—1.15, aanvoer 25>0O kg. Pret: 1.37—1.65, aanvoer 800 kg. Babar- ber: 7—15, aanvoer 5508 kg. Rode kool: 48—56, aanvoer 8COO kg. Selderij: 24—23, aanvoer 6000 bs. Sla: natuur 35—48. aarrvoer 30,006 st. Snijbonen: 3.IC—2.40, aanvoer 1500 kg. Spinazie: 1,13—0.35, aanvoer 600 kg. Spitskool: 64—74, aanvoer 2500 kg. Toma ten: fA 3.40—3.70, B 3.70—3.80, C 3.30—3.40, aanvoer 6700 bakjes. Tuinbonen: 65—73, aanvoer 2503 kg. Uien: 2546, aanvoer 50C0 Fruit: JonathanA 64, B 55; Golden Deli cious: A 8J—85, B 65—72, C 44—48. Totaal aanvoer ïruit: 31000 k,g. m Coöperatieve Tuinbouwvc-ihing der Zuid-Hollandse Eilanden ROTTERDAM, 28 juni Dorégr. 50—47, p0, 24—42, kr. 47—43 p. kg. Eersteling sa. 2910, po. 25—42. kr. 47—51 p. kg. Barinia gr. 23—32. po. 27—35. kr. 44—47 p. kg. Andij vie 38—54 p. kg. Bloemkool 6 st. p. bak 88—128, 7 st. 93—306, 8 St. 69—99. 10 st 5>2—67 p. st. Dubbele bonen 370410, Ha 280320 p. kg. Snijbonen Ia 280340, Ha 170230 p. kg. Tuinbonen 92—64 p kg. Rode kool 59—60 P. kg. Spitskool 54—63 p. kg. Sla 20—38 p. st. Kroten 15—19 p. bs., 35—59 p. kg. Waspeen 85—304 p. kg. Spinazie 105113 p. kg. Peu len 420—630 p. kg Postelein T7—92 p. kg Prei 49 p. bs. Selderij 11—12 p. bs Uien 3045 p. kg. Aardbeien Ia 230250. Ha 120—230 p. kg. Rode bessen Ia 64—76 p. d,s. Tomaten Ia 350—35», Ib 330—340. Ie 330 p. bak Net-meloenen 5 st. p bak 150, 6 st. 155 8 st. 134. 30 st. 111, 42 st. 71 p. st. Golden Japan Ia 310—220 p. kg. Beauty la 250—290 Ib 160—200 p. kg. jur.e Blocj Ia 230—250, Ib 130170 p. ke. Perziken laa 50, Ia 3747. Ib 1831 p. st Aanvoer aardaprelen 22 ton. DE LIER Aarappelen 40 - 45 1100. Poters 43 - 49: Andijvie 40 - 50 4003: Dubbe le bonen 240 - 370 1100: Snijbonen 280 - 320 1800; Tuinbonen 59- 63 470; Alicante 64C: Gold. Champion 630 7150: Franketihaler 440 - 480: Komkommers: AAA 89 735Ü0 exp; AA 65-67 4000 inv; A 58 - 61 77.500; B 55 - 57; C - 38; D 20 - 25; E 19: kg. 46 - 49 54C0: Netmeloenen 6 105 - 160 190 - 205, 12700; 8 60 - ItQ. -350 - 155; 10 30 - 60. 115; 12 90; Suiker-meloenen: 6 280 8 255; Ogenmeioe- nen: 10 145 8M; 12 110: 15 85: Eieren- 13 400; Aubergines 90 100Bospeen 89 - 91 500; Waspeen 78-84 360; Paprika Z 180 - 205 6900; Paprika Sch 280 - 300 75: Peterselie 20 - 24'/: 350; Postelein 97 - 1C2 770; Ferzieken 18 - 72 1600; Pruimen p.kg 95 - 305 3240: Rabarber 19 - 25 500; Selderij 13 - 20 1309: Spitskool 3 81-68380: Sia I 20'/: - 37 125M* Bloemkool: 6 103 - 151 36200 8 89 - 318; 10 75 - 97: 32 60 - 75; 15 41: Tomaten: A extra 340 - 350 20500 ex; C extra 330 - 350 60760 I; A I 330 - 350 2200 inv; B 1 340 - 360 83S00; C I 33: Kroten per bos 25 38»: Paprika 12 39 540: 15 30: Rood 18 24; 20 17: Kg rood 220 - -400 840. 1

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 1