„Sursuin Corda" viert 70-jarig bestaan 1 I 1 Bliek slingerde trimbaan open 98 Aziz Sidky wordt premier Egypte krijgt een nieuwe regering Snoepertjes betrappen krakers Vloer blijft haken bij opening instructiebad Markten en veilingen Lanser 95 opruiming Fancy-fair en verloting moeten benodigde geld opbrengen 1 Diamant en goud Vader en dochter Toeboseh in Stedelijk Museum opruiming Installatie van politiepersoneel Kroon op werk wethouder Fontijn Israël-avond Feestmiddag voor bejaarden Hans Oppenheim kampioen tafeltennis PAGiNA 4 LEDEN BffliïffliSli hi CAÏRO, TEL AVIV, BEI ROET (UPI, Reuter, AP) Egypte krijgt een nieuwe rege ring. Morgen zal premier Sadat een nieuw „confrontatie-kabinet installeren, dat-het land moet leiden in de strijd tegen Israël. Premier Fawzi zal opgevolgd worden door de minister van industrie, Aziz' Sidky. Fawzi is tot vice-president benoemd. Libanon KRIMPEN a/d IJSSEL Zo als bij openingsplechtigheden e.d. meer voorkomt ging er bij de in gebruikneming zaterdagmorgen van het instructiebad De Lan- singh.in Krimpen-aan den JJssel iets -misr na zijn -openingsrede stelde 'wethouder M. Fontijne (sport en recreatie) de beweeg bare vloer te vergeefs in werking volgens de instructies van de technici, want hij bleef haken. Binnen enkele minuten was het euvel verholpen zodat even later de vloer (kosten: 100.000) toch dreef, Geen kans (Vervelg van pag. I) naadloze steunkousen termeülen het winkelen waard DE ROTTERDAMMER MAiAiNiDAG 17 J'AiNUAtRjl 972 Mooie lange en vierkante shawls om onder een wintermantel te dragen of om een jurkje of pak te kompleterennu in de op ruiming. Een bijzondere aanbieding lan ge en vierkante shawls van tre- vïra en texturé. In vele fraaie dessins en kleuren, uit de prijs- serieyan f 6,95 tot f 12,95, nu door elkaar per stuk voor nog géén drie gulden. V Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze lange en vierkante dames- shawls van trevira en texturé. In vele kleuren en des sins, per stuk voor Duur van de opruiming 13 januari tot 3 februari Géén schrift of te/, best VLAAEDINGEN De chr. muziekvereniging Sursum Corda heeft in haar algemene jaarver gadering, met praktisch algehele stemmen, de heer J. v. d. Velden tot voorzitter 'benoemd. De aftre dende bestuursleden A'. K. Bot, A. Nieuwstraten en J. Sebel werden herkozen, terwijl in de vakature M. Struys, de heer G. K. Akkerman werd benoemd. Het afgelopen verenigingsjaar stond sterk in het teken van het dit jaar te vieren 70-jarig bestaan op 24 septem ber. Er werd een begin gemaakt met een. 100-gulden-actie, die tot nu toe het resultaat heeft, dat voor 7500 als renteloze lening werd toegezegd door leden, donateurs en supporters. De actie zal dit jaar worden voort gezet want er is 15.000 nodig en als dit bedrag er komt, volgt een schen king van het Anjerfonds van 1500. Op 27, 28 en 29 januari zal in het Volksgebouw aan da Schiedamseweg een fancy fair worden gehouden, waar aantrekkelijke prijzen beschikbaar zullen zijn. Verder is het de bedoeling om een verloting te organiseren in de loop van dit jaar. Wat het muzikale gedeelte betreft wordt gedacht aan een concert in de maand april in de Grote Kerk en aan een ffeestavond in de Stadsgehoorzaal omstreeks de oprichtingsdatum. De jaarlijks te houden Taptoe Vlaardin- gen zal dit jaar naar alle waarschijn lijkheid in het teken staan van Vlaar- dingens oudste muziekgezelschap, Sursum Corda. De vereniging kan nog een aantal serieuze leden opnemen, namelijk muzikanten, trompetters en tamboers, I® LiiV-" t-V t kaf' SPIJKENISSE Burgemeester pj. Bliek heeft zaterdag de trimbaan in zijn gemeente "opengeslingerd". Hij deed dat sportief in trainings pak gestoken voor het oog van tal rijke Spijkenissers. De trimbaanbestaande vit zes tien stations, is 1200 meter lang. Hij ligt in de groengordel achter de flats aan de Planetenlaan. De in gang van de baan, en tevens het eind punt, ligt aan de Hekelingseweg. De stations zijn uitgevoerd in glad gemaakt rond. hout. Er staan geëmail leerde borden bij waorop men kan le zen wat man er moet doen en hoe vaak. Er staat ook de waarschuwing bij om eerst een arts te raadplegen voordat men met trimmen begint. Burgemeester Bliek deed een be roep OP hondenbezitters de dieren in het park en de trimbaan vooral aan de lijn te houden en te zorgen dat de baan niet wordt bevulid. Op de jeugd deed hij een beroep het pril le groen te sparen. VLAAEDINGEN Het echtpaar P. Groenenveld/M. Groeneveld-Storm is vandaag (maandag) 60 jaar gele den in het huwelijk getreden. Dit feit zal vanavond van 19.30 tot 21.30 uur worden herdacht in de zaal van de Re- hobothkerk aan de Billitonlaan waar het diamanten paar zal recipiëren. De heer en mevrouw Meyer her denken morgen (dinsdag) het feit, dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk traden. Dit echtpaar houdt van 19.30 iot 21.00 uur receptie in De Serre aan de Goudse Singel. terwijl de functie van vaandeldrager vakant is. Inlichtingen worden gaarne verstrekt tijdens de repetitie-avonden, telkens op maandag vanaf 19.30 uur in de muziekzaal van het Groij van Prinstererlyceum aan de Van Hogen- dorplaan. De vereniging telt momenteel 104 werkende leden, inclusief jeugd in op leiding, zes ereleden en ongeveer 300 donateurs. Deze leden zijn verdeeld .over vijf afdelingen, te weten: mu ziek, jeugd, tamboers, trompetters en majorettes. Nieuwe donateurs, alsmede perso nen, die de vereniging renteloos 100 kunnen en willen lenen, wordt 'ver zocht zich iri verbinding te stellen met de penningmeester, de heer I. Paal vast, Oosterstraat 30, tel. 350519. Het gironummer van Sursum Corda is 304194. Het bestuur vertrouwt er op, dat nog vele stadgenoten Sursum Corda in haar jubileumjaar willen steunen door een schenking of door het toe treden ais donateur of als lid. SCHIEDAM Zaterdagmiddag concerteerden onder auspiciën van de „Vereniging vrienden van het Ste delijk Museum" in de aula van dat gebouw vader Louis Toeboseh, orga nist, en dochter Marleen, die de blok fluit bespeelde. Zelden of nooit hoort men een com positie van Robert "White, die op het eind van zijn leven in 1570 organist van de Westminster Abbey werd. Zijn „Ut re mi fa sol la" was een preten tieloos begin van het concert. Ook „Upon la mi re" van een onbekende componist leverde voor de toehoorders weinig moeilijkheden op. In de „Sonate in Bes" voor altblok fluit en orgel van Georg Pr. Handel was veel te herkennen uit diens viool sonates. Vlot klonk de Courante, week ■werd het Adagio gespeeld en bijzon der soepel het Allegro. Briljant werd de „Canzona" van Andrea Gebrielï vertolkt, en ook in het vierdelige „Canzon terza" van Girolamo Frescobaldi liet de organist prachtig spel vol afwisseling horen. In de „Partita 4" van Georg Ph. Telemann kwam de sopraanblokfluit aan het woord en werd het grote be zwaar van dit instrument weer eens hoorbaar: de onzuiverheid in de hoog ste regionen, wat vooral in het Grave bijzonder hinderlijk was. Zou de com ponist daarom de zes andere delen in vlugge tempi hebben geschreven? Die werden met een grote beheersing van de techniek blij en flonkerend ge speeld. Het was een grote stap van Tele mann naar Hugo Distier, die door de Hitier-Duitsers zó verguisd werd, dat hij in 1942 een eind aan zijn leven maakte. Sprankelend werd „Intona- tion" met hier en daar gewaagde samenklanken uit „Dreissig Spiel- stiicke" gespeeld en heel mooi klon ken „Concertino" en „Chaconne". Maakte de terecht dankbare ovatie van het publiek en het weglopen hier na een eind aan het concert, of was dat de chaconne-achtlge improvisatie met levendige melodische lijnen bo- ven donker grommende bassen? G, M. Dersjant. Dames en meisjes met de meest gangbare' schoenmaten zitten goedmorgen kopen zij bij ons modcrpe schoenen voor de helft van de prijs. Leuke crushlak modeschoenen in een jong model met kon trasterende siergesp, neus en plateauzool. Met een ong. 5 cm hoge blokhak, in de kleuren marine/rood en zwart/wit, en de maten 35 t/m 38, niet voor f 13;95, maar voor nog géén zeven gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de tussenverdieping parterre de verkoop van deze crush lak modeschoene'n voor dames en meisjes. In marine/rood en en zwart/wit en de, maten 35 t/m 38 voor 6; Duur var? de opruiming 13 januari tot 3 februari Géin schrift of tel. best. SCHIEDAM Drie brandkastkra- kers zijn zondagavond bij hun „werk zaamheden" bij een levensmiddelen- bedrijf in Schiedam op „heterdaad" betrapt door de elfjarige Martin en zijn vriendjes, die achter de winkel aan het spelen waren. De jongens mochten' ook delen in de pret. Als een soort „zwijggeld" mochten zij snoepen zoveel zij wil den. Helaas duurde het feest slechts kort. De gewaarschuwde politie ar- MAASSLUISBurgemeester - W. - J. D. van BÜjek zal maandag 17 ja nuari om 10.45 uur in de kantine van het politiegebouw aan de "Wesüandse- weg de beëdiging verrichten van vijf leden van het Maassluise politieper soneel, Het betreft de heren F. Bosma en H. van der Westen, die hun oplei ding aan de politieopleidingsschool „De Boskamp" te Leusden met succes hebben voltooid, en drie administra tieve krachten: de heer A. A. Bou- wens, mevrouw A. Gercles-van den Berg en mejuffrouw L. Groeneveld. riveerde spoedig en krakers en vriend jes van Martin namen de benen. Slechts Martin bleef achter en ver telde de politie het hele verhaal. De krakers lieten een opengebroken brandkast van 400 kilo achter, waar een klein bedrag aan wisselgeld in zat. Voigens regeringskringen in Cairo wil Sadat jong bloed in de leiding van Egypte. Sidky is 20 jaar jonger dan de 7I-jarige Fawzi, die zoals vroeger speciaal adviseur inzake politieke kwesties van de president zal worden. Sadat zou verwachten, dat de confrontatie met Israël gerui me tijd zal duren, reden waarop hij 'jonge mensen, in de regering wil hebben, die het juiste begrip hebben over de betekenis van die confront atie'. Politieke kringen in .Cairo zijn van mening, dat Sadzt van plan is ,om na de beëdiging van de nieuwe regering beperkingen op te leggen aan de bin nenlandse comsumptie en andere be zuinigingsplannen uit te voeren. Aziz Sidky wordt in Cairo als een typische technocraat beschouwd die nimmer een uitgesproken rel heeft gespeeld in de interne politieke machtstrijd. Wel was hij de eerste, die de groep rondom vice-president Ali Sabry aanviel en deze machtige politici van samenzwering tegen de president en landverraad beschuldig de, Dit deed hij, nog voordat zij in staat van beschuldiging en onder ar rest waren gesteld. Afgezien van een nieuwe regering, die door Sidky gevormd zal worden, VLAAEDINGEN In de Ichthus- kerk aan de Van Maerlantlaan zal dinsdag een Israël-avond worden ge houden, die om 20 uur begint. Het echtpaar De Goederen zal dan aan de hand van dia's indrukken weergeven over de in april 2971 gemaakte reis naar Israël, terwijl ook een film daar over zal worden vertoond. Machteld De Goederen zal vertel len. over de christelijke nederzetting „Nes Ammin", waar zij sinds de op richting nauw bij toetrokken is ge weest. Belangstellenden zijn van harte welkom. Vrijwel alle raadsleden en hun echtgenoten alsmede tal van andere genodigden waren getuige van de openingsceremonie, die gevolgd werd door een optreden van leden, van de kunstzwemgroep AZC te Alphen aan de Rijn, onder wie Juci Noll die pro vinciaal kampioene is.. Wethouder Fontijne, die zich zeer beijverd heeft voor de realisering van het bad, herinnerde aan zijn zwem- lust van twintig jaar geleden toen hij als jong raadslid tegen de regels in, in de Hollandse IJssel zwom op de plaats waar nu de Algerabrug ligt. Hij liep daarbij een proces verbaal op. „Ik heb toen niet kunnen bevroe den dat ik thans dit smaakvolle ge bouw zou mogen openen", aldus de heer Fontijne. „De sport is niet meer weg te den ken uit onze samenleving. Zij bevor dert de volksgezondheid en biedt ve len levensvreugde. Ook bij eventuele .economische teruggang mogen inves- teringenvoor spórteimonraédatfes-scbe 'teTevirirTe7fT'b7jan"^a^rdag niet* baat* -» - heeft Sadat ook een nieuwe secreta ris-generaal van de Arabische Socia listische Unie (de enige politieke par" tij van Egypte) benoemd. Het is Sayed Marei, de nu afgetreden mini ster van landbouw in het vorige ka binet, die Mohammend Abdel Salanï al-Zayyat opvolgt. Men verwacht in politieke kringen in Cairo dat ook de minister van buitenlandse zaken Mahmoed Riad vervangen zal war' den. Hij zou opgevolgd worden door de vroegere ambassadeur in Moskou Moerad Ghaleb. Het federale kabinet van Egypte Lybië en Syrië heeft gisteren besloten tot een actie-programma inzake een algehele mobilisatie tegen Israël. De drie presidenten van de aangesloten landen zullen dit programma in maart bespreken. Na de derde Israëlische actie tegen Palestijnse commando's in Zuid-Liba- non op vrijdag, heeft de Libanese premier Seab Salem zaterdag ver- klaard dat het leger opdracht heeft gekregen om bij een nieuwe aanval van Israëlische troepen tussenbeide te komen. Bij de vorige aanvallen heeft het 15.000 man sterke Libanese leger niets gedaan. Volgens Israëlische mededelingen zijn er omstreeks vierduizend Pale stijnse commando's in Zuid-Libanon Israël heeft gedreigd tot hardere ac ties over te gaan, als deze comman do's vanaf Libanees gebied doorgaan Israëlische steden en dorpen te be schieten. Palestijnse commando's hebben bij het Jabalyia-vluehtelingenkamp in de Gazastrook een hurgerauto met hand granaten aangevallen. Daarbij wer den een Amerikaanse dominee, zijn dochter en een verpleegster verwond. In een interview met het Britse zondagsblad Observer heeft de Israë lische minister van defensie Dayan verklaard, dat hij geen kans heeft op het premierschap van Israël, omdat er binnen de socialistische partij een zeer invloedrijke stroming tegen hem gekant is. „Bovendien", zo zei hij „is het niet een baan waar ik op hoop. Ik zou hem nooit makkelijk krijgen. En ik kan niet zeggen, dat ik hem zou willen hebben." In'het inter view ging Dajan ook in op vragen inzake zijn scheiding kortgeleden. „Ik ben geen familiemensIk wil op miïzelf blijven, als ik dat zo wil en niet wanneer iemand anders het toe staat." Hij gaf toe dat er 'een andere vrouw' in ziin leven is. maar ontleen de. dat dat iets met zijn scheiding te maken had. In een vraaggesprek met de Israëli- GESTEGEN SLACH- PRIJZEN VOOR TRUNDEREN In Nederland zowel als in de E.E.G. wa ren de gemiddelde marktprijzen voor slaohtrunderen In de week tot li januari hoger dan voorgaanse week. De Invoer uit derde landen blijft belast met de 25 pct.- hefflnz, die door een hoger berekende in voerprijs rfiet f l,u verlaagd Is tot ƒ5,64 per 100 kg levend gewicht. De gemiddelde marktprijzen In de E.E.G. waren de vol gende: Nederland ƒ291,43 (290.83): België ƒ285,94 (230,07)Luxemburg ƒ288,52 (263.62): Duitsland ƒ264,92 (263,22): Frankrijk ƒ271,1.7 (269,88); Italië ƒ283,19 (281,32); E.E.G. gemid deld ƒ273,99 (272,77). In de week tot 7 Januari xverd 151 ton rundvlees uitgevoerd, waarvan 65 ton naar derde landen, ingevoerd werd 265 ton, In clusief 31 ton Deens kalfsvlees. Er kwam 113 ton uit België en 109 ton uit Frankrijk. Aan bevroren Industrie vlees kwam 596 ton uit derde landen binnen, terwijl aan leven de slachtdieren 429 stuks werden inge voerd, waarvan 274 uit Engeland en 96 uit Hongarije. kalverpbijzen omlaag De gemiddelde marktprijs voor slacht- kalveren in Nederland ging aanzienlijk omlaag, terwijl ook de gemiddelde E.E.G. marktprijs lager was. Evenals bij rundvee. VLAARDINGEN In de Stadsge hoorzaal zal voor de leden van de Algemene Stichting Viaardingse Be jaardenzorg, op woensdag 26 januari een feestelijke bijeenkomst worden gehouden, die te 14 uur begint. Deze middag zal worden verzorgd door het muziekgezelschap „nsulinde", dat een gevarieerd en vrolijk gestemd pro gramma zal brengen. Toegangskaarten voor deze bijeen komst zijn morgen (dinsdag 18 ja nuari) verkrijgbaar van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur in het Diensten centrum aan de Emmastraat 71. waren In Nederland opnieuw de prijzen hoger dan elders in de E.E.G. althans vol gens de becijferingen van de E.E.G. in stanties. De gemiddelde marktprijzen wa ren de volgende: Nederland f 480,1-5 (498.70); ■België ƒ455,50 (455,25); Luxemburg 474,36 (470,02); Duitsland ƒ458,07 (464,75); Frankrijk ƒ434,35 (410,38); Italië ƒ468,91 (466,33); EEG, gemiddelde 443,76 (444,91). In de week tot 7 Januari werd 1074 ton kalfsvlees uitgevoerd, waarvan 493 ton naar Italië; 393 ton naar Duitsland: 63 ton naar Frankrijk? en 190 ton naar Zwitser land. uit Duitsland werden 260 nuchtere kalveren bestemd voor de mesterij aange- voedr, benevens 95 levende mestkalveren. ontwikkeling van de verhoudingen tussen de werkgevers en werknemers, maar ook voor de ontwikkeling van onze nationale economie. Geloofwaardigheid is hier een eer ste vereiste en die krijgt gemakke lijk een deuk, wanneer ondernemin gen erg moeilijk doen, maar overi gens niet schromen het dividend aan aandeelhouders te verhogen. De heer Lanser noemde het niette min dringend noodzakelijk dat het komt tot een nationale krachtsinspan ning van maatschappelijke organisa ties, politieke partijen en overheid om de veelheid van vraagstukken aan te pakken, waaronder met name het investeringsbeleid en de beheer sing en bescherming van het milieu die „een soort speelbal van partij-po litieke bedrijvigheid mogen worden." rJ< voorzitter van het CNV sprak met waardering over de recente re geringsmaatregelen tegen de werk loosheid („hieruit blijkt dat het de regering ernst is om een slagvaardig en gericht beleid te voeren", maar de hper Lanser wilde deze maat regelen toch wel ..nadrukkelijk als eon begin" beschouwen. niet worden vermindérd". De heer Fontijne vond de investering van twee miljoen gulden voor een bevol king van 20.000 mensen alleszins ver antwoord. Waardering had hij voor het Tech nische Bureau in de Krimpener- waard, dat het complex ontwierp en voor aannemer Verhoeven uit Kliin- dert. „Een echte bouwer van de oude stempel, die zelf nog In overall bij het beton storten assisteert". Vier kinderen zwommen vervolgens naar de overzijde van het bad, waar zij de wethouder een vijzel met stam per aanboden als blijk van waarde ring voor zijn activiteiten, zoals de heer C. Langbroek, ambtenaar voor sportzaken, zei. De directeur van de provinciale jeugd- en sportraad, de heer J. Th. Kouwenhoven maakte van de ge legenheid gebruik om in het openbaar ernstige kritiek ie uiten op het beleid van de overheid. In ons land moeten de gemeenten voor 93 procent de voorzieningen op het gebied van de sport zelf betalen. Op de begroting is 2 miljoen uitgetrokken voor subsidie voor vijf zwembaden, terwijl één zwembad al twee miljoen kost. Van deze vijf zwembaden komt er niet één in- de randstad Holland, waar de grootste behoefte hieraan bestaat. Ge let op dit beleid kunnen we ons de luxe van een speciale staatssecretaris niet permitteren, aldus de heer Kou wenhoven. „In Zuid-Holland is er een tekort van 48 overdekte zweminrich tingen, in het hele land zeker vijf maal zoveel. Als we de kruisers zou den opleggen .zouden al deze baden kunnen worden gebouwd. Er zullen andere prioriteiten moeten worden gesteld, want thans is de leef- en speelruimte voor de jeugd nog mini maal", zei hij. De heer H. Wulf se, voorzitter van de Krimpense Zwemvereniging was ook in mineur: hij oordeelde dat het bad te klein is voor waterpolo en dat de problemen met het plafond (een net moet worden aangebracht om het bij waterpolo te beschermen - red.) ook te voorkomen waren geweest. verklaard,'dat er goede vooruitzich ten ziin voor vredesonderhandelingen met Egvnte, dat Israël concessies moet willen doen en bij onderhande lingen het Suezkarsaal niet als grens most blijven beschouwen. Voor alle dames die vee! moe ien lopen of staan zijn steun- kousen beslist geen luxeU blijft er langer mee op de been. Modieuze naadloze steunkou- sen van een bekende fabri kant, strikt 1e keus, nu in 2 mooie kleuren en de maten 8Va t/m 11, dus ook voor de grotere maten. Nu koopt U deze kwaliteits steunkousen, uit de serie van f 15,90, voor nog géén vijf gulden. VLAARDINGEN - Hans Jaap Op penheim (13) js de nieuwe tafelten niskampioen bjj de junioren gewor den. De titelhouder van 1971, Arie Kooy hield zich echter geruime tjjd staagde, maar moest in de laatste set toestaan, dat Oppenheim toesloeg en de titel van hem afnam. Overigens volop spanning in de finale en goed tafeltennis daarbij. Eerst won Oppenheim met 2114 en daarna met 2116. Arie Kooy her stelde zich en braeht Oppenheim uit ziin concentratie en won de derde set met 21—15 en de vierde met 2116 zodat er van alles mogelijk was. In de laatste set toonde Oppenheim zijn klasse en versloeg Kooy met 2114, waarmede hij Vlaardings jeugdkam pioen 1972 werd. BH de meisjes raakte Bets Griep de titel kwijt aan Marjet Kooy, die Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze modieuze naadloze steun kousen, strikt 1e keus, in 2 mooie kleuren en de ma ten 8% t/m 11, per paar 4 Duur van de opruiming 13 januari tot 3 februari Géén schrift, of te/, best. n del finale Magda Lent achter zich liet. Zij won met de e:]fers 21—11, 1» —21 en 21—12. Tineke visser werd derde dank zij een overwinning op Gerda Borsboom. In de turnzaal aan de Rode Kruis- laan worden vanavond (maandag) °e finales gehouden van de senior ciu - kampioenschappen van Intiem '55. De finale zal omstreeks 21.30 uur plaats- Vinden. Belangstellenden zijn welkom- vr Sc VI stl U? Br ov hl: en Sp vr U «r lm Mi;

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 2