Gouden medaille voor 40 jaar gemeentedienst Struktuurnota wil alleen woon- en rekreatiefunktie voor Hoekse Waard Nun lansdorp filosofeert over nabije toekomst JA go JSL 98 Brandweer redt op het nippertje Graanmarkt Rotterdam Drie gouden bruidsparen, Rus vraagt asiel in VS 98 Jongen reed met fiets Oude Haven in Open tams bij jubilerende firma Werner Combodieust in Triangel Jubileumconcert van 45-jarige zangvereniging Twaalf mensen dakloos na brand Goed gespaard in september 4000ste leeskaart voor bibliotheek Orgel en viool in Reliobothkerk BEZORGING SCHIEDAM 'Vv$ n>t ■»mmêmrnmÈi8km3gêÈ ter meuten OOK ACTIEF OP SOCIAAL TERREIN Beperkingen Raadsvergadering tór mèulen Lange Kerkstraat 82 Tek 266382 WmÊ- Vni VLAARDINGEN In de ver gaderkamer van de Gemeente lijke Energie- en Waterleiding bedrijven aan de Hoflaan heeft burgemeester mr. J. Heusdens vrijdagmiddag de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, m goud, uitge reikt aan de heer S. A. Klem, die 40 jaar geleden m dienst trad van de gemeente Vlaardingen. DE ROTTERDAMMER »r;|\iA j 1 MAANDAG 13 OKTOBER VLAARDINGEN De 8-jange Al- tfert <Je Gier uit de 2e Maasbosstraat 60 reed zondagmiddag om dne uur met een fiets van z'n vriendje in het water van de Oude Haven, vlak bij de brug aan de Westhavenplaats Kennelijk werd hij gegrepen door een rukwind waardoor hij pardoes te wa ter raakte. Z'n vriendje, dat op de fiets van Albert reed, sloeg onmiddel lijk alarm waarna enkele omstanders dank zij het^hoge water op dat mo ment door handreiking de jongen uit het water konden halen Vanzelfsprekend druipnatte Albert zei dat hij wel eens meer m het wa ter was gevallen, maar dat hij wel kon zwemmen Op de vraag of hij dan al een zwemdiploma had, ant woordde de jongen ontkennend. „Ik wil geen les nemen, want ik kan wel uit m'n eigen "boven water bhjve" Een^ omstander bracht de jongen met zijn auto naar huis De fiets van z'n vriendje bleef m het water achter. Noodkerk uitgebrand VOOR EVENTUELE KLACHTEN ENZ. "V" ~"T" I mwêgé I ^rniml ■ÉIIMa; Prachtige lange én vierkante shawls om onder Uw winter mantel te dragen of gewoon op een j'umpertje of jurkjede prijs ts een echte meevaller! ,Een unieke aanbieding lange en vierkante shawls van trevira en texture. In vele mooie dessins en kleuren, nu uit de prijsserie van f 4,95/f 11,95 door elkaar per stuk voor nog géén drie gul den. (Van een onzer verslaggevers) NUMANSDORP Binnen af. zienbare ftid is Numansdorp volgebouwd. Om ook daarna nog een slagvaardig beleid te kunnen voeren, heeft het bestuur van deze grote gemeente in de Hoek se Waard een structuurnota op gesteld, aan de hand waarvan de ontwikkelingen voor de eerst komende vijftien jaar kunnen worden uitgestippeld. Het gezicht van Numansdorp is de laatste j'aren in snel tempo veran derd. Van nagenoeg volledig agrari sche gemeente is het veranderd in een forensenstad, die duidelijk ge richt is op het Rijnmondgebied, met een steeds sterker woedende woon- druk vanuit de Rotterdamse agglome ratie. Meer en meer wordt het duidelijk, dat de Hoekse Waard niet langer los gezien kan wccden van de aangren zende Rotterdamse agglomeratie en het zogenaamde Drechtstedengebied, Om onder een slank afkleden- de japon of rok een goed figuur te hebben, om ogenschijnlijk pondjes lichter te zijn, is dit corselet dé oplossing. Corselet met ritssluiting: gemaakt van 420 denier ly cra met een groot korrektie vermogen het niet rekbare voorpand zorgt voor een extra goede buikinhouding de cups zijn driedelig voorge vormd de brede schouderbandjes zijn heel gemakkelijk te ver stellen pit prima corselet koopt U nu in wit of zwart voor nog géén dertien gulden. Sprekend komt dat tot uiting in de studie van Gedeputeerde Staten „Ruimtelijke structuren voor Zuid- Holland", waarm wordt gesteld dat om redenen van milieuhygiëne voor con mogelijke verdere industriële uit bouw van Rotterdam nieuwe wegen gezocht moeten worden, wegen die GS naar het zuiden zien lopen. Bij uitwerking van deze gedachte zal volgens het gemeentebestuur van Numansdorp echter allereerst reke ning gehouden moeten worden met de primaire funktie van een zo groot mogelijk deel van de Hoekse Waard als rekreatle- en woongebied, een furiktle trouwens waarover nogal verschil van mening bestaat op be stuurlijk niveau. Als motieven voor een dergelijke woon- en rekreatiefunktie voert het gemeentebestuur van Numansdorp in de struktuurnota aan: de behoefte aan gedifferentieerde woongebieden voor de groter wordende groep die economisch is gebonden aan de Rot terdamse agglomeratie en het Drechtstedengebied, en daarnaast de wenselijkheid van een „open gebied" tussen de expansieve Rotterdamse ontwikkeling en die van de Drecht- steden enerzijds en de ontwikkelin gen in het westen van Noord-Bra bant anderzijds. Zowel de woon- als de rekreatie funktie leggen volgens de struktuur nota beperkingen op aan de aard en de omvang van de bebouwing in de Hoekse Waard. „Dit betekent", aldus de nota, „dat de Hoeksche Waard niet de geschikte regio lijkt te zijn voor grootstedelijke bebouwing, met uit zondering misschien van één of enke le aan de noordelijke rand gelegen gemeenten". Fel verzet zich het gemeentebe stuur van Numansdorp tegen de Rot terdamse Nota „2000+", waarin ge dacht wordt aan een omvangrijke in dustrialisatie en zeehaven-industrie in de Hoekse Waard. „Een beseheiden uitgroei van de werkgelegenheid moet als wenselijk worden be schouwd," aldus de nota. „Dit bete kent wel het bewust aanvaarden van een niet onaanzienlijk woonforensen- saldo. Er is het Numansdorpse gemeente bestuur overigens bijzonder veel aan gelegen om op zo kort mogelijke ter mijn eens wat tne-er duidelijkheid te krijgen over de toekomstige ontwik kelingen zoals de hogere overheidsor ganen die zich voorstellen. Zolang daarover nog geen principe-uitspra ken worden gedaan, kan het gemeen tebestuur van Numansdorp zoveel struktuurnota's opstellen als men maar wil, zonder echter enige reëel houvast te hebben. VLAAKDINGEN -- Deze maand bestaat het aannemersbedrijf firma Th. Werner en Zonen zestig jaar. Het jubileum gaat niet onopgemerkt voor bij. De geboreders Werner vader Werner, die het bedrijf zestig jaar geleden begon, overleed ih 1959 houden vrijdag 22 oktober t.open huis". Vanaf acht uur kunnen de re laties terecht in het bedrijfspand aan de Vierde Industriestraat. De firma Wemer heeft in Vlaarchn- gen een grote reputatie opgebouwd op het gebied van de weg- en water bouw en de bouw van bedrijfspan den. De woningbouw speelt een min der belangrijke rol. Vader Wemer begon als stratenma ker. Toen na de oorlog de beide zonen m het beddijf kwamen, volgde een. periode van grote bloei. Het (inmid dels gesloopte) pakhuis naast de spaarbank aan de Schiedamseweg werd verwisseld voor een nieuw ge bouw aan de Derde Industriestraat, dat m 1954 in gebruik werd geno men. Zes jaar later volgde de verhuizing naar de Vierde Industriestraat, waar de firma Wenen samen met het technisch bureau A. Meerman een nieuw onderdak vond Het bureau van de heer Meerman groeide echter al snel uit zijn jasje en de firma Werner zette een nieuw pand neer voor dit bedrijf aan de Industrieweg om zelf de leeggekomen ruimte te gaan bezetten De gebroeders Wemer trokken ook voor veel andere bedrijven, die zich in het Vlaardingse industriegebied gingen vestigen, nieuwe accomodates op In de afgelopen maanden werden zes bedrijfshallen opgeleverd Ook op het gebied van de weg- en water bouw worden veel aktiviteiten ont plooid Het jubilerende bedrijf heeft vijftig man personeel in. dienst Morgenvroeg om 9 uur begint op «te parterre de verkoop van dit lycra corselet met ritsslu iting, niet rekbaar voorpand en voor gevormds cups. In wit en zwart, 8 cup (75 t/m 95} en in wit, C cup (85 t/m Ook tm»mS»smorsen open GUn Ui. of schrift, btst. Overzicht Firma A. Makkreel, Botterdam p otterdam De staking van haven arbeiders aan de oostkust van Noord-Ame- rika duurt nog steeds voort voorlopig is net werk aan de westkust en Chicago voor 10 dagen hervat, volgens Inside Informa tion zou de staking aan de oostelijke ha vens nog wel enige tijd kunnen duren, zo werd de aangekomen USA maalinais duur der betaald. Op vele leveringscontracten, mals zal spoedig staking worden* geclaimd Door aanvoeren van Franse mals zal de pi .isstliging wel enigermate worden afge remd De prijs der stomende Laplata maïs liep deze week sterk op: de aanvoer blijft ile eerste tijd nog beperkt, Franse mals werd afgedaan op oktober/dcc. grens- passnge optie binnenland, verkopers wa ren nogal vast gestemd met hun offertes. De noteringen van gerst waren nagenoeg onveranderd deze week Voor gralnsorg- lium bleef de kooplust beperkt tot enige kleine posten disponibel Rotterdam. Op le vering werd nagenoeg niets gedaan Een offerte van Canada no l haver kwam wel geschikt aan de markt en binnenkort zul len. hierop wel orders geboekt kunnen worden Zweedse haver werd onveranderd genoteerd. Loco gedenatureerde HoUandse tarwe moest duurder worden betaald. De veekoekenmarkt vertoonde een wisse- le"d beeld Op een enkele uitzondering na waren alle koei-tsoorten duurder, doch de \vi re animo in het binnenland ontbreekt nog steeds Speculatieve aankopen worden met gedaan, zodat de prijsverschillen bin nen redelijke grenzen bleven Soyaschroot was vast voor dichtbije le vering Door de staking wordt het nu me-kbaar dat de aanvoer grotendeels op droogt en men meer de vraag op Holland se sova richt Er werden hogere prijzen SCHIEDAM Dc Schïedamse brandweer heeft in de nacht van zondag op maandag met groot ma terieel vergeefs getracht een houten Kerkgebouw van de Nederlands Her vormde Gemeente op de hoek van de Aleidastraat te redden. Omstreeks half een 's nachts brak door nog onbekende oorzaak brand uit m het overigens al enige tijd niet meer als bedehuis in gebruik zijnde pand. Binnen enkele minuten loeiden de vlammen hoog boven het houten gebouw uit, zodat de inmiddels ge alarmeerde Schïedamse brandweer met veel anders kon doen dan de omliggende huizen beschermen tegen de enorme vonkenregen die van de brand afsloeg Het kerkgebouwtje brandde volledig uit. VLAAKDINGEN De vijf jeugd- kerken van Vlaardingen houden op zondag 24 oktober van 10 tot 11 uur een feestelijke Combodienst in de grote zaal van gebouw Triangel aan de Fransenstraat. Jongens en meisjes van 12 tot 16 jaar zijn, van harte wei- kom in deze dienst waarin met elkaar zal worden gezongen. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze prachtige lange en vierkan te shawls van trevira en texturé. In vele kleuren en - dessins, per stuk voor 2 Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. PUTTERSHOEK In de Gerefor meerde Kerk aan de Rembrandtstraat houdt de Christelijke Gemengde Zangvereniging Asaf donderdag een jubileumconcert ter gelegenheid van het 45-jarig 'bestaan. Medewerkenden zijn, behalve de jubilerende vereniging, het kinder koor Asaf, het Rijswljks Christelijk Mannenkoor, A Poortvliet, orgel en piano: J. J. van Eekélen, trompet; W. Pijnakker, trompet en het Koper Kwintet van Puttershoeks Fanfare. Met samenzang wordt het program ma geopend en besloten. Het concert begint om "8 uur 'sa- vonds. tevraagd en betaald wel was USA, soya van de meren te koop welke bulten de staking spoedig afgeladen zal worden en waarvoor men een redelijke prijs moest betalen Op levering/aflading vroeg men meer, doch dit was niet van zo'n grote betekenis. Coeos was uit gewachte boten wat gemakkelijker: op afladtng vroeg men onveranderde prijzen Voor Hollandse co- cos op het voorjaar kwam meer vraag en betaalde men de prijs Lijn was eerder wat In reactie met over Je gehele Itjn een lichte prijsdaling. Lijn zaad daarentegen was zeer vast en werden tot vlug oplopende prijzen zaken afgeslo ten Maisglutan ls voor direct en uit boten wat lager afgekomen. Aflading tot maart noteerde ongewijzigd, doch latere posities waren wat beter gedisponeerd. Raap trok langzaam maar zeker wat aan Loco zon- ncschrootpellets waren gezocht doch niet te koop Verder was er een enkele zaak te melden ia loco grondnootpellets. Aangekomen hominychop moest met pnjsconcessies verkocht worden. Malsvoer- mcel noteerde onveranderd zonder zaker. Hollandse grint en gnespellets zijn vast met zaken op oktober/december levering Op januarl/aprll vond men de vraagprijzen oninteressant en deed men niets. Plata grlntpellets waren wat minder met enkel afdoeningen uit boten Tailoca was weer uitgesproken flauw en de belangstelling dientengevolge klein China aardappelschljven waren zeer moei lijk te verkopen en dit kwam zeer goed in tlo prijs tot uitdrukking Met pulp gaat men langzaam maar zeker een hoger niveau tegemoet, voor alle soor ten vroeg en realiseerde men wat meer, terwijl er voor fabrieksprijzen eveneens Hollandse brokjes op ruime schaal verhan- de'd werden De Rotterdamse brandweer heeft za terdagmorgen vroeg zijn handen meer dan vol gehad met het blussen van een felle uitslaande brand aan de Rosestraat 104. Twaalf mensen werden door het vuur dakloos ge maakt. Een van hende,42-jarige me vrouw A. Steffens, werd op het nip pertje door de brandweer uit het raam, van de eerste verdieping ge plukt, juist toen zij op het punt stond m een geïmproviseerd vang zeil te springen dat omstanders vóór haar ophielden toen zij alle vlucht wegen door de loeiende vlammen versperd zag. De oorzaak van de brand, die in totaal acht kamers m het pand verwoestte, is nog niet ge heel duidelijk. Vermoedelijk is het een omvallende oliekachel geweest. RHOON Maandag 25 oktober om acht uur 's avonds, wordt iti het ge meentehuls een raadsvergadering ge houden Op de agenda staan o.a me dedelingen over de plantsoenendienst, vergiftige bestrijdingsmiddelen, de inventarisatie rapporten bestem mingsplannen, een taakonderwijzer en onderwijs in milieubeheer, schaal vergroting van gemeenten; een voor stel tot het benoemen van de leden van de woonruimteadviescommissie en een voorstel tot overdracht van bevoegdheden m.bt. de planning van het gemeentelijk voortgezet onderwijs en begrotingswijzigingen. De jubilaris die zijn loopbaan be gon als fitter-leerling heeft zich op gewerkt tot chef van cte afdehng in casso van de bedrijven In zijn vrije tijd heeft de heer Klein veel dingen op sociaal terrein gedaan. Vanaf 1936 is hij bestuurslid van de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel. In 1947 werd hij daarvan voorzitter. Gedurende twin tig jaren was de heer Klein ook voor zitten van de plaatselijke vakgroep gemeente-ambtenaren. Sinds medio 1950 is hij dc vertegenwoordiger van de N.C B.O. in de centrale commissie SCHIEDAM Bij de Spaarbank anno 1820 te Schiedam, werd in de afgelopen. maand september -f 4 012.253,82 ingelegd en ƒ7.836 394,71 terugbetaald, tegen een inleg en een terugbetaling van respectievelijk 17.452 869,02 en ƒ7.112 070,66 in sep tember 1970. Een geringer mlegoverschot dus dan vorig jaar september, n.l. nu 175.859,11 tegen vorig jaar ƒ340 798,36 Toch werd er over het gehele jaar genomen aanzienlijk meer gespaard dan in 1970. Het in- legoverschot bedroeg per 30 septem ber ƒ5.256.452,98 tegen ƒ4.181.931,39 per ultimo september 1970. Het totale inleggerstegoed bedroeg per 30 september 1971 ƒ94.324.622,86. (39 september v.j. 85.466.052,45). Dit inleggerstegoed en de reserves waren per ultimo september voor 42,3 miljoen belegd m effecten, voor ƒ9,5 miljoen in hypotheken en voor ƒ33,7 miljoen in onderhandse leningen aan gemeenten e.d. De onbelegde en de op korte termijn belegde middelen bedroegen 14,7 miljoen, MAASSLUIS Dat de Stichting Verenigde "Openbare Bibliotheek Maassluis in'een behoefte#voorziet blijkt wel uit het feit, dat vrijdag avond de 4.000ste leeskaart kon woe den uitgereikt door de wethouder van Maassluis, de heer I. v. d. Knaap. De bibliotheek heeft een -.enorme groei beleefd, aldus de wethouder. In 1969 werden 2000 leeskaarten uitgereikt, in 1970 3000 en thans reeds 4000; een verdubbeling van het aantal lezers m iets meer dan twee jaar en een groei van 1000 binnen één jaar. De 4000ste was de 13-jarige Theo Verbeek van de Bilderdijklaan 28, Maassluis, leerling van de Mamix- Mavo. Uit handen van wethouder Van der Knaap mocht hij het boek Maassluis, Stad aan de Waterweg" in ontvangst nemen. De brer A. J. Lagcher, voorzitter van de Stichting, bood Theo Verbeek een kaart aart voor 1 jaar gratis le zen; de directrice mej. de poorter schonk een boekenbom De verhuizing van de bibliotheek op 1 februari 1971 van het winkel pand aan de Haven naar het huidige gebouw is op do groei van het lezer- tal van gunstige invloed geweest. De uitreiking van de 4000ste lees kaart was tevens het startschot voor de plaatselijke aktiviteiten in het ka der van de Kinderboekenweek. Het programma omvat een wedstrijd en een „Stuif es in-middag" ov woens dag 20 oktober e s. VLAARDINGEN Drie Vlaar dingse echtparen zullen deze maand het feit vleten, dat zij een halve eeuw geleden in het huwelijk traden. Op vrijdag 22 oktober reclpieert het echtpaar Riedijk - Broos van 18.30 tot 19.30 uur in de zaal van de Rehoboth- kerk aan de BilUtonlaan. Op dezelfde dag houdt het echtpaar Kal - De Wilt receptie van 19.30 tot 22 uur in gebouw De Serre aan de Goudse singel en op donderdag 28 ok tober zal de gouden bruiloft worden gevierd van het echtpaar V. d. Slot - v. d. Velden. De receptie wordt dan van 20 tot 21.30 uur gehouden in De Serre apn de Goudsesingel. BRUSSEL Anatoly Tsjeboratev. lid van de Russische handelsmisise in België, heaft politiek asiel aange vraagd in de Verenigde Staten. Dit is meegedeeld door het Belgische mi nisterie van buitenlandse zaken. Tsjeboratev heeft, aldus een woord voerder van het ministerie, verkla ringen afgelegd over de aktiviteiten van Sowjetstaatsburgers in België. „De Belgische regering", zo staat in een communiqué, „is hierover in gelicht. Evenals in het verleden zal de regering geen aktiviteiten toestaan die de veiligheid van haar en van internationale organisaties op haar grondgebied in gevaar kunnen bren gen. Volgens de woordvoerder vallen geen 'spectaculaire maatregelen' te verwachten. voor georganiseerd overleg en sintf, 1952 is hij ook vertegenwoordigd, de medezeggenschapcommissie de G.E en W.B. Gedurende lan-eVdi was de heer Klem gedelegeerde „oor het fonds „Draagt Elkanders Lesten" In 1948 werd hij benoemd tot b-ó zoldigd hoofdbestuurder van A, N.C.B.O., maar hij bedankte voor, omdat een ambtelijke loonbaaö hem meer aantrok. Het bondscongres van de N.C.BO koos de heer Klem 1967 tot lid van'dó uit elf leden bestaande landelijk groepsraad gemeenten, welke leiding geeft aan de 18000 aangesloten ge! meente-ambtenaren bij de N.C.BO Voorts is hij sinds 1966 lid van bondsraad, het hoogste adviesorra»,, van de N.C.B.O. r' Van 1949 tot de opheffing van dit instituut maakte de heer Klem sterf uit van het kiescollege van de Neder, lands Hervormde Kerk te Viaardm' gen. In juni 1945 ontving de heer Klein een oorkonde m verband met am medewerking betreffende de nieuws- verspreiding en voorlichting tijdens de bezettigstijd door middel van het illegale blad „De Luistervink". De heer G. v.d Stoep, waarnemend direkt ur van de G.E. en. W.B., toonde grote waardering voor de voüe inzet waarmede de jubilaris zijn werft- zaamheden bij de bedrijven steeds verrichtte. Namens het hoofdbestuur van d« N.C.B.O. sprak de heer A N. Augu stijn, die vond, dat men met de h«r Klein moest feliciteren, maar eigen lijk de N.C.B.O. Hij bood de jubilaris bloemen aan. Na de toespraken was er gelegen heid tot het feliciteren van de heer Klein, die vergezeld was van zijn vrouw, dochter en schoonzoon VLAARDINGEN Een interessant en afwisselend programma werd za terdagavond in de Rehobothkerk ge boden door de organist Jacques van Ootmerssen en de violisten Pieter van Heest en Willem Damsteegt De zelfstandige orgelwerken waren zo gekozen dat de mogelijkheden van het orgel tn deze kerk ten voile wer den benut. Van Sweelinek hooren wij een Echo-Fantaste, van zijn leerling Scheidemann een Preambulum. Ver der enkele Bach-versies van het ko raal „Liebster Jesu wir sind hif?" a als pièfce de resistance diens prelu dium en Fuga in G gr. (Peters Band in. Laatstgenoemd werk werd m een flink en goed volgehouden tempo ten gehore gebracht, technisch beheerst en met een stevige greep in de toet sen. Zeer mooi klonken ook een pas- torella van Bachs tijdgenoot as vriend.Johatin Gottfried Walther en vijf z.g Flötenuhrstücken van Hatdn, die in. de goed gekozen registraties deden denken aan ideale speeldoos- muziek. Dat Van Ootmerssen tot bestelt eens een van de „Acht kleine Preludien und Fugen" van Bach (8e Peters- band) speelde die in e kl. ver dient alle waardering. Per slot van rekening ga?t het hier toch om een volwaardig Bachwerk. De twee violisten Pieter van Heest en Willem Damsteegt lieten zich tem men met de organist horen in e® trio-sonate van Vivaldi en een keïk- sonate van Mozart, terwijl Willem Damsteegt alleen met Van Ootmers sen een vioolsonate van de 16e eeuw- se componist en dansmeester Jeon- Marie Leclair speelde. Beide violisten gaven hierbij blijk van een degelijke techniek, een fraaie toonvorming en zuivere intonaties. Al met al een con cert, dat wel wat meer belangstelling had verdiend. W. W. Wolvekamp Voor hen, die prijs stellen op een echt gezellige ontbijt- of koffietafel met een zelf gebor duurd origineel tafelkleed, heb ben wij in onze Handwerk-af- deling een bijzondere aanbie ding. Een prachtige partij 100% ka toenen tafellakens, zowel mat ting als raffia. De diverse mooie dessins van deze kleden zijn zeer duidelijk en foutloos voor gedrukt met geheel uitwasbare inkt. Deze borduurkleden zowel met kruis- als steelsteek, snijmaat 130 x 160 cm, nu voor-nog géén acht gulden. Morgenvroeg om '9 uur begint op de parterre de verkoop van deze katoenen borduurtafelkle- den (matting en raffia). voor kruis- en steelsteek in diverse dessins, in wit, snijmaat 130 x 160 cm, per stuk voor 7 Ook ronde borduurkleden n* extra voordelig. Ook maandagmorgen open I I Géén tel. of schrift best-

Trouw / De Rotterdammer | 1971 | | pagina 2