£\ijt kwam te laat... Jan Zoons reed het snelst De Hoek om Films te Rotterdam I:l'« Amrobank koopt modehuis Rmune fflotói tefe EMys ilte5het§ fïBfeijj Ja - NEO blijft in tweede klasse C SIMONIS y PC fraktieleider verlaat raad Botte pech Motto Tournooi Zwaluwen Duyndam volgend jaar bij Gitane Sportprogramma Nederlagen voor 's-Gravenzandse SV en ARC Wielerronde jnbüerT^ 'E^eL#r' TROUW/KWARTET VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1972 Regio R 4 ROTTERDAM Op de Rotter damse Lijnbaan zal van 18 tot en met 31 augustus de gemeente Vlaardingen zich presenteren! Dit zal gebeuren op verschillende manieren. De aanleiding tot deze Vlaardingse manifestatie was een verzoek van het Rotterdamse co mité: 'Honderd jaar Nieuwe Wa terweg' en de vereniging Winkel- promenade Lijnbaan. De winkel promenade wordt getooid met de Vlaardingse rode, gele en blauwe driekleur. Hieuwe films Prolongaties Nachtvoorstellingen Kindermatinees ROZENBURG Rozenburg'heeft een heel mooi nieuw postkantoor dat donderdag werd geopend met een 'open huis'; ieder, die iets over de PTT en over het nieuwe postkantoor wilde weten mocht binnen lopen om vriendelijk te worden onthaald en te worden voorzien van alle gewenste informatie. Het oude postkantoor was voor de groeiende gemeente Rozenburg veel te klein geworden. VLAARDINGEN De gemeenteraad heeft zich uitgesproken vóór de vestiging van een klein woonwagenkamp in Vlaardingen. Over de plaats waar dat centrum moet komen bestaat echter verschil van me ning. De meeste frakties zijn niet bijster gelukkig met de Broekpol der, het stadsdeel dat in oriënterende besprekingen met het college van G.S. van Zuid-Holiand is genoemd als mogelijke standplaats voor zo'n vijftien woonwagens. Onduidelijk LAATSTE GROTE KLAP MIDDELHARNIS De Amro bank, die gevestigd is aan de Voorstraat 33 in Middelhamis, heeft het pand van het Modehuis Nipius aan de Kade aangekocht! Het ligt in de bedoeling van de directie van de Amrobank dit pand te gaan gebruiken als nieuw bankgebouw. Het kantoor aan de Voorstraat, dat al rond vijftig jaar als bankkantoor in gébruik is, voldoet niet volledig meer aan de eisen, die aan een moderne bankvestiging gesteld mogen worden. Onmenselijk Ook wethouder Van Duijn-Spruijt dis- centrum eruit gaan zien, waarvoor de burgemeester van Ouderkerk d^^'uU promstbriever^preekti °P augustus de eerste paal heeft geslagen. Rechts op de maquette- 'Daardoor worden de woonwagenbewo- toto is de op 27 juni j.I. geopende bejaardenflat te zien, met lUlKS ners in een hoek gedrongen, waar de op de voorgrond het hoogste deel van de verzorgingsflat, die zal gaan bestaan uit drie delen van verschillende hoogte. Het deel links op de foto telt vier woonlagen, daarachter komt een deel met drie lagen, en tenslotte daarachter nog een met twee lagen. Het geheel wordt verbonden met de bejaardenflat rechts en krijgt één centrale hoofd ingang, Architect is de heer K. Landers uit Rotterdam, die ook de bejaardenflat ontwierp. Als streefdatum voor de oplevering wordt aangenomen 1 augustus van het volgend jaar. ft Vlaardingen straks in aktie op de Lijnbaan Zoals bekend hoopt de gemeente Vlaardingen in 1973 het feit te her denken, dat graaf Floris de Vijfde het precies zevenhonderd jaar geleden stadsrechten schonk. Onder meer in verband met de komende serie festivi teiten ter gelegenheid van dit bijzon dere jubileum, wordt deze manifesta tie gehouden. Men wil op deze wijze de bewoners van het wijde Waterweg gebied attenderen op het zeven hon derdjarig bestaan. Als motto voor de<re Vlaardingse ma nifestatie is '699 jaar Vlaardingen met volle kracht vooruit' gekozen. Borden op de promenades en stickers op de étalageramen van alle'Lijnbaan- winkets zullen 'de aandacht op deze manifestatie vestigen. Op de Lijnbaan komt verder een zes - meter hoge ducdalf. Als tekst komt daarop te staan: "Leg's aan in Vlaar dingen in 1973'. De stad, die de eeuwen door zo nauw betrokken is geweest bij de visserij, zal dit element tijdens de manifestatie niet laten ontbreken. Zó worden in de étalages vele voorwerpen uit de col lectie van het Museum voor de Neder landse Zeevissrij tentoongesteld. VLAARDINGEN Zwaluwen organi seert morgen het Harry van der Berg- toumooi, waaraan wordt deelgenomen door A-, B-, C- en D-junioren van Sparta, Excelsior M, Feyenoord, Maas dijk en Zwaluwen. Dit "evenement werd in het verleden onder meer gewonnen door Spaken burg, SVV, Quick Boys, Zwaluwen en Sparta. Er wordt om tien uur afge trapt. Voorts zullen in verschillende zaken aan de Lijnbaan historische voorwer pen geëxposeerd worden, die afkom stig zijn uit de collectie van het gemeente-archief. Onder deze verzame ling bevindt zich een der meest op zienbarende archeologische ontdekkin gen uit de laatste jaren in West- Nederland gedaan, namelijk de vondst van neoiitisehe bewortingsresten in het westelijk stadsdeel van Vlaardin gen. Daarbij werden sporen aangetrof fen van een oude nederzetting, welke gedateerd werd omstreeks 2500 Jaar voor Christus. Tijdens de Vlaardingse manifestatie op de Rotterdamse Lijnbaan zal ook het organisatie en verenigingsleven in deze stad aan de orde komen. Zo zullen enkele plaatselijke muziek- en zangverenigingen een voorstelling op de Lijnbaan komen geven. Ook is men aktief bezig om enkele Vlaar dingse kunstenaars te interesseren voor een expositie in het Lijnbaan- kunstenaarscentrum. Verder ligt het in de bedoeling om in étalages foto's, tekeningen, maquettes en ander materiaal te exposeren. Dit materiaal zou de bezoekers oen beeld WADD1NXVEEN Een 29-jarige Rotterdammer had na een echtelijke ruzie zijn woning verlaten en was onder invloed van sterke drank met de auto richting Duitsland gegaan om nooit weer in Rotterdam terug te keren. Bij WaJdinxveen kwam hij tot de ontdekking dat de benzine op was, dus ging hij naar het Shellstation van de heer Hoek, waar hij tot zijn grote verbazing merkte niet meer dan tien guiden op. zak te hebben. De pompbediende gaf hem voor dit bedrag benzine, waarop de man kwaad werd, de ruit van het station insloeg en met acht gasaanstekers en drie zaklantaarns verdween. On gever zeven kilometer verder kreeg hij sjjijt en zette zijn auto onder Reeuwijk aan de kant van de weg en ging lopend terug naar de pomp, waar hij zich meldde met de ontvreemde voorwerpen. Het was toen een kleine moeite de man aan de politie over te leveren. moeten geven van het verleden, het hedendaagse en het toekomstige Vlaardingen. In een speciaal daarvoor ingericht klein informatiecentrum zul len belangstellenden geïnformeerd worden over de vele festiviteiten, die in verband met het zevenhonderdjarig bestaan gehouden zullen worden. De Vlaardingse manifestatie zal overigens eind augustus niet afgelopen zijn. Van 5 tot en met 16 september zullen er op de Lijnbaan onder het motto: 'De Lijnbaan op ie Lijnbaan' demon straties plaats hebben van het aloude ambacht van de touwslager. Deze de monstraties worden gehouden van dinsdag tot en met zaterdag tussen een uur en half vijf. Tenslotte zal er vanaf 23 september tot aan het begin van oktober tijdens een Vlaardingse presentatie op de Lijnbaan een verband tussen de Lijn baan en de zee worden gelegd. Kor tom de Rotterdamse Lijnbaan zal gon zen van de aktiviteiten ter voorberei ding van het zevenhonderdjarig be staan. ROTTERDAM Leo Duyndam zal volgend seizoen in de kleuren rijden van het Franse merk Gitane. De Poel dijker was eveneens in onderhande ling met 3IC, maar heeft er de voor keur aan gegeven het financieel aan trekkelijker contract van Gitane te ondertekenen. Duyndam (24) vertoeft momenteel reeds enkele dagen in Frankrijk, waar hij zich voorbereidt om het Wereld kampioenschap op de weg voor profs, dat zondag in Gap wordt verreden, Een andere Westlander, Wout van der Berg, zal in 1973 waarschijnlijk worden opgenomen in de ploeg van Rokado. Neerlands oudste beroepsren ner, hij is 38 jaar, behoort reeds enkele jaren tot de populairste cou reurs In ons land. Door een tinensie- ver trainingsschema af te werken is de vorm van Van der Berg de laatste weken met sprongen vooruit gegaan. HOEK VAN HOLLAND Jan Zoons konhet zelf niet eens geloven. 'Ik dacht waar blijven die.jongens nou', merkte- de 24-jarige Voorschotenaar laconiek op, nz~,*,+ hij zich in de sprint met opval W gemak als win naar over de streep hsil gewerkt in de profronde van Hoek "Z't Holland. 'Juist voor de lattsie.Locht sprong ik weg', liet de Wy.iert-v -areur later los. Hij pakte niet meer Tan tien meter voorsprong. En d Lieek voldoende. ,Want Harrie Steevens kwam op de finish nog juist een tweetal meters tekort om Jan Zoons van zijn eerste zege in zijn (éénjarige) profcarrière af. te houden. Gos van der Vleuten, Henk Benjamins en Harrie Steevens werden duidelijk verrast door die verrassende 'jump' van Zoons, die al enkele weken gele den aankondigde in Hoek van Holland te willen 'vlammen'. Vorig jaar wist hij immers na Jos van der Vleuten beslag te leggen op de tweede plaats. De vele kijkers waren getuige van een aantrekkelijke profkoers. Al direct na het startschot koos Jules Bruessing het hazepad. Hij kreeg spoedig steun van Wint Ke"eners. René Pijnen, Jos van der Vleuten en even later Cees Zoontjes. Door een reactie in de meu te vaa Jan Janssen, Harrie van Leeu wen en Jan Zoons reed er na twintig kilometer wéér een gesloten renners- lint over het.'parcours. De schermutselingen volgden elkaar daarna snel ;op. Tot een definitieve afscheiding kwam het niet, al reed 'De Vleut' ehkele ronden lang met honderd meter voorsprong voor de groep uit. De 'slag' viel' met nog twintig kilome ter te gaan. Harrie Steevens (na ziek te en blessures bezig aan een come back) demarreerde, bleef een paar rondjes alleen en kree§ toen Henk Benjamins aan zijn zijde. Na een korte achtervolging wisten Jan Zoons en Jos van der Vleuten zich eveneens bij de koplopers te nestelen. Het betekende meteen de beslissing. De uitslag werd: 1. J. Zoons (Voor- ADVERTENTIE) schoten) 100 km in 2.21.23;2. H. Steevens (Eïsloo); 3.. J. .an der Vleu ten'(Helmond); 4. H, Benjamins (Hol- larrdscbeveld); 5. -P. 'Kisner (Heikant) op 27 sec.; 6. J. Janssen (Putte); 7. W. de Bosscher (België); 8 J. Rons- mans (België); 9. B. janbroers (Zaan dam); jLO. J. Serpent! (Axel); 11 G. Harirtgs (Scheulder); 12. -M. de Ko ning (Scherpenzeel); 13. C. Zoontjes (Tilburg); 14. II. Ottenbros (Hooger- heide); 15. R. Volkaert (België); 16. Bruessing (Bovenkerk); 17. J. van- Leeuwen (Den Haag); 18. M. Pustjens (Roosteren);' 19. M. Polansky (Luxem burg): 20 R Matthews (Amerika) Kan je nagaan. En de perzen weten er toch wel wat van. Anwae Moktha lefe Ghaliye Meshedi, oftewel: voor een geweldige kollektie naar Meshed. Logisch eigenlijk dat u uw pers bij Meshed koopt Ze hebben niet j voor niets een gewel dige kollektie van een uitstekendekwaliteit eq uitgekiende perzische prijzen. Kom eens langs voor een vrijblijvend perzen- advies. o e,. pei? ze «„-„««IJ? O s.t BINNENWEG 137 - b-j ho«k BOTTERDAM - TELEFOON Ö10 -135,9*3 pAjetef«Ahd ARENA: Adios Sabata. een wes tern met de bekende sterren Yul Brynner, Dean Reed en Pedro San chez. 14 jaar. REX: Rio Lobo, eveneens een wes tern met John Wayne van uitste kende inhoud. 14 jaar. CALYPSO: 18e week 'De vier vuis ten van de duivel'. Avonturen var» het edele duo Terence Hill en Bud Spencer. 14 jaar, CENTRAAL: 3e week 'Meisjes die denken dat alles mag'. Onaanvaard bare vrijheden van meisjes in hun vakantietijd. Sex zonder grens. 18 jaar. CINEAC AD: 2e week: 'Pippi Langkous'. De olijke ondeugd op het witte doek. Jeugdamusement. Elke dag tot 15.30 uur. 's Avonds: 'Zeg maar ja tegen het leger*. Een dolle komedie, a.l. CINEAC NRC: 6e weck: 'The Arls- tocats'. Plezierige en geestige te kenfilm. a.l. 's Avonds: 'Dlrly Harry'. Een keiharde western. Vanaf 17,30 uur. week: 'De zeven Reis langs de per cinerama waarin boeiende en spektaculaire opnamen, a.l. COLUSSEUM: 5e week: 'De rech- ter- en de linkerhand van de dui vel'. Kostelijke western met het bekende duo Hi.ll en Spencer. 14 jaar. CORSO: 4e week: 'The sound of music*. De bekende romantische musical waarin Julie Andrews de harten veroverd, a.l. GRAND: 2e week: 'Samson en Dell» Jah'. Film vrij naar het Bijbelse verhaal. 14 jaar. KRITERION: lie week: 'Puppet on a chain'. Thriller met als hoogte punten een spcktackulaire achter volging door Amsterdam. 14 jaar. LUMlèRE: 3e week: 'Wie een kuil graaft voor een ander'. Vlotte ko medie met Louie de Funès. a.l. LUXOR: 3e week: 'De kettinggan- gersbendc*. Pittige western van Da niel Mann. 14 jaar. LIJNBAANTHEATER: 2e week: 'I love Percy', een sexkomedie met Hvwell Benett en Elke Sommer. 18 jaar. METRO: 3e week: 'Gejaagd door de CINERAMA: 4e wereldwonderen', wereldwonderen wind'. Prachtige film naar de ro man van wijlen Margareth Mit cheli. 14 jaar. PASSAGE: 'Irma la Dove'. De pikante en geestige film van Billy Wilders met Shirley MacLame. 14 jaar. PRINSES: 13e week: 'Dokter Zjlva- gr'. Meesterlijke verfilming van Pastemaks roman door David Le- «ui. 14 jaar. STUDIO '62: 5e week: 'Lucky Lu- ke'. Boeiende film over de man die sneller schoot dan zijn schaduw, a.l. 'T VENSTER: 2e week: 'Burch Cassidy and the Sundance kid'. Zeer knappe en boeiende western met o.a. Paul Newman. 14 jaar. ARENA: 'Voor een paar dollars meer'. Clint Eastwood en Lee van Cleef in harde western. "Vrij, en za. 0.15 uur, CALYPSO: 'Seven guns for the McGregors'. Western, gekruid met humor. Vrij. en za. 0.15 uur. CENTRAAL: 'De man, de vrouw en de lifster'. Uitstekende film over een verstoord huwelijk, met Rod Steiger. Vrij. en za. 0.00 uur. CINEAD AD: 'Een haar In mijn soep'. Een geestige comedie met Peter Sellers. Za. 0.00 uur. COLOSSEUM: 'De laatste trein uit Katanga', met o.a. Rod Taylor. Oorlogsverhaal. Zat. 0.00 uur. CORSO: 'Op vrijersvoeten'. Een geestige komedie met de Funès. Zat. 0.15 uur. GRAND: 'Hang ze hoof. Clint Eastwood in keiharde western. Zat. 0.15 uur. 'T VENSTER: The hired hand'. Uitstekende western met o.a. Peter Fonda. Elke nacht 0.15 uur. CINEAC AD: zie boven. CINEAC NRC: zie boven. COLOSSEUM: Walt Disfiey's 'Duns- bo het vliegende olifantje'. Elke middag 2 uur. PASSAGE: 'De nieuwe avonturen van Dik Trom. Elke middag 2 uur. PRINSES: 'Prins zonder vrees'. Za. en woensd. 2 uur. REX: 'Asterlx en de helden.' Elke middag 2 uur. 'T VENSTER: 'Rin Tin Tin. de dappere wolfshond'. Zat. en woensd. 2.30 uur SPRANG-CAPELLE De KNVB heeft het verzoek van NEO'25 alsnog te worden ingedeeld bij de westelijke tweede Wassers, afgewezen. Zoals be kend is NEO ingedeeld bij het Oosten (2C) en wacht de Sprangse club rei zen naar plaatsen als Kampen, Vrie- zenveen, Emmeloord, Wierden, Wa penveld, Oldebroek, Rijssen, Nijkerk, Huizen, Arnhem en Wageningen. NEO had de KNVB zelf gevraagd ingedeeld te worden bij het Oosten, maar toen later bleek dat slechts twee van de negen bestuursleden hiervan op de hoogte waren en er veel onte-, ,vredenheid in de vereniging heerste 'over de'inmiddels beleend worden'in deling, ging er een tweede brief naar de KNVB met het verzoek deze nog te wijzigen. Volgens een berekening van het be stuurslid de heer D. Vos zal het eerste elftal van NEO nu komende competitie een afstand moeten afleg-, gen van in totaal ruim vijfendertig honderd kilometer Aan busreizen wordt dat een bedrag van ongeveer vijfduizend gulden. Vlaardingen krijgt klein woonwagenkamp Die bezwaren tegen de Broekpolder steunen op de volgende argumenten: De afstand tussen de Broekpolder en scholen en winkels in het centrum is té groot. Door de woonwagens buiten de stad te zetten wordt elk contact met de gemeenschap onmogelijk. Ratten 'zo groot als poezen' maken de omgeving van de vuilstortplaats in de Broekpolder onbewoonbaar. De Broekpolder is alleen bereik baar door drukke verkeerswegen te kruisen. Het terrein dat als standplaats voor de woonwagens is getipt ligt binnen de grenzen - aar in verband met de optredende .uchtverontreini- ging geen woningen mogen worden gebouwd. Deze zogenaamde 'stank- grens' is aangegeven in een rapport van het Openbaar Lichaam Rijnmond. Wanneer G.S. dit laatste argument" accepteren heeft dat volgens de heer J. Wijnstok (PCG) verstrekkende ge volgen, 'Want', zo zei hij, 'waar geen woonwagens kunnen staan, kunnen ook geen woningen worden gebouwd'. Hij vreesde dat de aanleg van een woonwagenkamp de toekomstige ont wikkeling van de Broekpolder, waar voor nog geen bestemmingsplan be staat, zal blokkeren. De prot. chr. woordvoerder sprak de hoop tuit dat in de Broekpolder woningen zullen worden gebouwd. Wethouder me vrouw L. van Duijn-Spruijt deeide die mening. De eventuele vestiging van een woon wagencentrum ten noorden van rijks weg 20 zal de ontwikkeling van dat stadsdeel niet doorkruisen. 'Het ter rein dat wij op het oog hebben voor de woonwagens, is bestemd voor groenvoorziening. Er ligt ook een aan vraag om daar in de buurt een dag-- v-rblijf voor geestelijk gehandicapte ADVERTENTIE kinderen te mogen bouwen', aldus de wethoudster. Het door mevrouw M. de Vries-van der Spek als -minderheidsstandpunt in de PvdA-fraktie gelanceerde alterna tief om in de industriepolder 'De Vergulde Hand' een woonwagenkamp te vestigen vond geen .bijval. De heer Van der Veer (PSP) stelde onomwon den dat Vlaardingen zich maar neer moet leggen bij elke plaats die G.S. in Vlaardingen aanwijzen, 'waar dat dan ook is' De WD-er J. Madern verklaarde in de raad een duidelijke opstelling te missen. De liberale fractievoorzitter concludeerde dat niemand een woon-' gedrag van woonwagenbewoners niet overeenstemt met de gevoelens van de gemeenteraad'. Alleen de PCG- en WD-fraktie onthielden hun stem aan dit voorstel. Nu de gemeenteraad zich positief heeft opgesteld tegenover een klein woonwagenkamp in .Vlaardingen, heb ben b. en w. van Vlaardingen het college van G.S. schriftelijk verzocht nader overleg te plegen over de situe ring van een dergelijk centrum in Vlaardingen. VLAARDINGEN De fraktievoorzit- ter van de prot.-chr. groepering in de gemeenteraad, de heer A. Meerman (50), gaat zich terugtrekken uit de gemeentepolitiek. Hij heeft zijn ont slag als raadslid ingediend. Drukke werkzaamheden hebben tot deze beslissing geleid. De heer Meer man bekleedt naast zijn raadslidmaat schap diverse functies op maatschap pelijk terrein. Hij is directeur van een technisch handelsbureau. wagenkamp voor de deur wil hebben.pe "vertrekkende* fraktieleider* maakt 1. 45 t. pl. geen 4.95 nu 10 voor 5,00 2. 30 cm stereo L.P.'s geen 2i.nu 2 voor 5,00 3. Dual stereo-grammofoon mei. 2 drukknop boxen 4- verst., van 398,nu 298,00 Dorpsweg 32 Telefoon 27G493 8 filialen 'Maar de plaatsbepaling doet niet ter zake. Wordt er 'ja' gezegd, dan moe ten wij de woonwagenbewoners volle dig opvangen, zelfs voor de deur van wie dan ook'. Mevrouw J. J. van Gent-de Ridder (KVP), die zich in de raad altijd heeft opgeworpen als een vurig pleit bezorgster voor de woonwagenbewo ners en een fel tegenstandster is van wat zij noemt 'de onmenselijke toe standen in het regionale kamp te Schiedam', zei dat er in Vlaardingen ruimte moet zijn voor een goed geou tilleerd woonwagenkamp. Dat de be slissing over de woonwagencentra ja renlang op de lange baan is gescho ven ligt volgens haar aan G.S. Bestond er in de gemeenteraad ver schil van mening over de mogelijke vestigingsplaats van een klein woon wagenkamp in Vlaardingen, over de reacties vanuit de burgerij was het oordeel eensgezind. De raad bestem pelde de protesten tegen de aanleg van een woonwagencentrum als 'dis criminerend', 'onmenselijk' en 'panie kerig'. Zoals eerder gemeld kwamen bezwa ren binnen van onder andere de rui- tervereniging 'Die Flardingha Rui ters', pet bestuur van voetbalvereni ging Fortuna-VIaardïngèn, volkstuin ders uit de Broekpolder en bewoners' van de Broekweg en omgeving. De raad had voor deze insinuerende reacties geen goed woord over. Me vrouw De Vries-van der Spek: 'Als er ergens gediscrimineerd wordt is het door de mensen uit de omgeving waar het kamp gestitueerd wordt. Als dit de opvatting van de beschaafde bevol king is, waar blijven we dan. Ik zou tegen deze mensen willen zeggen: Pas op voor aantijgingen die u doet tegen mensen die misschien minder wegha len dan de zogenaamde beschafde mensen die onder ons leven'. sinds 1962 deel uit van de raad. In 1966 was hij gedurende 'negen maan den wethouder voor volkshuisvesting, woningbedrijf en personeelszaken. Vo rig jaar nam hij het fraktievoorzitter- schap over van de heer A. C, Ph. Hardonk, die benoemd werd tot bur gemeester van Nieuw-Lekkerland. In de PCG-fraktie werken CHU, ARP en SGP samen. De heer Meerman is lid van de ARP. Nog niet bekend is wie zijn opvolger wordt en even min wie de PCG-fraktie gaat leiden. NOOTDORP In wielerdorp Noot dorp, waar de grote Jan Janssen van daan komt, werd donderdagavond de jaarlijkse koers gehouden. Het zag er naar uit dat de veelbelovende plaats genoot Bert van der Sman een goede gooi naar de ereplaats zou doen. Hij was er immers bij toen er vijftien uitlopers een voorsprong namen om 'U' tegen te zeggen. Het fwst ging niet door voor de dorpsfavoriet. Hij reed drie ronden voor het einde plat en door deze domme pech kon hij niet verder dan de vijftiende plaats reiken. Drost uit Lisse was de snelste in de winnende eindspurt. Hij noteer de voor de tachtig kilometer 1.52.3S; 2. A. van der Spiegel (Voorburg). 3. R. Llebrechts (Vlaardingen). 4. M. Reehorst (Den Haag). 5. F. van den Ende (Monster). 6. W. Hofstede (Wa teringen). 7. G. .Habets (Den Haag). 8. H. van Pierre (Mijdrecht). 9. K. Smit (Haarlem). 10. G. Fens (Amster dam). Bij de jeugd van dertien tot vijftien jaar won Sjef Rullens uit Nootdorp. Hij overbrugde de. acht kilometer in tien minuten. ROTTERDAM Morgen staan de volgende oefenwedstrijden op het pro gramma: De ZwerverDCV (4.00), DHL's-Grav.SV (3.00)', Noordwijk VUC (7.00), DOTO—Sparts B (3.00)', ScheveningenZwaart Wit (3.00), Kat wijk—Quick Boys (5.00), Ter Leede Jong Amsterdam (4.00), Kozakken Boys—NOAD (3.00), Zwijndrecht— Heerjansdam (3.00); tournooi Gouda- 700 (met o.a. Jodan Boys), SHO Neptunüs (4.00). RCLRijnsb. Boys (4.00), ASWHExcelsior (4.15), Zwa luwenWippolder (6.00), Be Ready Good Luck, KAC—SSC (4.30), Wilhel- minaWit Zwart (5.30), NEOOSC (3.00), SpijkenisseMW (4.00), Zuid- land—RFC (6.00), NSW—EBOH (2.30), VoorneOranje Wit (2.30J, MelissantFortuna VI. (4.00), Vlaar dingen—Maasdam (2.30), Sportlust Die Haghe SW BPPSC (2.00), SSSDUNO (4,15), 's-Gravenzande— DRL (3.00), YersekeZwervers (3.45), Rozenburg—ASB (2.30), Ba- rendrechtSW-jeugd, PiershilSpi rit (4.15), UNOAnimo Wilhelmina (4.15). Wieldrecht—ODS, Oude Mo lenHillegerberg, FC Dordrecht- jeugd—TOGR (2.30), Be Fair—VOC, Monster—VIOS, Pelikaan—Unicum, DSO-Floreant (2.30), RVVH—-Alm- kerk (4.00). In Schiedam, Kralingen, Willemstad en Zuidland worden morgenmiddag wielercriteria verreden voor amateurs. ROTTERDAM —Door de weinig zo merse weersomstandigheden werden de oefenwedstrijden Roda BoysWit Zwart en Goudswaardse BoysHille gerberg van het programma ge schrapt. Laatstgenoemde ontmoeting wordt nu komende maandagavond gespeeld. ARC dolf op eigen terrein met niet minder dan 6—0 het onderspit tegen het GSV. In tegenstelling tot de Gou wenaars moest ARC met een gehandi capt elftal aantreden. Ondanks het goede verweer van doelman Zwezerij- nen zegevierde GSV na een 30 ruststand met 60. 1 Wegens overvloedige regenval moést arbiter Thomassen deze overigens leu ke ontmoeting een kwartier voor tijd staken. Het door vakanties en blessures met zes invallers aangebeden 's-Graven- zandse SV moest op eigen terrein de overwinning aan VTJC laten. De Westlanders, u.e keeper Lex de Blok voor één wedstrijd buiten het team hadden gelaten, verloren met 2—0. Een stand, die reeds bij de thee was bereikt. Cees No wee en nieuweling Hans,van der Linden deden het aan 's-Graven- zandse zijde heel verdienstelijk. Scheidsrechter Van Antwerpen had de leiding in handen. Bovendien zijn door de groeiende re latiekring de uitwijkmogelijkheden nogal beperkt. De directie verwacht, dat de verhuizing van het-bankge bouw van de Voorstraat naar de Kade in de loop van 1973 plaats zal hebben. Met de aankoop van het Modehuis gaat een bijzondere wens van de Am robank in vervulling en worden am pele besprekingen tussen modehuis en bank met succes afgesloten. VEILING GELDE RMALSEN EN OMSTREKEN Noteringen van woensdag 2 augustus. 1272: Appelen: per kilo: Gelden Delicious klasse I 60-70: 61; 85-7089—SS; 7(0-80: 103—UO; 80-85 105—107, Klasse II 60.85: 38—14; 05-70: 79— 65; 70-80 8792. Yellow Transparant: slasse I: 55-0 38; 00-70: 77—35; 70-80: lf«—JW- Klasje II 60.70 63—87: 65-75 79—85 70-80 8096. Sterk Earliest klasse I; 55-60: 6/—51: 60-70: 62—83; 70-80 lil. Klasse II: «0-70 71—82; 70-80 81. Morellen per kilo: I: t Kruideniorsperen I 90-80 ,van 4758 kilo. Pruimen per kilo Early Laxton I: van 1 1,40—f 1,79 en II van 87—98. Aardappelen per kilo 31—33. Aardbeien In doosjes vat hall pond: Red Gauntlet IE van 69-75; Ostara IE van 75—82, Rode Bos-ln doosje van half pond: I van S3—42 en IE van 45 48. Kruisbes doosje balt pond: I 42. ROTTERDAM In verband met het 70-jarig bestaan van de voetbalvereni ging 'Excelsior' vindt op zaterdag 5 augustus n.s. van 13 tot 17 uur een wielerronde plaats op het volgende parcours: Honingerdijk beneden (start en finish), rijwielpad Honingerdijk, Burg. Oudlaan, Groene Wetering, Slotlaan en Hoflaan. Op de straten van het parcours geldt die dag een parkeerverbod van 8.00 tot 18.00 uur. De bewoners, die aan of binnen het parcours wonen en die in de loop van de dag hun auto nog moeten gebruiken, doen er goed aan deze buiten het parcours te plaatsen omdat de route om 12.30 uur voor aile verkeer zal wordm gesloten. De bushalten op de Honingerdijk voor 'Woudestein' worden die dag (van 12,00 tot 18.00) als volgt ver plaatst: de lijnen 34 en 48 van de RET naar de rotonde bij de eindhalte van tramlijn 1 en de lijnen 17 van Van Gogh en 7, 19 en 21 van de Twee Prwnciën naar de Hnningerdijk ter boogie van de afcag naar de Honin gerdijk beneden. Mevrouw J. J. van Gent-de Ridder noemde de reacties 'paniekerig' en 'onmenselijk'. 'De woonwagenbewo ners hebben een ander leefpatroon, maar gedragen zich niet minder dan anderen. Het is niet juist ze bij voorbaat aan de schandpaal te nagelen en ze te betichten van stelen, brand stichten en naar beneden halen van woongenot. Ik vraag me af of de Vlaardingers moeten worden be schermd tegen de woonwagenbewo ners of de woonwagenbewoners tegen de instelling van bepaalde Vlaardin gers*. J. Wijnstok: 'De eerste reacties zijn misschien begrijpelijk, maar impul sief. Angst is in deze een slechte raadgever'. OUDERKERK AAN DE ÏJSSEL Zo moet het nieuwe bejaarden- zo meeste van hen niet thuishoren', meende zij. D. de Lange D'66) stelde voor bij het beantwoorden van de protestbrieven duidelijk het misnoegen van de raad kenbaar te maken over de wijze waar op de woonwagenbewoners zijn aange klaagd en de pr.(testerenden te laten weten "dat hun verwachting over het

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 2