Schiedamse korfballers waren goed op schot BB pakte flink aan Wat er weer te doen is in Schiedam Simfonia speelde muziek en toneel ODI-korfballers op toneelschoenen Quick Boys langzaam naar bovenste plaats Gezin Hordijk vaart sprookje tegemoet Padvinders brachten geschenken rond Ruim 10.000 duiven starten op le dag De familie Gordonstraat SZC 2 verloor van ZPC 2 Duurder varen naar Far East Weifeling werd oude man fataal Uit het dagboek van de politie 25 jaar Vara in Zuid-Holland Met Waterman naar eigen huis ONGEVALLEN Passieconcert Hittegondakerk Het Vrije Volk DE SPORTUITSLAGEN HET VRIJE VOLK MAANDAG 4 APRIL 1955 PAGINA 7 Onze korfballende stadgenoten mogen niet ontevreden zijn over de behaalde resultaten tijdens het afgelopen weekend, Schie dam heeft ODO een lesje in schieten gegeven en zond de Dord- tenaren met een grote nederlaag naar huis, Succes heeft kans gezien de moeilijke uitwedstrijd tegen TOV met 56 te winnen en ODI leverde een eervolle prestatie in Delft tegen de kop loper DES door slechts nut 42 te verliezen. Die dames Ze kunnen, niet alleen goed met liun instrument overweg, de leden van de Schiedamse mondharmonicavereniging „Simfonia" ook het toneelspel ligt hun wel. Dat bleek Zaterdagavond in het Volksgebouw, waar men eerst concerteerde en toen het toneelstuk „De Zondvloed" opvoerde. Veemarkt Rotterdam Volledige Zaterdagcompetitie De Zaterdagvoetballers hadden het afgelopen week best getrof fen met de weersgesteldheden. Het was niet te verwonderen, dat alle wedstrijden doorgang vonden. In 3A was de strijd om en °p haa£ voet terechtkwam de onderste plaats tussen Scheveningen en HBSS zeer spannend ^on&aan haar been, proces-verbaal doch veel wijzer werden wij niet daar de uitslag 1-1 werd. Quick Boys gaat langzaam maar zeker weer naar de bovenste plaats en klopte zijn concurrent CSVD op overtuigende wijze met 3-0. Visafslag Rotterdam Burgerlijke Stand De grootste krant van Nederland Van de gevleugelde renstal Afdeling Rotterdam te een Een deel van de Ilavendijk Schiedam was Zaterdagmiddag onheilsplek. Daar namelijk was een imaginaire bom neergevallen en de gevolgen moesten 200 vrijwilligers van BB en personeelsleden van de over heidsdiensten opruimen. Dit was de oefening: Pak Aan. Het „brandende" fabrieksgebouw - het pand van de firma Hasekamp was het middelpunt. „Gewonden" lagen op het terrein verspreid, maar hulp was spoedig in aantocht. Een politiewagen naderde snel van het hoofdbureau en spoedig was ook de blokploeg ter plaatse. Een brand weereenheid ontdekte, dat de water leiding niet meer werkte: dus open waterDames van de dienst socia le verzorging verzorgden de gewon den en alle harde werkers uitstekend. Bijna tweehonderd hebben deze eerste grote oefening te Schiedam bijgewoond. Daar waren o.a. bij de burgemeester, het HBB, de gemeen tesecretaris, de commissaris van po litie en de commandant van de brandweer. Ook in BB-kringen was er veel belangstelling voor deze uiting van paraatheid. Zo zagen we o.a. de hoofden BB uit Amsterdam en Utrecht. Als één grote, feestende lamilie vierde men Zaterdagavond in de zaal Liberty het U-jarig bestaan van de buurtvereniging „Gordonstraat." De voorzitter, de heer J. Jansen, die deze avond inleidde, hoopte op een nog langdurig voortbestaan van de vereniging, die zich ten doel stelt het gemeenschapsgevoel in de Gor donstraat te bevorderen. Het was een echt gezellige familie- fuif. De leden vermaakten zich opperbest: ze dansten, deden spelle tjes enz. De heer 1. Wesselmg, de conferencier, maakte af en toe een opgewekt babbeltje en de heer J. Sas, de accordeonist, zorgde voor de mu ziek. MAANDAG Bovenzaal Amstelbron, 20 uur: N.V. Vooruit, MIJ. tot Expl. van Onroerende goederen, algemene vergadering van aan deelhouders. Musis Sacrum, 20 uur: Wilton Pijen- oord. filmavond met WF-Journaal 1054 en „Vlucht naar Honolulu". DINSDAG Musis Sacrum. 20 uur: Wilton Fijen- oorö, filmavond met WF-journaal 1954 en „Vlucht naar Honolulu". Volksgebouw. 20 uur: Instituut voor Arbeidersontwikkeling, jaarvergadering met jaarverslagen en bestuurbv-klezlng. Huishoudschool, Pr. MauUtsscaat 9, 19.30 uur. Commissie van Hulsh.- en Ge- zinsvoorlichting. lezing en film over ..Gezinsbegroting". WOENSDAG Geb. Chr. Soc. Belangen. 20 uur: Chr. Metaalbewerkers Bond, ledenvergadering. Spreker de heer H. Peters over „Het loonsysteem ln de metaalindustrie." DONDERDAG Passage-theater, 20 uur: De Vara. Willem Parel-avond met cabaret van Wlm Sonnevela. Toen de wedstrijd SchiedamODO begon zag het er niet naar uit. dat de gasten met 8—0 klop zouden krij gen. Deze zetten ln de eerste minu ten namelijk een geducht offensief in, dat ln een bijzonder hoog tempo werd uitgevoerd Maar de eerste doel punten vielen juist aan de andere kant en dit bracht de Dordtse ploeg zó in de war. dat de wedstrijd verder een vrij eenzijdig karakter kreeg, waarin een rustig en productief spe lend Schiedam het vooral slordig schietend ODO geen schijn van kans meer gaf. Het eerste doelpunt viel binnen de minuut en werd gemaakt door H. Verschoor. D. Vermeulen wachtte niet lang met het tweede, daarna volgde 30 en 4—0 door L. v, d. Kraan en D. v. d. Maas en nog voor de rust werd het 60 door twee fraaie doelpunten van J. v. d, Tuuk. De tweede helft was nauwelijks het aanzien meer waard. Schiedam speel de rustig en zelfverzekerd, waartegen ODO maar weinig uitrichtte. D. Ver meulen stelde in de loop van de twee de helft de eindstand op 8—0 Op nippertje Succes toog met niet minder dan vier invallers naar Dordt. maar speelde niettemin een gelijk opgaan de en snelle wedstrijd tegen TOV. Het oude gebrek, het benutten van doelkansen, speelde de blauwwitten ook in deze wedstrijd weer flinke parten, anders zouden zil wellicht met wat groter verschil hebben kun nen winnen. Het eerste doelpunt nam de thuis club voor zijn rekening met een ver schot, maar door de dames N. Ouwen- dijk en J. Veenendaal, werd deze ach terstand in een 12-voorsprong om gezet. Nu was het weer de beurt aan TOV gelijk te maken. Dit gebeurde nog eens. nadat A. van Krogten voor 23 had gezorgd. Toch ging de rust nog in met 34 door een treffer van A. W. A. Vietje. In de tweede helft kon de Succes-aanval niet erg op toeren komen en werden er veie Kan sen gemist. Daardoor kreeg TOV op nieuw de gelegenheid de balans in evenwicht te brengen en deze zelfs in zijn voordeel te doen uitslaan(5-4». De illusie van een overwinning werd de Dordtse ploeg echter acht minu ten voor tijd ontnomen door mej. R. van Krogten. die de partijen ander maal op gelijke voet bracht (55j. In nieuwe opstelling bewees Succes de sterkste te zijn. Op het nippertje slaagde A. van Krogten erin de over winning voor zijp club uit het vuur te slepen (56). ODI tobt de laatste tiid met zijn dameszestal en daardoor kreeg men weinig vat op DES. Wel kon men voorkomen, dat met grote cijfers werd verloren- Na I0 maakte ODI gelijk, doch bij het verstrijken van de eerste helft leidde DES met 3—1. Na de pauze werd het 31 en ten slotte 42. ODI 2 en Schiedam 2 kwamen met flinke overwinningen uit de bus. ODI won met 71 van Spirit 2 en de reserves van de roodzwarten met 09 van Het Zuiden 9. Het tweede twaalf tal van Succes brengt er dit seizoen weinig van terecht. Ditmaal werd in Rotterdam met 110 van Hillesluis verloren. De junioren bereikten de volgende resultaten: Schiedam A—Het Zuiden A 015: Succes AActief A 61: Spartaan ASucces B 07 en OSCR BSucces C 1—0. De heer A. Kraan, de voorzitter van „Simfonia". vertelde in zijn ope ningswoord, dat de vereniging nog maar kort een moeilijke tijd te boven is. maar dat men nu gelukkig voor uitgaat. Op Hemer/aartsdag gaat het 32-jarige „Simfonia". dat met deze leeftijd de oudste mondharmo- nicaverenigmg van Nederland is. naar Vinkevcen om daar aan een concours deel te nemen. De mondaecordeonisten traden op onder leiding van de heer W. Straatmans (een oude bekende to de Schiedamse muziekwereld)die tevens het klokkenspel en de xylofoon be speelde. Heel goed klonken de Fan tasie op de opera „Der Freischutz" van Carl Maria von Weber en de Boerendans" van De Ruiter. De leden van de onderafdeling to neel van „Simfonia" voerden het to neelspel „Zondvloed" op, een werk van de schrijver L. Lockefeer. Zeer goed speelden mevrouw A. de Ruiter en de heer P. Zandstra. De regie was iri handen van de heer C. Zandstra. Na afloop gingen de stoelen aan de kant en kon men gezellig dansen tot twee uur in de morgen op de muziek van M. Slaavenburg. Een vertegenwoordiger uit Vlaardingen, de heer J. J. K. reed Zaterdagavond om half elf met een auto over de Schiedamse B.K.-laan, moest uitwijken voor een voor he»n rijdende auto, reed tegen 'n vlucht heuvel op en duwde een verkeers- zuil om, waarop zijn wagen kantelde en zwaar beschadigd werd. Ia een aantrekkelijke wedstrijd verloor SZC 2 van de zwem- en po loclub Charlois. Met 'n doelpunt van Dick Kraaien- brink opende SZC de score, die ln zijn bewaker-midachter zijn manne tje wel gevonden bleek te hebben. Met een hard schot van verre bracht ZPC de stand weer op gelijke voet 1—1. Met gelijke munt betaalde Kraaienbrink vanaf de middenlijn en gaf SZC aldus voor de rust een 21-voorsprong. In de tweede helft kwamen de Schiedammers niet meer tot scoren, hoewel de strijd voor een groot deel op de Rotterdamse helft werd uit gestreden. Met twee verre schoten stelden de Rotterdammers de zege veilig 32. Woensdag gaat SZC 2 wederom naar Rotterdam om de competitie te besluiten met een wedstrijd tegen R'4. Het eerste dameszevental doet Za terdag hetzelfde tegen LAC 1, even eens te Rotterdam. De Schiedamse Zwemclub heeft de gewoonte iedere winter voor haar leden een maandelijkse contact avond te organiseren in de boven zaal van hotel Beyersbergen. Zater dagavond was er een. Er was weer gelegenheid tot be spreken van de interne problemen, doch dit- bleek niet veel tyd van node te hebben zodat er ruimschoots tijd over bleef voor een geanimeerd samenzijn en een dansje, afgewisseld door enkele gezelschapsspelen. De „Far Eastern Passenger Con ference", een internationaal orgaan, waarin vrijwel alle op het Verre Oosten varende Nederlandse en bui tenlandse scheepvaartlijnen zijn ver enigd, heeft dezer dagen moeten be sluiten tot een verhoging der passa getarieven naar het verre oosten. Gedurende meer dan twee jaren bleven deze tarieven ongewijzigd, maar de in het verloop van deze tijd internationaal opnieuw sterk gestegen onkosten, maakten het nu onmogelijk een verhoging der pas- sageprijzen langer tegen te houden. Deze verhoging, die om een voorbeeld te noemen voor het traject Amsterdam-Rotterdam-Dja- karfca in de le, 2e en 3e klas van de „Oranje" en „Willem Buys" resp. hfl 160, hfl 120 en hfi 90 bedraagt, zal per 1 Mei a.s. van kracht wor den. ROTTERDAM. 4 April: Aanvoer in totaal 1770 dieren: Vette koeien en ossen .naar schatting 1050); varkens 720. Vette koeien 260—280, 238—248, 200230; Varkens (lev. gew.) 184, 182, 178. Vette koeien aanvoer korter, handel goed, en wat hoger in prijs, prima's boven notering; Varkens (lev. gew.): aanvoer iets meer, handel kalm, teruggaande prijzen, prima's boven ontering. Zaterdagavond om halfacht is de 72-jarige Rotterdammer F. Goos uit de Matfoenesserlaan 125c op de hoek van de Snelliussingcl en het Van 't Hofplein te Schiedam aangereden door een taxi. Hij weifelde bij het oversteken. De bejaarde man sloeg tegen de grond, werd met een hoofdwond en een zware hersenschudding naar het Sint Franciseus Gasthuis te Rotter dam overgebracht en is daar om kwart over elf overleden. Er was nogal wat deining op het toneel van Musis Sacrum, waar de oudste christelijke korfbalclub van Nederland „Ontspanning Door In spanning" Zaterdagavond haar tra ditionele tweejaarjijkse feestavond hield. Leden en oud-leden van ODI voerden namelijk het bekende blij spel „Deining om de dorpsdokter" op. De voorzitter van de korfbalclub, de heer J. P. Winkelman opende de avond en heette in het bijzonder de afgevaardigden van het bondsbestuur, het afdelingsbestuur, de Landelijke Scheidsrechters Organisatie en. de verschillende zusterverenigingen wel kom. Tevens vertelde hij. dat ODI volgende week 37 jaar bestaat. Het blijspel van P. L. van Prooyen- Bogaerds is een grappig toneelstuk, dat bovendien door de korfballers goed werd gebracht. Er waren nog enkele veranderingen in de rolbezet ting. "Zo kwam K. de Groot in de plaats van J. Plaisier en vervulde MET HAK IN SLOOT Enige kwajongens stopten wat K. van de B. uit Rotterdam kwam Zaterdagmorgen om kwart over tien met de achterwielen in de sloot langs de Lange Nleuwtraat terecht bij het achteruitsteken. Een takelwagen van dezelfde firma ruimde de boel weer op. BALDADIG Enige kwajongen stopten wat straatvuil in de postzegelautomaat aan de Anth. Muijsstraat. Het ding werkte niet meer. PAAL Mejuffrouw D. V. liep Zaterdag avond langs de stelling bij het ver brande pand aan de Buitenhaven- weg, toen er een paal naar beneden De grootste verrassing in 3B was wél de 5-3 nederlaag, welke Hoog vliet leed tegen Zwaluwen, dat hier mede dus ook nog een vinger in de pap houdt. Good Luck hoeft de hoop nog niet op te geven, want de 21- zege op SHO geeft de burger weer moed, ondanks het feit. dat ook Doto twee kostbare puntjes binnenhaalde door met 2-1 van SSS te winnen. Excelsior P. blijft nog in de gevaar lijke zone, vooral nu met 3-1 van NSW verloren werd. Gr. Lindt en RWH deelden met 1-1. TSB blijft maar aan het winnen en nu kreeg SV '35 op eigen grond met 4-1 klop van de Vlaardingers. Sportlust kon het tegen Duinoord niet verder dan 0-0 brengen, terwijl Zwart Wit zijn uitwedstrijd tegen RCV met 2-0 wist te winnen. Sunlight verdedigde zijn kans tot het uiterste tegen HTSV, maar moest ten slotte met 4-3 het onderspit del ven, Bodegraven kon zich Jodan Boys niet van het lijf houden en verloor met 5-3. De mannen van Rijsoorö trachtten wei om Zuidland de voet dwars te zetten, doch het bleef bii pogen, want de leiders wis ten met 4-2 deze gevaarlijke klip te omzeilen. ZWSH behaalde net op tijd een 2-0 zege op Capeile, want Dinteloord haalde de stunt uit om WE met 2-0 te kloppen Kozakken B. had bezoek van. Pelikaan en ondanks heftige pogingen van de gasten wist de thuis club toch met 1-0 in de meerderheid te blijven en hierdoor voor Zuidland een bedreiging te zijn. IFC klopte Unicum met 1-0. Aalburg was 'te gast bij Woudrichem en scoorde er lustig op los en won met 6-0. Ameide gaat zich weren en Zwerver moest zich met 1-1 tevreden stellen. Veen en ASWH deelden ook en wel met 2-2. Heerjansdam stuurde Sprang met een 10-nederiaag huiswaarts, terwijl TOGR het tegen Wijk niet kon bolwerken en met 3-0 verloor. In de afdeling kwam Barendrecht via een 5-0 zege op GTB op de twee de plaats terecht. Melissant won met. 3-2 van HVO, terwijl DVO en ZBVH met 2-2 deelden. De grootste verrassing was in de 2de klas wel de eerste nederlaag, ivelke Slikekrveer te slikken kreeg van Zinkwegse Boys. en dat nog wel op eigen bodem. Deze nederlaag kostte de Slikkerveermannen gelijk de eerste plaats. voor de aannemer. AFSCHEID Een 2S-jarige Noorse zeeman nam Zaterdagavond afscheid van een col lega uit Brazilië, gaf hem een hand en pikte tegelijkertijd zjjn ring mee. De politie heeft hem in het café ge pakt. GEVECHT Zeven Ambonezen hadden Zon dagavond om halftien ruzie met el kaar. Een agent wilde assisteren, eentje verzette zich, werd door de ooiitieman beetgegrepen, deze kreeg een andere Ambonees op de rug en maakte gebruik van zijn gummistok. Met een hoofdwond is de 37-jarige D S. S via de GG en GD op een oolitiepost terechtgekomen. HOND Bij de familie A. A. van Ubben in de Huijsmansstraat 92c is een boxer aan komen lopen, een jonge reu vart 55 cm hoog met een leren halsband, voorzien van groene stippen. De hond heeft een roodachtige ruwe plek onder de keel. Heden werden aan de Visafslag alhier van IJmuiden en elders 200 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren: Schol midd 2830, idem klein 1826; Schelvis midd 4345, mem klein 16—18; Kabelj. gr 36—40, idem midd 3032, idem kiein 24—26; Poilak 26—28; Wijting 17—19; Kuit 0,55—0,70. Maartje Soeters-Hoogewerf i. p. v. Corxie Soeters-Schoiten de rol van Betty. De invallers brachten het er goed af. Bijzonder goed was het spel van de heer K. de Groot, die een dub belrol had. Opmerkelijk Is, dat het geslacht Soeters (zeven stuks) zo sterk op de planken was vertegenwoordigd. De regie van het blijspel had de heer L. Soeters. Tussen de bedrijven door (na het eerste) trad de goochelaar P. Berg ambacht op, die de zaal inverba zing bracht met zijn frappante toe ren. ODI heeft hiermee een zeer ge slaagde feestavond gehad. En nu maar weer twee jaar wachten. Op 24 April komt de Vara, district Zuid-Holland, bijeen in Dordrecht voor het vieren van 't 25-jarig jubi leum. Op die dag zuilen bokalen wor den uitgereikt aan afdelingen, die goede prestaties hebben verricht bij het werven van abonné's. In groep 2 van district Zuid-Holland, waarin dc afdelingen Delft, Vlaardingen, Gor- kum en Gouda zijn ondergebracht, staat Vlaardingen numero 1 en Gorkum numero 2. Deze afdelingen zullen met 'n bokaal naar huis kun nen gaan. Advertentie I. CA. VC0R «HEEL UW eEZM Geborer Jacobus M, z v A J v Alphen en (5 J M v d Meer; Manna, d. v. G Mo-té en M v d Wetering; Ren&ta W ,d v T J Naiunan en A Aaldijk; Hendrikus J, z v H M A Meijer en M O Niël. Merkredon, la 6an de aprilo. Klub- vespero Raporto pri la laborkongreso en Arnhem ce familie v Gink, Ploegstraat 119. La vetero estas lom printempa do venu al Esperantujo. De familie Hordijk uit Monnikendam vaart een goede toekomt tegemoet, ln de Verenigde Staten wacht hun een compleet huis. „Ik beschouw het als een mooie beloning," vertelde de heer Hordijk. Op de joto vlak voor het vertrek van de „Waterman" v.l.n.r. Tint, mevrouw Hordijk net gisteren 45 jaar geworden), de heer Hordijk, Willem; zittend, v.l.n.r. Leo en de oudste zoon Pieter, die de jong ste dochter Ellie voor zich heeft. BflUERSVEST 54.SCftffDAM ,7Jr f/t) (Van een onzer verslaggevers) IEDERE SLAG van de schroef van de „Waterman" brengt Leo Hordijk met zijn vrouw en vijf kinderen dichter bij de verwezen lijking van een sprookje. De Monnikerdamroer groentenboer is immers de man, die in de Verenigde Staten een kant en klaar inge richt huis zal vinden. Hij heeft dit te danken aan zijn moed in de oorlog, toen hij vijf Joodse onderduikers twee-en-een-half jaar verborg én aan de Amerikaanse fabrikant Allen Rabin, die bij een bezoek aan Monni kendam de gedenksteen zag en zo getroffen werd, dat hij de heer Hordijk spontaan overkomst naar de VS aanbood. „Nooit zal dit gezin of één van de leden daarvan armlastig worden," verklaarden de tot tranen geroerde Alien Rabm en zijn vrouw, toen zij het verhaal aanhoorden. En dus ging de familie Hordijk En gels leren. „Wij moeten behoorlijk Engels kunnen spreken, „vertelde een ner veuze Leo Hordijk gistermiddag vlak voor zijn vertrek uit Rotterdam, „Wij willen hard werken in de VS en be schouwen het prachtige gebaar van mijnheer Rabin ais een grote kans om vooruit te komen. Nooit heb ik gedacht, dat ik zc'n prachtige belo ning zou krijgen." Drie jaar is er gecorrespondeerd voor de zaak in orde was. „Alles i.s nu in kannen en kruiken," lacht me vrouw Hordijk, die nog nooit zo'n merkwaardige verjaardag gehad heeft. „Een prachtige verjaardagsge schenk," vindt ze. De heer Hordijk en trouwens zijn gehele familie waren nog nooit eerder ln het buitenland. „Wij ontmoetten wel veel buitenlanders m Monniken dam, zodat de meesten van ons een paar woorden Engels kennen." En hij demonstreert; „Eerst by boat naar Halifax, dan door naar New York en dan by train tot Los Angelos". De kinderen Pieter (17), Tmi (15), Willem (13), Leo (10) en Ellie (7) vinden het hele geval prachtig. „Oom Rabm zal zeker goed voor ons zor gen," menen zij. Hun ouders zijn er rotsvast van overtuigd. Onder vrolijk tromgeroffel trok ken groepen padvinsters en padvin ders Zaterdagmiddag door het cen trum van Schiedam, met mooi ver sierde palmtakken en. van het ene rusthuis naar het andere. Zij wan delden de turn van het Gemeente ziekenhuis in en belden aan bij „Het Zonnehuis", aan de Boerhaavelaan. En overal lieten zy de sporen van hun bezoek achter in de vorm van versnaperingen en fruit. Daat was de bedoeling van bun vreedzame kruistocht door Schiedam. Het was Palmpaas. De heer M. Holl kreeg een palm tak. De voorzitter van de Schiedam se Gemeenschap was kennelijk in zijn schik met deze verrassing, die hij dankbaar aanvaardde. Hij sprak er zijn genoegen over uit, dat zo veel honderden padvinders op deze zonnige Zaterdagmiddag vreugde gingen brengen aan zieke en bejaar de mensen. „Jullie dragen nu alle maal met ijver de paalmtak, vol met lekkere dingen, maar ik hoop, dat jullie als je groot bent geworden de palmtak ook zal ronddragen, als symbool van de vrede." De assistent-districtscommissaris van de NPV, de heer A M Sunder- ARENA: Sabrina. 2, 7 en 9.30 uur (a.l.). CENTRAAL: Bright Victory. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). CAPITOL: Om het goud der Inca's. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). CINEAC. Journaal van 8 tot 5.15 uur. Hoffmann's vertellingen. 5.30, 7.45 en 10 uur (14 jr). COLOSSEUM: Het zwarte schild. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). HARMONIE: De zlgcuneröaron. 2, 7 en 9.15 uur (a.l.). LUMIÈRE: From here to eternity, 2.15, 7 en 9.30 uur (18 Jr). LUTUSCA: Duel In the Sun. 2.15, 7 en 9,30 uur (IS jr). LUXOR: Désirée. 2, 7 en 9.30 uur (a.l.) PRINSES: Désirée. 2 15, 7 en 9.30 uur (a.l.). PASSAGE: Bekentenissen van een run- dares. 2. 7 en 9.15 uur (18 jr). REX. De zlgeunerprlnses, 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). VICTORIA: Rose Marie. 2, 7 en 9.15 uur (a.l.). 't VENSTER: Vijfduizend vingers. 2. 1 en 9.15 uur (14 jr). TENTOONSTELLINGEN MUSEUM. BOYMANSBeelden van Ma rino Marinl, Engelse landschapsschil ders en Venetiaanse prentkunst. GROOTHANDELSGEBOUW: H. A. v. d. Wal, schilderijen. 't VENSTER: Ballet, oud en nieuw, pren ten en fato's. KUNSTSTICHTING: Lijnbaan, tekenin gen en aquarellen Henk de Vos. EXPOSITIEZAAL ARBEIDERSPERS. Slaak: Tentoonstelling Oud- en nieuw Rotterdam. 1016 uur n 2022 uur. Zondags 1418 uur (t/m 3 April). KUNSTKRING; T. Foujlts, schilderijen en aquarellen. man. woonde deze korte plechtig heid bij. Onder de deelnemende groepen waren er éen van de Schie damse Waterscouts, twee van de Trekvogels, acht van De Schakel en verder groepen van het Nederlandse Padvindsters Gilde. ROTTERDAM De 7-jange Anthonie v. d. Vrmg van de Groene Hilledijk stak Zaterdagmiddag voor zijn woning plotseling de straat over. Hij werd door een auto aangereden en dertig meter weggeslingerd. De Jongen liep een schadelbasisfractuur op en is naar het Sint Franciseus Gasthuis vervoerd. Twee fietsers raakten Zaterdag middag op de Westzeedijk met de sturen in elkaar. Ze vielen tegen een vrachtauto en werden beide gewond. De 33-arige kantoorbediende L. Ver maas uit de Couwaelstraat kreeg een sclieaelbasisbreuk en een hoofdwond. Hij is ernsetig gewond naar het Sint Franciseus Gasthuis gebracht. De andere fietser, een 19-jarige winkel bediende, kwam er met enkele schaafwondjes ai. De 71-jarige M. W. Grootaers- van Baiklioven uit de Gouvernestr. werd gistermiddag dicht bij haar woning door een motorrijder aange reden. Zij liep een hoofdwond op en is naar het Coolsingelziekenhuis ver voerd. Door onbekende oorzaak slipte gisteravond op de Molenlaan een auto. De wagen draaide een slag om en botste met de achterzijde tegen een boom. De echtgenote van de be stuurder, de 40-jarige J. A. Hartsui- ker-Dorrestijn, sloeg met haar hoofd tegen de achterruit, kreeg vermoeae- lyk een lichte hersenschudding en is naar het Bergwegziekenhuis ge bracht. De auto werd zwaar bescha digd. ROTTERDAM Het kerkconcert van Zaterdag avond in de Hillegondakerk was af gestemd op de lijdensweek: we hoor- motctten van Schütz voor de passie- tijd en het Stabat Mater van Per- golesi. Het musiceren en zingen is deze avond van zeer wisselend ge halte geweest, zodat de totale indruk geen zeer waardevolle kon worden. Toont de organist Dirk Jansz. Zwart zich in soli we! technisch bedreven (al komen er slordigheden voor en al speelt hij verschillende delen van Bachs prelude m c met een veel te sterke, schreeuwerige re gistratie), in begeleidingen wist men vaak elk muzikaal begrip in zijn spel. In de genoemde sopraan-ana uit Bachs Matthauspassion ontbrak bv. alle sfeer, doordat Zwart heel wille keurig staccato's en vreemde frase ringen aanbracht en zijn spel rhyth- mlsch onstabiel was. Heeft hij de versie voor orkest nooit gehoord? Ook bij Pergolesi stuitte men herhaalde lijk op orgelklnnken, die volstrekt niet in overeenstemming met de (voorgeschreven) klank van het strijkorkest waren. En als er één In strument is, waarop men orkesttim- bres en -speelmanieren (legato!) kan nabootsen, dan is dat toch wel het orgel. Het Schiedams Vrouwenkoor on der Ria Borgmeyer vervulde zijn taak over het algemeen zeer goed, zowel in Pergolesi als ln de twee werkjes van Schhtz. De laatste zijn wel bedoeld voor gemengd koor, en de transcriptie voor sopranen en alten veroorzaakte soms diepe alt-tonen, die wel gereali seerd werden maar m hoge mate „on vrouwelijk" klonken, wat het geheel toch schade. Van de solisten Truus van A ni e ij d e. sopraan en Matty A m e sz-d e W it, alt onderscheidde vooral de eerste zich met een be heerste voordracht en een fraai, soe pel stengebruik. A. van Amerongen RVB EERSTE KLAS MellssantHVO 32 DVO '32—ZBVH 2—2 TWEEDE KLAS GTB—Barendrecht 05 A: RhoonThe Red Stars 2—6 NBSVV—Vlaardingen 0—1 B; GOZGoudsw Boys 03 Slikkerver—Zlnkw Boys 23 DERDE KLAS B: Den BommelH'oord 13 PuttershGroen Zwart 1—9 RES. ZATERDAG RVB EERSTE KLAS A: Exo M 3—RVVH 2 3—0 Zwaluwen V 3Hoogvliet 2 i8 HVO 2—De Zwervers 2 43 DOTO 3—TSB 2 1—2 PPSC 2—RWH 3 2—1 ZBVH 2Spijkenlsse 2 25 TWEEDE KLAS A: BVCB 2—Barendrecht 2 23 HBSS 3—GTB 2 3—2 GTB 3—Sunlight 2 The Red Stars 2—TSB 3 Vlaard. 2Zwaluwen V 4 Capeile 3—HBSS 5 Zwaluwen V 5—DVO '32/2 De Zwervers 3Zuidland 3 Helnenoord 2Zwervers 4 RVVH 4—Hoogvliet 3 SHO 3—ZBVH 3 NSW 3—Rhoon 2 DERDE KLAS DVO '32/3—HVO 3 Sunlight 3Excelsior M 5 Zwaluwen V 7DVO '32/4 Goudsw, B. 2Zinkw. B, 2 JUNIOREN Zwaluwen V al—Exc "20 al 3WH al—Barendr a Helnenoord aNPW a SHO a—NBSVV a Zuidland a—SSS a Oud Beyerl. aPuttcrah a Exc, M al VFO a SFC a—RKW'EK a PPSC a—Zwaluwen V a2 VDL aHollandlaan a Fortuna a3—Sunlight a 2—5 RS no sno 7—3 7—2 1—0 6—2 0—2 3—0 7—0 7—0 5—1 DVO no 5—1 0—0 2—1 1—1 2—2 1—1 2—5 2—0 2—2 0—7 1—7 0—1 Postduivenhoudersbond in leder geval beter begonnen dan het seizoen 1951 en Iaat ons hopen, dat dit het voor teken mag zijn voor een seizoen dat precies het tegenovergestelde zal zijn van zijn voorganger. Moest vorig jaar de icsssing van de eerste vlucht een gehele dag worden uitgesteld, thans kon men volstaan met slechts één uur, wat dus bete kende. dat de duiven om 10 uur te Gormchem in vrijheid werden ge steld. Gezien het koude weer in de afge lopen week was de deelname nog zeer bevredigend. Er werden 340 manden verzonden, wat ca. 10.000 duiven bete kent. Ruim 1000 meer dan vorig jaar. Dat de duiven niet al te best vertrok ken was bij aankomst zeer goed te merken, want bijna overal stonden de concoursen acht tot tien minuten open, wat voor deze korte afstand te lang is, terwijl het tot laat m de middag werd voor dat vrijwel alle duiven thuis waren. Al met al een geslaagde start. Hier volgen de eerste prijswinnaars van deze week: Keer Weer. Vlaardingen 12 3 Schouwen. Blauwe Doffer, Overschie 1. A. Voets, 2 gebr. Stelioo, 3C. Maas, Blauwe Doffer, Schiedam: 1 gebr. Lems. 2 H. Brokling, 3 A. Broeders. Postduif, Schiedam: X 2 J. Doejaren, 3 v. Harmeien. DCV: 1 J. P. v. Jolen, 2 P. Broos, 3 A. Fassaert. Recht voor Allen: 1 K. Rauché, 2 Th. Duivenbodc. 3 C. Bredcrode. Nccrder- post: 1 C. G. de Koning, 2 De Geus- Metselaar. 3 gebr. Laurens. Hillegon- da: 1 P. Hortman, 2 A. v Doorn. 3 C. J. v. Dijk. Wilhelmina: 1 G. Herfst, 2 gebr. Plooy, 3 P. Somers. OCC: 1 J. Hutteman, 2 P. Willemse, 3 P. v, d. Wielen. Sperwer Centrum: I Ver- kaik-Peiers, 2 L. Kievit v. Akker. 3 D. v. Tiel-Joosten, Snelvliegers: 1 C. Huisman-v. Kal. 2 M. Lokker Co., 3 A. Heymans. Tot Weerziens: 1 H. Smal, 2 3 gebr. v. d. Hoven. Vitesse: 1 H. Hoogerbrugge Zn„ 2 P. Pest man, 3 A. Smits. Rayon Crooswijk: 1 C. Huisman-v. Kal. 2 M. Lokker en Co., 3 H. Hoogerbrugge en Zn. Oos ten Combinatie:. 1 W. Hanaappel. 2 C. G. de Koning, 3 P. v. Bavel-Roos, Voorbode: 1 H. v. Gelder, 2 3 A. Twigt. Reisduif Kralingscheveer: 1 J, Schouten. 2 Snoey-v. Ree, 3 gebr. v. Setten. Vriendschap Krimpen a. d. IJsscl: 1 H. Braaneker, 2 D. Verstoep. 3 J. C. Boudesteyn. Gevleugelde Vrienden IJsselmonde: 1 W. Schip pers. 2 J. Jansen. 3 gebr. Zwank. Jonge Sperwer IJsselmonde: 1 3 A. de Wit, 2 a. de Koning. Het Zuiden: 1 C. Eekhof, 2 S. Hal, 3 A. Machielse jr. Sportiefgebr. Revet, 2 3 M. C. Hak- kens-KIeinschmidt. Fejjenoord: I C. Beinema, 2 C. Kalkman. 3 G. Heese laars. MAAS: I G. Elens, 2 F. Trijs burg. 3 J. ïsta. Luchtreizigers: 1 K. v. d. Meer. 2 3 P. Hekkelaan. Vale Doffer: 1 E, Persün. 2 F. Beidevier, 3 C. v. Zon. Reisduif LMO: 1 J. v. d. Sluys, 2 P. H. Ott. 3 G. Luyten. Al zullen de leden van de Neder landse Algemene Bond van Postdui- venhouders nog twee weken geduld moeten hebben voor hun programma begint, toch zitten zQ ook niet stil en houden zij vluchtjes van korte af stand, Zo organiseerde vereniging De Luchtpost een concours vanuit Lage Zwalmve alwaar de duiven om 11.45 werden gelost. De prijswinnaars zijn: 1 Ph. Etten. 2 W. C. Bick, 3 J. J. v. d. Vijver zn.

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1