bi Raadselachtige dood van gastarbeider Geen wanbeleid bij stichting jeugdwerk 't Voelt anders dan gister. Endatdoet'l Rijnmond bespreekt geleideplan met bijzonder onderwijs Reactorvaten naar Zweden Herstel van Kelners Tom en Hans begonnen voor zichzelf uitgesteld PULLMAN Film 'His land' in de Doelen Koemarktbrug ARP,CHUen KVP contra de actie-Molenpolder Slotconcours Gaudeamus nM:** hoelang slaapt u al zo slecht? Bezwaren tegen gasdrukstations Je moet'm voelen. De nieuwe Philishave*QO Super. (Maak ook het gebaar van de tevreden driekop-scheerder). neem 'n TROUW/KWARTET WOENSDAG 12 APRIL 1972 "s-f m-■*» REGIO M4 ROTTERDAM In de gemeente raadszitting van juni zal de veel omstreden beleidsnota jeugdza ken en vormingswerk van wet houder J. G. van der Ploeg wor den behandeld. Gisteren kwam de tweede versie van deze nota in de openbaarheid tijdens de vergade ring van de commissie voor on derwijs jeugdzaken en vormings werk. SLIEDRECHT Tijdens de ver gadering van. de raadscommissie van financiën heeft burgemeester Chr. van Hofwegen gezegd dat de tekorten bij de Stichting open jeugdwerk niet een gevolg zijn van een financieel wanbeleid. Deze ongunstige situatie vloeit zijns inziens voort uit de aanstel l?^°r^"!n^e^aar- Pok e?n Praf,i.!.®" ling van twee jeugdwerkleiders en Vooral OD reparatiewerven ring naar de wijken toe zal mogelijk L l r de betere matras verder omdat de afrekeningen van rijk en provincie zo lang op zich laten wachten. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Het zijn nauwelijks opwekkende geluiden die de diretktetur van het Rotterdamse Gewestelijke Arbeidsbureau, de heer H. de Jong, laat horen in zijn periodiek overzicht van de,ar beidsmarkt voor Rotterdam en omstreden. Met name in de metaal- sektor wordt de vraag naar werktydverkorting steeds groter, een ontwikkeling waarmee de heer De Jong niet bijster gelukkig zegt te zijn. HOEK VAN HOLLAND 'De Seinpost', het bekende uit hout opgetrokken en wit geschilderde restaurant aan de Strand teeg in Lloek van Holland bestaat volgende week vijftig jaar. Een halve eeuw, ivaarin het gebouw aanvankelijk op het strand zelf, later op de huidige plaats, de seizoenen trotseerde. Ruim vijfenveertig jaar iverd 'De Seinpostgeëxploiteerd door de fa milie Spekenijderin de horecasector bijna evenzeer een begrip als het bedrijf zelf. Enkele jaren geleden werd het restaurant verpacht, aanvanke lijk aan een naburige exploi tant, die er echter snel weer af wilde. Dat was een kans voor Tom Weerheym en Hans Knap, twee jo-ngens, even in de twintig, die als kellner op het strand al een poosje ervaring hadden opgedaan, maar die van oorsprong toch niet uit de hbrecawereld stammen. PAPENDRECHT 'Wij achten het ontoelaatbaar dat een wethouder er aan meedoet onrust in de gemeente te zaaien. Dit is wel het laatste wat van hem mag worden verwacht.' Aldus schrijft de heer Th. H. van Drimmelen namens de raadsfracties van ARP, CHU en KVP aan B. en w. Hij doelt hiermeer op de pas benoemde wethouder M. G. van Kleef (D'66), die in gezelschap van het Tweede Kamerlid Nijpels (D'66) en enige anderen een inspectietocht door de wijk Mo lenpolder heeft gemaakt. Zoals bekend zullen de ruim 50 jaar oude woningen in deze wijk, in het kader van het city-plan moeten ver dwijnen. De heer Nijpels c.s. hebben hiertegen ernstige bezwaren en er zijn reeds vragen aan de minister gesteld. Oud-wethouder Publiciteit Niet gesold Rechts op de foto de nieuwbe noemde wethouder M. G. van Kleef bij zijn inspectietocht door de Molenpolder. Links het Twee de Kamerlid E. Nypels, die, even als de heer Van Kleef, lid van D'68 is. De raadsfracties van ARP, CHU en KVP hebben ernsti ge bezwaren tegen de "handelwij ze van wethouder Van Kleef. fir A- t 'V' f 2 JpiW> DÜ», -X ri/,% Spoed achter de democratisering van het onderv dis HARDINXVELDRIESENDAM. Bij- de korte Brug te Gorinchem is vorige week een 22 jarige gastarbeider ver dronken. De politie heeft later pas zijn identiteit kunnen achterhalen. Het slachtoffer bleek een Marokkaan te zijn, genaamd C.EL-Boudkhani, die vroeger enige tijd in Hardinxveld- Giessendam heeft gewerkt (bij de BBC) en gewoond Een maand of vier geleden zou hij naar België zijn vertrokken en kort voor zijn dood moet hij nog zijn waargenomen bij landgenoten in Har dinxveld. Vandaar begaf hij zich naar een in Gorkum woonachtige broer, die eveneens bij de BBC in dienst is. De dood van de marokkaan blijft mysterieus. Na het bezoek aan de broer - met wie hij onenigheid heeft gehad over geldkwesties- hebben voor bijgangers hem waargenomen bij de Korte Brug. Daar werd later zijn koffer met kle ren gevonden. Het is niet duidelijk of de man te water is geraakt of in zijn wanhoop- hij was niet in het bezit van een werk- en verblijfsvergunning en zou dus uitgewezen worden- vrij- wiilig de verdrinkingsdood heeft ge kozen. Vast staat, dat hij niet kon zwemmen. De politie tracht alsnog wat meer licht te brengen in deze tragische zaak. Uit de eerste reacties van de leden Yf deze gemeenteraadscommissie bleek toch ook nu veer bezwaar te bestaan tegen de grote ingrepen, die de wethouder voorstelt door het vor mingswerk, jeugdwerk, elubhuïswerk, de kinderopvang, het open- en vrij- jeugdwerk meer efficiënt te bundelen. Drs. Van der Ploeg ging nu zo ver, dat hij het ook mogelijk achtte dat er verschillende bundelingen plaatsvon den. Maar die moesten dan wel een eigen, duidelijk herkenbare identiteit bezitten. Hij noemde het een misver- stand, dat men in zijn eerste nota, waarop stapels brieven waren binnen gekomen, gelezen had, dat hij uit was op een bezuiniging met 50%. Uat kon ik nooit bedoeld hebben. Bovendien wil Ik geen ontzuiling zon der meer. Ik constateer eerder dat deze er is.' Terwijl In de eerste nota nog werd uitgegaan van één centraal orgaan, blijken er nu verschillende werkgroep, die de reorganisatie gaat begeleiden, zal worden uitgebreid. Die taak zal zeer omvangrijk zijn en voor steilen moeten bevatten over sanering en reorganisatie. Ook de verordening op de demokratisering van het open baar onderwijs komt ter sprake. Het is de voigende slap nadat de gemeen teraad in juni vorig jaar al een nota over dit punt heeft behandeld. Hoewel het in Zweden 15 jaar heeft geduurd voor de demokratisering een feit werd, wil de wethouder spoed zetten achter het in werking treden van een verordening, die de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs en b.l.o. oplegt een lerarenraad, een leerlingenraad en een raad voor niet onderwijzend personeel te vormen. Dat betekent echter nog geen school- parlement. Per school kan vrijstelling van deze verplichting gevraagd wor den. Omdat de leden van deze com missie het ontwerp-verordening nog maar kort in hun bezit hadden, werd verdere behandeling aangehouden tot de commissievergadering van 8 mei. Uit de verdere bespreking bleek nog dat er onderhandelingen gaande zijn tussen de dienst stadsontwikkeling en de Ned. Herv. gemeente over aankoop van de buurtkapel Irene ten behoeve van een buurthuis voor Bloemhof. De bezetting van de scholen voor g.l,o. met onderwijskrachten zal per 1 augustus beter zijn dan deze jaren geweest is. De glasschade die aan Rotterdamse scholen per jaar wordt toegebracht, bedraagt ongeveer 360000 gulden. De jongerensociëteit Exit heeft een tekort van enige tienduizenden guldens. Er zullen verdere besprekin gen gevoerd worden onï na te gaan of subsidie nog wel mogelijk blijft. Elke school voor g.l.o. komt in aanmerking voor inrichting van een eenvoudig documentatiecentrum tot een bedrag van ongeveer tweeduizend gulden aan subsidie. (ADVERTENTIE) 0 m Cf ,~iïgi|§pïi:rtj-Cj mogelijk moeten zijn. Over de afvloeiing van overtollige krachten maakte hij zich niet zoveel zorgen. Een afvloeiing van bv. 50 administratieve krachten kan in een half jaar bereikt worden. De omschrijving van de taak van de (ADVERTENTIE) ROTTERDAM Heeft Rijnmond een onderzoek ingesteld naar de kosten en baten van een gewestelijke onderwijs organisatie? In de Ver. Staten is uit zo'n onderzoek gebleken, dat als een gewest te groot wordt, de onderwijs kosten de baten ver gaan overtreffen. Verder vrees ik voor doublures, waar bij ik denk aan parallellen tussen schooladviesdienst en medisch opvoed kundig bureau. Ook vrees ik voor een bepaalde mate van dirigisme, die ze ker niet ais democratisch is te be schouwen. En tenslotte vraag ik voor meer aandacht in de nota voor het Christelijk onderwijs. Aldus de heer A. Nooteboom, voorzit ter van de Prof. Dr. J. H. Gunning- Vereniging en van de Raad voor het Christelijk Onderwijs maandagavond tijdens een gesprek tussen Drs. L. van Leeuwen, Rijnmondgeconuniteerde voor onderwijs, en vertegenwoordi gers van het bijzonder onderwijs in Rijnmond. Onderwerp: de in februari verschenen discussienota 'Rijnmond en het onderwijs', die op 24 april in een volledig herschreven vorm in de Rijnmondraad in behandeling'komt. Het gaat om het schoolbegeleidings- werk, de werkende jongeren, onder wijs aan anderstaligen, de planning voor het voortgezet onderwijs en het buitengewoon onderwijs. Van alle ge meenten ds alleen Rotterdam zelfstan dig in staat experimenten te doen en een onderwijsontwikkeling te bevor deren, welke noodzakelijk is in deze tijd. Dat geldt vooral het beroepson derwijs in het voortgezet onderwijs, met het oog op de arbeidssituatie in Rijnmond en ook het buitengewoon onderwijs. De gemeenten op zichzelf zijn, aldus Drs. van Leeuwen, niet sterk genoeg voor experimenten en voor geheel nieuwe onderwerpen, be halve dan Rotterdam. Rijnmond moet op de duur de mogelijkheden bieden, die Rotterdam al heeft, maar ook het gehele onderwijsbestel in Rijnmond, inclusief Rotterdam, op elkaar afstem men. Voor de werkende jongeren wordt op korte termijn een stuurgroep samen gesteld, In de Amsterdamse agglome ratie is al zo'n stuurgroep, die de SCHIEDAM Specialist in het trans- port van 'gewichtige' lading, Van der Roam Scheepvaart- en Handelmaat schappij heeft in de Zweedse ha venplaats Ringhals (bij Gothenburg) een in Japan vervaardigd reactorvat afgeleverd. Aan boord van de Lady Sophie behoorde het 40 miljoen gui nea kostende vat samen met het bij behorende deksel van 91 ton tot de deklading. Het vat zelf weegt maar liefst 574 ton, In de loop van de volgende maand zal «e Lady Jane een door de Rotterdam se Droogdok Maatschappij vervaar- d'gde reactor vervoeren naar dezelfde kerncentrale in Zweden. landelijke stuurgroep en de minister adviseert. Voorts wil Rijnmondgecommiteerde Van Leeuwen een informatieblad, dat ook dienstbaar is aan het bijzonder onderwijs. Rijnmond moet zich bovendien gereed maken die zaken, die kunnen wor den gedecentraliseerd, in het kader van die decentralisatie bestuurlijk op te vangen. Er is thans op onderwijs gebied een gecentraliseerd bestuur, dat nadelen heeft door te verre af standen. Drs. Van Leeuwen heeft daarover zeer positieve gesprekken gehad ten depar- temente van onderwijs, in Den Haag. Daarin heeft de staatssecretaris ge zegd dat hij van de tot nu toe gevolg de onderwijsplanning, waarin iedere richting voor zichzelf plannen opstel de, naar een totaalplanning per streekplangebied wil gaan. In die to taalplanning moeten openbaar en bij zonder onderwijs samen zijn vertegen woordigd. In dat projekt past Rijn mond als streekplan. ROTTERDAM Zondagmorgen 16 april om 10 uur presenteert de Volle Evangelie Gemeenschap-Rotterdam in samenwerking met de stichting "Woord en Beeld' te Haarlem de unie ke film 'HIS LAND' in de Kleine Zaal van Concertgebouw de Doelen in Rot terdam. De kleurenfilm 'HIS LAND' is uitge bracht door de Billy Grahamorganisa- tte en in deze film nemen de bekende Engelse popzanger Cliff Richard en Cliff Barrows u mee op een muzikale reis door Israël. Naast het muzikale wordt er ruime aandacht geschonken aan datgene wat de Bijbel aantoont en aangetoond heeft over dit land. De burgemeester maakte deze opmer king naar aanleiding van vragen van commissieleden in verband met de gevraagde extra subsidie voor de stichting. Op een vraag van de heer A. Lanser zei de burgemeester dat als de gemeente niet bijspringt, het open jeugdwerk, waar werkelijk zo'n 300 tot 400 jongeren van profiteren, ge doemd is te verdwijnen. Tenslotte maakte de heer Van Hofwe gen bekend at in de Rosmolen enke le nieuwe activiteiten in ontwikkeling zijn. In verband hiermee is binnen kort een aanvraag voor een investe ringssubsidie van rond e 16.000 te verwachten. ROTTERDAM Het wijfcorgaan Cen trum-Noord is in aktie gekomen naar aanleiding van de plannen van de gemeente om op verschillende punten van de wijk zogenaamde gasdTukregel- stations te plaatsen. Blijkens kennis gevingen krachtens de hinderwet zijn zulte stations voorzien -op de volgen de plaatsen: Abraham Kuyperlaan, Abraham van Stolkweg, Bergselaan, Bergsingel, Harddraverstraat, Noorderhavenkade, De Savomin Loh- manlaan, Statenweg, Talmastraat, Tei- üngerstraat. Mede namens een aantal bewoners van deze straten heeft het bestuur een bezwaarschrift tegen de plannen ingediend bij burgemeester en wet houders. Het voert als bezwaar aan, dat de bewoners het doel en de noodzaak van de kasten niet kennen en dat zij evenzeer in het duister tasten over de eventuele gevaren daarvan. Staking werkt nog door in grootmetaal Duidelijke, verbanden zijn er volgens de direkteur van het- Rotterdamse GAB te leggen tussen de recente stakingen in de grootmetaal en de nu niet al te rooskleurige situatie in diezelfde grootmetaal. Tot op heden hebben al 32 bedrijven een yergun- ning tot verkorting van de werktijd aangevraagd, ee vergunning die in 25 gevallen ook werd verleend. 'Onder de 1050 werkzoekende metaa larbeiders zit kwalitatief een goed aanbod', aldus de seer De Jong, 'maar zelsf voor hen is het moeilijk om aan het werk te komen, dus ga maar na Hij spreekt daarom dan ook van een 'bijzonder ongewone situatie', waarin hij niet op korte termijn een positieve verbetering verwacht. MINIMAAL De GAB-klaagzang wordt voortgezet in de ontwikkeling van het aantal werklozen in Rotterdam, de daling van dit cijfer is over maart minimaal geweest: 62 op een totaal van 6103. Dat vind ik voor dit gebied, dat altijd een voorbeeld van armoede aan arbeidskrachten is geweest, echt bij zonder ongunstig', aldus een veront ruste héér De Jong. Eenzelfde beeld vertoont overigens ook de daling van de provinciale arbeidsreserve: in februari had Zuid- Holland 20.000 werklozen, en in maart 19.105, een daling die ver onder het gemiddelde is gebleven. Daar staat een vraag naar arbeidskrachten van 12.000 tegenover, in februari zowel als in maart, terwijl toch die vraag had moeten afnemen. Sterk gedaald is daarnaast de vraag naar jeugdige arbeidskrachten: het zijn er 903 op een totaal van 3785. Het Rotterdamse GAB is nu bezig met een enquOe onder de verschillen de bedrijven over de plaatsingsmoge lijkheden voor jongelui die de schooi verlaten. "De respons is erg voorzich tig', aldus de heer De Jong, 'en de vraag is wat je noemt mondjesmaat'. Dat laatste had dan als enerm voordeel dat ze niet besmet te aren met opdrachten en erfenissen van anderen Aanvankelijk verdienden ze hun brood ais persfotograaf en cineast, maar ze wilden ook eens wat anders en 'De Seinpost' bood die gelegenheid. Eén traditie hebben ze toch in elk geval wel willen voortzetten, want toen ze hoorden dat het resultaat op 21 april vijftig jaar bestaat, ivas dat' aanleiding om de gedach ten te laten gaan in de richting van een groots opgezette viering. STUNTEN Nu zijn noch Weerheim noch Knap afkerig van een forse stunt ais het erom gaat hun bedrijf uit de anonimiteit te halen. Dat bewe zen ze al verschillende malen. Zo nodigden ze vorig jaar drie olifan ten uit van circus Boltini voor een 'etentje' dat bestond uit tientallen hele broden. Ook bij de inrichting van hun zaak hebben ze gebroken met veel gevestigde tradities. Weerheym zegt: 'we namen nu eenmaal een zaak over die vijftig jaar oud is. Dat is ook wel te zien. Alles wat erop en eraan zit is nog van ouderwetse Icwaliteit, maar je blijft natuurlijk timmeren en her stellen. Dat is gewoon niet anders. Nu kun je natuurlijk gaan probe ren om zo'n oud gebouw een nieuw gezicht te geven, maar dan geeft het toch altijd de indruk van een opgeknapt oud zaakje. We hebben het gewoon andersom ge daan. We hebben de ouderdom nog wat extra geaccentueerdP. Zijn compagnon Hans Knap heeft nog napret wanneer verteld wordt koe men dat allemaal heeft ge daan. Een blik door het bedrijf spreekt eigenlijk ai voor zichzelf. Visnetten, stormballen, scheepslan taarns, een stuurrad, alles wat maar met scheepvaart te maken heeft hangt in een georganiseerde chaos aan plafond en wanden. Twee lampen zijn vervaardigd vort aan elkaar geniete plastic limona debekertjes, de overige verlichting bestaat uit stenen bloempotten met een gloeilamp erin. VOOR IEDEREEN... Wiè nu de indruk krijgt dat 'De Seinpost' een tent is geworden voor hippe vogels, heeft het hele maal mis. 'We mikken op de massa'- zeggen de exploitanten. Dat toü zeggen dat iedereen hier binnen kan komen, zoals hij is. In zijn vispak, in zijn daagse plunje of in zijn goeie goed. Wij dragen betwist geen kellnerskleding, maar we lo pen lekker gewoon rond. We pro beren het idee te handhaven dat de klant nog altijd koning is en dat wij de eer hebbenhem te' mogen bedienen. Jongelui of oude ren, iedereen is welkom. De twee eigenaars fungeren als directeur, maar ook als kellner en als kok. Zelfs de schoonmaak- en afwaswerkzaamheden houden ze in eigen hand omdat financieel gezien het begin natuurlijk moeilijk is. - Toch zijn ze aan de andere'-kant ook weer niet bang om een stunt op touw te zetten die bij misluk king handen vol geld kan kosten. Ter gelegenheid van het vijftigja rig 'bestaan zullen ze namelijk Hoek van Holland (en verder ie dereen die maar komen wil een feestprogramma aanbieden. Op 21, 22 eiL SJ april wordt naast het restaurant een tent opgebouwd die 1200 mensen kan bevatten. SCHIEDAM - Het omvangrijke herstel aan de Koemarktbrug over de Lange Haven, in Schiedam waarvan eerder is aangekondigd dat deze op maandag 10 april zou beginnen, is voor twee we ken uitgesteld. Het werk aan de brug zou een ingrijpende wijziging beteke nen in de regeling van het verkeer in het stadcentrum van Schiedam. Eerst later is gebleken dat, er voor volgende week een. verkeerstelling in Schiedam en Vlaardingen is gepland, welke telling door een toch wei vrij ingrijpende wijziging van het verkeers- patroon verstoord zou worden. Het gemeentebestuur acht een ongestoorde voortgang van het verkeersonderzoek van zö groot belang, dat is besloten om het herstel van de Koemartkbrug, met de verkeersafsluiting, twee weken op te schorten. Het werk zal nu op maandag 24 april beginnen en ongeveer vijf-weken du ren. Ontoelaatbaar iat een wetloud er onrust zaait ROTTERDAM Het tiende Interna tionale Gaudeamus Concours voor ver tolkers van muziek van onze tijd is maandagavond besloten met een con cert in de goed bezette Kleine Doelen zaal, nadat zaterdag de vijf finalisten bekend waren geworden. Nadat Gau- dearaus-voorzitter, de heer Walther Maas een korte speech had gehouden waarin hij op het belang van deze ma nifestaties wees, en waarin hij tevens dank bracht aan het publiek, werden de prijzen uitgereikt door mr. M, Vro lijk, commissaris van de koningin in Zuid-Holland. Een internationale jury onder voorzit- terssehap van Johan van den Boogert had besloten de eerste prijs 3,000,-) toe te kennen aan onze landgenoot, de basklarinettist Harry Sparixaay, die in derdaad blijk had gegeven het instru ment volledig te beheersen in Identi ty van Jos Kunst en het muzikaal te leurstellende Atem fiir einen Blüser van Mauricio Kagel. De tweede prijs (ƒ2000) ging naar de Engelse pianist Alexander Aber- combie, die vooral in werk van Mes- siaen een sterke indruk maakte. Zijn Amerikaanse collega William Dobbins kreeg de derde prijs (ƒ1.500). Hij was te beluisteren in het knap ge speelde Variazioni van Berio en in het nogal hardhandig weergegeven 'Registers' van Louis Andriessen. De vierde en vijfde prijs (resp. ƒ1.000,- en ƒ750,-) gingen naar trombonist Armin Rosin uit Duitsland en naar het Nederlandse ensemble Fusion Moderne, gevormd door Harry Spar- naay (eerste prijs), basklarinet en pianist Polo de Haas. Er waren deze avond wel enkele 'komische nummers' te beluisteren, zoais het eerderge noemde werk van Kagel en het werk Sequenza V van Berio voor trombone, maar voor de rest viel er bitter wei nig muzikaals te beieven. P. VEENSTRA Ook al was er geen cityplan, zo schrijft de heer Van Drimmelen, dan nog zou het voorkeur verdienen de woningen ter zijner tijd te vervangen. De 2 vertonen volgens hem veel ge breken en onvolkomenheden, al geeft hij toe -dat er uitzonderingen zijn. Hij vestingt er echter de aandacht op dat bij elke voorgenomen huurverhoging de bewoners van de Molenpolder een afwijzende houding hebben aangeno men, in verband met de huns inziens slechte toestand van de woningen. Oud wethouder tk. Ook het NW heeft dre jaar geleden bezwaren aangetekend tegen de toen voorgenomen huurverhoging, omdat de betrokken woningen eigenlijk niet meer in deze tijd pasten. Daarbij werden een aantal klachten genoemd, die er zijn mogen, aldus de heer Van Drimmelen. Het doet hem wat vreemd aan dat deze brief mede was ondertekend door onze oud-wethouder (bedoeld wordt het PG-raadslid G. van der Graaf, die destijds PvdA- wethouder was - red.) die nu de ■goede kwaliteit van deze woningen bezingt en als gids de D'66 commisie heeft begeleid Er is destijds ook een verbeterings plan opgesteld dat, gezien de niet afdoende wijze van verbeteren en de zeer hoge kosten, die zeker tot een drastische huurverhoging zou hebben geleid, vele weerstanden opriep. 'Moet een gemeente dan wachten totdat een wijk is verkrot, of moet zij er voor zorgen dat er tijdig vervangende wo ningen zijn? De keus is met moeilijk', aldus de heer Van Drimmelen. 'Wij vragen ons af, wat de heer Nypels met de zijnen hier kwam zoe ken'. We zouden ons kunnen voorstei len dat een werkelijke deskundige ivel enige dagen meer nodig heeft om tot een gefundeerde mening te ko men. Ook hier blijkt weer dat een D'66-er slecht was geïnformeerd en de publiciteit voorop heeft gesteld. De ■gemeenteraad is zeker wel in staat eigen zaken te regelen.' B. en W. dienen er naar de mening van de ARP-, CHU- en KVP raadsac- -(■V i. vW ties voor te zorgen dat de genomen- besluiten worden uitgevoerd Dit geld ■ook ten aanzien van de Molenpolder. De fracties vinden het niet aanvaard baar dat de nieuwe wethouder Van Kleef 'zich als een loslopende gemeen- tebestuurder gedraagt' 1 De drie fracties hebben ook ernstige; bezwaren tegen de voorstelling van! zaken, zoals die door de D'66 delega- tie is gegeven. Volgens hen wordt del indruk gewekt, als zou er door het' gemeentebestuur met de belangen van." de Molenpolder-bewoners zijn gesold. 'Een ieder die goed is geïnformeerd,. weet dat er alles is, en wordt gedaan; om deze gevoelige zaak zo goed moge-! lijk af te wikkelen', zo schrijft de; heer Van Drimmelen. 'Ook onze fracties hebben zich ten opzichte hiervan steeds positief-opge steld en de menselijke zijde voorop geplaatst,' aldus deze prot. chr. frac tievoorzitter, die er de aandacht op vestigt dat er een financiële regeling is getroffen, die is aangepast aan het gezinsleven, "Wij zijn van mening dat deze zaak tot klaarheid dient te komen', aldus besluit de brief aan B. en W. 'Gaarne vernemen wij de mening van uw colle ge, en welk estappen u denkt te nemen om herhalin gin de toekomst te voor komen.' WABDINXVEEN - Ds. H. van' der Post, Ned, Herv. predikant te Bergam bacht zal donderdag 13 april a.s. om 19.30 uur in het Hervormd Wijkge- bouw aan de Esdoomiaan een tijdre- de houden voor de S.G P. Iedereen is van harte welkom.

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 1