SURINAMERS WOEDEND OP ROTTERDAMSE POLITIE arrestant vrijgelaten 'ement:terreur dreigt Merendeel werknemers Swarttouw vond snel nieuwe werkkring Geen geld voor Prov. weg 23 48 Expositie van wijkcomité Gemeentemuseum in oude boerderij Eigentijdse muziek krijgt weer de ruimte KvK R'dam wil geen verscherping van mededingingsbeleid Mej. Hofman verlaat de 'Zangvogels' Nieuwe verkeerssituatie in Boven-Hardinxveld voor elke autoschade en antl-roestbehandelmg ds. Meijering verlaat Lombardijen al m Hearing in Dussen Jubileumconcert Sur sum Corda Agentia Merwede wijzigt statuten nu minder Nieuw seizoen Rotterdams Philharmonisch Orkest I TROUW/KWARTET WOENSDAG 12 APRIL 1972 REGIO R3 De spanning tussen Surlnamers en taxichauffeurs, die zich zon dagnacht opnieuw uitte in het ou de westen, toen een massale vechtpartij ontstond, dreigt te ontaarden in een bloedbad. De Surinamers, die vnl. hun domici lie hebben gevonden in en rond het oude westen zijn razend op de Rotterdamse politie, die hun belangen onvoldoende zou be schermen. CAR R05S ÉRÏEF ABRI BK Knokploegen Geen discriminatie \z? Ceintuurbaan 117' ZWEEDS Rotterdam-12 MI-STATION Tel. 180175 VLAARDINGEN Het geweste lijk arbeidsbureau in Vlaardin- gen heeft een rapport vervaar digd over de gevolgen van dè plotselinge sluiting van het Sehiedamse metaalbedrijf Swart touw in april vorig jaar. Daaruit blijkt dat 75 proeent van het vas te personeelsbestand, van Swart touw betrekkelijk weinig proble men heeft ondervonden bij het vinden van een nieuwe werk kring. tepmèulen het winkelen waard Meer nieuws uit Rotterdam en omgeving zie pag. 13 ft S1IF' - - - SïJöaÊtdS r ttf IPS LEKKERKERK Het gemeente bestuur heeft de Stichting Wel zijnsbevordering Lekkerkerk ver zocht om samen met een uit Rot terdam afkomstige fotograaf de mogelijkheden te onderzoeken de onder monumentenzorg val lende boerderij Voorstraat 212 in te richten als gemeentemuseum. De heer Notenboom uit Rotter dam heeft voorgesteld in ruil voor het beheer en het optreden van hem of zijn vrouw als con ciërge van het museum een woon gedeelte in de boerderij ter be schikking te willen hebben. Men stelt zich voor de boerderij in te richten voor verdwenen ambachten van Lekkerkerk, zoals de hennepteelt, zalmvisserij, klompenmakerij enz. Ook wil men opgezette dieren in een mini atuurpolder permanent in de boerde rij exposeren (hiervoor wil de prepa rateur Jst. de Jager zijn collectie opgezette dieren beschikbaar stellen) en op de hooizolder een wisselende expositie inrichten van hedendaagse kunst van kunstenaars uit Lekkerkerk ROTTERDAM Bij de leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam is eni ge scepsis gebleken over het voor nemen van de minister van eco nomische zaken het mededin gingsbeleid te verscherpen. Dit blijkt uit een brief die de Kamer heeft gezonden aan de Sociaal- Economische Raad naar aanlei ding van de adviesaanvraag van de minister over de versterking van het mededingingsbeleid. De kamer heeft die adviesaanvraag in iinimi ii—iwii ruiiiiimriBMWBiii.il haarscherpe afscheidingen bij schilderwerk HARDINXVELD-GIESSENDAM In Boven-Hardinxveld is een al jaren bestaand plan tot wijzi ging van de verkeerssituatie deze week werkelijkheid geworden. Vanaf maandag wordt het verkeer grotendeels door het uitbreidings plan geleid, zodat het de smalle woonkern (De Buurt) kan mij den. Voor laatstgenoemd gedeel te van de dijk is nu definitief het éénrichtingsverkeer ingesteld. (ADVERTENTIE) Een. opgewonden delegatie Surina mers verschafte zich de dag na de rel toegang tot het stadhuis en eiste op hoge poten burgemeester W. Thomas sen persoonlijk te spreken. Zij hadden een brief bij zich, waarin zij fel protest aantekenden tegen de volgens hun zeggen 'lafste politie ter wereld'. Eerst nadat de rumoerige delegatie enkele dreigementen had geuit, waar schuwden de toegesnelde bodes de héér Thomassen, die uit een vergade ring kw am om de Surinamers te woord te staan. Het -comité 'Bescher ming Surinamers', in allerijl opge richt na de taxirel van zondag, eist in de brief, dat er direkt maatregelen ADVERTENTIE worden genomen om hun belangen te beschermen. De heer Thomassen zegde toe de zaak uit te zullen laten zoeken. De in de nacht van zondag op maandag gearres teerde monteur E. K, is inmiddels door de politie op vrije voeten ge steld. Een eis, die eveneens in de brief aan burgemeester Thomassen was vervat De man raakte bij de knokpartij flink gewond maar weigerde toch zich te laten behandelen door een arts. Enke le militante Surinamers hebben al laten doorschemeren de politie nog enkele dagen de tijd te willen geven alvorens zij zelf tot aktle zullen over gaan. Zij voorspellen een golf van terreur en hebben al landgenoten uit andere steden benaderd om evt .knok ploegen te vormen. De uiterst explosieve situatie in het oude westen is terug te voeren op de moord op de Rotterdamse taxichauf feur 'Kappie' Dijksman. Geruchten van destijds wilden nl. dat de dader een buitenlander zou zij n geweest maar de Rotterdamse poliiie heeft nimmer aanwijzingen m die richting gevonden. Het gerucht was wel de aanleiding tot een weigering van een aantal taxi chauffeurs om in het vervolg nog Surinamers te vervoeren. Een woordvoerder van de Rotterdam se politie gaf als commentaar op de reactie van de aktiegroep 'Bescher ming Surinamers' dat de politie nog steeds het parool: Bescherming van goed en handhaven van orde en rust Zonder aanziens des persoons hanteert De politie wijst de besehuldiging als zou er tegen Surina mers harder worden opgetreden dan tegen anderen dan ook resoluut van de hand. Eigentijdse gordijnstof voor een jong interieurdé weefstof voor mensen van nu. Moderne jaspé uni weefstof, 120 cm breed. In de fraaie kieuren oranje, cognac, rood en groen. Nu niet voor'f 5.98 maar voor nog géén drie gul den vijftig. Woensdagmorgen om 9 uur be gint op de 1e etage de verkoop van deze moderne jaspé uni weefstof, in 4 moderne kleuren. Nu per meter 120 cm breed WADDINXVEEN De provinciale, weg drieëntwintig, die Waödinxveen een nieuwe 'Gouwebrug' moest bezor gen en Boskoop van het doorgaand verkeer zou bevrijden, wordt van het secundair wegenplan geschrapt. De provincie heeft er de eerste tien jaar geen geld voor. De provinciale weg zou pal ten noord en van Waddinxveen lopen, tussen prov. weg 22, dichtbij Zoetenmeer, Kruisweg en Prov,. weg 25. Ter hoogte taf Wadflinxveen waar. het bospark zou verschijnen wil de provincie nog wel ruimte vrijhouden voor de verdé- re toekomst. Ook een groot deel van de oudere werknemers (S3 personen boven de 50 jaar) kon weer vnj vlot aan het werk gaan. Het arbeidsbureau tekent hier bij aan dat het Havenbedrijf Vlaar- dingen-Oost N.V. niet alleen enkele lopende opdrachten heeft overgeno men, maar ook 59 werknemers (lager- technisch personeel). Het GAB meent, dat HVO hierbij een zeer sodaal beleid heeft gevoerd. Zo heeft de. factor leeftijd bij de overna- ra-e.-van personeel vrijwel geen rol gespeeld. Van de 59 overgenomen werknemers waren er maar liefst 28 ouder dan 50 jaar. Bovendien heeft HVO alle bij Swarttouw verkregen rechten gegarandeerd, terwijl men de ontslagen werknemers ook een eigen vertegenwoordiger inde onderne mingsraad heeft laten kiezen. Het arbeidsbureau heeft in dit rap port overjgens alleen de groep van 264 werknemers, die in vaste dienst waren, onder de loep genomen. De 75 ingeleende krachten werden door het uitleenbedrijf elders ingezet, terwijl de 120 eveneens bij Swarttouw in dienst zijnde Joegoslaven met toe stemming van het ministerie van socia le zaken bij andere bedrijven in Rijn mond zijn ondergebracht. De helft van de groep vaste perso neelsleden van Swarttouw was ouder dan 50 jaar, terwijl slechts zeer wei nig jeugdigen in dienst waren (8,3% onder de 23 jaar). De gemiddelde duur van het dienstverband van de ontslagen werknemers Was vrij lang Meer dan de helft was langer dan tien jaar bij Swarttouw in dienst, terwijl 15% het zilveren jubileum al had gevierd. voor a4 Géén schrift, of tel. best. «SS ROTTERDAM Het Wijkcomité Delfsliaven richt een tentoonstelling over de activiteiten var, het Wijkco mité in het Oude Raadhuis aan de Voorhaven m Delfsiiaven in. Men kan kennis nemen van enkele plannen van het Wijkcomité afgaande wijkver- fraanng en speelterrein. Een maquet te van het speelterrein zal getoond worden. Tevens ontvouwt het wijkcomité het door de heer De Looper voor Delfsha- ven ontwikkelde ingrijpende alterna tieve verkeersplan. Dit verkeersplan past in een visie van het wijkcomité Delfshaven waarin Oud Delfsliaven verbonden wordt met het parkgebied door een wijk waarin het flaneren weer in ere hersteld wordt. Tevens krijgt een ieder die de ma quette bestemmingsplan Oud Delfsha ven. nog niet gezien heeft daarvoor de gelegenheid. DUSSEN Het gemeentebestuur van Dussen zal op donderdag, 20 april, om 20 uur in het Kasteel-Raadhuis te Dussen een hearing houden met de bevolking Als onderwerpen zullen m het bijzon der gelden: a. het structuurplan voor de Land van Heusden en Altena; b. het bestemmingsplan 'Groot-Zuidveld'; c. het bestemmingsplan 'Dorp Dus sen'; d. de zogenaamde landschappe lijk monumentale gebieden, zoals o.m. Korn, Muilkerk Hoek. Binnen, Baan en Schenkel dijk. Er zullen kleurendi a's van deze gebieden o.a, van hui zentypen en andere landschappelijke schoonheden worden vertoond. Iedereen is welkom VLAARDINGEN - In verband met het 70jarige bestaan van de chr. harmo nie vereniging Sursum Corda zal op vrijdag 21 april een jubileumconcert worden gegeven in de Grote Kerk op de Markt, aanvang 20 uur. Daarbij zal medewerking worden verleend door het gemengd koor 'Unisono' onder leiding van de Vlaanngse musicus Henk Govaart. Teneinde iedereen in de gelegenheid te stellen dit concert bij te wonen, heeft het bestuur van Sursum Corda besloten geen toegangsprijs te heffen. Inplaats daarvan zal een collecte wor den gehouden om de kosten te kun nen bestrijden. hu «ihft '7???d3 dl'jl r u.rfc}, J--V» V,s j T - -a S - \t5ïuïfc*Bï4 «j=i Lil» of omgeving. Op het deel tenslotte stelt men zich voor een permanente tentoonstelling van foto's, films en dia's van de polder samen te stellen Het dagelijks bestuur van de Stichting Welzijnsbevordering is bijzonder en thousiast over deze plannen om eem ruimte in te richten waar het veris» den van Lekkerkerk bewaard kan blij ven. Aan b. en w. heeft het bestuur dan ook bericht dat de stichting sterk geporteerd is van het plan en is voorgesteld de boerderij in beheer aan de 'stichting 4e geven. Zo snel mogelijk wil men de zaak aanpakken De stichting wil de boerderij niet m eigendom hebben, omdat dan de stich ting voor de tien procent niet subsidi abele restauratiekosten zal opdraaien. Daarvoor heeft men niet voldoende draagkracht. Alleen het vernieuwen van liet rieten dak komt volgens een deskundige al op 22.000, - waarvan rijk en provindie dan negentig pro cent subsidiëren. Mede op advies van het college van b. en w. stelt men zich voor de restaura tie overigens volgens een meerjaren plan uit te voeren. Het ,s niet de bedoeling van een boerderij een streekmuseum te maken, omdat dit er al is. Van onze verslaggever OUDEN VAN DAGEN of liever nog bejaarden maar in elk geval diegenen die als 65-plussers door het leven gaan, genieten sinds kort de nodige reducties op openbaar vervoer, ge meentelijke zwembaden en bioscopen om maar een paar zijstratente noe- 7iic71. Jan Krant, zelf ook nietmeer een van de jongst en, vindt dit een zeer goede maatregel, hoewel het nog enige jaartjes zal duren alvorens ook van hem een kleurenfoto het bejaar denpasje zal ontsieren. De ouderen hebben het immers het zwaarst te verduren van al die prijs- verhogingen. Je kunt nu xoel Ink hebben aan de voortsluipende injla- tie, economische teruggang en hoe de mensen die het weten kunnen het allemaal wel noemen; je voelt het uiteindelijk wel in de portemonnee Toch heeft de uitvinder van de be jaardenpas standbeeld voor die "man kennelijk iets over het hoofd gezien getuige het volgende frappante voorval. Op een zekere dag stapt een gearmd stel het kantoortje binnen haar zo'n 654- voordeeltje uitgereikt wordt Naam, leeftijd en woonplaats van de heer des huizes levert geen enkel probleem op en de man achter het loket noteert: Pieterse. 68. Rotter dam alstublieft-dankuwel Bii de wederhelft aangekomen schrijn de betreffende functionaris op: Pie- terse-Gerritse. 28, Rotterdam. Inder daadu denkt wellicht aan een tik fout maar er staat heus 28. Enkele ogenblikken later verlaat het echtpaar vrolijk en voldaan Touste kantoortje. Hij met een bejaar denpas. zij ook met een bejaardenpas al is dat laatste haar bepaald niet mSCRIMINATIEHet hoofd van de afdeling burgerlijke stand, D. Jansen Verplanke doceert als ik kemmaag hoe dat nu zit: Kijk, als de man 65 w betekent dit een teruggang in de inkomsten, ook voor zijn vrouw die inde meeste gevallen immers econo misch gebonden is aan nvpriaens van mn aan dat het (too u genoemde verschil in 'ee/tijdatleen fruiar voorkomt bij een oudere mm nwt een jonge vrouw, andersom komt TlLn voor en dat is een waarheid maarhij zelfs de wetgeving machteloos fw. Als u dus een dezer dagen een navallend jong uitziende dame met iïapferen ^een'bejaardenpas' dan «eet u in elk geval hoe dit komt. R'DAM: De Doelenhal: 12,45 K< eoac.; LUXOR Theater 20.00 'Pm Promotieè', musical; De Doelen: gro>< zaal: 20.15 Rotterdams Phitoarmoniscii Orkest en solisten; De Schouwburg 20.15 'Schakels'; Hofplein Theater: 20,15 5De Jasperina Show'jOdeon: 20 o Gekkenwerk; Stadhui;: 14,00 Openbare vergadering commissie voor bedrijven; Gebouw Eben Haëzer, Noordsingel, 20,00 Bijbellezing ds Monster; Schouwburg: 20.15 De Vijanden; Hof plein Theater: 20.15 De Jaspenna Show'; Luxor Tbater 20.00 Musical PROMOTTEé Promotdé; De Doelen: grote zaal: 20.15 Rotterdams Philhar monisch Orkest en solisten; Stadhuis 14 00 Gemeenteraadsvergadering; Ei gen Haard, Grote Visserijstraat- Marktplein: 20.00 WXJKRAADSVER- G ADERING Bospolder—Tussendijke; Stadhuis: 9.00 Openbare vergadering commissie voor Stadsontwilleling en volkshuisvesting; BLEISWIJK: Ge meentehuis 19.30 Gemeenteraadsver gadering; BERGSCHENHOEK; Ge meentehuis; 19.30 Gemeenteraadsver gadering; SPIJKENISSE: Gemeente huis: 20.00 Gemeenteraadsvergadering. haar algemene vergadering besproken. De minister heeft de SER advies gevraagd over zijn voornemen het mededingingsbeleid te verscherpen door casuistisch op te treden op grond van de huidige wet economi- 1 sche mededinging en door het zgn. misbruikstelsel te vervangen door het verbodstelsel. De kamer heeft er in de brief aan de SER onder meer de aandacht op ge vestigd dat de prijzen in de bondsre publiek Duitsland en in Frankrijk, waar de verbodswetgeving wordt ge hanteerd, niet minder zijn gestegen. De Europese Commissie is er in de loop der jaren to e overgegaan de verbodswetgeving meer aan te wenden in de richting van een misbruikwetge- ving. De kamer ziet als een groot voordeel van de huidige wet dat alie mededin- gingsovereenkomsten ter kennis van de minister moeten worden gebracht, 'en verbodswetgeving kan niet ver- .nderen dat het bedrijfsleven langs ,11 egale' weg toch tot afspraken zal trachten te komen. De kamer heeft er bezwaar tegen dat een algemene verbodswetgeving het hele bedrijfsleven in gelijke mate zal treffen. Het bestuur van mededin gingsregelingen blijkt toch in hoge mate afhankelijk, te zijn van het marktaandeel van een onderneming in een bepaalde bedrijfstak. Bij een verbodswetgeving zal de be wijslast dat een mededingingsregeling niet in strijd is met het algemeen belang bij het bedrijfsleven komen. Een verscherpt casuistisch optreden van de overheid met handhaving van de huidige wet zal het ontstaan van een te zware bewijslast voor het be drijfsleven ongedaan kunnen maken. H.I. AMBACHT Zaterdag 15 apnl worden m de Schoof de volgen de films vertoond: 2 uur "Winnetou keert terug (alle leeftijden), 4 uur King Kong (14 jaar) en 8 uur De kanonnen van Navarone (14 jaar). H. I. AMBACHT Tot 21 apil is er in het postkantoo een stand, waar men zomezegels en prentbiefkaarten kan kopen. ROTTERDAM Ds. M. Meyering, gu re f. predikant in Lombardijen heeft een beroep aangenomen naar Ooster beek, na 28 jaar in zijn huidige ge meente te hebben gewerkt. Tijdens een afscheidsbijeenkomst werd hem na mens zijn gemeente een draagbare tv aangeboden. Ds. Meyering houdt zon dag as. in de Petrakerk zijn afscheids preek. WADDINXVEEN Maandagavond •werd in het hervormd wïjkgebouw afscheid genomen van mej.E. Hof man, die acht jaar leidster was van het Hervormd zangkoor 'Zangvogels'. Enige jeugdleden brachten een ge dicht ten gehore, waarin de dankbaar heid werd vertolkt voor het vele wenk, dat zij had verricht. Verder werden haar bloemen aangeboden. De voorzitter, de heer Kooyman, sprak een waarderend woord en bood haar enkele grammofoonplaten aan, waarna een traktatie aan de kinderen vlgde. GORINCHEM Op de op 28 april te houden ja arvergaderrng van 'Merwe de' Kalkzandsteenfabriek NV zal een statutenwijziging aan de orde komen, waarvan de belangrijkste punten een uitbreiding van het maatschappelijke kapitaal van l,5mln tot 4 min zijn en de opening van de mogelijkheid tot uitkering van dividend in aande len. Voorts wordt de beloning van com missarissen definitiever vastgesteld. Deze beloning moet door aandeelhou ders worden vastgesteld eens in de vier jaar en bedraagt minimaal 7500 per commissaris per jaar. Voor het overige 'betreffen de wijzigingen voor een groot deel aanpassingen aan de nieuwe wet op de jaarrekening zo blijkt uit de voorstellen. ROTTERDAM, 11 april 'Doorgaan op de weg die we hebben ingeslagen, zo zei directeur Ooster- lee van het Rotterdams Philharmonisch Orkest bij de aanbieding van liet programma voor ïiet vol gende concertseizoen. Dat betekent dat het orkestweer verschillende series aanbiedt van gemengde inhoudhet geliefde klassieke repertoire voert er de bovenstem m; maar m verscheidene comerte komt liet eigentijdse redelijk aan bod. Beter zelfs dan in de voorgaande seizoenen. Ook willen we het publiek kemus laten maken met het nieuwe. In de 'aanloopconcerten' gaan we verder op dat nieuwe door.' De directie en de artistieke ieidmg van het orkest wil len, die aanloopconcerten öok het ko mend seizoen voortzetten. Hel experiment om schooljeugd bij (ADVERTENTIE) zboorg verkeerssuituatie hardinxveld. De weggebruikers die vanuit de nch* ting Gorinchem het centrum van Bo ven-Hardinxveld naderen moeten cxe rivierdijk verlaten en via de Rem- brandstraat en de Juliana v an Stol bergstraat door de nieuwbouw rijden om tenslotte via de oprit Nassaustraat de dijk weer te bereiken.. Dit project is geheel aangewezen als voorrangs route, hetgeen de plaatsing van 56 verkeersborden noodzakelijk maakte. Deze omleiding is de belangrijkste van een hele serie verkeersmaatrege len in dit deel van de gemeente. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad, alvorens de bordjes verhangen konden worden. Zo was het voor de doortrekking van de omleidingsroute noodzakelijk oni de Kon. Wilhelmi- nalaan en de Hofweerstraat te krui sen. Daartoe moest een aantal panden worden gesloopt Het traject door de nieuwbouw mag in beide richtingen bereden worden. De bussen van de Twee Provinciën zullen voortaan De Buurt geheel mij den. De oude halte bij het pontveer naar Werkendam was al verplaatst naar de plaats waar de Rembrandt- straat op de dijk uitkomt De andere halte, bovenaan de Hofweerstraat, is terug in de Juliana van Stolbergstraat en er is een nieuwe stopplaats gecre- eerd nabij de Burgemeester de Boer- stichting, op de hoek Rembrandtstraat- W ilhelminalaan. Tamelijk onoverzichtelijk is de situa tie op het punt bij de Hofweerstraat. Daarom zijn daar stopborden geplaatst. Men hoopt dat ook het vrachtverkeer in toenemende mate de meuwe doorgaande weg zal gaan vol gen. De auto's die uit de richting Gorinchem komen zijn daartoe al ver plicht De tegenliggers hebben nog de keuze tussen de Buurt en de omlei dingsroute. Ds weg door het centrum is smal en bochtig en heeft nog aan breedte verloren door het aanleggen van trot toirs. Het zal nodig zijn om ten aan zien van stoppen en parkeren van auto's vrij stringente maatregelen te nemen. De verkeerscommissie wil een algeheel stopverbod aan de noordelijke weg helft van Wilhelminalaan tot Rem- brandtstraat Aan de zuidzijde wordt of is parkeren verboden over het gedeelte Kon. Wilhelminalaan tot ca fé De Drie Snoeken. Er mag daar dus alleen gestopt worden voor laden en lossen. De Buurt moet dus zoveel mogelijk vrij blijven voor het (één richting) verkeer. repetities uit te nodigen zal verruimd worden gezien het succes in het lo pende seizoen. In het programma val len een paar zaken op: Van Strawinsky gaan drie grote stukken uit zijn eerste periode nl. de Sacre du Prmtemps, de complete Vuurvogel en Les Noces. Van Olivier Messiaen wordt de Tu- rangalila-symfonie gespeeld. Een ko lossaal werk de Ondes Martenot Is voorgeschreven Van Bartok worden alle drie zijn pianoconcerten 'gespeeld door resp. Awdor Foides, Joseph Kahchstein (jonge talentvolle Israëliër) en Geza Antia. Paganini's recent ontdekte Derde vioolconcert staat ook geprogram meerd: solist is de ontdekker Henrys Szeryng. Uitvoeringen op 4 en 5 janu ari. Van de hedendaagse Hongaarse componist Ligeti staan genoteerd lon- tano en het Celloconcert (solist Sieg fried Paul). Van de Engelse componist Wufreu Josephs die niet tot de extreme avan- garde behoort wil het orkest zijn Requiem uitvoeren. Het is een tiende lig werk op hebreeuwse tekst. Het ging in 1965 in de Scala in Milaan in première. Uitvoeringen op 14 en 15 december. De Nederlandse muziék is o.a. ver tegenwoordigd met een nieuw werk van Reinbert de Leeuw (het stuk is nog niet af) getiteld 'Abschied Het is geschreven voor groot orkest Uitvoe ringen op 1 en 2 maart. Er zijn weer een aantal gastdirigenten en solisten gecontracteerd waaronder Arthur Ru binstein (Vierde van Beethoven op a en 6 oktober), Stefan Askenase, Chris- teph Esoheribach. Dirigent Enen Leinsdorf leidt in zijn gastpenode ue MattMus Passie van Bach, in groïe koor- en orkestbezetting zoals van- ouds. Onder de gastorkesten zijn enkele ver maarde ensemlbles. Het Londen Pnu harmonie Orchestra onder leffiding va Bernard Haitink (werk van Vaughan Williams en Mamier, op 19 lanua"' tevens te horen op 20 januari m d VARA-matinee in Amsterdam. En net Philharmonisch orkest van Lepingra onder leiding van Juri Tenurkano (een nieuwe ster) op 2 februari, i •vens te horen op 3 februari m ae VARA-matinee in Amsterdam. In het nieuwe seizoen is Jean rom net de enilge vaste dirigent; Edo ae Waart heeft voor drie jaar een con tract voor twintig concerten per jaa als vaste gastdingen! Tot de orkestleden behoren de hoboïst J Spronk (van het Badio Fdharro nisch) en de harpiste Theresia B_eu.

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 2