Dubbele lotenroof Sexwinkels schandvlekken in de stad Tii sen Lek en IJssel m Verkoopdag voor zendingswerk Bespreking 'Plan-Zuid' in Poortugaai Verkiezings vergadering van ARP en CHU betaal nü minder beiaal nu minder Ewald Kooiman en Gert Oost in Laurenskerk r TROUW/KWARTET WOENSDAG 15 NOVEMBER 1972 REGIO R4 Krachtproef voor nieuw Lekkerlands bedrijf door Jan Ladenius Afgepaste overgordijnen 120 cm breed M Qft SCHIEDAM Door enkele jonge inwoners van Schiedam- is een Lange Havenplan ontwikkeld. Dit plan moet beschouwd worden als uitgangspunt voor de verdere ontwikkeling van gedachten over de mogelijkheden van de Lange Haven en omgeving. Dit plan is toe gezonden aan de afdeling architectuur en stedebouw van de TH in Delft, het Bouwcentrum en de Rotterdamse Kunststichting. Het ligt in de bedoeling van de samenstellers om straks over het plan een hearing te houden. Nieuwe centrum De luchtfoto geeft een indruk van hetgeen er komt kijken om Neeriands grootste scheepsbouwhal op te zetten. ROTTERDAM Dinsdagmiddag heeft een ongeveer dertigjarige man langs slinkse wijze zijn geluk willen beproeven bij de komende 612 staatsloterij. Hij rukte name lijk omstreeks kwart over vier twintig loten uit de handen van de verbouwereerde collectriee, mevrouw Vervoom van de Schie- weg. De man nam daarop de be nen, direct gevolgd door mevrouw Vervoom die luid 'Houd de dief riep'. Explosie Klop-Klop is weliswaar een feestelijke gar nering (op tpetj es, ij s, vruchten, gebak, koffie, etc.). Maar u hoeft niet te wachten tot er iets te vieren valt. Klop-Kiop kunt u rustig vaak ge bruiken. Want het is calorie-arm. En hét klaar maken is in een ogenblik gebeurd. (4 minuten). Het kan niet mislukken. Haal daarom vandaag het pakje Klop-Klop uit uw kast. En trakteer't gezin. Ook al is er niemand' jarig. Plein Vismarkt Karakter Spanningen Krimpen aan de Lek Ouderkerk aan de IJssel Schoonhoven Bailey leverde I groots visitekaartje NIEUW LEKKERLAND Als vrijdag prins Bernhard de splinternieuwe scliepenfabriek bij IHC- Holland in Kinderdijk officieel zal openen zullen slechts weinigen er bij stil staan dat de bouw van de overdekte scbepeidial voor het constructiebedrijf Baley uit Nieuw Lekkerland een regelrechte kracht proef is geweest. De overkapte scheepshelling, waaruit op gezette tijden schepen van 24 nieter breed en 140 meter lang moeten rollen, is gebouwd door een bedrijf dat eigenlijk alleen aan ingewijden (goeu) bekend is. d-jj: iSj.SK; (ADVERTENTIE) Moderne overgordij'nstof voor eigentijdse mensengordijn stof, die een leuk effekt geeft voor eik raam in Uw hele huis; Afgepaste overgordijnen, in di verse moderne kleuren w.o. goud, groen en blauw. Deze overgordijnen, in 2 breedtes en in de lengtes tot 1.75 m., koopt U nu, uit de prijsklasse van f 18,™ tot f 22,-, voor extra aantrekkelijke prijzen. Woensdagmorgen om 9 uur be gint op de Ie 'etage de verkoop van deze afgepaste overgordij nen, 120 en 240 cm breed, voor regelrechte aanbiedingspriizen. Ook in 130 cm breed. Géén schrift, of tel best Lange Haven-plan wil leefmilieu Volgens de samenstellers van het plan wordt de Lange Haven een nevencen trum, mét een eigen f unctie, zodat dit plan het binnenstadsplan niet in de weg staat maar aanvult. Er zal een grote wisselwerking ontstaan tussen het oude en het nieuwe centrum, hetgeen slechts gunstig op beide cen tra kan werken. Verwacht wordt dat vooral het nieu we centrum daar baat bij zal hebben. Het nieuwe stadshart zal zich dan moeten ontwikkelen naast en onder invloed van die sterke stedelijke per soonlijkheid: de Lange Haven. Op het ogenblik Is er volgens de samenstellers van stimulering door de Lang© Haven nauwelijks sprake, de haven sterft af, de panden worden verlaten en verkrotten. De realisatie van het Lange Havenplan zal volgens hen niet alleen de redding betekenen van de Lange Haven, maar tevens wenselijk zijn voor het nieuwe cen trum. Men wil door de Oostelijke en de Westelijke havenkade van de Lange Haven op twee plaatsen aan elkaar te verbinden tc weten een oeververbin- Pratend met directeur C. Huysen in zijn kantoor, min of meer verscholen aan de Lekdijk, wordt al snel duide lijk dat spreken weliswaar zilver mag zijn maar werken voor Bailey altijd nog goud. Het beste voorbeeld hiervan is het feit dat het constructiebedrijf dit jaar 25 jaar jong is, een bericht dat krantelezend Nederland tevergeefs heeft gezocht En eigenlijk een beetje ten onrechte want het is nauwelijks voor te stellen dat het modem geoutilleerde bedrijf gestart Is in een oude loods met vier man personeel. J. C. Huysen sr. zag we! brood in een constructiebedrijf en vernoemde zijn broodwinning naar de bekende constructeur Bailey, de man die uitvond dat een bmg ook door enkele mensen met handkracht gebouwd kan worden. Meer overeen komst dan de naam Bailey is er niet want een brug in de betekenis van oeververbinding komt niet voor in het produktiepakket van het bedrijf in Nieuw Lekkerland. De oude loods aan de dijk werd al (ADVERTENTIE) AI komtSinterklaasdan ook uit het warme Spanje, hij weet toch i heel goed hoe koud de Winters hier kunnen zijn, daarom zorgt hij ieder jaar' weer voor een grote voorraad handschoenen. Geheel doorgestikte of gladde wanten met of zonder muske- tonhaken en versterkte duim- stukken. Deze nylon wanten waterdichtkoopt U nu bij ons in de maten 4 t/m 9 voor nog géén drie gulden per paar. snel te klein en uiteindelijk zette het Bailey-personeel de huidige werk plaats met een oppervlakte van 10.000 m2 op. Voor het zover was leverde Huysen sr. aan Cornells Verolme een Bailey-hal van waaruit het wereldcon cern Verolme ontsproot Andere scheepswerven volgden; de Jaarbeurs hallen werden neergezet en de meesie grote veilinghallen in ons land:dragen de naam Bailey, Meer récént is de constructie van het omhulsel waarin de kerncentrale in Borsele is vervat om uiteindelijk terecht te komen bij het jongste en oek het grootste kar wei, de scheepsbouwloods van IHC- Holland. Hoewel directeur Huysen de order rangschikt onder de 'normale' opdrachten kan ook hij niet verhelen dat het hier gaat om Neeriands groot ste scheepsbouwhal. Niet alleen finan cieel gezien de constructie met alles wat er aan vast zit komt op zo'n tien miljoen gulden, de helft van hetgeen' IHC in de aanpassing van de werf investeerde maar meer nog qua uitvoering van het geheel. voor verrassingen geplaatst te worden. Bij Bailey heeft men het allemaal tot in het kleinste detail uitgerekenden 'vertaald' in werktekeningen. Het re sultaat mag dan ook beslist gezien worden. Het rumoer rond zijn. lotenroof werd hem daarop kennelijk teveel, want hij gooide de twintig briefjes we, in de richting van de collectriee. Op een motor ontvluchtte hij het gewoel. Nauwelijks een uur later waagde de (ADVERTENTIE) Woensdagmorgen om 9 uur be gint op de parterre de verkoop van deze doorgestikte of gladde wanten, in de kleuren rood, groen, marine en bruin, niet voor f 4,25 of f 4,95, maar per paar voor Géén schrift of tel best. De inleiding tot het kunnen verrich ten van een dergelijk gespecialiseerde opdracht werd zo'n zes jaar geleden gelegd toen het aloude handwerk vaarwel gezegd werd om over te stap pen op hypermoderne produktieme- thoden. Huysen: Je zou kunnen spre ken van een explosie in de produktie omdat hetzelfde werk door hetzelfde personeel werd gedaan maar dan wel efficiënter. Een en ander vergde wel de nodige aanpassing van het 190 man tellend personeel, waarbij overigens nog 80 man van de kersverse dochter Mio in Oosterhout geteld moeten worden. De terreinuitbreiding is doorgegaan tot aan vandaag toe. Bailey kocht onlangs een stuk grond naast het huidige complex voor opslagdoeleinden. Voor Bailey was de IHC-opdracht der halve een soort graadmeter van wat het bedrijf klaar kon spelen. Of zoals directeur Huysen het uitdrukt: het bewijs moest geleverd worden dat een in verhouding klein bedrijf een derge lijk groot werk aankan. Ze zeggen het niet daar in Nieuw Lekkerkerk, maar toch zijn ze een beetje trots op het huzarenstukje, dat tot stand kwam onder leiding van chef-projectbureau R. Verwey. Klop Klop niemand jarig 2 zakjes per pakje. P.S. Klop-Klop kan ook fijn worden gemixt dóór veel gerechten. Zie de leuke recepten op eLk zakje. 'n ZNZprodukt man nogmaals oen poging, ditmaal in de Zwartjansstnaat Nadat hij hier tien loten uit de handen van de collectriee had. gerokt wist hij te ontkomen. Mocht op één van de tien gestolen loeten overgfens een prijs vallen, dan wordt die niet uitgekeerd. Wie dan ook een lot met één van de volgende nummers koopt hoeft bij voorbaat al niet op een prijs te rekenen: V 41581, U 32402, T 23323, S 14244, A 05155, V 96086, U 87907, S 69758, S 69749, A 50670. Wél kan hij zich in verbinding stellen met de politie, die ook be nieuwd is naar eventuele getuigen van de lotenroof. ROTTERDAM 'Als"prioriteit der prioriteiten geldt voor ons; Breek uw zonden af door het betrachten van •gerechtigheid. Het mag ons niet on verschillig laten welke adviezen straks de deelgemeentegraad worden uitge bracht.' Deze woorden werden dinsda gavond tijdens een grote openbare vergadering van de Staatkundig Gere formeerde Partij in het kerkgebouw aan het Mijnsjerenplein gesproken door ds- Slagboom in Barendrecht. De predikant gaf ook antwoord op de vraag waarop de SGP met een aparte lijst moest komen bij de verkiezingen voor de deelgemeenteraad. Het gaat inderdaad om alle mogelijke techni sche zaken zoals dé' woningbouw en de leefruimte en men kan zich afvra gen wat dit te maken heeft met Gods woord. Maar het kan ons niet onver schillig laten welke adviezen er straks uitgebracht worden'. Spreker noemde tal van misverstanden die volgens hem in Rotterdam leefden; met name wees hij op de zinne-prikkelende win kels in dé stad diehij als 'schandvelk- ken van Rotterdam' typeerde. De predikant memoreerde Nebukadne- zer's droom waarvoor hij wegens moed van zijn hart gestreft werd. 'Zoals Daniël toen hu profeteerde is er ook in 1972 meer dan ooit behoefte aan profeten die bewogen zijn met volk en land. Men is er bij alle politieke handelen op uit om de vrede te verlagen, maar als prioriteit geldt het afbreken van de zonden'. Naast de schandwinkels hekelde dominee SI gboom de toeneming van de sport op de dag des heren. Dominee Abma uit Gouda toonde zich verontrust over de zedelijkheidswetge ving;. Spreker was van oordeel dat dit kabinet nauwelijks vat op deze wet had, iaat staan wanneer de drie pro- gresieve partijen het straks voor het zeggen hebben. Tenslotte voerde do minee Schipaanboord uit Rotterdam het Woord. dang van ca. 250 m lengte ten zuiden van de Appelmaxktbrug en een oever verbinding van ca. 100 m lengte ten noorden van deze brug, twee ruime pleinen creëren met een grote beslo tenheid door de overwegend hoge be bouwing aan de beide zijden van de Lange Haven. Doordat deze pleinen op ruime afstand respectievelijk eindi gen en beginnen van de Appelmarkt- brug, zal deze zich als brug, door zijn centrale ligging in ruim water, uitste kend kunnen handhaven en gunstig werken op de pleinen, welke zonder pijlers boven het water van de Lange Haven liggen. Hierdoor zal de haven zijn functie als afwaterings- en spui- kanaal behouden. Alleen als doorlaat van schepen zal de haven ophouden te bestaan, maar dit zal gezien het gerin ge aantal schepen dat nu van deze haven gebruik maakt van weinig bete kenis zijn. Bovendien kunnen de sche pen, die er momenteel door varen ook langs andere weg hun bestemming bereiken. Het grootste plein, ten zuiden van de Appelmarktbrug, begint ter hoogte van pand 14-16 aan de Oostzijde van de Lange Haven en pand 9-11 aan de Westzijde en eindigt ter hoogte van pand 72-74 aan de Oostzijde en pand 73-75 aan de Westzijde. Het kleinere plein, ten noorden van de Appelmarktbrug, begint ter hoogte van pand 94-96 aan de Oostzijde van de Lange Haven en pand 103 aan de Westzijde en eindigt ter hoogte van pand 120-122 aan de Oostzijde en pand 131 aan de Westzijde. De bebouwin- ben aan beide zijden van de Lange Haven blijft vanzelfsprekend geheel •gehandhaafd. De diverse bestemmin gen van alle panden moeten worden aangepast aan de heersende waarden tussen wonen, werken, winkelen, om tot een goede verhouding te komen in het gehele plan. De Vismarkt zal moeten worden her zien om in het geheel beter te wer ken. Aan de voetgangers wordt in het plan prioriteit gegeven, terwijl er voor de auto die er moet zijn ook plaats is. Het eerstgenoemde plein van ca. 250 meter totale lengte en 35 meter totale breedte zal door zijn VLAAHDINGEN In de vereni gingslokalen van de gereformeerde ge meente zal op woensdag 22 november een verkoopdag worden gehouden waarvan de opbrengst zal worden be stemd voor het zendingswerk. Men beschikt reeds over vele goederen waaronder hand werkstukken van oude eh jonge dames. Deze week zal van woensdag tot en met zaterdag een aktie worden gehouden. De aletie is georganiseerd door de vrouwenvereniging Draagt Elkanders Lasten,- terwijl medewerking wordt verleend door de meisjesvereniging 'Lydia'. De verkoping in het gebouw aan het Westnieuwland 54 wordt op 22 no vember gehouden van 14.30 tot 21 -üur. POORTUGAAL Aan de Kerkstraat in Poortugaai zal in gebouw 'De Brink' een tentoonstelling gehouden worden over het bestemmingsplan 'Zuid'. De expositie is geopend van donderdag 16 november van 19 tot 21 uur, vrijdag daarna van 16 tot 21 uur en tenslotte op zaterdag de 18e van 11 tot 16 uur. Men kan op deze tentoon stelling niet alleen een twintigtal wo ningtypen bezichtigen, ook zal de uit komst van de inspraakprocedure met de daarbij behorende struktuurvoor- stellen openbaar gemaakt worden. De tentoonstelling is bedoeld voor alle inwoners van Poortugaai. ruimte en beslotenheid grote moge lijkheden bieden. Dit plein met zijn levendig karakter zal volgens de sa- menstellers van het plan door zijn ligging in nabijheid van Koemarkt en Koemarktbrug ruimte bieden aan Ie- ven en ontmoeting. Een sierlijke be strating en een goede groenvoorzie ning met banken zullen dit ondersteu nen, evenals kleine vaste bebouwin gen, zoals een kiosk, koffiehuisje, WV en dergelijke en met aan de zonzijde terrassen met café, bistro, restaurant, enz. ter hoogte van de panden van de firma Visser-Vink. Slo pen van de Johannes de Doper kerk beschouwt men als onaanvaardbaar. De kerk moet gehandhaafd blijven als onmisbare voortand in het Lange Ha ven gebit. De thans leegstaande pan- den van voorheen Daniël Visser kun nen volgens de samenstellers wellicht voor huisvesting van studenten en kamerbewoners geschikt gemaakt wor den. waarbij de gevel onaangetast blijft. Het tweede plein met zijn rustig en rustgevend karakter en stilte door zijn ligging in het sluitstuk van de haven naar de overgang in de slui3 had men gedacht als zit-, speel- en wandelplein. Dit intieme plein zal ook- sociaal-cultureel goed kunnen werken. Wellicht kan Musis Sacrum, wat nu volgens de samenstellers een ruïne is, omgezet worden in een voor Schiedam doelmatig theater. Van de achter Mu sis gelegen terreinen zou een kleine stadstuin met speelmogelijkheid ge maakt kunnen worden. In het slot van het Lange Havenplein zegt men. dat het stadsbestuur thans aan de Lange Haven te weinig aan-, daoht schenkt. 'U draagt ertoe bij dat dit gezicht van Schiedam vervaagt en binnen afzienbare tijd volledig uit het Schiedamse stadsbeeld zal zijn ver dwenen. Het Lange Havenplan voor ziet deze stad van een levend centrum op de enige en tegelijkertijdmeest geschikte plaats in wisselwerking met het nieuw te bouwen centrum. Boven dien heeft Schiedam meteen twee ech te pleinen, welke tot op heden in deze stad' niet aanwezig waren. De samenstellers van het Lange Haven plan zeggen ten slotte dat de kosten voor de vorming van beide oeverver bindingen door deskundigen ondet voorbehoud geraamd worden op om streeks vier miljoen gulden. ROTTERDAM In het nagelaten werk van Bachs voorganger aan de Thomas Kirche te Leipzig, Johann Kuhnau (1667-1722), treft men aan 'Biblische Historiën nebst Auslegung in Sonatenform für das Clavier', een vroege toepassing van programmamu ziek, waarbij' gebeurtenissen uit de Bijbelse geschiedenis zoals 'Goliath's dod', 'Sauls genezing' en 'Jacobs hu welijk' muzikaal worden geïllustreerd. Tijdens het concert dat Ewald Kooi man uit Amsterdam en Gert Oost, organist te Amstelveen, gisteravond in de Laurenskerk gaven, hoorden wij van eerstgenoemde de strijd tussen David en Goliath vertolkt ophet koororgel. Als historische bijzonder heid interessant, maar erg aanspreken doet deze muziek niet. Dit was, merk waardig genoeg, meer het geval met oude muziek van Giovanni Gabrieli, Hans Leo Hassler en Cesario Gussago, die beide organisten op het 'koororgel en een meegebracht verplaatsbaar or gel (portatief) van vier stemmen, ver tolkte. Er ging een bijzondere beko ring uit van het samenspel van deze kleine instrumenten, waarbij het ge luid zich goed bleek te mengen. Wel heel in het bijzonder was dit het geval bij het tot slot gespeelde 3e Concierto de dos organos van Antonio Soler, een Spaanse componist die ge heel in de geest van Domenico Scar latti componeerde. Dit concert bleek buitengewoon charmante muziek te bevatten, die geheel past in het roco- co-tijdperk. Het moderne repertoire was vertegenwoordigd met een suite uit 30 Spielstiicke van Hugo Distier ,en een Prière des Orgues van Eric Satie, éen compositie, die vooral in harmonisch opzicht belangwekkend bleek. Hoogtepunt van dit concert werd uiteraard de door Gert Oost op het transeporgel gespeelde derde trio- sonate van Bach in d klein, waarvan het langzame deel ook als trio voor fluit, viool en cembalo (als zg paro die) is verschenen. Beide organisten hebben tijdens dit instructieve orgel- uur correct spel van hoog artistiek gehalte laten horen, waarbij de accu ratesse in samenspel afzonderlijk dient vermeld. W. H. WOLVEKAMP In de overdekte schepenfabriek lopen drie bovenkranen met elk een eigen gewicht van 92 ton en een hefvermo gen van 40 ton. Het zal zelfs de leek duidelijk zijn dat de enorme spannin gen die vrij komen als deze kranen 'draaien' verwerkt moeten zijn in het geheel wil men niet de kans lopen SPRANG CAPELLE In het ge bouw Zidewinde zal vrijdagavond 17 november een openbare vergadering worden gehouden van de Christelijk Historische Unie kiesvereniging en de Anti Revolutionaire Statenkring uit deze omgeving. De kamerleden Schakel (AR) en Bos (CH) zullen een korte inleiding hou den binnen het kader van de komen de verkiezingen, waarna het publiek kan reageren. De avond staat onder leiding van burgemeester Scholten uit Andel. De heer J. van Lambalgen houdt morgenavond om acht uur een le zing over Belijden en getuigen. Hij doet dit voor de afdeling van de Nederlandse Christelijke Vrouwen bond. Op initiatief van de federatie voor vrouwelijke vrijwillige hulp start op dinsdag 20 november 's mid dags om halfdrie in de recreatie ruimte van het bejaardencentrum een handwerkclub voor bejaarden! Ook degenen die niet in het flatge bouw wonen en voor de handwerk club belangstelling hebben kunnen er aan mee doen. O De federatie voor vrouwelijke vrijwillige hulpver lening beraamt plannen om te ko men tot de oprichting van een oppascentrale. Jongelui van 16 jaar en ouder kunnen zich als oppas aanmelden bij mevrouw A. van den Bosch-Pak, Julianastraat 4, telefoon 523. Be federatie zou ook graag aanmeldingen binnenkrijgen van mensen die willen meewerken aan de collectes die jaarlijks huis-aan- huis worden georganiseerd voor ver schillende doeleinden. Ook hiervoor kan men zich opgeven bij mevrouw Van den Bosch-Pak. 0 De gerefor meerde vrouwenvereniging 'Rond Gods Woord' en de gereformeerde mannenvereniging 'Schrift en Belij denis' zullen hun gecombineerde jaarvergadering houden op woens dag 22 november om halfacht in de vergaderzaal onder de gereformeerde kerk. Het gevarieerde programma bevat o.a. als spreekster mevrouw J. B. Kooiman-in 't Veld, lid van het provinciaal bestuur van de gerefor meerde vrouwenbond. Ze zal spre ken over 'De twee wegen'. Verder komen de jaarverslagen van beide verenigingen en een quiz aan de orde. Ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van het Koninklijk Verbond van Ondernemers (KVO), afdeling Ouderkerk zal zaterdag ie der huisgezin een zakje bonbons krijgen. Deze uitreiking zal in dorp en nieuwbouw gebeuren tijdens een muzikale wandeling van de muziek vereniging Excelsior, waarbij de padvinders hand- en spandiensten zullen verrichten. Verder zal voor het publiek tijdens de St.-Nicolaasac- tie een gratis verloting met vele geldprijzen en huishoudelijke artike len worden gehouden. Het bestuur van KVO houdt vandaag van half- vier tot zes uur receptie in gebouw Berea. Met 22 leden is in de bejaardenflat aan de Burgemeester Neetstraat een bejaardenkoor opge- rieht. Mevrouw N. C. Bokhoven-van Vliet heeft de leiding. Nieuwe leden kunnen zich nog aanmelden in de fiat voor de repetitie. Vandaag houden de scholieren van de MTS 'Vakschool Schoonho ven' een politieke dag op school om zich voor te bereiden op de landelij ke verkiezingen van 29 november. Het programma dat 's middags om twee uur begint vermeldt o.a. inlei dingen door de vertegenwoordigers van politieke partijen, waarin iedere vertegenwoordiger drie minuten tijd krijgt om principes van essentieel belang voor de partij aan de orde te. stellen. Aan de hand van enkele V, discussiepunten zal drs. F. Hoogen- dijk, die als voorzitter optreedt, de partijen die dat wensen gelegenheid geven zich uit te spreken, waardoor korte discussies tussen afgevaardig- Lekkerkerk den onderling zullen ontstaan. ueimei l\Bl Aan de politieke middag werken afgevaardigden van de belangrijkste partijen in Nederland mee, te weten H. A. de Boer (ARP), mr. A, Geurt- sen (WD), mevrouw S. van Vee- nendaal-van Meggelen (DS '70), De Dolman (PvdA), mevrouw Hoogste- der-van Stroo (PSP), Th. M. Haze- kamp (KVP), B. G. Klein Wassink (CHU), J. M. Theunis (PPR), N. F. I. Schwarz (D'66) en W. Hartog (CPN), In de avonduren, is er voor de scholieren een 'contact'avond. 0 Het woord steeg zal binnenkort uit de straatnamenlijst van de ge meente verdwijnen. Nog verschillen de straatjes in de gemeente worden hiermee aangeduid. De straatnamen- commissie heeft nu echter besloten het college van burgemeester en wet houders van de gemeenteraad voor te stellen de namen Watersteeg, Oostersteeg en Middensteeg om te dopen in Westerhof, Oosterhof en- Middenhof. Bovendien zullen alle stegen, uitkomend op de Voorstraat, omgedoopt worden in stoep.

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 2