'Prinses Irene' tehuis voor schippers jeugd GPV brengt realiteit onder de aandacht Voetganger bij oversteken ernstig gewond Minderheidsgroepen maken zich sterk ÏÊijiïmöiid: fcöüwen binnën stankgreiis Inbrekersbendè ingerekend 'BOUTIQUE EXCLUSIVE' Opleiding managers Steekpartij na ruzie om meisje Veel interesse 'te weinig gast arbeid te veel' Feijenoord reageert scherp tegen gastarbeidersnota 5Juf Christa' moet weg Voorkinderen van 6 tot 20 jaar P. Jongeling in Rotterdam EKSKLUSiEVE GESCHENKEN M.WILUXA Jr AGENDA TROUW/KWARTET ZATERDAG 25 NOVEMBER 1972 REGIO K3 Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Aan de Sport- singel in Rotterdam-Zuid hebben een week lang 208 kinderen feest gevierd. Dat was ter gelegenheid van het gereed komen van het nieuwe internaat voor schippers kinderen. 'Prinses Irene' van de Stichting Hervormde Internaten Voor Schipperjeugd. Vrijdagmid dag heeft mr. H. Rijpstra, com missaris der Koningin in de pro vincie Friesland 'Irene' officieel geopend in zijn hoedanigheid van voorzitter van de sociale commis sie van binnenschippers. Groep ROTTERDAM De tijd van de 'bewaarscholen' ligt al ver achter ons. De kleuters worden niet meer bewaard zolang moeder bet huishouden doet, maar zij wor den nu op kleuterscholen al ge vormd voor de basisschool. Ook dit vormen gaat weer op moderne leest, en er zijn al kleuterscholen die nauw samenwerken met de" basisscholen zodat het één geheel gaat worden. Begrafenis- en crematie verzorging A. W. v. Mourik N.V. A. SLUYTER ZN. Interieurverzorging A. DAMME 8 Wie van deze kinderen zal straks met 'jof Christa' de school moeten verlaten? origineel Limoges Capodimonte figuren sinterklaas ...vandaag Kleuterscholen in moeilijkheden Het nieuwe internaat, dat zes miljoen gulden kost, werd gebouwd dankzij subsidie van het ministerie van on-' derwijs en wetenschappen. Het ver vangt drie oude internaten in Rotter dam te weten: Prinses Irene, dat 23 jaar dienst heeft gedaan, Gerben de Jong, dat 21 jaar oud is en Wilhelmi- na, dat 10 jaar geleden in gebruik kwam. De vijfentwintig jaar oude stichting heeft ook internaten in Am sterdam en Groningen, die beide hard aan vernieuwing toe zijn en in Ter- neuzen, dat in 1968 gereed kwam voor ,128 kinderen en in Zwolle (ter ver der is er een speeltuin, sportcomplex, sporthal, zwembad, instructiebad, een speelzaal en een speelweide vlakbij. yanging van vier noodintematen) dat Binnenshuis zijn er dan nog 'n zang- 7 n CAnf omliAf* rrar/iAfl IV< C Af I IrA a V, aV. 1,,.-.1.1, L. _v .71 in september gereed kwam. Het nieu we internaat in Rotterdam is ge bouwd naar een ontwerp van arciii- tekt Rothuizen en 't Hooft N.V. te Goes, die „ook verantwoordelijk is voor het gebouw in Temeuzen. 'Prin ses Irene' heeft een centraal gebouw van negen verdiepingen en twee vleu gels van drie verdiepingen. Er wonen kinderen, van zes jaar (lager onder wijs)- tot ongeveer negentien jaar oud (voortgezet onderwijs). De kleintjes' slapen met zes kinderen op een ka mer, de groten met vier. Zestien kinderen samen vormen een groep. Per groep zijn twee leidsters. Iedere groep beschikt over een eigen huiskamer, waar ook gegeten wordt Er zijn gezellige zitjes, een eigen tv- toestel een.eigen telefoon en huiswerk ruimten. De leidsters hebben de be schikking over eigen kamers. Ook zijn er voor de staf enkele, twee-kamer flats. Het nieuwe internaat is bijzon der goed gesitueerd. Er. zijn diverse scholen in de naaste omgeving. Ver- ROTTERDAM De lijsttrekker van het GPV de heer P. Jongeling heeft donderdagavond in een bijna volle en koude zaal van Lommerrijk verklaard dat het woord 'democratie' in ons land wordt mishandeld. Dat doet ook de DDR, die hot woord toch in de naamgeving van de républiek ge bruikt. 'Je mag au nog net grapjes over die DDR-maken', meent de heer Jongeling 'voordat Biesheuvel Oost- Duitsland* heeft erkend.' woord over voor de honderdduizend abortussen. 'Ik heb daarover op 9 oktober vragen aan de minister ge- Windwijzer steld. Ik denk dat ik op 30 november het antwoord krijg.' (gelach en geklap in de zaal). De GPV-voorman is van koor, een hobbyclub, een handwerk-en naaiclub en een bibliotheek. Voor de ontspanning schonk de bouwer aanne mingsbedrijf Van Geel B.V. te Breda een kleurentelevisie en de wijkbewo ners een stereoinstallatie. Stichtings voorzitter C. H. W. Smit zei in zijn inleiding dat hij hoopt dat er door het rijk nog wat gedaan kan worden aan de salarissen van het personeel (tussen de vijftig en zestig personen) en ook dat de personeelsstop zal wor den opgeheven. De heer Rijpstra zei dat bij deze internaten de toekomst van de kinde ren voorop moet staan. Hij wees er op dat de binnenvaart al enige tijd in structurele moeilijkheden verkeert en dat de binnenschippers met nog veel meer problemen te kampen hebben. Toch denkt hij dat er een goede toekomst is. In prognoses wordt een stijging van het vervoer per schip van 24 pet naar 50 pet in het jaat 2000 voorzien, waarvan de binnenvaart. 28 pet voor rekening zal nemen. Het schippersleven zal wel veranderen. Mede door de duw- en lastvaort.'Meer schippers komen op de wal wonen, anderen nemen echter hun vrouw aan boord en laten de kinderen in inter naten. 'Maar die kinderen moeten', aldus de beer Rijpstra een goede opvoeding krijgen en goed onder wijs. Willen zij later schip pers worden dan dienen het goede ondernemers te zijn'. Hij prees dit werk van de hervormde kerk. 'Het is goed en gezegend werk', zei hij. 'De geest van de Heer moet hier kenmer kend zijn voor dit grote gezin dat hier woont. Moge Gods zegen op dit werk rusten.' In die hele stroomversnelling zijn voor een groot aantal kleuterscholen andere problemen gerezen die voort komen uit de ingestelde 'leerlingen- schaal' en het daaraan gekoppelde personeelsbeleid^ Voor het komende jaar worden er ca. 40 kleuterklasjes bedreigd met sluiting als zij het .be- paalde gemiddelde niet kunnen halen voor het. aantal vereiste leerlingen. Eén van die kleuterscholen is de school aan dé Kruisberenstraat op IJsselmonde die behoort bij de Mees ter Baarsschool aan de Koninginne weg. Het i.c een van de vele scholen die met angst en beven .de toekomst tegemoet zien. Want deze «tweeklassige school zal i.v.m. 1 januari a.s. een leidster moeten missen omdat het juiste gemiddelde van de wettelijke 37 plus 1 leerlingen niet is behaald. Eigenlijk is het een ontslag met te rugwerkende kracht, want het gemid delde wordt berekend over het vorig jaar. Verwarrend is de regeling die van overheidswege wordt gehandhaafd om het gemiddelde over eeii kalenderjaar te nemen. Dit, terwijl het schooljaar toch b.v. van 1 augustus tot 1 juli loopt. De fatale datum is dus altijd Oudejaarsdag. Dan gaat men een ge middelde berekenen en dat kan fali- kant uitpakken. Een kleuterschool be gint nóóit met een volgeboekte school. Als er b.v. plaats is voor 47 kleuters, dan begint men b.v. met 20, en langzaam loopt het aantal vol tot de genoemde 47 leerlingen. Wie denkt dat dit aantal op 31 december vol- ADVERTENTIE) Dr. Zanienhof straat 71 Rotterdani-16 Tel. 13 64 68—20 88 84—20 95 36 Dag en nacht te ontbieden Rouwkamers beschikbaar In alle stadsdelen. Hij opende het gebouw door een doek weg te trekken voor een grote elektri- mening dat de rechter bij'een abortus sche windwijzer, aangeboden door al- zou moeten ingrijpen om ongeboren levens te beschermen. 'De mens ver grijpt zich aan het leven van de ander.' Hij bedoelde daarmee dat de euthanasie (een zachtè en schone ROTTERDAM Bij het oversteken, van de kruising van de 's-Gravendijk- wal en de le Middellandstraat is donderdag de 29-jarige H. Roszachwc uit deSnellinckstraat gegrepen door een personenwagen. Met een linkeron- derbeenbreuk, letsel aan zijn armen en ernstig hoofdletsel is hij naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. De 27-jarigé arts R. L. H. Bolhuis uit Leiderdorp, die de auto bestuurde, 'liep snijwonden op aan beide hartden. ADVERTENTIE Ludolf de Jongst raat 23 Rotterdam. Tel. 37.32:97-37.34.28 Verzorgt al uw transporten door geheel Nederland dóód) misschien ook nog gemeengoed wordt. Hitier komt op zo'n manier le intemaatbewoners. De heer ,M. Doesburg,- directeur van 'Prinses Ire ne' wees op de grote verantwoorde lijkheid bij het personeel om déze kinderen namens hun ouders te moe- De heer Jongeling zégtdat hij niet breeazalingaan °p de inflaUebestrij- {erug op kousevoeten, 'aldus de heer ,^een h°rigi?eid> 1,1 aar mondigheid in ..jfrv-Akynic} ding. Niettemin loopt de geldontwaar- *1 -Waarom veranderen de de «oede betekenis van dat woord. UlTgeOrUllL ding als en rode draad door zijn christen Democraten niet' Biesheuvel Het internaat moet ais extra dimensie -j- betoog. Hij vmdt erVM^ 'De mstru- t negativisten wanneer wij ]>et^Pel van de kinderen krijgen Er 38ESÏ?*" f- menten tot. bestrijding, de lonen en zeggen; .Doe wft aan de geloofsvervol- ls Jaarvoor ook veel mogelijkheden. Q6 pnjzen in de iisnd hoiiucn» iiGCft c*infy*>7i in Hp wpypIiI Tfirü Istpn wii tvt -i, ij men bij het kabinet. Biesheuvel: terzij; ?ên "echte kabinet niet in de steek wJ; Ae noë e?n aailtal rip PAlpd Pn rip frpldkankpr woedt -T, re^is saDinei met m ae &iee&. fcers van schippersbonden, -verenigm- gelegd. En de geldkanker woed Maar dan moet men wel die naam gen, en -instellingen en ook namens verdienen. In de gedachte ran uw de hervormde kerk. Een grote hoe- - lamp is mij een Woord voor mijn veelheid mooie en nuttige cadeaus drijfskunde opgenomen: de totale be- voeten. Dan zal Gods Aangezicht over werd aan het nieuwe internaat aange- zetting van de interfaculteit zal 480 ons schijnen.' boden. Er was voor de opening een zo zijn en gedurende een kwartaal (de Ook de heer P. van Leeuwen uit grote belangstelling, dat vele ouders opleiding duurt een kwartaal langer Berkel-Rodenrijs, derde man op de in groepshuiskamers de opening op de dan twee jaar) zelfs 720. voort. Het centraal akkoord zal dan wel getekend worden, maar de prijs is echter hoog, te hoog. lijkheden aan de interfaculiteit be drijfskunde te Rotterdam worden in de loop van *de volgende jaren uitge- breid. Men streeft er naar 120 studen ten per cursus. Per jaar worden dan 240 studenten in de interfaculteit be- Mnistér Nelissen, een bekwaam man, heeft teveel geaarzeld. Inflatie is vooral een slechte morele zaak. Het is heiaas eigen teelt, een kwalijke zaak, een binnenlands produkt. Vooral de kleine middenstander heeft daar grote schade van. De GPV heeft dat nooit verdoezeld en houdt rekening met de realiteit. Ik zeg niet dat het kabinet geen goede dingen heeft gedaan. Wan neer Boersma beweert dat ik zeg dat er alleen maar gepingpongd is in het Catshuis,. is dat een grove onwaar heid. Er zijn pok goede dingen, ere wie ere toekomt. Regeren is ook moeilijk nu we aan de rand van de inflatie-afgrond staan. -Het GPV had Biesheuvel willen steunen, maar de premier kon het klokketouw niet vin den. De vonk wilde niet overspringen. Gerbrandy en Drees hebben dat des tijds veel beter begrepen. De geldziekte wordt veroorzaakt door het materialiseren van ons volk. We hebben veel ontvangen van God. Maar wat gebeurt er? Bijvoorbeeld in het sexueel zo losbandige Amsterdam en elders in Nederland? We verdelen de koek van de welvaart die nog moet worden gebakken. De overheid dient deze sociale ongedwongenheid te be dwingen. Schunnige films worden er op de tv vertoond. Ze worden door de regering gesubsidieerd. Kinderen wor den vergiftigd door homofiele lectuur, .die bij het uitgaan der scholen aan de stoep wordt uitgedeeld. Minister Van Agt doet daar niets aan. Hij is er trots op dat Nederland het minst aantal gevangenen van ons we relddeel telt. Hij zou er trotser op GPV-lijst, voerde het woord. televisie moesten volgen.' ADVERTENTIE Heden geopend onze voor KLEINMEUBILAIR en datgene wat de sfeer in uw huls bepaalt. LAMPEN, BIJZETMEUBILAIR, PETIT-POINT-FAUTEUILS, PERZISCHE TAPIJTEN enz. EEN BEZOEK IS VOOR U WAARDEVOL! v/h Teorenburgh Damme Nieuwe Binnenweg 334, Rotterdam. Telefoon 01023.41.36. De interfaculiteit is op 5 oktober 1970 begonnen met 32 studenten. In 1971 kwamen er 56 en in. 1972 52 studenten bij de interfaculteit studeren. Dit is meegedeeld ter gelegenheid van het afstuderen van de eerste groep van 29 studenten als bedrijfskundig doctorandus. De interfaculteit be drijfskunde in Rotterdam biedt de mogelijkheid tot een opleiding op aca demisch niveau tot managementfunc ties. De doelstelling van de NEH te Rotterdam en dc T1I te Delft, in de behoefte in Nederland aan breder onderlegde functionarissen voor het bedrijfsleven. Het begrip bedrijfsleven is niet beperkt tot primair op winst gerichte ondernemingen. Gedacht wordt ook aan allerlei organisaties en instellingen, zoals ziekenhuizen, over heidsorganen en vakbonden. ROTTERDAM Buitenlandse arbei ders, Surinamers en Antillianen in Rotterdam hebben hun krachten ge bundeld in een 'Liga van Minderhe den'. Deze liga wil op verschillende manieren opkomen voor de belangen van alle vreemdelingen in de Maas stad. Men vindt, dat officiële instellin gen en vakbeweging op dit punt te kortschieten, terwijl overheid en wijk- organen niet volledig in staat zouden zijn de belangen van alle Rotterdam- mers evenwichtig af te wegen. kunnen zijn wanneer het aantal mis- Het initiatief voor de oprichting van daden dat steeds stijgt door een straf- de Liga, waarin vertegenwoordigers fe hand wordt ingeperkt'. De heer van Surinamers. Antillianen en gast- Jongeling had verder geen goed arbeiders zitting hebben, is genomen door de Stichting Algemeen Belang Antillianen. Volgens de liga is na de moeilijkhe den in augustus in de Afrikaander- wijk in Rotterdam en de daaruit voortvloeiende beleidsbeslissingen van de gemeente onder de vreemdelingen een sterke behoefte ontstaan om de handen ineen te slaan. De minderheidsgroepen worden in de liga vertegenwoordigd door twee re presentanten. Enkele Nederlandse des kundigen zijn toegevoegd als advi seurs. Naast het optreden in concrete nood situaties ziet de Liga als belangrijkste taak het voorlichten van en onderhan delen met de overheid. In het verle den zou zijn gebleken dat' van die zijde te weinig bereidheid bestaat om overzeese rijksgenoten en buitenlan ders te betrekken bijde voorberei ding van het beleid iri vraagstukken die hen direct raken. Voigens de Liga is elke oplossing voor een probleem, waarmee de vreemdelingen niet kun nen instemmen, een illusie. Andere taken van de Liga zijn het signaleren en wegnemen van misstan den in de situatie, waarin de vreem delingen werken, wonen en leven en het bevorderen van een goede verhou ding tussen vreemdelingen en Neder landers. doende is heeft het mis, want het gemiddelde ligt. lager, naarmate men langzamer het leerlingental vol laat lopen. Het is een uiterst ingewikkelde berekening die veel hoof die idster hoofdbrekens kost. Daarbij komt dat haar scholing wel op de praktijk is afgestemd, maar niet op administra tief gebied. Op de IJsselmondse school is nu be kend geworden dat de tweede leidster, 'Juf Christa' aan het einde van dit jaar in de WW moet gaan. Zij heeft al wachtgeld aangevraagd. Een vol gend probleem is dan dat het aantal kinderen- 43 bedraagt, hetgeen drie teveel is boven de norm van 40 kinde ren per klas. Dus niet alleen dé juf moet weg, er moeten ook nog eens drie kinderen van school gestuurd worden. De Meester Baarsschool behoort onder de categorie van bijzonder onderwijs. Dat zet nogal wat kwaad bloed tegen over de openbare- scholen. Mén er kent 'deze wel maar de faciliteiten die deze hebben stellen het bijzonder "on derwijs ver achterop. Op de Meester Baarsschool heeft de Oudervereniging alle kaartsystemen doorzocht naar adressen waar mogelijk leerlingen zijn. Scholen, die b.v. gezamenlijk een duik in het bevolkingsregister wilien doen met: dit doel moeten duizenden guldens informatiegeld betalen, ter- .wijl de openbare scholen er zö ge bruik van kunnen maken en zodoende ook élk jaar een folder aan. alle gezinnen kunnen, sturen,. Wil een bijzondere schóól wat aan de tuin laten doen, dan' zal de tuinman duur betaald moeten worden. Bij de openbare scholen is dit werk voor de gemeentelijke plantsoenendienst Zo zijn er nog veel meer zaken die het bijzonder onderwijs ten achter stellen. Voor het teruglopende leerlingental van de bijzondere scholen zijn natuur lijk verschillende oorzaken aan te wijzen. Deze scholen zijn vaak in ADVERTENTIE/ in het betere genre Kristal, .Chinese Tafels en deken kisten, org. handsnijwerk: Zeer grote sortering f Uitsluitend de echte, Spiegels, consoles etc. v Zaagmolenstraat 17 B Rotterdam, 010 65 98 '75 •ROTTERDAMHet dagelijks bestuur van het Openbaar Lichaam Rijnmond zal bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland toch een gunstig advies uitbren gen omtrent de bouw van 426 huizén en èen flat voor gastarbeiders'binnen de 'stankgrens' v«i Hoogvliet Het dagelijks bestuur komt met dit gunstig advies •ondanks een uitspraak van de Rijmnondraad óp 13 november'dat de bouw van de flat om milieu-hygiënische overwegingen niet door moet gaan. De raad was wel voor de bouw v.an de 426 eengezinshuizen. Bij de beraadslagingen binnen het dagelijks bestuur verklaarden dyie gecom mitteerden zich. later voor en'drie tegen de bouw van de flat voor gastarbei ders. Volgens de woordvoerder, van Rijnmond hoeft bet dagelijks bestuur geen uit spraak van de raad te vragen als" het gaat om bestemmingsplannen'van Rijn mondgemeenten. Over dergelijke zaken vragen Gedeputeerde Staten alleen een advies van het dagelijks bestuur. Omdat het hier om controversiële zaken ging heeft het dagelijks bestuur het toch nuttig gevonden de raad zich te laten uit spreken over de twee bouwplannen. V ROTTERDAMRuzie over een meisje was donderdagavond aanlei: ding tot een vechtpartij op het Hij-' kerveld, waarbij de 19-jarige ambte naar K.D.W. uit Rotterdam de .15- jarige scholier J.S. met een mes in bovenbuik en linkerarm verwondde. Het begon er mee, dat de scholier W. in het gezicht sioeg, waardoor diens bovengebit brak en hij een wond opliep aan zijn lip. Toen S. opnieuw voor een klap uithaalde trok W. een mes. S. is hevig bloedend naar het Zuider ziekenhuis gebracht. W. is in bewa ring gesteld. ROTTERDAM De projecttentoon stelling 'Te weinig gast-arbeid te veel' in het Museum voor Land- en Volken- kende scholen als bij het overige spronkelijk zou deze tentoonstelling over de problematiek van de (Marok kaanse) gastarbeider in Nederland tot en met zondag 3 december blijven staan, maar de bijzonder grote belang stelling vraagt om een verlenging. Deze nieuwe vorm van exposeren, waarin de kritische instelling en de eigen inbreng van de bezoekers wordt gestimuleerd, is zowel bij de bezoe kende scholen als b ij het overige publiek goed aangeslagen. Hoewel het volgen van een heel pro gramma, van 's morgens 10 tot 's mid dags 4 uur, voor vee) scholen een inbreuk op het lesroos'.er betekent, is door niet minder dan 23 groepen scholieren van deze mogelijkheid ge bruik gemaakt. Bovendien bezochten 47 groepen scholieren de expositie in korter bestek, zoals gebruikelijk bij andere tentoonstellingen in het mu seum. i f ADVERTENTIE J kori-it ook voor U' Om voor weinig geld tóch een smaakvol -Sintkado te kopen—., dat is pas.een kunst. Suède ma ka-u p beurs in de kleu ren bruin, beiga en rood. Nu sis speciale Sinterklaasaanbieding van f E,S8 voor nog géén vier gulden. Vrijdagavond om 6 uur begint op de parterre de verkoop van dezesiiède make-up beurs, in 3 leuke kleu ren, nu voor Géén schrift, of tel. best. hoofdzaak gebaseerd op de geloofso vertuiging van de ouders. Een zékere nonchalance spreekt een grote rol en men stuurt de'kinderen vaak naar de dichtstbijzijnde kleuterschool, zodat, moeder minder ver hoeft te gaan bij het halen en brengen. Een bewuste keuze van de school is vaak met meer aanwezig. Een andere oorzaak is natuurlijk ook de gezinsplanning waardoor de gezin nen kleiner zijn geworden zodat er minder kinderen zijn voor de scholen. Met al deze factoren, is een gróót aantal kleuterscholen in moeilijkhe den gekomen. Moeilijkheden die mis schien door de overheid niet zijn voorzien toen deze de maatregelen hebben ingesteld. ROTTERDAM De sektie gastarbei ders van: hét wijkorgaan Feijenoord- Noorderëilahd komt in-zijn advies aan 'het Rotterdamse gemeentebestuur naar aanleiding van de nota buiten- landse werknemers van de, "wethouder van sociale zaken tot de conclusie; dat het beleid ten aanzien van deze gast arbeiders uitsluitend op economische gronden schijnt te zijn gebaseerd. De wensen van de wijkorganen en .aktiecomitees zijn, aldus het wijkor gaan, .eenzijdig geïnterpreteerd en de gastarbeider als mens dreigt helemaal in hèt gedrang .te komen. Feijenoórd-Noordereiland meent dat er voor moet worden gewaakt dat de gastarbeiders; een. soort buffervoor raad Worden tussen de mens. en de machine..1/ 'V'"* Met de- beperking van de verblijfs duur en het/.niet naar Nederland laten overkomen van de gezinnen is het 'wijkorgaan het beslist oneens en het memoreert dat beperking van- overkomst van gezimien nadrukkelijk in strijd is met hét Europees Sociaal- --.Handvest: ;.r.=. ;*'/-/;v"y Verder toont, het wijkorgaan'zich ver ontwaardigd over het feit dat de ter- mijn tussen het verschijnen van de nota buitenlandse werknemers en de behandeling van deze nota in de com missie, voor sociale zaken veel te kórt is voor een behoorlijke bestudering. ROTTERDAM De recherche van het bureau Slinge heeft een bende van niet minder dan twaalf man opge rold, die bij zeventien 'inbraken voor meer dan honderdduizend gulden aan geld en goederen heeftbuitgemaakt. De ploeg bestaat uit de 21-jarige koopman A. E. uit-Apeldoorn, de 38- jarige glazenwasser A.M. uit Rozen burg, de 64-jarige bedrijfsleider J.K. uit Vlaardingen, de 38-jarige koopman T.H. zonder vaste woonplaats eh de 41-jarige H.J., de 41-jarige bootsman HJL, de 34-jarige baninverker T.O., de 33-jarige koopman KB., de 45-jarige metselaar T.D., de 42-jarige controleur KS. en de 32-jarige monteur C.S., allen uit Rotterdam. Tien leden van de bende zijn reeds voov de officier van justitie geleid. De affaire kwam aan het rollen toen J. bij een verkeerscontrole geen goed rijbewijs kon tonen en de politie in zijn auto een aantal van diefstal af komstig zijnde kostuums aantrof. Het verhoor van J. bracht veel aan het licht. Van de zeventien inbraken waren er zeven gepleegd in Rotterdam, drie in Apeldoorn, één in Rozenburg, één in Dordrecht en nog vijf in Zwijndrecht, Twee maal bracht de bende een be zoek aan het confectiebedrijf Herzber- ger aan de Sluisjesdijk, daar ver dween voor 4500 aan kleding: Bij Smit-Lloyd aan het Westplein maakte de groep een geldkistje buit met daar in 20.000. Een expeditiefirma aan de Kortenaerstraat verloor 1400 huid jes ter waarde van 56.000. Van het parkeerterrein van het Parkhotel ver dween een Duitse auto met papieren en een camera. Van de gestolen goederen is Vrijwel niets teruggevonden. De bendie heeft de opbrengst opgemaakt BOTTERDAM: AhfcyTial: 15.00 en 20.00 'Wie ner Elsrevue*. ALB1.ASSERDAM: Dc naven 20.00 Concert' «n.ra.v. prijswinnaar»,Jeugdmuziekwedstrild. UEUKJ5LUM Dorpshuls: 20.00 Uitvoering door Heukelums Mannenkoor. MU.VSHEERERLANE.- Herv. kerkt 20.00 Qr- gclconcert door Bernard Wihsemms. woebdem Pctmskcrk: 20,0# concert door Rijnlandse Orkestvereniging.

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 1