Inbraken in dure tweede woningen AGENDA Eerste luchttaxi's in R.dam al gestart citroen1) Hoofdcommissaris dèhöüden Woltersverlaat na - jaar K clamse politie Schiedam Iaat auto's testen op uitlaatgas Feyenoord- Lijnbaan rapport op ■expositie Burgerlijke stand Zoeken naar Anita nu op kleinere schaal Markten en veilingen Klankvolle weekeind-concerten HHB ShowroomCoolsïngel n, i Veeaderineen NCVB van I Beloning gouden55 sticker nu minder Geen vergadering van stads ontwikkeling Vergaderingen Hervormde vrouwengroepen nu minder ter meuten Boitwrij pmaken industrieterrein m Bijeenkomst „Grote Kerk 2" H. G. van Hoeven hoofd Kon» Willielmina- scliool vandaag morgen dagelijks Te!. 14.44.00' ROTTERDAM Het ontslag van hoofdcommissaris A. Wol- ters van de Rotterdamse politie per 1 augustus is nu officieel meegedeeld. De heer Wolters gaat op zijn zestigste met func- tioneel leeftijdsontslag. het winkelen waard nu betaa i mind 1 er ROTTERDAM Zaterdag middag gaf de organist Rienk Jiskoot een redelijk goed bezocht concert in de Laurenskerk. Hij opende dit met de altijd weer boeiende, levendige „Passacaglia in D" van Dietrich Buxtehude, buitengewoon helder gespeeld. Breed zingend klonk hierna het eerste deel van de „Fantasie en fuga in c" van Johann S. Bach en heel goed werd de al maar doorlopende fuga opgebouwd. MODERN Supporta steunpanties HAAMSTEDE Opnieuw is in en kele zg. tweede woningen in Renesse en Haamstede ingebroken. Daarbij is voor duizenden guldens aan antiek en elektrische apparaten gestolen. In de bungalow Acacialaan 24 in Haamste de, van de familie J. Jonker uit Rot terdam, verschaften de inbrekers zich toegang door naast het raam een gat in de muur te boren en dit daarna te vergroten. Gestolen werden hier Perzische ta pijten, radio- en stereo-apparaten en een groot aantal kostbare antieke voorwerpen. De familie Jonker was na 23 januari niet meer in haar twee de woning geweest. Pas zaterdag keerde zij terug en ontdekte de in braak. In Renesse moest de bungalow Duinweg 20 van de heer J. J. Berg hout uit Rotterdam liet ontgelden. Door een ruit in te slaan wisten de inbrekers binnen te 'dringen. Hier werden fraaie en kostbare antieke voorwerpen meegenomen en ook Per zische tapijten, een kleurentelevisie en elektrische huishoudelijke voor werpen. Ook hier loopt de waarde van het gestolen goed in de duizen den guldens. Technische recherche en rijkspoli tie verrichten gezamenlijk een onder zoek. ROTTERDAM: Piccolo Theater: 20.15 Ze ven manieren om een rivier over te ste ken; St. Lsurenskcrk: 20.» orgelconcert. OMMOORD: Open Hof: 20,00 wiikraads- vergaderlnc. ROTTERDAM: Stadhuis: 32.00 carlkon- concert; De Doelen; grote zaal 20.15 piano concert: Piccolo Theater: 20.15 Zeven ma nieren om een rivier over te steken; St. Lanrenskerk: 12.50 alledagkerk mevr. Ds. Fooi-Bast: Hotel Atlanta: 12.15 prof. rjr, L. H. Klaassen spreekt over leefklimaat in Rotterdam. ALSLASSERD/VM: Restaurant Blokwcer: 29.00 algemene ledenvergadering Tennisver- entgina SPANGEN": Buurthuis: wijk mads ver ea- dcring. Klachten. stadsbezorgms: maandag Lm. vriid. 13.30-19.30. raterdaa I'M 8. tel. 1155B». Schiedam Laivse Kerkstr. 82, tel. 266332 vtaardlngen: J. Ver he li. Ciepenbrocfc- Mraai 3-43345 Maassluis: Di* Jong tel. 3512 agentschap Maassluis: Mevrouw Brouwer Piersonstaat 35. Woord voor dc -da»;: Bij bell ezln.« en overdenking- te! 14190. Klachten geliuds* hinder en lurhtvervulling: centrale Meld en Regclkamer Rijnmond tel. 010—150000. Spreekuren sociale raadsleden: ma-, di.» vr.: Coornhertstr. 19, 9-11: Jensiusstr. 31 14 IS: Provehlerssineei 57. s-lt: Ktaver- ïtr. 52 9-11Rulgewaardsaraat 34 14-16; 3ia~ zoenstr. II 14-16, di., \vo„ do.; Korte .Uthbaan 3d 12-14: vr. ïfcSSSIjH ^^BUI VLAARDINGEN Twee afdelin gen van de Ned. Chr. Vrouwenbond houden deze weck hun maandelijkse bijeenkomst. Do afdeling Centrum vergadert in gebouw Do Halte aan de Callenburgstraat, aanvang acht uur. Zuster Hetty Fokkema ,die vele jaren in Wcst-Afrika als zendelinge heeft gewerkt za! over dat werk spreken, waarbij ook dia's vertoond zullen worden. De afdeling Holv begint haar bij eenkomst om acht uur in het Hoty- ccntrum aan dc Reigerlaan. Daar za! de heer F. Goudzwaard uit Rotterdam kortten spreken over „Eenwording van Europa". Belangstellende dames zijn bij beide bijeenkomsten van har te welkom. De heer Wolters. volgde in 1960 hoofdcommissaris H.M.C.A. Staal op. De heer Wolters werd op 28 juli 1912 te Kampen geboren. Hij volgde de stuurmansopleiding van dc zee vaartschool in Amsterdam en trad in 1930 als vierde stuurman in dienst van dc Rotterdamse Lloyd. Na het behalen van zijn derde rang vervulde de heer Wolters zijn dienst plicht bij de Kon. Marine waar hij op 1 april 1933 werd beëdigd tot luite nant ter zee. Eind 1934 trad hij in politiedienst als klerk bij de gemeen tepolitie in Enschede. In 1939 volgde ROTTERDAM Rotterdam heeft sinds vandaag zijn luchttaxi's. Wie plotseling naar Maastricht Groningen. Hamburg, Belfast of Norwich moet, kan bij Rotterdam Air op de Lucht haven Rotterdam een vliegtuigje be stellen. Natuurlijk zijn de kosten wei een tikkeltje hoger dan een gewone taxi. Van Rotterdam naar Maastricht vliegt men bijvoorbeeld voor een be- draag van ongeveer f 520. Toch blijkt dit voor zakenmensen geen te groot bezwaar te zijn. Het „brein" en de exploitant van de lucht taxi's (Hans van Hoorn (26). staflid en medewerker van Rotterdam Air, ver telde vanmorgen dat meteen de eer ste dag al een aantal vluchten zijn uitgevoerd en geboekt. Vluchten on der andere naar Maastricht, Gronin gen, Belfast, van Norwich naar Am sterdam, ennaar Hamburg. Zeker een aardig succesje voor een experiment. Hans van Hoorn heeft. echter eerst terdege geïnformeerd bij het Rotterdamse bedrijfsleven of er belangstelling zou zijn voor dergelijke vluchten. De investeringen zijn niet groot omdat de vliegtuigjes worden gehuurd bij diverse maatschappijen. ROTTERDAM In het Rotterdam se Ljjiibaanccntnim opende Will Spoor met zijn mimc-theater gistermiddag Wie cenmaa) een corselet ge dragen heeft, vól niet anders meer, want is het geen heerlijk veilig idee dat zeifs onder een strak japonnetje geen vetrolle tjes zichtbaar zijn. Nu verkopen wij eert corseiet van een dubbele laag lycra, dat een ongekende korrektie en steun geeft en toch soepel en komfortabel draagt. ideaal voor de grotere-maten. dit corselet met gedeeltelijk voorgevormde cups, rits en ha ken- en ogensluiting (is gemak kelijk aan en uit te trekken), verstelbare schouderbandjes en fraai nylon kant op voorpand je en cupsnu voor precies vijf en dertig gulden. Morgenvroeg orn 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze corselets van dubbel lycra voor een ongekende korrektie en steun (ideaal voor de grotere maten) met gedeeltelijk voor gevormde cups, rits en baken en ogensluiting, in 8 en C cup, konfektiematen 44 t/m 54, in wit voor Géén schrift, ofitei. best. de expositie „Nou, dat wil ik wel us zien", die daar tot 13 ma art zal blij ven. Nog een bijzondere aktivitcit bij deze hoogst informele opening: ver toning van amateurfilms, waarbij wind en water hoofdmotieven waren. De expositie, waarvan de opening grote belangstelling trok, toont werk van Daniël Farioli, Sict Zuyderland, Rien Bazen, Geert Kooiman, Hans Pclgrom, Peter Ruting. Koen Wes- sing. Wil Frenken, Ton van Os. Hoogtepunten: multi-use spaces van Michiel Schierbeck en het Feyenoord- rapport van dc groep Uni. d. Schierbeeks multi use spaces zijn een soort ondergrondse bouwvormen, glooiende kunstmatige heuvels met daarbinnen de meest uiteenlopende mogelijkheden. Wij' kunnen ons deze multi use spa ces bijzonder prettig en ook doelma tig voorstellen in Israël en wel in het zuidelijke deel van de Negev. Zoals bekend wordt voor dit gebied met zijn extreme verschillen tussen dag en nacht vee! gewerkt aan ontwerpen voor ondergrondse woonvormen. Tweede hoogtepunt: het Feyenoord- rapport van Uni. d„ Woody van Amen, Rob Maingay, Perry Abramsen en Wim Gijzen. Dat Fcyenoord-rapport is het. schetsplan van het resultaat van een opdracht tot ontwerpen van het geschenk der gemeente Rotterdam aan de Sportclub Feyer.oord ter her innering aan het behalen van de Europacup en de Wereldbeker. Hei rapport bevat allerlei visuele en ook auditieve elementen, met zelfs een carillon in een van de ste mat.cn van „Hand in hand" als herkenningsmelodie geeft, als teken van aanvang van een wedstrijd, als pauzeteken en als slotsignaal. Het is het Feyenoord-rapport ge schetste plan wil verder van de Feyenoord-kuip een groots rood-wil feest maken. SCHIEDAM De openbare verga dering van de Commissie Stadsont wikkeling cn Stadsuitbreiding, vol- r»ens rooster vastgesteld op maandag 21 februari gaat niet door. De belang- riik-te onderwerpen, het voorontwerp voor een bestemmingsplan voor het .r„bHe er-Hert van de binnenstad en ,ip om opving van de Singel en een «top vnnr het winkelcentrum aEin de Zwe.imviaan kunnen namelijk niet h{»>,-„ voor 31 februari gereed ziin voor i-chandeHna in de Commissie. Er wn'-dt r>".er gestreefd het plan voor bet winkelcentrum aan de Zwaluw laan in de vergadering van 20 maart a.s. aan dc orde te stellen. VERGADERINGEN Vier vrouwen groepen van de hervormde wijkge- meenten houden deze week hun ver gaderingen in hun eigen omgeving. De vrouwengroep „Nieuwe Kerk" houdt morgen (dinsdag) haar jaar feest in het Dienstencentrum aan de Emmastraat 71. Het blijspel „Blauw bloed" zal dan door eigen leden wor den opgevoerd. Verder staat, een zaal- wedstrijd op het programma. Alle le den mogen een introducé meebren gen. Deze bijeenkomst begint om 19.30 uur. De Vrouwenclub Immanuel komt woensdag bijeen in de Immanuel- kerk, aanvang 20 uur. De heer J. Grins zal over het werk van de zen ding spreken, toegelicht met dia's. De vrouwengroep Bethel houdt haar bijeenkomst in de Bethelzaal, aanvang 20 uur. Na de inleiding van mevrouw Nauta, zal mevrouw Moer man filmen en vertellen over haar reis naar Afrika. De vrouwengroep „De Schakel" komt bijeen in het gebouw aan de Maassluisedijk 5 waar de plaatselijke predikant, ds. W. C. van Dam zal spreken over: „Heilige Geest - Boze Geest". Aanvang 20 uur. SCHIEDAM De Nederlandsehe V'crceniging van Artsen-Automobilis ten (Burg. Reigerstraat 89, Utrecht, tel. 030 - 515527) organiseert een lan delijke aktic ter bestrijding van de luchtvervuiling door het wegverkeer van zaterdag 12 tot cn met woensdag 29 februari a.s. Het gemeentebestuur van Schiedam heeft, evenals dat van ruim dertig andere Nederlandse ge meenten, deze actie van harte onder steund, in de overweging dat in het door de milieuverontreiniging ge plaagde Rijnmondgebied een actie te gen de luchtverontreiniging door aut o's van belang kan zijn. De gemeente Schiedam heeft dan ook financieel bijgedragen in de actie. Dc actie bestaat uit het gratis doer, testen van de auto's van een ieder op de uitstoot van CO en CH in de uit- uitlaat-,'assen en van de voertuigen. In Schiedam wordt aan de actie deel genomen door het Autobedrijf Joh. de Heer N.V., Nieuw Mathencsserstraat 1113. welk bedrijf in de periode van de test kenbaar zal zijn aan een oranje spandoek, waarop vermeld dat die gratis wordt uitgevoerd en op i- nitiatief van de NVAA. Het bedrijf zal op de werkdagen voor de test be schikbaar zijn van 9 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Het is jammer dat in Schiedam maar één en in het hele Rijnmondge- VLAABDIN'GENf Geboren: Peter Vis ser: Mascha I Bakker; Maurice de Keijzer: John de Keiizer: Martha C den Breems: Danielle KlokmanDennis Schaar: Xico- laas de Ridder: Corina Hekkort: Gabrieiie M de Haan; Karina J Sehuijf: Antonio H j Luyaterburg; Alfons C v.d. Berg. Overleden: Cornells Mooii. man 73 Jr. bied maar enkele autobedrijven aan d test deelnemen. De bedrijven moe ten echter voor het uitvoeren van de test voor eigen rekening een vrij kostbaar apparaat aanschaffen. De automobilisten die hun auto laten testen ontvangen een kleurige sticker van dfe NVAA met bovendien een werkboekje. Daarin kan men de maandelijkse test op CO en CH laten noteren en na een jaar ontvangt de automobilist dan een „gouden" stic ker. B en W van Schiedam besloten, om het goede voorbeeld te geven, dat de gemeentelijke auto's ook aan die test onderworpen zulien worden, te begin nen op 21 februari. zijn benoeming tot inspecteur in Hil versum. In de meidagen van 1940 stak hij met een oorlogsschip over naar Enge land. Na daar een jaar zeedienst te hebben verricht werd hij geplaatst bij de centrale inlichtingendienst in Londen. In 1944 werd hij met de First Airborn Division gedropt bij Arnhem. Na de oorlog keerde hij in politie dienst terug als dirigerend officier van de rijkspolitie derde klas bij het ministerie van justitie en in 1947 als districtscommandant van de rijkspo litie te Den Haag. Ook toen reeds had hij Rotterdam in zijn district leggen. Vervolgens werd hij in 1955 com missaris in Hengelo en in 1958 kwam hij terug in Hilversum. Eviar is hij maar twee jaar gelieven voordat de heer Wolters in Rotterdam werd be noemd. Zijn benoeming in Rotterdam, gold indertijd als een grote bevordering. In Hilversum commandeerde hij een korps van 162 man, in Rotterdam wa ren het er toen reeds elfmaal zo veel. Met bonded Orion Jersey bent U verzekerd van een goed eind- resultaaten begint al met guldens voordeel. Bonded Orion jersey van een menie en degelijke kwaliteit in de breedte 140 cm, gemak kelijk te verwerken ert goed wasbaar. Ideaal voor Jurkjes, broekpakken, tuniekpakken enz. In 15 modekleuren w.o; marine en geel, nu extra voor delig van f 16,50 voor nog géén elf gulden per meter. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze Bonded Orion jersey van een goede kwaliteit, in vele modekleuren w.o, marine, geei, oudrose, bruin en wit, nu 140 cm breed; per meter voor K).90 Géén schrift of tel. best SCHIEDAM Het gemeentebe stuur van Schiedam heeft opdracht gegeven aan het Aannemingsbedrijf Oosterwijk N.V. te Rotterdam tot uit voering van grondwerken o.a. ten be hoeve van het verder bouwrijpmaken van een gedeelte van het geprojec teerde industrieterrein bewesten de Schiedam, gelegen ten noorden van de N.V. Bottelo voor en bedrag van f 517.000 VEEMARKT ROTTERDOJ1 Maandag, 14-3-1972. AANVOER: Dagaanvoer 1333 dieren, waarvan s lach tnmd eren en 291 varkens. 1042 PRIJZEN PER KG: I Slachtrun deren extra kwal. ƒ6,10 - ƒ6.70, le kwal, ƒ5,25 - ƒ5,95, 2e kwal. ƒ4.83 - ƒ5.10. 3e kwal. .f4,5o - ƒ4,70. Varkens le kwal. 2,56 - 2.60, 2e kwal. 2,52 - 2,56, 3e kwal. ƒ2,48 - ƒ2,52. Stieren ƒ5,25 /G.2ö. Worstkoeien ƒ4,73 - ƒ4,83. Slachtzeugen 2.20 - 2,25. Zware varkens 2,40 - 2,50, OVERZICHT: Slachtrunüercn aanvoer groter, handel kalm, prijzen lager. Varkens aanvoer'gro ter, handel vlot, fijne varkens, prijzen iets gedrukt, slachtzeugen prijzen iets stijver, enkele prima's boven notering. ROTTERDAM De Rotterdamse politie blijft .zoeken naar het vermiste twaalfjarige meisje Anita Pothuis. Tot nu toe hebben de grootscheepse zoekacties, waarbij ondermeer mari niers zijn ingeschakeld, geen succes opgeleverd. Ook het inschakelen van een paragnost heeft nog niet geleid tot het vinden van Anita. Het zoeken gaat door, maar op klei nere schaal. Zo hebben duikers van de Rotterdamse brandweer talrijke stoten en piassen afgezocht. Aan ver drinking als mogelijkheid wordt ove rigens minder waarde gehecht, omdat. Anita Keel goed kan zwemmen. De politie denkt wel aan een mogelijke misdrijf. U: VLAARIDINGEN De wijkge- meente Grote Kerk 2 houdt donder dag a.s. een bijeenkomst in gebouw- Triangel in het kader van deserie winterlezingen. Ir. J. van der Graaf, leraaran het christelijk Lyceum te Huizen zai dan een lezing houden over „De crisis in het christelijk on derwijs". Er wordt gerekend op belangstel ling van de zijde van de vereniging voor het christelijk lager onderwijs in Vlaardingen. Het aanvangstijdstip is gesteld op 19.45 uur. H. G. van Hoeven hoofd Kon. Wilhel- minaschool Met een ander werk van de grote Thomascantor, de onvolprezen „Toc cata en fuga in d", bcsioot Rien Jis koot zijs concert: ook in deze compo sitie liet hij zich als een kundig en muzikaal organist kennen. Dat hij ook een goed begeleider is bewees hij in zijn samenwerking met biokfluitist Hans Maas. Deze liet vlot spel met ees grote beheersing van de techniek horen in de „Sonate voor aittlokfluit en continuo in g" van Gcorg Fr. Handel met een heel mooi week geblazen tweede deel, de „Par tita in Bes voor sopraasblokfluit en continuo" van Georg Ph. Telemann, waarin een briljnat gespeeld Presto en een Allegro met een levendig rit me opvieles. Ook bewonderenswaardig was zijn spel in de ..Fantasie en echo" uit „Per Fluyten Lust-hof" van onze 17dc-ceuwse landgenoot Jacob van Eyck voor solo sopraanblokfluit. Ook deze zondagmorgen was de Kleine Doelenzaal zo goed als vol met Lefhebbers van oude muziek, die dit maal kwam uit de omgeving van Mo zart. Zelfs ingewijden in cle muziek geschiedenis zullen zelden ot' nooit van Ignaz Jacob Holzbauer hebben gehoord, die in 1711 te Wenen werd geboren en in 1783 te Mannheim sh'prf. Toch bleek zijn „Kwintet in Bes" voor fluit, viool, altviool, cello en continuo de moeite van het spelen zo wel als van het luisteren ten volle waard. Licht danste het Allegro, fraai zong het Andante en de variaties op hei Menuet, waarin telkens andere •groeperingen zich lieten horen, waren juweeltjes van kamermuziek. Dat Michael Haydn op sommige ge bieden ten onrechte door zijn be roemdere broer Joseph is overscha- c'.uwd, was te horen in het „Kwartet ia C" voor althobo, viool, cello en contrabas. Geestig klonk het eerste ceel. week zingend het tweede en jo lig wiegde het Rondo met het opera- azbtige stretta aan het slot. Een grandioos slot van dit concert was het „Septet op. 74 in d" van Jo hann Nepomuk Hummel, in de piano- iieratuur een welbekende naam. De medewerking van hoornist Adriaan van Woudenberg gaf aan dit werk ten donkere ondertoon mee. Dat de vader van de componist militair ka pelmeester was kon men nog horen in het stevige en feestelijke eerste deel. Wiegend danste het Uveede, intens boeide het Andante met de variaties en dat de fuga niet vergeten was kon men in het laatste deel met het iver- moedige slot horen. Stanley Hoogland heeft zich in dit werk als briljant pianist bijzonder onderscheiden. Terecht werd een langdurige ovatie het loon voor alle medewerkenden. Of het aan de oorspronkelijk op het programma vermeldde twee moderne werken heeft gelegen, dat de Grote Doelenzaal zondagmiddag tijdens het ybonnementconcert van het Rotter dams Philharmonisch Orkest niet he lemaal vol was, is moeilijk na te gaan. Het werk van Peter Schat ver viel er, „Unanswered question" van de Amerikaan Charles Ives bleek een goed in het gehoor liggende composi tie te zijn met de rustige strijkersme- lodie, de trompet uit de .verte en cle onrustig interrumperende vier flui ten. De befaamde celliste Zara Nelsova wist haar roem ten volle te handha ven in het „Concert in a, op. 33" van Carriilie Saint-Saëns, dat zij mot een voortreffelijke stokvoering, een prachtige toonvormisg en tempera mentvolle muzikaliteit speelde. De ovatie nh haar superieure vertolking scheen geen einde te nemen. Een irnaie inzet van de middag was net „Concerto grosso in G. op. 3 ni. 3" van Georg Fr. Handel met fluitist Ruud Maas en concertmeester Gabor Radnai als solisten. Edo cle Waart leidde het geheel met. vaste hand en stuwende muzikaliteit. Na de pauze werd de „pathétique" van Tsjaikowski uitgevoerd, die bij c-en vorige gelegenheid al is bespro ken. G. M. Dersjant MAASSLUIS Het bestuur van de Ver. voor Christelijk Schoolonder wijs in Maassluis heeft de heer H.G. van Hoeven benoemd als het nieuwe hoofd van de Kon. Wilholminaschool voor basis-onderwijs. Hij volgt de heer F. P. van Westenbrugge up, die enkele weken geleden plotseling overleed. De heer Van Hoeven is momentcel leraar Frans aan de MAVO (Marnix) in Maassluis. Voordien was hij leraar aan de min. De Visserschool voor ba sis-onderwijs in Maassluis. Hij is 41 jaar oud. De heer Van Hoeven is ook op poli tiek terrein werkzaam geweest. Hij heeft voor de CHU zitting in de ge/ meenteraad gehad. Tijdens ziekte van wethouder P. v. d. Snoek is hij bo vendien enige tijd wethouder ge weest. Verwacht kan worden dat hij zijn nieuwe functie in augustus zal beginnen. Ook al doet tl weerstaand werk, Uw benen blijven Jong en fit met deze Supporta steunkou- sen, waarvan Ualleenzetf merkt dat U ze aan heeft. Supports steunpanties met het z.g. "verende iussenweefsel", dat konstant een zachte mas sage op het beerr uitoefent, waardoor pijn en moeheid ver dwijnen. Deze panties van een bekend merk hebben een rim- peloze pasvorm door de enor me elasticiteit. Nu per stuk voor nog géén tientje. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze Supporta steunpanties met z*9" "'"'erencte iussenweef sel. In de normale kousen- kleur en geschikt voor de kon fektiematen 38 t/m 46, per stuk voor Géén schrift, of tel. best

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 1