THEO WIEGMANKies en aanvaardt consequenties Wie van zijn werk houdt, telt de rest niet zwaar Wat er weer te doen is in Schiedam Jongen uit stichtte New-York Pieter Stuyvesant: man met onbuigzame wil Boekenweek Drukkers luisterden naar vele moppen Olifanten dreunen door de jungle SCHIEDAM EN DE E-55 Houtman Stadhuisbouw Werksters gaan vergaderen met de ABC Vierspelenkamp V ielerkalender voor Zondag SCHIEDAMMERS SPREKEN Burgerlijke Stand M KERKDIENSTEN Vrouwenbond NW in jaarvergadering Kuiistkring krijgt Het Verraad T VRIJE VOLK ZATERDAG 12 MAART 1955 - PAGINA 7 55 MIJN KEUS," zegt Theo Wiegman, „heb ik twintig jaar geleden gedaan. Die was ruim niet zo moeilijk. Daarvoor had ik al enige tijd les gehad op de Vlaamse academie, was ik al decorateur geweest. Ik werd vrij schilder. Je weet, wat dat betekent." IEDER WEET, wat het moet betel^enen: je gaat een tijd tege moet, die zwaar is, zonder te wetën, wat je de volgende week zult verdienen. Een tijd wordt dat, waarin je uit je optimisme en uit? je liefde tot je kinderen, je vrouw en je werk de kracht moet putten om in een door haar aanleg bijna vijandelijke maatschappij te leven. DE KUNSTENAAR Theo Wieg man heeft de keus gedaan: hi. laat zijn ogen gaan over Schie dam, noteert in kleur en lijn de plaatsen en mensen, die hem treffen en vindt maar af en toe een Schiedammer, die zijn waardering voor zijn schilderwerk wil uitdrukken in het geld, dat ook de kunste naar nodig heeft om ervan te kunnen leven. ..prarjC (Van een onzer verslaggevers) In diverse kringen te Wolvéga houdt men zich reeds druk bezig met de vraag w&t moet worden georganiseerd voor de feestweek, die zal worden gehouden van 12 tot en met 16 Juli. DIT BETEKENT, dat ik het mezelf weer een beetje moei lijker heb gemaakt. Want de kring van liefhebbers van dit werk is zo mogelijk nog klei ner. Maar ik houd van mijn werk. En daarom!" Spaarcontracten met gratis levensverzekering 10,per maand gedurende 5 jaar Volledige uitkering van f 600, bij tussentijds overlijden. SPAARBANK ANNO 1820 SCHIEDAM Hoofdkantoor: L/anj;e Haven HO Moderne kleine PIANO'S Galg Zilverbeen Het begin Onkreukbaar Pijp tegen hoofd Heimwee Dit is, na een onderbreking van enkele maanden, het eer ste portret van een sprekende Schiedammer, „Schiedammers spreken" stelt iedere week een bewoner van onze stad voor, die op zijn terrein en op zijn wijze wel iets heeft te zeggen tot zijn stadgenoten, Theo Wiegman, kunstschil der en zakenman hij heeft een kunsthandel, vader van vijf zoons en een dochter, al meer dan twintig jaar vrij schilder en zo'n vijftien jaar gevestigd in Schiedam, kenner van alle mooie plekjes in Schiedam en wijde omgeving, is vandaag aan de beurt. Abstractook Theo Wiegman, romantisch in zij waterverven, za kelijk in zijn topografisch werk voor het Rotterdams archief, heeft vaak de neiging tot deze directe vorm geving. Dit is een compositie in zwart en wit. Gegevens vnn het Agenda-bureau van de Schiedamse Gemeenschap. ZATERDAG Volksgebouw, .20 uur: Mandolinever. „La Matinata*": feestavond. Irene, 20 uur: CJMV-Centrum en CJVF-stad. familie-avond. Volksgebouw. 20 uur: IvAO: lezing van de heer A. A. Sterman over Natuur- vriendenwerk en persoonlijkheidsvorming. MAANDAG Beljersbergen. 20 uur: Zakenstudie- krlng, bijeenkomst. DINSDAG Malson. Westhuis. 7.30 uur: NVEPG en Voormalig Verzet, jaarvergadering met films van de Amerikaanse Ambassade. Volksgebouw, 20 uur: Partij van de Arbeid, lezing van de heer J. A. Hes over „Socialisme, ideaal en werkelijk heid". R.K. Ver. geb. Kethel, 20 uur: Volks- onüerwijsavond met Schied. Onderw. Tonegl. WOENSDAG Geb. Chr. Sociale Belangen: Christe lijke Besturenbond, jaarvergadering 20 u. Benedenzaal Amstelbron, 20 uur: Ver. tot behartiging der belangen van tbc.- patiënten. jaarvergadering. Musio Sacrum. 20 uur: Ver. Ontwikke ling en Ontspanning Wüton-Fijenoord, toneelavond. DONDERDAG Gebouw Toonkunst. 20 uur: Algemene Fotokring Schiedam, fotobespreking 4e ronde. Passage-theater, 20 uur: Toneel ver. „Kunst Na Arbeid", toneelvoorstelling „Het lied van alle tijden". Overleden: W. J. Roelofs 62 j.; N. K. Berkhout 74 j., vr. v. F. G. A. Kramer. GeborenJacoba M„ dv C. van Waart en D. H. M. Petersè. „Schiedam is mooi," zegt Theo Wiegman, „om zijn oude en eigenlijk lelijke plekken. Mooi-zijn is niet gaaf en onaantastbaar zijn, mooi zijn is de mogelijkheid bezitten een mens te ontroeren. Dat wil ik schilderen: de voorstelling die de mensen van binnen wakker maakt en met me mee doet leven." Hij pakt zijn portefeuille en laat stukken uit zijn werk zien: vlotte schetsen, aquarellen en steendruk ken. Dat zijn: hoekjes in Schiedam, typisch Schiedamse hoekjes en aller lei clowneske, tragische, ernstige, blije, vrolijke en rustige mensen en dieren. Hij leidt ons langs zijn'olieverf schilderijen: tere naakten, ruige ha vens en brede landschappen „JE MOET niet denken," zegt de schilder lachend, „dat Schiedam helemaal niets van me wil weten. Ik heb hier wel relaties, die graag bij me komen, die eens wat van me ko pen, die mijn mening eens vragen. En dan de portretjesIk schilder graag portretten. Kinderen zijn zul ke dankbare onderwerpen. Niet wat het werken betreft, o nee, niets is moeilijker, ze zitten nooit stil. Je moet de momenten onthouden en die weergeven. Maar het resultaat doet je veel plezier." Wiegman gaat verder: „DAAR gaat het nu juist om: het plezier in je werk. De man die werkt met liefde kan veel tegenslagen heb- 8en, kan zelfs voortdurend in de moeilijkheden zitten, maar houdt het vol. Maatschappelijk bekeken heb ik het misschien niet zo goed, maar ik verzeker Je, dat ik van het leven houd, omdat ik van mijn werk houd. En mijn vrouw denkt er net zo over." „Het werken in Schiedam," zegt de schilder, „is niet zo gemakke lijk. Men is hier niet zo gewend aan die vreemde kerels, die zo maar aan de kant van de straat staan te tekenen. En dit Is tekenend: het is juist of we hier geen kun stenaars hebben. Herman Sey is in de reclame ge gaan, Hen goed schilder, Goof Smit maakt goede doeken, Piet Stuij ven- berg heeft heel wat in zijn mars. Er zijn er meerMaar zo zeiden, eigenlijk nooit, denkt men eens aan hen. Of aan Schwagermann of Pa radies. ROTTERDAM bijvoorbeeld gaf hier graag opdrachten, menig Schie dams interessant hoekje is al door een Schiedamse schilder op papier gezet." En over zijn laatste werk zegt Wiegman: „Ik heb een procédeetje gevonden om een steendruk (zogenaamde mo notype) „af" te maken. Met voort durend experimenteren en veel weg gooien kom ik langzamerhand tot een vorm van werk. dat me wel be valt. Het is abstract, omdat we in derdaad moeten zoeken naar een nieuwe vormgeving, Zo'n dingetje kost me eindeloos veel meer werk dan bijvoorbeeld een aquarel. Voor je die ene bepaalde BIOSCOPEN: Passage-theater, 2, 7 en 9.15 uur: De koning der melodieën. Verdi. Monopole-theater, 2 7 en 9 uur: De heerser van Ceylon. TENTOONSTELLINGEN Het Stedelijk Museum is van 2-5 uur dagelijks geopend. Groep Arta, grafiek eri beeldhouw werk. APOTHEEK 't Goude Hert, fa. Backer, St. Lid i straat 58a, tel. 68364. ZATERDAG Pleinzicht, 5 en 8 uur: Vierspelen- kamp. Musis Sacrum, 20 uur: Feestavond Schied. Waterscouts. Irene, 20 uur: familieavond CJMV ,,'t Centrum". Volksgebouw, 20 uur, Ned. Bond v Onbez Pol. Ambt. Tivoli, 8 uur: p.v. Noordhoek. ZONDAG Pleinzicht. 8 uur: Vierspelenkamp. Een luchtige tekening, gemaakt met een lucifer en wat Oostindische inkt, van een erfje aan de Kethelstraat. Gedurende deze week zullen zowel in de hoofdplaats van Weststelling werf als In Scherpenzeel gedenktekens worden onthuld ter nagedachten!» van Pieter Stuyvesant, de stichter van New York. In het begin van de zeventiende eeuw stond in Scherpenzeel as. Bal- thasar Johannesz. Stuyfsant. Hij weidde zijn kudde, zoais een goed pastor betaamt, en speelde met de kinderen, die zijn vrouw Margaretha Hardensteln, hem had geschonken. Hoeveel kinderen het gezin-Stuyf- sant teide. is niet bekend. Slechts één van hen zou in de historie voort leven: Petrus de rots Toen de jongeman daarvoor de jaren en de ontwikkeling had. reisde hij naar Franeker om zich te laten Inschrijven als student in de letteren en in de wijsbegeerte takken van wetenschap, die we! zeer ver van zijn latere activiteiten lagen ver wijderd. Nog steeds' bestaat er een „al bum amicorum". een vrienden album, waarin enkele regels vallen te lezen van student Stuyvesant. Regels, die getuigen van Godsver trouwen en misnoegen jegens zich zelf en zijn medemensen Eigenlijk waren zij niet meer dan een korte uitwerking van zijn wapenspreuk: „Jovae praestat fidere quam no mine" „Vertrouw niet op uw naam, maar alleen op God." Het wapen, waarop deze spreuk voorkomt, vertoont een haasje, dat op „stuifzand" vlucht, omdat het toets op die ene bepaalde plek hebt zitten, voor je alie overbodigheden hebt weggewerkt en je een ding krijgt, waar spanning in zit.... Evenals vorige jaren zal ook dit Jaar door de Schiedamse boekhan delaren. in het kader van de Boe kenweek, de Schiedamse bevolking in de gelegenheid gesteld worden op een attractieve manier met het boek en z'n auteur in aanrajeing te ko men. Vier Schiedamse boekhande laren: de firma's Van Leeuwen, Re- bers, Roodbol en Venemans hebben nl. als inleiding op de Boekenweek een avond geprojecteerd met als spreker de bekende reisverhalen- schrijver Hans Halma, die zal spre ken over het onderwerp: Marianne's Rokzoom (achter de coulissen van de Rivéra). Een en ander zal wor den geïllustreerd door een collectie schitterende kleurendia's en het zal mogelijk zijn de spreker op een tape recorder vragen te stellen. Deze avond is op Donderdag 24 Maart in gebouw Arcade. Plaatsbe wijzen-daarvoor zijn bü de boekhan del verkrijgbaar-. Deze week waren de burgemeesters van Amersfoort, Hengelo, Bussum en Schiedam de gast van het gemeente bestuur van Zaandam om van ge dachten te wisselen over de verschil lende problemen, welke het bouwen van een nieuw raadhuis met zich brengt. Daar men in Zaandam ook plan nen beraamt om tot een nieuw raad huis voor deze gemeente te komen, wilde het gemeentebestuur zich gaarne hieromtrent oriënteren en daarbij gebruik maken van de er varingen elders opgedaan. Aan het einde van de vergadering kon worden vastgesteld, dat deze aan haar doel had beantwoord. „Een schalkse, rusteloze zwerver", noemde de schrijver Maurits Dekker, de mop in zijn lezing „Waarom wij lachen," die hij Vrijdag avond hield voor de leden van de personeelsvereniging „Roeiants" in de bedrijfscantine, Hoe komt het, dat wij om een mop lachen? Welke factoren bepalen het komische? Als hoofdelement zag de schrijver de onverwachte schok aan het eind van de mop, de clou, waarop niemand heeft gerekend. Belangrijk zijn ook het onthullende en het bevrijdende element. Wat dit laatste betreft, in een mop doet en zegt men dingen, die men in werke lijkheid, hoe graag men ook zou wil len, ten gevolge van een maatschap pelijke positie of de conventie niet doet. Het karakteristieke van een mop is, dat deze volkomen is losgemaakt van de werkelijkheid. Daarom kunnen we bij een mop lachen om dingen, die, wanneer ze werkelijk gebeurd waren, we niet leuk zouden vinden. Comple- Advertentie 1. M.. Verbrande Erven, een gevoelige weergave van de sombere sfeer van het oude, het zwarte Schiedam. Monopole. Vrijdag tot en met Maandag: William Dieterle regisseerde de film „De heerser van Ceylon". De oorspronkelijke titel „Elephant Walk" komt dichter bij de bedoeling van de maker en de schrijver Robert Standish. De film behelst de strijd tussen de rijke door iedereen aan beden Tom Wiley (een theeplanter op Ceylon, die zelfs na zijn dood het leven op de plantages beheerst en die zijn zoon John in een geestelijke ban houdt) en de olifanten, op wier weg naar hun drinkplaatsen' hij zijn protserig paleis, uitdrukkelijk „Ele phant Walk" genoemd, bouwde. Zijn erfgenaam wordt zich bewust door de liefde van zijn vrouw, dat hfj zich uit de geestelijke ban moet vrijma ken om gelukkig te worden. Dat lukt eerst, als er een echtscheiding dreigt, de cholera dood en verderf zaait en de zegevierende; kudden olifanten het obstakel hebben omvergelopen, wanneer de natte moesson erg laat komt. Als ..Elephant Walk" een prooi der vlammen is geworden, is John Wiley een vrij man. die zijn eigen leven gaat leiden. Monopole. Dinsdag tot en met Donderdag: Kinderogen kunnen diep ontroe ren, lachen, aanklagen. Dat laatste was de bedoeling van Vittoria de Sica's film, waar een vrouw twee keer van haar man wegloopt om er met een andere vent vandoor te gaan. Haar man beroof t zich deswege van het leven, nadat het kind in een klooster is ondergebracht. Moeder toont uiterlijk en innerlijk veel be rouw, maar "haar zoontje (dat goed speelt) wil niets meer van haar we ten. Passage. „Verdi, Koning der melodieën". De heerlijke muziek van Verdi kunt u horen: Troubadour, Rigo- letto, Aïda en natuurlijk Traviata de bekende opera's, die omstreeks een eeuw geleden door hem werden gecomponeerd. Traviata is vol gens de film voor Verdi zelf wel de aangrijpendste opera geworden. Juist door het schrijven van deze muziek vindt hij zijn geliefde weer. Voor operaliefhebbers een lilm die ze beslist moeten zien. terende factoren zijn het insinueren de en het overdrijven tot in het ab surde. Sterk karakteristiek zijn de zgn. Joodse moppen. Deze moeten aan drie eisen voldoen: het milieu, het gegeven en de personen moeten typisch Joods zijn. Het merkwaardige is hier de tragi-komische humor. De Joodse moppen blinken dikwijls uit door zelfspot en galgenhumor. We kennen velerlei soorten mop pen, zoals de politieke, de insinueren de, etc. Een belangrijke groep is die, waarin de erotiek de voornaamste factor is. Natuurlijk vallen die mop pen, die alleen maar bevrediging schenken aande zinnelijkheid of vuilbekkerij zijn, buiten beschouwing. Als voorbeeld van een humoristi sche erotische mop. vermeldde de heer Dekker de volgende: „Een meisje van twintig jaar ligt in bed te dromen. De deur gaat open in die droom en een grote, gespier de jongeman komt binnen. De knap pe athleet sleurt het meisje uit bed, werpt haar over zijn schouders en gooit 'r in een grote luxe-auto, die aan de voordeur klaar staat. Het tweetal rijdt weg en belandt in een bos. De jongeman smakt haar op de bosgrond, slaat zijn armen over elkaar en blijft het lieve wicht aan kijken. Eindelijk herwint het meisje haar zelfbeheersing en vraagt: „Wat nu?", waarop de jongeman ant woordt: „Dat moet jij weten, het is jouw droom." Hoe ontstaan moppen? Vele vinden hun herkomst in conflicten, die in werkelijkheid hebben plaatsgehad, maar die wat veranderd zijn, waar iets aan is toegevoegd, etc. Dus ze ■blijven voor het grootste deel fanta sie met dikwijls een kern van waar heid. Op 21 Maart komt Maurits Dekker weer in Schiedam om de leden van de personeelsvereniging „Gusto" iets te vertellen over „de humor In de lectuur". Advertentie LM. Singel 114^-116 Schiedam door een jachthond wordt achter volgd. Daarom ziet men een hert. dat een vastere basis het gelooi uitbeeldend weet te vinden. Behaive het „album amicorum" li er een document bewaard gebleven waaruit blijkt, dat student Pieter ir gebreke was gebleven om zijn corps contributie te betalen. Hoe het corpi over deze „wandaad" dacht, ziet men ook op het document. Er is namelijk een galg op getekend. Stuyvesant geloofde het in Frane- ker wel. De studie kon hem niet lan» bekoren en in 1635 trad hij in dienst van de West-Indische Compagnie, die hem in 1643 benoemde tot gou vemeur van Curacao. Een jaar later raakte hij in ge vecht met de Spanjaarden om hel bezit van het eiland Sint Maarten. Het was een bloedig gevecht, waarbij de gouverneur zijn rechterbeen ver loor. Het verhaal wil, dat hij dit been op Curacao heeft begraven. Stuyvesant ging naar het moeder land om genezing te zoeken en kreeg daar een houten been, dat hij mei zilveren sieraden liet bespijkeren. Vandaar zijn bijnaam Zilverbeen, Stuyvesant heeft in Nederland meer gedaan dan zich een kunstbeen aanschaffen. Tevens zocht hij zich een vrouw, die hij vond in het ver pleegstertje Judith Bayard, evenals hij in de pastorie groot gebracht. In 1646 kwam zijn benoeming af als gou verneur van Aruba en als directeur-: generaal van Nieuw-Nederland. In 1625 waren Nederlandse kolonis ten aan de mond van de Hudson b»« gonncn met de bouw van een fort het begin van Nieuw-Amsterdam, het latere New York. De WIC was over dit fort en over de kolonisatie niet bijster enthousiast. De commissarissen waren slechts be lust op buit en het gevolg was. dat er een chaos ontstond. Een chaos, die nog erger werd toen de tirannieke Willem Kieft beiast werd met het ordenen van de zaken. Er ontstonden bloedige oorlogen met de Indianen en ten slotte werd Kieft afgezet. Hij vertrok naar Nederland, maar ver dronk toen zijn schip in de buurt van Swansea strandde. In 1647 arriveerde de nieuwe direc teur-generaal in Nieuw-Nederland: een man met eeiTBnkreukbaar karak- er te midden van veel omkoperij een streng man oolé, die aan zijn on buigzame wil de bijnaam Stubborn Pete (Koppige Piet) had te danken. Onder zijn regering kreeg Nieuw-Am sterdam een eigen-bestuur, een vrij willige brandweer (in 1648) en stads- rechten (in 1653). Hij had het niet gemakkelijk. In Nederland zag men het belang van een goede kolonisatie niet in en had men geen geld over voor een afdoende verdediging. Deze kortzichtigheid zou zich spoe dig wreken. Op 22 Augustus 1664 verschenen vier Engelse oorlogsfregat ten onder commando van de hertog van York, die aan het stadsbestuur een proclamatie verzonden, waarvan zij publicatie wensten. De burgemeester wilden daaraan gevolg geven, maar Stuyvesant dacht er niet aan. Driftig verscheurde hij de brief, wierp een burgemeester de snippers in het gezicht, brak zijn pijp stuk op het hoofd van een an dere en en verliet hevig verontwaar digd de vergadering, die in doodse stilte luisterde naar het wegstervend gestamp van zijn houten been. Zijn woede baatte niet. Men liet hem alleen staan en ten slotte móést hij wel toegeven. Nieuw-Amsterdam werd Engels en ging voorgoed voor Nederland verloren. Verbitterd keerde Stuyvesant naar Nederland terug, maar hij kon het er niet uithouden. e Heimwee dreef hem terug naar Nieuw-Engeland, waar hij in 1672 stierf als een particulier kolonist. Hij werd begraven in zijn eigen „bou- werie", waar thans, in de tweede Avenue, de Sint Marcuskerk staat. „Voor de Amerikanen," schreef H. W. van Loon in 1928, „is Stuyve sant. een zeer belangrijke figuur. Hij maakt deel uit van hun eigen „anti- diluviaanse" periode. Voor de Neder landers uti de zeventiende eeuw, die de halve wereld beheersten, was hij slechts één van de vele kleine regeer ders van een klein stukje grond er gens op de aarde en later was hij voor de Nederlanders: „O. ja, de man, die Nieuw-Amsterdam heeft verloren." PETRUS STUYVESANT stichter van Nero York, vader van het Noordamerikaanse prohibitior.isme het stelsel, waarmee krachtig tegen het schrikbarende drankmisbruik werd opgetreden. Behalve verscheidene Schie damse grote bedrijven zal ook de gemeente Schiedam een inzen ding hebben op de E 55. Deze gemeentelijke inzending zal in hoofdzaak een overzicht omvat ten van de activiteiten der ge meentelijke diensten. Er is voor deze expositie een crediet van 25.000 beschikbaar gesteld. Met het inrichten is belast de gemeente-architect ir. L. A. de Haas, aan wie is toegevoegd de binnenhuisarchitect S. Aardewerk uit 's-Gravenhage. De Algemene Bedrijfsgroepen-Cen trale. aangesloten bij het NW krijgt regelmatig klachten over de toepas sing van de arbeidsvoorwaarden in verschillende schoonmaakbedrijven De ABC heeft daarom besloten om voor de werksters in al deze bedrij ven een vergadering te beleggen, waar mej. T. van der Meulen een toelichting geeft op de regeling van arbeidsvoorwaarden van werksters in het algemeen. Het is daarom van groot belang dat alle werksters deze vergadering be zoeken. Zij krijgen er alle inlich tingen, die zij maar wensen. De vergadering is Donderdagmid dag in hét Volksgebouw. De aanvang is acht uur. J. v. Duyl 275 12 115 22.91 200 10 44 20.00 30 15 5 20 33 5 Punt 10 VRIJDAG 2.000 0.606 M. Vogel 29 12 8 2.42 56 10 11 5.60 28 15 7 1.866 13 33 2 0.393 Punt 0 J. v. Eijk 200 11 56 150 15 I 30 9 9 29 Punt 8 49 20 3 18.18 10.00 3.333 0.310 50 69 8 20 ZATERDAG 5 L. v. Soelen 11 9 4.55 15 21 4.60 9 2 0.888 29 3 0.689 Punt 2 OUR te Klas merken Matige prijzen Versch uitvoering Franco lererlng Grote Kerk, 10 uur: ds. H. W. Hem mes: 5 uur: ds. J. G. Jansen. Nieuwe Kerk, 10 uur: ds. A. Hoff man; 5 uur: ds. J. Gras. Westerkerk, 9 en 10.30 uur: dr. L. J. Cazemier; 5 uur: ds. A. Hoffman. Vredeskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. Gras, H. Doop; 7 uur: ds. Baks. Ca- pelle a. d. IJssel, Jeugddienst. Oud-Kath. Kerk, Dam 28, 10.15 u.: Hoogmis. De Vrouwenbond van het NW houdt Woensdag zijn jaarvergade ring, uiteraard in het Volksgebouw, te beginnen om acht uur. De her kiesbare eerste secretaresse, de tweede penningmeesteresse en de tweede voorzitter zijn herkiesbaar Men heeft mevr. Heukels weer bereid gevonden candidaat te zijn voor de zevende plaats. De Schiedamse Kunstkring heeft als laatste stuk van dit seizoen „Les muts de la Colère", oftewel „Het ver raad" uitgekozen, zoals het gespeeld wordt door het Rotterdams Toneel. Dit toneelstuk van Armand Salacrou past uitstekend in de sfeer van de tiende viering der bevrijding, die we tegen die tijd gaan organiseren. Programma voor de eindstrijd: A: J. v. DuylA. Quirijns; B: E. Hek manC. Koneman. ZATERDAG 8 OOR Winnaar AVerliezer B: Winnaar B —Verliezer A. Daar men speelt volgens het sys teem A.V. is ér nog geen program ma voor Zondag vast te stellen. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 Te! 68798 Behalve Rennersclub Rotterdam zullen in het komende weekeind alle clubs in actie zijn. De renners, welke lot voor kort nog meenden thuis te moeten blijven en hierbij gesteund werden door de sneeuw- en ijsperiode die nu hopelijk zal zijn geweken, krij gen thans volop gelegenheid hun achterstand in te halen. Apollo laat zijn renners de 2e serie trainingsritten rijden. De af standen voor junioren, nieuwelingen en amateurs zijn resp. 20, 50 en 70 km, terwijl de start reeds om 9 uur plaats heeft bij Hogendoorn a.d. Hoofdweg. De club van Leddy. De Spar taan uit Den Haag, komt naar de Spangense polder om daar tegen de club van de Gebrs. v. d. Wiel. De Pedaalridders een wedstrijd te rijden. Start 10 uur. Feijenoord begint nu ook aan een competitie op zijn traject a, d. Sluisjesdijk. Het eerste onderdeel be staat uit een pelotonrit voor alle ca tegorieën. De nieuwelingen en ama teurs beginnen om 9 uur, een uur later de jongere garde. De Rotterdamse Leeuw stuurt zijn amateurs de stad weer uit voor een fikse trainingstocht. terwijl door de overigen wedstrijden over 16, 24 en 60 km worden gehouden. Start bij ..De Instuif" om 10 uur. 's Avonds komen de Leeuwen voor een contact avond bijeen in hun verblijf a.d. Oostzeedijk. Schiedam ten slotte krijgt het einde van de competitie reeds in zicht en gaat op pad vanal het club huis Broersveld voor de laatste serie ritten. Start 10 uur. De finisch is ook deze week gelegen a.d. Gustoweg.

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1