P. Schenk (CHU) werd derde wethouder in Alblasserdam Structuurplan per uur samengesteld Pinksterweekeinde in Laurenskerk Verontrust over verbindingsweg Orgel en zang museumconcert (^CITROEN 3 dei fÖuder Douwes (D'66) wethouder van Krimpen Piet Wieschhoff, 59 jaar depanfy voor de maten46-48-50 Mej. A. de Vos koninklijk onderscheiden Flintstone-auto niet verder Voortreffelijk orgelconcert Janv. dBerg Raadsagenda Zwij ndreclit Orgelconcert met koorzang Woerden vreest supermarkt Toekomst en verleden van een wijk Fietser aangereden Dode bij botsing KLACHTEN BEZORGING TKOlJ\V/MVARrl 1ST DINSDAG 23 MEL 1972 Regio II ROTTERDAM Piet Wieschhoff uit de Mauritsstraat is een door- douwertje. Met zijn 59 jaren voelt hij zich nog altijd niet te oud om dagelijks weer of geen weer op zijn vederlichte fietsje te stap pen en zo'n zestig kilometer in ijltempo af te leggen. In veteranen- wielerwedstrijden weet hij dan ook altijd wel een paar premies in de wacht te slepen en met een beeitje geluk een beker of bokaal in zijn prijzenkast te zetten. Want Piet Wieschhoff is behalve een doordouwertje ook een geboren winnaar. (in de gouden verpakking) Meer krediet nodig ROTTERDAM Niet minder dan drie keer gingen dit weekeinde de deuren van de Laurenskerk open om bezoekers van een bijeen komst binnen te laten. Zaterdag middag was dat voor helaas maar weinig bezoekers van het concert, dat organist Johan Th. Lemckert daar gaf. Ais middenstuk van zijn programma had hij de eerste van de zes 'Bijbelse sonates', die Johan Kuhnau in 1700 heeft gecompo neerd. Cantatedienst Orgelvesper MAASSLUIS Een belangwek kend programma, zaterdagavond door organist Jan v. d. Berg in de Grote Kerk op waarlijk voortref felijke wijze ten gehore gebracht, stelde, een helaas niet talrijk, pu- publiek in de gelegenheid zich voor het eerst of bij vernieuwing te overtuigen van de uitstekende spelkwaliteiten van de organist van Delfts Nieuwe Kerk. ALBLASSERDAM De gemeen teraad heeft besloten met veer- tie stemmen de heer P. Schenk (CHU) te benoemea tot derde wethouder. Twee stemmen wer den uitgebracht op de heer Ver- heij (SGP). AI eerder werd aan Gedeputeerde Staten toestem ming gevraagd een derde wethou der aan te stellen. Die toestem ming werd ook verleend, doch tot benoeming werd in verband met politieke moeilijkheden tussen de verschillende raadsfracties niet overgegaan. SCHIEDAM De zaterdagmid dagbespeling van het oigel in de aula van het stedelijk museum werd verzorgd door Aad van der Hoeven. Medewerking aan dit korte concert werd verleend door de sopraan Trudy Koeleman. Showroom Cooisingel Tel. 14.44,00* KRIMPEN AAN DE USSEL De fractieleider van D'66 in de Krim- pense raad, de heer E. Douwes, is volkomen bij verrassing gekozen tot (derde) wethouder. Verdeeld heid bij de fractie van de partij van de arbeid was er de oorzaak van 'dat de heer Douwes 'met de eer ging strijken. I>ordouwer op de fie s Piet Wieschhoff zou dan ook een groot kampioen zijn. geworden, als hij twintig jaar eerder met wielrennen was begonnen. Wieschhoff: 'Ik was 42 jaar oud toen ik voor het eerst op een racefiets stapte. Eigenlijk heel toevallig. Mijn twee zoons zaten na melijk in een wielerclub. Op een gegeven moment zegt er één: Jij staat altijd maar langs de lijn te schreeu wen, als je het zo .goed weet, stap dan zelf op die fietsNou laat ik me nooit uitdagen, dus ik ieen een fiets van mijn zoon en schrijf in voor een veteranen-wedstrijd.' Kom ik aan de start, blijk ik voor een 225 kilometer lange wedstrijd door half Nederland te hebben ingeschre ven. Daar sta je dan met je fietsje waar je bijna nog nooit op hebt gezeten. Mijn zoons hebben nog ge probeerd me van deelname af te hou den, maar ik moest en zou meedoen. Die uitdaging was nameiijk op een weddenschap uitgedraaid. Na" veel aandringen hebben ze me toen maar laten gaan. met in het achterhoofd het idee: 'Pa komt wel met de trein terug.' STUUR OPETEN Sta ik aan de startlijn, springen me die andere renners ineens weg. En ik maar denken dat het bij veteranen zo'n vaart niet zou lopen. Nou, bij Gouda zag ik de laatsten pas weer. Toen ging het eenmaal lekker. Ik verrekte alleen van de honger. Ieder een had natuurlijk mondvoorraad hij zich, behalve ik. Bij Driebergen at ik van de honger bijna mijn stuur op.' Na een slopende race, kwam Wiesch hoff tot verbazing van zoons en mees muilende kenners tenslotte nog als vierde aan. Geen gek resultaat voor iemand die voor het eerst op een racefiets zit. Wieschhoff ging door. Hij had de smaak van het wielrennen zo goed te pakken dat hij besloot zich als vete raan bij een vereniging aan te slui ten. Dagelijks trainde hij om ondanks zijn leeftijd zijn jongere collega-ama teurs bij te benen. Een honderdtal vaantjes, bekers, bokalen en medailles in zijn prijzenkast doen vermoeden dat het hein aardig is gelukt zijn jongere collega's regelmatig zijn rug te laten zien. De kenners kregen ge- fADVERTENTIE) 'iJ>vA tia. a r'st -i vvci/VÏ lijk: Piet Wieschhoff ontpopte zich als een geboren winnaar 'Maar daar leef dk dan ook naar', zegt hij: 'Ik rook en drink bijvoorbeeld nooit en eet heel matig. Bovendien train ik erg veel. Elke dag ga ik ook op de fiets naar mijn werk op de Heyplaat.' Piet Wieschhoff laat zich als een soort 'sparring-partner' voor junior-wieïren- ners gebruiken. Of beter wielrensters, want Piet coacht vooral twee jonge meisjes, die evenals hij bezeten van wielrennen zijn. 'Vergis je niet', waarschuwt hij. "Die meisjes rijden ais gekken. Ik moet er soms alles uitpersen om ze bij te houden.' BOKSEN Overigens is Wieschhoff het levende bewijs, dat het leven pas bij veertig begint en een veertiger echt niet te oud is om op sportgebied wat stuntjes op zijn naam te brengen. Op zijn veertigste bokste hij zich namelijk naar het kampioenschap van Zuid- Holland in de zwaargewiehtklasse. Bo vendien liep hij zich als hardloper regelmatig in de prijzen. Waarom hij zo laat begon te sporten? Wieschhoff: 'Vroeger vond ik boksen heerlijk, maar bij ons thuis waren de financiële middelen beperkt. Boven dien was mijn vader er tegen. Dus ik deed het stiekum, tot ongenoegen van mijn ouders natuurlijk. Pas later ben ik me intensief met sport gaan bezig houden.' 'Zo deed ik bijna altijd mee aan hardloopwedstrijden. Toen werden veel wedstrijden in Rotterdam nog door kranten uitgeschreven. Meestal waren die hardloopwedstrijden zo'n drieënhalve kilometer lang. Maar ik heb ook aan wedstrijden van 25 en 30 kilometer meegedaan. Zoals de mara thons van Den Haag naar Rotterdam Anderhalf uur liep ik daarover.' Wieschhoff zou Wieschhoff niet zijn als het alleen bij boksen, hardlopen en wielrennen bleef. En passant heeft hij ook nog een voetbalelftal getraind en is nu nog trainer van een korfbal team. 'Ik ben nu eenmaal gek op sport', geeft hij als verklaring. 'Daar heb ik echt alles voor over.' Hij lacht zich dan ook slap als ie mand hem vertelt dat hij (of zij) zich te oud voelt om nog te gaan sporten. 'Een mens is natuurlijk nooit te oud', zegt hij'. Je moet alleen willen. Wat is trouwens oud? Sommigen voelen zich op hun dertigste al te oud om nog te sporten. Nou, de Romeinen waren pas pp die leeftijd in topvorm.' En Wieschhof zelf?' Ik voel me altijd in topvorm. Voorlopig stap ik nog niet af.' Ook al wordt hij volgend jaar zestig. LEXMOND De 15-jarige mejuf frouw C. M. Lakerveld uit Lexmond is zaterdagavond dodelijk verongelukt toen zij op de fiets langs de oude rijksweg VianenGorkum bij Schoon hoven reed en 'door een achterop komende personenauto werd inge haald en aangereden. De 53-jarige heer J. de Jong uit Lexmond is in zijn woonplaats om het leven gekomen toen hij bij het over steken werd aangereden door een ach terop komende auto iffjses"---» HAASTRECHT Mej. A. de Vos, procuratiehoudster bij Gouda-Hoiland in Haastrecht, is zaterdag onderschei den met de eremedaille in goud. ver bonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau. Burgemeester L. Cnissen van Haastrecht decoreerde mej. De Vos met deze koninklijke onderscheiding ter gelegenheid van het feit dat zij 40 jaar bij het bedrijf Gouda-Kolland werkzaam is. Burgmeester Cnossen verraste de jubilaresse met deze on derscheiding, toen zij 'n Het Witte Hof het middelpunt wis van de harte lijke huldiging, die directie en perso neel haar hadden bereid. Adjunct-directeur J. Th, Nöllen bood haar namens de directie een artistieke lamp aan, waarna de voorzitter van de raad van commissarissen, de heer G. Visser een eet- en ontbijtservies aan droeg, en de heer A. W. Ruessink. chef-personeelszaken, namens het per soneel een stereo-radiotoestel overhan digde. Een tweede onderscheiding viel mej. De Vos ten deel, toen dr. J. C. Derksen, voorzitter van de Kamer van Koophandel, namens het departement Gouda van de Ned. Mij voor Nijver heid en Handel haar de gouden dnaag- medailie wegens 40 jaar trouwe dienst, met oorkonde, aanbood. De huldiging ging gepaard met veel lovende woorden over de aktiviteiten van mej. De Vos, die via het maken van verlichtingsartikelen, bedrijfs-ad- ministratie en het beheer van de financiële middelen allengs opgeklom men is tot procuratiehoudster. WADDINXVEEN Het structuur plan zoals het opgesteld is door het Instituut Stad en Landschap is uit de hand gelopen, aldus loco-burgemeester P. Lips tijdens de raadsvergadering van deze week. Omdat per uur ge werkt is en niet voor een aangenomen bedrag moest de raad een aanvullend krediet van 24.600 beschikbaar stel len hetgeen na veel discussie ook gebeurde. De voorzitter van de financiële com missie, de heer Van Gent (soc) maak te met de heren Uitbeyerse .(sg), Harms (soc) en Barth (D'66) bezwaar tegen een verhoging van het krediet omdat een eenmaal gepresenteerde be groting achteraf niet verhoogd mag worden. Het voorstel werd uiteinde lijk toch met algemene stemmen aan genomen. Het subsidiëren van het godsdienston derwijs en het vormingsonderwijs op de openbare lagere scholen had nogal wat voeten in de aarde. Wethouder Deze muzikale schildering van de strijd tussen David en Goliath zal waarschijnlijk op het orgel in de Thomaskerk te Leipzig - waar Johann S- Bach deze componist opvolgde - grootser hebben geklonken, maar Lemckert wist er een door grote le vendigheid boeiend geheel van te ma ken. Heel fraai opende hij de middag met de zes variaties over Tvfein junges Leben hat eiri End' van Jan Piersz, Sweelinck, waar diens 'Hexachordfan- tasie' met het grootse slot op volgde. Sprankelende versieringen waren er te horen m het 'Veni Creator Spiri tus' van Nicolas de Grigny, levendig en klankvol werd 'Komm, Gott, Sehöpfer, Heiliger Geist' van Johann S. Bach gespeeld. In de 'Sonate 11' van Felix Mendels- sohn-Barthody klonken vooral het Adagio met zijn herinneringen aan bet oratorium 'Elias' en het Allegro maestose e vivace prachtig en een groots slot maakte Lemckert aan zijn concert met de fonkelend gespeelde toccata 'Nun bitten wir den heil'gen Geist' van onze tijdgenoot Hans Fr. Mic-heelsen. Heel veel bezoek trok de Cantate dienst zondagmorgen, waar wisselzang en wisselspraak een grote plaats inna men. Ds A.J. Hoorn leidde de dienst en preekte over 'Toekomst van de kerk, kerk van de toekomst'. Onder leiding van Barend Schuurman zong de Laurenskantorij in wisselzang met de gemeente het 'Pmkstermotet voor koor, gemeente en orgel' van Adriaan Schuurman, het motet Nun bitten wir den heiligen Geist' van Johann N. David, in 1935 gecom poneerd - fijne muziek, waarin de zuiverheid van de sopraan in de hoog te bijzonder opviel, en bij de gemeen schap van brood en wijn 'De inzet- tingswoorden* van Heinrieh Schütz. De goed verzorgde zang viel zeer in de smaak, wat ook gezegd kan worden van het orgelspel van Johann Th. Lemckert in 'Komm Gott, Sehöpfer, Heiliger Geist' van Johann S. Bach, in de boeiende variaties over het 'Veni Creator Spiritus' van Maurice Duruflé en in de begeleidingen. Heel wat minder toehoorders waren er zondagavond bij de Orgelvesper, die gebouwd was om het aloude 'Veni Creator Spiritus' en het Lutherlied 'Nun bitten wir den heiligen Geist'. Organist Johann Th. Lemckert liet het tweede en derde verset uit de hymnus 'Veni Creator' van Jean Tite- louze horen, beide rustig, maar het eerste met enkele versieringen, en twee reeds 's morgens uitgevoerde werken: 'Komm, Gott, Sehöpfer1 van Bach en de variaties op het 'Veni, Creator' van Duruflé. Prachtig speelde hij het vijfstemmige en toch heel licht en doorzichtig klin kende orgelkoraal van Johann G. Waï- ther over Luthers 'Nun bitten wir den heiligen Geist' en na de toccata over dezelfde melodie van Micheelsen, die hij ook 's morgens had gespeeld, te hebben herhaald, besloot hij zijn groot en zeer te bewonderen aandeel in deze dienst met de Incantation pour an jour Saint' van onze tijdge noot Jean Langlais, een plechtig fees telijk werk met fortissimo fanfares afgewisseld door flonkerende snelle delen. Ds. S.P. de Roos las Handelingen 2:118 en Johannes 14:2227 en hield een prediking met als basis het gebeurde op Pinksteren en er was veel gemeentezang. G. M. Dersjant NIEUW LEKKERLAND In de 'uit breiding dorp' heeft zich een aktie- comité gevormd dat zich ten doel heeft gesteld uitdrukking te geven aan de vrees van de bevolking, dat het doortrekken van de Planetenlaan in Middelweg-oost naar de Dorpslaan voorlopig nog geen doorgang vindt. Voor tal van zaken moeten de inwo ners van deze wijk naar de Middelweg en er is maar één weg beschikbaar; d Lekdijk, die veel te smal is en waarop het verkeer hand over hand toeneemt Bejaarden, die naar de dokter gaan, moeten langs de dijk, moeders met baby's of kleuters, die naar het Groe ne Kruis-consultatiebureau moeten, gaan langs de dijk. Waar men nog het meest over in zit, zijn de kinderen, die naar de gymnastiek, het voetbal len, het zwembad en de ijsbaan keer op keer van de gevaarlijke dijk ge bruik moeten maken. Het ontwerp-bestemmingsplan Dorps laan-west waarin voorzien is in een benedendijkse verbinding tussen de wijken, dorp en Middelweg, ligt mo menteel ter beoordeling in Den Haag. Gevreesd wordt eebier dat dit, zoals te doen gebruikelijk, weer een zeer langdurige procedure van touwtrek ken gaat worden en dat zo ook de broodnodige verbindingsweg op de lange baan wordt geschoven. Het actiecomité heeft nu een verzoek schrift bij het gemeentebestuur inge diend, dat voorzien is van 636 handte keningen en waarin gepleit wordt voor een uiterste inspanning om de verbindingsweg op zo kort mogelijke termijn te realiseren ROTTERDAM De 41-jarige opera tor A. Pronk uit Rotterdam is maan dagochtend bij een, autobotsing in zijn woonplaats om het leven gekomen. Toen hij op de Pemisweg linksaf wilde slaan, kwam hij in botsing met een tegemoetkomende auto. ADVERTENTiE Indien u de krant onverhoopt eens niet mocht ontvangen, ver- zooken wij u ons bij voorkeur te bellen tussen 9 en 12 uur TEL. 010-11.55.88 Huizer vond dat de gemeente beslist niet over mocht gaan om subsidie te verstrekken. De heer Harms pleitte voor meer openheid bij de behande ling van de aanvraag voor de vereni ging van openbaar onderwijs. De voorzitter wees er in dit verband op dat het voorstel een wettelijke basis heeft en dat het college van b. en w. daarmee instemt. Met dertien 'tegen drie (sgp) -stemmen-werd het voorstel dan ook aangenomen. In de onteigening van grond, gelegen aan de Kanaaldijk en Sniepweg om te komen tot de aanleg van sportvelden, drong de heer Barth aan op voorzich tigheid. Hij zei te hopen dat deze procedure geen vertraging zal veroor zaken in de bouw van de christelijke mavo en havo-atheneum Zoals voorspeld werden alle incidente le verzoeken om financiële steun afge wezen. Aangetekend werd dat de Ge reformeerde gezinsverzorging door de nieuwe financiële regeling over twee jaar uit de zorgen zal kunnen zijn.. De begrotingswijziging over 1969 en 1970 tenslotte werd met algemene stemmen aanvaard. Men moet wel heel zeker van zijn zaak zijn om een orgelprogramma te beginnen met de grote e-moll (Prelu dium en Fuga) van Bach (Peters Band 11). Het is een van de moeilijk ste en tevens meest uitgebreide orgel stukken van de Leipziger Cantor. Maar voor Jan J.vul Berg betekende de voordracht van dit onvolprezen werk gelijk een schot in de roos. Technisch volkomen gaaf met grote duidelijkheid in het polyfone lijnen spel «a beheerst bracht hij de op Buxtehude teruggrijpende compositie (uitgebreid tussenspel in de Fuga) tot klinken. Het was een aardige gedachte van de concertgever zijn orgelconcert te be sluiten met een Toccate en Fuga van zijn vroegere leermeester Adriaan C. Schuurman (ook in e kl.). De Toccata lijkt improvisatorisch in een hechte en overzichtelijke vorm met duidelijke contrastwerkingen. Het octaafmotief geeft de Toccata meteen al een leven dig en boeiend karakter. Onze orga nisten moesten dit stuk meer op hun programma's plaatsen. Van Pacheibel hoorden wij het Choralvorspiel 'Komm Sehöpfer Heiliger Geist'. van Reger een Benedictus, waarvan het tweede deel aanvankelijk een fuga doet ver moeden, die echter in de expositie van een thema blijft steken. Francks Prélude Fugue et Variation fraai geregistreerd en met juist zoveel agofische accenten als Franck verdra gen kan, Boëlmanns altijd nog veel gespeelde Gothische Suite (een zekere veroudering ten spijt), waarbij de Menuet in een wel zeer hoog tempo werd voorgedragen, en ten slotte nog enkele boeiende composities van de hand van de concertgever, nl. een Toccata over de zendingspsalm en een Trio en Satz over Psalm 62. Een bijzonder geslaagd orgelconcert. ROTTERDAM Het is onvoorstel baar met welke 'wrakken' mensen zich soms nog durven wagen lussen het drukke verkeer. De politie heeft tij dens het Pinksterweekeinde op het Kreekhtuzenplein in Rotterdam een scherpe controle gehouden op de staat waarin auto's, verkeerden. Vooral oudere 'verdachte' wagens werden op mankementen onderzocht. Eén wagen was er bij die bij nader onderzoek aan de onderzijde niet hou ten plankjes, boutjes en zelfs draadje bi) elkaar werd gesouden. De hele familie kon per taxi verder gaan, de wagen werd aan het verkeer onttrok ken. ZWIJNDRECHT De gemeenteraad komt woensdag 24 mei om 7.30 uur in het raadhuis bijeen ter behandeling van de volgende agenda: Aanschaffing van een uitruk-ongevallen auto - On- derwijsvoorstellen. waaronder een in zake subsidiëring van het godsdienst onderwijs op de openbare basisscholen - Aanbesteding bouw lagere school in Walburg II van de Vereniging voor Chr. volksonderwijs - Krediet Voor bouw sporthal in Walburg - Aankoop grond nabij Lindtsebenedendijk cn panden Molenstraat 11, 13 en 15 en verkoop van bungalowgrond aan de Laan van Nederhoven en bouwgrond in het bestemmingsplan Walburg II - Ondergrondverklaring van het door A. van der Linden ingestelde beioep tot weigering van een bouwvergunning - Aanschaffing van een elektro vuilnis wagen - Kredieten voor de uitbreiding van het drinkwaterbedrijf en de aan leg van een hoofdtransportleiding - Aanleg van een transportleiding van de Swanendrift af naar de Deveibrug - Uitgifte industrieterrein aan de Swmhagen - Geldlening voor school- financiermg van de Bank voor Neder landse Gemeenten. ROTTERDAM Het eerste concert van de serie orgelavonden in de kerk aan de Simonstraat te R'dam-C, wordt gegeven zaterdag 27 mei om 8 uur 's avonds. De organist Dirk Jansz. Zwart speelt dan composities van Bach, Fgank, Dubios, Andriessen en Jan Zwart. Medewerking verleent het ge- ref. gemeng koor 'Cantate Deo', dat voor het eerst zal optreden o.l.v. Dirk Jansz. Zwart. Het voert werken uit van Bach, Haynd, Gebhardt (Ambrosi- ans Lobges hg), Klaas Bolt en van Jan Zwart Pinksterkoralen. Begeleidt op het orgel door Wout Blacquière. Die moeilijkheden waren tijdens de jongste raadsvergadering grotendeels opgelost, al werd er nog even gezin speeld op de eerdere politieke ver schillen. Aanleiding om de kwestie van de derde wethouder opnieuw aan de orde te stellen was de ziekte van wethou der H. van Bockel (AR) die zijn functie geruime tijd niet of slechts ten dele kon vervullen. Tijdens de vergadering werd een nieuw raadslid welkom geheten, de heer G. de Goede (AR) die mejuf frouw J. Bakker zal opvolgen. De raad boog zich behalve over de wethouderszetel ook nog een voorstel van en w. om een reservefonds van 200.0G0 te stichten, waar uit een tussenbouw tussen de bestaande drie gebouwen van het cultureel centrum De Wipmolen kan worden gefinan- WOERDEN Het gemeentebestuur van Woerden kan op grond van de huidige voorschriften de komst van een supermarkt in het voormalige ontmoetingscentrum d'Hooghe Woerd niet tegenhouden. Bij het gemeente bestuur zijn drie bezwaarschriften in gediend die alleen voor kennisgeving aangenomen zullen worden. De afdeling Woerden van het Konin klijke Verbond van Ondernemers heeft grote bezwaren tegen het verle nen van een bouwvergunning. Men acht een supermarkt in strijd met het bestemmingsplan Binnenstad. Gevreesd wordt dat de bestaansmoge lijkheden van meerdere gevestigde on dernemers ernstig in gevaar zal wor den gebracht. De winkeliersvereniging Tournoysveld maakt op dezelfde gronden bezwaar tegen de komst van de supermarkt. Ook zij vreest een zo sterk klante- naantrekkend bedrijf. De stichting Woerden Centrum .spreekt in haar bezwaarschrift over een' overbewinke- ling, waardoor het voor vele plaatse lijke ondernemers moeilijk is een ge fundeerd bestaan op te bouwen of te behouden. De raiddenstandsadvieseommissie tens lotte schaart zich achter het Kon. Verbond van Ondernemers. De zangeres was te beluisteren in een drietal liederen van de .geniale Henry Purcell en in de aria 'Mein glaubiges Herze' uit de Pinksterkantate van J. S. Bach. Zij beschikt in de hoogte over een behoorlijk volumineuze en klankvolle stem, maar in het midden- register zou ze meer vrijuit moeten zingen, want nu wordt er nog teveel geknepen. Ook aan de uitspraak zou nog geschaafd kunnen worden, met name wat betreft de s-klanken. Voor haar muzikale voordracht kreeg de sopraan een hartelijk applaus. Aad van der Hoeven, die de zangeres bekwaam terzijde stond, speelde lou ter werken uit de barok, een stijl, die hem bijzonder goed ligt, getuige fraaie tempokeuze, kleurrijke registra tie-keuze en verzorgde ornamentiek. Zijn programma vemeldde composi ties van Duron (Tiento de le tono), J. L. Krebs (koralen), de verrassend mooi gespeelde derde suite van Zipoli, de pracstig van klank gebrachte Hymnus 'Veni creator spiritus' van Sam. Scheidt en de lichtvoetig weer gegeven derde sonate van C. Ph. E. Bach. cierd alsmede een opknapbeurt vo or het Wilde Woutgebouw. Gezien de veie bezwaren die er tegen dit voor stel kwamen (volgens de heer A. de Bruin CHU i shet vele malen duurder dan het plan dat destijds door de stichting zelf is ingediend) werd besloten het voorstel aan te houden, en met de stichting nog eens overleg te plegen over de gootte van het bedrag. (ADVERTENTIE) Voor zover valt na te gaan is de heer Douwes, (34) do derde wethouder van D'66 in ons land. Met uitzondering van de WD was de hele raad voor uitbreiding van het college in ver band met de omvangrijke taken. Tot vlak voor de vergadering bestond twijfel over de candidaat van de frac tie achter de eandidatuur-Bechthun, een minderheid achter die van de heer Boon. Direct aan het begin van discussie over de uitbreiding van het college stelde de heer G. Bakker namens zijn fractie de heer Bechthun candidaat, terwijl even later fractiegenoot drs. R. Bakker, de heer Boon voordroeg. De heer W.O. Tent (CHAR) was ontstemd over deze handelswijze van de PvdA—fractie»-De heer Douwes zei toen, niet yam plan geweest te zijn zichzelf candidaat te zullen stellen (zijn fractiegenoot mr. H.E. Cteton verbleef buitenslands) maar door de ontwikkeling hiertoe gedwongen was. Bij de eerste stemming kreeg de heer Bechthun 7 stemmen, de heer Douwes 6 en de heer Boon 3. De tweede stemming leverde hetzelfde resultaat op. Bij de derde stemming ging het tussen de heren Douwes en Bech- thum. Uitslag; 8 voor de heer Douwes 7 voor de heer Bechthum, 1 blanco. (Naar mag worden aangenomen heb ben de heren Bakker en Boon op de heer Douwes gestemd). De heer Bech thum was daarna een van de eersten om de heer Douwes met zijn benoe ming te feliciteren. ROTTERDAM Mej. drs. L. A M.' Vuylsteke heeft zaterdag de tentoonstelling 'De wijk, vroeger en nu' geopend in het gebouw Eigen Haard aan het Visserijplein. Deze historische wijktentoon- stelling geeft een beeld van de wijk Bospolder-Tussendijken en werd georganiseerd door de af deling Kunstzaken van de ge meente Rotterdam, de Stichting Openlucht Binnenvaartmuseum en het voorlopig wijkcomité. De tentoonstelling kar» dagelijks bezocht worden van 14 tot 17 en van 19 tot 21 uur. Voor scholen bestaat de mogelijkheid de expositie in klassikaal ver band te zoeken van 10 tot 12 uur, maar dan moet wel even contact worden opgenomen met een van de organisatoren. De tentoonstelling blijft geopend tot 1 juni. jffit 1

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 1