Haag se Comedie maakte iets van middelmatig stuk Veel belangstelling voor Russisch Kerkkoor SCHIEDAMS VOETBAL Niet veel op het spel. al moet er gewerkt worden .Veglatoefde enige tijd in Egypte St. Caecilia bracht goed programma Nederland-W.-Duitsland: handel neemt nog toe SW staat met twee benen op e igen grond InHaBé krijgt lijn Kerkramen van Toon Berg De Waarzegster Dame redt kinderen uit brandend huis Matroos dreigde schoonvader met mes Boordevol net breekt en is verloren Hei Vrije Volk Geivichten dienen gewogen Hermes gaat naar Limburgia Fortuna laat sterren zien Nina Bolotine bij R Ph.O, Jongen ernstig gewond Voor diefstal zware straf geëist chiedammers onder elkaar 'r Wórdt gewerkt aan de overweg in Kethel Vlammen doofden zich zelf op tijd Derde klas Vierde klas Afdeling De grootste krant van Nederland IvAO en van de techniek gevaren Zaterdag .Eerste slag om damkampioenschap f rit HET VRIJE VOLK VRIJDAG II FEBRUARI 1955 PAGINA T DE LEDEN van de Schiedamse Kunstkring gaan het Ieren: met een glimlach constateerde de voorzitter, de heer K. J. Heyboer, dat iedereen op tijd aanwezig was, waarbij hij op charmante wijze vijf minuten verdoezelde. En dat charmante verdoezelen zou het begin blijken van een hele campagne, die indertijd is opgezet, toen Andrew Rosen thal, „Third person" (De derde) schreef, dat gisteravond door De Haagse Comedie in het Passage-theater werd gespeeld. Hoog geprezen gj| Laag ~%k g'prfsd In de Grote Kerk hebben gisteravond meer toehoorders, dan verwacht werd hun opwachting gemaakt bij het optreden van het kerkkoor van het Russisch-Orthodox Seminarie te Parijs, dat onder leiding van NOssorguine een zestiental Oosteuropese kerkzangen ten gehore bracht. Het Schiedams mannenkoor „St. Caecilia" heeft met de benoe ming van Frans Moonen tot dirigent zeker geen slechte keus gedaan. Uit zijn gehele leiding spreekt gedegen vakmanschap en van de korte tijd, dat hij deze taak vervult heeft het koor op vele punten reeds profijt kunnen trekken. Speciaal de zuiver heid en de trefzekerheid, om een enkel positief punt te noemen, lieten niets te wensen over. tya. Het dagboek van de politie verbergt soms de meest tragische, maar ook vrolijkste geschiedenis achter de sta tige ïuoorden, waarin de agenten ge wend zijn hun belevenissen te ver tellen. Het ogenschijnlijk heel gewone ver haaltje, dat men deze Schiedammer vanmorgen vertelde, bergt een wereld van verbal -*>g, hondenlogica en pijn in zich. Laat het verteld zijn. Ben postbode bracht gistermiddag zijn brieven rond in de tweede post bestelling, Op de Schiedamsesingel ging een brief niet goed de brn in en hij drukte hem nog eens ivat heter in het gat toen hij plotseling een hevige pijn aan zijn hand voelde. De hond van de mensen voor wie de brief bedoeld was bevond zich in de gang achter de deur en zag iemand een heel klein beetje binnenkomen. Toen heeft hij maar waakzaam als hij is toegebeten. Wie kan hier iemand wat kwalijk nemen? ZEER tot hun vreugde zullen de velen, die dadelijks gebruik maken van de overweg in de Schiedamse- ireg bij Kethel hebben gemerkt, dat er wordt gewerkt om deze veiliger te maken. Tweemaal is er iets voorgevallen, waardoor duidelijk werd gemaakt, dat de smalle overweg aldaar grote gevaren heeft voor trein- en weg verkeer. SEDERT gisteren nu is men bezig de afrastering van betonnen palen anderhalve meter naar buiten te verplaatsen, waardoor de mogelijk heid ontstaat de weg te verbreden en - - wat veel belangrijker is een uitwijkmogelijkheid ontstaat ais het geval zich herhaalt, dat elkaar op de overweg ontmoetende voertuigen moeten blijven staan op de rails, ter wijl een van de tientallen daar dage lijks passerende treinen nadert. HET VERHEUGT ONS intussen, dat na onze alarmerende berichten dit werk zo vlug ter hand is geno men. Wij vernemen nog, dat enkele leden van de Schiedamse gemeente raad deze kwestie grondig bestude ren ..De Derde" zit technisch knap in elkaar, toont vele verrassende psy chologisch verantwoorde opmerkin gen en situaties, die vaak een eerlijk ontroerend effect doen bereiken. Maar aan de andere kant zyn er talloze plaatsen aan te wijzen waar de schrijver het aan de spelers over laat een oplossing te zoeken met de moeilijkheden die hij zich zelf op wierp, zonder hen echter met de mo gelijkheden in handen te geven. Hij verwacht bij hen een bijna on menselijke behendigheid bij 't sprin gen van top tot top en een' bijna handelsreizigersachtige flair om ze kere privé-meningen van de schrij ver waar te maken aan het publiek. De leden van de Haagse Comedie hebben zich in hun ijver om zó te speien, dat het geheel aanvaardbaar wordt (een onmogelijkheid echter volkomen geconcentreerd op het overtuigen van elkaar. Dit beteken de. dat de zaal er wel eens wat be kaaid afkwam en vooral op de verste plaatsen moeilijkheden had om alles te verstaan. Maar wat zij brachten was uitste kend toneelspel. Hanneke Schuite- ma, met de monotone spreekwijze van het opgroeiende meisje, Pim Dikkers als Hank Moreland, Elisa beth Andersen als zijn vrouw Jean, Luc Lutz als Kip Ames. Gijsbert Tersteeg als Felix Callender en Ida Wasserman als diens vrouw hebben iets groots gepresteerd: door hun boeiend spel de leden van de Schie damse Kunstkring de indruk gege ven, dat „De Derde" even groot is als zijn hoogtepunten en dat de Haagse Comedie niet zó best was. Het is juist andersom.J. M, G Advertentie I. M. OUDE GENEVER SCHADE BIA'SING SCHIEDAM MAASSLUIS Voor het eerste elftal van VDL was voor Zondag de wedstrijd vastgesteld tegen Over maas. De -bond heeft echter plotse ling hierin verandering gebracht en de wedstrijd VDLPapendrecht weer vastgesteld. De N.V. De Neeff te Maassluis heeft het bouwen van twee woningen aan de Fenacoliuslaan te Maassluis ondershands opgedragen aan de fa. H. M. de Lange, voor de prijs van 45.282. Toen de 63-jarige mevrouw Hooge- steger-Tilgenkamp van de Varken markt te Dordrecht Vrijdagmorgen omstreeks halftien door de Vriese- straat liep, hoorde zij in een huis twee kinderen hevig huilen. Zij ging naar hoven: er was brand. Grote rookwolken stegen haar uit de achterkamer van kleermaker H, A. Lorist tegemoet. De kordate dame heeft de twee kinderen van 3 en 5 iaar. die zich in de kamer bevonden in veiligheid gebracht en onmiddel lijk de brandweer gewaarschuwd, die de rook met de hose-ciruknevelpomp te lijf ging. De vader, die lag te slapen, was inmiddels wakker gewor den en had zich ook ln yeiligheld gesteld. Het vuur was binnen een half uur bedwongen. Er is nogal schade d niet door de verzekering wordt ge dekt. aan het meubilair en de ach terkamer welke werd geblakerd De brand is vermoedelijk ontstaan door dat de kinaeren met lucifers speel den. „U bent Salomo niet," zei de pre sident van de Rotterdamse recht bank Woensdag legen de 24-jarige matroos A. M. v. M., die in de nacht van IS October bij zijn schoonouders had aangebeld om zijn kind af te halen en bedacht op moeilijkheden een mes bij zich gestoken had. De vrouw van de vijdachte woon de met haar klid bij haar ouders, omi'at de verhouding tussen de ech telieden niet al te best was. Toen er dan ook werkelijk moeilijkheden ontstonden, greep Van M„ die onder de invloed van sterke drank verkeer de, zijn mes en bedreigde daar tot tweemaal toe zijn schoonvader mee. De officier achtte de poging tot ?ware mishandeling bewezen en eiste ean voorwaardelijke straf van drie maanden met drie jaar toezicht van een consultatiebureau voor al coholisme. Uitspraak over veertien dagen. Voor de aanvang van dit optreden werd er reeds op gewezen, dat het hier geen concert gold, doch veeleer een boodschap, waartegenover men zich niet critisch, doch ontvankelijk moest plaatsen, en die men niet aller eerst op haar muzikale merites moest beoordelen, maar op het wijdings volle en liturgische karakter. Het betreft hier uiteraard de res trictie, welke een kerkkoor ten op zichte van de muzikale functie maakt, In de katholieke kerk aan de Alei- dastraat brak vannacht een schoor steenbrandje uit. Toen de brandweer arriveerde bleek het vuur uit zich zelf al gedoofd te zijn. De loggers Sch 123 en Sch 124 van de Scheveningse rederij Frank Vrolijk zijn hun proefneming met de visse rij tn span zo onfortuinlijk begon nen als het maar kon. Nadat de schepen met hun bijna geheel uit schippers bestaande bemanningen bij de Noordhlnder eerst 36 uur tever geefs naar haring hadden gezocht en een eerste trekje bijna niets had opgeleverd, kregen rij in de afgelopen nacht het „atoomnet" boordevol haring. Maar toen men het kostbare net met de rijke buit triomfantelijk wilde binnenhalen, scheurden en braken de netpezen en spoelden zowel net als haring weg Oe loggers stomen nu naar Oost ende, waar ze een nieuw spannet zul len trachten te bemachtigen. Het be tekent een dubbele financiële strop: nu gaan ook enkele visserijdagen met wachten verloren. De hemel is wel eens helder en de grond is wel eens droog. En daarom is er menig liefhebber, die nu maar afwacht of er in derdaad Zondag gevoetbald kan worden. Hij kan het niet meer bekijken. Er staat niet zo erg veel op het spel, al staat er heel wat op het programma voor het komende weekeinde, maar vele van de Schiedamse clubs zullen er goed aan doen, op de waarschijnlijk koude en moeilijk te bespelen velden hun beste spelletje te spelen. In de derde klasse B gaat Excel sior '20, uitgerust en met nieuwe moed op het terrein aan de Oudedyk een welkome gast ontvangen: collega- mlddelmoter Vios. De kans is hele maal niet uitgesloten, dat Exc. er iets behoorlijks van maakt. Het tweede speelt thuis tegen DHS 2. In de vierde klasse H is DHS een van de drie reuzen. Het moet op visite bij Strijen, de bovenste van de onderste twee, maar dat betekent niet: een bij voorbaat gewonnen wed strijd. Daarvoor hebben de Strijena- ren te rare sprongen gemaakt. DRZ, technisch wel by, verkeert moreel niet in een al te beste tijd. En 's-Gravendeel is toch niet een bij zonder sterke tegenstander, hoewel dan. stevig. Verder: Fluks 2—DRZ 2. SVDFW komt uit in een thuiswed strijd tegen AVS: gesneden koek voor de gastheren, al moeten ze er voor voetballen. Wilton-Fijenoord krijgt zijn han den vol in de uitwedstrijd tegen Noorderkwartier in Hillegersberg. WF 2 gaat naar AVO 2. Dan is er weer een derby het zou vreemd zyn als er geen was en wel SFC tegen Demos op het SFC-têrrein. Zo op het oog wint SFC, veel bet«j geklasseerd als het is, van Demos, dat echter de pun ten eveneens goed gebruiken kan en in zijn eigen stad ook wel eens wat wil laten zien. Verder: SFC 2—SVDPW 2 en DHS 4Demos 2. Ursus ziet zich thuis het tegen vallende Progress als tegenstander toegewezen en daarom een gerede aanleiding tot een kleine overwin ning, Ursus 2—Schiedam 2. Saturnus komt, niet zo geheel zeker van zich zelf, naar Schiedam om het De goede stemming zat er al spoedig in, toen de „Vegla's" met vrolijke mondaccordeonklanken de ontspanningsavond inbliezen, die door de perso neelsvereniging van de Verenigde Glasfabrieken voor het vry'e deel van het personeel in Irene is gegeven. De heer G. Monnik is bijna de gehele avond aan het woord ge weest. Deze reiziger verhaalde zijn aandachtige publiek op levendige wijze de talrijke vrolijke en spannen de. avonturen, die hij en zijn echt genote in Egypte hebben ondervon den. Het gesproken woord werd, waar nodig, met projectieplaten geïllus treerd. Aan het begin van de avond deel de de voorzitter, de heer A. C. de Raay', nog mee, dat ook dit jaar de bekende Vegla-bustochten weer op het programma staan. De „glaze niers" waren daarover goed fce spre ken: dat bleek wel uit hun daverend applaus. „Vegla" brengt de volgende week Voor een ander deel van het perso neel weer een filmavond. Dan spreekt dr. Lode van Gent, de we! zeer bekende Belgische ontdekkings reiziger en vertoont men de film ..Tussen vulkanen en wilde dieren", een documentaire over Afrika. Dr. A. van Diemen van het Ge nootschap der Woodbrookers uit Bentveld spreekt Dinsdag in zaal 8 van het Volksgebouw over „Welke gevaren levert de steeds verder gaande techniek op voor het gees telijk leven?". Deze bijeenkomst zal naar men verwacht druk bezocht worden, be halve door de leden van het organi serende Instituut voor Arbeidersont wikkeling ook door leden van de vakbonden. Kaarten kan men krijgen: ln de Tuinlaan 50, het kantoor van de ANMB. En verder Steenstraat 21 en de Rotterdamsedijk 4c. op te nemen tegen Martinit. Marü- nit weet dat het moet voetballen om zijn uitstekende positie te handhaven en maakt dus waarschijnlijk korte metten met zijn gasten. LMO 2 Martinit 2, Schiedem trekt naar Rotterdam om de Jonge Spartaan twee punten te onttrekken. Wel moeiiyk, maar vast niet onmogelijk. HBSS heeft Zaterdag weer een thuiswedstrijd, die tegen het pittige elftal van 's-Gravenzande, De ver wachtingen zyn hooggespannen, want hoewel de Schiedammers een punt zyn uitgelopen op Scheveningen moe ten ze nog heel veel goed werk leveren, om zich goed te kunnen voelen. De wedstrijd begin om kwart voor vier aan de Havencüjk. GTB bezoekt koploper Spykenisse, die de Schiedammers met open ar men en in topvorm ontvangt. Maar GTB heeft goede voornemens. PPSC gaat naar hekkesluiter Bo degraven en dat betekent als het goed speelt een veilige plaats. Verder: PPSC 2—Spijkenisse 2, HBSS 3GTB 2; Zwaluwen V 4 GTB 3: TSB 3—PPSC 3: Red Stars 2—Hr 4. De wedstrijden om het damkam pioenschap van Schiedam, uitge schreven ert georganiseerd door de Damclub Schiedam, zyn dezer dagen begonnen. De eerste ronde is achter de rug en de uitslagen waren: Groep I: Van Loopik—Visser 1—1, VerhaarBreevorst 11, Pranger Van der Moer 20. Groep 2: 't HartBikker 20, HaberneelSchilperoord 2—0. Groep 3: Westerveld—Kooi 2—0. Groep 4: Kooi—Sleeuwenhoek 02. De her-ijk van maten, gewichten en meetwerktuigen geschiedt in Schiedam van 21 Febr. tot 1? Maart ieders dag behalve 's Zaterdags en 's- Zondags in een lokaal van de openbare school aan de Sint-Anna Zusterstraat van 9—12 en van 14 uur. De maten, gewichten en werk tuigen moeten schoon, droog en roestvrü worden aangeboden. IJzeren maten dienen van binnen en van buiten geverfd, koperen gewichten afgewassen te zijn. IJzeren gewichten mogen niet ge potlood zyn, maar schoongemaakt en ingewreven met lynolie. HERMES-DVS gaat Zondag voor de tweede maal in dit seizoen naar Limburgia en hoopt ten minste op een herhaling van de vorige maal: een geiyk spel in Brunssum, dat het einde van traditie van nederlagen betekende. Limburgia is in de2e competitie verrassend sterk: de afgelopen zon dag nog speelde het gelijk tegen Rapid J,C. Het wachten is nu op productivi teit van de blauwwitte voorhoede. Het tweede elftal van Hermes krygt om tien uur RFC 2 op bezoek, het derde speelt eveneens om tien uur thuis en wel tegen VOC 2 Het vierde speelt een derby tegen DHS 3, wy zyn ervan overtuigd dat ook de nog bestaande zwakke plekken, zoals een niet altijd homogene koor klank en een soms wat wankele rhythmiek, weldra tot het verleden zullen behoren. Een aantrekkeiyk programma, dat nu de pauze geheel aan de moder nen gewyd was, openae met enige 16de-eeuwse werkjes van J. de Kerle en L. da Victoria (niet Vittoria zo als het programma abusievelijk ver meldde) waarvan de strenge poly phonic ln een doorzichtige en wel overwogen uitvoering uitstekend tot haar recht kwam. In „Psaume 121'' van r ,.us Mil- haud en .Hervonden Pai.idys" var. Kees Kef bleek het koor nog niet voldoende expressie-mogeiykheden te bezitten om deze suggestieve com posities, die aan een koor zeer hoge eisen stellen, tot een bevredigend einde te brengen. Het zeker niet on interessante programma bevatte ook nog de „Copia's" gecomponeerd door Oscar van Hemel, waarvan de tekst alleen al ons veel genoegen ver schafte. De harpiste Margot Broeders zorgde voor afwisseling door haar uit nemende harpspel met enige compo sities voor harp, die weliswaar niet veel nieuws opleverden (het harpreper- toire is jammer genoeg nu eenmaal niet zo heel groot) maar toch een stemmige nocturne van Lex v, Dei den bevatte, die niet naliet indruk te maken. Een dankbaar en talryk publiek, dat de zaal ia Arcade geheel vulde, heeft de soliste met harteltyk ap plaus bedankt. A. MUS Geslaagd voor het candidaats- exanen in de economische weten schappen: A. M. Johannes te Rot terdam. Geslaagd voor het doctoraalexa men in üe economische wetenschap pen de heren M. C. van de Lindt en J. M. Versluis, beiden te Rotterdam. en ais verzoek om clementie behoefde dit zeker niet te worden opgevat. Want daar js niet de minste aanleiding toe. Ook voor hen, die in de eerste plaats juist uit waren op een kennismaking met oude Rus sische Godsmuziek en een zeer pië teitvolle vertolking daarvan viel er byzonder veel te genieten. Deze acht zangers verstaan hun kunst uitnemend, en demonstreren in de hechte klank van hun sa menzang de typisch Russische stem: sonoor en gedragen. Nu en dan kreeg de compacte versmelting van deze stemmen een orgelachtig effect. De orthodoxe kerkmuziek heeft een moeilijk te doorgronden aard. zy vertoont gelijkenis met 16e-eeuwse Europese kunst, en typerend is, dat er steeds zuiver Gregoriaanse el i- menten toe behoren: een lang aan gehouden, doch op vele lettergrepen gescandeerde toon, die dan echter steeds weer uiteenvalt in brede ae- coorden. Er werden psalmen, hymnen, gebeöein, gezangen van Witte Don derdag' en Goede Vrijdag en Paas- zangen gezongen. De enige bekende namen der componisten waren Gla- zoenow en Balakirew. Feiten cijfers Besloten werd „Onze Vader". met een prachtig W. B. Nederland is ook in 1954 de bc: huig-rijkste afnemer van West-Duits^ land gebleven en heeft zijn positie als handelspartner zelfs nog ver sterkt. Van de totale Duitse uitvoer, die een waarde van ruim 22 mil liard mark had. ging ruim 2 mil liard naar ons land of 9,3 procent (in 1953 totale uitvoer 18,5 milliard mark, waarvan 1,7 milliard naar Ne derland of 8,9 procent). Ook de Westduitse invoer uit Neder land bereikte in 1954 een uitzonder lijke hoogte. De totale Duitse in voer bedroeg ruim 19.3 millard, waarvan ruim 1,5 milliard mark uit Nederland or 7,9 procent tegen in 1953 een totale invoer van 18 mil liard mark, wkarvan ruim 1,3 mil liard uit Nederland of 7.8 procent. De procentuele toe name van de Neder landse export naar Duitsland nam dus toe, zij het in gerin gere mate dan da Westduitse uitvoer naar Nederiand. Neemt m'en het totale handelsver keer van belde landen samen (dus ln- en uitvoer) dan blijkt dat ons land, wat de handelsomvang betreft, nog net boven die met de Verenigde Staten uitkomt. De Verenigde Sta ten en West-Duitsland bleven met hun handelsomvang nog net be neden de 3,5 milliard, ons land en Duitsland kwamen er net boven. Alle andere landen bleven ver be neden dit niveau zo bijv. België en Luxemburg die een handelsomvang met- West-Duitsland hadden van 2.4 milliard, Engeland een van 1.7 mil liard en Frankrijk 2,1 miüiard. Een en ander blijkt uit de Duitse m- en uitvoerstatistieken gegroe peerd naar productie en verbruiks- landen. Stelt men hiertegenover de Neder landse cijfers dan is het meest op merkelijke (de cijfers gaan tot en met November), dat West-Duitsland de eerste plaats onder de afnemers van ons land heeft overgenomen van de Belgisch-Luxemburgse Unie. EMISSIE WILLIAM PONT: De N.V. Houthandel voorheen William Pont te Zaandam heeft, een emissie aangekondigd van 1.755.000 gewone aandelen van 850, ten volle delende In de winst van 1955 tegen een koers van 100%. Inschrijving staat alïèen open voor houders van claims van thans uitstaande aandelen en cumu latief preferente aandelen, in de ver houding van twee claims van gewone aandelen of tien claims cumulatief voor een nieuw aandeel. William Pont heeft belangen en deelnemingen in 17 houthandelve.*- koopmaatscnappijen, drie hardhout- handelmaatschappijen en drie em ballagefabrieken alsmede in een schaverij. De dochteronderneming in Suriname is vorig jaar afgestoten, in Duitsland is er een opgericht. De N.V. heeft vijf kustvaartuigen. Uit breiding van. het kapitaal wordt nodig geacht om een betere ver houding te verkrijgen tussen eigen middelen en de hanklerscredieten en opgenomen gelden. DALENDE THEEFRIJZEN: DO SVV a{ ixeeft Hermes het spits indertijd al afgebeten ont vangt zijn eerste professionele tegenstander in Schiedam: For tuna '54, de ploeg van de grote man in de voetbaloorlog, Joos- ten. Fortuna '54 kan met namen schennen: Frans de Munck, Cor van 't Hart en Angenent. Maar als er geschermd paoet worden, Zondag aan de Bosrand, dan geschiedt dat met de scherpe sabel van de techniek. Fortuna heeft Zondag een neder laag geleden tegen Sittardia, maar heet nog alty'd de kampioen der voormalige NBVB-ers. SVV krygt een zware karwei. De rood-groene voorhoede zal benenvol arbeid moe ten verrichten om Frans de Munck, de panter en de dure Van 't Hart te kunnen passeren, de Schiedamse verdediging zal hecht moeten zyn om kanon Angenent het schieten te be letten. SW is op nieuw spoor en is er op uit de twee laatste overwinningen tot het begin van een reeks zeges te maken. De sabels zullen kletteren en bliksemen. SW gesterkt door een gerecht vaardigd zelfvertrouwen begint een wedstrijd, die nog heel wat op kan brengen. RESERVISTEN Het tweede liet Zondag een rieek vallen tegen Excelsior 2 en krijg c het wederom nogal moeiiyk als Sparta 2 naar Schiedam komt. Het derde heeft een rustdag en het vierde speelt om tien uur thuis tegen RFC 3. Ook de wedstrijd van SW 2 begint om tien uur. theeprijzen op de belangrijkste Lea- dense theemarkten zijn voor het eerst in twee jaar gedaald. Gewon# theesoorten uit India werden ver handeld voor ongeveer 25 cent min der per pond dan vorige week. Afri kaanse theesoorten deden negen tot 40 cent goedkoper. De prijsdaling wordt toegeschreven aan het op treden van enkele leidinggevende theepakkers. Deze kochten minder dan ze gewoon zijn te doen. Bioscopen Passage-theater, zie onder Rotter damse bioscopen. Monopole, 3, 5, 7 en 9 uur: (rDe Crimsonpiraat", Apotheek: Firma Gouka, Hoogstraat 29, tel. 68080. VRIJDAG Marijke: 8 uur HBSS. Tivoll: accordeonver. KDO. ZATERDAG Stcd. Museum, 4 uur, opening tentoonstelling werken van Jaap Nanninga. Musis Sacrum. 8 uur: STV De Amateur. Voiksgebouw, 3 uur: film van ABC: Don Camülo. Blauwhui&schooi, 8 uur: Vara- TV-club, Tlvqü, 8 uur: Constr.bedr. De Vlamboog. Irene, 7.30 uur: GMV Gideon. ARENA; Magnificent obsession. 2, 4.30, 7 en 0.30 uur (14 Jr), CAPITOL: Foto-model. 2, 7 en 9.1 J uur US jr). CENTRAAL: Arsenicum en oude kant. 2, 7 en 9.15 uur (IS Jr). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Het wonderlijke leven van Willem Parel. 5.30, 7.45 en IQ uur (a.l.). COLOSSEUM; Het wonderlijke leven v&n Wiüem Parel. 2. 7 en 9.15 uur (al.). HARMONIE: Demonen der diepte. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). LUMIÈRE: Muiterij op de Caine. 2.15, 7 en 5.30 uur (14 Jr). LTJTUSCA: Tanganyika. 2.15, 7 en 9.15 uur (14 Jr). PRINSES: De slavinnen van Bagdad. 2, 7 en 9 30 uur (18 Jr). PASSAGE: Ais het jonge koren rijpt. 2 en S uur (18 jr). REX: De Jungle prinses. 2, 7 en 8.15 uur (14 jr). VICTORIA. Het wonderlijke leven van Wllem Parel. 2. 7 en 9.15 uur (a.I.), 't VENSTER: The kidnapper». 2, 7 en 9.15 uur (a.l.). TENTOONSTELLINGEN MUSEUM BOYMANS: Tin en Oude Prenten. GROOTHANDELSGEBOtTW: H. H. L. Tlelaad. schilderijen. KUNSTKRING; Hubert Bekman, beeld houwwerken. 't VENSTER: Van Bohemen, echUderijen en gouaches. KUNSTSTICHTING: Lijnbaan, Litho's Bezemer en Van Vlijmen. VRIJDAG LUXOR: Made ln Holland, revue, 8 uur. ~.OTT. SCHOUWBURG: Concert R.Ph. Orkest. B.15 >uur. GROOTE SCHOUWBURG: Zwarte koffie. Phoenix. 8 uur. BOYMANS: Lezing dr. Kurt Martin, 8 u. SPES: Uitvoering MASC. 8 uur. De zangeres Gré Brouwenstyn is door ziekte verhinderd om tn het Zondagmiddagconcert van het RPhO op 13 Februari op te treden. Zij zal worden vervangen door de bekende zangeres Nina Bolotine van het Théêtr# de la Monnale te Brus sel. Nina Bolotine zong vorig jaar tn de Boris Godounow van Mous- sorgsky, die ln concertvorm onder leiding van Fhons Dusch. werd ge geven. Het gaat goed met de voorberei ding van de InHaBé. Heel wat Schiedammers krijgen al brieven met „InHaBé-groeten", de officiële toestemming is vlot verleend en de standruiihte is practisch al uitver kocht. Het comité houdt nog enige ruimte in reserve ten behoeve van de klein- industrie. die nog even de kat uit de boom kyfet. Op 23 Febr,, 22 Maart en 19 April zijn er standhoudersvergaderingen in De Kroon, die alle om acht uur be ginnen. Op deze spreekt men dan o.a. over de resultaten, die tot op die dag be reikt zijn, dan hecht men zijn goed keuring aan de tekeningen, die regel matig versohynen en spreekt men af hoe men bouwt en wat, hoe de beurs geopend wordt en wie daar allemaal by zyn. VLAARDINGEN De achtjarige E. Don wer 1 Woens dagmiddag mét zyn rijwiel op de Burgemeester Pruissingel aangere den door een vrachtauto. De jongen werd van zijn fiets geslingerd en kwam op de straat terecht. Met een hersenschudding en een been- en armbreuk werd het jeugdige slacht offer naar het ziekenhuis ervoerd. DE DORDTSE GLAZENIER Toen Berg heeft een sene ramen vervaardigd voor de. door archi tect Warnarr te Maasland ont worpen Gereformeerde Kerk te Schipluiden. „Betrekkelijk een voudig werk in ordinair glas met een in fijn grijs ingebrande rand. Zonder pretentie te hebben slui ten de ramen volkomen aan bij het sobere en rustige kerkge bouw!' aldus Toon Berg. In vier van de zes ramen zijn de Evan gelisten vericerkt. Het raam inde voorgevel zie de foto stelt de vier ruiters- uit Openbaring S vers 1 tot en met S voor. De aan sluitende panelen zijn in een rijke, blanke kleur uitgevoerd. HET VRUE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 Een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden met aftrek eiste de officier van Justitie by de Rotter damse rechtbank Woensdag tegen de 20-jarige R. B. F. K. K. was reeds enkele malen eerder veroordeeld en liep nog in. een prevf- Hy had zich schuldig gemaa\ inbraak met diefstal tam eer. point. De rechtbank i:am hem dat zeer kwalijk, omdat hy by zyn vorige veroordeling beloofd Had te gaan studeren. Volgens de officier was het de be doeling van K. geweest om geld te ontvreemden. Uitspraak over veerden dagen.

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1