I r Be SpaarBank Gemeentemusea in een dienst samengebracht Agenda Wat is Ail tar 14 cl KARELl heetman Kunstagenda Straatrovers gearresteerd Mevrouw Luyendijkgraag hulp van alle partijenmaar. w Spangen wijst verkeersplan af Alternatief plan bij sluiting verongelukt 2.80 Bromfietser 20 sinks ArSita TROUW/KW ART ET DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1972 REGIO R3 Van een onzer verslaggevers RO IERDAM I\ aluurlijk hebben wij wel in de gaten dat het risico duidelijk aanwezig is dat politieke partijen zicli meester zul len proberen te maken van de probleem-situatie die is ontstaan na de moeilijkheden in de Afrika an derwijk. Nou. als het aan mij ligt krijgt niemand politiek een poot tussen onze deur, hoor! Iedereen mag bij ons met ideeën komen. Partij van de Arbeid, liberalen, ka tholieken, hel kan me niks schelen wat voor lduer ze hebben, als ze hun politieke vlaggetjes maar thuislaten gfoeibriUant, een goede belegging Racisme Havens voor een hypotheek ROTTERDAM As Zestienhoven als vliegveld zou worden geslo ten en dit gebied zou kunnen worden gebruikt voor' woningbouw, zou bier een wijk kunnen worden gerealiseerd met 11.500 woningen. Het vliegveldplatform, het stationsgebouw en de andere bestaande vliegveld-bedrijfsgebouwen zouden in de vorm van een wijkcentrum een nieuw bestaan kunnen krijgen. natuurlijk Vandaag en morgen KLACHTEN BEZORGING Hulp sam Uniek initiatief in Rot terdam Goeie wraag Het is de nieuwe Karell superlichte senoritas. (moet u naar vragen) er is maar een ROTTERDAM Het begint er al aardig op te lijken, daar op de hoek van de Roehussenstraat en de 's-Gravendijkwat. In het weekend van 11,12 en 13 augustus werd het hele plein ongeveer een meter ver hoogd, waardoor de komvormige inzakking, die bij flinke regenval voor wateroverlast zorgde, werf weg gewerkt. Verder zijn verbeteringen aan de riolering aangebracht, rijbanen verlegd en de verkeerslichten verplaatst. De foto werd genomen vanaf het zusterhuis van ziekenhuis Dijlczigt. Links de ingang naar de tunnel. Laat ze hun politieke vlaggetje maar vergeten Advertentie/ Of hoe een kleine investering het begin kan zijn van een steeds groeiend bezit. idilsteankuntliga f.g.t. diamantaxpett g.i.a. lijnbaan $2 tei. 116S70 oostzeedijk 155 tet.122344 lotterdam Mevrouw A. R. Luyendijk-van der Leeuw, voorzitster van het samenwer kingsorgaan van de twaalf oude Rot terdamse wijken, vliegt erbij op alsof te door een forse bij wordt gestoken. Politiek moeten ze dan maar ergens anders bedrijven, hoor, daar hebben wij ais oude wijken hier geen klap aan. We moeten geholpen worden, en daar hebben we de politiek echt niet bij nodig, integendeel'' Maandagavond is het samenwerkings orgaan van de oude wijken bijeenge komen om te praten over de opmer king van burgemeester Thomassen tij dens de 'gastarbeidexs-debatten' als jou er in de oude wijken wel degelijk een zekere vorm van racisme te be speuren zijn. 'Je zou zo'n man wel voor zijn gezicht willen timmeren', valt mevrouw Luyendijk nijdig uit. 'Racisme in de oude wijken? Hij lijkt wel gek! Weet u waar het ons om gaat? Nee, helemaal niét 'om de huids kleur, echt niet, hef 'gaat ons alleen maar om de huizen, die voor de arbeiders moétenzijn. Hoeveel men sen leven „hier in Rotterdam niet van een nunimum'loontje? Neem alleen de bejaarden maar. Nou, dddr moeten die imizên,, onder de huurwaarde voor zijn, we moeten de warmte in de stad 'houden, en de mensen niet verban nen, want dat is het, naar Ommoord enzo!' Nog voor ze goed en wel tot rust is gekomen klimt ze op het tweede stokpaard van de oude wijken: wet houder Jettinghof als gesprekspart ner. 'Bij ons hoeft hij zijn gezicht niet meer te laten zien, hoor, en dat weet'ie best, daaT hebben we helemaal geen geheim van gemaakt. Wie dan we!? Nou, dat moeten b. en w. zelf maar uitmaken, maar Jettinghof lus ten we niet meer. Moet je maar eens kijken, zelfs nü, na het gesprek dat wij als vertegenwoordigers van de oude wijken in Den Haag met de ministers hebben gehad, blijft Jetting hof stram volhouden dat hij geen bevoegdheden heeft. Moet je dan met zo'n man in zee gaan?' "Ze is in feite één groot vat, dat borrelt van woede op het Rotterdam se gemeentebestuur, college zowel als gemeenteraad. Die woede bruist meer dan overvloedig over de rand van het vat: 'Neem nou burgemeester Thomas sen. Van die man gaat het verhaal dat hij altijd met een kaart van de ha vens op zijn hart loopt. Nou, hij schijnt intussen knap hard te verge ten dat diezelfde havens waar hij dan zo trots op is, zijn grootgemaakt door de mensen uit diezelfde oude wijken, die nu het kind van de Rotterdamse rekening dreigen te worden. Laat'ie dóór nou eerst maar eens aan den ken!' Ze is niet van plan het erbij te laten zitten. 'Wij zijn 'het als oude wijken meer dan spuugzat, hoor, en dat zul len ze merken ook. We hebben pas een rapport opgemaakt waaruit blijkt hoevaak we de laatste twee jaar bij de gemeente de noodklok hebben geluid. Bij herhaling hebben we gewaar schuwd dat de zaak vroeg of laat uit de hand zou lopen. Goed, dat is dan nu gebeurd. Maar nou zijn ze ook nog een twee drie niet van ons af, hoor!' Tijdens de roerige vergadering van het samenwerkingsorgaan van afgelopen maandag heeft het socialistische Tweede Kamerlid dr. Lamberts cr. de oude wijken beloofd de problemen ROTTERDAM Voor het erkend voorlopig wijkorgaan Spangen is het alternatieve verkeersplan Marconi- plein van de baan. Tijdens de verga dering van dinsdagavond bleken er vele bezwaren te bestaan tegen het 'plan Kroon', dat de heer Kroon ruim een jaar geleden heeft ingediend te gen het gemeentelijke plan voor her structurering van het Marconiplein. Het gemeenteplan is in september 1970 door het wijkorgaan Spangen goedgekeurd en is inmiddels in een vergevorderd stadium van voorberei ding gekomen. In het plan Kroon is een spoorwegviaduct opgenomen, dat volgens deskundigen nauwelijks te verwezenlijken valt. Bovendien had den sommige leden bezwaren tegen slechte aansluitingen aan rondom lig gende wegen. de werkgroep wonen en verkeer gaat nu bezien, of de nadelen die volgens het wijkorgaan aan het gemeentelijke plan kleven, niet kunnen worden op geheven. Advertentie Zestienhoven als woonwijk DE SPAARBANK TE ROTTERDAM ^JOOFDKANTOO^^BOTERSLOO^^^^y Aldus een nota van de directeur van de dienst van stadsontwikkeling, opge steld in opdracht van b. en w. naar aanleiding van de motie van mr. F. H. Kernkamp (prot. chr.) welke verle den jaar oktober in de gemeenteraad werd aanvaard. Volgens deze motie diende immers met het oog op even tuele sluiting van het vliegveld op korte termijn een studie te worden gemaakt over alternatieve gebruiks mogelijkheden van dit terrein. Directeur ir. B. Fokkinga van de dienst van stadsontwikkeling heeft daarover verkenningen gemaakt en b. en w. bieden diens nota thans de gemeenteraad aan. Ir. Fokkinga meent dat de bestaande bedrijven langs de Bovendijk buiten de sfeer van de woningbebouwing kunnen blijven. Zij kunnen blijven bestaan, mits er een zorgvuldige mi lieuhygiënische contröle is. Wel zal de hier gevestigde gemeente kwekerij een stuik moeten afstaan, terwijl er ook twee sportvelden ten noorden van die kwekerij zullen moe ten verdwijnen. Wel zullen bijzondere voorzieningen moeten worden getroffen voor de ont sluiting: openbaar vervoer, dat de spoorbaan zal moeten kruisen: tram baan of busbaan. Ir. Fokkinga geeft in zijn studie pre cies de plaats daarvan aan. Dit zou kunnen van het Vroesenpark recht streeks naar wat nu het vliegveldplat form is. In een aantal varrnten geeft ir Fok kinga aan, dat het centrale deel van de luchthaven kan worden benut voor een wereldtentoonstelling, dat rond de Wilgenpias recreatieve voorzienin gen mogelijk zijn, dat het centrale deel van de luchthaven kan worden bestemd voor de Erasmus-Universiteit en ten slotte benutting van het ter rein voor ontwikkeling van tertiaire werkgelegenheid en van bedrijven, waarbij hij echter aangeeft dat de vestigingsmogelijkheden voor bedrij ven moeilijk liggen dan die voor kantoren, gezien het trage verloop ROTTERDAM Zoals reeds eerder aangekondigd dienen b. 'en w. thans bij de gemeenteraad een voorstel in de Rotterdamse musea onder te bren gen in een aparte dienst, de dienst van de gemeentelijke musea. Htt vormen van deze dienst houdt vooral verband met de groeiende ver anderingen in functie, doelstelling en werkwijze van de musea. Die veran deringen zijn zeer ingrijpend. Was vroeger het verzamelen en con serveren van voorwerpen ■"an kunst 'en wetenschap het hoofddoel, was een museum vroeger vooral een instituut tendienste van de wetenschap, nu staat voorop etn maximaal cultureel rendement van de museumcollecties. Voor een museumdirecteur wordt nog altijd een wetenschappelijke opleiding als eis geste'd.-iar zo'n directeur is nu vooral verantwoordelijk voor het goed functioneren van zijn instelling in het kader van de instantie die zijn museum op stand houdt;- Hij moet leiding geven aan de actieve rol, die het museum speelt in de samtnleving en hij is'manager van het ingewikkel de bedrijf, waartoee en modern mu seum zich heeft ontwikkeld. Als zoda nig beheert hij aanzienlijke bedragen aan overheidsgeld en hij is personeel schef over een totnemend aantal me dewerkers. Voer die taken heeft hij over het algemeen geen opleiding en die taken zijn en dit spreekt vooral bij het museum Boymans-Van Beuningen zó omvangrijk, dat een museumdirec teur voor het verrichten van weten schappelijk werk geen tijd mter over heeft. In feite houdt het voorstel tot instel ling van een dienst voor de gemeente musea een concentratie in: tot nu toe bestaan de musea naast elkaar ais kleine diensten, hetgeen ten versnip pering van krachten betekent. Verder is er op het gebied van_ perso neelsbeheer en salaris-administratie een geïntegreerd systeem in ontwikke ling. Het is nu de bedoeling dat de dienst van de gemeentelijke musea wordt geleid door een economisch directeur, die is te vergelijken met de economi sche directeur van de gemeentelijke ziekenhuizen. ROTTERDAM: Groote Schouwburg: 20.15 Hoofdstad Operette m. 'Das Pretmaderlhaus'; Rotterdamse Schouwburg; 20.15 Wim Srmne- veld; HU ton-hotel: 17.45 Finale TKOS-talen- tenjacht; MAI-hureau: Mauritsweg SS: 1S.00- 20.30 Informatie-avond; Pljnaekerplcin 49: 20.00 SViJfcraadsvergadering 'Het Oude Noor den'; Clubgebouw Glraffestraat: 20.00 Wijk- ra'adsvergndering Kralingse Veer: Raedl- Irajs: Ov. Dorpsstraat 64: 20.00 Wijkraads vergadering Overschiet GOUDA: Gcref. gem. in Ncd.: 19.30 Ds. v.d. Berg; KRIMPEN' a.d, IJSSEL: Gemeentehuis: 20.00 Gemeenteraadsvergadering: OUDERKERK a.d. IJSSEL: Chr. school, Cage- weg; 19.15 Ds.,S. de Jong over de Mbuma- tending: ROZENBURG: Gemeentehuis: 20 00 Gemeente raadsvergadering; WADDINXVEEN: Gemeentehuis: 19.00 Ge meenteraadsvergadering. ROTTERDAM: Groote Schouwburg: 20.15 Hoofdstad Operette met 'Das Dreim&cierl* haus': Rotterdamse Schouwburg: 20.1.5 Wim Son nevel d; Ujnbaanplein: 12.30 Pohtic-Har- monie-verenigmg 'Hermandad.': 20.00 Harmo nie 'S.v.d.B'; Klaver straat 52: 20.00 wij- ^raadsvergadering Charlois; Statensingel- kerk: 20.15 Muzikale jeugdmeetüig met o.a. echtpaar Watson; Atrium: 20.00 Uitreismg diploma's Stichting Vakopleiding Bouwbe drijf; Hilton-Hotel: 10.15 Uitreiking gouden plaat Bernard Drukker; BARENDRECHT: Gemeentehuis: 19 30 Ge meenteraadsvergadering: GOUDA; Burgerhal: 20 00 Kampioenschap pijproken: MAASSLUIS: 'De Ark': 15 30 Huldigingsbij eenkomst Ds. Tj. M. HaHjema; SCHIEDAM: Stedelijk Museum: 20-15 Exposi tie kunst na 1945 tot heden; ZUIDLAND: Gemeentehuis: 19.00 Gemeente raadsvergadering. Indien u de krant onverhoopt eens niet mocht ontvangen, verzoeken wij u ons bij voorkeur te bellen tus sen 9 en 12 uur. TEL. 010-115588 ZATERDAG 25 AUGUSTUS De Doelen, grx:. Arie J. Keyzer, orgel speelt werken van Swee- lüfck' Van Noordt, Mendelssohn, Distièr om te besluiten met een improvisatie. 15 uur. Groot-Ammers: Herv. kerk. Orgeb concert door Frans van ^dburp met werken van Pierné, Bach, V i dor, Guilmant, Dirk Jansz. Zwart en Feike Asma. 20 uur. Simonstraatkerk: Orgelconcert door Herman van Vliet uit Bodegraven. Hij speelt werken van Bach, Guii- mant, Widor en. 20 uur. Maassluis: Grote kerk. Orgelcon cert door Feike Asma. 20.15 uur. Oud-Beyerland: Herv. Kerk. Wim v d Panne speelt werken van Bach, Karg-Blert; Brahms, Büxte- hude, Dandrieu e.a. 20 uur. DINSDAG 29 AUGUSTUS Prinsekerk: ENGELS JONGENS KOOR 'The Emanuel School' xrum.v. Aad v. d. Hoeven, orgel, br worden werken uitgevoerd van Gibbons, Purcell, Wood, Willcocks, Schütz en Sweelinck. 20.15 uur. VRIJDAG 1 SEPTEMBER Rott. schouwburg: Muzikale kome die 'En nu naar bed' van Annie M. G. Schmidt en Harry Bannink. Me- dew. Mary Dresselhuys, Conny Stu art Frans Halsema, Silvia Alberts e.v.a. elke avond 20.15 uur. Schiedam: Stedelijk Museum. Au- gustinus Cantory o.l.v. Frans Schouten. Werken van Ton de Leeuw, Pepping, Schütz en Martin. 20.15 uur. ZATERDAG 2 SEPTEMBER Delfhaven: Oude kerk. Orgelcon cert door Kees van Eersel. 20.15 uur. van de wijken door te zullen spelen tot op het hoogste partijniveau toe. 'Dat moet Lamberts zo zelf weten', reageert mevrouw Luyendijk nuchter, 'als hij maar niet probeert ons voor het Partij van de Arbeid-karretje te spannen. Dat wordt vaker geprobeerd, daar zal ik nu maar niet al te diep op ingaan, maar iaat iedereen die dat van plan is er maar goed van door drongen zijn dat we zoiets niet zullen pikken'. Ze heeft zich nu voorgenomen om alle politieke partijen uit te nodigen voor een gesprek. 'Eigenlijk idioot', vindt ze, 'want die mensen moeten natuurlijk niet uitgenodigd hoeven worden, maar goed. We kunnen hulp van alle kanten nu eenmaal verdraaid goed gebruiken, op voorwaarde dat ze nu eens voor één keer de politiek erbuiten willen laten, want dan heb ben we pas wat aan die mensen, anders hoeft het van ons allemaal echt zo hard niet'. 'Je gaat je trouwens afvragen of die politieke partijen ons wel belangrijk genoeg vinden', zegt ze tussen twee sneile trekken aan haar filtersigaret door. 'Een paar goeie uitzonderingen daargelaten hebben ze ons al die tijd maar laten aanmodderen. Maar nou er rommel is, nou weten ze je ineens allemaal zo goed te vinden. En dat geldt net zo goed voor Jettinghof en zijn ambtenaren, want twee jaar lang is er vrijwel niks aan de pensions gebeurd, en nou moeten ze ineenS' zo nodig een grote ploeg kontroleurs de straat' op sturen. En dat moet je dan ais burger allemaal maar v-oor zoete koek slikken. Nou, we slikken het niet, hoor, dat zullen ze nog wel mer ken!' éi ??i£ l: r' Nl"-=t-i Gerefom teerden houden kerkdag in Plaswijk ROTTERDAM De Gerefor meerde Kerk van Hillegersfoeig en Schiebroek lieeft een uniek initiatief ontplooid. Aanstaande zondag houdt deze kerk een 'kerkedag' in een deel van bet Er waren diverse aanleidingen, bet feit dat de twee kerken na lange tijd om organisatorische redenen, los van elkaar te heb ben gestaan, onlangs weer zijn gefuseerd. Verder de start van het nieuwe kerkelijke seizoen met al zijn activiteiten en last but not least de behoefte als ouderen en jongeren eens een hele dag bij elkaar te zijn. Het thema van deze kerkedag is dan ook Corr. 12 waar gesproken wordt over het 'lichaam van Christus'. Het idee van een kerkedag komt oorspron kelijk uit Amerika. Maar ook in Cana da is het houden van dergelijke ge- meenschapsdagen niet onbekend. Een van de gemeenteleden die regelmatig voor zaken in Amerika en Canada reist, is met het plan gekomen. De uitwerking ervan heeft veel tijd ge kost. Een groot aanta! leden van de kerk hebben vee! vrije tijd voor de organisatie vrijgemaakt. Hoewel er aanvankelijk nogal wat te genwerking was tegen het geheel, is dat naarmate de kerkedag naderde, omgestaigen in enthousiasme. De orga nisatoren verwachten zelfs dat zij zon dag achthonderd, mensen zulien be groeten. Het geheel moest als een experiment worden beschouwd. Niet de vorm, van preek en discussie, maar veel meer het probleem van de voed selvoorziening. De preek en de discissie vormen wei de hoofdpunten in het programma. Om tien uur 'begint er in een grote tent een kerkdienst, een kindernevendienst en een kleuterdienst. Deze kerkdiens ten worden gevolgd door koffiedrin ken zang- en muziek en de discussie in een dertig groepen. Omdat men een dee! van het park heeft kunnen reserveren, kunnen de groepen ook elders in het fraaie park gaan zitten (er zijn zelfs ligstoelen geplaatst). Rapporteurs brengen de eonklui.es over naar een viermanschap dat ten slotte de eindconclusie opstelt. In een avondbegedsdienst komen deze con clusies dan aan de orde. .Maar voordat het zover is zijn er nog talrijke andere agendapunten afgewerkt. Na de lunch en de discussies volgt er 's middags een ontspannimgsprogram- ma. Dat bestaat uit samenzang tot een bijbelquiz. een spraakwaterval, spelen voor kinderen van zes tot veertien. Daarna volgt een presentatie van de aktiviteiten van de commissies, de diaconie, jeugdwerk enz. Er zijn een aantal marktkramen die dez.e activitei ten uitdragen. Maar dat gebeurt ook met behulp van dia-klankbeelden, met films en andere hulpmiddelen. Dr Wielinga, een van de gemeenteleden, zal verteilen over zijn reis naar Pakis tan die hij heeft gemaakt voor de actie 'Kom over de brug'. Dan volgt een gezameiijke warme maaitijd en de eerder genoemd avondgebedsdtenst Uiteraard hopen de organisatoren op mooi weer zodat de achthonderd gas ten niet de hele dag bmnen moeten zitten maar ook de natuur kunnen genieten. De deelnemers aan de kerk dag hebben, uit organisatorische over wegingen toegangskaarten en consup- tiebonnen gekregen. Niet dat men buitenstaanders wii weren maar sn verband met de organisatie en de voedselvoorziening heeft men aan de achthonderd eigen gemeenteleden al de handen vol. van de uitgifte van de bestaande be drijfsterreinen aan de Waalhaven en in de Spaansepolder. AdvertentieI ROTTERDAM De recherche van de kinderpolitie in Rotterdam heeft twee jongens van 15 en 16 jaar gearres teerd, die in de eerste drie maanden van dit jaar in de omgeving van Ommoord een groot aantal straatro ven hebben gepleegd. Zij hadden het vooral voorzien op alleenlopende vrouwen, die zij beroofden van hun tassen. De twee voerden hun acties uit op hun bromfietsen, waarmee zij zich razendsnel verwijderden, nadat zij de tassen hadden geroofd. Met capuchons, jassen en sjaals maakten zij zieh onherkenbaar, In twaalf gevallen kwam bij de politie aangifte binnen van een tassenroof, maar het is niet ondenkbaar dat de jongens zich aan nog meer feiten hebben schuldig gemaakt. Volgens de politie hadden zij het alleen op het geld in de tassen voorzien. Hoeveel geld zij roofden, weet alleen de poli tie niet precies. ROTTERDAM —De 17-jarige R. Nie- man uit Rotterdam is dinsdagavond met ajn bromfiets tegen een obstakel gereden en daarbij omgekomen. De jongen reed met zijn vriend op het nog niet voor verkeer opengestel de stuk rijksweg 20 tussen de Soeten- daalse brug en het Schieplein. Hij botste tegen een wagen met luchtcom- pressor, die voor de wegaanleg werd gebruikt De jongen brak zijn rugge- wervel en overleed op weg naar het Dijkzigtziekenhuis. Er wordt wel eens beweerd dat een- oude krant alleen nog maar goed genoeg is om er vis in te verpakken, in Spijkenisse vonden ze De Rotter dammers er kennelijk iets te goéd De (oude) krant heeft daar onlangs gediend ais gezelschapsspel. Dat ging zo. Men neemt zoveel kranten als er paren in het gezelschap zijn. Het moeten wel allemaal dezelfde kranten zijn en van dezelfde datum en liefst hele dikkedie van zater dags bijvoorbeeld. Het is wel eeti kwestie van goed organiseren, want die kranten moet men tevoren kunnen bestuderen en- de spelleider moet eveneens tijd krijgen om een aantal vragen op tc stellen en die op popier te stencil- len. Veel voorbereiding? Ja, maar wel de moeite waard en ze zijn er in Spijkenisse ook uitgekomen, hoorde Ik van mijn collega die het allemaal heeft bijge'woond. Van zo'n zestien vragen worden de antwoorden opgeschreven. Vervol gens de eerste Letters daarvan ach ter elkaar gezet, waarna van de helft van die letters een van te voren vastgesteld woord moet wor den gevormd. Tot zover klinkt het allemaal nog erg aanvaardbaar. Maar die vragen en antwoordenWat lezen de mensen de krant vaak slecht, onvol ledig. Wist u dat van het gezelschap van 36" mensen m achtien paren) er maar drie paren ivisten dat dit ochtendblad een 'wakker ochtend blad' is. Kijkt u maar op de bon onderaan de voorpagina. Verreweg de meesten hadden ingevuld christe lijk, of prot. chr. maar dat staat voor 'dagblad'. En dan een vraag uit het beroe- pingswerk (pagina 2) Er werd ge vraagd naar de nieuwe gemeente van een bepaalde predikant. Velen vulden zijn oude gemeente in. Koppen boven artikelen lenen zich ook goed voor een dergelijk vraag- en-antwoord-spelletje. Er stond bij voorbeeld iets gevraagd over, sche pen, van een half miljoen ton. Velen vullen dan in mammoetschepen Ja wel, hetzelfde, maar het staat er niet in. En ga zo maar door. Genoeg mogelijkheden voor leu-ke, verrassen de en vooral gezellige situaties. En bovendien een goede 'training voor 'training voor de krantenlezer Probeer het maar eens. U ziet dat de Rotierdammer, ondank-s dat het een wakker ochtendblad is, ook nog steeds gezellig is. En als u er dan op zo'n avond van vereniging, club, koor of kerk er nog een paar abon nementen bijmaakt, zijn wij u nog extra dankbaar. In zo'n situatie is het extra gemak kelijk. U ziet het, er is meer met een oade krant te doen dan er vis in te pakken. Speel er eerst maar eens mee en geef hem dan daarna maar aan de een of andere oud papier-actie. Uw krant levert dan zo hei maximum rendement.

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 1