Belangstelling avond vierdaagse erg groot Nieuw poldergemaal in Alblasserwaard Bejaarden middagje de luch in Audio-visuele dienst in med. fac. Rotterdam Bomalarm bij British Leyland Kamer van koophandel Rotterdam reageert op structuur nota Jeugdbeleid Vlaardingen krachtiger aanpakken ''Klein bericht voor een grootje Werkgevers gezocht Industrieterreinen opgeleverd V/list protesteert tegen busdienst Geslaagde excursie stad en landschap Koninklijke goud voor Jac. Wesdjjk Bezinningsdienst Gouda-700 jaar Centrum Gouda krijgt nu meer relief "Grootste ter ivereld' KLACHTEN BEZORGING Beiaardconcours gaat niet door Nieuw tennispark voor Capelie TROUW/KWAHTET DONDERDAG 15 JUNI 1972 Regio R4 GOUDA Het voetgangersge bied in de Goudse binnenstad krijgt eindelijk wat meer reliëf. Op de winkelpromenade Kleiweg- Hoogstraat-Tiendeweg is men druk doende met het aanbrengen van allerlei elementen, die het wandeldomein meer kleur en fleur moeten geven. wW v'W A'v '4-- -M' Onder de vijfenveertig bejaarden die een middagje de lucht in gingen, bevond zich ook de vijfennegen- tigjarige heer Wietse Kaastra, geboren in het Friese Huizum. Voor de meeste bejaarden betekende dit vliegreisje boven de Maasstad een doopvlucht. KINDERDIJK Met een druk op de knop heeft de commissaris der koningin Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk, het nieuwe gemaal 'Ne- derwaard' in gebruik gesteld. Vol trots was de voorzitter van 'Ne-- derwaard', de heer J. U. Smit, over dit complex. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM 'Dit is de dag van mijn leven. Kijk, die Euro mast nou eens, dat is niet meer dan een naald'. De bewoners van de bejaardencentra Hergerborch en Sint Petrus Sn Berkel en Ro den rijs raken niet uitgepraat over de prachtige vliegtocht, die zij gistermiddag hoven de Maas stad maakten. Van een van zon zinderend vliegveld Zestientien- hoven vertrokken bijzonder blije mensen voor hun, voor de mees ten, eerste vliegdoop. Onder de vijfenveertig bejaarden bevond zich ook de heer Wietse Kaastra, die zondag vijfennegentig jaar is geworden. Ook hij is meer dan dankbaar voor deze geheel gratis aangeboden vliegtocht. Dankbaar GOUDA Ongeveer 150 man, werkzaam bij Leyland Motor Cor poration in Gouda, hebben slechts een deel van de woensdag ge werkt. Oorzaak: bomalarm. ROTTERDAM Als prof. dr. J. Moil, decaan van de Medische Fa culteit Rotterdam, vrijdagmiddag samen met de tv-presentator Koos Postema het audiovisuele Cen trum van de Medische Faculteit Rotterdam gaat openen, heeft ook Rotterdam zich geschaard in de rij van Nederlandse instellingen voor hoger onderwijs, die gebruik maken van moderne communica tiemiddelen, om daarmee het on derwijsprogramma te versnellen en de kwaliteit van het onderwijs te vergroten. Zo'n audio-visueel centrum is een heie opnamestudio met alles er op en er aan. Hoofd van de audio visuele dienst van de Rotterdam se Medische Faculteit is de medi cus A. C. Gisolf en die dienst telt een staf met een regisseur, twee assistenten en een aantal tech nici. AUTORADIO met ingebouwde krachtige luidspreker. 6 Transistors, hoge- en lage- toonregeling. Kompleet met bevestigings- en ontstoringsmateriaal en antenne. RADIO-PORTABLE Nordmende Dïngi. FM, Lange- en middengolf, aansl, voor oor telefoon, netvoeding, grammofoon/recor der. Normaal 179.-. Nu VRAAG HET "MODERN"-PASPOORT VLAARDINGEN De Vlaardingse avondvierdaagse kenmerkt zich dit maal door bijzonder grote belangstel ling. Vorig jaar waren er 5733 deelne mers maar dit aantal werd nu over schreden met 1021 personen, hetgeen betekent dat er 6754 deelnemers aan de start op de eerste avond versche nen. Het aantal groepen is vermin derd van 101 tot 79 maar het aantal individuelen steeg van 2390 tot 2746. De Vlaardingse Politie Sport- en Ont spanningsvereniging, die voor de vijf tiende keer de wandeltochten organi seert, heeft weer aantrekkelijke rou tes samengesteld, die alle starten vanuit park 't Nieuwelant waar ook de finish is. Alle wijken van Vlaar- dingen komen in de diverse routes voor en ook wordt een bezoek aan Schiedam gebracht, onder andere in het Beatrixpark waar de deelnemers langs de kinderboerderij trekken en waar ook langs de Poldervaart gewan deld wordt. De stemming laat niets te wensen over, maar toen het in 1971 bijna voortdurend regende was de stem ming ook opperbest. Er zijn zelfs diverse deelnemers die vinden, dat wat regen wel nodig is om fit te blijven. Donderdagavond worden de duizenden wandelaars op de Mozartlaan opge wacht en ingehaald teneinde met mu ziek verder naar de finish te gaan, uiteraard met bloemen in diverse geu ren en kleuren. Het is even aanpakken geblazen, want wethouder drs. J. Borgman (ruimtelij ke ordening) zal het gestoffeerde voetgangersgebied vrijdag aanstaande om drie uur officieel in gebruik stel len. Hij doet dat door enkele elemen ten te 'onthullen'. De opening van de aangeklede prome nade staat voor vrijdag op het pro gramma, omdat dan de festiviteiten rondom de viering van 'Gouda 700 jaar stad* officieel van start gaan. Na de onthulling en een wandeling door het voetgangersgebied volgt een ont vangst in de Burgerhal van het stad huis. Een uitspringer in de promenade is zonder meer de hoek Kleiweg-Hoog straat-Turfmarkt, waar groen en zitjes op een trapsgewijs ingericht pleintje komen. Ook op andere plaatsen komt vrij veel groen. Het plan de Kleiweg vóór de start van het zevende eeuwfeest een attrac tiever entree te geven, heeft het niet gehaald. Het bleek moeilijk uitvoer-, baar, omdat er vrij veel leidingen in de grond liggen. Een herzien plan kan echter niet tijdig meer worden gerealiseerd. .~r i--,-usv- J w V "i.'i? r 'r i - 4iA'' - n i ï.t Wül Gratis liegreisje boven Maasstad Het gemaal kan door één man be diend worden, terwijl ook de bedrijfs- toestand van de 20 poldergemalen gesignaleerd kan worden. Niet alleen de grootte van het nieuwe gemaal, maar ook de verregaande automatise ring betekenen een primeur op dat gebied. De bouw van dit gemaal was noodza kelijk omdat als gevolg van de afslui ting van het Haringvliet en het Volke rak de gemiddelde laagwaterstand in de rivier 30 cm hoger is geworden. Dit hield een beperking van de bema- lingsduur in, hetgeen zou kunnen leidden tot inundatie van een deel van de Alblasserwaard. Het nieuwe gemaal is in staat bij een waterstand van 2.30 pius NAP nog 350 kubieke meter water per minuut op de rivier te lozen. De totale bouwkosten bedroegen 4,5 miijoeu gulden. Voorzitter Smit was blij dat dit gemaal op tijd tot stand is gekomen, omdat hiermee gelijke tred kan worden gehouden met de uitvoe ring van de werken in de noordelijke delta. In zijn uitvoerige rede herin nerde de heer Smit er aan, dat in 1277 dc Alblasserwaard de eerste ringdijk kreeg en dat daarna de strijd tegen het water de gemoederen altijd heeft beziggehouden. Steeds weer wa ren verbeteringen noodzakelijk. Met dit nieuwe gemaal heeft *De Neder- waard' getracht om zelfs maar een bescheiden inundatie van de Alblas serwaard te voorkomen. ROTTERDAM Bij het M.A.I,-bu- reau Rotterdam zijn ruim 100 jonge mensen ingeschreven, die in de zo mermaanden juni, juli en augustus graag iets wiilen verdienen om hun vakantie te kunnen betalen. Het M.A.I. heeft reeds vele werkgevers benaderd om deze jonge mensen aan een 'vakantiebaantje' te helpen, maar deze pogingen hebben helaas nog niet voldoende resultaat opgeleverd. Het gaat hier niet alleen om deze 100, maar om nog meer jongeren, die niet via het M.A.I en het Gewestelijk Ar beidsbureau een baantje proberen te vinden. Het M.A.I -bureau verzoekt werkgevers in de verzorgende sector, die voor enkele weken vakantiewer kers kunnen gebruiken, zich te mel den bij het Maatschappelijk Advies- en Inlichtingenbureau, Mauritsweg gg te Rotterdam. Telefoon: 010-135252. Voordat het vliegfeest voor du bejaar den kort beginnen, had men eerst al eeen feestelijke autotocht naar Rotter dam gemaakt. Dertien auto's waren beschikbaar gesteld om alle bejaarden op de bestemde plaats te brengen. Eenmaal op het vliegveld aangeko men, wachtte hen alweer een verras sing. Obers zorgden voor een snel serveren van enige consumpties. En toen kon dan eindelijk het vliegreisje beginnen. De bejaarden werden keu rig in groepjes verdeeld en vervolgens via handige wagentjes naar de lan dingsplaats gebracht. sagiers vervolgens over het veld om daarna op stijlvolle wijze in de blau we lucht te verdwijnen. Het weer was voor deze tocht uitermate goed! Al hoewel volgens de bejaarde reizigers niemand slapeloze nachten had ge kend voor deze vlucht, was men bij de start toch wel wat nerveus. Dat bleek bijvoorbeeld, toen een van de deelnemers drie veiligheidsriemen ge bruikte om zich aan zijn stoel vast te maken. In de vliegtuigjes waren de 'oooh's en aaah's' niet van de lucht. Bijzonder veel hebben deze bejaarden genoten. Vooral de bekende tekens in de stad hadden uiteraard hun bijzon dere aandacht. Een hoogtepunt was het voor velen, toen de vliegtuigjes vervolgens over de bejaardentehuizen vlogen. Voor de eerste keer in hun leven dat ze van zo'n hoogte nu eens de woningen konden zien. Na een kwartier in de lucht te zijn geweest, belandden de bejaarden even later weer veilig op het vliegveld, waarna de opgedane ervaringen druk uitgewisseld werden. Het aanbod voor deze gratis vlieg tocht is afkomstig van een van de exploitanten van rondvluchttochten van Seaport, de heer Kuiters uit Am sterdam. De organisatie van deze tocht en alles wat daaraan vooraf ging was in handen van twee Berkelaren, de heren J. Koger, P. M. Loeffen en J. C. Oudshoorn, oud-ambtenaar socia le en culturele zaken van Berkel en Rodenrijs. Niets werd aan het toeval overgelaten. De arts, die aan de be jaardencentra verbonden is, werd be naderd voor zijn oordeel. En toen deze zijn fiat aan de reis gaf, konden de voorbereidingen pas echt goed op gang komen. Ook de directrices van de tehuizen, zr. Dolorosa Tijssen en mevrouw OLdenbeuvtog toonden zich bijzonder enthousiast. De vijfennegen- tigjarige heer Kaastra, die negen kin deren grootbracht, waarvan de oudste ook al naar de pensioengerechtigde leeftijd loopt, noemde de vliegtocht 'een geweldige ervaring'. In de loop van de ochtend was de politie van Gouda telefonisch meege deeld, dat er bij Leyland een bom was geplaatst, die 's middags om 4 uur zou ontploffen. De poiitie waar schuwde de directie van het bedrijf, die daarop het personeel naar huis liet gaan. Later volgde nog een telefoontje naar een plaatselijke krant: 'Als jullie mooi vuurwerk willen zien, moeten jullie naar Leyland gaan'. Personeelsleden en politie hebben het gebouw afgezocht, doch niets gevon den. Het centrum in Rotterdam heeft on geveer twee miljoen gekost. Ailes is nog niet volmaakt: het is nu nog zwart-wit, er moet nog worden overge schakeld op kleuren, maar dat kan nu nog niet. Zwart-wit heeft, vooral op medisch terrein, enorme beperkingen. Er zijn studiecabines, waar lessen via geluidsband, lichtbeelden en micro- seoopmateriaal ter beschikking van de student staan. De student neemt hier de les die hij nodig heeft en werkt die door. Daarna leiden deze studies tot groepsdiscussies over een bepaald probleem, dat in de groep met de uit de lessen verworven kennis moet wor den opgelost. Dit programma wordt nu toegepast in de pathologie en neurologie. Uitbrei ding kan later voigen. Ook biedt de afdeling mogelijkheden voor de relatie tussen patiënt en zie kenhuis. Er is een informatief pro gramma voor patiënten in de hartaf- ROTTERDAM De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rot terdam is gekomen met een nota, die een antwoord inhoudt op de onlangs verschenen structuurnota van de dienst van stadsontwikkeling. Die no ta heeft de kamer vervat in een brief aan b. en w. en, anders dan de dienst voor stadsontwikkeling die een theo- opzicht aandacht voor het nieuwe winkelcentrum Zuidplein, dat weilieht in de toekomst steeds belangrijker zal worden. Verder bepleit de kamer van koop handel een zo sterk mogelijke toene ming van de woonfunctie in het ge bied ten oosten van de Coolsingel, er van uitgaande dat de mensen die in retisch wetenschappelijk werkstuk het stadshart wonen gereder aan het RAAMSDONKVEER De industrie- terreinen Domboseh I en Dombosch VII6gr6ISJ6 U zijn opgeleverd. Hiermee ligt 160 hectare bouwrijpe industriegrond klaar aan Rijksweg 27 en de rivier De Donge. In januari 1970 werd met de werk zaamheden begonnen. Het terrein is tot stand gekomen dank zij de een drachtige samenwerking van de ge meenten Dussen, Geertruidenberg, Ma de en Drimmelen en Raamsdonk Door de ligging aan de rivier is Dombosch I, 130 ha groot, zeer ge schikt vo,or bedrijven, die voorkeur geven aan vaarwater. Dombosch II, 30 hectare groot, is gesitueerd langs de rijksweg Breda- Utrecht. Op elegante wijze scheerden de kleine vliegtuigen met hun belangrijke pas- Indien u de krant onverhoopt eens niet mocht ontvangen, ver zoeken wij u ons bij voorkeur te bellen tussen 9 en 12 uur. TEL. 010—11.55.88. VLAARDINGEN Het gemeentebe stuur wi'l het jeugdbeleid in Vlaardin gen krachtiger gaan aanpakken. In aansluiting op een beleidsnota van wethouder Jac. van der Linden is de raad een viertal voorstellen aangebo den, bedoeld om het jeugd- en jonge renwerk te bevorderen. Drie van de vier voorstellen hebben betrekking op een ruimere financiële bijdrage van de gemeente aan het jeugdwerk. Dat geldt zowei voor de te organiseren aktiviteiten ais voor de bouw en inrichting van nieuwe ac commodaties. Het vierde voorstel be helst de instelling van een functione le Raad voor Jeugd- en Jongerenwerk. Uit de nota van wethouder Van der Linden blijkt o.a. dat het jeugdwerk voor 6- tot 14-jarigen ongeveer 3.000 jongeren bereikt en het jongerenwerk (15 jaar en ouder) ongeveer 2200. Deze aantallen zijn exclusief de bezoe kers van Kommunio (360 per week), clubhuis De Haven (225 per week) en het sociaal-cultureel werk Holy (500 per week). De bezoekersaantallen van kerkelijke clubs zijn niet bekend. Wat betreft de accommodaties merken b. en w. dat er in de wijken meer voorzieningen moeten komen voor de leeftijdsgroep 12-16 jaar. Deze catego rie is namelijk sterker wijkgebonden dan de oudere jeugd. Inmiddels buigt een werkgroep zich over de problema tiek van de jongeren tot 16 jaar. Het gemeentebestuur zal onderzoeken of het mogelijk is het tekort aan jeugdaceommodaties in de Westwijk en Holy zoveel mogelijk op te heffen. Voorts zeggen b. en w. dat zij aan dacht zullen besteden aan goede voor zieningen voor de jeugd in renovatie- wijken, waar de woningen zullen wor den opgeknapt. De nota bevat interessante gegevens over de ledenaantallen van de Vlaar dingse jeugdorganisaties. In de perio de 1960-1964 liep het totaal aantal leden op van 2960 tot 4443. Sinds 1974 tot eind vorig jaar was echter weer een gestadige achteruitgang te consta teren. Eind vorig jaar telden de di verse jeugdverenigingen nog 2885 le den. In de loop der jaren is het totale subsidiebedrag voor het jeugdwerk sterk toegenomen. In 1960 was het bedrag nog 9.000, nu wordt per jaar 41.000 aan jeugdorganisaties uitbetaald. Als de raad het pakket voorstellen van b. en w. aanneemt, zal dit bedrag nog verder toenemen. Be rekend is dat de kosten in het jeugd werk gemiddeld 10 procent per jaar omhoog gaan. Om tot een betere belangenbeharti ging van het jeugd- en jongerenwerk te komen willen b. en w, een functio nele raad instellen, zoals die reeds bestaat voor sport sn recreatie en voor cultuur. De jeugdraad-nieuwe- stijl zal uit slechts negentien leden bestaan. Deze vertegenwoordigen het jeugdwerk, het jongerenwerk, de ge meenteraad, de jeugd gemeente raad en de niet-georganiseerde jeugd. Ook zul len een aantal deskundigen worden aangezocht, Tenminste de helft van het aantal leden mag niet ouder dan 30 jaar zijn. De wethouder van jeugd zaken v.ordt geen voorzitter van de jeugdraad. Wei za! hij in het dage lijks bestuur zitting nemen. GOUDA Het beiaardeoncours, dat in het kader van de festiviteiten ron dom 'Gouda 700 jaar stad' zou worden gehouden, gaat niet door. De Neder landse Klokkenspelvereniging heeft namelijk van medewerking aan dit evenement afgezien. De Klokkenspelvereniging voert daar voor drie argumenten aan: Het caril lon van de Sint Janskerk is niet geschikt voor zo'n concours, er is voor de beiaard geen geschikt reper toire te vinden en de geplande data komen haar ongelegen. Volgens insiders houden deze argu menten totaal geen steek. Zij noemen het een kwestie van onwil, een gevolg van controverses binnen het bestuur van de Klokkenspeivereniging, De organisatoren van het beiaardeon- cours, die reeds in 1970 met de voor bereidingen zijn gestart, hebben het besluit van de vereniging voor kennis geving aangenomen en het concours geschrapt. Zij hebbe niet gereageerd en wel om te voorkomen, dat de onderlinge ruzies op derden worden afgewenteld. Het carillon van de Sint Janskerk zal tijdens de feestmaanden wel klinken. Zelfs meer dan gewoonlijk. Stadsbei- aardierster Maria Blom verzorgt naast de normale cyclus ook nog een aantal extra concerten, terwijl ook enkele gastbeiaardiers naar Gouda zullen ko men. CAPELLE AAN DEN IJSSEL Za terdagmiddag twee uur zal de heer B. Elffers, voorzitter van het distriet Rotterdam van de KNLTB, het nieu we tennispark met clubhuis van de Capelse Tennis Club CTC aan de 's Gravenweg officieel in gebruik ne men. Het ontwerp voor dit clubhuis is van de architect W. Vermeulen - lid van CTC - die verbonden is aan het bureau De Weger te Rotterdam. De firma Bogaerdt en Schmidt uit Stol wijk heeft het werk uitgevoerd. Na de opening en een receptie door het bestuur zullen om vier uur de monstratiewedstrijden worden ge speeld door leden van het eerste team van Leimonias uit Den Haag. 's Avonds is er feest in het clubhuis. Het kwartet Peter Vink zorgt voor dp muziek. vervaardigde, heeft de kamer van koophandel haar nota geheel toege spitst op de Rotterdamse situatie. Alvast deeit de kamer het optimisme van de dienst van stadsontwikkeling met ten aanzien van het openbare vervoer, al zou de kamer uiteraard graag zien dat dit openbare vervoer dusdanig aantrekkelijk en efficiënt zou zijn dat daarvan veelvuldig ge bruik wordt gemaakt. De 'vingerstad', zoals de Kamer van koophandel die ziet, wijkt af van de visie van de dienst van stadsontwikke ling, welke afwijking noodzakelijk is door de interpretatie op de specifieke Rotterdamse situatie, waarbij de twij fels ten aanzien van de mogelijkheden die het openbare vervoer in de nabije toekomst heeft te bieden en de histo risch bepaalde voorkeur voor het wo nen langs de grote rivieren factoren zijn. Daarom vraagt de kamer van koop handel de nodige aandacht voor de bandsteden in het ruimere kader van de omgeving van Rotterdam. De kamer van koophandel constateer de dat het verzorgingsgebied van Rot terdam zich in menig opzicht in zui delijke richting verder uitstrekt dan in noordelijke, waar Delft en Den Haag voor een afsluiting zorgen. Dit stelt de kamer voor de vraag of het historisch gegroeide stadscentrum op de noordelijke Maasoever wel zo gunstig is gelegen en zij vragen in dit ROTTERDAM Het Instituut Stad en Landschap heeft gistermorgen en - -middag een bijzonder geslaagde excur siedag gehouden. De deelnemers brachten onder meer bezoeken aan de gemeenten Waddinxveen en Gouda. In Waddinxveen werd onder meer aandacht besteed aan het plan Groenswaard, Ook stond men uitge breid stil bij de eerste na-oorlogse woonbuurt in Waddinxveen, de Bo- menwijk of ook wel de Sniep ge noemd, die naar voren komt als een duidelijke afspiegeling van een stro ming, die zijn oorsprong vond in tuindorp Vreewijk in Rotterdam. In Gouda werd, hoe kan het ook anders, uitgebreid aandacht gewijd aan het zevenhonderdjarig bestaan van de stad. Deze gemeente, die ontstaan is op de plek waar de Gouwe zich vere nigt met de Hollandse IJssel, ontving op 26 juli 1272 uit handen van graaf Floris V de stadsrechten. Aan de excursie ging een jaarvergadering in Rotterdam vooraf, waar onder meer het jaarverslag aan de orde werd gesteld en een herbenoeming van een lid van het dagelijks bestuur plaats had. stadsleven zullen deelnemen dan zij die daartoe vervoer nodig hebben. Een deel van de binnenstadbewoners zal er ook werk vinden, hetgeen de vervoersstromen naar en van dit cen trum zal beperken. De kamer gaat niet, zoals de opstel lers van de structuurnota, uit van een centraal knooppunt van openbaar ver voer. In Rotterdam liggen rond en in het centrumgebied belangrijke ver keersaders die vooral door particulier vervoer worden gebruikt. VLIST -In de gemeente Vlist heerst bij de inwoners ongerustheid over de nieuwe regeling van de Twee Provin ciën lijndienst Utrecht-Gouda via Jutphaas-Polsbroek en Haastrecht De busonderneming heeft van deze uur-dienst thans een twee-uurdienst gemaakt, zodat het voor de inwoners zeer moeilijk wordt van de bus ge bruik te maken. Ook de schoolkinde ren ondervinden hiervan de moeilijk heden. 's Avonds vertrekt de laatste bus uit Gouda om 8.25 uur in de richting Vlist, terwijl op zondag de dienstrege ling nog meer te wensen overlaat Met name door de plaatselijke afde ling van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen is tegen deze ingekrom pen dienstregeling voor de inwoners van Vlist geprotesteerd deling, er zijn informatieve program ma's voor diabetes-patiënten in voor bereiding, Er wordt aan gewerkt, voor ieder ziekenhuisbed een tv-apparaat te krijgen. Dat nu elke Nederlandse instelling van wetenschappelijk onderwijs een audio-visuele afdeling heeft en er een landelijke samenwerkingsinstelling is, wil nog niet zeggen dat men bijvoor beeld in Rotterdam een college in Groningen kan volgen. Maar ook dit komt. Ook is het nog onmogelijk een gecentraliseerd onderwij sp rogramma te maken voor elke medische facul teit. Niemand weet namelijk wat een goed programma is, en zolang dat nog niet vaststaat en in Utrecht, Gronin gen of Rotterdam de inzichten daar over verschillen, kan men weinig an ders doen dan de programma's onder ling vergelijken. Een nieuwe figuur Is de tv-rcgisseur in de universiteit. Een verschil met de 'vrije' tv-reglsseur is. dat de docent de voile verantwoordelijkheid voorde inhoud van het programma behoudt en niet de regisseur. Een programma komt tot stand door overleg van de docent, de regisseur en de onderwijs- deskundige, die ieder hun vakkennis inbrengen. BARENDRECHT Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de wn- ningbouwvereniging 'Patrimonium', waarover wij vorige week uitvoerig schreven, is de voorzitter, de heer J. Wesdijk» koninklijk onderscheiden. Burgemeester G. van Hofwegen speld de de heer Wesdijk de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, op. Voorzitter Wesdijk was jarenlang de motor achter de vele activiteiten van Patrominium. Met dit koninklijk goud voor de heer Wesdijk kwam toch ook de waardering voor 'Patrimonium* zelf tot uitdrukking. In zijn rede had burgemeester van Hof wegen ondubbelzinnig laten blijken veel respect te hebben voor het werk van de woningbouwvereniging. De giften, die 'Patrimonium' heeft ontvangen, zijn geschonken aan het tehuis van Philadelphia, 'Meliom'. GOUDA In het kader van de viering 'Gouda 700 jaar stad' organi seert de Gemeenschap van Kerken in Gouda een speciale bezinningsdienst op woensdag 21 juni, des avonds om 20 uur In de St Janskerk, Voorgangers zijn dr. Gerh. Huls. ds A. C. Mooy, pater P. Maarschalken weerd en brigadier Hennink van het Leger des Heils. Organist is Klaas Boersma. De collecte zal bestemd zijn voor d# leprapatiënten in Suriname. VADERDAG 85 99 met zijn vele voordelen en attrakties HOOFDKANTOOR EN TECHNISCHE DIENST ROTTERDAM SLUiSJESDIJK 108, ie!. 296633 - Sciiiedamsewsg 145. tal. §52500 Straatwon 59, tsl.185988 Pleinwsg 150-154, hl. 277555 Walenlmrgerweg 118, tel. 240252 Hi-fi/Stereo showroom. Kar.?.i?P2iï!aIls P!la3*167'{8l-]3,034"P!alc,i: 120831 flsMo 29-31,1ei.'808237« Winkelcentrum ..Groot IJsseïmonde",tel.3219B8 - VLAARDINGEN Liesveld 6. tel. 346330 CAPELLE Winkelcentrum ..Koperwiek", tel. 503216 ALEXAtiDERSTAB Wlntcelcenlnim „Het feW iw-203878liOOBVUETWmkatcenirurn„Hoogv|iet",tel. 150822 - 0ELFT Winkelcentrum „In de Hoven", tel. 015 - 40796 DORDRECHTHeeweg3,tel. 0185D-33631 «Winkelcenlnim„Ctal)beliDi",tel.01650 - 31867-RIDDERKERK Lagendijk 31-35, tei.Ot B04-13030

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 2