Als Cor van der B25 aalmoezenier in Stella Maris: 'n zeeman slecht is had ik mijn koffers al gepakt AGENDA 1 2 Voor een dubbeltje op de eerste rij als er brand is Eervolle tweede in Zeskamp over één strobaaltje 59 araraten opruiming Gouda lieeft hulpdienst autorijders Regionaal brandweerkorps voor Eiland van Dordrecht, Alblasserwaard en Vijfheerenlanden Nieuwe hoop op behoud van Koninginnekerk Brits veerschip te water opruiming Taken Delftse studenten naar Gouda voor Wereldnatuurfonds Gein Vierde plaat van Jubilante Deo nf rotterdammer •Maandag 31 januari 1972 ROTTERDAM „Als ze me opensnijden komt er een zeeman uit. Je bent gewoon met het werk vergroeid. Je zou je vingers langer willen maken door de medewer king van vrijwilligers, die hun diensten verlenen aan zeevarenden." Corneiis van der Burgh zegt het mis schien wat ruw maar zijn hart is niet ruw. Hij heeft de ruwe taai die hij soms be zigt in zijn vijfentwintig jarige aalmoezenierscar rière overgenomen van de zeevarenden. Hij is eenen vijftig jaar eh geboren in Schiedam. Beter is te zeg gen dat hij bijna tweeënvijf tig is en nog preeieser, zijn geboortedatum te noemen: 16 februari 1920. Als je niet beter wist zou je denken met een ruwe zeebonk te doen te hebben. Hij spreekt zeven talen en dartelt een kwart eeuw rond in het zeemanshuis Stella Maris aan- de Willemskade. Feest hoeft-voor hem niet. „Ik kan het toch niet (helpen dat ik daar zolang zit. Het zomin als iemand die veertig jaar hij een baas is." Wat hoeft voor Corneiis van der Burgh zeg maar Cor vandaag morgen dagelijks STELLA MARIS OPINIE MARIETJE EN ANNIE ter meulen Het winkelen waard JAN DE ZEEMAN - uk-1 jf§ Blip innsmsiffiilg „as-»" PAGINA 3 Al die huishoudelijke karwei tjes bijelkaar zorgen ervoor dat Uw kleding iedere keer weer vol vlekken zit..... om dat nu te voorkomen is een huishouddus- ter een charmante en doel treffende oplossing. Vlotte huishoudduster van een prima k'/raliteit .tricot nylon, met of zonder kraagje..Beide modelletjes zonder mouw met zak, gemakkelijke knoopslui- ting, verkrijgbaar in diverse kleuren..... nu spotgoedkoop. GOUDA Automobilisten, die 's avonds, 's nachts of in het week einde ergens in de Goudse contreien met pech langs de weg komen te staan, behoeven niet langer in zak en as te zitten. Zij kunnen volstaan met één simpel telefoontje en de Stads wacht Autohulpdienst rukt uit om iedereen zö- snel mogelijk weer op weg te helpen. De Goudse autohulpdienst, bereik baar onder telefoonnummer 01820— 15592, is een initiatief van de geza menlijke Eovag-garagebedrijven in Gouda. Zij wordt uit'gevoerd door het bedrijf Joop Kruisinga, dat ook over een takelwagen beschikt. De Goudse garagebedrijven zien de hulpdienst als een uitbreiding van het service-pakket. De hulp wordt verleend in Gouda zelf en in de om- trekgemeenten, die binnen een straal van vijftien kilometer liggen. Rijks weg 12 (Den Haag/Rotterdam- Utrecht) blijft buiten het werkterrein van de autohulpdienst, omdat 'hier de Wegenwacht' al opereert.. De Stadswacht past geheel in het landelijk net van hulpverlenende diensten, zoals dat door ANWB, Bo- vag en de Verkeersalarmdienst wordt voorgestaan, 't Is de derde autohulp- dienst, die nu in ons land func tioneert. ROTTERDAM: Dc Doelen: grote zaal: MJ5 Symphonia.PlccloIo Theater: 20.15 Ze ven manieren om een rivier over te ste- J-n; St. Lanrenskerk: 20.15 orgelconcert. Palaco: 20.00 feestavond Chr. Oranje Ver. Oranje Getrouw. KHamcgen: Gebouw Pro Rege: 20.00 wijkraadsvergadering. G-AARDINGEN: Stadsgehoorzaal: 20.00 wijkraadsvergadering:,yTH THAR THARTH "•aardingse Middenstands Centrale: ROTTERDAM: Gebouw De Wissel: Mari- mjs Boikpiein: 20.00 -wijkraaclsvergatiering; rln?-n: 3(5.00 wijkraadsvergade- ALEXAJfDEllSTAD: 20.00 wltlcraadsver- sadermg. ROTTERDAM: stadhuis: 12.00 carUIon- joncert; Sportpaleis Ahoy: 20.00 Jeser Superstar: De Doelen: kleine zaal: *M5 Drie Winlerreise van Schubert; De «aouwburg: 20.15 Het Nationale Ballet; «Mïlein Theater: 20.15 „Moeder, er komt V® bevolkingsexplosie. Ja kind, dat zal me m? Se>"en". Het Trefpunt: 20.00 C.H.U. y^sadcring hoogheemraadschap van Schle- 'antl: Hilton Hotel: 20.00 mode-défilé Ets. «ussac; Westblaak 87: 10.15 openbare ver- sadering van het Bestuur van deRotter- oamse School Advies Dienst; St. JLaurens- SSUS* alledagkerk ds. Reltsema; WAD- "TOEN: Gemeentehuis: 9.30 installatie van de recreaticraad; HELLEGERSBERG: A, Loosiaan 1: 20.00 wykraadsverga- i«ÏÏ8A HEERJANSDAM: Gemeentehuis: J0 Gemeenteraadsvergadering. klachten stadsbezorglng: maandag t.m. wilt 10.30-19.30. zaterdag 17-ta. tel. 115588. Schiedam Lange Kerkstr. 82. tel. 266382 gaardingen; J. Verhei}. Piepenbroek- straat 41. tel. 313143 Maassluis: De Jong 'el- 3812 agentschap Maassluis: Mevrouw stouwer Piersonstaat 35. ...woord voor de dag: Bijbellezing en "verdenking, tel moe. Klachten geliuCU- mnder en iurhtvervutUng: Centrale Meld- fh «egelkamer RUnmond tel. aio—150000. preekuren sociale raadsleden: ma., di, nli Goomhertstr. 19. S-ll; Jensiusstr. 37 nr i. Provehiersslngel 57. 9-11: Klaver- v* 3» 9—11Ruigewaardstraat 34 14-16: 31a- ..rvï5tr* 11 M-35, dl., wo.. do.: Korte ruhhaan 3d 12-14; vr. ILBLASSERDAM Da Al- brandweer-2emp.f>r»srhnn mnntpn Trn_ mofa dan eigenlijk wel? Voor dat verhaal is het beter een nieuwe alinea te beginnen, want over zijn jubileum in februari wordt in ;het verdere gesprek niet meer gepraat. Hij had ooit de bedoeling missiona ris te worden en in die functie .vanuit Nederland te worden afgevaardigd naar Sumatra. De politionele acties in 1947, toen de relaties met Indonesië minder -vriendelijk waren dan nu, hielden hem in het moederland. Van af de oprichting van het katholieke zeemanèhuis Stella Maris in een he renhuis aan dè Rotterdamse Van Vol- lenhovenstraat kent hij de zeevaren den en hun wel en vaakook hun wee. Hij herinnert zich de tijd nog dat het in het deftige herenhuis leuk was, maar met dat verschil te genover de toestand van nu, dat de recreatiemogelijkheden voor de zee varenden praktisch nihil waren en dat er geen of nauwelijks faciliteiten waren. Nu vindt de-zeeman aan de Willemskade een bar, een winkel, een restaurant en hotelaccommodatie. Toen in 1947 kon hij nog geen pilsje kopen. „Van ons kreeg hij 's zondags avonds één biertje aangeboden. In.de mentaliteit van die dagen, warende zeemanshuizen er om de zeevarenden uit de kroeg te houders. Ik kwam er gauw achter dat dat niet kon. Trou wens, als hij bij ons zijn vertier niet kon vinden ging hij naar de buur man. Die mentaliteit is snel veran derd. We hebben als een haas een bar ingevoerd. Dat ging gepaard met veel tegenwerking. In de Van Vollenho- venstraat zijn we er achter gekomen dat we tekort schoten aan service voor de zeeman. We zijn een winkel tje begonnen waar ze postzegels en een souveniertje konden kopen, maar verder was het louter en alleen een bescheiden recreatie die wij boden." „Trouwens, het heeft lang geduurd tot de recreatiefaciliteiten beter wer den. In de beginjaren van Stella Ma- ris tot aan de jaren zestig kwam de verzorging van de kant van de vrij willigers en vrijwilligsters. Hun me dewerking-kwam toen beter tot zijn recht dan vandaag. Op het ogenblik zijn er aan vrijwillige medewerkers niet meer dan veertig, dat is wat ma gertjes". Hoeveel medewerkers en mede werksters zou Cornells van der Burgh dan wei willen hebben? Even naden ken. „We zouden er honderdvijftig willen hebben, vooral vróuwen." Hoe ziet hij de verdeling van dat getal? Hij is er snel bij: honderd vijfentwintig vrouwen en vijfentwin tig mannen. Er zijn drie dansavon den, woensdagavond, zaterdag- en zondagavond. „Als ik morgenavond een dansavond uitschrijf," licht hij nader toe, „dan heb ik een tent vol, 'maar het gaat ons om de regelmaat want een zeemanshuis is een open huis voor de zeevarenden, van wie er altijd veel canwezig zijn." Hoe het dan komt, dat zo weinig meisjes regelmatig komen dansen en andere vormen van recreatie willen hebben in Stella Maris, is voor Cor nells een duidelijke zaak. „De publie ke opinie en dat is zo over de hele wereld' is überhaupt tegen de zee man. Een zeeman kan niet goed zijn." Zijn praktische ervaringen en de om gang zoveel jaren met de zeeman heeft hem een ander beeld gegeven. „Ik zit zolang in het werk dat ik er allang achter had moeten zijn of de zeeman goed of slecht is. Als ik dat niet gemerkt had ben ik blind ge weest. Gesteld dat ik er achter was gekomen dat een zeeman slecht is, dan had ik al jaren geleden mijn kof fers gepakt. Aan iemand die per se niet goed is is niet veel te doen." Nog steeds staat de zeeman in een kwaad daglicht bij het publiek. Hij is iemand, die alleen uit is op „duiten, vrouwen en drank". Een zeeman is automatisch slecht omdat hij zeeman is. vindt het publiek in hei algemeen. Corneiis van der Burgh: „Neem nou die liedjes. Het gaat over de zeeman en de vrouwtjes. Het gaat over de zeeman en de fles. En vergeet de li teratuur niet, de boeken. Ik hoor een liedje over de zeeman en dan hebben we het gehad." Het ergste vindt Cor van der Burgh, dat de zeeman omdat hij zeeman is vanzelfsprekend ook slecht is. Dat houdt ook in dat de mensen in Schiedam en Rotterdam, maar evengoed in Amsterdam drem pelvrees hebben om met een zeeman om te gaan. Zeevarenden zijn even goed of even slecht als alle andere mensen. - Hij zit met het probleem dat het niet meer doenlijk wordt het recrea tie-element voor de zeeman goed te verzorgen: „Vroeger hadden we het een stuk gemakkelijker. Marietje bracht Annie mee en Ingrid kwam met Anja. Maar de uitgaansmogelijk heden zijn groter en beter geworden voor de jongeren. Als ze zestien zijn hebben ze al een' scooter. Ik geloof dat de mentaliteit van de jongeren ondanks hun geprotesteer en gede- monstreer en dat keur ik 'per se niet af niet voldoende uit de verf komt. Er komt niet goed uit dat zij hun geprotesteer en gedemonstreer waar willen maken. De gastarbeider staat er in dat opzicht beter voor dan de zeeman. Als ik morgén voor 3D maart e endansavond uitschrijf heb ik een tent vol. Maar ik moet niet vragen willen jullie regelmatig ko men? Ik heb kort geleden een brief gestuurd: aan tweehonderdvijftig af gestudeerde scholieren om naar de dansavonden te komen. Er is er één op afgekomen. Dat is gelukkig een blijvertje. En het, gekke is, het werk heeft niets met bedrijven van aposto laat te maken. We zijn allang afge stapt van de gedachte dat een katho liek zeemanshuis alleen maar voor Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre, de verkoop van deze tricot nylon huishouddus- ters met of zonder kraag en ro yale zak. Keuze uit de kleuren wit, aqua, rose en bleu, in de maten S-M-L en EL. Géén schrift of tet. best. katholieken is. We vragen niet wie hier binnenkomt. We willen niet we ten wat voor geloof, kleur, functie of rang ze hebben. Ook zit er niet meel de gedachte achter van zieltjes win nen. Bij ons in ieder geval niet. Vroe ger ging ik wel de schepen af en haalde ze uit hun nest om 's zondags naar de kapel te gaan. Van die men taliteit zijn we duidelijk afgestapt. De wereld van de zeeman is niet te redden als je hem de kerk niet in kan krijgen." Cor van der Burgh raakt niet ge makkelijk opgewonden. Duidelijk maakt hij zich kwaad als hij ziet hoe de zeevarenden aan hun lot worden overgelaten. „De zeevarende is een probleem van eeuwen. De gastarbei der wordt in het algemeen door de burger goed opgevangen, maar voor Jan de zeeman is men niet bereid regelmatig wat tc doen. 'De zaak is opgezet als een stukje aparte zielzorg, maar vandaag willen wc fungeren als een dienstencentrum in de meest uit gebreide zin van het woord." Cornells van der Burgh was nog een groentje toen hij in het vak kwam. Hij was net zevenentwintig geworden. Na vijfentwintig jaar moet hij tot zijn verdriet bekennen dat Stella Maris niet meer kan doen dan noodzakelijk is en dat het zeemans huis ondanks moderniseringen niet meer de service kan bieden die nood zakelijk is. Wat er na drie etappes verbouwing aan Stella Maris aan de Willemskade staat gaat boven het miljoen. Maar het is veel te weinig. Er staat een nieuwe etappe op stapel. Maar waar haal je het geld vandaan? Kort gele den, vlak voor de kerstdagen heeft hij naar een groot aantal bedrijven een brief gestuurd om medewerking. Eén van de grootste winkelbedrijven in het land bestond het om een doos ballpoints'te sturen. Van de kantoor boekhandel op de hoek zou Cor van der Burgh het verwachten maar van een groot bedrijf met een reputatie beslist niet. Op die manier blijft het ploeteren. ALBLASSERDAM De Al blasserwaard, de Vijfheerenlan den en het Eiland van Dordrecht komen voor een dubbeltje op de eerste rjj te zitten waar het de brandbestrijding en -preventie betreft: voor dit ene dubbeltje per hoofd van de bevolking im mers krjjgen zjj, als tenminste de adviezen van de daarvoor in bet leven geroepen werkgroep wor den opgevolgd, een regionaal brandweerkorps. Al in 1961 kwam de Brandweerraad tot de konklusie, dat een verantwoor de behartiging van de gemeentelijke brandweerzorg alleen mogelijk is bij een intergemeentelijke samenwerking in de vorm van regionale brandweer korpsen. Op 7 juli 1969 stelde de Zuidhollandse Brandweerbond samen met de Commissie voor Onderlinge Hulpverlening in geval van brand voor, in een aantal regio's werkkom- missies in het leven te roepen die een nauwere samenwerking op brand- weergebied moesten gaan voorberei den. Bij de uitwerking van deze plannen is men uitgegaan van de op provin ciaal niveau uitgedachte regionale in deling, maar een verlegging van de grenzen zal in de toekomst, wanneer daar aanleiding toe is, beslist nog mo gelijk zijn. Dit is met name belang rijk voor de gemeente Hendrik Ido Ambacht, die heeft gèvraagd ook te mogen toetreden tot de regionale brandweergemeenschap. Als de gemeenschappelijke regeling door de raden van de betrokken ge meenten wordt aanvaard, dan bete kent dit dat er voor het aangegeven gebied een brandweergemeenschap zal zijn geevormd die zich in de toekomst voor een aantal zeer belangrijke taken geplaatst zal zien: onder meer de ver betering van de preventieve brandbe strijding, het in leven roepen van een opleiding voor brandweerpersoneel en de gezamenlijke materiaal-aankopen. Wat de preventie betreft: de in de regio aanwezige preventie-deskundi gen zullen ter beschikking van de hele brandweer-gemeenschap moeten ko men. Dit is vooral van belang voor de kleinere gemeenten, die doardoor kunnen gaan profiteren van deskun digen waarover zij tot dan toe niet konden beschikken. De opleiding van deskundig perso neel acht de werkgroep van bijzonder groot belang. De taak immers van de brandweer wordt met de dag inge wikkelder, en men kan te maken krij gen met de kaiamiteiten waarbij een forse dosis kennis van de chemie on ontbeerlijk is. Gedacht hoeft hierbij alleen maar te worden aan rampen met auto's die zijn geladen met ge vaarlijke stoffen. Even grote voordelen ziet de werk groep in de gezamenlijke materiaal aankopen. Via een goed overleg zal de regio moeten komen tot het beschik baar hebben van een zo gevarieerd mogelijk pakket van materialen, een pakket dat op verschillende plaatsen kan worden ingezet. Het goed funktioneren van de branöweergemeenschap zal in hoge mate echter afhankelijk zijn van de manier waarop de brandweerlieden in de regio de nieuwe regeling tegemoet zullen treden. Het is hierbij van groot belang, dat men zal bedenken dat de nieuwe regeling de eigen verworven zelfstandigheid beslist niet hoeft aan te tasten. De praktijk immers heeft aangetoond, dat de vrijwilligerskorp sen hun taak bijzonder goed vervul len, zodat zij ook in de toekomst on misbaar zullen zijn voor een eeffek- tieve brandbestrijding. DELFT Leden van de Delftse studentenvereniging „Societas Studio- sorum Refonnatorum" hebben zater dag ter gelegenheid van hun zestig jarig bestaan een actie gehouden voor het WEreldnatuurlonds. In de vrieskou togen zij met 24 voor-oorlogse Citroëns naar Gouda, waar zij voetbalden tegen de ge- meeste-ambtenaren. Ondanks de 10 nederlaag werd daarna een optocht door Gouda gehouden, waarin leuzen werden meegevoerd, die aanspoorden om zuinig met de natuur te zijn. De SSR-leden overhandigdcn B es W van Gouda een plastiek, voorstel lende een aap, welk dier symbolisch voor de actie was. Het kunstwerk krijgt een plaats in de gemeente. De opbrengst uit de uit vele onder delen bestaande viering van dit twaalfde lustrum gaat naar het WE- reldnatuurfonds. De leuze van de studenten is op Gouda gevalien, omdat de burgemee ster vroeger lid was van de Utrechtse afdeling van de SSR. ROTTERDAM De sloop van de veel omstreden Koninginne kerk mag dan inmiddels al in volle hevigheid aan de gang zijn, maar dat is voor de heer Vis jr. en zijn mede-strijders in het ak- tiekomité voor het behoud var* de kerk beslist nog geeireden om het moede hoofd dan maar in de schoot te leggen. Integen deel: er is weer nieuwe boop, ditmaal gevestigd op niemand minder dan de koningin zelf. Mevrouw Dolman uit Harmeien heeft het aktiecomité deze hoop in geblazen. nadat zij op de zolder van haar huis het 140 pagina's tellende boeltje „Een eeuw Rotterdamse volks wijk" had ontdekt. In dit boekje stuit te mevrouw Dolman tot haar grote verrassing op de mededeling, dat op 7 mei 1894 een Koninklijk Besluit is verschenen in de Staatscourant, waar in werd bepaald dat de Koninginne kerk alleen mag worden afgebroken met koninklijke goedkeuring. Er is geen strohalm zo dun of de strijders voor het behoud van de Ko ninginnekerk klemmen ér zich aan vast. Met man en macht is men'daar om vanmorgen het archief van het Rotterdamse stadhuis ingedoken, in de hoop daar de Staatscourant aan te treffen waarin het betreffende Ko ninklijk Besluit is gepubliceerd. fee- r- j,k. f-lüri- 4"; (Van een onzer verslaggevers) RIDDERKERK Er lag de Ridderkerkse Zeskamp-ploeg niet een strobreed, maar een hele strobaal in de weg toen ze afgelopen zaterdagavond in de Groningse Martini-hal liaar spor tieve superioriteit trachtte te bewijzen: één zo'n strobaal min der op het circuit en Ridderkerk was eerste geworden in plaats van toch altijd nog bijzonder eervol tweede. Kees Langendijk, de 19-jarige kan toorbediende die met zoveel enthou siasme het rappe Ridderkerkse wa gentje in de spannende rallycross over het geïmproviseerde circuit in de Martini-hal joeg, zag in zijn haast nou net die éne baal over het hoofd, waardoor hij de voorsprong die hij sumen met de 18-jarige zwem-in- stryetrice Anja Puister had opge bouwd, verloren zag gaan. Het doet overigens aan het succes van de Ridderkerkse Zeskampers maar weinig af: of ze nou eerste ol tweede zijn. ze hebben hun grote k asse in de sportieve Zeskamp-strijd die de NCRV-televisie nu al enkele jaren achtereen met voortdurend suc ces op het beeldscherm brengt, meer dan voldoende bewezen. Ze hebben er trouwens wel voor moeten 'knokken, daar in het hoge noorden, bijgestaan door een enthou siaste schare van rond tweehonderd supporters uit Ridderkerk, waarbij het vrijwel voltallige college van burgemeester en wethouders. Non- plnying captain Aad de Zeeuw en de beide ploegtrainers Floor Olivier en Kees Bisdom kunnen meer dan tevre den zijn. Het is weer eens een echte ouder wetse Zeskamp geworden daar in Groningen, kompleet met een water bassin en dus kompleet met gein, voorzover tenminste de overige wed strijd-onderdeel daar nog niet in zouden hebben voorzien. Die gein be gon al met het verrassingsspel, waar voor de zes deelnemende ploegen uit Ridderkerk, Venray. IJsselstcin, Lis- se, Zolhem en Franeker niet hadden kunnen trainen: de race op de mini- fietsjes. Ridderkerk veroverde hier direkt al een goede tweado plaats. Groot was dc spanning bij de zoge naamde „rode draad": de schermba- tóns waarin twee meisjes op een evenwichtsbalk boven een met water gevuld bassin moeten proberen met een iloret ieder om de beurt een op de rand van het basin staande ploeg genoot te raken op een kontaktpunt aat hij op de borst draagt. Nadat de ploegen van Venray cn Zelhcm ieder drie treffers hadden ge plaatst, die van Lisse twee en die van Franeker maar écn, slaagden Lies- be th de Boef en Klaaske van der Heide erin, de Ridderkerkse ploeg vier treffers te bezorgen, een moeilijk te evenaren score. Toch slaagde con current IJsselstein er op het aller laatste nippertje nog in, een vijfde punt op het scorebord te brengen, waardoor Ridderkerk naar de tweede plaats op dat onderdeel werd verwe zen. Via een derde plaats bij het droog- ïxeien. een vijfde plaats bij het spec taculaire rugby, een tweede plaats bij de autocross en een derde plaats bij het snelwandelen wist de Ridder kerkse ploeg zich echter toch nog on verwacht hoog op de algemene rang schikking genoteerd te krijgen. Karei Borkes. de 28~jarige cafetaria-eigenaar die deel uitmaakt van de Ridderkerk se ploeg, kan dus met een gerust hart maandag zijn zaak weer opendoen: ivj heeft zijn pas gekochte cafetaria immers „Zeskamp" genoemd SCHIEDAM (ANP) De tewater lating van het Britse veerschip „FTee Enterprise" op de werf van Gusto in Schiedam is zaterdagmiddag niet ge heel zonder spanning verlopen. Eerst stond men voor de vraag, of een eventuele staking deze gebeurtenis nog zou verhinderen. Later waren het de weersomstandigheden die proble men opriepen. De harde oostelijke wind vertraag de de vloed maar het bleek mogelijk om precies op tijd om vier uur de laatste beletselen weg te nemen. De doop werd verricht door mevrouw J. N. Ayers, echtgenote van een der di recteuren van James Deward and Son ltd. consultants voor Townsend Ferries te Londen. De opruiming is bijna afgelopen g. een reden qm nog even te li profiteren van deze aanbieding.- 'H waar U kwaliteit'op toe krijgt Fabriekspartif Terlenkamystère in een bijzonder leuk dessin, fl die normaal f 2,98 kost, nu -'<■ voor nog gêên één golden zes- tig. WOERDEN In samenwerking met harmonie De Vriendschap heeft het R.IC-Kerkoor Jubilate Deo op- sieuw een grammofoonplaat gemaakt, de vierde in totaal. Ditmaal werden in De Kluis te Worden door het 170 man sterke koor feestliederen opge nomen ter gelegenheid van Woerden 600 jaar stad. De dirigent van Jubilate Deo, Ton Ie Due, schreef alle arrangementen. De boes is ontworpen door de heer M, van Gilpen te Woerdem en burge meester B. H. G. ter Haar Romeny zal het ontwerp voorzien van een in leidende tekst De plaats kosten ƒ13,50 kan nu reeds besteld worden bij de leden van "net koor en van harmonie De Vri en schap. pa hum!M "-f-rï.,™:a Morgenvroeg om 9 uur begint op de Ie etage de verkoop van deze fabriekspartif Terlcnka mystère, met zoom en hoofdje, 1l5cm hoog, ini de kleur wit, nu. WOERDEN Toen de 49-jarige bouwadviseur D. Hendriks uit Nieu- werbrug zijn auto uit de garage Van Jaarsveld in Woerden wilde wegrij den, voelde hij zich onwel worden. Voor de garage stopte hij. Een ge alarmeerde arts constateerde dat hij was overleden. voor 1 Géén schrift, of ttf. best

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 2