Zo is het gewéést f Sparen in Februari ,Tot Steun' speelde voor speurders Waterscouts weten ook aan wal van wanten Op str gevonden Ijverig Melbourne volop bezig met Spelen van 1956 De eindstrijd van de Vierspelenkamp Hartgebrek kan automobilist altijd overvallen Wetsbepalingen geven geen absolute waarborg Uit hét dagboek van de politie NW-vrouwen kijken om Noordhoekers in feeststemming Suriname weer zonder trainer Het Vrije Volk Pomphuis je in brand op BPM-terrein Vrije huizen in Overschie Louison Bobet inlast Modeshows van Schroder s# Burgerlijke Stand Esperanto wint veld Veemarkt Rotterdam De grootste krant van Nederland Driemaal binnen enkele weken Visafslag Rotterdam HET VRIJE VOLK MAANDAG 14: MAART 1955 PAGINA 7 EEN PLAATJE, zoals het de vorige week gemaakt werd, toont hier de Plantage. In harre trokken ligt de grauwe aarde klaar voor de sierende hand van de tuinlieden der gemeente. We kunnen nu vandaag de zon is weer gaan schijnen wel zeggen: „Zo is hetgeweest!" Want van de zomer staat de Plantage wesr in bloei „Toen de SWS in Musis kwam," zong men Zaterdagavond met veel enthousiasme in Musis Sacrum, waar de Schiedamse Water Scouts met een revue kwamen onder de raadselachtige titel „Zeg hé!! Hoe??" Zestien ploegen Vijf zeilklassen Te lange termijn? Boven de 60: Jceuring Het inleg-overschot op de Spaar bank over de maand Februari doet niet veel onder voor dal van Januari In de afgelopen maand werd 248.774,21 meer ingelegd dan terug betaald, waardoor het totale spaar tegoed tot f 15.985.291,61 is gestegen en het aantal spaarbankboekjes tot 40.457. De afdeling bedrijfssparen boekte een vermeerdering van 6.960,75, door de afhaaldienst werd 48.721,50 aan huis afgehaald, terwijl met spaarbusjes een bedrag van 12.292,54 werd gespaard. Ook het tegoed der jeugdige spaar ders Is in de afgelopen maand weder gestegen en wel tot 84,381,87, ver deeld over 6.082 boekjes. Op de scholen werd een bedrag van 4.776,90 aan spaarzegels verkocht, tegen 4.154,45 in Februari 1954. In. Februari werden 35 boekjes voor jongeborenen afgegeven. PONSDUBBELTJES Twee winkeliers, de firma's D. in de Fabriestraat, en G. uit de Gordon- straat hebben gemerkt, dat enige knapen met ponsplaatjes i.p.v. dub- betjes kauwgomballen e.d. uit hun automaten haalden. GEWOND Op het Van 't Hoffplein trof de politic de 22-jarige W. H. O. S. H. aan, die met zijn bromfiets tegen een trottoirband was gereden. Hij had een hoofdwond. VERKOOP Zaterdagavond om halfnegen werd de 50-jarige chauffeur bij de grens- flat aangehouden door iemand, die hem een overjas wilde verkopen. De man voelde er wel wat voor, betaalde 85,—, waarop de verkoper zei, dat hij de overjas wel even zou gaan halen In de grensflat. Hij kwam niet meer terug. BRANDJE Zaterdagavond was er een schoor steenbrandje bij de koperslager G. S. aan de Nieuwe Haven 303. Ramo- neur, AANGEHOUDEN De politie heeft twee Jongelieden aangehouden, de 18-jarige A. v. N. en de 16-jarige A. v. W., verdacht van diefstal van 80 kilo oud ijzer van het terrein van een klinknagelfabriek van de Noordvest5ingel. GEEN HEER (EN HET VERKEER) De politie hield de vrachtwagenbe stuurder M. O. aan, omdat hij zo'n slechte auto heeft. De benzineleiding is niet gasdicht, de reflectoren zijn slecht en er waren nog een paar din getjes die niet goed zaten. GEBOREN: Willem C zn van D v d Eijk en J v d Wel; Willem zn van N D den Hollander en H J Ba- reads jM&rinus R zn van J Zwa—i en G C Meulstee; Frank W zn van M J Pleket en H E Oranje; Hendrica J dir van H R Dost en H Schafthui zen; Gerard H zn van M de Braaf en J v d Horst. OVERLEDEN; M M van Dalsen 64 jr, vrouw van M Kamp. Zaterdagavond was er feest in het „Volksgebouw". De afdeling Schiedam van de „Nederlandse Bond voor onbezoldigde Opsporings ambtenaren en Bedrijfsbewakingspersonecl vierde zijn eerste lustrum met de opvoering van het toneelspel „De beste jaren van ons leven" door de Schiedamse Arbeiders-Toneelvereniging „Tot Steun in de Strijd", Aan het begin van de avond sprak de voorzitter van de „NBOB" een kort propagandistisch woord en feli-. citeerde hij het afdelingsbestuur. Ook hoopt de heer De Bruin, dat de vrouwen voortaan met een minder droefgeestige uitdrukking op het ge laat hun mannen 's avonds naar de vergadering zien gaan. „Tot Steun in de Strijd" had zich weer de zware taak op de schouders DE VROUWENBOND in het NW en daarvan de Schiedamse afdeling constateert in zijn jaarverslag een kleine vermindering van het aantal leden, maar de vrouwen zfjn vast besloten de duw omhoog te hebben volbracht als het NW zijn jubileum jaar ingaat. Het jaaroverzicht getuigt van de grote belangstelling van de leden voor de programma's tot amusement en ter verstrooiing, die door het be stuur zijn samengesteld. Met plezier kijken de vrouwen terug op een jaar vol activiteiten: de kinderfeesten, de propaganda-avond, de leerzame bij eenkomsten. Vierhonderd en vijftig vrouwen telt nu de afdeling: nog dit jaar willen ze met haar vijfhonder den zijn. Een Amerikaanse filmmaatschap pij is op het ogenblik bezig de eerste film ter wereld te maken, waarvan de dialogen geheel in Esperanto wor den gezegd. De opnamen vinden plaats in Wies- baden en als voornaamste figuren komen op de rolbezetting Eva Bar- tok, Joseph Cotton en Don Hammer voor. Aangezien het dit jaar vijftig jaar geleden is dat het eerste Esperanto- congres plaatsvond, roepen de espe rantisten in Boulogne sur Mer in Frankrijk alle esperantisten in de wereld op, om sympathiebetuigingen naar de burgemeester van hum stad te sturen. ESPERANTO-AGENDO Merferedon, la 16an de marto Klubvespero, konversacia vespero ce gek.: Van Gink, Ploegstraat 19. Scii la intern acian lingvon ne suficas, oni an&au elportu ia Espe- ranto-idealon. HET VRI JE VOLK SCHIEDAM Redactie "en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 De schipper, de heer H. A. Binnenweg, opende de avond een heette in het bijzonder de heer A. D. C. Sunderman, een zeer goede bekende in de padvinderswereld, en de leden van de plaatselijke commissie welkom. Voorts gaf hi) een korte toelichting op het programma. Alle medewer kenden zijn, op de goochelaar na, leden van SWS: welpen, verkenners en voortrekkers. Elk lid. klein en groot, had zijn deel in deze revue. De opbrengsten van deze avond zijn bestemd voor het aanschaffen van een boot, de lievelingswens van elke recht geaarde zeeverkenner. De revue begon met de presentatie van alle waterscouts. Alle welpen en verkenners verschenen op het toneel en zongen achtereenvolgens het be faamde „Hoort, zeat het voort!" en het Revue-lied, gedicht op de wijs van de „Happy wanderer". De scouts voerden sketches op, mu siceerden en zongen, deden acrobati sche toeren en vertoonden terloops enkele padvindershandigheidjes, ter wijl Meester Vingervlug zijn toe schouwers in verbazing bracht met zijn goocheltoeren. Voor de muziek zorgde de meisjesmarsband van het padvindersgilde, de RAVO-band. Bijzonder aardig was „Community singing" met medewerking van de 11-jarige accordeonnist Wim Kops. Dit gedeelte van de revue legde men vast od de wire-reoorder en draaide men af in de foyer tijdens de pauze. Ook de leiding van SWS moest voor het voetlicht komen. Zij brach ten het leuke „Matrozen Passagie ren", een parodie op „Drie schuin- tamboers, die kwamen uit het oos ten". Na afloop was er bal met muzikale medewerking van de „Rythm Aces". gelegd van de vertolking van het toneelstuk naar de roman „Glory forme" van Mac Kinlay Kantor, dat vooral bekend is geworden door de verfilming. Niettemin bracht da. toneelgroep het er alleszins bevredi gend af. De hoofdrollen waren in de goede handen van de heren D. D. Goedhart, A. Rademakers en L.' de Vogel, van wie in het bijzonder de laatste uitstekend werk verrichtte in zijn moeilijke rol van Homer Wer- mels, de verlamde matroos. De regie had weer de heer Roodenberg. Er hing een echt plezierige stem ming in de overvolle zaal „Tivoli", waar de personeelsvereniging „Noord- hoek" Zaterdag haar jaarlijkse feest avond hield. Na het openingswoord van de voor zitter van de vereniging, de heer C. Haans, die o.a. de heer M. Noordhoek met zijn echtgenote welkom heette, kwamen de „Notenkrakers" ten to nele met een bont programma. Tot middernacht konden de wassers ge niet van de sketches en de popu laire muziek, die het gezelschap hun voorschotelde. Veel succes had de kunstfluitster Ans Petit, die de be kende fionnie Rolande a! aardig naar de kroon floot. Als conferencier trad Johnny van Heist op. Na afloop danste men nog tot drie uur in de morgen op de rhythmische klanken van de „Cobacabanos". Rotterdam, Maandag ARENA: Het bed. 2. 4.30, 7 en 9.30 uur (18 Jr). CAPITOL: Uit de brand ben Jel 2, 7 en 9.15 uur (a.l.). CENTRAAL; Dittc, een mensenkind. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr). CINEAC: journaal van 9 tot 5.15 uur. Duel In de jungle. 5.30, 7.45 en 10 uur (14 Jr). COLOSSEUM: Moord In de Rue Morgue. 2, 7 en 9.15 uur (18 jr). HARMONIE: De wereld veroordeelde baar. 2. 7 en 9.15 uur (18 Jr). LD MIERE: From here to eternity. 2.15, 7 en 9.30 uur (18 Jr). LUTUSCA: De woestijn leeft. 2.15, 7 en 9.15 uur (a.l.). LUXOR: Het schaap met 5 poten. 2, 7 en 9.30 uur (a.l.). PRINSES: Het schaap met 5 poten. 2, 7 en 9.30 uur (a.l.). PASSAGE: Verdl. koning der melodieën. 2 en 3 uur (aX). REX: Port Algiers. 2. 7 en 9.15 uur <14 Jr). VICTORIA: Duel in de Jungle. 2. 7 en 0.15 uur (14 Jr). 't VENSTER: De zeven hoofdzonden. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr). TENTOONSTELLINGEN MUSEUM BOTMANS: Arbeid ln prent kunst, Beelden van Marino Marlnl. Engelse landschapschilders en Vene- tlaanse prentkunst. GROOTHANDELSGEBOUW: H. A. v. d. Wal. schilderij en. 't VENSTER: Gouaches van Zadklne. KUNSTSTICHTING: Lijnbaan, schilde rijen Guus de Ruiter. MUSEUM VOOR LAND- EN VOLKEN KUNDE: „Het leven der Eskimo's, 10—5 uur. MAANDAG ROTTERDAMSE SCHOUWBURG: Ballet van de Ned. Opera. 8 uur. GROOTE SCHOUWBURG: Tiroler Holz- hacker Bub'n e.a„ 8 uur. ONS HUIS: Feestavond afd. Jeugdrecrea- tle Raad v. Lichamelijke Opvoeding, 8 uur. Te bevragen, aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, tussen 9 12.30 en 25 uur: schakelarmband, paar kinderwanten, portemonnaie, autoband. Te bevragen bij de vinders: rode autoped, P. v. Doom, Vlaardingerdijk 359a: strandbal, K. Kersen, Filips v. Bourgondiëstr. 10a; autoped, C. Gouka, Kortlandstr. 7; windscherm van motorkap. J. v. d. Wal. Emmastr. 7; Engels leesboekje, C. Crone, Pit O.laan 83b; atlas en leesboek. D. Overheul, Buitenhavenweg 176/16; rode portemonnaie, A. de Vuist, Alb. Cuijpstr. 20b; rode damesportemon- naie met inh,, De Ron, Leibnltzstr. 6a; bruine herenportemonnaie, R. Maisson, Burg. van Haarenlaan 542; bruine herenportem. met "inh.. v. d. Meer Schoep, Passage 2; huissleu tel, R. Blonk, Lange Smgelstr. 32; pr gymschoenen, v. d. Kemp, Willem de Zwügerlaan 20; bruin kinderschoen tje, R. 'Koolmees, Rembrandtlaan 67b; badhanddoek, zwembroek en zeep, A. Groenendaal, Kethelstr. 8; groene want, Brussee, Broersvest 139; grijze herenhandschoenen, T. Zwa nenburg, Nieuwe Haven 117; sjaal, S. Donks, Grofbaan 8; wit kinder- wantje, J. Vester, Hoogstr. 13; paar gebreide handschoenen, C. Muijs, Seringenhof 11; bedrag aan geld, A. Droge, Hoogstr. 84; - halsketting, B, Macbenbach, Vlaardingerdijk 329a; nikkelen dameshorloge, Kassei, Ster- rebos 2; bedrag aan geld, v. d. Ree, Marconistr. 9b; koperen ketting, G, Richters, Burg. van Haarenlaan 534; ketting van houten kralen, B. Blan ker!, BK.laan 255b; bedrag aan geld, C. Poot, Lijsterbeslaan 26, Zo wordt het nieuwe stadion voor de Olympische Spelen in Melbourne. Het ontwerp van de Australische architect Frank Heath werd gekozen uit 115 inzendingen. Het stadion hee/t ruimte voor 125.000 toeschou wers en zal ongeveer el} mil- lioen gulden kosten. ROTTERDAM, Veemarkt 14 Maart. Aanvoer 1702 dieren. Vette koeien en ossen 1120; varkens 582. Prijzen; vette koeien 256-270, 230-250, 200-220; varkens, lev. gew.) 188, 186. 182. Vette koeien, aanvoer korter, han del levendig, prijzen iets stijver in prijs, enkele prima's boven notering; varkens, aanvoer kleiner, handel traag, prijshoudend behalve 3e kwa liteit, welke iets minder waren. En kele prima exemplaren boven note ring. De Braziliaan Palmeira in zijn land een vermaarde voetbaltrainer heeft het opgegeven. Drie maan den geleden kwam hij naar Para maribo om als trainer van de Suri naamse voetbalbond te trachten, het spelpeil daar wat op te voeren. Nu al heeft hij ondekt, dat dit hem niet zal gelukken. Hij is al zo snel gaan wanhopen, omdat de trainingen zeer slecht wor den bezocht en he? resultaat mini maal is „Op deze manier verlies ik mijn goede naam," zegt Palmeira, die liever weer naar zijn land terug keert. waar verscheidene aanlokke lijke aanbiedingen op hem liggen te wachten. Een van die redenen van die slechte opkomst is een reeds lang smeulend conflict in de Surinaamse voetbalbond. De spelers wensen een geldelijke beloning voor hun deel neming aan de centrale training. Tot dusver krijgen zij tegemoetko mingen in de vorm van voetbalschoe nen en dergelijke. Inmiddels zijn de moeiten, die be stuursleden van de Surinaamse voet balbond zich nu al jaren gegeven hebben en die eindelijk tot de aan stelling van de Braziliaan geleid hadden, vergeefs gebleken. Palmeira gaat weer terug naar Brazilië Het organisatiecomité voor de Spelen van 1956 tc Melbourne heeft voor elk van de zestien olympische tokken van sport een brochure uitgegeven waarin tol van bijzonderheden staan vermeld over de organisatie, het wed strijdprogram, het tijdrooster enz. Het athletiekprogram omvat 22 nummers voor heren en 8 voor dames, en strekt zich over acht dagen uit. Het tijdrooster is zo opgemaakt, dat bij voorbeeld een loper zowel aan de 5000 en de 10.000 meter als aan de Mara thon kan deelnemen. het snelwandelen Is voor de Bij eerste maal de 20 kilometer op het program gezet, in plaats van de 10 kilometer. Voor de Marathon en de 50 kilometer snelwandelen is hetzelf de parcours aangewezen, met keer punten bij de 21e resp. 25e kilometer. Het hoogste punt van het traject ligt 80 meter boven de startplaats. Bij het turnen zullen geen aparte medailles meer worden toegekend voor de onderdelen. De winnaar van de Twaalfkamp krijgt dus een gou den medaille, maar eventuele eerste plaatsen aan de afzonderlijke toestel len worden niet meer met medailles beloond. De minimumleeftijd voor turnsters is vastgesteld op 16 jaar. Deelneemsters van 16 tot 18 jaar zullen een medische verklaring moe ten overleggen Tot het Olympisch voetbaltoernooi, en ook tot het hockeytoernooi, wor den slechts 18 ploegen toegelaten. Het voetbaltoernooi wordt, zoals steeds gespeeld volgens het bekersys teem zodat verliezende ploegen met een uitgeschakeld zijn. Wanneer zich 16 ploegen voor het hockeytoernooi melden, zal tn vier vroeoen van vier gespeeld worden. De winnaars gaas dan naar de halve finales. Het zwemprogram bestaat uit S nummers voor heren. 8 voor dames en het waterpolotoemooi dat in voor- ronden en een eindronde gespeeld wordt De zeilwedstrijden worden gehou den in vijf klassen; 55 meter R-klas- se, drakenklasse, startklasse, 12 meter klassen en Finn-klasse (Olympiajol- len), In eïke klasse worden zeven heats gezeild. De beste zes prestaties tellen voor het klassement. Voor de Finn-klasse worden Scan dinavische boten gebruikt die door het organisatiecomité bij loting ter beschikking van de deelnemers wor den gesteld De wegwedstrijd bij het wielrennen wordt gehouden op een parcours van 17.3 kilometer dat 11 maal ge reden moet worden. In het bokstoemooi zijn medail les beschikbaar voor de nummers 1 en 2 van de finales in elke klasse. In Melbourne zal niet gebokst wor den om de met een bronzen medaille te belonen derde plaats. Dat gebeur de trouwens evenmin in Helsinki. J. v. Duyl 275 18 43 15.27 200 13 42 15.38 29 22 7 1.318 20 22 6 0.909 punten 8 E. Hekman 159 24 27 6.62 74 16 13 4.62 30 16 7 1.875 ZATERDAG A. Quirijns 99 18 45 5.50 92 13 24 7.07 30 22 8 1.363 14 22 3 0.636 punten 2 C. Köneman 250 24 44 10.41 175 16 45 10.93 21 16 7 1.312 (Van onze verkeersredacteur) Algehele beveiliging tegen de gevolgen van gezondheidsge breken bij autobestuurders kan de wet uiteraard niet bieden. Aldus arts A. Brand jr. van het Centraal Bureau Rijvaar digheidsbewijzen te Den Haag, die dagelijks met deze materie te maken heeft. Ook op jonge leeftijd kan men door een hartverlamming worden getroffen en ieder weet, dat dan heel dikwijls vroeger geen hartgebrek Is geconstateerd. Gelukkig echter gebeurt het in de regel niet zo vaak als de toevallige samenloop, die nu in enkele weken is opgetreden, zou kunnen doen denken. Wat kan men nu wettelijk bereiken? Elkeen te onderzoeken, die auto gaat rijden, is ondoenlijk. Het Cen trale Bureau ontvangt per jaar 250,000 aanvragen voor een rij-examen. Inter nationaal is dan ook aangenomen, dat men niet iedereen kan keuren, die wil gaan rijden. De Nederlandse wet kent de „eigen verklaring". Wie het bewijs van rij vaardigheid aanvraagt, moet zelf verklaren zich voldoende gezond te achten. Hierbij moet worden ver trouwd op de eerlijkheidszin van de burgers. Daarenboven komt het Cen traal Bureau er meestal toch wel achter als iemand kennelijk onge schikt is. „Er zijn altijd wel welwillende bu ren in de straat..." heeft onlangs de directeur van het bureau, de heer H. M. W. Westerlaken in een lezing toegelicht De „eigen verklaring" moet elke vijf jaar worden herhaald bij de ver nieuwing van het rijbewijs, al behoeft men dan geen nieuw examen te doen. j Of vijf jaar niet een te lange ter- gmijn is, wordt op het ogenblik onder- iiocht door de medische sub-commis- fcie van de grote Commissie (Veilig heid Wegverkeer, de „Generale Staf van het Verkeer", die enige maanden geleden A geïnstalleerd. Arts Brand is van die commissie zelf lid. Geeft een aspirant zelf op aan hartgebreken te lijden, dan verwijst dokter Brand hem naar een inter nist. Diens advies wordt bij het Bureau gewogen. Het Bureau wijst, uit sociale overweg togen,, ongaarne iemand af, die het rijbewijs voor zijn werk nodig heeft Maar het moet natuurlijk medisch, ook. maar enigszins verantwoord zijn hem toe te laten. Heeft iemand een ernstige hart kwaal of sterk verhoogde bloeddruk, die tot hartklachten kan lijden, dan krijgt hij hoe jammer dat voor hem ook is geen rijbewijs. De wet kent ook een wat sterker werkende veiligheidsklep dan de Eigen Verklaring. Wie boven de zestig Is, kan name lijk niet volstaan met deze verkla ring, maar moet altijd worden ge keurd. Die keuring wordt ook iedere vijf jaar herhaald. Bijzonder veel kan het Bureau pro fiteren van de medewerking der po litie. Vooral ln de hoofdstad is die, ln enkele weken tijds driemaal een zeer droevig bericht in de krant: een autobestuurder blijft plotseling dood achter het stuur. Eenmaal gebeurt het met een 52-jarige man, die in de hoofdstad juist rij-examen doet en het loopt voor anderen goed af: de exami nator grijpt uiteraard onmiddel lijk in. Bijna tegelijkertijd en ook te Amsterdam, sterft een 76-jarige plotseling nadat hij in zijn ge parkeerde auto is gestapt. Daar het dus een stilstaande wagen be treft, blijven ook hier de wegge bruikers gespaard. Het derde geval heeft behalve voor de direct betrokkene ook voor anderen ernstige gevolgenal blijven die voor hen gélukkig tot het materiële beperkt De bestuur der van een volgauto in een be grafenis overlijdt door hartver lamming en de auto richt ern stige schade aan in een café met béizinepomp. Deze bestuurder was 65 jaar. Biedt onze wetgeving, aldus de vraag die bij deze trits van onge lukken rijst, genoeg bescherming tegen gevallen als deze Wij hebben deze vraag gesteld aan de heer A. Brand jr., genees kundige bij het Centraal Bureau Afgifte Bewijzen van Bijvaardig heid in Den Haag Hiernevens vindt men het antiooord van de man, dis tot oordelen bij uitstek bevoegd is. 20 37 3 0.540 punten 5 J. van Duyl 275 13 78 21.15 163 14 44 11.14 30 17 6 1.764 20 38 3 0.526 punten 8 C. Köneman 250 13 53 19.23 145 16 30 9.06 30 20 11 1.500 20 25 6 0.800 punten 8 17 37 3 0.459 punten 5 E. Hekman 129 13 40 9.92 150 14 36 10.71 29 17 9 1.705 16 38 5 0.421 punten 2 A. Quirijns 136 13 62 10.46 150 16 33 9.37 25 20 11 1.250 14 25 3 0.560 punten 2 aldus dokter Brand, die vroeger bij de Amsterdamse Gemeentelijke Ge neeskundige en Gezondheidsdienst is geweest, uitstekend. De verkeerspolitie is zeer actief waar het geldt een geneeskundig on derzoek te vorderen ais iemand na een aanrijding onwel blijkt te zijn. Ook gevallen van epilepsie (vallende ziekte) worden onverwijld aan het Centraal Bureua gerapporteerd. Op die wijze worden heel wat ongeschik te autorijders eruit gehaald I Voor het overige valt het met de afkeuringen op medische gronden wel mee. Het aantal geweigerde as piranten haalt gelukkig nog niet één procent van het aantal rylustigen. J. van Duyl 239 15 78 15.93 200 7 75 2857 30 15 7 2.000 16 23 3 0.571 E. Hekman 200 24 39 8.33 150 16 54 0.37 26 18 8 1.444 20 22 4 0.909 ZONDAG C. Köneman 250 15 110 16.66 56 7 34 8.00 13 15 6 0.866 20 28 3 0.714 A. Quirijns 155 24 22 6.45 93 16 23 5.31 30 18 8 1.666 7 22 2 0318 Door een ontploffing in een pro- paangasleiding brak Zaterdagavond even na elf nnr brand uit op het terrein van de BPM aan de Vonde- lingenplaat. Op de doffe knal volgde ogenblik kelijk een huizenhoge steekvlam. Een pomphuisje by steiger e raakte in brand. Onnüddeïiyk werden alle mo gelijke voorzorgsmaatregelen geno men, De BPM-brandweer rukte uit en bestreed het vuur met vijf stralen. De afsluiters werden dichtgedraaid om verder onheil te voorkomen Binnen vrij korte tijd had men het vuur onder de Bale. De Rotterdamse brandweer werd niet gealarmeerd. De oorzaak van deze brand is niet bé kend. Het bouw- en aannemingsbedrijf J. van Putten en Schippers te Over schie zal 17 vrije huizen met twee garages bouwen aan de Zestien- hovensekade ter hoogte van de Mo lensingel. De panden zijn bestemd voor de verkoop. Architecten zijn R. D. van Andel en ir. Van Embden. Ia Juni hoopt dezelfde firma een begin te maken met de bouw van acht herenhuizen met garages aan de Burg, wynaendslaan. Het Franse wielerpubliek, dat ooi voor het komende seizoen grote ver wachtingen heeft van Louison Bobet maakt zich op het ogenblik bezorgd over de conditie van zijn favoriet. Bobet heeft al geruime tijd last van een verharding, die hem soms erg veel pijn bezorgt. Dit was o.a. de oorzaak, dat hij jl. Zondag op gaf in de ronde van Algiers. Het ongemak dateert eigenlijk al van de Panjse Zesdaagse in 1953, maar hij heeft er in de afgelopen jaren weinig last van gehad. De wereldkampioen zou wel door een operatie van dit ongemak al kunnen komen, maar dan zou hij twee maanden lang niet kunnen fiet sen. Het is begrijpelijk, dat Bobet, die vele aantrekkelijke contracten heeft afgesloten, terugschrikt voor een der gelijke onderbreking, die wellicht zijn vorm voor het verdere seizoen zou schaden. Het ziet ernaar uit, dat Louison er de voorkeur aan geeft, in de komende maanden extra op de tanden te bijten, wanneer da wrijving van het racezade! zijn uit houdingsvermogen op de proef zal stellen. ROTTERDAM (Van een onzer verslaggeefsters) De Nederlandse confectie is, vol gens ons, een geflatteerd spiegelbeeld van wat Parys heeft bedacht. Men draaft niet zonder meer achter de haute-couture aan: er is wel degelijk critiek op H's en A's, alleen: de Nederlandse confectionnairs heb ben die critiek al meteen ondervan gen, door de nieuwe Parijse modellen in draagbare kledij om te zetten. Dat kon men Vrijdag weer zien to de shows van A. Schroder en Co in At lanta. Ook hier werd wel de „lange torso" toegepast, maar niet tot in het overdrevens. Wie een mantel- kostuum ziet met zo'n. lang, maar wel getailleerd jasje op een geplisseerde rok, kan tegen de Nederlandse „A" geen bezwaren hebben. Schroder toonde mooie en vrolijke modellen voor de zomer, met grappige motie ven, o.m. met veel roosjes. Er was veel katoen, linnen en popeline. De show begon met badkostuums en een witte badjas waarmee men graag een hele vacantie op het strand zou zitten. Joop Knoppers In Amsterdam leverde de hoedjes, niet by de bad pakken natuurlijk, maar by de zeer verzorgde rest van de show. Heden werden aan de visafslag al hier van IJmulder, Scheveningen, Stellendam en elders 400 kisten versa zeevis aangevoerd De prijzen waren: tong gr. 2,65-2.70. midd. 2,40-2 65, klein 2,19-2,15, slips 2.10-2,15; tarbot gr. 2,35-2,40, kl 1,00-1.10; griet 0.90- 1,10; schol gr. 24-28, midd. 24-26, klein 15-22; schar 19-21; zeebot 10-12; kabeljauw gr. 33-35, midd. 30-32; wyting 14-24; kuit 0,60-0,75; lever 0,70-0,80.

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1