POPIft Brandstichting in Haarlem en de Bijlmermeer Pers moet voorbeeld nemen aan de omroep Uiteenlopend Jeugdwerkloosheid veel beter bestrijden wu ontvingen A A MflZ#S8Slf Eigen samenkomst van verontrusten Programma-commissaris Rengelink: sosorks weer *it£r of «sr IOWIETJE mmnmHn'ïnflïinnrr! m DE GOUDE GAPER door W. G. VAN DER HULST, plaatjes van W. G. VAN DER HULST Jr. ZHEEÏ Christelijk-sociale jong erenorganisatie: Radio vandaag TV vandaag TROUW/KWARTET MA ANDAG 11 DECEMBER 1972 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K4 MARY PERKINS BeACHTfö 6J&7XJ2GH GZ/è/j'ffA/ Mmw«r«fr j SwJtlSr* i/VAN«W. auss HOOP SOMS ItfTSf MASy.. /606& CF SL€CHT fS -j. I Rf -ri Cr") X W i\ -vo, r»-v- 306. Dan vertellen de jongens ook, dat ze later aan de bakkers gevraagd heb ben om de beloning, die ze als doe- toors hun beloofden. 'Toen werden ze zo kwaad op ons, meneer de Schout; ze wilden ons wel verscheuren. En toen zijn ze gauw weggereden met hun kar.' 'Zou jullie hen herkennen, als je hen zag?' 'O, zeker!O ja zeker, meneer de Schout.' 'Als ik ze vind, zal ik jullie laten roepen. Als jullie ze vmdt kom je 't mij melden. Begrepen?' 'Ja, jawel, meneer de Schout.' 'Vreemd! Vreemd!Wóórom heb ben die lui zich vermomd? Waarom hebben ze toch zoveel belangstelling getoond voor de Gouden Gaper? Jullie kunt gaan!' De jongens trekken af. En 't eerst denken ze weer aan hun eindje dropBah! 't Ligt helemaal vastge- KARELTJES GROTE AVONTUUR 95: Smidje Verholen kwam argeloos om het hoekje gelopen en toen was het hem plotseling alsof de wereld verging. Hij zag wel tienduizend ster retjes, en dat kwam door de afschu welijke kracht, waarmee de gummi knuppel van de tovenaar op zijn arme schedel neerdaalde. Hij zakte met een treurige snik in elkaar en daarmee was de zaak voorlopig bekeken 'Dat was vakwerk, o grote tovenaar', lachte Asmar. 'En wat doen we nu met hem?' 'We zullen hem een van onze speciale behandelingen doen on dergaan'," grijnsde de tovenaar vals. 'Er is voor hem immers ook nog wel een plaatsje te vinden in onze wel voorziene Sprookjestuin! Vooruit, As- mar! Laad hem op je rug en kom mee!' De kleine Asmar was blijkbaar een sterk manneke, want zonder enige moeite nam hij de forse smid op zijn rug en sleepte hij hem mee. Omdat Asmar zo klein was, ging dat natuur lijk met enig bonken gepaard en smidje Verholen's kinnebak had dus heel wat te verduren. Druk geba rend wees de tovenaar Asmar de weg en zo kwam het, dat geen van beide schurken dat kleine ventje zag. Dat kleine ventje met zijn alpinopetje, dat héél even om het hoekje van een dikke boom gluurdeHet ventje had een opschrijfboekje in zijn hand en noteerde daar alles in. Eerlijk gezegd begrijpen wij er geen steek van waarom hij dat allemaal doet En waar werd die arme smidje nu heengebracht? Naar een kille, sombe re gevangeniscel. Asmar en de tove naar smeten hem op een vies bed en verdwenen toen weer, de deur met een slag achter zich sluitend FERDNAND Van "een onzer verslaggevers HAARLEM Twee winkelpanden van het modehuis Modern en Voorde lig in het centrum van Haarlem zijn zaterdagmorgen vroeg volledig uitge brand. Een pand van C. en liep aanzienlijke schade op. Ruim honderd brandweerlieden trit Haarlem, Bloe- mendaal, Haarlemmerliede en Spaarndam bestreden het vuur De Haarlemse politie houdt rekening met brandstichting. De afgelopen drie maanden hebben m dezelfde omge ving vier branden gewoed. Vermoedelijk is de brand in het pand van C. en A. aan de Frankestraat ontstaan. Het vuur is overgeslagen naar de MV-wmkel aan de Anegang. In het modehuis lagen vele goederen van C, en A. opgeslagen. De grote hoeveelheid kleding veroorzaakte een geweldige rookontwikkeling. De scha de wordt op ongeveer een miljoen gulden geraamd. In Amsterdam-Bijlmer is in de nacht van vrijdag op zaterdag op vier plaatsen brand gesticht. Het kantoor tje in het Cultureel Centrum is in vlammen opgegaan. De vier branden ontstonden met tussenpozen van een kwartier. De politie neemt dan ook aan, dat zij door de dezelfde pyromaan zijn aangestoken. De eerste melding kwam van het gebouwencomplex Brander, waar brand was in de containerruimte met grof vuil. Vervolgens werd brand ge sticht m de opslagruimte van het complex Groenevoen, het Cultureel Centrum en het complex Gooioord. De bewoners van de "betrokken com plexen hebben veel last gehad van de rookontwikkeling en roetvorming, De pyromaan is nog niet aangehouden. Een felle brand heeft zaterdagmorgen de opslagruimten en inboedel "van het aannemingsbedrijf Westland in Wage- ningen grotendeels verwoest. De scha de ioopt in de tonnen. Het was de vijfde grote brand dit jaar in de Wageningse binnenstad. In alle geval len is de oorzaak nog onbekend. kleefd in hun zak; en als ze 't er uit hebben geplukt zit het vol pluizen Maar lekker smaakt het tóch. Ook de Schout met zijn dienaars ver trekt. De twee juffers? 'Zie je nou wel,' moppert Anne-Marie, 'zie je nou wel, dat het slampampers waren, die mooie lui van Jou?'Juffer Ursel slaat van schaamte haar handen voor haar ogen. 'Och, die sinjeur! 't Was toch zo'n nette heer!' Van een verslaggever HILVERSUM Radio en televisie liggen ten aanzien van een efficiënt beheer mijlen ver voor op wat de Nederlandse dagblad wereld op dat gebied doet. Het gemeenschappelijk gebruik van studio^, technische apparatuur e.d. is in de omroep zeer ver gevor derd. Ik zou willen, dat de efficiency bij de Nederlandse kranten ook zo goed was'. didaten hiervoor heeft de NOS daar omtrent reeds contact gehad. De programma-commissaris achtte twee afzonderlijke NOS-joumaals voor Nederland 1 en Nederland 2 met elk een aparte redactie in de toekomst niet uitgesloten. 'Op dit moment is de NOS echter niet in staat zoiets te financieren', aldus de heer Rengelink. Van een onzer verslaggevers UTRECHT De afdeling Utrecht van de vereniging van verontrusten in de gerefonneérde kerken Meld zondagmiddag om vijf uur in de (her vormde) Geert ekerk een 'gebedssa- mertkomst Voorganger was ds. M. Vreugdenhil uit Nijkerkerveen. De verontruste gereformeerden in Utrecht menen, dat er in de plaatse lijke gereformeerde kerken nergens meer schriftuurlijk gepreekt wordt. Men wil weer een gereformeerde pre diking horen. Het is de bedoeling, om voortaan eens in de maand een derge lijke samenkomst op zondag te hou den. Dat zullen uiteraard geen gewo ne kerkdiensten onder ambtelijke lei ding kunnen zijn. De leiding berust bij het bestuur van de Utrechtse afdeling van de verontrusten. Het is de eerste maal, dat de veront rusten in de gereformeerde kerken overgaan tot het organiseren van al ternatieve kerkdiensten naar het mo del van de 'evangelisaties' in de her vormde kerk. Enkele jaren geleden was er serieus sprake van in Dronten, maar voor de daar gerezen moeilijkhe den werd nog bijtijds een oplossing gevonden. In Groningen bestaan ook plannen om tot dergelijke diensten te komen. Dit zei NOS-programma-commissaris- televisie, de heer J. W, Rengelink zondagmiddag in het televisieprogram ma 'Interpellatie'. De heer Rengelink wees erop, dat zelfs bij een verhoging van de omroepbijdrage, de Nederland se omroep twee televisie- en drie radioprogramma's levert voor dertig cent per dag, een bedrag, dat nage noeg gelijk is aan wat voor een krant wordt betaald. De NOS-progr&nuna- commissaris zei overigens wel. dat de omroep in een noodsituatie zal komen te verkeren met alle noodzakelijke beperkingen op programmatisch ge bied vandien, als de omroepbijdrage wordt verhoogd tot 108 gulden in plaats van tot het door de NOS voor gestelde bedrag van 112 gulden. De heer Rengelink zei, dat de omroep naar zijn mening af zou moeten van de uitkeringen aan de pers uit de opbrengsten van de STER-recIame, Hij toonde zich geen principieel te genstander van een andere vorm van omroepfinanciering dan de huidige omroepbijdrage; hij noemde in dit verband met name een betaling naar draagkracht, maar hij veronderstelde zelf al wel, dat daarvoor in het parle ment geen meerderheid zou zijn te vinden. De heer Rengelink zei voorts, dat de NOS bereid is. zonder zich met de programma's te bemoeien, technische steun te verlenen aan die instanties, die bij ministeriële beschikking een voorlopige machtiging krijgen voor experimentele regionale of lokale ka beltelevisie-uitzendingen. Met de kan- Van onze sociaal-economische redactie UTRECHT De christelijk-sociale jongerenorganisatie 'Werkende Jeugd' heeft het plan geopperd in elk van de negen EEG-landen een nationaal coördinatiebureau voor jeugdwerkloosheid en voor onder wijs en vorming van werkende-jongeren in te stellen. In ons land zou een dergelijk coördi natiebureau moeten worden gesticht door de departementen van onderwijs en wetenschappen en sociale zaken, de werkgeversorganisaties, de werkne mersorganisaties en organisaties van werkende jongeren, zo verklaarde de voorzitter van de CNV-jongerenorga- nisatie, de heer Huib Groeneveld jr., zaterdag m zijn openingsrede voor de algemene vergadering van 'Werkende Jeugd. Het nationaal coördinatiebureau moet in de eerste plaats, aldus de heer Groeneveld, fungeren als centrale meldkamer voor jongeren, die door werkloosheid worden getroffen. Van uit het bureau dient overleg te wor den gevoerd met o.m. de arbeidsin spectie, onderwijsorganisaties en het vormingswerk, teneinde gecoördineerd tot maatregelen te komen, die noodza kelijk zijn om passende antwoorden te geven op de toenemend optredende jeugdwerkloosheid en de verdere uit bouw van de leerplicht. OUD ZEER In dit verband pleitte de WJ-voorzit- ter voor een staatssecretaris voor de werkende jeugd, die ook de verant woordelijkheid voor het nationaal coördinatiebureau zou moeten hebben. 'Het is een oud zeer, dat de werkende jongerenorganisaties nog veel te veel tijd moeten verspillen, omdat zij be moeienis hebben met vier a vijf de partementen. Een herverdeling van taken tussen de departementen is daarom een eerste vereiste voor een nieuw kabinet', aldus de heer Groene veld. Hij bepleitte voorts de instelling van een internationaal coördinatiebureau voor jeugdwerkloosheid en onderwijs pn vorming (met financiën van het Europees sociaal fonds). Vanuit dit overkoepelend bureau zouden dan ook openingen dienen te worden gemaakt naar de jonge arbeiders in de 'derde wereld'. Wellicht kan door een derge lijke gebundelde aanpak dan ook de uitvoering van artikel 50 van bet veidrag van Rome (uitwisseling van jeugdige werknemers binnen de EEG) ter hand worden genomen, zo zei .Huib Groeneveld verder. SCHRIKBAREND Hij constateerde dat de jeugdwerk loosheid schrikbarend toeneemt, om dat het bedrijfsleven in toenemende mate partieel leerplichtigen afstoot en 'zich thans reeds instelt op het ver trek van alle werknemers beneden 18 jaar', (in oktober waren er al ruim 2.000 schoolverlaters, die niet aan de slag konden komen, tegen circa 850 in oktober vorig jaar). Dit probleem kan volgens de WJ-voorzitter alleen maar afdoende worden aangepakt door een versnelde invoering van de leerplicht verlenging. De heer Groeneveld zei voorts dat het werk van de organisatie mogelijk bin nen afzienbare tijd moet worden stop gezet, als er geen financiële hulp van buitenaf komt en dat WJ in elk geval een structurele reorganisatie moet on dergaan (waarbij de jeugdwerkleiders in de districten moeten verdwijnen). Over deze problematiek zal in maart een extra algemene vergadering wor den gehouden, waarin de voorzitter zo deelde hij mee zijn functie zal neerleggen. Zwerver Christi, het verhaal van de Russische pelgrim, in het Nederlands bewerkt door Benoit du Mountier. Uitg. De Heraut, Nijmegen, 102 pag., prijs 8.De oorspronkelijke tekst schijnt te stammen van het Athosge- bergte, de beroemde monnikenberg in Griekenland. Een abt van een kloos ter in Kazan schreef het over en gaf in 1884 het manuscript uit door P. J. Risseeuw 81 'Ik ook?' vroeg Saskia, min of meer ten overvloede. 'Ja, Donja Saskia ook.' De rolstoel van Wouter Volkerts stond naast het kabinet, waarvan de bovenla was opengetrokken. Saskia zette zich op Wouters wenk op haar gewone plaats: de reiskist Pieter sleepte een van de zetels aan. 'Jullie zijn allebei nog jong' begon Wouter Volkerts. Saskia merkte dat hij vermoeid en bezorgd was en dat hij opzag tegen het gesprek, hoewel hij het zelf had gewild. 'Jawel, maar toch meerderjarig, Sas kia ook,' antwoordde Pieter zijn va der. 'Daar gaat het nu juist om. Saskia is meerderjarig. Jammer genoeg weten we haar juiste geboortedag niet maar het weeshuis heeft haar tot een kerst kind gemaakt door 25 december 1618 als geboortedatum in te schrijven. Dit betekent dat zij kerstmis 1639 wette lijk volwassen en meerderjarig is ge worden en daarmee in het bezit kwam van de duizend carolusguldens, haar door haar ouders, of haar moeder, meegegeven. Daar is al die jaren een niet-onbelangrijk bedrag aan rente bijgekomen en rekemng en verant woording worden door de regenten overgelegd. Volgens mij zal er wel geen speld zijn tussen te krijgen, maar Saskia moet zelf maar eens kijken.' 'Al sturen ze rekening en verantwoor ding, het geld houden ze zeker voor alle veiligheid maar liever in Amster dam?' vroeg Pieter met een sarcasme, dat Sinjeur van der Dussen niet zou kunnen verbeteren. 'Wanneer Saskia iets mocht overkomen is dat het eer ste verdiend.' 'Inderdaad. Het kapitaal houden ze in Amsterdam ter beschikking van Me- joffer Saskia Vondelinge. En ze schrijven nog iets anders ook. Hier, lees zelf maar, Saskia.' In de tijd dat ze probeerde de gewich tige woorden en omslachtige volzin nen van het epistel tot zich te laten doordringen, voelde Saskia de ogen van vader en zoon Volkerts op zich gericht. Tenslotte schoof ze met een boos gebaar de brief van zich af. '2e zeggen ze zeggenHier, lees jij maar, Pieter.' 'Ze geven te kennen dat zij geen gezag meer hebben over Mejoffer Sas kia. Als ik het goed begrijpJa, het komt er op neer, dat Saskia maar naar Holland moet komen. Ze krijgt dan die duizend carolusguldens mèt rente op rente. En daar moet ze braaf dankbaar voor wezen, want nu is er allicht een ordentelijk jonkman die haar tot vrouw wil nemen.' Saskia kreeg een kleur. Haar handen sloten zich ineen, een gebaar dat Wouter en Pieter Volkerts allebei van haar kenden. Zo deed za altijd als ze het moeilijk had. 'Ze zeggenze zeggendat ik vrij ben.' Met afkeer bracht Saskia die woorden er uit. 'Het is dat ik niet vrij ben, maar een soldaat in dienst van de Compag nie mompelde Pieter, 'Anders ging ik ze eens mores leren, die schelmen, die duitendieven, die hoe noemt Adriaan van der Dussen hen nog meer?' 'Wat zegt Saskia?' viel Wouter Vol kerts in. Het meisje had haar zelfbeheersing teruggevonden. 'Dat ze me nog meer kunnen zeggen,' antwoordde ze bedaard. 'Als ze zelf erkennen dat ze niets meer over me te vertellen hebben. Ik blijf hier bij u. oom Wouter.' 'En dat geld in Amsterdam?' 'Daar doen ze nog maar een beetje rente op rente bij.' 'En als die ordentelijke jonkman nu Diederik Volkerts zou wezen?' 'Dan moet hij maar hier naar toe komen om me te halen. Recief is de wereld niet uit' 'Meen je dat Saskia? Is het een vast besluit?' 'Ja, oom Wouter, ik meen het Het is een vast besluit. Ik heb het u al eerder gezegd. Uw engenhos Eben Haèzer is voor mij het huls van een vader geworden.' 'Saskia, je kan je niet voorstellen, hoe blij ik ben met wat je hebt beslist. Maar nu moet je ook nog iets anders horen. En iets anders zien.' 'Zal ik somsPieter Volkerts was al opgestaan om zijn vader met Saskia alleen te laten. 'Neen, Pieter. Blijf zitten. Het is beter dat je hier bij blijft. Ook jij moet het weten. Misschien ben jij er nog meer dan ik bij betrokken.' (Wordt vervolgd) Vul horizontaal in: 1. fregatvogel, 2. insnijding, 3. zenuw achtig, 4. aantekening, 5. gezag, 6. sier plant. Op de spijlen ontstaan bij juiste invul ling van boven naar beneden gelezen twee namen van bloemen. Oplossing van vrijdag Hor.: 1. las, 3. rio, 4. aap, 6. mop, 7. oma, 9. ank, 11. as, 12. pi, 14. o.l., 15. ar, 17. k.o., 19. er, 20. ma, 22. el, 23. Pan, 25. mos, 27. air, 29. tol, 30. aar, 31. pos. Vert: 1, lom, 2. sap, 3. ram, 5. pon, 7. os, 8. A.P., 9. al, 10. ka, 11. ark, 13. Ier, 14. olm, 16. rol, 18. op, 19. en, 21. A.M., 22. es, 24. alt, 26. oor, 27. alp, 28. ras. NEDERLAND I NOS NOT 14.05-12.00 Schooltelevisie 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop 19.30 En dan is moe d'r nog, TV-serie 20.00 Journaal 20.21 Peyton Place 21.10 Reportage Apollo 17 21.15 Boeket: Vergaat ons het lachen? 22.05 Televizier Magazine 22.55 Journaal TELEAC 23.00 Engels-les8 NEDERLAND H 18,45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 De familie Ashton, TV-serie 19.30 Achtergronden van de Bijbel 20.00 Journaal 20.20 Uitreiking Nobel prijs voor literatuur aan Heinrich Roll 20.25 Het einde van een dienstreis, TV-spei 21.45 Kom over de brug documentaire film 22.35 Tele-Zet: schaakmatch Nederland-Polen 22.40 Journaal Het zondagavondprogramma, speciaal van de NOS, bevatte veel informatie over uiteenlopende onderwerpen. Een aardige gedachte was het, berichten over de vlucht van de Apollo-17 nu eens af te wisselen met vragen van kijkers over aspecten van de ruimte- vaart. Chriet Tituïaer en Wim de Graaf zorgden voor exacte en verhelderende antwoorden. Panoramiek haalde, evenals Brandpunt zaterdagavond, de Belgische Voer streek naar voren, waar de strijd tus sen Vlamingen en Walen nieuw voed sel heeft gekregen door de herinde ling van het gebied bij het Nederlands sprekende deel van het land. Lang ge koesterde haat ligt daar dicht onder de oppervlakte en er hoeft maar weinig te gebeuren of de mensen verliezen de controle over spreken en handelen, Aan de tragiek schijnt uitsluitend een rigoreuze volksverhuizing een eind te kunnen maken. Iemand zei: "t Is een prachtig land; er zouden alleen geen Betgen moeten wonen'. In het medische vraag- en antwoord spel, door de jonge arts Aart C. Gi- solf kundig geleid, werd met rustige openhartigheid onver kanker gespro ken. Boeiend waren deze keer de close- ups van de aanwezigen, want een he vige betrokkenheid was duidelijk van de gezichten af te lezen. Vooral oudere mensen blijken hun kennis omtrent de gevreesde ziekte uit te breiden. De VAR A-rubriek Signalement infor meerde met interessante beelden en gesprekken over de culturele en poli tieke functie van het Amsterdamse kunstenaarscafé van John Eijlders. Het was meteen een kaleidoscoop van een ongewone tijd, waarin mensen ook tot ongewone daden in staat waren. Veel kijkers zullen het zaterdagavond hebben betreurd, dat TROS en KRO elkaar beconcurreerden met opmerke lijke televisiefilms. De KRO lokte met een spel naar een verhaal van Hein rich Böll, die vanwege de hem toege kende Nobelprijs voor de literatuur etra in de belangstelling staat. Maar de TROS zond de vele malen bekroonde televisiefilm Briann's Song uit, een Gems-produktie die in Amerika nogal wat emoties heeft losgewoeld. Het authentieke verhaal over een vriend- scherp tussen de neger-rugby-speler Gale Sayers en zijn blanke clubgenoot Brian Piccolo, die vorig jaar aan kan ker overleed, is fascinerend in beeld gebracht De slotscènes, zo hachelijk omdat het spook van het melodrama op de loer lag, zijn aangrijpen. Ontroering werd ook rijkelijk zichtbaar in het door de TROS verzorgde af scheid van Johnny Jordaan. De unieke zanger van de Jordaan kreeg een waardig vaarwel mee van een groot aantal artiesten. Presentator Wim lbo hield de opborrelende emoties in goede banen, hield ook Johnny tac tisch overeind, tot aan het slot toen hij hem toefluisterde: 'Nu mag je huilen, Johnny'. TON HYDRA SJAjJ COTTOIQWT STUDtQ AVAN "Si V 4 Donja Saskia en haar prins HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7,11 Ochtendgyran. 7.20 (S) Spitsuur A'dam; lichte graramJnuxrep. en ber. (7.25 Van de voorpagina: 7.54 VPRO: Deze dag; 8.00 Nws: 8.11 Dingen van de dag.) 9.15 (S) Geef me de vijf: verzoekpl- .progr. (9.35 Waterst.) 10.3» <S) Mul. voor luisteraars. <11.00 Nws NOS: 12.00 Den Haag deze week. VPRO: 12.15 VPRO- Maan dag. rechtstreeks progr. met rep., Inter views, comm., ber., telef. reacties en muz. (13 00 Nws.) 4.25 Schoolradio. AVRO: 14.45 Radiojournaal. 14.50 Over naar Driebergen; wegenverkeerslnf, 14 55 Reg. zaken. 15.25 (S) Scala: ontmoetingen met Jonge Ned. kunstenaars. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16 05 CS) BaUroomork, met zangsoi. 18.80 (S) Mikadoo- kinderraag. 17.40 Qverheldsvoorl. Den Haag aan de lijn. 17.55 Med. IS 00 Nws. 1811 Radiojournaal. 18.21 De gesproken brier. 18.25 <S) Jazz 'Spectrum. P.P.: 19.00 Uitz. van de P.P.B. NOS: 19.10 (S> Harmonie en fanfare in Ned. en Eur. 19.40 (S) Hobbyscoop; populair progr, over electronics, 20 00 Komt u maar- act progr. met gesprekken, telef. reacties en lichte gramm.muz. 21.45 Het Europa van de negen: klanbeeld over Groot-Brittannle, 22.25 Uitz. van de Bond zonder Naam, 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radiojournaal. NOS; 22.50 Jazz in Afctic. 23.15 Ik neem de Benen U: doe. over wegloopkinderen. 23.55 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: k'.ass. muz. 7.30 Nws. 7.31 Hier en Nu. 7.55 Aangestipt- progr. overz. 8.00 Te Deum laudamus:,gewijde muz. 8.24 Op de man af: evangelisch comm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8.38 Gynin V.d. huis vrouw. 8.45 CS) Plein publiek: maandagmor gen met mensen en mm. <8-30 fen 11.30 Hier en Nu: 0.15 V.d. kleuters: 10.30 Nws 1 11.55 Med. 12.00 Stricly Country Style, 12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Med. t.b v. 'land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 Hier en Nu. 12.50 Makro- de sociaal-econ. rugriek. 13.00 (S) DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.03 Buttenl. rep. 10.30 Act. 11.10 August, August. AUgUSt. 12.40 Intern, persoverz, 12.50- 3.20 Wereldspiegel. Kerkorgelconc, 13 32 (S) Operettemuz. 14 05 Schoolradio. 14 30 Hier en Nu. 14 32 <S) Sopraan en piano: - mod. liederen. 15.00 Middagdst. 1 .30 Nws. 5 33 (S) Studio mlddagmag. (16 30 Hier en Nu.) 17 20 Over- heldsvoorl.- De vakbeweging In Surinam# gesprek. 17.30 Nws. 17.32 Hier en Ntt. 18.00 <S) NCRV-Combo Corner. 18.19 Uilï. van do B.P. 18.30 Nws. 18 41 Toelichting bij het nws. 18 48 <S) Kon. Militaire Kapel. 9 00 CS) Filter: jongerenprogr. 18.30 Liters- ma: kron. over boeken, schrijver» en toneel. 20 00 Nws. 20 05 Avondoverdenktng. 20.15 De zaligsprekingen. 20.SO SLes Beatitudes. Franck, uitgevoerd door Groot Omroepkoor. Omroepork. en sol. 23.00 De verhouding tussen het oude en nieuwe testament: theolo gische etherleergang. 23.35 (S Eigentijdse Ned. com positie». 23.55 Nws. HILVERSUM III KRO: 7.00 Nws. 7.02 KRO-op-Drie. (8 00. 0.00, 10.00 en 11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.03 Van twaalf tot twee: KRO's pauieprogr. (13 00 Nws; 13 03 Raden maar,) TROS: 14.00 Nws. 14.03 TEOS-Pop-ïntcrnatlonal. (13.00 Nws.) 16 00 Nws. 6.03 De Hugo van Gelde ren Show. <17.00 Nws.) NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost de Draayer Show, AVRO: 10.00 Nws. 19.02 Nederland* non-stop. 20.00 Nws. 20,02 Radiojournaal, 20 05 Take the 8-train: lichte muz, 21.00 Nws. 21.02 De negen-uur-show. 22,00 Nws. 22.02 Superclean Dreammachlne. 22.55 Med. 23.00 Nws. 23.02 33-45-78: muz.mag. (24.00 Nws; 0.02 Radiojournaal.) 0.55 Nws. BELGIE 324 m (Nederlands) 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 2.00 Land- bouwkron. 12.15 Lichte muz. 12.50 Buitenl, persoverz, 13,60 Nws, weerber,, toneelagen da en med. 13.20 Gavar, muz. 13. 5 Beurs- ber. 14 00 Nws. 14.09 /Lichte muz. 15.00 Nws. 15.03 Liedjes zonder woorden. 16.00 Nws en beursber. 16.10 Volksconc. 17.00 Nws. 7.10 Latijns Amerikaanse mui. 17,55 Weeg schaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.43 Paar- desportultsl. 18.45 Sportmag. 18.55 Taalwen- ken. 18 57 Amusementsmuz. 19.00 Nws en act. 19.30 Lichte muz. 9.40 Keurig Engels.) 10 45 Openbaar Kunstbezit. 20.00 Operamuz. 22 00 Nws en De zeven kunsten. 22.15 Concertante muz. 23.00 Nws. 23.10 Concert, 23.40 Nws. 16.15 Journaal, 16.20 Amusement, tips en inf, 17.05 V.d. kinderen. 17.20 Idem. 17. 5 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Jan BUlbusch. 18.30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Sport. 19 26 Die J'artridge-Famille. 9.59 Progr.overz WDR: 8 20 en 8.55-9.25 Schooltelevisie. 18.00 Reg. nws. 18.10 Progr.-woekoverz. Aansl.: Julia. 18.40 Hier und Heute, 19,15 V.d. kinderen. 19.25 Pater Brown,). 20.00 Jour naal en weerber. 20.15 Act. 21.00 Saclu Distel, muzikaal amusem.progr, 21.45 Disc. 22.30 Journaal, comm. en weerber, 22.30 Beschreibung elner Verfolgung. 0.05 Jour naal. DUITSLAND 11 17.30 Journaal en weerber. 17.35 Luft- sprunge 18 0 Act. en muz. 18.35 Tekenfilmserie. 19 10 Stadt ohne Sheriff. 19.45 Journaal, akt. en weerber. 20.15 Apollo 17. Aansl.:kort journaal. 2115 Landschaft nach der Schlaeht, Poolse speelfilm uit 1970. 23.00 Journaal, comm. en -weerber. 23.15 Sonder- zug. korte Joegsl, film uit 1972 en Meditati on. korte Ainerik. film. Daarna: Bei der Wahlzeit. JoegosS. film uit 1972. DUITSLAND III NDR 8.20-12.20 en 16.00-1 .30 Schooltelevisie. 19.00 Managem. fur aUe Fuhrungskrafte in Wirtschaft und Verwaltung (12). 19.30 Wis sen ohne Wissen (4). 20.00 Journaal en weerber. 20.15-23,05 Berliner Werkstatt: met 20.15 Besser als Ihr Ruf, films en disc. DUITSLAND III WDR 8.20 en 8 55 Schooltelevisie. 9.30 Sesame Strest (86). 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Sesa me Street (87), 18.30 Hablamos Espanol (18) 19.00 Zand mann. 19.05 Progr. voor Italiaanse werkn. 19.15 Prisma v.h, westen. 18.45 Reg. nws. 39.55 Comm. 20.00 Journaal en weerber. 20. 5 Pianorecital. BELGIE FRANS 164 Mod. wiskunde. 17.45 Onderbre king, 18.05 Journaal. 18.10 Klnderprogr. Aansl fabeltjeskr. 18 30 Declic, jeugdserie. 19.00 Filosofie en lekenmoraal. 19 30 Sport. 19 45 Weerber. en journaal. 20. 5 Mademoiselle Julie, toneelstuk. 22.20 Literair progr. Aansl.. Journaal en rep. Apollo 17. BELGIE NEDERLANDS 18 00 Fabeltjeskr. 38 05 De woudlopers, jeugdserie. 18 30 Kunst-serie. 19.00 Teken film, 1610 Sport. 19,33 Keurig Frans en zoeklicht. 19 39 Med. en weerber. 19-45 Journaal. 20.10 SOS Natuur: filmrop. 20 35 Muzikaal amusem.progr. 21.20 Een avond bU Eva. 22.05 Literair progr. 22.40 Jout" naai.

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 2