Zwiers (Winschote hiljarttitel Laatste partij tegen Lensen beslissend Bij SVC rolt het van een leien dakje Scylla terug in hoofdklasse Van Megen en Onnes jeugdkampioenen Studievrienden' bezagen het afgelopen jaar KDO met Toen de storm begon" Laatste nieuws van Yierspelenkamp 1 ZC-adspiranten, snel genoeg, verloor van RZC Volleybal- uitslagen Van de Vara-TV-Club Uit liet dagboek van de politie 't Recht had loop VOLLEYBAL Zestien overwinningen Hel Vrije Volk Vegla ontspande zich uitstekend Kampeerders vermaakten kampeerders Zingen Liesters voor de radio? Gestolen auto in brand GeB GEK slaafd WATERPOLO Boodschappen doen zijn De grootste krant van Nederland Rotterdammers spoedig uitgeschakeld Met gebroken been in de trein Gruno bijeen VlaarcL Amb.-SehiecL 10-minntendienst Nederland- Denemarken Vijf zwaar gewonden bij autobotsing Wisselkoersen Biesboschscli ade- commissie niet eenstemmig HET VRIJE VOLK MAANDAG 28 FEBRUARI 1955 V" PAGINA 6 Het kampioenschap van Nederland derde klasse klein-biljart libre 1954-1955 is dit keer in Vlaardingen verspeeld in het club lokaal van de vereniging „Het Oosten," die dit jaar haar 25-jarig jubileum viert. Het is een interessant duel geworden tussen de zes districtskampioenen C. Broertjes (Haarlem), L. M. Lensen (Leiden), H. Ploum Nijswlller (Zuid-Limburg), C. Rombouts (Waalwijk), A. R. Smit (Zwolle) en J. Zwiers (Winschoten), die door het winnen van de laatste partij tegen Lensen, de biljart- titel in de wacht sleepte. Hij promoveerde bovendien naar de 2e klasse, hetgeen ook voor de Zwollenaar Smit en de Leidenaar Lensen weggelegd was, dank zij het feit, dat zij eveneens een gemiddelde bereikten, dat boven de 3,00 lag. Ploum met 10049 terug te wijzen. De jonge Waalweker Rombouts hielp hem bovendien een handje, door Len sen. met 10091 te kloppen, waar door de kansen van de Leidenaar een stuk daalden. Terwijl Smit door een zege op Rombouts en Broertjes aanstuurde op de tweede plaats, werd de laatste partij Lensen nood lottig. Na een goede start met 11 ca ramboles en nog wee beunen van zes, werd hi! door Zwiers, die rustig en zelfverzekerd speelde, langzaam maar zeker overvleugeld. Na 22 beur ten had de Winschotenasr de 100 vol en was Lensen precies aan de- 80. De totaalstand werd hierdoor: DEZE WEEK Is er slechts één bij eenkomst van de Sehiedamse Vara- TV-club en die is op Donderdag in de Biauwhulsschool. Van kwart over acht tot tien uur.is er dan een ..Fa cetten-programma," met actualitei ten, pottenkijken bi] Edmond Nicolas. „Wij nemen u bij de neus," een Franse film over Tangar en de „Te- levitrine". De jaarvergadering van de afdeling Schiedam van de vara is Woensdag in het Volksgebouw en be gint om acht uur, PAARD TE WATER Zaterdagmorgen om tien uur raakte een paard te water, dat eerst op een spoellngschult had gestaan, welke in de Schle voer. De toevallig passerende brandweer en enige om standers hebben het dier weer op het drage gebracht en in, een stal in de nabgheid afgedroogd, MELK GESTOLEN De dertigjarige brander C. v. d. G. is aangehouden, omdat hij oP de werf Wilton van het aldaar liggende schip enige busjes gecondenseerde melk heeft gestolen. AANRIJDING Zaterdagmiddag om halfvijf is een jonge man, D. K., voor zijn woning in de Korte Singelstraat aangereden door een auto, HIJ is door de GG en GD naar het gemeenteziekenhuis overgebracht, waar men herseaschud. ding constateerde. DOOR IJS Een twaalfjarig jongetje zakte Zondagmorgen door het ijs op de vijver Nieuwland. Vanwege zijn mooie Zondagse pakje, dat nu vuil was, durfde hij niet naar huis en vroeg aan de portier van Wilton, of hij zich daar mocht drogen. Op het verzoek van de portier heeft de politie de drenkeling thuisgebracht. BRANDJE Zondagavond was er een schoor steenbrandje ten huize van J, D. aan de Aleidastraat, De oorzaak was een constructiefout in de schoorsteen, die door de brandweer verholpen werd. Musis Sacrum zat Zaterdagavond goed vol, toen de Sehiedamse toneel vereniging „Onderling Kunstgenot" met „Het recht moet zijn loop heb ben" voor het voetlicht kwam. Hoewel in het begin het toneel stuk zich van een sombere kant laat zien, loopt alles toch nog goed af. Goed spel leverden de gebroeders Th. en J. Venderbos. De regie had de heer A. Lanser, Na afloop kon men dansen op de muziek van de heer M, Slavenburg. De leiding van het bal had de heer P. Brouns, Zaterdagmiddag is het toernooi ge opend door Vlaardlngens sportieve burgemeester, mr, Heusdens, die on der het waakzame oog van bondsbe- stuurder drs. J. J. van Vliet, de openingsstoot verrichtte, nadat de voorzitter van het district „Schie dam", de heer J. H. L. van Dam zijn vreugde erover had uitgesproken, dat dit kampioenschap in Vlaardtngen kon worden gespeeld. Daarna konden de wedstrijden op twee prima Wil- helmtnabiljarts, die voor deze gele genheid door de heer Eppo Hekman van gloednieuwe lakens waren voor zien, een aanvang nemen. Zaterdagmiddag bleek reeds uit de resultaten, dat de deelnemers tot behoorlijke gemiddelden zouden ko men. De Leidenaar won zijn drie te spelen partijen tegen Ploum, Smit en Broertjes en plaatste zich daardoor met 6 punten en een moyenne van 3.09 aan de kop. Zwiers uit Winscho ten, die goed startte tegen Broertjes en ook van Rombours won, kreeg echter van de Zwollenaar op de eerste wedstrijddag zo'n gevoelige nederlaag 53 tegen 100 te incasseren, dat hy met 4 punten genoegen moest ne men met de tweede plaats, dank zjj een iets betere moyenne dan van Ploum, die met één verloren party eveneens op vier punten kwam te staan. De resultaten van Zaterdag waren: Zwiers Lensen Ploum Smit Broertjes Rombouts 196 car. 258 300 277 288 293 brt. 38 97 108 86 103 110 ser, pt, 19 14 13 31 30 17 moyenne 2.83 3.09 2,56 2,97 2.84 1,78 1. Zwiers 458 140 S 3,27 19 2. Smit 486 135 6 3,60 31 3. Lensen 471 155 6 3,03 23 4. Broertjes 441 156 4 2,82 30 5. Ploum 409 171 4. 2,39 12 6. Rombouts 372 165 2 2,25 19 De vice-president van de Kon. Ned. Biljartbond, drs. J. J. van Vliet, heeft na afloop van de wedstrijden de heer Zwiers tot kampioen van Nederland uitgeroepen en hem de gouden me daille overhandigd. Hef, toemooige- middelde was 2,83, dat is iets lager dan de moynnegrens der 3.00 is. DAGELIJKS Monopole, 2, 7 en 9 uur: Bengaalse Brigade. Passage. Zie onder Rotterdamse bioscopen. TENTOONSTELLINGEN Stedelijk Museum, open van 2 tot 5 uur, Schilderijen en gouaches van Jaap Nanninga. APOTHEEK Fa. Gouka en Co., Groenelaan 127, tel. 68035. MAANDAG Café Pleinzicht, Vierspelenkamp van de Biljartbond, distr. Schiedam. Marijke, afscheidsavond van J. M. Teigelen. DINSDAG Volksgebouw, 8 uur, Zonnestraal avond. Pleinzicht, zie Maandag, Arcade, Propaganda-avond Simavi. Wijklokaal Nw. Maasstraat, Ouder commissie Wilhelminaschool. Het eerste herenzestal van SVC slaagde er in zich van een van de twee nog overgebleven concurrenten voor de eerste plaats te ontdoen door Nestoro met een 31-nederlaag naar huis te sturen. SVC had in deze wedstrijd zeker niet over gebrek aan geluk te klagen. Na de derde game was de stand 21 voor SVC, maar Nestoro zette alles op alles en kwam in de vierde game met 70 voor te staan. De stemming onder de Nestoro-spelers was echter niet al te best en zo kreeg SVC toeh nog de kans ook deze game op zijn naam te brengen: 31 voor SVC. Will van Zoelen zal het volgend seizoen weer in de hoofdklasse van de tafeltennlscompetitie uitkomen. Zijn team Scylla ontrolde Zaterdag de kampioensvlag van afd. B van de Overgangsklasse en promotie naar de hoofdklasse zal onbetwist volgen. Scylla bereikte dit kampioenschap door geen enkele nederlaag te lijden. Het team noteerde tot nu toe zestien overwinningen en een gelijk spel. In de Hoofdklasse zorgde Sparta 2 voor een verrassing door Quick met 64 te kloppen. Loek Stoop bleef ongeslagen: Wim Vrees zegevierde over Bep van Ham en Guus Broné en het dubbelspel hielpen ten slotte Sparta 2 aan de beide winstpunten. Pit goede resultaat baat Sparta 2 echter niet. - By wijze van spreken kan geen tractor Sparta 2 meer van de laatste plaats krijgen. Wibo zegevierde over Luok Raek, dat zonder Louis Sael- mans achter de groene tafel kwam, Verrassing van Zwiers Zondagmiddag heeft Zwiers voor een aangename verrassing gezorgd, toen hl) begon zijn mede-candidaat De Oommissie voor Huishoudeiyke en Gezinsvoorlichting organiseert de volgende bijeenkomst op de komende Donderdag. Dan kunnen, de Sehie damse huisvrouwen in de Huishoud en Industrieschool gaan luisteren naar een lezing over „Boodschappen doen met overleg" Dinsdag, Woens dag en Donderdag kan men zich aan de school van 'n plaatsje verzekeren. Dinsdag, des namiddags van 2 tot 3 uur bestaat gelegenheid tot koste loze inenting tegen pokken tn het gebouw van de GG en GD, Tuin laan 80. Trouwboekjes der ouders of ge boortebewijzen der kinderen mede brengen. Speelsters en spelers uit alle afdelingen van de Nederlandse Tafei- tennisbond hebben Zondag In Amsterdam gestreden om het jeugd kampioenschap van Nederland, Noortje van Megen Nederlands kampioene legde ook op de jeugdtltel beslag. Zij kjopte in de finale Ursula Artz met 2117, 21—9. Bert Onnes prolongeerde zijn titel, maar daarvoor heeft hij zich in de finale tegen de dertienjarige Paul Gimbel tot het uiterste moeten geven. In een sublieme party, die quali- tatief ver uitstak boven een gemid delde hoofdklassawedstrijd klopte Bert Onnes Paul Gimbel met 20-22. 21-14, 21-15. 17-21, 21-18, In de eerste game bereikte Onnes een 20-18 voor sprong en verloor desondanks met 20-22; m de tweede game ging de stryd met 14-14 geiyk op; in de der de game liep Onnes een 11-15 ach terstand op en zegevierde met 31-15. Pe vierde game was tot 15-15 een geiykopgaande strijd, doch nu was het Gimbel, die zegevierde. De vijfde en laatste game bracht Gimbel aanvankeiyk een 6-0 voor sprong, die Onnes na een 7—10-aeh- terstand omzette in een 17-13 voor sprong. Gimbel wist echter op zjjn beurt deze achterstand vrijwel weg te werken om na 19-18 met 21-18 het hoofd in de schoot te leggen. Bert Onnes bereikte de finale ge makkelijker dan Paul Gimbel, De laatste moest het in de kwart finale opnemen tegen zijn clubgenoot Ver hoeven en m de halve finale tegen de taaie verdediger Koen Wessejing, die hy met 21-18. 21-23. 21-16 klopte. Deze Wesseling deed toch ook van zich spreken. Allereerst klopte hy de Rotterdammer Wim Schuller nadat hij de eerste game verloren had en jn de tweede game voor een 20-17 achterstand kwam te staan. By de laatste acht moest Wesseling in de derde game tegen de Spartaan Ber- kel een 10-2 achterstand inlopen om te winnen, wat hy dan ook keurig deed. De Rotterdammem hebben aan de sirpd om de titel niet lang deelge- De teken- en schildervereniging „De Studievrienden" was Zaterdag middag in haar gezellig atelier in gebouw Arcade bijeen, om eens te zien hoe het afgelopen jaar is ge weest. De schilders kwamen tot de slotsom, dat dat nogal belangryk was, Men denkt nog altyd met plelzier aan de geslaagde tentoonstelling in de maanden Maart en April in het Stedelijk Museum. De schilders be sloten in principe in het najaar weer een tento*rteliing te houden, maar dan in eigen huis. Er werken op het ogenblik zo'n vijf en twintig leden op de Woens dagavond- en Zaterdagmiddagby- eenkomsten. By voldoende deelname komt er binnenkort een derde stu- diemogelükheid bi): figuurtekenen. De artistiek leider van de vereni ging is de heer J. de Raat en naar ons uit een bezichtiging bleek gaat het werk van de leden steeds meer vooruit. Het bestuur voor '55 bestaat uit de heren: P. D. Vermelden, voorzitter, P. J. Barie, secretaris, H. M, Heme- rik, penningmeester, D. Schepen, commissaris voor het materiaal en mevr. J. Valk-Drooger. MET wat opgewekte melodietjes zetten de „Vegla s" o.Lv, de heer O. Martijnsen de derde ontspannings avond van de personeelsvereniging „Vegla", Zaterdag In „Irene", !n. Na deze muzikale Inleiding draalde men enkele nleuwsfllms en wat ko mische rolprenten om te komen tot de hoofdfilm „Alibi" met o.m. Von Stroheim als acteur, Welliswaar da teert deze film van heel wat jaartjes terug, maar toch vond ze nog een gretig onthaal by de glazeniers. In zyn openingswoord deelde de voorzitter, de heer A. C. de Raay, mee, dat op 15 April „Vegla" zijn eerste grote cabaretavond heeft in Musis Sacrum. André Meurs, Carla met de sprekende poppen en het Dankart-Lunow-duo zullen eraan meewerken. nomen. Bij de meisjes wist alleen Mien Schaap zich door een tweede plaats in de eerste poule Sn de twee de ronde te plaatsen, doch verder kwam zy niet. Bü de jongens wonnen Henk v. d. JBoogaart en Wim Schuller hun poule, terwijl Nol Kuik vla een twee de plaats de tweede ronde bereikte. Van de Boogaart en Schuller over leefden deze ronde; Nol Kuik werd naar ae kant verwezen. In de derde ronde kreeg Henk v. d, Boogaart Bert Onnes tegenover zich en het resultaat laat zich gemakkeiyk ra den. Wim Schuller werd in die derde ronde door Koen Wesseling- uitge schakeld. Opvallend was, dat zowel bU de Jongens als bU de meisjes Den Haag een opvallende rol speelde, By de laatste vier van de meisjes waren behalve Noortje van Megen, drie Haagse speelsters. De kwart finale bij de jongens was een uitgesproken Amsterdams-Haagse aangelegenheid. KAMPEERDERS kunnen goed feesten, dat bewees de kampeerver eniging „Onze Hobby", die Zaterdag avond In de zaal „Tivoli" met een bont programma op het toneel kwam onder het motto: „Lachen Is troef". Het waren practisch allemaal leden van de vereniging zelf, die voor de feeststemming zorgden. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer W. van Maas tricht, o.m. de heer Braai, directeur van het recreatieoord „Gors", waar de leden van OH 's zomers altycf kamperen, harteiyk welkom. Daarna zongen de „Prairie Rhythm", speelden „The Rally's" op hun mondaccordeons, kweelden de „Picknlckers" wat blues, musi ceerde de „Hobby Band", speelden de „Hobby Comedians" enkele sket ches en vulde Nico de hiaten op met een praatje en een liedje. Na afloop was er bal o.l.v. E. Baartmans en zorgden „The Singing Musicians" voor het rhythme. die door zyn vereniging voor enkele wedstrüden is geschorst, omdat hij vorige week ter wille van carnavai- voorpret zyn team zonder meer in de steek liet. Jacques Coumans kwam in de stryd tegen Wibo tot overwinningen tegen Herman Jacobs en Bert van der Spek; hy capituleerde voor Jan Hogendoorn. Zijn teamgenoten wer den door de Wibo-spelers geklopt. Nedlloyd moest met 8—2 de winst punten aan Povac laten. Cor Pelser moest in Henny Gryzenhout de meerdere erkennen. Sparta had het gemakkeiyk tegen Treffers. Nico Heemskerk was de enige die een kans kreeg en benutte om tegen Bert Onnes te scoren. In de Overgangsklasse verliepen de -wedstrijden overeenkomstig de verwachtingen. In de stryd tussen VVV en Effect bleef G. Zalme on geslagen; Tettcroo noteerde voor VVV twee successen en daardoor kon Van Rijn met een enkele zege de winstpunten veilig stellen. Bij Rotterdam-DOS 2 redde Cor van der Ree voor Rotterdam de sportieve eer en in de ontmoeting tussen Wifra 3 en Wilno liet A&d Edenburg eenmaal op verrassende wijze tegen zich scoren. De wedstrijd tussen Carbon en Batswingers had eveneens een eenzydig karakter. Wel kwam Henk Stas en Jacques de Mey tot winst tegen Koos Leurs, maar het duurde tot het dubbelspel voor dat Carbon kans zag een derde en laatste tegenpunt te bemachti gen. Spannender was de stryd, welke Eendracht en USV 2 met elkaar uit. vochten. Jan Boomsma scoorde voor Eendracht driemaal, nl Scroop hij daarbij tegen Adri Baliyns door het oog van een naald. Arie Hofland en Adri Ballljns wonnen van Dick Fok en Jan Ver snel; Piet van der Giessen kwam tot winst tegen Jan Versnel. Maar Een dracht voorkwam bU het dubbelspel een dreigende nederlaag. Wlfra 2 kwam niet alleen uit te gen Batswingers 2, maar ook tegen Wibo 2. En in beide duels slaagden de Wifranen erin de winstpunten te bemachtigen. Batswingers verkreeg twee tegenpunten door een succes van Frans Sehoonderbeek tegen Nico van Houten en een overwinning bij het dubbelspel. Wibo 2 kwam tot 4 tegenpunten door successen van Frans v. d. Horst en Frans Stuhle- meijer, die elk tweemaal scoorden Feyenoord moest met 64 de winst aan Wibo 2 laten, terwül Treffers 2 met dezelfde cijfers een zege noteer de in het duel met DOS 3. USV rekende kordaat met DOS 1 af Wiet- ze van Zeideren bleef in deze ont moeting ongeslagen; Cor de Bruyn en Wim Wagenaar capituleerden al leen voor Jan Schouwerwou. Ten slotte maakte Scylla zich door eeh duidelijke 100-zege op DSS tot kampioen van afd. B. De uitslagen waren: Hoofdklasse: Nedlloyd—Povac 2—8; Sparta 2—Quick 64; Treffers— Sparta 19; WiboLuck Raek 8— Overgkl. A: VVV—Effect 6—4; Rot terdam—DOS 2 1—9; Wifra 3—"Wil no S1; CarbonBatswingers 3—7; USV 2—Eendracht 55, Overgkl. B; Wifra 2Batswingers 2 82; Tref. fers 2—DOS 3 6—4; Feijenoord Wibo 2 4—6; USV—DOS 7—3; DSS- Scylla 0—10; Wifra 2—Wibo 2 6—4, SVC handhaafde zodoende zijn voorsprong van twee punten op Hou Stand, de enige concurrent die nog kan profiteren van een misstap van de Schiedammers. SVC heeft echter nog twee lastige uitwedstrijden te spelen, zo onder andere hedenavond tegen de aloude rivaal; de Sehiedam se Politie. SPSV heeft meerma len laten zien in eigen zaal niet makkelijk te kloppen te zijn en heeft een vasthoudend en goed samenspe lend zestal. Heren 2 is door een 22 gelijk spel in de uitwedstrijd tegen Nestoro 2 een punt achter komen te staan op Hermandad, SVC 2 trof het niet door niet in zijn sterkste opstel ling te kunnen uitkomen In deze moeilijke wedstrijd. Ook Hermandad kon het in de byzonder lastige zaal van Nestoro niet tot winst brengen en verloor er zelfs. Het SVC-zestal heeft echter by'zcnder verdlensteiyk gespeeld en het 22 gelijk spel dat na een spannende strijd uit de bus kwam was <zeker tegen deze tegen standers) een prestatie. Voor heren 2 hangt alles nu af van de uitwed strijd tagen Hermandad. Op 10 Maart zal SVC 2 dus beslist van de Rotterdamse Politiemannen moeten winnen, wil het naar de reserve-eerste-klasse kunnen promo veren, Maar ook Hermandad 2 heeft de reputatie in eigen zaal nauwe- lyks verstaanbaar te zijn. Dames 2 bewees zijn kracht door Concordia 4 met 40 te verslaan. Het was een nogal eenzydige wed- stryd, waarin Concordia in eike game slechts enkele tegenpunten scoorde. Wanneer de meisjes van het tweede eens wat moer haar best deden tot een homogeen team te komen en vooral in haar uitwedstrijden eens %vat meer enthousiasme aan de dag legden, zouden ze zeker naar de re serve-eerste-klasse kunnen promove ren. En dan spannender en aantrek kelijker wedstrijden kunnen spelen. MAASSLUIS De feestavond van Schiedams Gruno op zijn Gronings; Veur de daarde moal in dit seizoen kwamen de Grunningers weer biemekoar in 't Volksgebouw, Tuinlaan. De veurzltter Hol haitte noamens het bestuur allemoal welkom en m 't bizunder de besturen van de zuster- verains Vlaardtngen en Delft. In zien openingswoord zee de veurzltter dat de volgende oavend op 16 April hollen wordt en dat er hail veul kans bestoat dat de „Liesters" een Grumnger halfuur tje veur de radio meugen verzór gen. Noa 't zingen van 't „Grunninger Laid", bracht de toneelclub van de ofdoiling Delft het toneelstuk'. „De keuning Schoak", een spel in drei bedrieyen deur Abe Brouwer, veur 't voutlicht. 't Stuk wuir prachtig speult en rollen waren goud verdaild. Dat 't in de smoak bie de leden vul, bleek oet het doaverend applaus, 't Was 'n stuk mit Inholt. Noa afloop was er muziek en dans onder laiden van meneer Schïlper- oord. 't Is weer 'n gesloagde oavend west. Enkele weken hebben tellers van de RET bet „passagiers-ver voer" van bus 43 gecontroleerd. Als gevolg hiervan heeft de HET niet Ingang van Zaterdag 26 Fe bruari een extra 29-minutea- d/enst ingelegd voor het traject Vlaardlnger Ambacht-Schiedan» Deze bus heeft ais begin- en eind punt de Kethelweg. hoek Van Hoogeiidorpiaan. De bus, die van af het station Vlaardingen-West komt blijft eveneens om de 2t> minuten rijden (ook al3 stadsbus! doch de rij tij li en zyn zo geregeld, dat er om de 10 minuten een bus vanaf de Kethelwcg/Van Hoogcndorplaan naaT Seiuedam vertrekt. Voor de bewoners uit deze omgeving is deze maatregel een aanmerkelijke verbetering. De bewoners uit de Oranjebuurt zullen hierover minder verheugd zijn, omdat zü nu niet meer aan dc halte Knottenbcitsingcl kun nen instappen voor deze extra dienst, doch alleen voor de bus, die vanaf het station komt en dan om de 20 minuten. 4- -> In de nacht van Zaterdag op Zon dag ontdekten Dordtse agenten van politic, die roet een mobilofoonwagen patrouilleerden, op de hoek van de Joh. de WittstraatSingel te Dor drecht een geparkeerde auto waar van de motor in lichterlaaie stond. De brandweer moest er aan te pas komen. Het vuur was spoedig geblust. Het bleek, dat de auto toebehoorde aan de Rotterdamse groentenhande- laar D. Roozendaal, aan wie men de wagen had ontstolen. De daders zijn nog onbekend. De politie stelt een onderzoek in. De 47-jarige William Randolph Hearst is, ais opvolger van zijn in 1951 overleden vader, tot hoofdre dacteur der Amerikaanse „Hearst"- bladen benoemd. De 14-jarige P. Brijs uit Maassluis, scholier van de Technische School te Vlaardingen, kwam Zaterdagmor gen op weg van de school naar het station Vlaardingen door de gladheid te vallen, zyn been deed hevige pün, doch door zijn vrienden is hij in de trein gezet en na aankomst naar zyn ouderlijke woning aan de Van der Horstetraat gebracht. De ontboden geneesheer constateerde een breuk hnven enkel van liefc rechterbeen Biuin en M, Bakker leverden Loed uoyen de en&ei van nes recnKroeen. D had de heer P. de Velen hebben Zaterdag in de zaal „Arcade" een welbestede avond gehad, toen de Sehiedamse toneelvereniging „Kunst Door Oefening" het spel „Toen de storm begon" opvoerde. Dit toneelstuk van Johan van Eekelen speelt zich af ten huize van de familie Gallon, ergens in Parijs op de vooravond van de Tweede We reldoorlog. Met opmerkeiyk veel flair en vaar digheid speelden mevrouw T. Roo- sloot en de heer H. van Gulik. Ook mevrouw J. de Bruin en de heren P. De ongelukkige scholier maakte toen opnieuw een reis naar Vlaardingen, doen ditmaal in een ziekenauto. Na dat het been in het Algemeen Zie kenhuis was gezet, is hy ter verder® verpleging weer naar zyn woning vervoerd. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - TeL 08798 werk. De regie had de heer P. de Bruin. In dit toneelstuk zijn eigeniyk twee intrigues verweven. De belang rijkste is het spionnage-complot, waarin de familie Gallon gewikkeld wordt door het toedoen van een buitenlands vriendje van de jongste zoon des huizes, een onbetrouwbaar individu, dat buitengewoon geïnteres seerd is in de „schoonheid" van de „Maginot-Linie" vanuit de lucht. De tweede is de driehoeksverhouding tussen André Gallon, het zwarte schaap van de familie, ayn broer KIND EN GEZIN, door dr. A. J. de Leeuw—Aatben, Ütig, Mij. De Tijdstroom, Lochem. Een ervaren zenuwarts geeft in dit boekje enkele wenken die de verhou ding tussen het kind en zijn gezm beter doen begrijpen. Alle ouders heb ben moeilijkheden met de opvoeding van hun kinderen. In de meeste ge vallen komen deze moeilijkheden voort uit het onbekend zijn van de ouders met de eigenschappen die zij zelf bezitten en met die van hun kinderen. Na het lezen van dit helder ge schreven 'boekje, zullen ouders er ge makkelijker toe kunnen komen, min der fraaie eigenschappen, die zij bij hun kinderen ontdekken, in enigerlei vorm ook bij zich zelf te vmden, Een zekere toegefelijkheid ten opzichte van hun kinderen zal naar de mening van de deskundige schrijfster eerder tot succes in de opvoeding lei den, dab een poging de ontwikkeling van bepaalde hebbelijkheden, bij het kind voortdurend een halt toe te roepen. J. Z. B. De jongens adspiranten van de Sehiedamse Zwemelub ontvingen Zaterdag de ploeg van RZC, een gelijkwaardige tegenstander. Ook de Rotterdammers beschikken over een snelle ploeg, maar aan beide zijden ontbrak het aan vaardigheid. Deze zeventallen bestaan in de regel uit beginnelingen. De uitslagen van de Vierspelen kamp van het district Schiedam der Biljartbond zijn: Zaterdag Eikenbroek C. Kuggenberg P 190 28 38 96 31 13 28 23 5 20 43 5 punten 2. 6,78 3.09 1.217 0.465 200 150 30 18 A. Qulrijns 200 27 40 7.40 150 20 25 7.60 30 22 13 1,363 20 30 4 0.666 punten 10. 28 25 7.14 31 18 4.83 23 5 1.304 43 2 0.418 punten 8 G. Buitenhek 191 27 23 7.07 20 12 5.25 22 5 0.500 30 5 0.433 punten 0. 105 13 13 4,83 1.130 0.416 L, v, d. Lee 200 32 43 6.25 150 31 23 26 23 5 20 48 3 punten. 7. J. v. Eijk 200 22 36 9,00 150 18 34 8.33 19 14 3 1.357 20 38 4 0,526 punten 8. M. Vogel 120 32 20 3.75 31 15 3,83 23 5 1304 48 2 0.416 punten. 3. 119 30 20 W, Barvoets 201 158 30 19 C. Koneman 250 31 67 8.06 175 29 36 26 32 9 20 45 4 punten 8 Zondag 6.03 0.812 0.444 Vlaardingse voetballiefhebbers, die op 13 Maart de wedstryd Nederland —Denemarken willen bijwonen (sta dion Amsterdam) kunnen zich hier- 1 voor tot uiterlijk 10 Maart opgeven j bij S. Reinaard, Goudenregenstraat 11, Roozendaal. Mr. Troelstrastraat 25, v. d. Mark, H. R. Holststraat 30b. De Waard, Hofsingel §7 en v. d. Mark, Rozenlaan 60. De reis wordt per bus gemaakt. Er wordt om 11 uur 's morgens vanaf de Vlsbank vertrok ken, terwijl de deelnemers om 18.30 uur weer in Vlaardingen terug zyn. In een hoog tempo gingen de jon gens van start, maar goed afdekken aan beide zijden belette te scoren. De RZC-middenvoor was de eerste die zich in vrjje positie de bal toe gespeeld zag en deze kans feilloos Vijf mensen werden, ernstig gewond bij een autobotsing, Zaterdagavond bij Bronbeek tussen Velp en Arnhem. Hun personenwagen werd vernield toen een tegenligger een andere wagen wilde inhalen en niet meer tijdig naar de rechterrijbaan kon zwenken. De zes inzittenden van deze inhalende wagen werden licht ge wond. De toestand van de vijf ernstig ge wonden, allen afkomstig uit Velp, was Zondagavond redelijk goed. benutte 0—1. Even daarna deed Jan Zijlstra het beter en maakte de ge lijkmaker uit gedekte positie. Tot de rust kwam er m deze stand geen wij ziging. Kort na de hervatting ging Herman Bouwman er in zijn eentje vandoor en gaf de Rotterdamse keeper het nakijken 2—1. Een fout in de Sehie damse achterhoede bracht de stand weer op gelijke voet 2—2, Ook het derde Rotterdamse doel punt kwam op een dergeiyice wilze tot stand en een vierde werd uit een corner geboren 24. Jan Zijlstra maakte er ten slotte nog 34 van. In de volgende week staat er voor de heren een uitwedstrijd op het rooster en wel de herenwedstrijd SVH 2—SZC 1 op Zaterdag 5 Maart, De uitgestelde wedstrijd heren SZO 1RZC 2 is vastgesteld op Dinsdag. Aanvang 21.30 uur in het Sport- fn„(6c®nhfld, p'hier. N. v. d. Plas 200 25 33 8.00 150 25 22 30 18 10 20 48 3 punten 9 6.00 1.666 0.416 A. Quiryns 200 21 57 0.52 134 18 26 15 14 3 20 41 5 punten 5 7.44 7,071 0.487 22 78 9.13 18 36 8.77 14 5 2.142 38 3 0.500 punten 2. M. Kooy 31 26 5.03 2D 18 4.82 32 5 0.937 45 2 0.200 punten 2 M. Vogel 25 27 3.92 25 11 3.20 18 6 1.055 48 3 0.416 punten 7 W. Barvoets 141 21 47 6,71 18 53 9.72 14 12 2,142 41 2 0368 punten 5 184 140 30 9 98 80 19 20 175 30 .15 G. Buitenhek 200 19 3310.52 150 19 22 7.80 30 17 10 1.764 20 48 2 0.403 punten 10 L. 141 108 24 18 v, Soelen 19 37 7.42 19 17 5.68 17 5 1.411 48 2 0,375 punten 0 Het programma voor Maandag: M. Oostveen-J, v. Eijk; C. Ruggenberg- P. Scheffers. 26 Februari Engels pond 10.61%—10.6241 Amenk. dollar 3.7915/!.—3.80'/ Franse franc 1.08761.0895 Belgische franc 7,61%—7.62% Zwitserse franc 86.5786.67 Zweedse kroon 73.0573.15 Duitse mark 00.00—90.10 Noorse kroon 53.0253.12 Deense kroon 54,7754.87 Zwitserland tvrjj) 88.63—88.73 Canada 3 84%3.85% Henri, de deugdzame, die het tot re geringsambtenaar heeft gebracht en diens vrouw Germaine, tevens de vroegere geliefde van André. Aan het begin van de avond deelde de voorzitter, de heer J. A. C. Blaazer, nog mee, dat „KDO" op 21 November zijn koperen feest zal vieren. Op weike wijze het dat zal doen, is nog niet bekend. Dames le klas: Concordia—Ram- mehlaars 1—3, ZVC—HVO 2—2, 2e klas; USC—Wico 0—4, Nationale— Tcnaco 1—3. 3e klas; ShellVestu- valo 1—3, DOPNestoro 31, Ves- tuvaloHudig 22. 4e klas: ODO— UVG 3—1, Ermezo—PTT 3—1, Er- mezo—Set Up 40, USVODO 4—0. Hes, le klas: Smash 2ZVC 2 3—1, Tenaco 2Rammehlaars 2 3—1, Concordia 2Rotterdam-Zuid 2 31, Kr en VI 2—ZVC 2 1—3, Hou Stand. 2Smash 2 o4. Res. 2e klas: Con cordia 4—svc 2 13, Nationale 2 DRL 2 31, Unicum 2DHL 2 04, Unicum 2Nationale 2 31, Natio nale 2DRL 2 04, Shell 2—Natio nale 3 40. Res. 3e klas: "Wico 2— Rotterdam-Zuid 3 4—0, Smash 3 DOP 2 1—3, Hou Stand 3—DRL 4 1—3. Heren le klas: DRLDKMR 40, SmashConcordia 1—3, Olympia EVCH 22, LibanonRotterdam- Zuid 31. 2e klas: Tenaco—HVO 0—-4, SVCNestoro 31. 3e klas A: USCVpstuvaio 1—3, DOZ—POO 40, ODONationale 23. 3e klas B: AvojoErmezo 32, USV—Set üp 2—2, GAS—Wico 0—4. Res. le klas; Libanon 2—EVCH 2 3—1, Con cordia 2—Libanon 2 2—2, ZVC 2— EVCH 2 2—2, Concordia 3Smash 2 22, Libanon 3DRL 2 22. Res. 2e klas: Rotterdam-Zuid 2Her mandad 2 3—1. Nestoro 2SVC- 2 2—2, HVC 2—DOS 2 3—1. Res. 3e klas A: Concordia 4DRL 3 1—3, Wico 2—Hermandad 3 1—3, ZVC 4 —Hou Stand 2 13. Junioren A: EVCH aHofstede a 3—1, EVCH b—Hou Stand 4—0. B: SVC—EVCH c 0-4, Tenaco—Rotter dam-Zuid b 4—0. HVC—Hotstede b 1—3. Dames: Programma 28 Febr. tot 5 Maart: le kias: 1. Hou StandZVC, Maan dag 20 uur; 2. Sparta—Smash, Dins dag 21.15 uur; 3. Rotterdam-Zuid— Rammehlaars, Dinsdag 19.30 uur; 4. Kr en VI—Concordia, Woensdag 20.30 uur. Heren: 5, Smash—DRL, Donderdag 21 uur; 6, Roterdam-Zuid—DKMR, Vrijdag 21 uur; 7, EVCHLibanon, Vrijdag 21 uur; 8. ZVC—Olympia, Vrijdag 21,30 uur, Gymnastiekzalen: 1. Van Lennep» straat; 2. Fenaeoliuspl.-Msï.. 3—S Mare; 4. R. Rottekade; 5. v. Speyk» straat; 7. Pr. Margriet!.; 8. Hr. Da- niëlstraat. Over de oplossing, die door de re gering is voorgesteld voor schade vergoeding betreffende de laatste overstromingen in de Biesbosch, is in do Commissie voor de Watersnood uit de Tweede Kamer, geen eenstem migheid bereikt. Een deel van de commissie is van oordeel, dat het rijk met het oog op de consequenties voor andere geval len, de vergoeding van de schade niet op zich kan nemen, doch dat de omvang van de ramp 'n bijdrage van het rijk ten volle rechtvaardigt. Een ander deel van de commissie is van oordeel, dat de ramp een zo abnormaal karakter heeft gehad, dat deze op een iyn is te stellen met de Februarl-ramp, Slechts door de zaak zo te stellen, kan de schade snel en afdoende worden hersteld.

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1