mg van zijn proces weer m krant dp debresvoor een sterke christeljjke^p Het Kwartet Gaullist trekt van leer tegen Kissingers plan van Gaböiï bezoekt Nederland Weer hasjvangst Bewolking Een laxeermiddel waar u de klok op gelijk kunt zetten: Sennocol! Amsterdam 12-16 mei 1973 „Stantvastich is gheblaven mijn hert in teghenspoat!" CHRISTELIJK DAGBLAD Westblaak 9-11, Rotterdam Postbus 948 Tel. 115588' Gironr. 289274't.n.v. B.V. De Christelijke Pers, Amsterdam Abonnement 9,28 per maand, per kwartaal 27.45 Afd. Bezorging vanaf 08.30 uur Fedor den Hertog haalde gister middag weer eens uit voor een op merkelijke stunt. In de rit naar Limburg sprong hij alleen weg en veroverde een voorsprong van ruim zes minuten. ADVERTENTIE PARIJS (AP) De secretaris-gene raal van de Gaullistische partij, minis ter Aiain Peyrefitte, heeft gisteren de Amerikaanse voorsteilen voor een nieuw Atlantisch handvest veroor deeld als 'een nieuw Jaltawaar door Europa ondergeschikt wordt ge maakt aan de Amerikaanse hegemo nie'. De conferentie van Jalta vond plaats in 1945 en werd bijgewoond door pre sident Roosevelt, premier Winston Churchill en door Joseph Stalin. Zij overlegden over de na-oorlogse toe stand in de wereld. 'Wie anders dan de Gaullisten kan dit nieuwe Jalta aan de kaak stellen, dat vervat is in de voorstellen van. Kissinger, die openlijk voorstelt dat Europa onder geschikt zal worden gemaakt aan de hegemonie vab do Verenigde Staten', zo vroeg Peyrefitte. Internationale tentoon stelling van zeefdruk- apparatuur en -produkten met expositie van serigrafieën 12/13/16 mei van 10 tot17.uut 14/15 metvan iö,tpi2ZiUur; V. AMSTERDAM President Albert Bongo van de Afrikaanse republiek Gabon arriveerde zondagmiddag op Schiphol voor een privébezoek van en kele dagen aan Nederland. De presi dent bezorgde de autoriteiten op SCHIPHOL De douane op Schip hol heeft gisteravond een 30-jarige Pakistaan aangehouden, die in zijn kleding 12 kg nasj had verstopt. De man was uit Rawalpindi aangekomen met een lijntoestei van Pakistan Ari- lines Van een verslaggever 1 LEXMOND Twee b roers zijn zon- uur zondagmiddag wérd' Het lichaam dagmorgen verdronken in de - Lek-bij van de. oudste uit de riyieropgedregd. Lexmond. Abraham en. Peyen Vcr-r - -.-;v;-VS- kuyl, respectievelijk 20 en 23 jaar;'Een. uur later vöiid men ook de ander oud, waren zondagmorgen niét terug in; hét water! Vermoedt/warrit;dat de gekeerd van het melken. Toen men 'één bij het handen wassen te water is ging zoeken/ vond men de tractor, - geraakt èn dat ;de ander ^tóen getracht waarmee .de jongens, naar het land heeft, zijn broer, te redden cn even1 waren gegaan, met draaiende motor, .eens in;de rivier terecht is gekomen, - :4i* Er staat ter plaatse een sterke stroom. De politie is daarop direct gaan dreg-: De gebroeders Verkuyl dreven het he- gen in de rivier. Om ongeveer één ;ie bedrijf. Hun yader is invalide. Zie verder pagina 5 Het kabinet-Den Uyl zal een lan ger leven beschoren zijn dan menigeen denkt. De weersverwachting tot van avond: veel bewolking met in het noorden van het land en iater ook elders plaatselijk regen. Opklaringen en op de meeste plaatsen droog weer. Maxima van 22 tot 16 graden. Tot overwegend matig afnemen de wind ruimend van zuidwest naar west tot noordwest. De vooruitzichten voor morgen en overmorgen: zonnige perio den maar eerst plaatselijk een bui. Temperaturen beneden normaal. Morgen zon op: 04.47 onder: 20.27 maan op: 19.09 onder: 03.29 Binnenland Nederland as kernenergie Buitenland Schiphol gisteren nogal wat hoofdbre kens door leden van zijn lijfwacht vooruit te sturen. Met enkele tiental len journalisten uit Afrika arriveer den twee van de dertien lijfwachten per KLM-toestel enkele uren voordat Bongo kwam. Tijdens de vlucht had den ze hun wapens in bewaring gege ven aan de gezagvoerder. Op Schiphol kregen ze ze terug met het advies even officieel toestemming te vragen. Doorgaans wordt lijfwachten van bui tenlandse staatshoofden niets in de weg gelegd, maar omdat het hier om een privé-bezoek ging, aarzelden de op Schiphol beschikbare autoriteiten. Het duurde even voordat er iemand ge vonden was, die hoog genoeg was, om toestemming te kunnen geven. De president van Gabon maakt een rondreis door enkele Europese landen om hulp te zoeken bij het bedrijfsle ven voor zijn land. Hij heeft zijn vice- president en drie ministers meegeno men. Gabon telt ruim een half mil joen inwoners en is rijk aan delfstof fen. Gray: belde Nixon Lutherse kerk moet blijven Kunst Bier in zakken mopjes postpapier met enveloppen pletiné schaaltje .(flessen onderzetter) handige pcrraatmap met briefpapier én pen Een postzegel Is niet nodig als u op de enveloppe schrijft: Dc Rotierdammer, antwoordnr. 364 Rotterdam - Naam: Adres: Plaats: Betaalt per:, maand; kwartaal. De nieuwe abonnee ontvangt de krant 14 dagen gratis en bespaart ca. 4 gulden abonnementsgeld. Sennocol-voor een p-obleemloze stoelgang 'Maar gewoon eten geven, dat ntag toch wel?' is meneer een beetje doorge Dagra N.V., Diemen zakt? Vooraanstaande prol. christelijke* dagbladen - iviaAi1i->ACi i% ivliiil 1973 70ste jaargang no. 293 Van onze sportredactie AMSTERDAM De beslissingen vallen nu snel. Ajax wordt zondag officieel kampioen', terwijl de de graderende ploegen inmiddels ook bekend zijn: Excelsior en FC Den Bosch. NAC stelde zich gistermid dag veilig, al verloor de ploeg van Haarlem: 3X. Maar doordat Ex celsior resoluut afrekende met FC Den Bosch is het praktisch onmo gelijk om de Bredase formatie uit de eredivisie te verdrijven. Sparta weet inmiddels ook waar het aan toe is: geen Europees voetbal. In een rechtstreeks duel tussen de twee kandidaten voor de derde plaats verzekerde FC Twente zich opnieuw van een inschrijfformulier voor de UEFA Cup. Do eerste promovendus is even eens bekend: Doda, dat gistermid dag kampioen werd. De laatste deel nemer voor de na-competitie zal volgende week pas bekend worden. Het gaat tussen Vitesse, Helmond Sport en Yolendam. Ook Juventus kan het komende weekeinde kam pioen worden ais de ploeg tegen AS Roma speelt. Trainer Kovacs zal Ajax' tegenstander in de finale van de Europa Cup dan eveneens volgen. Hij was aanvankelijk van plan gistermiddag het duel tussen Juventus en Inter Milan te zien, maar zag daar op het laatste mo ment vanaf.; Henk Groot was er wèl. Hij zag Ju- vetus voor de tweede achtereenvol gend! keer in de competitie win nen, maar ook na rust weer sterk terugvallen. Groot: Toch speelde die ploeg vorige week tegen Atlan- te een stuk beter. De tweede helftt tegen Inter was slaapverwekkend. En over Ajax-In- ter: 'We moeten profiteren van de aanvallende kracht van onze verde digers. Krol, Suurbier, Hulshoff en Blankenburg zullen ruimte krijgen voor opkomende acties, omdat ze tocht niet afgesttopt worden. De mogelijkheden liggen op dé flan ken'. 'Oud-minister mr. J. H. Beemink (ADVERTENTIE) naar inhoud en overtuiging een krant die gezien is en gezien mag worden! Dóór de benadering van het ploatselijk, landelijk en wereldgebeuren. in kerk en maatschappij, in politiek, kunst en sport. Kritisch, kort en bondigi noteer als nieuwe abonnee Een krant ook voer uw buurman. Zet hem vandaag nog op de bon. Opgegeven door Naam: ...""..V,... Adres: Plaats: Ik ontvang als beloning het aangekruiste Boekcnetalage Radio en tv Strips, feuilleton Puszel Dag maandag Men schrijft ons Familieberichten (ADVERTENTIE) Sennocoi doet zijn werk op natuurlijke wijze, zonder akelige bijverschijnselen, zonder krampen, zonder verstoring van de spijsvertering.

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 1