De Rode Zon rijst: 4-2 overwinning op Merwede Successen voor SFC Nederland tennist Egyptenaren van de tafels (5-3 en 3-1) De Kalief van Bagdad op feestavond KDO Rotterdam en Schiedam weinig geestdriftig voor samenwerking Logement uitgebrand Korf halprestaties boven verwa en [hersteld] Martini Succes voor La Matinata XvAO-ers zagen Marini's werk Swaneveld 1ste De Mol Gezamenlijk bouwvolume? bij Jndoka'skregen gele band Noorse zeeman verdronken Met Vrije Volk Markt te ver?, kom per bus! DHS klopte LSV in matige wedstrijd. Fancy-fair en tombola in liet Beursgebouw Visafslag Rotterdam Zestien gezinnen - 34 mensen - dakloos Heren verliezen van Brazilië; dames van Japan en Tsjechoslowakije Zeeman passagierde in Musis Sacrum De grootste krant J aarvergadering NVV- vrouwen HET VRIJE VOLK MAANDAG 18 APRIL 1955 PAGINA 7 DRZ is in de lift. Na vorige week gewonnen te hebben van Strijen wist het ditmaal twee punten te veroveren op Merwede. Reeds na vijf minuten bracht R. van Eijk de stand op 10 voor DRZ. Maar Merwede maakte in de volgende minuut al het evenwicht brengende doelpunt. DRZ ging nu fel in de aanval over en dank zij Van Eijk wist J. Altorf zijn club opnieuw een voorsprong te geven. DRZ en Merwede kwamen nu afwisselend in de aanval en de verdediging, hoewel de Rode Zonners zich wel wat sterker toonden. Pittige wedstrijd Martinit weer in vorm Schiedam slaagde niet Schiedam speelde een uitwed strijd tegen Germinal en in de eerste helft bleek al spoedig een sterk speloverwicht van de gasthe ren. De Schiedamse verdediging had het zwaar en moest toezien hoe hun keeper Van der Poel gepas seerd werd. Wielrennen' fefe'.-.: M -rr-sLi.- Slechte start Fiasco WMM tk'A Succes zonder succes Westenberg maakte er voor de rust nog even 31 van. Twee minuten na het begin van de tweede helft was het Altorf weer die scoorde, maar het doel van DRZ kwam onder een steeds grotere druk te staan. Gelukkig wisten doelman W. Zee man en de achterhoede het gevaar te keren. Tegen hee tmde maakte Merwede nog een tweede doelpunt, maar daar bleef het bij. De wedstrijd eindigde dus in een 42-overwinning voor de Schiedammers. DRZ 2 speelde uit tegen Emma 2 en moest ondanks veel gezwoeg met een 1O-nederlaag het veld ruimen. DRZ 4 kwam tot een gelijk spel te gen HWD 4. SPC speelde een prettige en pittige wedstrijd tegen Oud-Beijerland, die tot een kwartier voor de rust gelijk Op uitnodiging van de federatie van mandolinegezelschappen .Rot terdam en omgeving" werkten de Arbeiders Mandoline Vereniging La Matinata 0.1.v. de heer H.'F. Jung Zaterdagavond in gebouw „Zuid" te Rotterdam mee aan de concert avond. Met haar Rotterdamse zusterver enigingen „Aeoline" „Con Brio" en „Opbloei" en met medewerking van het mannenkoor „De Hoop" heeft La Matinata er zeer zeker aan mee gewerkt, dat de concertavond een groot succes is geworden. Het is de gecl-zwarten gelukt, om revanche te nemen voor de zware nederlaag, in het begin van het sei zoen in Leerdam geleden. Een al te beste wedstrijd is het niet geweest en in het eerste kwartier gaven de LSV-ers zelfs de toon aan. De Schie- damse achterhoede liet zich echter van zijn beste zijde zien cn er wer den maar heel weinig kansen weg gegeven. Na enig terrein verkennen gingen ook de geel-zwarten ten aanval, maar doelpunten vielen er voor rust niet te noteren. Na de thee trachtte LSV door hard spel overwicht te forceren en het aantal vrye schoppen was iegio. DHS profiteerde hiervan en kwam stevig in de aanval. Toen v. Boekkom dan ook door de Leerdamse verdediging sneed en een afgemeten voorzet gaf, was het v. d. Windt, die met een ferme kopstoot voor, naar later zou blijken, het winnende doelpunt zorgde. LSV gmg nu zo af en toe zelfs ruw spelen en iedereen was blij, toen de scheids rechter het einde aankondigde. De verdere uitslagen luiden: DHS 2—Fortuna 3 4—3. DHC 4—DHS 3 2—2. Progress 2—DHS 4 2—0. DHS 5Nado V 4 26. Nieuwenhoorn 3 —DHS 6 1—3. Abbenbroek 2—DHS 8 5—1. opging. Toen wist de linksbinnen uit een mooie voorzet van de linksbuiten van SFC een doelpunt te produceren. Na de rust kwam OB wat meer in de aanval, maar slaagle er niet in te scoren, mede dankzij het goede werk van de deputerende doelman van SFC. Zo kwamen de twee punten aan de Schiedammers. SFC 2 won van Hurricanes 2 met 10. SFC 3 verloor van DJS 3 met 14. SFC 4 wist hei tegen Putters- hoek 2 tot een gelijk •-pel te brengen, de eindstand was 22. SFC 5 verloor van Steeds Hoger met 1—3. Sportie- via 3 liet SFC 6 niet aan schot komen en behaalde een 5O-overwinning. SFC A verloor van Zwaluwen A met 1—3. Martinit speelde een uitwedstrijd tegen DOK en al spoedig bleek, dat de Martiniters zich van hun inzinking hebben hersteld cn verandering wil den brengen in de reeks nederlagen. Reeds m de eerste minuut bracht Wolthuis de stand op 10 voor de Schiedammers.Hierdoor gesteund zetten de Martiniters vele aanvallen op, die echter strandden voor het DOK-doel, waarin een uitstekende keeper stond. Martinit bleef in de aanval en ten slotte scoorde Coster na een keurige combinatie over links het tweede doelpunt. Na de rust kwam DOK sterk opzetten ,maar doelman Troost redde het wel. Tien minuten voor het eindsignaal wist DOK nog een te- genpunt te maken, maar daar bleef het bij. Alleen D, Burrink loste een prach tig schot jammer genoeg tegen de onderkant van de lat. Na de rust vielen er wat meer doelpunten en produceerden zowel de zwartwitten als Germinal twee punten, zodat de wedstrijd eindigde in een 32-over- wmning voor Germinal. Excelsior '20 wist in de strijd tegen Rising Hope een puntje te bemachti gen door met 1—1 gelijk te spelen. DHS won in Leerdam van LSV met 10 en heeft dus wei revanche geno men voor een vroegere nederlaag te gen die club. SVDPW speelde gelijk tegen Noorderkwartier, de eindstand was 11. SVDPW 2 won met 21 van Oud-Beijerland. Het „Veteranen Legioen Neder land" had een idee. Men praatte er over met een paar mensen van het Rode Kruis en enkele andere vereni gingen en het kwam voor elkaar. Men hield Zaterdag in het „Beurs gebouw" een fancy-fair en tombola voor hulp aan Nederlanders in In donesië. Behalve de afdeling Schiedam van de Veteranen werkten ook de afdeling Schiedam van de oud-strij- dersvereniging „Nederland", het Ne derlandse Rode Kruis, de Vrijzinnig Christelijke Jeugd Centrale en de afdeling Schiedam van de Eerste Nederlandse Bond van Oud-onder officieren hieraan mee. Met het verkregen geld wil men in Indonesië babies, kleuters, jonge moeders en aanstaande moeders hel pen. De pakkettendistributie gaat in samenwerking met het Kolonel Schmidt-fonds. Dus de pakketten gaan via deze instantie van de ge ver naar de ontvanger. MAANDAG BIOSCOPEN: Passage-theater, 2, 7 en 9.15 uur: Obsessie (18 j.). Monopole-theater, 2, 7 en 9 uur: April in Paris (a.U. TENTOONSTELLINGEN Stedelijk museum. 2—5 uur: Eigen collecties. APOTHEEK: Rembrandt-apotheek, Rembiandt- laan 5b, tel. 68855. DIVERSEN: Musis Sacrum, 8 uur: Cabaretavond pers.vereniging Rijnbende. Irene, 8 uur: Filmavond pers.ver eniging Gusto. DINSDAG BIOSCOPEN: Passage-theater, 2, 7 en 9.15 uur: Obsessie <18 j.>. Monopole-theater. 2, 7 en 9 uur: Terugtocht der Helden (14 j.). TENTOONSTELLINGEN: Stedelijk museum, 25 uur: Eigen collecties. APOTHEEK: Rembrandt-apotheek. laan 5b, tel. 68855, Rembrandt- DIVERSEN: Musis Sacrum, 8 uur: Ooerette „De klokken van Comeville"." Arcade, 8 uur: Cabaret KAB. Voiksgebouw, 8 uur: Filmavond SV en HV „Schiedam". De uitvoering van de ouverture „De Kalief van Bagdad" van F. A. Boieldieu door het A-orkest van KDO was één van de hoogtepunten van de feestavond, die de Schiedamse accordeonvereniging „Kunst Door Oefening" Zaterdag in de zaal Arcade gaf. Voorts speelden nog enkele andere orkesten, twee solisten en een accordeontrio van KDO en voerde de Schiedamse toneelvereniging „Onderling Kunstgenot" het korte, komisohe spel „De aardschok" op. De voorzitter, de heer W. van Dijk, opende de avond en heette in het bij zonder de gasten van KDO, dat wa ren vijftig ouden van dagen, wel kom. Het B-orkest opende het concert en speelde heel goed „Dona Carla" van Joh. B. Kok en het graag be luisterde „La Comparsa". Het jeugd orkest deed zyn best in de jeugd- fantasie „Ans" van R. Wassenaar. Er was nog een Ans, namelijk de kleine, parmantige Ansje Zwaans. die het met haar zeven jaren wei aandurfde om voor een volle zaal te zingen en te jodelen. Als een tweede Olga Lowina zong ze heel leuk .Alpenbal" van R. Verda en „De Zwitserse cowboy". Solistisch traden Corry van Dijk en Joke Meeder op, die op het con cours te Leiden, dat afgelopen Don derdag gehouden is, de eerste en tweede prijs wonnen. Op dat con cours won de dirigent van -de drie orkesten, de heer P. van Hassel, ook een tweede prijs. Advertentie I.M. De excursie „Moderne beeldhouw kunst" in het museum Boymans op Zondagochtend, georganiseerd door de plaatselijke afdeling Instituut voor Arbeiders-Ontwikkeling, was een uitstekend sluitstuk van het winterseizoen. Onder de deskundige en prettige leiding van mej. Van Buren hebben de deelnemers(sters) beeldhouwwer ken bezichtigd van de Italiaanse beeldhouwer en kunstschilder Mari no Marini. Mej. Van Buren werd aan het slot van de excursie hartelijk dank ge bracht door de voorzitter P. Spruit. ¥00(1 6ÉWCEL UW tOM BROERSVEST.,.54 nSCHI.EDAM DE RENNERS van „De Mol" heb ben Zondag weer hun clubkampioen- schappen gereden. Het weer was uit- stekendAlies liep van een leien dak je. De A- en B-klassers trokken naar Brabant en de C-klassers trokken negen ronden over de Kilkade. De tien deelnemers in klasse A startten aan de Eerste Tol. Zij had den 120 km voor de boeg. Even voor Zevenbergen werden Dirk Visser, Ponte en Nienkemper losgereden. Jan Bejjer ondernam een uitlooppoging, maar spoedig was hij weer ingelopen. De drie achterblijvers hadden voor Moerdijk het peloton reeds ingehaald. Tussen Zevenbergen en Moerdijk moesten P. Besemer, Nienkemper en Dirk Ponte loslaten. Zij konden hun achterstand niet inlopen. In het laatste gedeelte van het traject tien ronden over e Kil kade bleven vijf renners by el kaar. In de laatste ronde had Gooi' Diepstraten grote pech. Hij kreeg een plat bandje. In de eindsprint finishte W. Swaneveld, die verleden jaar kampioen werd bij de nieuwelingen, als eerste in de tijd van 3 uur en 20 minuten. Met slechts een meter ach ter hem werd Dirk Visser (37 jaar) in dezelfde tijd tweede. Derde werd J. Beijer. De uitslagen der B-klas- sers zijn1 H. de Groot, 1 uur 58 m. 57 sec (kampioen), 2 T. Visser, 3 P. Mariën De afstand was 67 km. De voornaamste uitslagen der C- klassers zijn: 1 J. Garsthagen 1.04.07 (kampioen)2 L. Besemer, 3 J. Kort- leve. Wü hebben niet de Indruk, dat Rotterdam cn Schiedam bijzonder geestdriftig zjjn over de suggestie, die Vlaardingens wethouder X. de Bruijn Vrijdagmiddag over de toewijzing van woningbouwvolume heeft ge daan. De heer De Bruijn zei Vrijdag: „De enige oplossing van het woning tekort m Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen is het toekennen van een bouwvolume voor de gehele streek langs de Rechter Maasoever. Dit volume zou dan 10.000 woningen moeten bevatten." Zolang Rotterdam nog een tekort heeft van bijna 13% en Schiedam van bijna 12% zeiden woordvoer ders uit beide steden heeft het weinig zin tot een dergelijke vorm van samenwerking te komen met een stad, die een "woningtekort heeft beneden de 3%. Vlaardingen heeft bovendien al grote aandacht, besteed aan de sanering. Beide andere ste den zijn daar met aan toe, Juist om hun grote tekorten. Wethouder Meertens van Rotter dam heeft al eens verkondigd, dat in het algemeen steden met weinig of geen tekort weinig of geen bouw volume moeten hebben en dat de sleden met grote tekorten grotere toewijzingen moeten hebban. Een Schiedamse opmerking: Sa menwerking is uiteraard goed, maar deze samenwerking had er in 1945/ 1946 moeten zijn. Met de migratie- regeling hebben wü trouwens samen werking vc rgesteld. Vlaardingen ging er niet op in. Een Rotterdamse opmerking: Er wonen in Vlaardingen honderden gezinnen, die economisch gebonden zijn aan Schiedam en Rotterdam. Zij hebben in Vlaardingen een woning kunnen krijgen. Er is dus weinig aanleiding op dit ogenblik voor een gezamenlijke woningtoewijzing. Zondag 17 April slaagden in de judoschool „Rotterdam" 24 Judoka's voor hun gele band. Dit is het eerste examen dat een beoefenaar van het judo te doen krijgt. Eén eandidaat behaalde de oranje band, deze band is een graad hoger dan de gel. Dit examen werd afgenomen door aVn de Velde met zijn assistent Kant. Van de 24 geslaagde gele banden, waren er vier bij van de afdeling Zuid van de Judoschool Rotterdam. Zo is Rotterdam weer 25 beoefe naars van het judo rijker geworden. Zondagavond is de 22-jarige E. G., opvarende van het Noorse motor schip „Goya", in de Vulcaanhaven te Vlaardingen, door verdrinking om liet leven gekomen. Corry speelde voortreffelijk „Trau- merei" van Schumann en „Vlinder- dans". Joke verrastte het publiek met twee frisse composities „Marianne" en „Wind in de zeilen". Voorts trad het accordeontrie op, bestaande uit Annie Zuidgeest, Anme van Dussen en John Eggelmeijer, en speelde een populaire potpourri en de veel gevraagde „Draaiorgel-imita tie". Na de pauze voerde de toneelver eniging „Onderling Kunstgenot" op vlotte wijze het amusante familie tafereel in één bedrijf .,De aardschok" van Otto Harting op. De regie had de heer A. Lanser. .Kunst Door Oefening" kan op een bijzonder goed geslaagde feestavond terugzien. De Britse communistische partij zal in de komende algemene verkie zingen zestien candidaten stellen. In de laatste verkiezingen in 1951 had den de communisten tien candidaten gesteld doch geen één werd gekozen. Heden werden aan de visafslag al hier van IJmuiden en elders 150 kis ten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren: schol, middel 2426; klein 1113; schelvis, middel 2830; klein 1521; kabeljauw, groot 30—37; middel 28—29; klein 12—21; makreel 18—21; wijting 10—13; verse haring 18—20; kuit 4045. Zestien gezinnen in totaal 34 mensen, zijn dakloos geworden ten gevolge van een korte, felle brand, die Zaterdagmiddag door nog onbekende oorzaak is uitge broken in het logement van de heer Fons de Munck aan de Rie- dijk 36 te Dordrecht. De fraaie oude gevel, voorkomend op de hjst van Monumentenzorg, moest tot de tweede verdieping wor den neergehaald. Met een ladderwa gen, twee autospuiten en elf slangen heeft de brandweer de vlammen, die om kwart over twaalf uit het dak sloegen, in enige uren bedwongen. Tussen twee uur en halfdrie was men het vuur meester. Omstreeks vijf uur werd nog een straal gericht op enige smeulplekken in het houtwerk. De bovenste twee verdiepingen van het logement zijn geheel uitgebrand. De onderste twee zijn onbruikbaar ge worden als gevolg van waterschade. De dienst voor Sociale Zaken heeft, in samenwerking met het Leger des Heils, de Stichting „Jeugdstad" en een logementhouder de gedupeerden tijdelijk onderdak verschaft. Slechts één gezin was verzekerd. Geen der bewoners is gewond. Aanvankelijk waren er twee vermisten, die echter boodschappen bleken te doen. Een hond, die eerst was gered, rende terug en kwam in de vlammen om. De Nederlandse dames- en herenteams hebben enkele uitstekende resul taten geboekt op de eerste wedstrijddagen van de wereldkampioenschappen tafeltennis te Utrecht. Zaterdag vooral was het een goede dag. Zovel de dames als de heren bleven ongeslagen. Zondag versloegen de heren Egypte met 53 en ook de dames bleven Egypte de baas (31). Toch kwamen nu de eerste nederlagen. De heren verloren van Brazilië met 51 en de dames konden natuurlijk niet op tegen de sterkste landen in hun poule: Japan en Tsjechoslowakije. In de Utrechtse Bemhardhal zijn Zaterdag de 22e wereldkampioen schappen tafeltennis begonnen, die ditmaal georganiseerd zijn door de nog slechts twintig jaar bestaande Nederlandse Tafeltennisbond. Hon derden wedstrijden zijn er al op de eerste twee van de negen wedstrijd dagen gespeeld. Hier is een overzicht van het wedstrijdterrein, waar van 's ochtends negen tot 's avonds elf aan twaalf tafels bijna onafgebroken* wordt getennist. Er komt al enige tekening in de landenwedstrijden om het wereld kampioenschap tafeltennis. Bij de damesteams zijn Japan, Tsjecho slowakije, Hongarije, Roemenië, En geland en Oostenrijk nog ongeslagen en bij de heren hebben de favorieten Tsjechoslowakije, Hongarije, Japan en Engeland nog geen wedstrijd ver- loren. De Nederlandse dames kwamen Zondagavond in de zwakste opstel ling uit, met Nel Groot en Bep Oos tenrijk. Zij verloren natuurlijk met groot verschil van de Japansen Egu- chi en Watanabe, tegen wier wonder baarlijke spel toch geen eer was te behalen. Ook 's ochtends hadden de Neder landse dames (ditmaal Nel Groot en Noortje van Megen) verloren, volgens verwachting. Toch zorgde Noortje nog voor een winstpunt, tegen de sterke Tsjechische speelster Owska (15-21, 22-20, 21-11). Zondag kwam er toch nog een over winning voor de Nederlandse dames. Daarvoor zorgden de gezusters Van Megen, die 's middags tegen de Egyp tische F. Sbiati en K. Abouheil ten nisten. Alleen het dubbelspel ging voor de twee Van Megens verloren. Noor tje versloeg echter Abouheif twee maal en Coby won van Shiati, waar door de benodigde drie punten bijeen waren. Ook de Nederlandse heren troffen Zondagmiddag de Egyptenaren, waar van ze op de wereldkampioenschap pen in Londen met 5-2 hadden ver loren. Men had het sterkste Neder landse team opgesteld, met Cor Pel ser, Cor du Buy en Bert Onnes. Het begin was niet rooskleurig. Bert Onnes kon tegen het stugge spel van Abrashi geen antwoord vinden en verloor. Ook Cor Pelser wist geen raad met het moeilijke spel van Ash-1 mawy, vooral met de services. Pelser; verloor zonder sfeer en kansloos met 10-21, 13-21. Gelukkig demonstreerde Du Buy weer een gedegen spel tegen Rifan. Hijb racht de achterstand terug tot 1—2. Bert Onnes greep de kans, die hem door Ashmawy geboden werd en sloeg de Egyptenaar met 2116, 22—20 eruit. Stand 2—2. Een tegen slag was de nederlaag van Cor du Buy tegen Abrashi met de geringe cijfers 19—21, 2022, maar een her boren Pelser demonstreerde m groot se vorm een vaste verdediging, om plotseling met een flitsende aanval zijn tegenstander Rifen te passeren (21—13, 21—15). De stand was toen 33! Cor du Buy maakte daarna tegen Ashmawy geen fout en Bert Onnes maakte de zege een feit door met 2117, 2114 van Rifaii te winnen, zodat Nederland- ook deze iwaro wedstrijd met 53 won. De wedstrijd tegen Brazilië werd een volkomen fiasco. Bert Onnes verloor van Curdogüan met 23—21 in de derde game, en Pelser had tegen Midosi geen schijn van kans. Deze Brazilianen, die met sponsrub- ber spelen, demonstreerden een „prikspelletje" in de perfectie, en het was duidelijk te zien, dat de Nederlanders de moed met konden' opbrengen om hetzelfde spelletje er tegenover te stellen, want ook Dm Buy verloor van Severo in twee games. Onnes wist nog wel de eert te redden door Midosi in drie games te kloppen, maar de stand werd 14, toen Du Buy van Curdoghan in drie games verloor. De nederlaag werd, een feit toen Cor Pelser het geduld tegen Severo verloor en met 2113, 2113 het onderspit moest delven. Eindstand 15, i<* v I-I tyz -s WATANABE (Japan) lachend naar reeks overwinningen SCHIEDAM Er gebeuren rare dingen. In Musis Sacrum, als een zekere Arie Schelle- vis daar gaat passagieren. Dat be merkten de mensen wel, die Zater dagavond naar Musis waren gegaan om daar het blijspel ,,'n Zeeman ging passagieren" te zien, dat de Schie damse arbeiderstoneelvereniging „Tot Steun in de Strijd" opvoerde. De heer A. Rademaker heette aan het begin van de avond in het bij zonder de heer en mevrouw Sunder- man en de vertegenwoordigers: van de zusterverenigingen welkom. Hjj vertelde, dat dit de laatste uitvoering van het seizoen was en sprak nog een kort propagandistisch woord. ,,'n Zeeman, gmg passagieren" van Koos Beswino is voor vele Schiedam mers een bekend blijspel. De rol van de zeeman kwam voor rekening van de heer L. de Vogel. Heel leuk speel den ook de dames A. Ilmer—Roden burg en H. van der RoerGoedhart en de heer H. van der Roer, De regie van dit komische toneelstuk was in. de bekwame handen van de heer P. Rodenberg. Na afloop kon men nog gezellig dansen. De korfballers hebben de verwachtingen waar gemaakt. Schiedam 1 heeft zelfs meer gepresteerd. Door drieinvallers verzwakt, hebben de raadzwarten kans gezien TOV in eigen veste met niet minder dan 19 te verslaan. Succes heeft het tegen Sperwers niet kunnen bol werken, maar de oorzaak hiervan moet meer gezocht worden in een. ongebruikt laten van geboden kansen dan in een zwakker spelver- mogen. ODI heeft op het nippertje van VES 2 gewonnen en zich daardoor uit de gevaarlijke zone weten te werken. Er waren in de wedstrijd TOV Schiedam nog geen 10 minuten ver streken toen D. Vermeulen zijn partij al een 02-voorsprong had bezorgd. Een kwartier voor rust verhoogde J. v. d. Tuuk de stand tot 03 en on- middelijk na de uitworp voor de twee de helft maakte dezelfde speler es 04 van. Eerst daarna zag TOV kans een tegenpunt te scoren, maar ver der kwamen de Dordtenaren er met meer aan te pas. Met de regelmaat van een klok werd de score tot 1—9 opgevoerd, waarvoor achtereenvolgens L. v. d. Kraan, D. Vermeulen, mej. L. Kei- zerswaard en J. v. d. Kooij (2 x) zorgden. Onze stadgenoten hebben met deze grote zege wel wat meer ge kregen, dan hun toekwam. Door goed verdedigen kreeg TOV echter weinig gelegenheid tot schieten, waarmee waarmee men ovengens niet geluk kig was. Verheugend voor de roodzwarten is het gelijke spel. dat Merwede tegen WION behaalde (2—2). Hierdoor heeft Merwede 6 verliespunten. Schie dam neeft er 4. Sperwers wordt nu een ernstige concurrent. Deze Rotter damse club heeft 3 verliespunten, maar nog slechts 7 wedstrijden ge speeld. Schiedam en Merwede kwa- -men respectievelijk reeds elf- en tien maal in (het veld. Succes heeft stadgenoot Schiedam geen dienst kunnen bewijzen, want zoals gezegd moest men zpn meerdere in Sperwers erkennen. Toch waren de blauwwitten met zwakker. Er werd snel en aardig gespeeld aan beide zij den. In de eerste helft hebben de Successers echter niet het juiste pro fijt van het windvoordeel weten te trekken. De thuisclub kwam met 10 voor, waarop S. La Lau de gelijkmaker liet volgen. De tweede Succes-aanval com bineerde te kort en schoot te slecht om het overwicht, dat men tot de rust had, in doelpunten uit te druk ken. In de tweede helft gmg de strijd aanvankelijk gelijk op. Sperwers kreeg gelegenheid om 2—1 te scoren, maar A. van Krogten bracht de balans nog in evenwicht. In derde opstelling wilde het in het blauwwitte kamp met meer lukken. Sperwers greep zijn kans en daarbij profiterend van de wind bracht men de stand op 42 en ten slotte via een strafworp op ODI won verdiend, maar met de hakken over de sloot, met 3—2 van VES 2. De CKB-ers nemen nu de *3ifü» ftlaato ia «p de ranglijst. Succes 2 verloor in Rotterdam met 50 van Ahoy, maar Schiedam 2 won op hetzelfde veld van Ahoy 2 met 03. Ook de reserves staan boven aan de ranglijst, Spartaan 2 is de naaste concurrent De Rotterdam mers hebben 1 verliespunt meer. De strijd tussen, koploper 't Waterschip en ODI 2 is in het voordeel van eerst genoemde, de thuisclub, geëindigd. Het werd 32. Beide clubs bezetten nu de bovenste plaats met een geijjk aantal verliespunten. De junioren boekten de volgende re sultaten: Sperwers ASchiedam A 130; Succes AZuiden B 70; Spangen SSucces B 53 en Char- lois CSucces C 20. „Als Mohammed niet tot de berg komt, dan gaat de berg maar naar Mohammed," zo ongeveer moeten de marktkooplieden heb ben gedacht, die in Eindhoven elke weck hun standplaats in nemen. Daar wordt namelijk met in gang van deze week de Dinsdag- markt verplaatst van het centrum van de stad naar het vrij excen trisch gelegen en van een buslijn verstoken Fredenk van Eeden plein, Een proef, met een deel van de markt, heelt reeds getoond, dat dit. plein als marktplaats bij het publiek niet erg gewild is. De marktkooplieden hebben daarom besloten voor hun rekening van het stadscentrum uit een gratis- busdienst naar het Fredenk van Eedenplein in te leggen om het kopen daar toch aantrekkelijk te maken. de zal De afdeling Vlaardingen van Vrouwenbond van het NW Maandagavond in zaal 5 van het olksgcbouw haar jaarvergadering houden.

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1