Lekkerkerk verkoopt geen woningen meer Franse diplomaat was handige dief Zuidwijk voelt weinig voor vuilcontainers Reeds zeventig peuters wachten op speelzalen Mooie stukken op Mak's kunst- en antiekveiling Maandag benoeming Leidse wethouder? room en graafstroom Bejaarden- Maasland D. Versloot BV honderd jaar Eerste avond vierdaagse «bef aal numïndér Uitbreiding IVA Bijzondere wïjkgemeente in Schoonhoven 'Centrum Charloïs' uit aktiegroep Nieuwe rotatiepers bij v. d. Water betaal nu minder Geen beslissing over jiarkeerverbod Laatste jeugddienst in Capelle a.d. IJssel Ak ver^derïnf? stree^stïchtïnp Informatiekrant van C.PJ.-streekverband Tennisbanen gereed voor gebruik Schoolraad moet preventief werken betaal nu minder Oecumenische dienst 'Zeepkisten'-racein Schoonhoven De heer P. J. Goosens overleden Vestiging van wegrestaurant TROUW/KWARTET ZATERDAG 3 JUNI 1972 In verband met doorstroming Regio DR 31 woningwetwoningen en andere woningen van de gemeente te sta ken. ROTTERDAM Een Rotterdam se kunstverzamelaar heeft de gastvrijheid jegens zijn vriend van de 'Franse diplomatieke dienst' duur moeten bekopen. Tij dens een korte vakantie van de Rotterdammer drong de buiten landse gast enige keren zijn wo ning binnen en roofde voor 80.000 gulden aan kunstschatten. -Qï LEKKERKERK Nadat de raad bijna zeven jaar geleden besloot de verkoop van woningwetwonin gen te stimuleren, is nu besloten dit te herzien en de verkoop stop te zetten. Een totale beleidsombui ging noemde raadsvoorzitter bur gemeester Mater dit besluit, toen de raad er op voorstel van B. en Het initiatief om in deze gemeente te komen tot de oprich ting van peuterspeelzalen blijkt weerklank te vinden. De ouders van een zeventigtal kinderen heb ben zich aangemeld voor dit dienstbetoon, ongeveer veertig in Neder-Hardinxveld-Giessendam en de rest in Boven-Hardinxveld. (ADVERTENTIE) InUw zomerhuisje of op de cam ping aan het strand of in da boot, waar U heengaat in Uw vrije tijd om van de zon te ge nieteneen campingmatras hoort erbij! Vijfdelig opvouwbare camping- matras, voor in Uwzomerhuisje of op de camping, maar ook ideaal om zo op een veidbed neer te leggen, in geweven ruit- stof en in de maat 52x175 cm, voor nog géén tientje. O ADVERTENTIE Toen dit voorstel aan de orde kwam onderstreepte het merendeel der raadsleden het nieuwste standpunt dat het college nu ingenomen heeft, Ben beetje moeilijk hadden enkele raadsleden echter wel met de bepa ling in het voorstel in incidentele gevallen wol te verkopen. He bezwaren en vraagtekens verdwe nen op slag toen de voorzitter uitleg de deze restrictie aangebracht te heb ben voor die gevallen, waarin op bijv één woning na het gehele blok wonin- Vrijdagavond om 6 uur begint op de 2a etage de verkoop van deze vijfdelig opvouwbars cam pingmatrassen, in gedekte kleur stelling voor Géén schrift, of tei. bert (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Na de Scheepma- kershaven no. 27 heeft de NV IVA, Instituut voor Automatisering, don derdagmiddag met een receptie de opening van een nieuwe uitbreiding gevierd. Het te het vierde kantoor van deze firma, die zes jaar geleden werd opgericht Het instituut verzorgt cursussen aan komend ponstypiste en hoofd postka mer, de afdeling input zorgt voor gegevensvastlegging op ponskaart of magneetband; bovendien is TVA een advies- en verkoopbureau voor het De diplomaat, in werkdijJchseid de 38- jarige Zwitser Marcel C. stond woens dag -voor- de- Rotterdamse- rechtbank, - waar hij een gevangaatestraf vaat an derhalf jaar tegen zich hoorde etsen, Marcdl, een korte tengere figuur met donkergrijs krullend haar, was vorig jaar zijn land ontvlucht, omdat hij wegens fraude werd gezodïf door de politie. Na omzwervingen to Duits land en Denemarken belandde hij in maart van dit jaar In Den Haag, waar hij zijn intrek nam tn het deftige hotel Des Indes. Hij liet zich onder een valse naam inschrijven en gaf zich uit voor een diplomaat van de Franse ambassade. In deze hoedanigheid ontmoette hij de Rotterdamse tweede keer nam hij twee gouden balpannen en eon biljet van honderd mark weg. Tijdens een van de volgen de visites bemachtigde hij een hutes leutel en toen de kunstverzamelaar met vakantie ging, zag hij rijn kam schoon. Onder de voorwerpen die Marcel ver duisterde behoorden drie ikonen en elf schilderijen, die hij verkocht aan antquatos. Rij rijm arrestatie in Rot terdam waar hij imttiddiels een kamer had gehiird to het Parkhotel —■vond de politie een deel van de buit terug. •De officier van •justitie mr.~J; Hage, noemde het gedrag van de kunstverza melaar 'onbegrijpelijk lichtvaardig*. 'Koe kun je zo snel je vertrouwen schenken aan een wildvreemde?' Mar cel beschreef hij als een man met een normbesef van een 'uitermate beroerd kaliber, doelend op het niet brand schone wieden van de verdachte. De verdediging vond de eis, gezien de trieste achtergrond van Marcel, aan de bijzonder hoge kant De rechtbank doet 15 juni uitspraak MAASLAND De gemeenteraad van Maasland zal in de vergadering van 6 juni die om 20 uur begint in het raadhuis ondermeer spreken over het voorstel om een geldlening van de Interkerkelijke Stichting Huisvesting Bejaarden Maasland te garanderen. Het gaat om een lening van 2.300.000 voor de bouw van 28 be jaardenwoningen van het bungalowty- pe, vier eenpersoonsbejaardenwonin- gen in twee lagen, een dienstwoning en een diensten centrum. Verder staat op de agenda het be schikbaar stellen van kredieten voor het verder bouwrijpmaken van een gedeelte van heit plan Commandeur- spolder. kunsteollecteur, die hem al vrij spoedig uitnodigde eens langs te komen. -j Bij het eerste bezoek kon Marcel zijn DAIjl ft I ^"V 1 Tl vingers nog thuishouden, maar de - BODEGRAVEN Donderdag heeft het aannemingsbedrijf D. Versloot BV te Bodegraven het honderdjarige be staan gevierd. Ter gelegenheid van dit eeuwfeest heeft de directeur D. Ver sloot een bedrag van 100.000 be schikbaar gesteld voor een goed doel. Elk van de volgende instellingen zai daarvan 25.000 krijgen: Nederlandse Hartstichting, Kon. Wilhehrunafonds, Broedergemeente Zeist en het Neder lands Bijbelgenootschap, Voor de fnnrna Versloot was het dub bel feest omdat ook het nieuwe kan toorpand werd geopend. Directeur D. Versloot, erevoorzitter van het Alge meen Verbond Onderaannemers Bouwnijverheid (AVOB) heeft ter ge legenheid van eeuwfeest en opening een rede uitgesproken waarin hij op vele aspecten van het leven en de maatschappij uitvoerig is ingegaan. Daarbij liet d'e heer Versloot duide lijk uitkomen dat de bijbel de weg is om problemen, op welk vlak dan ook, de baas te worden. SCHOONHOVEN De minderheids groepering in de hervormde gemeente van Schoonhoven heeft met de kerke- raad overeenstemming bereikt en in principe afgesproken, dat deze groepe ring de status krijgt van bijzondere wijkgemeente. Kerkelijke instanties moeten daarover nog een beslissing nemen. Meer dan dertig jaar geleden ontstond deze groepering omdat zij er bezwa ren tegen had dat in Schoonhoven uitsluitend predikanten van de gere formeerde bond werden beroepen. Sinds 1947 heeft de provinciale kerk vergadering besprekingen geopend om tot betere verhoudingen te komen, maar deze hebben niet tot overeen stemming geleid. Ds. I. P. van der Waal, emeritus predikant van Den Haag, die sinds enige tijd pastorale arbeid onder de leden van de groepe ring verricht, heeft er naar gestreefd de besprekingen met de kerkeraad weer op gang te brengen. Dit beeft nu geleid tot overeenstemming. ROTTERDAM 'Centrum Charlois' heeft zich teruggetrokken uit de ak tiegroep Oud Chariots.-Dit- -is- het resultaat van een vergadering tussen de aktiegroep en de clubhuizen 'Cen trum Charlois' en 'De Dijk'. De samenwerking was in het geding gekomen door de straatdiscussie van vorige week, waarvan de clubhuizen zich hebben gedistantieerd. Maandaga vond bleek dat 'Centrum Charlois' zich niet kan verenigen met de wijze van aktie voeren van de aktiegroep, die met bij voorbaat elke vorm van aktie, die niet geheel langs wettelijke weg verloopt, uitsluit. De samen-wer king met clubhuis 'De Dijk' zal wor den gecontinueerd. Wel zal 'De Dijk' elke aktie op zijn merites beoordelen om te kunnen bepalen of men er al dan niet achter kan gaan staan. SCHIEDAM - De burgemeester van Schiedam, de heer H. Roelfseraa, heeft gistermiddag de nieuwe offset rotatiepers bij de Boek- en Offset- drukkerij Van de Water, die gevestigd is aan de Van Dijckstraat en Van Beverenstraat, officieel in gebruik ge nomen. Tegelijkertijd werd het koperen jubi leum van dit gezond groeiende bedrijf gevierd. In een toespraak zei burge meester Roelfsema bijzonder blij te zijn met de kleine bedrijven in Schie dam. 'De mensen kunnen dan een keuze maken tussen een groot en een klein bedrijf. Het lijkt mij een bijzon dere charme hebben om in een klein bedrijf te werken, waarin collega's als vrienden dagelijks met elkaar optrek ken'. De burgemeester toonde veel respect voor het bedrijf, dat met zijn tijd meegaat. De feestelijke bijeenkomst werd inge leid door de directeur van de drukke rij, de heer A. L. v.d. Water. De nieuwe offset-rotatiepers, die een bij zonder grote produktie levert, heeft bijna een ton gekost. NIEUW LEKKERLAND Donder dag 1 juni, om 20 uur, zal in de Rehobothkerk aan de Planetenlaan een vergadering worden gehouden waarin de oprichting ter sprake komt van de stichting Middelweg-Oost. In deze wijk zullen binnenkort de laatste percelen grond worden verkocht. ADVERTENTIE Het kan haast niet missen, deze aanbieding komt-uitstekend van pas, een Transistor voor aan '.t strand of op de camping, maar ook gewoon als tweede radio thuis..... Transistorradio met midden- en lange golf, om naar Uw geiiefde zender te luisteren tijdens uit stapjes óf in Uw vakantie, kom pleet met leren tasje, batterijen en oortelefoon voor nog géért twee tientjes. Vrijdagavond om 6 uur begint" in de kelder da verköop van- deze sublieme transistorradio's kompleet met midden- en lange golf, leren tasje, batterijen en oortelefoon. Géén schrift, of tet. best gen verkocht is. Die éne woning is dan duur m onderhoud voor de meerite, zodat deze dan beter oo,. verkocht kan worden. In een pré-advias had het college de raad al duidelijk gemaakt dat de voor delen (bevordering eigen woningbezit, beter onderhoud en zorgvuldigere be woning omdat de wonimg eigendom is) van de verkoop van woningwetwo ningen en premiehuurwontogen niet W, mee instemde de verkoop van meer opwegen tegen de nadelen. Als .„„v.;1grootste nadeel wordt genoemd dat de gemeente door de verkoop zelf de doorstroming van blokkeren. Door de verkoop van woningen met relatief lage huren heeft de gemeente ui. over deze woningen geen besehikkings- en toewijzingsmacht meer deze eventueel als zg. doorstroming toe te wijze aan bepaalde huurders. Als nadelen van de verkoop onder schreef de raad verder de versnippe ring van het gemeentelijk woningbe- zit (diverse woningcomplexen). Bo vendien zouden bewoners door aan koop van hun woning kunnen trach ten -nu door de h u urharmonisatie de huren van nieuwe w.w.-woningen aan gepast worden - aan een voortdurende huurverhoging te ontkomen. De pvdü-frafctie. die zich vanuit het socialistisch beginsel steeds op het standpunt gesteld heeft dat de ver koop van w.w.-woningen niet aan vaardbaar is, schaarde zich ommdlde- üjk achter het voorstel. Huieerv wees er op. dat wanneer huizen met lage huurwaarde, zoals w.w.-woningen, te gen kostprijs verkocht worden, deze dan uit het goedkope woningbezit van de gemeente gehaald worden en hier mee dan de sociale woningbouw on recht wordt aangedaan. Streefland (wd) betoogde dat zijn fraktie in principe voor het bevorde ren van eigan wonmgbezit is. "Gezien echter de woningbehoefte to Lokker- kerk, die groot is', aldus het raadslid, "kunnen we om praktische redenen het voorstel wel steunen'. Zijn fraktie hield zich echter wel het voorbehoud he principe van eigen woningbezi weer recht te doen zodra de situatie beter is. Ten aanzien van enkele opmerkinge over de aanpak van de doorstroming (Van tier Pijll, d'86), sprak de voor zitter de hoop uit dat dit vooral een gevoelige zaak wordt en dat de men sen zich moreel verplicht gaan voelen naar een duurdere woning te verhui zen. indien ze te goedkoop wonen gezien hun inkomen. Met de nieuwe bouwaktiviteiten in de gemeente ont staat nu de mogelijkheid door te zodat een goedkope huurwoning vrij komt voor ingezetenen met een lager stromen naar durdore huurwoningen. coöperatieve rneiWnrichJing en zuivelfabriek ga/ bleskensgraaf- telefoon 01849-245 HEERJANSDAM Burgemeester J. Ordelman heeft aan de gemeenteraad, die op 6 juni vergadert, voorgesteld het initiatief voorstel van de heren P.D. Herlaar en J. van der Pol een parkeerverbod voor vrachtauto's niet in behandeling genomen. Volgens de burgemeester is behande ling rond het parkeren in de gemeen te nog in studie zijn bij de verkeers- commisste van de rijkspolitie. Het wachten te (Ondermeer ook op een uitspraak van de Hoge Raad. De beide raadsleden menen, dat het parkeren van vrachtauto's binnen de bebouwde kom schrikbarende vormen aanneemt. Zij menen, dat het onver antwoord is nog langer te wachten op het advies van de rijkspolitie. De raadsleden stellen voor een parkeer verbod in te stellen. CAPELLE AAN DEN IJSSEL 'Wij gaan met vakantie. God ook?' Dit is het thema van de laatste interkerke lijke jeugddienst in Capelle aan den IJssel van het seizoen '71 tot '72. Ds. Blauwendraad, hervormd predikant in Rotterdam, evenals Cantate Soeietas, verlenen medewerking. De pianist Wiebe Zeilstra met ritmegroep treedt deze middag eveneens op. Zondagmiddag. 4 juni, 's middags om vir uur wordt de dienst gehouden in het sGOUteentrum aan de 's-Graven- weg. Bij slecht weer wordt de bijeen komst in de Goede Herderkerk gehou den. ROTTERDAM De ROTEB wil na overleg mest de sectie huisvrouwen uit de Stichting Wijkopbouw in een deel van Zuidwijk een proef nemen met huisvuilcontainers. De dienst denkt daarmee tegemoet te komen aaan klachten van de bewoners over een rattenplaag, die veroorzaakt zou wor den door het slechts eenmaal per week ophalen van het huisvuil. De proef zal overigens alleen worden ge nomen als de bewoners ermee ak koord gaan. In de Seldenbuurt wordt een enquête gehouden waaruit moet blijken of de -bewoners voor of tegen een proefneming van drie maanden zijn. Tijdens een openbare stichtings- vergadermg bleek echter, dat de voor keur van de Zuidwijkers uitgaat naar tweemaal per week het doen ophalen van de gewone plastic zakken. Bewo ners uit de Seldenbuurt kunnen nu tot en met 5 juni schriftelijk meede len of ze wel of geen bezwaren heb ben tegen de containerproef. Naar aanleiding van een vraag van de dienst voor stadsontwikkeling in wel ke buurten behoefte bestaat aan plaat sing van urinoirs kwam het verzoek naar voren te vragen om ondergrond se dames- en herentoiletten bij de winkels en bij de metro-stations. De stichting nam voorts afscheid van de heer H. P. Bras, lid van het wijkop- bouworgaan namens de Gereformeer- de Kerk. HELLEVOETSLUIS De gemeente- raad van Heilevoetsluis vergadert 8 juni om 19.30 uur in het gemeente huis. Op de vrij korte agenda staan weinig schokkende punten. Belan grijkste is vermoedelijk de vaststel ling van de verordening op de win kelsluiting. Verder staan er enkele voorstellen op wat betreft onderwijs zaken en grond verkopen. De uitgestrektheid van deze gemeente leidt tot de behoefte aan twee speelza len. D» stir-Win» Jensdwelziiri hepft zich ïiW uifvoeriep documentatie tot d® raadsleden vewend en deze infor matie saat verp-fszeld van een bezro- fto». Daaruit Wijkt dat het tekort ner so eel za al wordt geraamd >m f 3540 oer iaar zodat een subsidie van iit totaal ruim zevenduizend gulden no dig is. Men hoont dri de gemeente!ii- ke overheid dit bedrag (spoedig) ter beschikking zal stellen, omdat uit an dere bronnen voorlopig geen financië le steun is te verwachten. GORKUM Op donderdag 8 juni zal in de Schouwburg 'De Nieuwe Doe len' in Gorkum een algemene verga dering worden gehouden van de Stichting Ontwikkeling Alblasserw- aard en Viifheerenlanden, welke 'sa- vonds om acht uur begint. Na afhandeling van de huishoudelijke agenda, zal burgemeester mr. P. van Diike van Gouda een inleiding hou den over 'Gewestvormmg* gevolgd door een gedachtenwisseling over he- ti ingeleide onderwerp. GOUDA Het CPJ-streekverband Gouda heeft het eerste exemplaar uit gegeven van een streek-informatie- krant, dat een schat aan informaties biedt zowel op CPJ-gebied als daar buiten over de streek welke de kring Gouda bestrijkt Onder redactie van Anka Nobel, Wil Blok, Piet van Dam, Jan Oskam, Ma- rinus Rooken en Theo "Wegman is een alleraardigst geheel gemaakt. Behalve de aktiviteiten van het streekverband Gouda, (omvattend de afdeling Ber gambacht, "Lekkerkerk, Moórdrecht- Gouderak, Nieuwerkerk a.d. IJssel, Ouderkerk a.d. IJssel en Stolwijk), komen er ook de afdelingen in aan het woord, bevat de informatie-krant een puzzelhoekje en CPJ-sportberich- ten. In een voorwoord schrijft de redactie dat het blad" voor iedereen is en in het bijzonder voor de CPJ'ers. Het ligt in de bedoeling dat het blad enkele malen per jaar verschijnt. DORDRECHT Van dinsdag 13 tot en met vrijdag 16 juni houdt A. Mak NV weer een kunst- en antiekveiling. Onder de hamer komen schilderijen, oude meubelen, klokken en pendules, porselein, muurtegeis, kristal en glas werk, sculptures, varia, ijzerwerk, goud, zilver en juwelen, tapijten en moderne kunstnijverheid. Op vrijdag 9, zaterdag 10 en zondag 11 juni rijn er van 10 tot 5 uur kijkdagen. Bij de te veilen stukken bevinden zich er, ■die afkomstig rijn uit de nalatenschap van wijlen die heer W. P, E. Looman. Bij de schilderijen zijn werken van Theophile de Bock, Govert van Em merik, Jan Fabius, A. M. Gorter, Just Ha velaar, Marimus Heijl, Bemhard de Hoog, Maori ten Kate, J. S. H. Kever, J. A. Knip, Willem Maris. Anten Mauve, Frits Mondriaan, B. C. Boltee, M. C, Esscher, M. P. Reus, Andreas -Schelfhout-, - -Ar- P. - Schotel,- Martians Schoaxman, Jacob van Strij, Isaac Weisssnbrueh, Philips Wouwerman en A. J. van Wijagae-rdt Er is ook een werk, dat toegeschreven wordt aan Salomon Ruyséasl. Er is een grerte collecte aquarellen, tekeningen en grafiek en een uitgebreide biblio theek. Voorts een Russische ikoon (17e eeuw) 'Moeder Gods van Tich- wrn en een kamerbehang van Van Rije (19e eeuw). Bij de oude meube len bevindt zich een interessant eike met ebbenhouten Oud-Hollands he melbed, broodkasten, kabinetten, se cretaires, bordenrekken, kindermeube len, bruidskisten en spiegels. Pronk stukken bij de klokken zij» twee staande klijke... in wortelnoten k__ten, beide uit de achttiende eeuw en een Louis Seize Cartelklok met uur- en kwurtiiersiag. Tableaux en bwaxdraten komen onder de hamer bij de tegels en er zijn veel nummers bij de meta len en de juwelen. Interessant zijn voorts de munten en de Oosterse tapijten. HARDINXVELD-GEESSENDAM Binnekprt zuilen. voor .het eerst in de geschiedenis tennissers aantreden op eigen banen in deze gemeente. De recreatiestrook in de Peulen bood een ideale gelegenheid voor huisvesting van deze sport. Voor de banen, met een totale oppervlakte van 34x36 me ter, de drie meter hoge afrastering en andere voorzieningen heeft de ge meente een krediet van 30.000 ter beschikking gesteld. De vereniging heeft inmiddels uit eigen middelen de bouw van een clubhuis bekostigd, dat is opgetrokken door de HAHO. De officiële opening zal op sobere wijze plaats hebben op donderdag 6 juli, maar daarvoor hoopt men reeds met de training te kunnen beginnen. In de overeenkomst is opgenomen, dat de banen op zondag niet bespeeld mogen worden. KRIMPEN AAN DEN IJSSEL Maandagmorgen om 10 uur dient voor de president van de Rotterdamse ar rondissementsrechtbank het kort ge ding dat de Exploitatie Maatschappij Krimpen (EMK) tegen de gemeente Krimpen aan den IJssel heeft aange spannen. Zoals gemeld, werd het be drijf, met uitzondering van de scheeps- en motorenwerkplaats en de administratiegebouwen, op 10 mei op last van het gemeentebestuur geslo ten, omdat zich op het terrein leven- WADDINXVEEN - In zijn openings woord tijdens een vergadering van de Schoolraad zei de heer Ruijg als nieu we voorzitter, dat het voor de raad van belang is om preventief te kun nen functioneren. 'Niet achter de fei ten aanlopen, maar steeds zelf aktief deelnemen en entameren'. Daar mevrouw H. Duksen-Hondius toch niet beschikbaar bleek te zijn als secretaris van. de Schoolraad, heeft mevrouw H. Bergwerf-Scbipperus een benoeming als secretaris van de schoolraad aanvaard, Uitvoerig heeft de schoolraad het in terimrapport tot voorbereiding van de regionale schoolbegeleidingsdienst be sproken. De schoolraad is van me ning, dat de structuur van deze dienst niet democratisch is opgebouwd. Een ander belangrijk onderwerp van be spreking was de ieerlingenverdeling op de diverse openbare basisscholen met ingang van het nieuwe school jaar. De commissie die deze leerlin genverdeling behandelt, bracht naar voren, dat met betrekking tot de Claes de Vriesschool en de vijf open bare basisscholen een optimale verde ling tot stand is gekomen. Tenslotte werd het verzoek van de ouderconunissie van de kleuterschool De Klimop behandeld over het op nieuw starten met een dependance in oktober, dan we! te starten irtet een vijfde openbare kleuterschool. De schoolraad was van mening, dat nu de vijfde openbare basisschool nog in Vondelwijk is gevestigd, het niet aan te bevelen is reeds een vijfde openba re kleuterschool in Groenhart 2 te vestigen. sgevaarlijke stoffen bevonden die niet vallen onder de Hinderwet-vergun ning. Directeur G. Bernouw deelde vorige week mee dat inmiddels aan aUe voorwaarden was voldaan en -roeg opheffing van de sluiting. Het college is hiertoe evenwel niet overg'egaan aangezien uit onderzoekingen van de röntgenologische technische dienst is gebleken dat de voorwaarden niet worden nageleefd. Tevoren was ook de milieudeskundige mr, H. Versloot uit Ylaardingen geraadpleegd. De gemeente zal maandag worden ver tegenwoordigd door mr. Versloot en mr. G. J. Remmelink, advocaat te Rotterdam. Wie de EMK zal vertegen woordigen wilde de directie ons giste ren niet meedelen. Ook is de EMK inmiddels bij de Kroon in beroep gegaan tegen het besluit van b. en w. NIBUW-LEKKERLAND Voor het eerst in de geschiedenis van Nieuw Lekkeriand wordt in deze gemeente, alsmede in Kinderdijk een avondvier daagse georganiseerd door de wandel- sportvereniging I.H.C. Smit in samen werking met de stichting 'Comité'70'. De deelname staat open voor ieder een, voor individuele wandelaars, voor scholen en voor verenigingen in groepsverband. De parcoursen van de wandeltocht worden aan de startplaats uitgereikt. De laatste avond gaat men eerst naar het dorp, vervolgens via de Lekdijk en de brug achter het raad huis naar Middelweg-Oost om daarna langs diverse straten in Middelweg- West het eindpunt te bereiken. Ver wacht wordt, dat de burgerij de wan delaars bij aankomst wel in de bloe metjes zullen zetten. De tochten worden gehouden vanaf dinsdag 13 juni tot en met vrijdag 16 juni. De afstanden rijn vijf of tien km. Men kan inschrijven op de eerste startavond. Gestart wordt bij het Sportgebouw aan de Klipperstraat tus sen 6 en 7 uur. Na afloop krijgt iedereen een fraaie berinneringsmedaille. De muziekvere niging Apoilo zal medewerking verle nen. (ADVERTENTIE) Een aanbieding van de boven steplank.nu koopt U moder ne gordijnstof met twee gutden voordeel per meter. Een fabrïekspartij zwaar rtb-ge- weven druks tof, 120 cm breed, in een apart dessin en bijzonder mooie kleurstellingen. Deze gor dijnstof niet voor f 6,98 maar voor nog géén twee rijksdaal ders per meter. In div. kleurstellingen Vrijdagavond om 6 uur begint op -de 1e etage de verkoop van deze fabrïekspartij rib-teweven drukstof in een apart dessin en mooie kleurstellingen, 120 cm breed, per meter voor Géén schrift of tel. best Uiteraard moeten, ook de ouders die van deze voorziening gebruik maken een redelijke bijdrage verlenen. Deze is voorlopig gesteld op 2,50 voor de eerste ochtend en twee gulden voor de twee volgende morgens dat hun kind hier terecht kan, in totaal dus 6,50 per week. De behoefte aan peuterspeelzalen is toegenomen door de groei van het dorp en de vestiging van jonge gezin nen. Waren er in 1971 ongeveer 870 kinderen to de leeftijd tussen 2 en 4 jaar, dit aantal Mom op tot 91: en zal naar man verwacht volgend jaar 940 rijn. In het maatschappelijk werk en op consultatiebureaus signaleert men een toenemende vraag naar peuterspeelza len. Dit heeft er vorig jaar toe geleid dat mevrouw laibbers-KLaayssen (echtgenote van een huisarts en de wijkverpleegsters zr. Van der Boek en zr. Brinxma deze problematiek heb ben aangesneden. Spoedig vonden zij weerklank voor hun ideeën dat er iets voor de jeugd moest worden gedaan. Men riep werkgroepen in het leven en later als overkoepelend or gaan de Stichting Jeugdwelzijn, die een bredere opzet heeft. De werkgroep Peuterspeelzalen is be gonnen met een terreinverfcerming van huis-aan-huis bezorgde documen tatie en binnen ekele maaden kwa men 68 aanmeldingen binnen, welk aantal inmiddels al weer is gestegen. Tenminste driehonderd mensen zijn nu al bij deze plannen betrokken. Later heeft de werkgroep onder voor zitterschap van de heer II. Th. van Poeteren diverse contacten gelegd, on der meer met het gemeentebestuur en allerlei instellingen die advies kunnen geven. Het bleek niet eenvoudig om een geschikte accommodatie te vin den. Overleg werd gepleegd met Het Groene Kruis, de kleuterschool Prin ses Margriet, het bestuur van de wa tersportvereniging "De Snap', de Stichting Ons Open Buis en d© eige naar van een woning aan de rivier dijk, later nog met de BB, de tennis vereniging en de Stichting Dorpshuis. Een definitief-resultaat is daar nog niet uitgekomen. Bij de streekstieh- ting is een startsubsidie aangevraagd en over andere subsidie-aanvragen wordt overleg gepleegd. Het ziet er naar uit, dat men althans voorlopig aangewezen zal rijn op financiële me dewerking van de gemeente. Intussen rijn pogingen ondernomen een hoofdleidster aan te trekken. ROTTERDAM De Gemeenschap van Kerken houdt zondagmorgen, 4 juni om half elf een oecumenische dienst in de Laurenskerk, waarin* voorgaan Ds. H. G. van Duyl en Pr. J. P. J. Kraakman. Muzikale medewer king verleent De Rotterdamse - Canto- rij onder leiding van Lieuwe Eringa, Johamn Lemekert, organist Frans Vreugdenhil; trompetist, het Jonge renkoor van de Groenenstraatkerk ts Nijmegen onderleiding van Peér Ver hoeven, Herman Strooij, orgel en Jan Veffer, drums. SCHOONHOVEN De ijselub 'De Zilveren Schaats' organiseert zaterdag in het kadet van de SPUMOZA-dagen een 'zeepkisten'-race te water. Ijlt in het water van de ijsbaan, De bedoe ling is dat de jeugd (tot vijftien jaar) voor dit evenement zelf een 'vaartuig' maakt. Daartoe kunnen, op dezelfde wijze als dat eens gebeurde met 'rij tuigen' voor een zeepkistenrace, aller hande bouwmaterialen gebruikt wor den. Het mag een teil zijn, of een kist of een paar autobinnenbanden of wat dan ook. Het hindert niet wat er geknutseld wordt, als het maar kan varen. De wedstrijd in het water van de ijsbaan begint 's middags om twee uur. OUD BEYRLAND —Op' de leeftijd van 54 jaar is plotseling in Tilburg overleden deh er P. J. Goossens, di recteur van de NV v.h firma A. Hoogwerf. Daarvoor was hij en lange reeks van jaren hoofdredacteur van het Nieuwsblad voor de Hoeksche Waard en IJsselmonde. De heer Goosens nam een vooraan staande plaats in in de gemeenschap van Outl-Beijerland. Hij bekleedde functies in tal van verenigingen. Samen met de her J. Schipper heft hij in 1959 het manuscript geschreven van de heer K. Sïdelius over de geschiedenis van Oud-Beijerland. MAASSLUIS Op vragen van d© fractie van Welzijn Maassluis 198(J over de vestiging van het restaurant van de heer J.G. Storm in Koningsj hoek delen b. en w. van maassluis mee, dat het college zich bij de vestig ging van noodwinkeis aan de West-s landseweg op het standpunt heeft ge» steld, dat de eigenaren van deze win» kels het recht van voorkeur tot vesti ging in het definitieve winkelcentrum dienen te hebben en daarom als eer ste gegadigden waren genoteerd, b. err w. stellen, dat nadat bekent was geï worden, dat de Eerste Nederlands© N.V. in 's Gravenhage de toekomstig© eigenaresse van het winkelcentrum in Kontoshoek zou worden zij met dezé vennootschap kontakt hebben opgeno» men over de bezetting van de winkels door de Kleinbaanwinkeliers in dit winkelcentrum. Na enige -besprekin gen heeft deze instelling het collegfj de toezegging gedaan, dat de eigena ren van de noodwinkeis zoveel moge; lijk ais eerste gegadigden worden be naderd. De eerste Nederlandse N.VJ heeft dan ook juist gehandeld. Verder schrijven b. en w. dat zij zich positief opgesteld hebben tegenover de nieuw» bouwplannen van de heer Storm. Ook heeft de eigenaresse van Koningshoek nimmer geeist, dat het wegrestaurant van de heer Storm moest verdwijneij om de consument naar het geprojec» teerde restaurant in Koningshoek td doen gaan.

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 1