Hoekse wijkraadsvoorzitter verdedigt zich tegen beschuldigingen C.J. v. d. Houwen: „Niet meer opnieuw beginnen" Niet bang voor flatneurose 1 Mr. Hempenius burgemeester Pijnaeker Brandweer zette torenvalk in nest HP ROBIJN 'mm r[ Grote besparing bouwkosten Winkelcentmm Zuidplein komt sneller gereed Hoge gebouwen komen niet Maquette-experiment van Delftse studenten GESLAAGDEN heetmanm J.vanURKN.v. Geen flats Neurose Klokkendiefstal in Schoonhoven Vechten Start in PA-polder en Ommoord Personalia steen van de maand juli Mm ROTTERDAM „De proble men waar de detaillisten in Ne derland de laatste jaren mee heb ben gekampt zijn door de detail listen zelf ter hand genomen. De bouw van het winkelcentrum Zuidplein is hier een goed voor beeld van. Dr. A. W. Luyckx, di recteur van het Ontwikkelings bureau Winkelcentra, zei dit dinsdag óp een bijeenkomst van de Betonvereniging, die in De Doelen werd gehouden. ROTTERDAMIn -de periode 5 juli 15 september houdt het Delftse Researeh-Instituut voor de Woningbouw een maquette experiment in het Bouwcentrum te Rotterdam. Doel van dit experiment is te onderzoeken in hoeverre de be woners zich een voorstelling van een werkelijke woonsituatie kun nen maken aan de hand van te keningen en maquettes. DE ROTTERDAMMER PAGINA 3 WOBN9DAG 30 JUNI 7971 een wijkraadslid door de bezwaren van mening was veranderd, waarom zouden we dan opnieuw beginnen?" hoek VAN HOLLAND „Ik geloof niet dat ik de wijkraad heb beïnvloed. Iedereen heeft volop de gelegenheid gehad zijn of haar mening over het Brink plan te uiten. Ik heb geen stem verklaring gegeven, na de dis cussie heb ik nog eens kort het standpunt van het dagelijks be stuur van de wijkraad geformu leerd en toen heb ik het voorstel in stemming gebracht. Mocht mijn samenvatting invloed heb ben gehad op de stemming, dan vind ik dal niet onwettig. Dat is niet verboden, ik zit er toch voor! Ik heb gewoon mijn best gedaan om een zo groot mogelij ke meerderheid achter het voor stel te krijgen". Aan het woord is de heer C. J. van der Houwen, voorzitter van de wijk raad van Hoek van Holland, ant woordend op dc kritiek die men op hem heeft geuit naar aanleiding van zijn optreden tijdens de wijkraads vergadering van dinsdag 8 juni, met name tijdens de behandeling van het zogenaamde Brinkplan. Tuinder Van der Houwen maakt al negen jaar deel uit van het dagelijks bestuur van de wijkraad van Hoek van Holland, waarvan de laatste vijf jaar als voorzitter. Hij vertegenwoor digt de Anti-Revolutionaire partij. Eveneens ongeveer negen jaar zoekt de wijkraad van Hoek van Holland naar een bestemming voor de Hoekse Brink, een braak liggende grasvlakte ten westen van de dorpskern. Steeds weer ketsten de plannen af op de financiën, zoals de voorlaatste keer, toen er voor het geplande hotel geen enkele gegadigde bleek te zijn. Op dinsdag 8 juni is de bestemming van de Hoekse Brink echter voor bet laatst besproken in de wijkraad; het nieuwe plan, opgesteld in samenwer king met de woningbouwvereniging „Rotterdam aan Zee", de planologi sche dienst en de djenst Volkshuis vesting, werd met zes tegen twee stemmen aangenomen. Het omvat evenals het vorige plan enkele flats van vier verdiepingen, een winkel centrum, een overdekte galerij en de mogelijkheid riot het scheppen van een overdekte weekmarkt. Be bezwa ren tegen het plan richtten zich tegen het flatgebouw van zestien etages, dat het hotel uit het vorige plan heeft vervangen. Het Groene Kruis in Hoek van Holland en de Bond. voor leefbaar heid hadden bezwaarschriften naar de wijkraadsleden gestuurd, tijdens de discussie verklaarden de heer K. E. Heil (KVP) en mevrouw E. M. van der Lugt-Wisman (D'66) waarom ook zij liever geen flats meer wilden bou wen in hun dorp. De verschillende bezwaren kwamen allemaal op het zelfde neer, flatbouw is duurder dan. laagbouw, deze flat is een mensen pakhuis en. statussymbool dat uit ste debouwkundig oogpunt niet accepta bel is bovendien, en vooral: sociaal- medisch gezien is flatbouw ongewenst vanwege verschijnselen als flatneuro se, het radeloos worden van het wo nen in een etagewoning. Het protestgeluid werd echter nog veel luider tijdens het vragenhalfuur- tje aan het eind van de vergadering. Dc wijkraadsleden werd verweten zonder meer oVer de bezwaren te zijn heen gestapt, en gehandeld te hebben in de zin van „laten we nou niet zeuren, maar blij zijn dat er eindelijk een plan voor ons ligt dat haalbaar is". Voorzitter Van der Houwen kreeg kritiek voor de manier waarop hij de discussie over het Brinkplan had ge leid. Bovendien werd gevraagd of het vragenhalf uurtje voortaan niet aan bet begin van de vergadering gehou den kon worden, omdat kritiek ach at todh geen zin meer heeft. Er werd hard i geprobeerd de raad ertoe te brengen haar beslissing terug te "ne men, en zich nog eens (en dan liefst samen met de bevolking) te beraden op de gevolgen van het plan. Voorzit ter Van der Houwen voelde daar niets voor. „Ook na het vragenhalf- nmtje heb ik niet gemerkt dat er Op de persoonlijke aanval reageert de AR-vertegenwoordiger heel nuch ter: „Ik ben de enige vertegenwoordi ger van mijn partij in de wijkraad, mijn achterban eist van me dat ik onze mening iaat horen, dat is toch logisch! Bovendien, Ik houd van vechten, ik discussieer graag, en aan gezien ik geen burgemeester ten, wens ik me niet te beperken tot het begeleiden van het gesprek." Ook de andere bezwaren ziet hij overigens niet zo zwaar in. De mensen die zich vanaf de publieke tribune laten horen zijn volgens hem steeds dezelfde en vertegenwoordigen geen grote groep inwoners. Daarom vindt de heer Van der Houwen hen ook niet helemaal eerlijk. „Ze proberen hun wil op te leggen aan de wijkraad, die uiteinde lijk democratisch tot stand is geko men, als resultaat van de Hoekse stemmen voor de Rotterdamse ge meenteraadsverkiezingen." Maar dat wil niet zeggen dat hij niet nadenkt over de kritiek. Op de vergadering heeft hij ze dan ook op zijn manier proberen te weerleggen. Eén keer, vindt hij achteraf, heeft hij daarin gefaald. „Ik ben stom geweest dat ik heb toegestaan dat men de wijkraadsleden Vroeg of zij de talloze rapporten over flatbouw en over de Rijnmond hadden gelezen. We zitten toch zeker niet op een examen! Trouwens, er komen zoveel rappor ten uit, dat je onmogelijk kunt eisen van de raadsleden dpt ze die allemaal lezen. Dat kost ze veel te veel tijd. Kijk, ik vind het Jeuk werk, maar het moet niet te moeilijk gemaakt wor den, want r dan heb ik er geen zin meer in. Ze moeten niet van me gaan eisen dat ik al die geschriften ga le zen. Trouwens, meestal overlappen ze elkaar voor een groot deel, en aan de andere kant spreken ze elkaar vaak tegen, zodat ik als leek nog niet weet hoe ik erover moet denken". „Als we dit plan niet hadden aan genomen, had dat ons weer een paar jaar gekost. En bovendien vind ik het nog steeds een goed idee. Ik ben echt geen bewonderaar van hooghbuw, maar het moet in dit geval, want fi nancieel is het plan afhankelijk van de flat. Ik zie trouwens nog niet dat het gebouw inderdaad zestien-hoog wordt, daar zal de Provinciale Water staat wel tegen zijn". kritiek, op zijn. eventuele beïnvloeding van de raad. „De wijkraadsleden, zijn heldere jongens, ze hebben meer ge leerd dan ik. Als men zegt dat ik ze teïnvloed heb, geeft men ze daarmee een brevet van onvermogen." Maar goed, het plan voor de Hoek se Brink is aangenomen, voor de wijk raad is de kous daarmee af. Mensen die tegen-het plan zijn kunnen hun stem overigens nog een keer laten horen. Want ais de gemeenteraad van Rotterdam het goedkeurt zal het be stemmingsplan veertien dagen ter in zage liggen op liet .stadhuis, waar men gedurende die tijd bezwaar schriften kan indienen. De heer Hortentius, voorzitter van de Hoekse afdeling van het Groene Kruis, denkt er hard over van die mogelijkheid gebruik te maken. „Maar dan waarschijnlijk privé. Over zo'st belangrijke zaak zou ik niet graag zonder ruggespraak met mijn leden oordelen, want bijna negentig procent van de bevolking is bij de kruisvereniging aangesloten. Als er tijd voer is hoopt het bestuur een ledenvergadering aan het Brinkplan te wijden, maar wat daar uit komt is uiteraard nog een vraag." „Er is vraag naar flats in Hoek van Holland. Ik geloof best dat er flat- neurose bestaat, maar in de Hoekse flats komt dat zelden voor. Onze flats zijn bijna vrij van geluidshinder, ze zijn heter dan die in Maassluis, daar om moet men ze daar ook niet mee vergelijken. -Vandaar dat ik toch flats wil bouwen". „Er zijn huizen genoeg in Hoek van Holland, er Is ook ruimte genoeg. Daarom willen we nog veel meer bouwen. Dit is toch een unieke moge lijkheid om je verkiezingsbeloften na te komen? Uiteraard richten we ons daarbij op de goedkope woningen, daar is de meeste vraag naar. Ook nu al hebben we veel eengezinswoningen in de goedkope sector, dus als er ie mand uit een flat wil, zorgen wij voor een andere woning". Enkele malen is de aandacht ge vraagd voor het rapport* van open baar lichaam Rijnmond, dat onder andere stelt dat binnen vijf kilometer van een industriegebied geen huizen gebouwd mogen worden. Het' Brink plan ligt op ongeveer een kilometer van het Europoortgebïed. De heer Van der Houwen: „Dat rapport vind ik onzinnig, het stelt dat bestaande woonkernen zich moeten aanpassen aan de industrie. Dat is een oneerlij ke zaak, in feite zouden dan de hui zen, die er eerder waren dan de in dustrie, afgebroken moeten worden. En daar voelen we niets voor. We moeten vechten tegen de industrie, met de hinderwet in de hand". „Met die overlast valt het trouwens best mee, niet meer dan acht dagen per jaar hebben we last van de in dustrie. Als we dat via de hinderwet nog wat kunnen, beperken, dan kun nen we ook toestaan dat nieuwe ves tigingen een ietwat vervuilend wer ken, Dat er wat vervuiling is, dat moeten we op de koop toe nemen. Maar meer niet, er moet een bepaald evenwicht blijven. Daar is strijd voor nodig, en .die kun je beter voeren met vijfentwintigduizend mensen dan met een kleine tienduizend. Ook dat is voor mij een reden om nog veel hui zen te bouwen in ons dorp." SCHOONHOVEN Van de vijf mannen, die door de politie werden aangehouden in verband met de klokkendiefstal in Schoonhoven, blij ken er twee vrij uit te gaan. Met de diefstai alfci zodanig hebben zij vol gens de politie niets uit te staan. De drie anderen hebben een volle dige bekentenis afgelegd en zullen aan de officier van justitie worden voorgeleid. Het zijn een 30-jarige in woner van Capelle aan den IJssel en twee Rotterdammers in de leeftijd van 20 ep 33 jaar. Het drietal beweert van een. onbe kende op de Schootihovense stijlklok- kenfabriek De Jong attent te zijn" ge maakt. Eén van hen heeft thuis een Zaans klokje, dat tegen betaling in een winkel is gekocht. Op die manier werd een plan beraamd een oartij klokken uit Schoonhoven te halen sn deze vervolgens te verhandelen, rover kwam het echter niet, want alvorens een potentiële koper werd gevonden, zat de politie de mannen al 'op het spoor en werd de complete buit bij aanhouding aangetroffen. De klokken zijn inmiddels weer bij klokkenfa- briek De Jonge afgeleverd. Het is niet gebleken, dat het drietal bij andere inbraken is betrokken. PIJNACKER Burgemeester mr. Rinze F. H. Hempenius (53) van Franekeradeel is met ingang van IS juli benoemd tot burgemeester van de Zuidhollandse gemeente Pijnaeker. De heer Hempenius is op die dag op de kop af 12'/s jaar burgemeester van Franekeradeel geweest. Franekeradeel ós een plattelandsge meente rond de stad Franeker. Het gemeentehuis van Franekeradeel staat in Franeker maar deze stad be hoort niet tot het gebied van Frane keradeel. De heer en mevrouw Hempenius komen in Zuid-Holland op bekend terrein. Ze zijn er beiden uit afkom stig, terwijl de heer Hempenius er ook lang ,zijn werk heeft gehad. De burgemeester van Pijnaeker werd.op 25 februari 1918 geboren in het toen malige Batavia. In Harderwijk volgde hij het lyceum. Hij studeerde in Lei den voor de titel mr. in de rechten. Hij begon zijn loopbaan op de se cretarie dn Rijswijk en werd later se cretaris van commissie bezwaren te gen de onteigeningsvergoeding buiten Rotterdam, daarna werd hij direkteur van de hoofdafdeling onteigening, toewijding en prijzenbureau bij de direktie wederopbouw van Zuid-Hol- Jand. Op 1 september 1956 werd hij hoofdcommies der provihciale griffie van Zuid-Holland. In 1959 volgde, zijn benoeming tot 'burgemeester van Fra nekeradeel. Burgemeester Hempenius is lid van de C.H.U. (Hij heeft een zoon. De in stallatie van de heer Hempenius heeft plaats tijdens een bijzondere raads vergadering in het parochiehuis van Pijnaeker die vermoedelijk dinsdag middag 20 juli wordt gehouden. Daarna staat een informele bijeen komst met genodigden op het' pro gramma. 's Avonds is er een ken nismakingsreceptie.. De familie Hempenius zal haar in trek nemen in de ambtswoning aan het Emmapark 2. Weer komt de tuinder op het „vechten",'weer herinnert hij aan de sieraden met robijn van af 128.- "Een bloeddruppel uit het hart van moeder aarde" noemen de oosterlingen deze zeld zaamste aller edelstenen. Metzijnprachtlge. diep rode Meur en mysterieuze gloed een edetsteenkundige iga. diamantexpert gla. UJHBMI82 filiaal: oostzeedijk 155-157, rotterdam Het winkelcentrum wordt gebouwd in opdracht van twee groeperingen van detaillisten. Enerzijds de samen werkende warenhuizen en groothan del en anderzijds de middenstand en het kleinbedrijf. Zij dragen Ieder voor de helft bij in de ontwikkeling van het project. De opdracht die zij meegaven aan de architect was duidelijk: het cen trum moet het hart van Rotterdam- Zuid worden. De heer H. D. Bakker, ■directeur van het architectenbureau, heeft van de recreatieve functie van het complex veel werk 'gemaakt. Het winkelcentrum ligt zes meter boven de grond en is bereikbaar via de daar onder liggende parkeergarage (1500 auto's) of via een viertal voetgangers bruggen. De weersgesteldheid op het winkelniveau heeft er toe geleid dat het gehele complex wordt overdekt. Gaten in deze overkapping zorgen voor een goede lichtinval. Het gehele centrum is air-conditioned. Door een net van smalle en bredere straten, pleinen van verschillende af metingen, een amphitheater in de grote bal, wordt een sfeer geschapen waarin de bezoeker zich zal thuis voelen, ook wanneer, de winkels ge sloten zijn. De constructeur van het complex, Ir. F. C. van Erp omschreef de bouw ais „technisch niet erg moeilijk". De problemen ontstonden door de ver snelde bouwtijd. De bouw begon in maart 1970. Op dat moment was alleen het be stek van de ruwbouw op de eerste verdieping gereed. Er moest dus ge werkt worden met telkens aangepaste deelbestekken. Een voordeel hiervan was dat de meest actuele wensen van de opdrachtgevers alsnog verwerkt konden en kunnen worden. Deze ver vroegde aanvang van de bouw lever de een besparing op van de grond- kosten van rond één miljoen. Ook de bouwtijd werd verkort van drie en een half tot twee en een half jaar. Besparing op het renteverlies: ruim drie miljoen gulden. Het project wordt in september 1972 opgeleverd en omvat dan naast dg drie grote winkelbedrijven een scala van hon derd winkels en paviljoens. Architect H. D. Bakker, betwijfelt of de hoge kantoor- en woongebou wen rondom het winkelcentrum ooit zullen worden uitgevoerd. De moeilijkheden schijnen vooral te liggen in hef feit dat voor dit project moeilijk beleggers zijn te vinden. De te berekenen huren zouden voor hen niet aantrekkelijk zijn om tot een rendabele exploitatie te komen. 'Architect Bakker betreurde het verder dat winkeliers niets voelen voor zaken die 2Ve a 3 m. breed zijn. „Daarvoor zijn uiterst charmante op-* lossingen te bedenken", 'betoogde hij en hij verwees daarbij naar ervarin gen in Brussel en Florence. De winkeliers hebben naar ar chitect Bakker meedeelde geen be zwaar ertegen dat aan de noordelijke kant van het winkelcentrum een markthal voor 36 handelaren wordt geschapen. Die overdekte markt is bedoeld om deze ingang wat te ver- levendigen. Promoties: Gepromoveerd tot doctor m de technische wetenschappen: A. Wijst CT.H. Eindhoven), W. C. Witvoet (T.H. Delft). Gepromoveerd tot doctor ln de diergeneeskunde: A. Hoogerbrugge en J. Goudswaard (beiden R.U. Utrecht). Gepro moveerd tot doctor ln de letteren: J. P. M. Weljtens (K.u. Nijmegen). Gepromoveerd tot doctor ln de sociale wetenschappen: J. Hendriks (V.u.). Gepromoveerd tot doctor ln de wiskunde en natuurwetenschappen: W. G. J. Hol en J. W. E. Visser (belden R.U. Groningen), F. H. de Leeuw (K.U. Nijmegen), M. J. Renne (R.U .Utrecht), J. Koudstaal (R.U. Groingen), H. Ma&rsen (R.U. Groningen), B, w. Veen (B/U. Gro ningen! en S. G. van der Wal (R.U. Gro ningen). Gepromoveerd tot doctor in de landbouwwetenschappen: P. c. M. Simons en R. A. Feddés CL. H. Wageningen). Ge promoveerd tot doctor in de geneeskunde: H. o. M.ThlJssen (K.U. Nijmegen). Gepro moveerd tot doctor in de theologie: M. L. Dane el (V.U.) Benoemingen: Benoemd aan ae TH. Eindhoven ln de electrotechniek: dr. F. M. Klaassen. Benoemd aan de R.U. Groningen tot hoogleraar ln de rechtsfilosofie en de privaatrechtelijke rechtsvergelijking; H. U. Jassurun d'OUviera, Benoemd aan de R.U. Groningen tot buitengewoon hoogleraar ln dc pscyhologisehe functieleer: A, J Mi- chon. Benoemd tot gewoon lector ln de anorganische chemie aan de R.U. Gronin gen: H. J. de Liefde Meijer. Benoemd tot gewoon hoogleraar ln de mathematische fysica en analyse: B. Nottrot. Het K.I.W. acht het gewenst, «lat de inspraakmogelijkheden van de bewo ners bij de totstandkoming van wo- ningprojekten groter worden. Maar wil die inspraak reëel zijn, dan is het nodig, dat tekeningen, maquettes, mo dellen op ware grootte e.d. die bij de voorbereiding van plannen worden gebruikt, dc bewoners in staat stellen zich een goed oordeel te vormen over de toekomstige werkelijkheid. Het onderzoek is financieel mogelijk gemaakt door een subsidie van de Stichting Studiegroep Efficiënte Wo ningbouw en door bijdragen van N.V. W'ilma Bouwsyndicaat en N.V. Era Woningindustrie, de twee bouwbe drijven die met bewonersinspraak ln* de woningindeling in. TJsselmonde en Zoetermeer onlangs ervaring hebben./* opgedaan. De evaluatie van "de beide s< thans gerealiseerde .inspraakprojek- ten" in IJssehnonde (N.V. Wüma) en-ij Zoetermeer (N.V. Era) die binnenkort'N door het RXW. worden geëntameerd"f past in het zelfde kader. De onderzoekers hopen in de loop van 1972 een rapport te kunnen uit brengen dat*'de realisering van reële-' inspraak van bewoners, naar wordt gehoopt, weer een stap dichterbij zou kunnen brengen. Het onderzoek wordt uitgevoerd door een multidisci plinair tearr. onder supervisie van dr. _ir H. Priemus. Bewoners van hoogbouwfiats in Al- i lexanderpolder en Ommoord ontvan gen één dezer dagen een uitnodiging van het Researeh-Instituut voor de Woningbouw om aan het experiment mee te werken. Hun medewerking aan het onderzoek is van het grootste belang voor het slagen van het on derzoek. A ROTTERDAM De Rotterdamse brandweer heeft als het ware een jonge torenvalk, zeer zeldzaam in ons land, weer vleugels gegeven. Een grote ladderwagen bracht het jonge dier weer terug naar het nest in een rgnd gat in de muur, nadat het 's morgens eruit gevallen was. Honderden mensen stonden te kijken naar de verrichtingen van de heer F. H. Hulsker die het dier uiteindelijk weer bij zijn broertjes en-zusjes in het nest zette. Verleden week was er ook al een jonge valk, die momenteel van hun ouders vliegles krijgen, uit het ongeveer 13 meter boven de straat gelegen nest in een muur van de hoedenfabriek v/h M. B. van der Veen aan de Tollensstraat in Rotterdam, gevallen. Ook deze is toen teruggezet door de brandweer. Toen er vanmorgen weer een klein valkje naar beneden viel is dit door een voorbijganger naar de dierenhandelaar F. H. Hulsker gebracht, die zijn winkel net om de hoek heeft. Deze waarschuwde de brandweer. De jonge valk kreeg zo lang, tot de brandweer verscheen, drie muizen alsontbijt, 's Middags kwam er een levensgrote ladderwagen met een officier van de brand weer, de heer B. J. van de Breevaart. In het korfje dat aan de ladder was bevestigd gi7ig de heer Hulsker omhoog en zette het jonge dier weer in het nest. Aan de scholengemeenschap voor de de tailhandel te Rotterdam slaagden voor het eindexamen middelbaar detailhandelson- derwljs De dames: S. van Bergeyk; D. B. van KalkeEceren; M. A. G. Landman. De lieren: E. M. Bassant; R. A. Boon; G. J. M. v. Deursen: A. M van Dijk; C. P. EngeLbregt; A. Gosscns; H. J. v.d Grind; A v.d. Ham; H. J. M. Hendriksen; M. de Jong; A W Kool; G B. v. Leeuwen; M. Meijer: P. H. J. Peeters: J. Romeyn: J. Scholtens; A. G. de Waard; H. H. A. wal- thaus: G. L. Aardoom; M. C. Barreveld; C. M. A. de Boer; F. Boverhof: J. A. de la Bretonière; J. H. M. P. v. Drielen; H. B. Dljkema; J, T. Heyttng; B. C. de Jonge; A. C. Op den Kelder: G. C. G. P. Lieshout: J Neven; W. M. de Ruiter; J. P. Schotten: M. H. Straver; R. J. Vermeulen; G. A. Aerts; E. H. Beukema: J. A. A. Dane; K. G. Doornbos; K. C. van Hengel; J. M. Koster; A. G. Kwak; M. A. G. Claessens; J. w. v. Ladesteyn; J. van Mourtk; H. L. Peeters; D. B. Pianösoen; M. C. "M. Scher- mer-Voest: J. J. vloemans; J. M. v.d Worp ROTTERDAM - Aan de scholengemeen schap voor de Detailhandel slaagden voor het Lager Economisch en Administratief Onderwijs: A, winkelpraktijk: de heren L. A. Ad- dens, H. J. Bank, C. W. H. Broesterhulzen, J. C. BuiJs, N. J. van Esch, E. C. Hoene- veld. J. Kroos, M. van Soest, P. C. J. M verklaren, A, G. vermaas, J. G. A. de Wey B. Kantoorpraktijk: de dames B. Kra mers, F. D. Motz, A. G. Sehouteren en de heren R. de Brey, P. H. Half werk. R6.13 1579 BERLPVEA ROTTERDAM Aan de Scholengemeen schap voor de Detailhandel .slaagden voor het Lager DetalIhandelsondiirwJJs: de da mes: G. de Heer; A. de »fih: A. M. L. Noteboom; P. H. Breedveld; M. Tletz; A. H. van yperen; H. W. v. d. Bosch; M. A Deenik; J van Dongen; A J. Lage weg; P. J. van Leeuwen: A. M v d. Hörst; V. Vaandrager: p. F. Zondervan; S. C. Ra- vensbergen; H. Grootenhuls*, M. Sclmey- derberg; J. Chr. van Steenwijk; De heren: J. J. Baanvinger: A. R. Bak ker; J. S. de Bruyn; C. van Herpen; O. v. d. Heuvel: W. C. Krijgsman: F. W. van Leersum; J. Leupe; P. C. Oele: P. Stoute; J. P. Uittenbogaart; R. Vos; P. Westdorp; C. K. de Witte; G. M. K. v. d. Ziel; F. W. Gronert; R. W. van Hamersvelt; J. W. Kersten; P. M, Kevenaar; E, H, R. Koster; H. Lehmkuhl; J. Munneke; F. M. J. Groot hulzen; J. H. Smits; H. K. van Abshoven; J. Boon; II Broekhuis; J. H. H. Deijbel; H. Delwel; J. A. Dohmen: A. Gulden; A. G. Jae; B. Kamerma; P. J. Moerker- 'ke: P. Moilema; M c. Fama; D. Ria- menapaity; J. L. Schruers; P. A. Wil- ïems; H. van Dam; F. j. Dierdorp; W. Buijsman; F. van Es; L. P. Kruik; R. Lanting: M. A. Meijer; J. c. Mosterd: W. G. Quaak; A. J. Schobben; F. H. Veerman; J. W. visser; A. C. Zljlmans; W. C. Zijl mans; B. A. Baan; A. G. P van Bemme- len; B Brand; C. van Hofwegen; C. Hol; P. Jansen; w. D. de Jong; M F. Klinkha mer; N. F. Koning; M. J H, de Korte; R Metz; C. Riesmeijer: W. A. van Rouwert- dal; E. SEele: R. T. A, Soeterbroek; N. Stam; A. C. Timmers: R. v. d Bos: B C. Breur: M. G. van Doren; B. L. Gans; R van Gent; J. Hakbijl; G. J. Meijer; C. Meijers: E. Pfeljffcr: D Pooien; K. Spaans; G. Stok; P. J. T Teeuwen; M. Toienaars; J. W, Tultel. GOUDA Aan de rijks middelbare landbouwschool te Gouda slaagden de vol gende leerlingen voor het eindexamen: J. C. Anker (x) te Stolwijk, M. A. Bakker, G. J. Spangenberg en P. Veth (x) te Rotter dam, J. v. d. Bas (x) te Moordrecht, W. J. Brummer en P. J. v, d Valk (x) te Delft, A C. Dekker (x) en J. J. v. d Berg (x) te Berkenwoude, A. Desadien en R. J. Dreg- mans te Den Haag, L. van Dijk (x) te De Bilt, P. v. d. EUk te Bazerswoude, A. J. Hagoort (x), J. dc Oater (x). en J. Zijder laan (x) te Polsbroek, R. Kinderdeal, Lei derdorp, W. M. van Leeuwen (x) en P. de Hoog (x) te Delfgauw, C. J. M. Mulder «x) te Haastrecht, C. T. P. Röling (x) en L. W. M. va n Zoest (x) te Reeuwijk. A. Vreugdenhui te Bleiswijk, J. van Dam te Pijnaeker, G. C. J. Houdijk (x), A. Ka- lisvaart (x) te Zoetermeer, H. de Koning (x) te Waarder. H. A .v. d. Kroon (xlte Vlist. J. L.-Qualm te Koek van Holland en A. B. M. van zoest (x) te Boskoop. Het diploma werd de geslaagden Ln een vergadering met de commissie van toezicht uitgereikt. De met. <x) aangemerkte namen behaal den tevens het getuigschrift van de Bond van Kaasproducenten. EL.ECTRONISCHE 0RGELS vanaf 450.- Zelf orgel, spelen? Op de nieuwe Solina? U speelt Uw eerste melodie binnen het half uur met onze unieke GRATIS Sescursus. Keus uit meer dan 150 instrumen ten, Huur met recht van koop. vanaf 26.- per maand. Vrijdagavond koopavond vaq 7 tot 9 uur.

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 1