Weldra twee operatiezalen Feest SVC heeft drie kampioenskansen Schiedamse amateurs waren op auditie Gouda gaat betalen Het Zonnehuis moet een thuis worden ÜH1M SCHIEDAMS VOLLEYBAL Nieuw aanzien Uit het dagboek van de politie Wit paard55 zette eerste stap Veel solisten door A de Jong Het Vrije Volk SVV-ers deden begin goed Werkloosheid Zusters Gewerkt MEZ, De grootste krant van Nederland Wisselkoersen Athletiek Esperanto wint veld Burgerlijke Stand F i erspelenkamp PAGINA 3 Een pleizierige stemming hing er gisteravond in Arcade, waar de regisseur Ton Ros, de koordirigent L. Smit en pianist Fred Carree de Schiedamse amateurzangers en -tonelisten ontvingen om te zien of er materiaal voorhanden is in onze stad voor een prettige opvoering van „lm weissen Röss'l," oftewel, de operette „Herberg Het "Witte Paard." Het „Zonnehuis" op de hoek, van de Boerhavelaan en Lorentz laan zal in de komende dagen veel Schiedammers ontvangen, want hedenochtend om tien uur heelt de voorzitter van het tehuis, de heer G. Sleyt, de bazar, waarover wij reeds eerder schreven, geopend. ACHT GRADEN ONDER NUL wees de thermometer, toen we Maart ingingen, de lentemaand, die ons volgens de traditie negen zomerse dagen dient te geven. FEBRUARI is voor de Schiedamse vogels niet zo best geweest, al is het aantal slachtoffers van de koude erg meegevallen. Bij felle koude valt het grootste deel onder de vogels, die voor hun voedselvoorziening op het water zijn aangewezen. De eendennonnetjes, zaagbekken en meerkoeten vonden echter genoeg wakken. Hoewel De eerste Geen zang meer ASSEPOESTER IN WALLSTREET WELTERUSTEN?! |"j|pVarsiy SCHIEDAMSE ZAAIERS xusx vi-cijü VÖLK bits - 8 MAART 1955 Gemeente Ziekenhuis wordt steeds nieuwer IEDERE patiënt, iedere zuster, de doctoren, de laboranten, de portier, wie je ook spreekt in het Gemeente-Ziekenhuis, ieder vindt de onrust, die daar thans heerst, vervelend, maar dragelijk, en ieder is blij, dat het ziekenhuis langzamerhand een ander gezicht krijgt, alhoewel verpleging en behandeling rustig door kunnen gaan. Er wordt gewerkt, hard gewerkt in het Gemeente Ziekenhuis. Timmerlieden en metselaars, electriciens en loodgieters hebben het oude gebouw in handen en proberen er, zo lijkt het wel een nieuw gebouw van te maken. GEKLOP, getik en gehamer gebons en gedreun heersen in het gemeenteziekenhuis. Met timmert er echter niet aan de weg en daarom leek het ons goed eens wat meer te verteilen over de vele werkzaamheden, die aan het zie kenhuis zijn verricht of nog staan te gebeuren. Het gehele oude pand krijgt langzamerhand door tactische verbouwingen een nieuw aanzien en een nieuw interieur, hard nodig om alle goede plannen, die het ziekenhuis heeft, uit te kunnen voeren. BIOSCOPEN: Passage theater, 2, 7 en 9.15 uur: Magnificent Obsession. Monopole-theater, 2 7 en 9 uur: Mara Mara. TENTOONSTELLINGEN Het Stedelijk Museum is van 2-5 uur dagelijks geopend. APOTHEEK Apotheek Rembrandt, Rembrandt- iaan 5b, tel. 68855. BAZAR Stichting Het Zonnehuis, geopend van 10-9.30 uur. DINSDAG Geb. Chr. Soc. Belangen, 20 uur: Chr. Metaalbewerkersbond, jaarver gadering. Musis Sacrum, 20 uur: Kath. Kring. Chr. Belangen, Kethel, Kefico- filmavond. Blauwhuisschool, 8 uur, Vara-TV- club. Café Pleinzicht, 8 uur, Vierspelen- kamp. WOENSDAG Geb. Toonkunst, 20 uur: Alg. Fo tokring Schiedam, contactavond. Geb. Irene, 19.45 uur: Ned. Chr. Beambtenbond, jaarvergadering en toneeluitvoering. Musis Sacrum, 20 uur: Ver. Ont wikkeling en Ontspanning Wilton- Fijenoord: De Kleine Comedie met .Lastige mannen". ARENA: Het bed. 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (IS jr). CAPITOL: Inspecteur Slpley slaat toe. 2, 7 en 9.15 uur (IS jr). CENTRAAL: De woeste hooete. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. De Prins Student. 5.30, 7.45 en 10 uur (al.). COLOSSEUM: De Prins Student. 2, 7 en 9.15 uur (a.l.). HARMONIEDe slavinnen van Bagdad. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr). LUMIÈRE: Mensen zoals Jij en Ik. 2.15, 1 en 9.30 uur (14 jr). LUTUSCA: De woestijn leeft. 2.15, 7 en 9.15 uur (a.l.). PRINSES: Satan's ared'ijs. 2. 7 en 9.30 uur (14 jr). PASSAGE: Magnificent Obsession. 2 en 8 uur (14 Jr). REX: Barbarossa de 'zeeschuimer. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). VICTORIA: De Prins Student, 2,. 7 en 9.15 uur (a.l.). •t VENSTER; Russisch Ballet. 2. 7 en 9.15 uur (a.l.). TENTOONSTELLINGEN MUSEUM BOYMANS: Arbeid ln prenten- kunst. Beelden van Mariano Marlni. Engelse landschapsschilders. GROOTHANDELSGEBOUW: H. H. L. Tielaad, schilderijen. 't VENSTER: Gouaches van van Zadkine. KUNSTSTICHTING: Lijnbaan, schilde rijen Guus de Ruiter. ARBEIDERSPERS, SLAAK: Zestig eeuwen ABC, tot en met 6 Maart, Elke dag van 922.30 uur, 's Zondags 1413 uur. VANDALEN. Enkele jeugdige vandalen hebben zich in het week einde door de deur te forceren toe gang verschaft tot een in aanbouw zijnde woning aan de Parallelweg. De aannemer v. d. T., die bij de politie zijn beklag deed, meldde de vernieling van tien bovenlichten, vier ramen en veel glasschade. WEG, PORTEFEUILLE! Ook in een ander deel van Schiedam heeft iemand het bezit van een an der niet met rust kunnen laten. J. v. H., die Zondagmorgen in het Sport- fondsenbac. was gaan zwemmen en zjjn kleedhokje niet had afgesloten, kwam toen hij zich wilde aan kleden tot de ontdekking, dat iemand zich van zijn portefeuille, die een kleine hoeveelheid geld en enkele tekeningen bevatte, had meester gemaakt. BRANDJE. Gistermiddag om kwart voor drie brak ten huize van G. de V., Buys Ballotsingel 89, een schoorsteenbrandje uit dat na de komst van de brandweer spoedig was geblust. De oorzaak van de brand was roetaansiag ten gevolge van het stoken van eierkolen. GLAD. Dat het gisteravond glad op straat was, bemerkte de 21- jarige student H. J. F. v. d. B., die wandelend in de Lange Nieuwestraat een lelijke val maakte, waardoor zijn linkerringvinger werd ontwricht. HfJ werd door de politie naar het ge meentelijk ziekenhuis gebracht. Het nieuwe paviljoen, opgericht in de tuin is al enige tijd gereed. Zijn eigenlijke bestemming heeft het nog niet: thans liggen er de patiënten van de tweede verdieping, waar de werklieden eveneens bouwen en bre ken. Maar binnen enkele maanden is het feest in het Ziekenhuis, als met enig officieel vertoon de afdeling voor Chronische Zieken wordt ge opend. Wie, zoals wij, een kijkje moch ten nemen in het Gemeente Zie kenhuis zal de vreugde kunnen zien, waarmede het personeel van het laboratorium momenteel zijn werk verricht. Dat is helemaal geen wonder. Uit een kleine ruimte zjjn de labo ranten verhuisd naar het nieuwe la boratorium, vjjfmaal zo groot en enige malen beter geoutilleerd. Het Gemeente Ziekenhuis is daarom in veel mindere mate afhankelijk van hulp uit Rotterdam en kan nu zelf veel meer onderzoeken verrichten. De personeelsbezetting is, vergeleken bij enige ty'd terug, zeer verbeterd. Men voelt de behoefte aan een eigen apotheek in het Ziekenhuis en met het oog hierop komt het goed uit, dat de chef van het laboratorium, de heer F. Beek pharmaceut is. (is: aptheker) De nieuwe operatiezaal is gereed gekomen: deze wordt voorlopig ge ïnstalleerd met het instrumentarium van de oude zaal. Dan is het de beurt van de laatste zaal om grondig op geknapt te worden. In Utrecht staat al een nieuwe operatiestoel klaar. Dezer dagen komt de nieuwe zaal in gebruik; over enkele maanden kan dan in twee operatiezalen gewerkt worden. Als men intussen een vol ledig team operatiezusters heeft sa mengesteld. Er Is een zeker tekort aan ver pleegsters. In het Schiedamse Zie kenhuis zit men juist aan de rand, een landelijk verschijnsel. De jonge vrouwen, die aangenomen worden spreken altijd over de grote voldoe ning, die haar werk, ondanks de op offeringen geeft. De arbeidsvoor waarden zijn sterk verbeterd, verge leken met de jaren van vroeger. Tijdens onze ïondgang met dr. A. Hijmans, de waarnemend geneesheer- directeur van het Gemeente Zieken huis hebben we gezien, dat er ge werkt wordt en dat het steeds beter geoutilleerd zijn patiënten kan ont vangen. De ontspanning, immers zo belang rijk voor zieken, bestaat voor een niet onbelangrijk deel uit radio-uit zendingen, ja zelfs uit televisie. (Voetbal e.d. op de zusterkamer.) Het dubbele distribuerende toestel, dat bij de portier staat opgesteld zendt voortdurend twee programma's tegelijk door het Ziekenhuis, opdat de patiënten een keus kunnen maken. De luidsprekers zijn verpakt in klei ne handige kussentjes. Nieuwe plannen zijn er genoeg ondertussen kreeg de directrice een mooi flatje tot haar beschikking (zit kamer, slaapkamer en badkamer). Er wordt gewerkt in en aan ons Ge meente Ziekenhuis.... v/' ,\w <4/ In de afgeloDen week kwamen alle senioren-teams van SVC binnen de lijnen en'boekten behoudens een enkele uitzondering zeer goede resuïtaten. Het eerste dameszestal speelde twee uitwedstrijden en wei tegen Wico 1 en DRL 1. Beide wedstrijden brachten de volle winst. De meisjes wonnen nl. beide keren met 40. „WAT moet het voorden," hebben we menig Schiedammer zich al ang stig af horen vragen, als hij naar de Plantage keek. Het is ook nog moei lijk je voor te stellendat die Plan tage net zo mooi wordt, als de heer Schippers, Schiedams tuinier in het groot, in zijn gedachten heeft gehad, toen hij de nieuwe groenstrook ont wierp. De Kop is tenminste al enige tijd klaar en de geslaagde verandering moge er borg voor zijn, dat het met de rest ook wel goed zal aflopen. Kijk maar eens, Schiedammers, hoe mooi dit hoekje is. En bewonder te gelijk eens dat mooie zwarte kant werk van de takken op de helgele strakke achtergrond van het bank gebouw. 55 Tegen achten waren er meer dan dertig zangers en zangeressen in de zaal. van wie er zich de helft had den opgegeven als solist (e). Onder de joviale opmerkingen van de heer Smit kregen de Schiedamse operette-vocalisten al spoedig de ze nuwen onder de knie; het valt ook niet mee voor een zaal zonder stoelen te zingen en dan te weten, dat de zang beslissend kan zijn voor een aardige rol in een van de hoogtepun ten van het komende Vacantiefeest. Improvisaties Met kennelijk genoegen en de wil om wat te presteren hebben de zan gers zich van hun taak gekweten, opdat de regisseur, die de algehele leiding heeft zou weten, wat voor muzikaal en toneelspelersvlees hij in zijn kuip had- Op de maat van de improvisaties van de heer Carree liepen de zangers en zangeressen nadat zij hun lied hadden gezongen door de zaal om te tonen, dat zij ook spelen kunnen. We hebben inderdaad enige aardige staalties van mimiek gezien. Het stemmenmateriaal was van dien aard. dat er wel wat van een operette als „Het witte paard" te maken is, dat bleek al spoedig. Definitieve keuzen zijn er neg niet gemaakt, maar wel hebben de diri gent en de regisseur al een aardig overzicht gekregen. Er leeft ivat De toneelspelers zijn vanaf negen Het laboratorium en trotse laboran ten in het Schiedamse Gemeente Ziekenhuis. Nu pas voelt men zich in staat wat vrijer te werken en kan men meer onderzoeken doen dan voorheen, veel meer. uur in Arcade geweest, maar voor hen was er nog niet zo veel te doen. De teksten zijn namelijk nog niet binnen zodat al was het maar een voorlopige schifting een keus nog niet mogelijk was. Het belangrijkste is echter, dat de Schiedamse amateurs in groten ge tale zijn opgekomen en daardoor hebben laten zien. dat er wat leeft onder hen. Met dit enthousiasme kan de operette van het Vacantiefeest '55 een even goede demonstratie van samenwerking en pleizier in spelen worden als de opvoering van de „Mid- zomernaehtsdroom" van Shakespeare van het vorig jaar. Met nog één thuiswedstrijd voor de boeg en één punt voorsprong op de meeste concurrenten, kan de pro motie naar de eerste klasse dit zestal niet meer ontgaan. Heren 1 speelde tegen stadgenoot SPSV en won op overtuigende wijze met 40. De enthousiaste politiemannen, die altijd een prettige tegenstander zijn, konden tegen het technisch supe rieure en goed op dreef zijnde SVC- zestf" niet veel uitrichten, zoals de uitslagen van de games wel duidelijk aantonen: 151, 157, 154 en 15—7. Het eerste herenteam moet nu nog twee uitwedstrijden spelen en zal, indien er niets bijzonders gebeurt, zijn voorsprong van 2 punten wel we ten te behouden. Met als resultaat dan het eerste-kiasserschap. Heren II, het derde SVC-team met kampioenskansen, speelde thuis te gen het zeer zwakke Rotterdam-Zuid één van zijn slechtste wedstrijden. Dit team won eveneens met de cijfers 40. De naaste concurrent, Hermandad, verloor een wedstrijd, zodat het tweede herenzestal nu met één punt voorsprong aan de kop gaat. De wedstrijd Hermandad 2SVC 2 kan Donderdag de beslissing bren gen. Het tweede damesteam verloor Sn een zwak gespeelde thuiswedstrijd met 31 van Nationale 2. Hoewel de SVC-meisjes technisch misschien iets beter speelden, konden zij toch niet op tegen de harde ser ves van de Nationale-dames, hetgeen hen twee punten kostte. Het junior-team verloor van EVCH en van HBC met 40, hetgeen niet te verwonderen is, als me: in aan merking neemt dat dit team pas en kele maanden traint. De jongens zetten echter door en zullen van deze wedstrijden in leder geval de zo nodige wedstrijdroutine opdoen. De voetbalvereniging Gouda heeft gisteravond besloten tot het betaalde voetbal over te gaan. Bil de stemming keien 88 voor en 46 tegen het be^ taalde voetbal In zjjn openingswoord legde de heer Sleyt uit. hoe men hiertoe was ge komen. De directie had zich afge vraagd: „Wat kunnen we nog meer voor onze patiënten doen?" Wel heeft men steeds geprobeerd eerx gezins sfeer te scheppen voor de 54 Groning se patiënten (rheuma, ruggemerg- ziekten en verlammingen) en het ziekenhuisidee uit te bannen, maar toch ontbreekt er nog wel het een en ander, voor het grootste deel het ge volg van gebrek aan geld. Om dit te verhelpen, heeft de directie deze actie georganiseerd. Veie firma's hebben hier aan mee- Vogels beleefdeh maand vol afwisseling UITZONDERING van de duikeenden eten de eenden, meerkoeten en waterhoentjes, als de nood aan de man komt, ook gras, doch dit was ten gevolge van het dikke sneeuwtapijt niet zo gemakkelijk te bereiken. Van de koude hebben de vogels overigens zelf geen last, alleen lijden zij honger als door ijs en ^denwij voedselbron onbe- - weer gedaan. Elzen en sneeuwklok jes stonden toen al in bloei, maai de sneeuw heeft daar een abrupt einde aan gemaakt. Toen de laatste twee dagen van Februari de zon zich eindelijk weer nog niet. Kennelijk was er in de polder niet veel voor hem te ha len met al die sneeuw. Jammer, dat de uitermate on schuldige torenvalken zo vaak voor sperwers worden aangezien. Waar deze goedige dieren dat aan te dan- Dit is de kapmeemo, die zijn kop- telefoontje langzamerhand zag ver anderen in een roestbruin petje. liet zien, hoorden we af en toe eens het om hun kromme snavel is, dan een merel of een lijster zingen of een is dat wel heel kortzichtig. Hoe enkele houtduif koeren en zelfs Dat zeggen ons ook de blanke kapmeeuwen, waarvan het aantal, ken hebben mag Joost weten. Als dat het voorjaarstenue aantrekt, met de dag toeneemt. Velen van hen sneeuw hun reikbaar is. Zodoende hebben onze zangvogels de laatste weken honger geleden en evenals in Januari hébben zij een dankbaar gebruik gemaakt van wat dage^veTsneraw medelevende mensen voor hen heb- r.enae öe -laalste ?aSen veel sneeuw ben gestrooid. Zelf heb ik nog zel den zoveel zangers in de tuin gehad bij die gelegenheid de eerste vink slaan. Weliswaar nog stuntelig en kort, maar het was dan toch zo en dat gaf de burger weer moed, want ook dat is een bewijs, dat het voorjaar voor de deur staat. GELUKKIG heeft de zon gedu- hebben reeds de chocoladekleurige koptooi. Over een maand zijn ze al lemaal weer vertrokken naar hun broedterreinen aan het strand of in de duinen of hier en daar in een moerassig gebied om daar een ge zin te gaan vormen. In de loop van deze maand ver wachten wij zelfs de eerste zomer- doen smelten, zodat de voedselmo- zouden zij anders de gevangen mui- vogel al terug en wel de tjiftjaf. Een TaHjlrVineÏQVl noot rfVnfnK lïiin ny\vi Mnni-nn letnin Iri.iinn» <1 nr. A—4. v, ,n ««.m* als nu en zelfs de bi) ons vrij zeld zame kepen waren dagelijkse gasten. Elke dag gingen er zes of meer heel klein gesneden tarweboterhammen benevens het nodiee vogelzaad naar de voertafel, terwijl merels, lijsters, roodborstjes er. spreeuwen verzot zijn op lijstervoer, een mengsel van In secten en zaden. Houtduiven kregen maïs en gerst en de mezen natuur lijk olienootjes. Geen enkele vogel liet zich meer horen en dat was zo jammer, omdat verscheidene hunner al zo aardig op gang waren. Merels, zanglijsters, me zen "en duiven zongen voordien al 't hoogste lied en toen was het opeens gelijkheden veel groter zijn gewor den. Onze stadstorenvalken hebben ook weinig hinder van de winter onder' vonden. Ik hoorde enkele dagen ge> zen moeten klein krijgen? Een goed kenmerk, behalve de kleur, die bij de sperwer grijs en bij de torenvalk in hoofdzaak roodbruin is, is de wijze van vliegen. De sperwer vliegt steeds laag bo ven de grond en de torenvalk daar entegen altijd op aanzienlijke hoogte. Bovendien blijft hij dikwijls in de lucht stilstaan als hij een muls be neden zich meent te zien en dat doet de sperwer nooit. Niettemin is zowel de een als de ander volledig door de wet be schermd. De zon, die goed heeft gesche nen, maakte, dat merels, zanglijsters, In het Volkspark ontmoette ik houtduiven, kleine bosduiven, vinken, deze dagen Feloog, de sperwer. Voor spreeuwen en roodborstjes even alle het eerst deze winter. Zeker op zoek leed weer hebben vergeten en al naar een boutje. Inde polder zag weer aardie op zang waren. Zij alle ik hem meermalen, doch in het bos zelden, dat de lente op komst is. esneden tarweboterhammen e it- rmrlipe vnvelzaori naar exemplaar zo luidruchtig roepen bjj een onzer kerktorens, dat het wel een baltsroep leek. Maar daarvoor is het nog iets te vroeg. De valk werd namelijk dwars ge zeten door een paar kraaien en ge zien zijn uitbundig geroep moet hij het meer als een spelletje beschouwd hebben dan als een aanslag op zijn leven. echte insecteneter, waarvan je nooit snapt hoe hij die eerste weken aan de kost komt. Ik ben benieuwd wan neer wij het eerst het bekende „tjif-tjef" zullen horen. Het zal wei niet vroeg in de maand zijn. Verle den jaar was hij er precies op de 21e. Tevens verwachten wij omstreeks de helft van deze maand het hele stel weidevogels in de polder terug. Allereerst de kieviten, dan de eerste grutto's en tureluurs en ten slotte de kemphaantjes en schol eksters. In de loop van April wor den de aantallen steeds groter. Dan is het weer druk in de pol der van het gejoel der kieviten, het gejuich der grutto's en het geroep van tureluurs cn scholeksters en het is een enorm genoegen daar tegenwoordig te zijn. gewerkt en artikelen gegeven. Men kan er ook van alles kopen, zoals speelgoed, huishoudelijke artikelen. Ook is er een loterij: de trekking is op Donderdagavond. Er is nog een speciale stand van artikelen, die vervaardigd zijn door de patiënten zelf. Het resultaat van uren haken, leerbewerken, doorstop- pen en punniken. Men moet wel bedenken, dat al deze shalws, portemonnaies, kleedjes en babykleertjes, die men hier ziet, gemaakt zijn door lichamelijk zeer gehandicapte mensen. Bovendien schenkt men voor de dorstigen een verkwikkend kopje koffie of thee in de zitkamer. De bazar is Dinsdag. Woensdag en Donderdag de gehele dag geopend. Engels pond10.61%—10.62% Amerik. dollar3.76"/:»S.SO3':» Franse franc 1.08651.0885 Belgische franc 7.60%7.61% Zwitserse franc 86.5386.63 Zweedse kroon 72.9873.08 Duitse* mark 89.92—90.02 Deense kroon 54.7654.86 Noorse kroon 53.0353.13 Zwitserland (vrij) 88.5688.66 Canada 3.84"/u3.85b/» kg. Op de Zondag in Rotterdam ge houden veldloopkampioenschappen van Rotterdam heeft de SVV-ath- leet M. van Kampen op gcede wjjze het nieuwe seizoen Ingezet. De' SW-er eindigde op dit zware par cours van 4,5 km als tweede in een tijd van 18 min. 8.6 sec. (Eerste was J Fekkes van DOS). J. Smit van SW werd als twaalfde geklasseerd. Zo juist is het eerste boek op land bouwkundig- tuinbouwgebied ver schenen in Esperanto. De schrijver is dr. Paul Neergaard, een bekend Esperantist en doctor in de landbouwkunde. Hij is tevens dis trictshoofd van de plantenziektekun- dige dienst te Kopenhagen. Het boek, dat uit 234 bladzijden kunstpapier bestaat is rjjk geïllus treerd. Om de kinderen een Indruk te ge ven hoe het leven in andere landen is, roept de vereniging „Yanbantyo" (Kozimata) Tryodaku te Tokio Ja pan alle kinderen over de gehele we reld op om een vertelling te sturen, waarin zij iets verhalen over het le ven thuis, op school of op clubs. Ook stellen zij belang in hun spelen en het doorbrengen van vacantie en vrije tijd. Zo mogelijk moet het epis tel vergezeld gaan van een vertaling in Esperanto of Engels. ESPERANTO-AGENDO Merkredon, la 9an de marto, Klub- vespero. Kio estas via opinio pri tio? Venu al la konata adreso: gek: v. Gtnk, Ploegstraat 19. Het GAB Rotterdam, nevenbureau Schiedam meldt: Op 28 Januari 1955 stonden ingeschreven 241 mannen en 38 vrouwen, van wie er resp. 213 en 10 geheel werkloos waren. Het aantal inschrijvingen gedurende de maand Februari bedroeg 172 man nen en 52 vrouwen: geplaatst werden 113 mannen 31 vrouwen; afgevoerd werden 76 mannen en 22 vrouwen, zodat op 26 Februari nog ingeschre ven stonden 224 mannen en 37 vrou wen, waarvan er resp. 196 en 6 ge heel werkloos waren. Gedurende de verslagmaand wer den ontvangen, 127 aanvragen voor mannen en 67 voor vrouwen, terwijl op 26 Februari nog 1926 aanvragen voor mannen ■■en 158 voor vrouwen als onvoldaan stonden geboekt. Voor emigratie werden in Februari 5 nieuwe gevallen genoteerd, terwijl 10 gevallen werden behandeld. Op 26 Februari waren nog 12 gevallen in behandeling. Geboren: Erica d v M A van 't Hoen en B van Vliet; Leendert J O z v A J Koster en J J Dorgelo; Ger trude BdvP van Veen en C E van Zwieten; Reinhard A M z v G A M Schaap en A M Wolf; Jan z v J Pappers en S W v d Berg; Isaas z v I Ouwens en A van Wiermgen; Aart z v A Olivier en M Timmers; Johan na Maria A d v T R Zuidema en C J C de Koning; Ronald z v P Hel- mich en A L v Leeuwen Overleden: J G Vorstenbos 56 j; M Bijloo 80 j. 131 150 30 20 26 25 19 47 29 32 7 2 5.03 6.00 1.578 0.425 M Vogel 8 pnt. 200 29 30 6.89 150 15 32 10.— 27 13 13 2.076 20 56 2 0.357 P Scheffers 8 pnt. 200 26 49 7.69 112 25 31 4.48 20 19 5 1.052 17 47 3 0.346 H. de Jonge 2 pnt. 172 29 45 5.93 41 15 9 2.73 30 13 11 2.307 14 56 2 0.250 M. Kooy 2 pnt. Programma voor Dinsdagavond: P. Scheffers—C. Koneman, J. v. Duyl H. de Jonge. AdvertenMes Zaterdag 12 Maart 8 uur ROTTERDAMS TONEEL - Dir.Anton Ruys Zondag 13 Mrt. 8 u. Gegalvaniseerde EMMERS, flinke maat 2,58 en 2,85. Bok horst, Groenelaan 36, Hoog straat 34. HET RADIOHUIS, Hoogstr. 92, tel. 68044. Philips Radio toestellen 98.-, 162.-, 198.-, 210.-, 298.-, 348.-, 398.-, 468.-, 598.- en hoger. Gramofoons 89.-, 99.-, 124.-, Platenwisse- laars 165-, 185.-. Alle soor ten Radiobuizen. Pick-ups 16.50, 17.50, 19.75, 21.70. Luid sprekers 9.75. KOST EN INWONING aan geboden met vrije kamer. Wyers, Rotterdamsedijk 263. HET RADIOHUIS, Hoogstr. 92, tel. 68044. Kristal Ontvan gers compleet met detector 5.60, Germanium diodes v.af 3.50, Koptelefoons 7.50, Sol deerbouten 5.15, 6.25 en ho ger, Philips Scheerapparaten 49.75, Scheertasjes 4.50. v. Mansum Goverts vraagt voor haar atelier NAAI STERS en leerling-naaisters. Kleine prettige omgeving. Aanmelden Aelbrechtsstraat 46 van 95 uur. Ontvangen PRIMA STOF v. overgordijnen. J. v. d. Schalk, Broeraveid 105, 120 cm breed 3.30, 4.30, 5.50 per meter. MOFFELEN van rijwielen gedemonteerd, gemonteerd met bijlevering van nieuwe kettingkast, spaken, spatbor den en jasbeschermer 37.50. Frans Waltman, Rotterdam sedijk 240, tel. 68948. Heeft U een WEKKER no- dig? H. A. Dieterich heeft alle bekende merken. Reeds vanaf 5.75 met garantie. Horlogemaker, Goudsmid, Opticien, Tel. 65768, Prof. Kom. Onneslaan 98. Voor de Schoonmaak hebben wij prima traan gelooide ZEEMLAPPEN. Hele vellen vanaf 1.98. Bokhorst, Groe nelaan 36, Hoogstraat 34. ONTWIKKELEN van rol- films en afdrukken, 's Mor gens gebracht, zelfde avond klaax. Foto-atelier K. v. Vuuren, Hoogstraat 106. PONTIAC Junghans Indus horloges en andere merkartikelen koopt u op aantrekkelijke voorwaarden bij Stoopman, Juweliers, N. Binnenweg 397 en Zwart Janstraat 85, Rotterdam. CORSETTEN en bustehou ders op gemakkelijke beta ling, „Alja". Filips van Bour- gondiëstraat 49.

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1