NA TIEN JAAR WACHTEN November kriigt Schiebroek een jeugdhuis AGENDA Onteigening deel Rubroek Organisatie herinname stad is geheel rond eren voorwerpen in Markiezenhof nieuwe stijl alles goed en wel Conflict over beleid tehuis Zwaluwenhof keu Liis' Hm heeimwii^ Nieuwe namen voor straten Krediet voor recreatie in oude wijken Vragen over rol Pro Gastarbeider Klachten over geluidshinder 1 Leidsters achter directrice „Is er toekomst voor de CHU?" groeibriljant, een goede belegging Twee avonden gedichten lezen EEN MODIEUS KAPSEL SCHOONHEIDSVERZORGING PARFUMERIE EN COSMETICA vandaag morgen TELEFOONjVIANIAK WIJKGEBOUW dagelijks BERGEN OP ZOOM Tot en met 5 maart a.s. wordt in het ge meentemuseum Markiezenhof een tentoonstelling gehouden van koperen gebruiks- en siervoor werpen1 uit eigen gemeentelijk bezit. De totale collectie koper be- staat uit bijna driehonderd exem plaren. Een gedeelte daarvan, circa 125 stuks, is in 1952 in het bezit van het museum gekomen door een schenking van de fami lie Disco. Koninginnekerk (3) ÉllSg mmm COMMENTAAR •I 197J Je van- t (Bel- uHaur, werk Diens. l«n de 6 heer a. Prq- mteer- Gentae :rstand com. Fokei, en ej, Gentse ■le on- door staj- 'n be- tl Bu- isterie 1.L, de heette Jiblio- en gat e tot- ng en Maas wede 'reider uitend jn; in ecteur Menst stil wrdi- aarna Jager ieid- et ge- ver licht n en- sende n de Dg ROTTERDAMMER PAGINA 3 DONDERDAG 73 JANUARI 1972 ïsatie osten aart- heb- iens- aan ndere Over- in de con- "t op )nele deze ROTTERDAM Schiebroek krijgt eindelijk, na bijna tien jaar wachten een jeugdhuis.'Het komt op de 'hoek Meidcornsingel- Peppelweg en gaat ruim twee ton kosten. De gemeente jg nu definitief met de plannen ak koord gegaan, op voorwaarde dat de Schiebroekse Gemeen schap, die het .initiatief voor de bouw heeft genomen, nog zes duizend gulden op tafel brengt. „Maar", zegt de heer H. J. Hak man, secretaris van de Schie broekse Gemeenschap, „dat hoeft geen bezwaar te zijn. We hebben al enkele grote bedrijven aangeschreven om dat geld bij elkaar te brengen. En dan heeft Schiebroek een jeugdhuis." „Eindelijk", verzucht hij uit de grond van zijn hart. 6 Beautyshops in Rotterdam. ROTTERDAM: Dc Schouwburg:20.15 Ne derlands Dans Theater; Piccolo Thea ters. 15 Geen bacchanalen; Hofplein Thea ter; 20,15 Twee op de wip; De Doelen; 20.15 Het Brabants Orkest; Stadhuis: 20.00 verga dering openbaar lichaam gemeentelijke gasvoorziening Zuid-Holland; DELFSHAVEN: Petruskerk; 20.00 verga dering wijkraden; OMMOORD :Opcn Hof: 20.15 bestuursver gadering wljkgemeeiLschap 'Ommoord; SPUKENISSE: Gemeentehuis: 20.00 ge meenteraadsvergadering; ROTTERDAM: De Heuvel 20.00 "vergade ring PvdA; SCHIEBROEK: Wijkgebomv: 20.00 verga dering stichting Schiebroekse gemeen schap. Rotterdam: De Schouwburg: 20.15 uerde hatt om half; Piccolo-Theater; 20.15 ween bacchanalen; De Doelen: 20.15 Her- man -van Veen; Stadhuis: 10 openbare com- v«rie ,,ybartering verkeer en vervoer; '>ooawUkgehouw Bietkamp: 19.00 wereld winkel Zuldwijk; barexoreohT: Gemeentehuls; 19.30 ge meenteraadsvergadering. Of hoe een kleine investering het begin kan zijn van een steeds groeiend bezit. e deiste enk undige f.g.a. diamantexpert gJ.a, /i/nbaan 92 te/, f16670 oostzeedijk 155 tef. 122344 rotterdam De pla110011 voor het jeugdhuis da teren inderdaad niet van vandaag of "isteren. Al jaren heeft de Schie broekse Gemeenschap behoefte aan een gebouw om de jeugd op te van gen. Tien jaar geleden begon' de heer Hakman, dié altijd al in het jonge renwerk heeft gezeten, met het orga niseren van puzzeltochten en amuse- nietttsavonden voor de jeugd. De Schiebroekse jongeren hebben nu hun eigen gebouw. Is de heer Hakman niet bang voor baldadigheid terreur? De Peppelwegjeugd is be rucht en staat bekend om haar ver nielzucht, veelal uit verveling. „Maar daarvoor is nu juist dat jeugdgebouw bestemd", zegt de secre taris van de Schiebroekse Gemeen schap. „Om de jongeren van de straat te houden. Ik geloof dat wanneer dit verstandig wordt aangepakt er hele maal geen problemen komen. Er is behoefte aan vermaak en ontspanning en daarvoor komt nu een kans. In het i gebouw komt speciaal voor de jeugd een man die zich helemaal met deze activiteiten gaat bezig houden. En met zo'n deskundige leiding heb ik goede hoop dat het een succes wordt." „Sterker nog", vult Bertus van Santen aan,„we gaan proberen om een deel van het werk voor het jeugdhuis zelf te doen, schilderen en zo. Het moet nog wel helemaal wor den geregeld, er moeten werkroosters komen, maar ik geloof vast dat het lukt. De jongeren lopen hier wel warm voor, omdat ze nu aan iets werken wat voor hen zelf is. Binnen kort houden we twee avonden om één en ander op poten te zetten." Hoe warm de Schiebroekse jeugd kan lopen bleek de laatste dagen van het oude jaar. Verschillende Peppel- wegwinkeliers werden opgebeld met het verzoek twee honderd gulden te storten voor het jeugdhuis, omdat an ders rond de jaarwisseling Molotow- cocktails naar binnen zouden worden gegooid. Er. is hier een telefoonma niak aan het werk, die regelmatig mensen lastig valt met vreemde tele foontjes. Die zal ook wel aan die dreigementen schuldig zijn. De poli tie heeft op het ogenblik de zaak in handen. Schiebroek zit, behalve op een jeugdhuis, ook al jaren te wachten op een wijkgebouw. Was het niet ver standig geweest die twee te combine ren? Maar wat graag", zegt de heer Hakman. „Maar dan had het weer zoveel jaar geduurd voordat de ge meente ook daar toestemming voor gaf. Nu de mogelijkheid er was een jeugdhuis neer te zetten hebben we die met beide handen aangegrepen. Maar 'veel liever hadden wé een ge combineerd gebouw gezien, voor de jeugd, maar ook voor de hele wijk. Daar hadden dan alle Schiebroekse activiteiten kunnen plaatsvinden, het dienstencentrum had er in gevestigd DE HEEK H. J. HAKMAN eindelijk kunnen worden, misschien een groeps practijk voor artsen, een bu reautje voor on,ze gemeenschap. Het liefst hadden we dat gezien aan het Ttodondendronplein, midden in de wijkJVIaar die kans was al helemaal verkeken omdat de gemeente er zo no dig, zonder dat iemand het wist, een zusterhuis moet neerzetten." Erg somber kan hij er op het ogenblik niet over zijn. Het jeugdhuis komt er, „En dat hadden we' het hardst no dig. BOTTERDAM B en. "W van Rot terdam hebben een aantal nieuwe straatnamen aangekondigd. De weg tussen Noordzeeweg en Europaweg zal ook Noord7.eeweg worden. De weg in het verlengde van de Merseywcg aansluitend aan de Noordzeeweg eveneens Merseyweg, het op Rotter dams grondgebied gelegen wegge deelte tussen Volgerweg en Rozen burg' en de Noordzeeweg ook Volger- weg. Het rijwielpad tussen de Oude Maas en de Botlekweg heet voortaan Oude Maaspad, de aansluitend aan de Geulhaven gegraven haven de Geul haven. De zijweg van de Prins Hen- drikweg. ten oosten van de Houtman- straat wordt genoemd Lemaireweg, Het rijwielpad tassen Drosiostraat en de Kralingsew'eg krijgt de naam Prinsenlandsepad. Het plateau boven het Zuidplein waar het winkelcen trum wordt gebouwd krijgt de naam Zuidplein Hoog. De Plaatweg wordt gewijzigd in Hartelseweg en de Klok- kenkampiri Larenkamp. Ingetrokken worderi de namen Tramput, Zekken- weg en Zuiderhoofd. De nieuwe namen en de wijzigin gen worden van kracht op 15 maart. ROTTERDAM B en. W stellen gemeenteraad voor ten behoeve var. buurtverbetering een krediet van ƒ250.000 beschikbaar te stellen. Aan deze kredietverlening moet de voor waarde worden verbonden dat het geld slechts mag worden uitgegeven per project van ƒ50.000 dat de com missie van sport en recreatie over de besteding van elk object vooraf wordt gehoord en dat de commissie van fi nanciën periodiek, bijvoorbeeld per kwartaal, over de feitelijke besteding wordt geïnformeerd. Het krediet zal worden gebruikt om bijvoorbeeld braakliggende terrein- tjes in de oude wijken die ontstaan door sloop en bebouwing, voor re creatieve voorzieningen in te richten. ROTTERDAM B e nW hebben de sloop voorbereid van het gebied tussen de Meermanstraat, Admiraal de Ruyterweg, Rotte en Crooswijkse- kade. Dit bestemmingsplan is zowel door de raad als door de provincie goedgekeurd. B en W wijzen erop dat het gebied in de saneringsnota 1969 omschreven staat als het gebied met de slechte woontoestanden. Zij willen proberen de aankoop van de panden in der minne te regelen. Om het geheel bin nen een bepaalde korte periode rond te krijgen, achten zij het gewenst vergunning te hebben om onteige ningsprocedures in te stellen. De be trekkelijk nieuwe bebouwing op de hoek van de Admiraal de Ruyterweg en de Jonker Pransstraat wordt bui ten de onteigening gehouden. De kosten van verwerving worden geschat op twintig miljoen gulden. De minister heeft een bijdrage toegezegd van bijna zeven miljoen. ROTTERDAM Het communis tisch gemeenteraadslid mevrouw H, de Vos Krul heeft het college van B en W van Rotterdam vragen ge steld over een conflict dat zou be staan tussen de leidster van het ac tiecomité Pro Gastarbeider en een Marokkaan. Mevrouw De Vos wil weten waar om de politie een klacht van Pro Gastarbeider tegen - de Marokkaan niet ontvankelijk heeft verklaard en toch een verklaring uitgeeft zonder Pro Gastarbeider te horen. Zij vraagt verder of B en W weten dat deze Marokkaanse gastarbeider moreel gesteund wordt door het Buurthuis Kruiskade en of B en W het juist vinden dat een bestuurslid van dit buurthuis zich mengt in het conflict. Mevrouw De Vos vraagt ten slotte aan B en "W of het college be reid is de zaak te onderzoeken en maatregelen te treffen dat wordt voorkomen dat het actiecomité in dis- crediet wordt gebracht. BRIELLE De her-inname van de stad is thans voor wat de organisatie betreft helemaal rond, aldus de voor zitter van de 1 april-commissie, die het grote feest voorbereidt. De nieuwe inneming is geschreven door dr. J. Voet uit Den Briel en zal worden geregisseerd door Peter Hol land van de NCRV-televisie, die ook de man achter het programma Swie- bertje is. Het stuk van de inname werd wat pikant gevonden en daaoom zijn en kele scènes afgezwakt. Ook de scène tussen een dominee en een pastoor te gelijk op het podium voor de over gave van de stad is geschrapt. klachten stadsbezorgins: maandag t.m. wtld. 18.30-19.30. zaterdag 17-18. tel. 115588. Schiedam Lange Kerkstr. 82. tel. 266382 .'hardingen: J. Verheij, Dienenbrock- »traat 41. tel. 343345 Maassluis; De Jong 'ei. 3812 agentschap Maassluis: Mevrouw Brouwer Piersonstaat 35. rv„.-ord voor de dag: Bijbellezing en overdenking., te! 14100. Klachten gelluds- ninder en turhlvemitling: Centrale Meld- v!L5?,!e'lcamci" RUnmond tel. 010—150000. Weekuren sociale raadsleden: ma., di., Coomhertstr. 19. 9-11: Jenslussir. 37 ;,VV» Tfnveftlerssingel 57. g-il: Klaver- tr. 52 9-H: Rulgewaardstraat 31 11-16: B!a- 11 '1-16. di.. WO., do.: Korte Llindaan 3d 12-11- vr Een gedeelte van de kopercollectie is ooit geëxposeerd geweest in de Ger- „trudiskerk die, zoals bekend, als huis vesting voor het ihuseum dienst heeft gedaan. Een ander deel van de verza meling werd en wordt nog gebruikt voor de aankleding van een aantal vertrekken in het stadhuis; de rest was in magazijnen opgeborgen. Op enkele nog in het stadhuis aanwe zige stukken na is de collectie thans voor het eerst compleet ten-, toongesteld. Naar soort en kwaliteit is het een zeer heterogene verzameling. Ze loopt uiteen van een fraaie, in 1560 in De venter gegoten, bronzen vijzel tot een paar imitatie-kandelaars uit de acht tiende eeuw en van een uniek marke tentstervaatje tot de bel van de legen darische stadsomroeper Piet de Krom. Voorts is er giet- en drijfwerk, da terend van de vijftiende tot en met het begin van de twintigste eeuw.- Overigens is het zo, dat koperen voorwerpen vaak niet nauwkeurig gedateerd kunnen worden, omdat jaartallen en merken vrijwel steeds ontbreken. Voor de datering is men meestal aangewezen op de vorm en de stijl van de voorwerpen. En als déze vele generaties lang nauwelijks gewijzigd worden is date ring en soms ook het land van herkomst dikwijls moeilijk te be palen. Koper is een zacht metaal. In minerale toestand is het roodkoper. Een legering hiervan met tin geeft brons. Uit een alliage met zink ont staat geelkoper of messing. De kleur wordt bepaald door de hoeveelheid zink'die wordt toegevoegd; hoe meer zir.k des te bleker de kleur. Brons is te hard om te smeden; het wordt gegoten door de bronsgieter. Koper kan worden gegoten door de geelgieter of door de koperslager worden geslagen, hetgeen betekent dat het met een hamer uit koperplaat wordt geklopt. Sems werden onderdelen apart ge goten of geslagen en daarna aan el kaar gesoldeerd. De tentoonstelling in het Markiezenhof is samengesteld naar een idee van de heer L, Weijs, assistent van het museum, die tevens de inrichting ervan heeft verzorgd. Gezien de omvang van de verzame ling en de grote variatie is bewust gekozen voor een zondermeer tonen van wat er allemaal is en niet voor een meer verfijnde presentatie van een beperkt aantal kwalitatief waar devolle stukken. Van de op de expositie tentoonge stelde voorwerpen is een eenvoudige catalogus samengesteld, voorzien van een inleidend woord door de heer J*. van Mosselveld, conservator van het museum. De tentoonstelling is dage lijks te bezichtigen van twee tot vijf uur. ROTTERDAM Op maandag 17 en 31 januari organiseert „via" (vor mingswerk in Alexanderstad) voor de inwoners van Ommoord en Alexan- derpolder twee avonden gedichten le zen en kijken met Huu'd Oosterhuis. Het centrale thema van beide avonden is „Dichters voor arme mensen". Op beide avonden in Open Hof in Ommoord zal Huub Oosterhuis uitgaande van het werk van Neder landse dichters als Lucebert, Louis- Paul Boon, Jan Elburg en Hugo Claus, speciale aandacht besteden aan een buitenlandse dichter, bij wie de solidariteit met mensen, speciaal niet arme mensen, een belangrijke rol speelt. De eerste avond is dat Ber- thold Brecht. De tweede avond de Chileense dichter en Nobelprijswin naar Neruda, ambassadeur van zijn land in Parijs. HOEK VAN HOLLAND Het aantal klachten over geluidshinder in Hoek van Holland is de laatste dagen weer enorm/toegenomen. Bij de meld- en regelkamer van het open baar lichaam Rijnmond en bij de Hinderwet van de gemeente Rotter dam kwamen vele klachten binnen. De klachten zijn gericht tegen het ertsoverslagbedrijf „Europoort" C.V. Bij het lossen van de ertstankers bon- ken de grijpers tegen de wanden van het schip en dat geluid is kilometers ver hoorbaar. Bovendien laten de machinisten bij het nalossen .de bek kens tvan de grijpers nog eens extra hard tegen elkaar klappen om ze he lemaal leeg te maken. Ook dat geluid is irriterend en in de verre omtrek hoorbaar. In Hoek van Holland ondervindt men door die klappen juist nu grote overlast omdat het de laatste dagen bijzonder stil weer is geweest, waar door het geluid nog verder draagt. De klachten komen voor het meren deel van oudere mensen die door het lawaai uit hun slaap worden gehou den. Op rustige avonden overheerst het geluid zelfs de televisietoestellen in de huiskamers. KRIMPEN AAN DEN IJSSEL Het bestuur van -de stichting Het vergeten Kind stelt alles in het werk om de problemen die gerezen zijn met directie en per soneel van Zwaluwhof, een ge zinsvervangend tehuis voor gees telijk gehandicapten te Krimpen aan deu IJssel, op te lossen. Het verschil van inzicht over het te voeren beleid kwam vorige week vrijdag tot uiting toen twee leden van het bestuur aan mevrouw T. van de Ridder - Vijfhuizen, directrice, en haar man, die huismeester is ontslag verleenden. Volgens de heer Van de Ridder zijn vrouw is met ziekte verlof stond in de ontslagbrief dat zijn vrouw wel leidster kon blijven, maar dat de woonruimten in het te huis binnen enkele maanden zouden moeten worden ontruimd. Tevens werd meegedeeld dat de maatschap pelijk werkster die nauw bij het te huis betrokken is, tijdelijk als direc trice zou optreden, aldus de heer Van de Ridder. Ongeveer zes weken geleden: vroeg het echtpaar Van de Ridder, dat sinds de opening van het tehuis, ongeveer een jaar geleden, in dienst is van de stichting, om een gesprek met het be- met directrice cn personeel. Het be stuur. Dat verzoek werd vorige week leid is in discussie. Maar het tehuis vrijdag ingewilligd. Uiteindelijk na men de bestuursleden de ontslagbrief mee terug. Maar voor de heer Van de Ridder was dit aanleiding door mid del van een aangetekende brief mee te delen dat zijn vrouw en hij bereid waren nog één week hun' taak te ver richten. De zeven leidsters van het tehuis hebben zich allen achter het echtpaar draait normaal. Deze periode zullen we stellig doorkomen". Intussen is van particuliere zijde contact opgenomen met het provin ciaal bureau Zuid-Hollar.d van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, dal volgens rijksregeling toezicht heeft op derge lijke tehuizen. In principe blijft het ministerie afzijdig, zo werd ons mee gedeeld. Nog nooit kwam ik zo een emotio neel geladen ingez. stuk in een krant tegen als van mevr. Luyendijk. Dat er weinig mensen komen is een feit, maar meer nog de grote financiële nood, waardoor het noodzakelijk on derhoud achterwege bleef, aan <3eze monumentale kerk, de mooiste* in deze eeuw gebouwd. Het zou niet jammer zijn, als de be jaarden daar hun tehuis zouden moe ten missen. Want wat minuten verder ligt er grond voor wel 20 a 25 bejaardente huizen. Deze grond ligt al 30 jaren bouwloos, na het bombardement. Daar zijn meer winkels, omgeving rustiger. De plaats, waar nu de kerk nog staat, is.te onveilig door het druk ke verkeer ter plaatse. Ook is het comité niet geheel representatief, de z.g.n. actiegroepen maken hier deel van uit. Ten besluite wordt de me ning gedeeld van de Rechter-Com- missaris, dat ons land wel geld geeft voor een tempel uit Egypte voor een Boro-Boedoer op midden Java, maar zijn eigen bezit maar weinig waar deert. v. d. Dussenstraat 15 Hoogachtend R'dam-4 C. A. van Holten ROTTERDAM Aan de mr. Arens v. d. Wöudelaan in Smeetsland (bij Lombardijen) is de gemeente begon nen met de bouw van een grote speelplaats volgens moderne opzet. Het loordt een z.g. klimfort, geheel van hout, dat met de fundatie twee meter wordt ingegraven. Voor het project, dat ca. 45.000,kost, is maar liefst ongeveer 1000 (lengte) meter hout nodig datis geschild en geprera- reerd. Het terrein waar vroeger huis- jer stonden, is nu enigszins heuvel achtig aangelegd. Het ligt iït de be doeling om tzz.t. het project uit le breiden met een indianenboszand en waterspeelbakken. Op de foto een tekening van geuzenschip De Admirael. het Van dé Ridder geschaard. Ook zij hebben een brief aan het bestuur ge schreven. Als niet uiterlijk morgen .(vrijdag) een oplossing wordt gevon den, zullen we onze werkzaamheden beëindigen, zo zeiden twee van hen. De 23 pupillen (in leeftijd variërend van 18 tot 56 jaar) en hun ouders zijn nog niet van het conflict op de hoogte gesteld. „Het belang'van de pupil moet prevaleren. In geen geval mag schade worden toegebracht aan. de naam van het tehuis en zijn bewo ners", aldus de heer Van de Ridder (49). Het bestuur van deze (protestants-christelijke) stichting toonde zich gisteren nogal terughou dend in het geven van commentaar. Voorzitter J. Verwijs uit Bergam bacht was tussen zakelijke bespre kingen door niet in de gelegenheid ons te woord te staan, zijn echtgeno te, die deel uitmaakt van de begelei dingscommissie van het tehuis, zei „dat het bestuur wel een uitspraak zal doen en dat degenen die erbij be trokken zijn dit dan zullen verne men". Secretaris P. Businlc uit Krim pen aan den IJssel volstond met te zeggen „dat het bestuur in gesprek is De repetities beginnen op 28 ja nuari en zullen twee keer in de week worden gehouden. Een oproep zal worden gedaan aan de Brielse bevol king om deel te nemen aan de inne ming van de stad. Elke Brielenaar zal mogen deelnemen hetzij aan de Spaanse bezetting van de stad, betzij aan de kant van de Geuzen, de in name van de stad. Mevrouw M. Boone van Tilburg deed een beroep op de Brielse vrou wen om ook aan de inneming deel te nemen. Door het grote enthousiasme heeft men besloten een nieuw geuzenschip te bouwen, 16 meter lang en 12 meter hoge mast. De kanonnen aan boord zullen schieten. Het geuzenschip zal ieder jaar voor de inneming van de stad worden gebruikt, met veertig man aan boord. De eerste schenkingen zijn al binnen. Het wordt genoemd naar het vlaggeschip van Lumey „do Admirael." Het schip wordt gebouwd op de scheepswerf Delta. VL AARDINGEN De plaatselijke, afdeling van deChristelijk-Hlriori-''' sche Unie houdt dinsdag. 18 -januari' haar eerste vergadering in-1972 in ge- bouw Triangel aan de Fransenstraat, aanvang 20 uur. De heer J. T. Melle- ma, lid van de Tweede Kamer alsmede lid van het hoofdbestuur van de C.H.U. zal dan zijn visie geven over de vraag of de CJH.U. in landelijk verband samen moet werken met de A.R, en met de K.V.P., al dan niet. Zijn onderwerp luidt: „Is er. toekomst voor de Christelijk Historische Unie? DE OUDE Rotterdamse stadswij Delfóhaven, over het algemeen maar een grauwe, troosteloze toe- stand, behalve dan een daarin gele- gen klein zeventiende-eeuwse buur- tje, dat nu als enig overgebleven stukje historie in Rotterdam wordt gerestaureerd. Delfshaven heeft buiten dit histo rische buurtje veel overeenkomst met de grauwe buurten in Den Haag en Amsterdam of r.oem maar op. En, net als in die andere troostelo ze stadswijken het geval is, heeft in Delfshaven een aantal bewoners vooral jongeren, een werkgroep op gezet om daaraan iets te doen. Die groep heeft zich in verbinding gesteld met het wijkcomité voor Delfshaven en met de afdelin" plantsoenen van de Rotterdams^ dienst van gemeentewerken. In bei de gevallen heeft dit contact succes opgeleverd. Het wijkcomité stelde driehonderd gulden beschikbaar, de afdeling plantsoenen levert eind mei niet minder dan honderd bloembakken, van een meter lengte en vijftien centimeter breedte en die bloembak ken worden helemaal beplant met geraniums en petunia's. Het is de bedoeling, dat dc bakken worden bevestigd aan de gevels of voorbalkons van de huizen, waarvan de bewoners op zo'n versiering prijs stellen. De werkgroep heeft in de buurten, die helemaal zijn verstoken van groen, een circulaire verspreid, om liefhebbers voor zo'n bak op te roe pen. De eerste vijfentwintig mensen, die op deze circulaire reageren krij gen hun bloembak gratis gemon teerd, de overigen zullen voor een bedrag van tien gulden over zo'n bak gemonteerd en wel! kun nen beschikken. Adressen en telefoonnummers van de leden van de werkgroep: -Harry Willems, Achterhaven 10, tel. 235242, Hans Ivo, W. Buytewechstraat 129 c, tel 237023 en Henk Dickhoff, Haven straat 116, tel. 238004. i

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 1