Nederlanders zwaar gewond in Frankrijk In deze krant Rinus Israël weer lang uitgeschakeld Indamming stromen Surinamers gewenst krant op de bres voor een sterke christelijke pers Hei Kwartet HMi en over Helen Shepherd gewond bij ruzie op zomerfeest BihnenlariUë Lardinois kreeg 100.000 ton soja los van Amerika Pffipl PvdA'Ka?nerlid Franssen: In sportivereld te weinig nagedacht Byrnham vormt nieuwe regering in Guyana MAANDAG 23 JULI 1973 71ste jaargang no. 58 Abonnement ƒ10,58 per maand, per kwartaal ƒ31,35 CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR NEDERLAND Westblaak 9-11, Rotterdam Postbus 948 Tel. 115588 Gironr. 269274 t.n.v. B.V. De Christelijke Pers. Amsterdam Afd. Bezorging vanaf 08.30 uur i&fSB Vertrouwen in ÏCT misplaatst Geuzen wonnen weer Buitenland Libiërs betogen De eerste en de laatste man In de Ronde van Frankrijk. Luis Ocana, de Spaanse winnaar flinks) en de Fransman Hochart, die in het eindklassement een achterstand van 4 uur en 37 minuten had. Met de rode lantaarn kwam hij gisteren even voorin het peleton. Ds. Bustes over Amsterdam 'Ellen, die jongen van het En gels drop is er...' Sorry, ik zat net even na te den ken. vooraanstaande 'prot. christelijke dagbladen „Stantvastieh is ghebleven mijn hert in teghenspoetl" s wachten instructies iifiiii Van een verslaggever OOSTVOORNE De. zangeres Helen Shepherd is zaterdagavondgewond ge raakt op een zomerfeest in Oostvóor- ne bij een ruzie., tussen.de organist en trapte tegen' het gordijn, waarachter de Shepherds zich- -op een optreden voorbereidden. Een: arts constateerde een beschadiging aan de slijmvliezen. De ruzie begon toenVictor K. last' had van basgeluiden en achter het doek verdween, waar hij tegen Leo Schaap zei dat hij er beter mee kon ophouden, omdat hij er niets van, kon. De drie Shepherds kwamen hierop op de organist af en eisten excuus. Daar op ontstond een woordenwisseling. Daarna trapte K. tegen het doek waar achter de Shepherds waren verdwe nen. Even ptuzelea Strips ea feuilleton Radio en tv programma's Weer, oproep toeristen Brieven van lezers Dag maandag Nieuwe boeken Familieberichten WASHINGTON (DPA) Bij de Amerikaanse regering bestaat volgens EEG-commissaris P. Lardinois de be reidheid zo spoedig mogelijk terug te keren tot normale verhoudingen op het gebied van de handel in land- bouwprodukten. De landbouw-commis- saris verklaarde zaterdag, na gesprek ken met regeringsvertegenwoordigers in Washington te hebben gevoerd, er rekening mee te houden dat de VS de uitvoer-beperkingen voor sojabonen en ander veevoer uiterlijk eind sep tember zuilen opheffen. Om tot onmiddellijke verlichting te komen van de moeilijke situatie op de Europese markt hebben de VS de aan vullende levering van 100.000 ton so- jabonenmeel en -produkten toegezegd. De Amerikaanse regering wil boven dien in de komende week aan de hand van de jongste marktberichten onderzoeken of verdere aanvullende leveranties mogelijk zijn. AMSTERDAM Nog voor de start van het voetbalseizoen 1973- 1974 zondag 12 augustus wordt de eerste competitieronde gespeeld heeft Feyenoord een zwaar ver lies moeten incasseren. Rinus Is raël, laatste man in de verdediging van de Rotterdammers, zal vandaag voor de tweede keer binnen een jaar een meniscus-operatie moeten ondergaan. Was het de eerste keer zijn linkerknie, nu is het zijn rech ter. Israël, die vele maanden nodig heeft gehad om terug te komen, zal opnieuw voor lange tijd uitge schakeld zijn voor het topvoetbal. Een slechtere start had het de af gelopen maanden zo geplaagde Feyenoord en de nieuwe trainer Wiel Coerver zich nauwelijks kun nen indenken. De magere 3-2 over winning in het Intertoto-duel van zaterdagavond tegen St Etienne valt hierbij geheel weg. Het sportweekeinde kende nog een. bericht in .mineur: de autosport (sport?) eiste op het Belgische cir cuit van Francorghamps opnieuw twee doden (de Grand Prix-cou- reurs weigeren er overigens al drie jaar hun wedstrijd te houden). Plezieriger nieuws van het motor front. Jan de Vries veroverde na een onderbreking van een jaar (Angel Nieto) opnieuw de wereld titel in de 50 cc-klasse. Bij de honkballers bereikte Sparta de fi nale van het Europa-Cup-toernooi en Tom Okker won .een overigens matige finale van Hilversum. En dan natuurlijk de Tour. Het laat ste weekeinde bracht zoals ver wacht geen verschuivingen meer. Alles over Ocana, Zoetemelk en het verdere nieuws vandaag op on ze sportpagina. Veer bewolking met nu en dan regen of onweersbuien. Overwe gend matige westelijke wind, krimpend naar zuidwest Maxi mum-temperaturen rond 18 gra den Celsius. MORGEN EN OVERMORGEN: tamelijk koel, plaatselijk een bul en later meer zon. Morgen zon op: 04.49 onder: 20.43 maan op: 23.51 onder: 15.40 naar inhoud en overtuiging een krant die gezien is en gezii mag worden! Door de benadering van hef plaatselijk, landelijk en wereldgebeuren. In kerk en maatschappij, in politiek, kunst en sport, x Kritisch, kort en bondig! U U H noteer ais nieuwe abonnee Een krant ook voor uw buurman. Zet hem vandaag nog op de bon. Opgegeven door Naam.- i Naam.-., Adres: -Adres: P'aarSPlaats: Betaolt per: maand; kwartaal. 'k ontvang a!s beloning het aangekruiste De nieuwe abonnee ontvangt de krant 14 dagen map'es P0S,Papier met enveloppen gratis pletine schaaltje (flessen onderzetter) O handige pcraafmap met briefpapier en pen Een posfaegei is niet nodig als u op de enveloppe schrijft: Dc Rotterdammer, antwoord». 364 Rotterdam

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 1