Het Kwartet m zorgen !n deze krant Agenten VS luisteren af in Bondsrepubliek krant op de bres voor een sterke christelijke pers! Coureur op Zandvoort omgekomen Volksraadpleging was schijnvertoning .te 'smeê vormen samen nieuwe regering Cambodja Buitenland Weinig verandering Volgens bericht Neiv York Times: Militairen lieten rode kool staan MAANDAG 30 JULI 1973 71ste jaargang no. 64 Abonnement ƒ10,58 per maand, per kwartaal ƒ31,35 CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR NEDERLAND Westblaak 9-11, Rotterdam Postbus 948 Tel. 115588 Gironr. 269274 t.n.v. B.V. De Christelijke Pers. Amsterdam Afd. Bezorging vanaf 08.30 uur Cyprus op rand van burger oorlog 'Aha, daar had je je dus ver borgen, Freddy.' Moeder noemt haar dochters zusterkerk Codex door geleerde gestolen vooraanstaande. I? prot. christelijke dagbladen „Stantvastieh is gheblaven mijn hert in teghenspoet ïKse regime verwaente George Papadopoelos, de dictator van Griekenland, die sinds vandaag door middel van een schijn-referendum president Is geworden. •eind van 1974 parlementaire verkie zingen laten houden. Om op alle eventualiteiten voorbe dacht te zijn, had de regering de strijdkrachten in staat van paraatheid gebracht. Sinds zaterdagnacht twaalf uur waren alle café's op last van de overheid gesloten en mocht er in res taurants en hotels .geen alcohol ge schonken worden;, 'behalve 'in oen paar peperdure luxe-hotèls'iir Athëüè? De 11.978 stemlokalen werden door het leger bewaakt De buitenlandse waarnemers koester den dan ook geen enkele twijfel 'dat de nieuwe president van Griekenland George Papadopoelos zou zijn en dat generaal Odysseus Anghelis, hoofd van de strijdkrachten, vice-president zou worden. Kortom, een militaire junta in burger gekleed, want Papado poelos was vroeger kolonel van de in lichtingendienst van het Griekse le« ger. eens met staatsgreep, maar deze zou hebben ge weigerd. Uit Cambodja werden gisteren ge vechten gemeld op slechts drie kilo meter van het vliegveld van de hoofd stad Phnom Penh. Regeringseenheden kwamen daar in botsing met infiltran ten van de Rode Khmer, die kennelijk op weg waren naar de stad. Regerings troepen hebben gisteren hun belang rijke' stellingen in Saang op 25 km ten zuidoosten van Phnom Penh moe ten ontruimen. De Verenigde Staten verhogen hun militaire hulp aan Cambodja, vooral op het stuk van de veldartillerie, in de hoop de gedwongen stopzetting van de Amerikaanse luchtsteun op 15 augustus, te ondervangen, zo werd za terdag uit Amerikaanse militaire bron in Phnom Penh vernomen. Het Cambodjaanse leger ontvangt mo menteel kanonnen van 155 mm, die in staat zijn iets van de actie van bom menwerpers over te nemen. Ander materieel, dat de Verenigde Staten in grotere aantallen naar Cam bodja sturen, zijn gepantserde troe penvoertuigen en lichte vliegtuigen, zoals het propellermodel T-28. Van onze sportredactie AMSTERDAM Dingeman Stoop, voorzitter van FC Amsterdam, heeft dit weekeinde aangekondigd, dat als hij zijn functie binnenkort neerlegt, hij ook een aanzienlijk bedrag van de. eredivisieclub zal te rugvorderen. Als Stoop zijn plan doorzet betekent dit zo goed als ze ker het einde van FC Amsterdam, Stoop, die aftreedt om een finan ciële injectie voor de club van de gemeente mogelijk te maken, zal in ieder geval de eventuele op brengst van de verkoop van de spelers Frank Kramer en Chris Dekker claimen. Beide voetballers, die geweigerd hebben een contract voor het nieuwe seizoen te teke nen, speelden hei afgelopen week einde. een oefenwedstrijd bij Franse clubs. Stoop heeft ..ange- kondigd, dat hij nog voor het be gin van de competitie bij FC Am sterdam wil vertrekken. De con tractspelers hebben al laten weten, dat zij voor die tijd zwart op wit willen zien, dat hun salaris doorbe taald wordt Anders zouden ze, vol gens aanvoerder Jan Jongbloed, weigeren aan de competitie te be ginnen. De International Speed Skating Le ague (ISSL) heeft dit weekend niet kunnen voldoen aan de door de rijders gestelde ultimata met betrekking tot het betalenvan het resterende prijzengeld (100.000 gulden). Ned Neely, grote man achter de organisatie van prof schaatsers, arriveerde zaterdag wél in Nederland, maar had geen geld bij zich. Hoewel hij zich van ieder commentaar onthield is het duide lijk dat de ISSL failliet is. Tijdens de Nederlandse zwemkam- pioenschappen in Vlaardingen le verde Enith Brigitha (foto) op nieuw een opmerkelijke prestatie door de 100 meter vrije slag af te leggen in een tijd van 58,76 secon den. Dit is de op één na beste prestatie die dit seizoen in de we- reid op deze afstand is geleverd. Met Enith Brigitha zal de Neder landse ploeg voor de strijd om het eerste) wereldkampioenschap zwemmen - begin september in Belgrado - uit acht leden bestaan: zeven dames en een heer. Zie verder sportpagina's. Droog weer met In het alge meen veel bewolking, maar 's middags voornamelijk ia het binnenland ook enkele opklarin gen. Matige, aan de kust af cn toe vrij krachtige wind uit noord tot noordwest. Maximum temperaturen van 16 graden aan zee tot ongeveer 21 graden in het zuidoosten van het land. MOSGEN EN OVERMORGEN: aanvankelijk droog en vrij zon nig, maar woensdag kans op wat regen. Temperaturen in het al gemeen iets boven normaal. Morgen zon op: 05.00 onder: 20.32 maan op: 07.19 onder: 20.53 Nieuwe boeken Kadlo ea tv Strips, feuilleton Puzzel Weer, oproep toeristen Dag maandag Uw probleem Brieven van lezers Familieberichten naar inhoud en overtuiging een krant die gezien is en gezien mag worden! Door de benadering van het plaatselijk, landelijk en wereldgebeuren. In kerk en maatschappij, in politiek, kunst en sport. Kritisch, kort en bondig! noteer als nieuwe abonnee Een krant ook voor uw buurman. Zet hem vandaag nog op de bon. Opgegeven door Naam: Adres: Plaats: Ik ontvang als beloning hef aangekruiste EU mapjes postpapier met enveloppen pletine schaaltje (flessen onderzetter) O handige paraatmap met briefpapier et» pen Een postzegel is niet nodig ais u op de enveloppe schrijft: De Rotterdammer, anlwoordnr. 364 Rotterdam Naam: Adres: Plaats: Betaalt per: maand; kwartaal. De nieuwe abonnee ontvangt de krant 14 dagen gratis

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 1