Het Kwartet Sidney v. d. Bergmoet weg beschepm uw huis PALLAüOXr Tekortschieten van controle kost miljoenen Reparatieploeg vol vertrouwen Italië Britten verwachten meer onthullingen over sex-zaak f iïMÉill krant EUG TEN Gebrek aan visie, beleid en durf Redactie Prinses wil geen katholieke hoofdredactrice LAATBLOEIERS ïii «leze krant bon Tuschinksky wordt Brits Watergate doorgestoken kaart? 03438-6341 CHRISTELIJK DAGBLAD Westblaak 9-11, Rotterdam Postbus 948 Tel. 115588 Gironr. 269274 t.n.v. B.V. De Christelijke Pers, Amsterdam Abonnement 9,28 per maand, per kwartaal 27.45 Wad en yepfpsei het bovendien LaGiGiJi de nieuwe muurcoaüng waarop luchtverontreiniging minder vat heeft M.-. Afd. Bezorging vanaf 08.30 uur Binnenland Buitenland Bediend door een diëtiste en beschermd tegen de bacteriën die zij zou kunnen verspreiden gebruiken aarde!* n J°Seph Kerwin en Charles Conrad (v.l.n.r.j hun voorlopig aa te' u )p Kerk Sport KAAP KENNtiÖY (Reuter, UPI) 'We zullen alles fixen', beloofde kapi- tem-tJer;zec Charles Conrad enkele ogenblikken nadat gistermiddag- dan De Kromme van Doetinehem eindelijk de bemanning van Skylab op weg was gegaan. Om twee uur werd Apollo?abm+e van„ Kaap Kennedy gelanceerd om seconden SMab in^iditegenW° Verd"- Vöf uur later had de bemanning Heath zou 'zwarte lijstmet namen bezitten Droog Smakelijke tulp in alcohol -«Baft fS HARDERWIJK T« 21 23 VERHUIST U? HOLWERDA ZONEN Nog een half uur, Bonzo, dan is het mijn beurt.' Voor het eerst sinds het Profumo-schandaal van 1963 wordt de Britse lezer weer dagelijks van 'sappig' nieuws voorzien. Met de parlements gebouwen op de achtergrond leest een Engelsman het dagblad Dailv Mail, dat gisteren foto's publiceerde van de bij het schandaal betrok ken call girls. 'n wonder op 2 wielen voor fiets-enthousiasten 'e Rotterdam mei ZATERDAG 26 MEI 1973 71ste jaargang no. 11 ooraanstaandc rol. christelijke dagbladen „Stantvasticb is ghebleven mijn hert in teghenspoet!" Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Sidncv van den Berg en met hem het hele bestuur van de Centrale Kamer van Handels bevordering (CKH) waarvan hij voorzitter is, moet vertrekken. Dit werd besloten op een vergadering van vertegenwoordigers van de bij de CKH aangesloten organisaties Een woordvoerder van de Kamer, de heer IL A. P. Steijn verklaarde, dat men de heer Van den Bergh en de overige leden van het bestuur ge brek aan visie, beleid en durf ver- weet. De kritiek op het bestuur van de CKH is losgebarsten toen door de toenmalige minister van economi sche aaken, Langman, het mes in de subsidiegelden voor de handeisorga- nisatie werd gezet, waarop de direc tie niet anders wist te reageren dan het ontslag aan te kondigen van 23 man personeel. Het arbeidsbureau ga!' echter toestemming voor het ontslag van slechts 9 man. 'Dit klemt temeer, omdat de directie kon weten, dat vermindering van de subsidie al enige tijd dreigde. Toen ongeveer een jaar geleden de eerste berichten In de pers verschenen, dat er begrotingstekorten waren en drastische bezuinigingen op de rege ringstafel lagen, bleek dat de direc tie van geen nieuwe aanpak wilde weten", aldus de heer Steijn. Over 4 maanden komt er een verde re vermindering van de subsidie ter sprake en weer heeft het CKH-be- stuur alleen met ontslag gereageerd. Voor negen mensen loopt momen teel een ontslagaanvraag. Intussen was er al een speciale com missie benoemd, die een eventuele reorganisatie zou gaan bestuderen. Toe» gisterochtend door de leden van de ondernemingsraad een brief op de tafel van de commissie werd gelegd, waarin het personeel te ken- nen gaf ernstig bezorgd te zijn over de toekomst van de CKH gezien het beleid van de directie, werd beslo ten het bestuur naar huis te sturen. De speciale commissie zal voorlopig de zaken waarnemen. AGENTNGEN De redactie van het protestantse damesweekblad Prin ses heeft met verbazing kennis geno men van het besluit de rooms-katho- Meke ree-lance-journaliste Julia Mar tens tot hoofdredactrice te benoemen. De redactie vreest dat de benoeming van een rooms-katholiek bij de protes tor.» lezerskring slecht zal vallen. Zij haa liever de besnoeming gezien van iemand die in deze .Kring een zeker gezag bezit De redactie meent dat de directie de gevoeligheden van het publiek op dit punt onderschat Daarnaast heeft de door de directie Snoerde benoemingsprocedure enige wrevel bij de redactie gewekt Naar van de zijde vau de redactie wordt ge- zegd, hebben de redacteuren geen of •A tfuaig mspraak bij de benoeming ge rit DVERTE(VTIE> ADVERTENTIE J Zeker ral er nog wel een bloeiende bol staan in Illllegom. Maar op 31 mei (He melvaartsdag) gaat het daar niet om. De LCGJ-Jongercndag biedt een flitsend, origineel programma. Theater, muziek, gesprek, discussie, ontmoeting. MEPEWERKERSSokumentalr Aktueel Teatcr. CNV-voorzltter Jan Danser, mt- lieudominee Hans Bouma, scriba N.E. kerk, dr. Albert van den Henvel, Noortje van Oostveen, The Rivals o.l.v. Rob van Wik, kortom: alle reden om a.s. don derdag naar Treslong in Hlllegom te gaan. Voor een tientje heb je een kaart. Bestellen? Kan vandaag nog: Bel nu SS43S - 7001 of anders maandag 03437 - 0341. Postbus 99 - Driebergen VuilafetoJènd err kleurecht Verfraait er» beschermt Geen onderhoud Voor effc bouwwerk Op elke ondergrond 12 hel dere fris-blijvende kleuren, waaronder spier- wit 10 jaar garantie. Vraag nadoro documentatie Naam: Adres: Plaats:. .Tal. nr. zend deze ban, in open ongefrankeerde enveloppe aan: Bouw-Chemla Zlilatra B.V. Machtiging68. Doom. Tel:03430 - 26SS rH DEN HAAG Door onvoldoende controle op de belastingbetalers heeft de staat in 171 alleen al aan omzet belasting 160 miljoen gulden te wc!- nig ontvangen, meldt de Algemene Rekenkamer. Het tekort, dat door ge brek aars -ontrole aan inkomstenbelas ting wordt ontvangen, was wegens ge brek aan administratieve gegevens fllet te berekenen. De oorzaak van de ze 'strop* voor het rijk is het tekort aan personeel bij de belastingdienst. In het afgelopen jaar heeft de reken kamer door haar controlewerkzaamhe den voor het rijk ongeveer 330 mi!- Joen gulden verdiend. De kosten van de Rekenkamer bedragen acht tot ne gen miljoen gulden. 'We hebben ons zelf wel verdiend', was de conclusie van voorzitter IL Peschar. Zie ook pagina II. AMSTERDAM Het bioscoopconcern Tuschinsky zal, naar het zich laat aan zien, binnenkort Brits bezit zijr.. De Bank Organisation in Londen voert besprekingen over de mogelijkheid van samenwerking in het kader waar van een bod zalw orden uitgebracht op alle aandelen van Matubel (Tu- schinsky-concem) 'V: gjj' Politiek volgende week 5 Bezoek aan zieke kinderen... 13 INe<ier!iorst den Berg bang... 13 Astronauten bij Zie pag. 17. Peronisten regeren weer 9 Ook Mao afgeluisterd 9 Roseam Abbing over lonen..;. 2 Afscheid van Kovacs Zie verder pag. 27. Het optimisme van de commandant werd maar gedeeltelijk door de men sen van de vluchtleiding gedeeld. Die Droog en vrij zonnig met maxi ma rond 21 graden. Eerst wei nig, later zwakke tot matige zuidoostelijke wind. MORGEN EN OVERMORGEN: zomers weer met later plaatse lijk een onweersbui. Morgen zon op: 04.31 onder: 20.44 maan op: 01.44 onder: 14.55 HOQGEVEENTel. 05280'- G425Ö LONDEN (AP, AFP, Reuter, UPI) Ondank? de geruststel lende verklaring van premier Heath en het aftreder, van twee Britse regering-leden, blijven in Londen geruchten de ronde doen dat nog ineer Conservatieve top figuren betrokken zijn bij het «ex-schandaal, waarmee Britse en buitenlandse kranten hun voorpaginakolommen vullen tot wellust en ongenoegen van de lezers. Na het vertrek van ITogerhuis-voomt- ter Lord Jeilicoe en onderminister van defensie Lord Lambton wordt druk gespeculeerd welke andera 'Lords' zich hebben bewogen in riante bordelen, binnenslands dan wel bui ten het Verenigd Koninkrijk. James Welbeloved. Lagerhuislid voor de La bour partij, heeft gisteren verklaard dat ondanks premier Heath's verzeke ring dat niet meer ministers bij de se.v-2ff.1ire zijn betrokken er in de wandelgangen van het parlement 'a- larmerende' geruchten rondgaan over het schandaal van 'sex op hoge pos ten'. Volgens Welbeloved is het van het hoogste belang dat Heath haast maakt met de onderzoekprocedure, omdat dit nu de 'eerste prioriteit (voorrang) moet krijgen'. Hoewel Welbeloved volgens de libera le afgevaardigde John Pardoe 'een schijnheilige gluiperd van de eerste orde is, die ons met de hand op het hart verzekerd dat het hem om de fei ten gaat, maar die in troebel water H"1 .hl r.j 'i Ct: waren duidelijk meer opgewonden en gespannen dan de mannen die voor het eerst gaan proberen een ruimte schip te repareren: behalve Conrad kapitein-luitenant-ter-zee-arts dr. Jo seph Herwin en kapitein-luitenant-ter zee Paul Weitz. "Ik kan niet zeggen dat het niet moei lijker gaat worden dan een gewone missie', verklaarde de chef vliegend personeel van het ruimtevaartcentrum in Houston, Donald Siayton, "want dat wordt het wèl.' Voor een senaatscom missie in Washington had NASA-di- acteur James Fletcher eerder ver klaard dat er 'niet meer gevaar zou op treden dan toch al het geval was.' Aan boord van de cabine bevindt zich (ADVERTENTIE) ONDERWATER-PANORAMA RCBAWUM OOLFUNENSHOW in hel groolsle overdekte j evoorsi. Dol fijnenstadion Ier wereld i per dag 170 kilo aan extra materiaal, waarvan net grootste deel wordt ingenomen door drie zonneschermen van verschil lend ontwerp. Een daarvan zal Skylab moeten beschermen tegen de verzen gende zonnestralen die de tempera tuur tot tegen de vijftig graden lieten oplopen nadat een dun aluminium schild bij de lancering was afge scheurd De meeste hoop is gevestigd op een zes bij zeven meter grote 'parasol', die officieel Skylab sehaduwboom is ge doopt. Verder is er apparatuur waar mee geprobeerd kan «orden, een van de twee met ontvouwde zonnepanelen tot de orde te roepen en daarmee de elektriciteitsvoorziening aan boord op in seder geval driekwart van de be doelde sterkte te brengen. De rest van de extra bagage bestaat voornamelijk uit geneesmiddelen en filmmateriaal, die de door de hitte bedorven voor raad in Skylab moeten vervangen. 'Zeg Houston, waar zitten we onge veer?' vroeg Charles Conrad enkele uren na de start gisteren. 'Ongeveer boven het oosten van de (Amerikaan se) grote meren', werd hem uitgelegd. Dat klopt', zei Conrad, "we kwamen over iets met een heleboil ijs, en wat sneeuw op de grond.' Tk denk dat dat Canada was.' aldus de man in Hous ton. Conrad vond het geweldig. Zo noordelijk was hij nog nooit geweest. Bemande ruimtevaartuigen hielden zich tot nog toe dichter bij de evenaar RaUh» ea tr Recepten Strips» feuilleton Commentaar Dichtbij en verder FaraUlebertetttea Puzzels Men schrijft ®us Probleem Bloem en plant Dammen en schaken Beurs 15 1» 19 23 (ADVERTENTIE) Of heeft u andartransport nodig? Een vertrouwd adnjsi DOKKUM:CE190-2292-ZSBC SlVSfAD: 032CO-2160C-;'t «00 UW en overtuiging een kront die gezien Is en gezien vist en aan politieke gluurderij doet' is de ongerustheid in het Lagerhuis toegenomen. Donald Stewart, Lager huislid voor de Schotse nationalisten noemde Engeland gisteren 'een bana nenrepubliek in ontbinding, die opge- Zie verder pagina 9 ADVERTENTIE f ADVERTENTIE/ WASHINGTON/DRIEBERGEN Hot gerucht gaat da» de hele Walergatf-ïaak vertonnen is om nog eens extra de aandacht te vestigen op de L.C.G.J. KAMPEN WATERKEET is nl. al Jaren een begrip in veeï van onze kampen. vis Je ervoor voelt ook In deze zaak betrokken te raken, bel dan vanaf maandag S.OO uur via onze 'hot line Want het gaat om de laatste plaatsen t.amlelilk Centrom voer Gereformeerd Jeugd werk. aid. Kampw erk, postbus M. Driebergen noleer als nieuwe abonnee naar inhoud mag worden Door de benodering van het plaatselijk, landelijk en wereldgebeuren. n kerk en maatschappij, in politiek, kunsi en sport. Kritisch, kort en bondig! Een krant ook voor uw buurman. Zet hem vandaag nog op de bon. Naam: Adres.- Piaots Opgegeven door Naam; Adres: Betaalt per.- u maand; kwartaal. De nieuwe abonnee ontvangt de krant 14 dagen gratis en bespaart ca. 4 gulden abonnementsgeld. Plaats: Ik ontvang als beloning het aangekruiste mapjes postpapier met enveloppen piehne schaaltje {flessen onderzetter! Lj handige paraatmop met briefpapier er» pen Een postzegel is niet nodig als u op dc enveloppe schrijft: De Rotterdammer, tntwocrdnr. 364 Rotterdam

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 1