SCHOOLSCHIP VERHAALD VRAAGTEKENS BIJ STRANDBEVEILIGING HOEK VAN HOLLAND Minister, houd r Voomse Sluis open Sensatie in laatste raad met voorzitter M/van Prooijen Meevaller drie ton i voor sportvelden BEZORGERS BEZORGERS Record aantal bezoekers bij Visma 1972 verwacht Wrijving tussën beroëpskem en vrijwilligers-brigade dreigt Matth. Passion naar Schiitz in Laurenskerk Sionkerk neemt nieuw or el Straks ongegrond te verklaren, in gebruik Verkeer aan banden Raad W oerden verdeeld Paaszangdienst V.. FAASSHOW KLASSIEKE MEUBELEN Gevraagd voor ons ochtendblad in Sliedrecht gevraagd in "s-Gravendee! TROUW/KWARTET ZATERDAG 1 APRIL 1972 RIJNMOND/REGIO ROTTERDAM Het schoolschip Jan Backx is verhaald. Een bit- zonder karwei omdat de oude .passagiersboot sinds Jaar en .dag in rde Parfchaoen ligt en dienst: ddet :Cdslpttderlc6nürn voorf divèrse- ha- :vmvakopleicititgen:, De'Jan Backx heéf£..geenij motor enjgeen navi gatiemiddelen. Het verhalen van het schip, net als een gebouw aan gesloten op allerlei centrale gemeentelijke voorzieningen, was geen eenvoudig karwei. Het was desondanks nodig omdat de Parkhaven moet worden uitgebaggerd. De Jan Backx ligt zolang aan de Park kade. Volgende week mag het schip weer terug. Organisatoren Rijn- crn ises wachten op smeltwater 2e PAASDAG VAN 11 TOT 17. UUR. - jp Aanmelden bij mw. Meydam, Pr. Kamer!inyh Onnesiaan 74, Sliedrecht en Aanmelden bij mw. Lems-de Man, Alexanderstraat 30, 's-Gravendeel, Posthuma teleurgesteld in ontwikkeling haven? ROTTERDAM Ir. F. Post- huma, de directeur van het ge meentelijk havenbedrijf, zal op 1 oktober van het volgend jaar met vervroegd pensioen gaan. Hij. heeft het college van b en tv van Roterdam gevraagd hem op die datum van zijn functie te ontheffen. De heer Posthuma, die nu 58 jaar is, heeft daarmee het Rotterdamse gemeentebestuur ruim tijd ge geven een opvolger te zoeken. Ir. Posthuma heeft zijn ver- %oek om reeds op zestigjarige leeftijd met pensioen te gaan, beargumenteerd door er op teV wijzen dat het dragen van de verantwoordelijkheid, voor de grootste haven van de wereld, een zeer slijtend beroep is. Voor hem kwam daar verder bij, dat hij geruime tijd aan een ern stige oogkwaal lijdt, die hem reeds het licht in één oog heeft gekost. Voor ingewijden staat vast dat ir. Posthuma mede terugtreedt omdat hij zich bijzonder ongelukkig voelt bij de huidige gang van zaken in de Rotterdamse haven, die vanuit eco nomisch standpunt bezien, in een im passe verkeert. Hij heeft er bij verschillende gele genheden geen geheim van gemaakt, dat het huidige beleid voor do haven niet alleen stilstand betekent, maar er tenslotte toe zal leiden, dat Rot terdam zijn positie ais wereldhaven en voornaamste doorvoerhaven voor de EEG zal moeten opgeven, Ir. Posthuma moet samen met oud- burgemeester Van Walsum tot de Rotterdammers gerekend worden, die de haven tot de grootste van de we reld hebben gemaakt. Hij kwam in 1941 al bij het Rotterdamse havenbe drijf, in 1959 werd hij directeur. Van beslissende betekenis was wellicht zijn studiereis in 1952 naar Amerika waar hij de inzichten ver wierf om van Rotterdam werkelijk een grote haven te maken. De goede renoverslag van Rotterdam, lag toen in de buurt van de tien miljoen ton per jaar en als oliehaven stelde Rot terdam nog nauwelijks iets voor. Er waren toen ia Rotterdam maar twéé raffinaderijen en de chemische industrie was nog niet op gang. De uitbreiding van de haven zoals Mj die voor ogen zag staan was er een met een tweeledig doei. In de eerste plaats de eigen industriële functie versterken zodat Rotterdam niet afhankelijk zou zijn van dc con juncturele bewegingen, die een transitohaven kenmerkt cn voorts toch de transitofunctie versterken omdat deze op zich een winstgevende zaak is met werkgelegenheid voor zeer velen. Projecten als Europoort en Maas vlakte getuigen van het eerste stre ven, zijn bemoeiingen met de contai nervaart onder meer gerealiseerd in de Eemhavens zijn een voorbeeld van de tweede doelstelling. Ook de Rijnpoorthaven past in dat beeld, hoewel het een frustratie van de heer Posthuma is, dat deze haven dreigt te verzanden in oeverloos ge praat nog voordat hij gegraven is. De oliegeui voor Hoek van Holland achteraf epn enigszins omstreden zaak omdat de petro-chemie daar door sneller is kunnen groeien d'an sommigen vanuit milieu-hygiënisch standpunt wenselijk vinden is een van zijn vele injecties geweest voor het gehele gebied van Rijnmond. Hij was er niet weinig trots op, dat di rect na de toezegging van de oliegeul er al investeringen in Rotterdam ge daan werden voor een bedrag van vijfhonderd miljoen gulden. In de afgelopen vijf jaar is dat bedrag verschillende miljarden ge worden mei gevolg, dat 'Rotterdam het belangrijkste petrochemische en raffinagecentrum van Europa is geworden. Hij zegt dan ook wel eens, dat Europoort het trekpaard van de nationale economie is. Ir. Posthuma is over de gehele we reld bekend als een havengenie, niet alleen door zijn resultaten met de Rotterdamse haven, maar ook door zijn werk voor de Wereldbank, die hij menig keer geadviseerd heeft voor. tal van projecten in ontwikke lingslanden. Het heeft sommigen wel eens verbaasd, dat hij in de Rotter damse haven bleef hangen omdat hij nog veel hoger had kunnen reiken. Hij bleef echter in de Maasstad om dat hij werkelijk met hart en ziel verpand was aan de Rotterdamse ha ven. Als ir. Posthuma met pensioen gaat zal hij terugkeren naar zijn ge boortegrond, Friesland, waar hij al vele jaren een boerderij bezit, die aan het water ligt. Hy stelt zich voor daar vooral te' ijveren voor de res tauratie van oude kerken.en boerde rijen. En dan te weten, dat interna tionale ingenieurs-bedrijven nu al staan te dringen om zijn diensten te vragen voor grote havenprojecten zo dra hij vrij man is. HOEK VAN HOLLAND De strandbeveiling in Hoek van Hol- ipd dreigt meer en meer een prin cipekwestie te gaan worden tussen de Rotterdamse Reddings Brigade enerzijds en de dienst van Sport en Recreatie anderzijds. De heer L. JI. Bliek, lid van de Hoekse strand- commissie, vergeleek gisteravond tijdens de vergadering van deze commissie de kwestie zelfs met die vat de Rotterdamse vrijwillige brandweer en de beroepskern. Bij de behandeling van de strand- beyeiliging ging het er om op welke wijze dat moet gebeuren en welke materialen men nodig heeft. De zaak zit echter dieper en RRB-ver- tegenwoordiger Van Bemmel vroeg op een zeker moment ronduit wie nu eigenlijk bij reddingen de leiding' zal hebben. Voorzitter Van der Houwen stelde even rechtlijnig dat dit de dienstdoende ambtenaar van S en R. zal zijn. De verschillen van mening bleken zich toch ook wel uit te strekken lot de manier van beveiliging en de Benodigde materialen. Op dit punt «amen veel meningen naar voren. Volgens deRRB dienen er twee posten te komen, een centrale post mj de Rechtestraat ter hoogte van net kampeerterrein en een tweede Post op het gemeentelijk zeebad. Bike post dient; bemand te zijn met acht ervaren redders. Verder dienen w posten te beschikken over een Landrover, twee boten, twee uitkijk posten, terwijl er steeds drie boten te water moeten-zijn. Op een af stand van elke 200 meter moeten stokken worden geplaatst, terwijl er geluidsinstallatie dient te komen dm het hele strand kan bereiken. Hat plan van de chef van Sport fa Recreatie in Hoek van Holland, de keer A. F. van Dillen, is in feite veel murjder dan dat van de RRB. De heer ran Dillen wil rolpens het jong ste rapport, waarin al iets is terug genomen zes EH30-posten en daar naast vier uitkijktorens en vier strandwachtploegen. Om dat te ver wezenlijken zouden drie nieuwe bo ten, twee landrovers en een geluids- installatie moeten worden aange schaft. De heer Van Bemmel toonde zich vooral bevreesd voor mogelijk wrij vingen tussen de beroepskern van de gemeente en de vrijwillige red ders. Secretaris mr. J. G. Duchemin zag vooral financiële problemen. Hij is bang dat de beveiliging een te zware financiële last zal blijken te zijn. Wat betreft het samengaan van beroeps en vrijwillige redders, meende hij dat de RRB in de week einden en de vakantie wel degelijk nog een taak zal kunnen hebben. Zolang de Dienst Personeelszaken nog geen voorstellen heeft gedaan is het erg moeilijk om tot concrete voorstellen te komen, zo meende de heer Bliek. Hij deed een voorstel van orde om eerst de voorstellen van deze dienst af te wachten en hoewel er daarna nog geruime tijd werd gediscussieerd bleek het pro bleem op .dit moment te complex om tot een oplossing te komen. ROTTERDAM De Rijn bevat nog onvoldoende water om de Rijncruises ongewijzigd te kunnen uitvoeren. Dé regenval van de laat ste dagen heeft alleen een gunstige invloed gehad op de benedenloop. Hogerop blijken de drempels bij Kaub en Bingen in de Bondsrepu bliek nog onoverkomelijke hinder nissen. De Zutphense rederij Ketel, die maandagtweede paasdag met 140 passagiers de sprong naar Bazel wilde wagen, heeft haar vaarplan in allerijl moeten wijzigen. Men gaat nu niet verder dan Rudes- heim. De rederij Holland River line in Rotterdam heeft haar eerste crui se uitgesteld tot 21 april. Men hoopt, dat de waterstand tegen die tijd voldoende- is gestegen door het smeltwater van de Alpen om het eindpunt Straatsburg te kunnen be reiken. Directeur Duif van Holland Riverline zei vrijdagmorgen, dat de gestegen waterstand van de Rijn als gevolg van de regenval voor de rederij een te willekeurige ontwik keling is. Het zoutgehalte in het Rotter damse drinkwater is inmiddels wat gedaald. Begin deze week zat men 30 mg boven de smaakgrens van 500 mg keukenzout per liter. Vrij dag was het zoutgehalte 515 mg. ROTTERDAM Het wat men noemt aan de vergetelheid ontrukken van schoonheid uit vroeger tijden is na tuurlijk toe te juichen, maar of de Matthaus Passion van Heinrich Schütz tot die categorie is te reke nen, moet ik ha het werk twee maal te hebben gehoord sterk betwijfelen. Een uur lang luisteren naar het Lij densverhaal, door een tenor en een bas voorgedragen op eentonige melo dieën, die sterk aan het Gregoriaans dat prachtig kan zijn'! doen denken, met hier en daar een stukje koofzang, dat de, heftigste taferelen goedmoedig voortkabbelend moet uit beelden, is werkelijk van het goede te veeï. Dat het te veel werd, heeft zeker niet aan de uitvoering gelegen, want zowel de tenor Herman van Kerkhof, ■die de Evangelist zong, als de bas Ruud van der Meer, die de Christus partij vertolkte, deden hun werk HEEN VLIET De Stichting Ei landengemeenschap Voome-Putten- Rozenburg heeft telegrafisch een dringend beroep gedaan op de mi-, nister van verkeer en waterstaat, de beslissing te herzien volgens wélke de Voomse Sluis in de weekends gesloten blijft. In het telegram meent de stich ting dat de recreatie in onze tegen woordige maatschappij van zodani ge betekenis is, dat de bestaande mogelijkheden zeker niet mogen, worden verminderd. De watersport op het Brielse Meer is in het kader van deze recreatie van groot belang,, juist in de weekends. Sluiting van de sluis tast dit belang fundamen teel aan. Zoals bekend is de Voórnse Sluis de enige toegang tot het Brielse Meer, dat het waterspdrtcentrum bij uitstek is voor de zuidelijke Rot terdammers. Overigens zal de Voornese Sluis in het Paasweekeinde wèl 'zijn 'ge-, opend. Het bestuur van de Stichting Ei- landengemeenschap Voorne-Putten- Rozenburg zal dit telegram aan de minister per brief bevestigen. In die biief zullen nadere argumenten worden aangevoerd. Nieuwe Binnenweg 190195, hoek 's-Gravendijkwal, Rotterdam, telefoon 010—232028. De heer Koninffs wilde SPRANG-CAPELLE De raad van Sprang-Capelle zórgde don derdagavond voor enige sensatie door uitgerekend in de laatste vergadering- die. burgemeester' M. van Prooijen presideerde, een voorstel van b en w met ze ven tegen vijf stemmen te ver werpen. Het betrof het voorstel om een beroepschrift van de heer W. Konings, Dreef 8 in Sprang-Capelle, tegen het wei geren van een bouwvergunning, ROTTERDAM Donderdag 6 april a.s., 's avonds om 8 uur, zal het nieuwe orgel van de Sionkerk der Gereformeerde Gemeente te Rotterdam-Alexanderpolder, in ge bruik worden genomen. Dit in strument is gebouwd door de firma Fonteijn-Gaal, orgelbouwers te Amsterdam. Het is een twee-kia- viers orgel met aangehangen pe daal, geconcipieerd volgens het klassieke mechanische sleeplade principe. Als adviseur hierbij trad op de orgelist Dirk Jansz. Zwart. Boven genoemde bijeenkomst zal staan on der leiding van Ds. A. Vergunst, predikant van de Gereformeerde Gemeente aan de BoezemsingeL Deze zal spreken over het ver band dat de Bijbel legt tussen ere dienst en muziek. Daarbij zal de adviseur het orgel bespelen bij de veelvuldige samen zang van psalmen, alsook de mo gelijkheden van het nieuwe orgel laten horen in klassieke -koraal kunst van Bach en Jan Zwart, waarbij tevens enkele vrije orgel werken van Bach (op verzoek de Toccata en Fuga) en Guilmant (Pastorale en Finale uit de eerste Sonate) ten gehore gebracht zullen, worden. Het- orgel-heeft 1? registers, ver? deeld^overvtwëe •manualen. :De fi nanciële" middelen liét-niet t°e - het. pedaal .van enige stemmenbte..voor-, riem'-WeMs-by'de aartlèg'van- enke le onderdelen èn de plaatsruimte rekening gehouden met de moge lijkheid van afbouw van dit orgel met eetv vrij pedaal. ROTTERDAM Met ingang van 7 april wordt eenrichtingsverkeer ingesteld in het deel van de wijk Rubroek dat wordt begrensd door de Goudse Rijweg, de Crooswijk- seweg, de Spiegelnisserkade en de Boezemstraat. De bewoners van dit wijkgedeelte hebben van de direktie van de Rot terdamse Verkeersdienst een brief in de bus hebben gekregen, waarin de maatregel werd aangekondigd. In deze brief wordt meegedeeld dat men tot het instellen van eenrich tingsverkeer besloot over te gaan in verband met de veelvuldig voor komende doorrij- en parkeermoei- lijkheden in de smallere straten van de wijk. De Verkeersdienst doet in de brief een oproep aan de bewo ners om eraan mee te werken dat de maatregel inderdaad succes heeft. voortreffelijk, en de Laurenscantorij vervulde zijn zeer moeilijke taak van het a cappella-zingen onder de gedegen en rustige leiding van Ba rend Schuurman tot ieders tevreden heid. Voorganger deze avond was ds. A. J. Hoorn en organist Johann Th. Lemckert. G. M. Dersjant De heer Konings wilde een huis bouwen naast het zijne, maar bur gemeester en wethouders konden hem geen bouwvergunning geven omdat die geheel in strijd is met het bestemmingsplan. De Dreef staat aangegeven als landelijk gebied. Dat betekent dat hier uitsluitend woningen- mogen worden gebouwd ten behoeve van een agrarisch bedrijf. Ook de ge westelijke raad van het landbouw schap in Noord-Brabant en de in specteur van de ruimtelijke orde ning in Brabant en Limburg waren van oordeel dat de in het beroep schrift door de heer Konings aange voerde argumenten, ongegrond zijn en dat B. en W. terecht de bouw vergunning hebben geweigerd. De - heer J.- Dekkers (gem. bel.) zei het té betreuren dat iemand op zijn eigen grond nog geen bunga- lowtje mag bouwen. Waar bemoeit bet -landbouwschap zich mee, merk te hij op. Het schap weet de mensen, wel te vinden om de heffingen, te betalen. Hij vond dat door burge meester en v/ethouders met twee maten wordt gemeten omdat 'in het verleden wel bouwvergunningen zijn verleend die in strijd waren met het bestemmingsplan. Burgemeester Van Prooijen. zei met klem dat in Sprang-Capelle steeds is gebouwd conform het be stemmingsplan. „Ik wou dat ik de heer Konings kon helpen, maar ik ben helaas gebonden aan de voor-, schriften", aldus de heer v.'Prooij en, die er voorts op attendeerde dat op De Dreef wel een woning mag worden vernieuwd en uitgebreid al wordt deze tot de grond toe afge broken. Na breedvoerige discussies werd de zaak ten slotte in stemming ge-: bracht. Tegen het voorstel van burgemeester- en wethouders stem den de heren Dekkers en Paijmans (beiden gem. bel.), Heij, Kuijsten èn Pruijssers (c.h.) en Rijkers én Van den Dool beiden s.g.). Het raadsbesluit zal door b. en ter vernietiging aan de Kroon wor-j den voorgedragen. WOERDEN De gemeente- sproken, Terwijl-daarvóot1 nog nóóit raad van Woorden'met-een iets ia gereserveeni., VooraLmet het A na zijri operatie, .weeraidwerié - - in vep verkeert,;'achtte. -men.i.hei'/ zi£és. wethouder, Verhoef ,(volkomen^vemhiwo<^--om'Lnu^datT heeft donderdagavondeenv-fikSE-; irneeyalleptj-e deze-rfcestemzraii^^-^fj deelvan de' beschik bar 7gévézt7"',-'-"7-r-'rj-. ry- gebruikt met een debat over dé besteding van een meevaller". De rekening 1969 geeft een overschot te zien van f 825.090 en de meerderheid wilde dit re serveren voor een reserve aan leg sportvelden. De minderheid in het college, in casu wethou der Van Dommelen (pc) nam een wat genuanceerder stand punt In en wilde f 200.000 reser veren voor de sportvelden en de rest verdelen onder de reserves Kwakelbrug en rioolwaterzuive ring, gezien de daarvoor, ver wachte hogere uitgaven dan is begroot. Na langdurige debatten werd het meerderheidsstandpunt van het col lege door de raad overgenomen, met 11 teigen 5 stemmen. De fracties wa ren nogai verdeeld, want in de.prot. chr. fractie schaarden de heren Van Beek en Griffioen zich achter hun wethouder-partij-gen-oot Van Domme len en bij de WD alleen de heer Brouwer. Ook de heer Beukers (SGP) stemde tegen. De heer Ooster- veer (P.C.) kon wegens verhuizing de vergadering niet meer bijwonen. De meerderheid van d'e raad was van m-.nir.g dat er weliswaar een heleboel dringend noodzakelijke voorzieningen in Woerden, op reali sering wachten, maar dat er sinds 1960 al over sportvelden wordt ge- SPRANG-CAPELLE Op Eer- f® Paasdag wordt 's avonds om pb reven een Paaszangdienst ge waden in de gereformeerde kerk 3311 de Heistraat. Aan deze dienst "(erken mee; de chr. zangvereni- j>®g Looft den Heer en de Daffo- een zangduo dat zichzelf be- Jftleidt met gitaarmuziek. organist is de heer P. Drop. De wor- en solozang zal worden afge- Jweld door samenzang. Ds. A. rieugdenhii houdt een meditatie Af bet onderwerp: Jezus leeft, het «tof gaat open, deuren gaan open. ROTTERDAM Nog voordat ir. S. Hervveijer, directeur-géneraal voor? voor de Landinichting en de Visseijen, gistermorgen Visma'72 of ficieel 1 voor geopend had verklaard spraken de organisatoren van deze privé-tentoonstelling voor de sport visser, die tot en met 6 april in de Ahoy'hal wordt gehouden, al van een succes. Niet alleen omdat men een recordaantal bezoekers verwacht, maar meer omdat het aantal poten tiële huurdera van stands de stand ruimte in de Aholhal verre overtrof. Vergeleken met vorig jaar heeft Vis ma'72 enkele wijzigingen ondergaan, De hengelsportliefhebber die op zoek wil gaan naar een. visbootje en daarbij behorende motor zal door de organisatoren teleurgesteld moeten worden. Over de hoofden van deze categorie vrijetijdsbestederg woedt al enige tijd een „oorlogje" tusen de besturen van Hiswa en Visma. De Nederlandse Vereniging voor Han del en Industrie op het gebied van Scheepsbouw en Watersport heeft haar leden op straffe van een geldboete verboden in de Ahoy' hallen te exposeren. Dit naar aanlei ding van een mededeling van het bestuur van de Hiswa uit 1968, waar in de leden er op werd gewezen dat het verboden was te exposeren op andere b'eurzen dan de Hiswa zelf. Toch zuilen er dit jaar enkele vis- bootjes en motoren te zien zijn, maar deze zijn dan beslist niet van leden Van de Hiswa-organisatie. Tweede belangrijke wijziging in de Visma-organisatie is nu de moge lijkheid dat bezoekers van deze beurs direct kunnen kopen bij impor teur of grossier. Dit gebeurt dan on der het motto „kijken, kopen en meenemen". De koper moet dan bij zijn bestelling de naam opgeven van zijn vaste winkelier, waarna deze van de importeur of grossier de nor male provisie krijgt uitgekeerd. Naast deze groep zijn op de Visma'72 een groot aantal stands ingericht waar vele watersportverenigingen voorlichting zullen geven over de sportvisserij, waarvan de jaarlijkse omzet wordt geschat op 100 miljoen gulden. In Nederland zijn er ruim een miljoen sportvissers. Nieuwste snufje op Visma'72 is ongetwijfeld de semi-zelfstellende werpdobber, die door middel van een klein, ingenieus apparaatje op elke gewenste diepte kan worden afgesteld. Tussen de voorlichtings- boeken zoals „Voor en door de Vis ser" en de uitgebreide voorraad hen gels in alle maten en gewichten vindt de liefhebber van de vissport verder een electrische karperbewa ker. Wanneer men beet heeft gaat een lichtje branden en treedt auto matisch een zoemer in werking. Voor de concoursvissers ligt er een ruime collectie concourspennen en staat er zelfs een opklapbaar tafel tje, waarop de wedstrijdhengelaar Noviteit is ook een tuigenautomaat, speciaal voor de detaillist. Dit jaar zijn voer en aas kan deponeren, wordt ook in belangrijke mate aan dacht besteed aan de kleding voor de sportvisser, terwijl het aantal soorten nylonlijnen ook is uitge breid. Tenslotte hebben de geëx poseerde stacaravans niet zo gek veel met dehengelsport te maken, maar daarom zijn zij niet minder aantrekkelijk. Temeer, omdat, zoals wethouder; Verho ef het uitcSrukte, voor de beide andere doeleinden een flimncrerfngs- plan 'aanwezig is) „Als ik wist <fat. de dringend noodzakelijke. Kwakelbrug er een dag eerder door gerealiseerd zou worden, ging ik direct met het rrrinderhridsyOorstél mee".- zei V&et4.' houder Verhoef. Volgens wethouder Van der Lee (arb) zijn tai van mogelijkheden on derzocht en plannen gemaakt voor sportvelden. Maar er deden zach tot nu toe steeds zoveel onverwachte moeilijkheden voor, ook wat de grond samenstelling betreft, dat ze nog niét gerealiseerd konden wor den. Bij het begin van devergadering vonden de raadsleden een brief (op hun tafel van de afd. Woerden.: van D'66, waarin deze afdeling zich ach ter de actiegroep Speelruimte Staats- lï€'denkwartier stelde en ais zijn me ning gaf dat B. en W. aan het plan van. deze groep onvoldoendeaan dacht had besteed. De voorzitter achtte het weinig zinvol om te discussiëren, over een brief die op zo korte termijn ter, kennis van de raadsleden was grim men. Bovendien vond hij het niet juist, dat n;eo zonder zijn toestem-: ming of medeweten, deze brief eigen- handig bij de mappen van de raads- leden had gelegd. De heer Beukers was er tegenstan der van om een speelterrein bij èen sohoel te situeren, omdat het ge mengd gebruik in de praktijk allerlei problemen geeft En de heer Van. Kreukelen wilde liever de grond niét verkopen voer woningbouw. Want als d'at eenmaal is gebeurd, is er geen keuze meer. Hij wildé daarom de grondSverkoop aan de heer Van dér Laan maar van de agenda afvoeren. Na een uitvoerige beantwoordSng van de opmerkingen door wethou der Verhoef, olie onder meer betoog de dat een speelterrein fojj het scho lencomplex voor de gehele wijk veel meer mogelijkheden bood dan het terrein d'at de - actiegroep daarvoor wilde bestemmen, werd bedodü 'ter rein verkocht aan de heer M. L. van der Laan voor woningbouw. Bij de vaststelling van de nieuwe tariewen voor het kampeerterrein verraste de heer Brouwer (VVD) de raad met de mededeling 'ebt het kam- peerterrein, hoewel het nog niet of ficieel is geopend, donderdag een in- vasïe van caravans te verwerken heeft gekregen. De meerderheid daarvan is kennelijk uit geweest op.' het beste plaatsje voor een heel sei zoen te bemachtigen. En dat terwijl de grasmat nog niet eens is hersteld van vorig jaar. Hij pleitte voor en kele malen verplaatsen per seizoen.' en meende tevens dat zo de comping niet aan het sociale aspect voldoet. De raad werd het er al snél over1 eens om dc nieuwe verordening slechts tot 31 december te laten gel den en dan te bezien aan de hand van de praktyk of de verordening wijziging of aanvulling behoeft. BQ het nastellen van de nieitwe mu- seumverordcaing pleitten meerdere leden vo«r openstelling in het week end, zeker in dit feestjaar. B en W zullen de mogelijkheden terzake on derzoeken.

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 1